Disk>Nešto (iPad)>ATV3>televizor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Disk>Nešto (iPad)>ATV3>televizor


26.08.2013 | 18:53
Pitanje (koje sam već nekad postavito, ali je netragom nestalo); hoću gledati filmove mimo iTunesa, kako?
Imam vanjski disk, MBP, APExtreme, ATV3, iPad. Da li se dade ukompinirati? Ideja je uštekati disk u MM (prastari PowerMac10,1) kojem pristupam s iPadom, vučem film (valjda ne bude usko grlo, ako bude usko grlo tu je uvijek MBP) i preko AirPlay-a šaljem na ATV3. i druga stvar je da direktno gledam na iPadu.
Hvala (zman kak bude @sank ponorel jer mi je jednom, dva puta objašnjaval, ali okuražil sam se još jednom pitati).
26.08.2013 | 20:19
ja sam za znao koristiti aplikaciju zumocast. instaliras ga na komp sa kojeg zelis vuci datoteke, oznacis sta ces shersti, intsaliras aplikaciju na ipad i gledas filmove, slike, slusas glazbu... naravno po zelji airplay ukopcas i to ide na ATV.
26.08.2013 | 21:13
Ma ne bum ponorel Može ovo što ti je kinsif napisao, a to isto ide i sa AirVideo serverom i aplikacijom na iPadu ili nekim playerom na iPadu u koji iskopiraš drag & dropom preko iTunesa ili jednostavno pokreneš film na MBP pa ga prebaciš na ATV uz pomoć AirPlaya (to može samo na novijim MBP sa ML)

U svakom slučaju treba ti nekakva server aplikacija na PM ili na MBP i aplikacija za repordukciju na iPadu. Ima veliki izbor na iTunes storeu, a ja koristim Air Video Server i Air Video Player kad mi se ne da konvertirati video u Apple kompatibilni format, a i podržava subtitlove.
26.08.2013 | 22:21
Da ponovim, kupim "Air Video" za recimo iPad i/ili iPhone, instaliram serverski dio na MAC, tada mogu gledati film na iPadu i/ili iPhone-u, ali mogu i s iPada/iPhone-a slati preko AirPlay-a na ATV3 pa na televizor? Bitno mi je slanje na na ATV bez prtljanja s iTunesom. Bonus mi je gledanje raznih formata i titlova.
Hvala
26.08.2013 | 23:10
Upravo tako. Jedino što sumnjam da će ti dobro raditi na PowerMacu jer za konverziju videa OTF (on the fly) treba procesorske snage za AirVideo server. Stream je onda na iPad, a s iPada na ATV.
27.08.2013 | 00:49
ili ubaci program'Beamer'na MBP,i sa njim odma saljes sve na ATV3....PowerMac je ok,ali da imas ATV2.....:)to je onda druga prica....
beamer-app.com
27.08.2013 | 20:54
Instalirao i radi. Mada se app na iPadu ruši. Da li je to normalno?
28.08.2013 | 17:30
@sank, jos jedno pitanje. Play with live conversion daje titlove, a samo kad stisnem Play tada ne ili nesto grijesim. Imam neke .mp4 filmove kojima sam u sami kontejner dodao titlove, a i nalaze se u istom direktoriju kao .str. Kod nekih mi filmova ako ukljucim titlove pokazuje oba (s i bez konverzije u letu), a kod nekih nikako. Ima neka caka ili je to tako?
14.04.2014 | 12:40
Da ne otvaram novu temu nepotrebno..

Situacija je slijedeća;

TV - Apple TV 3 - Airport Extreeme - Hard Disk



Da li je moguće Hard Disk sa filmovima spojiti na Airport Extreme pa da se preko Wi-Fi streama na Apple TV3 koji je spojen na TV i kako to funkcionira ili je potrebno upogoniti i neko računalo uz Airport Extreme
14.04.2014 | 13:13
Ne (barem ja nisam uspio). Treba ti nesto sto zna slati putem AirPlaya muzik/film. iPhone, MAC, iPad ili tako nesto.
14.04.2014 | 13:18
Ok..nije ni to problem..imam iphone, ipad i imac ali sam mislio da je izvedivo bez njih..


Koja je onda najbolja opcija za sve to upogoniti i da radi kako treba..



Apple TV sam mislio zalijepiti na TV sa stražnje strane a nemam mogućnost povezivanja Apple TV-a žičano sa nekim drugim uređajem osim sa TV-om
14.04.2014 | 14:05
Ne znam kako bi išlo u toj kombibaciji.
Ja sam kupio AirVideo i na kompu sam instalirao serverski dio, odredio koji direktoriji se "gledaju". iPhone služi samo za pokretanje videa, a kasnije možeš telefon u sleep staviti.
Ako imaš Synology NAS, tada ti to radi na sličan način, ali ne moraš kupovati AirVideo tada ATV bude prikazivao samo podržane formate, a NE i .mkv). S AirVideo appom nisi ograničen na pojedini format jer u letu prekodirava, jedino nije svemoguć i zna koji put trznuti ili se skoroz ugasi. S njim imaš beneficiju da film možeš gledati i preko iPhone-a i preko iPada (bilo koji format).

Rezime.
Imati NAS koji je iTunes nešto + iUređaj + ATV = samo podržani formati na TV-u
Imati komp + AirVideo + iUređaj + ATV=više-manje svi formati na TV-u ili iUređaju
Imati komp + (konvertiranu multimediu) + ATV=samo podržani formati na TV-u

Do tog zaključka sam ja došao.
14.04.2014 | 15:42
Ljepljenje ATV-a iz telke i neće baš raditi jer nečeš moći upravljati njime Apple Remote-om. Treba mu direktno da očita signal, barem je kod mene tako a imam ih 3.

Najjednostavnije je spojiti HD na mac, i ubaciti datotekek u iTunes. Ukljuciti Homesharing na Macu i na Apple TV. I tako gledati.
14.04.2014 | 16:38
ili spojiti HD na Mac,i koristiti program Beamer,i idu ti svi bitni Video formati zajedno sa titlovima,bez konvertovanja za iTunes...a u AppleTv imas stavku za podesavanje velicine titlova,i lepo izgleda,ima i neka crna diskretna pozadina,da se titlovi lepo vide...
mislim da za ATV 3,trenutno nema bolje resenje....
14.04.2014 | 17:05
Za stotinjak kuna se možda i isplati, ali ja sam uzeo AirVideo jer sam želio gledati filmove i na iPadu. Košta 3$ što i nije nešto pretjerano.
Kod mene je tu i tamo bio nestabilan ako se prčka po njemu u toku filma, inaće je OK.
14.04.2014 | 17:07
Komplicirate, homesharing se moze ukljuciti i na ipadu i streama se i film i titlovi. Vise puta isprobano i radi. Nema potrebe za 3rd party kada je i apple to ugradio.
14.04.2014 | 18:19
^o cemu pricas buraz,sve je to vec napisano,jos dok bila aktuelna dvica....radi se o tome da mozda covek ne zeli da izmedju Atv i Mac,posreduje Iphone,ili Ipad,jer ih mozda nema....
a sta je Apple ugradio...iTunes koji trazi svoj format???
14.04.2014 | 18:24
Jer obasipate sa 3rd party aplikacijama, za to apple tv nije. Nego se knda uzme roku tv ili android tv neki sa media serverskim sposobnostima. Zasto kupovat apple tv ako(uz ignoriranje itunes storea), neces koristiti homesharing.


A izmedu ostalog, covjek je reko da ima i iphone i ipad i mac.

A zabac je uzimao airvideo a jednostavno je kogao ututkati apple id u ipad i dobio bi istu stvar...
14.04.2014 | 18:32
ma to zasta Atv sluzi,je licna stvar...polazim o toga da je 70% ljudi kupilo AppleTv3 zato sto je 1080p,i zato sto su se uzaludno nadali da ce izaci Jailbreak za tricu,ali malo Morgen na zalost...pa su sada primorani da izvuku maximum od njega,jer je uglavnom pun nekih servisa,namenjenim za USA....a program Beamer je najvise ulio nadu da ta igracka pocinje da ima smisla i sa formatima koji nisu samo za iTunes.....
kako god,neka covek odabere sta mu najvise lezi.....Haug
14.04.2014 | 18:38
Ok slazem se donekle, ali ubi bpze konvertirat film, traje doslovno 15 sekundi iz mkv u m4v. Ajde minutu. Da ne lazem tu po forumu haha
14.04.2014 | 19:56
mkv i m4v je isti format, ali je kontjner (ne znam kako prevesti container formats), što je u biti h.264/MPEG-4 format i ništa se ne konvertira nego prepakira. Ali ako imaš divx ili nešto treće, taga prekodiravanje traje dugo (inače ono prije je transkodiranje).
Ono što sam ja spomenuo je interesantnije jer bilo koji (skoro bilo koji) AV format se može progurati tako da ATV3 pokaže na ekranu TV-a, iUređaja.
I DA, naravno da je Home Sharing najbolje rješenje ali samo za podržane formate od strane Apple-a. I opet, s NAS uređaja (koliko sam informiran) ne postoji način da se viteo (video format koji mora podržavati ATV) stream-a preko ATV3 na TV bez nekog iUređaja. Naglasak je na ATV3!
14.04.2014 | 21:08
razumijem da je isti format ali drugaciji kontejener, nego koliko ljudi imaju toga u aviu, ja avi nisam sreo godinama. ako se desi, imam konverter i prebacim. 99.9 posto je mkv i mp4. a i treba se updejtat malo. sve kucne uratke u starijim formatima sam konvertirao, trajalo je, ali sada rade na svim apple uredajima
14.04.2014 | 22:44
opet pises,jer tebi tako odgovara:)....meni je mnogo lakse,u isti folder stavim titl,i samo prevucem u Beamer,i odma radi na AppleTv-u,nemam sta da konvertujem,ili sta vec....a posebno sto nisam neki fan da skupljam filmove.....
tebi svaka cast na strpljenju........
kada bi Apple ubacio u neki naredni update podrsku za Nas,Smb(mislim na podrsku za AppleTv)....verujem da bi samo prodali vise ATV-a....ali ne...zahebana je to politika.....samo cekam Cetvorku,da vidim sta ce tu da smisle....
14.04.2014 | 22:46
takoder bi htio vidjet NAS implementaciju da ne moram hostat s maca.
14.04.2014 | 22:58
to je bar jednostavno . Synology Video station (app) ima službeni support za AppleTV. Sve hostaš na njemu i peglaš prema Apple TVu direkt.

