iPhone 5, iOS 6.0.1 3G mobilni internet ne radi.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5, iOS 6.0.1 3G mobilni internet ne radi.


24.04.2013 | 23:08
Za početak pozdravi svima sa foruma

Imam slijedeći problem, uredno sam jeilbrakeao novi iPhone i složio si ga po želji sve je super sve je perfektno, na njemu se nalazi iOS 6.0.1 brejkan je evasionom. Nažalost kad se pokušavam spojiti 3g mrežom dešava se slijedeća situacija sa slike znači nezeli se povezat. WiFi normalno radi. pokušao sam zvat t-mobile i sve sta mi je rečeno je da pokusam resetirat mrezne postavke ili resetirat telefon lock + home tipkama, ali to ne funkcionira. pokušao sam riješit problem na bezbroj načina, skinuo sam "iphone config utility" pokušao od tamo ručno apn ubacit, pokušao sam sa cydie skinuti razne APN editore no nezeli mi ih instalirat na telefon, da ne pričam koliko sam puta pokušao podignut na 6.1.2 gdje mi javlja "your iphone is not elegible" i nemogu ništa ... ima li netko nekakvu ideu ili iskustvo o cemu je tu riječ ? ima li ikakvoga načina osim podizanja iOSa na 6.1.3.

Očaj mew obuzeo:).
Unaprijed hvala.
iphone_problem.jpg
25.04.2013 | 01:56
Odi na ove stranice na iPhone-u i kreiraj APN za svog providera...
www.unlockit.co.nz
Javi da li radi...
25.04.2013 | 23:47
hvala na savjetu, isprovano je to prije neki dan i nazalost ništa od toga

evo i slike.
image_1366922695546598.jpg
27.04.2013 | 18:58
Nešto slično je mučilo i mene... Prvo mi zbog promjene tarife nisu dodjeljeni APN-ovi kod providera, a onda je prestao raditi net s identičnom porukom.

SZK je rekla da idem u T Centar na testiranje i novu karticu / servis, no ja sam stvar riješio s novim postavkama putem ip cofg utl. Prodaj eventualno ubaciti drugi SIM untura da provjeriš stvar.
30.04.2013 | 00:58
iskreno cvikam od t-centra jer predpostavljam da ako njima dam u servis telefon, oni ce to rijesit na nacin da mi updatea-u iPhone na 6.1.3, a to neželim jer onda ništa od JB-a.

kako je to išlo preko iPhone configuration utilitia ? jer ja sam pokusao u APN name upisat web.htgprs, ali meni nažalost neželi instalirat profil nikako.
30.04.2013 | 08:35
Pa zar kod T-Com-a ne povlači postavke automatski, odnosno kad se resetiraju mrežne postavke?
02.05.2013 | 14:22
isprobano ali neide nikako, a iz nekih mojih izvora dobio sam info da je u t-comu nesto islo po zlu sa pisanjem tih postavki... al neznam previše o tome.
05.05.2013 | 20:57
Problem je konačno riješen, radi se o file-u "com.apple.managedCarrier" (prikazan je na slici). Problem sam riješio na način da sam koristio iFunBox i pomocu njega u iPhoneu išao u slijedeci folder /private/var/Managed Preference/mobile i u njemu pronasao gore navedeni file u kojem zbog neznam kojeg razloga daje naredbu disable-EDGE-3G te pobrisao taj fajl i pomoću "iPhone configuration utilitya" ponovno instalirao APN web.htgprs i konačno nakon mjesec dana muka proradio je mobilni internet. Nadam se da nikome ovo neće trebati, zlu ne trebalo.
Screen_shot_2013_05_05_at_7.png
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 1 minute
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D
  • smayoo: @Kloba, šah je u Europi poznat od kraja 15. stoljeća. Hrvatski povijesni grb (šahovnica) je iz doba prije kralja Tomislava, dakle iz 9. stoljeća ili ranije
  • smayoo: Ne znam. Ali morali smo čekati da Riba sleti u Irsku jer je Dogan bio na 44 milje od Visa. :D
  • Bertone: Što bi s Jabučnjakom maloprije?
  • Kloba: Nisam to znao. Uvijek sam ih smatrao kao južnu Dalmaciju. A jbg. Učiš dok si živ...
  • JOHN: Mada se nebi bunio da sam rođen i da živim negdje na nekom od naših predivnih otoka
  • JOHN: Doći u Dubrovnik i reči im da su Dalmacija ili dalmatinci je uvreda. Osobno sam to iskusio jer kao što smayoo kaže….nije me bilo briga…..jer što god mi pričali Zagreb i purgeri su iznad svega i sviju :)
  • Kloba: I kada već toliko toga znaš, da te pitam još ovo. NDH nije prva sa idejom bijelog polja kao prvog polja na tom grbu. Na Markvoj crkvi je takav grb oduvijek, pa i nakon renovacije crkve i krova i dan danas. Znaš li išta o tome? Mislim, znaš puno toga, pa reko - možda mi možeš popuniti neke praznine ako ti se da...
  • Kloba: Smayoo - koliko po tebi ima istine u onoj priči kako smo dobili grb šahovnicu? Oteti kralj ili knez (dali Tomislav, pojma nemam više) je igrao šah za slobodu pa pobijedio?
  • Kloba: Pa Dubrovnik jest Dalmacija. Južna najužnija. Sada to što je u povijesti bio republika za sebe, geografska pozicija mislim da je - Dalmacija. No, kako je smayoo ovo lijepo objasnio, m@xym će sigurno ovo za Duborvnik. Ovo što je Smayoo pisao nisam znao. Znao sam samo ono što sam ja stavio. Uzrok je objasnio Smayoo.
  • kupus: Da ne pričamo o ovoj unutarnjoj granici, Imotski - Posušje npr
  • kupus: Prema ovoj wiki, Dubrovnik je Dalmacija. Dubrovčani bi se uvrijedili
  • smayoo: Moja pokojna baka Lucija se rodila u toj uvali, u kući u kojoj je puno prije toga bila austrougarska carinarnica (pomorska).
  • smayoo: Granica između Hrvatskog primorja i Dalmacije je točno tamo gdje je na obali granica između Ličko-senjske i Zadarske županije, a to je točno tamo gdje je stoljećima bila granica između Austro-Ugarske (tj. Habsburške carevine) i Mletačke republike.
  • smayoo: je bila trećina trojedne kraljevine), a Dalmacija je - Dalmacija. Eto, nije komplicirano :). A i učili ste to sigurno u školi svi, samo vas nije baš bilo briga. :D Zagrepčanima smo svi mi s mora - blitvari :D. Sjećam se toga iz doba studija.
  • smayoo: Stvar je povijesna. U vrijeme prije krunidbe kralja Tomislava postojale su tri kneževine - Hrvatska, Slavonija i Dalmacija. Kralj Tomislav je okrunjen za kralja trojedne kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije. To je grb na krovu crkve Sv. Marka u Zagrebu. Grb trojedne kraljevine. Hrvatsko primorje je dio priobalja i otoka koji je uvijek i oduvijek, povjesno bio dio Hrvatske (te Hrvatske koja
  • smayoo: [link]
  • smayoo: [link]
  • Kloba: No to će Riječani bolje znati definitivno. Ja živim u tom uvjerenju
  • Kloba: Istra je Istra, Dalmacija Dalmacija. Primorje je ostatak koji ih veže
  • Kloba: Primorje je Kvarner, koliko je meni poznato
  • jura22: Imam pitanje: Od kuda do kuda ide promorje a od kuda do kuda ide Dalmacija? Zar je Dalmacija veca od primorja?
  • Yonkis: Some of the Siri-related Apple Intelligence capabilities will not be launching until 2025, but Genmoji, Image Playground, Writing Tools, and many new in-app capabilities are set to be available starting in September, and these are what ‌iPhone‌, ‌iPad‌, and Mac users in the European Union will miss out on. It is not clear how long it will take Apple to expand this features to the EU, nor w
  • drlovric: Sreca samo sto smo sirotinja koja nema nuklearke. To bi tek bio show.
  • drlovric: Ukljucili su nakon mozda sat vremena totalnog kolapsa.
  • drlovric: Roknula TE Tuzla. Pricaju evo da su oba bloka iskocila ali kao da nije nista do njih :) Bih, HR, CG, ostalo bez struje...
  • Zdravac: :)
  • Air: Netko je priključio više E-auta nego što jepredviđeno? :))
  • Yonkis: Većina dalmacije nema struje a ne samo primorje.
  • jura22: Pola primorja nema struje što je vrlo ekološki.
  • ZeljkoB: ZABA i Revolut rade bez problema. Tebi nesto ne radi ili?
  • mbp2009: @ZeljkoB ma meni izgleda ok ali su mi bitna bankarstva
  • gladhr2: [link] ajmo znalci koji su spremni dati savjet :)
  • drlovric: Affinity software je u pola cijene. Opet :)
  • ZeljkoB: Da, na ipadu i iphonu, radi izvrsno, svega par sitnica sam primijetio da ne rade dobro....
  • mbp2009: Itko na iOS 18 dev beti?
  • smayoo: piši u forum
  • roPeD: Hvala svim genijalcima na pomoci unaprijed
  • roPeD: nemogu (ne znam) kako napraviti boot drive na m1 jer ne max OS na imac nepodrzan na m1
  • roPeD: HELP ljudi late 2013 imac mi je stuck u startup boot i nakon cca 5 min se ugasi probao sam sve ponudjene shortcutove
  • Yonkis: Riječka ekipo, može li netko potvrditi da je ovaj shop okej. Da to nisu neki refurbished iPhonei ili sl [link]
  • kupus: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO