13.10.2013 | 14:07
Još jednostavnije i preciznije rješenje bi bilo kada bi skriptu mogao primjeniti samo na selektirani dio u Indesignu. Tada bi išao dio po dio i time "izbjegao" ostale grafičke elemente.
Što bi konkretno selektirao u tom slučaju: stranice (od-do ili pojedine), (sve) text frejmove na više stranica u nizu, (pojedine) text frejmove na jednoj stranici ili nešto deseto?
Ključno pitanje (u svrhu automatizacije) je kako najjednostavnije identificirati objekte na kojima moraš primijeniti clear transformation.
Primjer koji sam dao počiva na pretpostavci da se identificiraju po tome što su, za razliku od ostalog sadržaja, grafički elementi. Bez poznavanja strukture tvog konkretnog dokumenta, ne mogu dati pametniji savjet. Ideja da se dio radi "pješke" (selektiraš nešto pa pokreneš skriptu pa opet selektiraš nešto i pokreneš skriptu...) bi trebala biti zadnja opcija jer je bliska ideji da jednostavno sve odradiš pješke.
Da li je bolje / ispravnije navedeni tekst skripte kopirati i pejstati u AppleScript Editor.app te tako pokrenuti
U slučaju konkretnog koda iz mog prethodnog posta, koji sve obavi u jednom prolazu - ovo.
U slučaju rješenja koje traži interakciju s InDesignom, a istrovremeno ne traži promjene u kodu svaki put ga ga izvršavaš, bilo bi praktičnije imati rješenje koje se poziva unutar InDesigna.
Spomenute "promjene u kodu" se odnose na slučaj kad je u skrpti hard kodiran, primjerice, raspon stranica pa kad skripta odradi upisan raspon, promijeniš od-do i ponovo je pokreneš. Za taj slučaj je također praktičnije biti u AppleScript Editoru.
Usput, neka te ne brine ako nemaš CS6 - slobodno pejstaj kod i pokreni ga - AppleScript će sam promijeniti prvu liniju koda tako da se obrati onoj verziji InDesigna koju pronađe na tvom disku.