www.synology.com/en-global/dsm/index/multimedia
14.04.2014 | 23:01
ali opet preko airplaya ide a ne homesharing. a u mom iskustvu playanje preko airplaya je znatno usporenije nego homesharing. vraga, kod HS nema delaya
14.04.2014 | 23:09
a o kojem točno delayu govoriš? Moguće da su AppleTV i NAS i sve ostalo potrebno na mrežnom ethernetu, to i ne bi bio problem? Pitam jer nemam apple TV pa ne znam o čemu je točno riječ.

osobno imam RaspberryPi koji preko wifi dolazi do NASa i streama sadržaj. To radi sasvim solidno i brzo.
15.04.2014 | 06:27
rusty kaže:
to je bar jednostavno . Synology Video station (app) ima službeni support za AppleTV. Sve hostaš na njemu i peglaš prema Apple TVu direkt.

www.synology.com/en-global/dsm/index/multimedia


@rusty, to je OK, ali ti treba i iUređaj. Ima frend Sxnology i ATV3 i TV i veli da bez iUređajaa ne može pokrenuti ništa na ATV-u. Sad jedino ne znam s novom nadogradnjom dali su ugradili AirPlay (kupili licencu od Apple-a ako se to može) i sada ide bez iUređaja.
15.04.2014 | 08:11
Pa koliko vidim nigdje nije navedeno da je potreban neki iUređaj. Naravno bilo je prije verzije DSM 5.0 to potrebno raditi (to je uvedeno verzijom 4.2), ali mislim da je upravo dolaskom 5.0 taj dio riješen da postoji mogučnost direktnog AirPlaya bez 'posrednika'.

Ponavljam nemam AppleTV pa ne mogu 100% tvrditi.

Evo jednog posta na Apple Discussionu ne starijem od mjesec dana:


Mar 24, 2014 4:46 PM (in response to SBlue)
"Your Apple TV can't access your content on your NAS."

Ehhh... not true at all. If you bothered to read even portions of this thread you would've found that many of us use our NAS as our Plex Media Server, and stream it to our Apple TV's, without using AirPlay.

AirPlay is pretty wonderful, but it actually gums up the works if all you're trying to do is stream local content from one device to another. By using your iOS device as a middleman, you're effectively doubling the amount of data flying over your WiFi (once flowing into your iPad/iPod/iPhone, and then the exact same content flowing back out to your ATV).

Plus, my ATV is hard-wired to my home network, as is my NAS. Why would I want to use, let alone tax, my WiFi if I have a much more stable wired alternative. My WiFi is left free, my ethernet streams my media like a champ, and I don't have to sit and watch the batteries drain out of my iPad like I would if I was AirPlaying.

In addition... with my content streaming directly to my ATV, that leaves my iPad free for my kids to take to the other room and stream their own content (also from Plex on my NAS) simultaneously. No sense tying up the device if you don't need to.

DLNA is nice, too, but I've found the interfaces to DLNA clients to be incredibly lacking... most to the point of being completely unusable (to me). The interface of the PlexConnect client for the ATV is incredibly easy and very Apple-like. AND, as a bonus (if you can call it that), Plex is DLNA-compatible... so, if I ever got a hair up my craw, I could use the DLNA client on my SmartTV to pull content from it... but I never will.


Dakle može se u biti bez problema izbaciti iUređaj kao i osloboditi wifi ako se koristi primjerice Plex rješenje, a uz to postoji i opcija kao što sam prije naveo i korištenje Video Station synology aplikacije (ovo je sa MacRumors foruma):


Mar 13, 2013, 01:01 PM
Synology NAS: Video Station now works with Apple TV without using iTunes

If you want to playback AppleTV 2/3 encoded videos and not be running iTunes then this may interest you.

Synology's latest DS4.2 OS has a free Video Station package that allows the NAS directly to AirPlay Video (music too using their Audio Station package).

You select a video for playback from any web browser, I believe Synology offers free iOS and Android apps that can also be used. Once running your ATV remote can control playback (pause, ff,rew, chapter, etc)

Playback is flawless with my DVD & Blu-Ray Handbrake encodes; 1080p works fine plus I'll test DD5.1 this afternoon.


A ovo je sa Synology foruma...

forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=219&t=65869
15.04.2014 | 13:09
cekaj jedna stvar me buni...neka taj nas I ima airplay...appletv ne vidi druge uredjaje, nego taj nas treba da vidi appletv...sta pokrene film....
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 36 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO