Coronavirus / COVID-19
(2 korsinik/a gleda/ju temu) zoranowsky, (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Air
  • Korisnik
  • 72
01.07.2024 | 19:45
m@xym kaže:
Kako se kolegi koji objavljuje linkove na (kad god sam se potrudio provjeriti) dezinformacije, ne da provjeravati istinitost objava koje ovdje prosljeđuje, tako se ni meni ne da odgovarati na te dezinformacije, jer nema nikakvog smisla to raditi.


Japan ti je isto dezinformacija?

USA kongres i Pfizer su ti isto dezinformacije?

EDIT:

Sudski sporovi dobiveni širom Europe su ti isto dezinformacije?

I sve navedeno su po tebi igre jutjubera jer eto tvoj Beroš i tvoja Markotićka još nisu dali odobrenje tebi i da drugačije misliš o proteklim dogđajima i onima koji slijede.

Još jedno jedini pitanje koje bi ti postavio (a nisam jer sam izbjegavao zbog suosjećanja sa žrtvama cijepljenja) je:

DA LI BI SE OPET CIJEPIO SA mRNA CJEPIVIMA PO IZBORU STRUKE (a on je kako ti dopadne) AKO TI ONI PONOVO KAŽU TREBA SE CIJEPITI PROTIV NOVOG SOJA COVIDA ?
01.07.2024 | 21:19
Da li je Japan dezinformacija?!

Ako misliš na ovaj post:

dpasaric kaže:
Japanci dali svoju statistiku nuspojava, nije dobro.



Da, to je čista dezinformacija.

Za ovo "USA Kongres i Pfizer" ne znam na što točno misliš pa ti ne mogu odgovoriti.

Beroš i Markotićka svakako nisu moji, a po "svoje" mišljenje, budi siguran, ne idem niti na Rumble, niti kod buljookog ni kod onog britanskog medicinskog brata.

Da li isto tako suosjećaš sa žrtvama covid-a koje nisu bili cijepljeni?
  • Air
  • Korisnik
  • 72
01.07.2024 | 23:06
m@xym kaže:
Da li je Japan dezinformacija?!

Ako misliš na ovaj post:

dpasaric kaže:
Japanci dali svoju statistiku nuspojava, nije dobro.



Da, to je čista dezinformacija.


Ako je ovo istina, a istina je.
link

Tada je ta izjava došla na osnovu nekih statistički podataka iz Japana koji dokazuju povećanje smrtnih slučajeva kod cjepljenih.
Kada pribrojiš ovom tradicionalnu časnost ljudi koji obavljaju društvene funkcije u Japanu trebalo bi ti jasno da nije u pitanju youtube marketing.
Ali eto ti odmah znaš kako je ono čista dezinformacija.
Ako je ono dezinformacija tada objasni na osnovu čega se bivši ministar zdravstva Japana javno ispričao svoji zemljacima?

Za ovo "USA Kongres i Pfizer" ne znam na što točno misliš pa ti ne mogu odgovoriti.


Praviš se ekstremno grbav. Točka.

Beroš i Markotićka svakako nisu moji, a po "svoje" mišljenje, budi siguran, ne idem niti na Rumble, niti kod buljookog ni kod onog britanskog medicinskog brata.


Nisu tvoji ali ih slijepo slušaš jer predstavljaju vrh službenog zdravstva u HR koji je neupitno za tebe "zakon" i jedina istina kada je u pitanju zdravstvo.

Jer eto po tebi su oni pozitivni (ne bi oni našem m@xym-u dali otrovno Pfizer cjepivo), pošteni i pametniji od hrpe jutjubaša koji su bili upravu što se tiče situacije oko Covida (od proglašenja pandemije, testiranja PCR-om, do tretiranja štetnim cjepivom i bezličnog laganja naroda da je Ivermektin štetan i neučinoviti protiv Covida, itd.).
Eto nek ovo ostane još jednom zapisano ovdje kad se toliko praviš grbav.

Da li isto tako suosjećaš sa žrtvama covid-a koje nisu bili cijepljeni?


Da.

Opet bi ti diskutirao a ne bi odgovarao na pitanja?
Eto ponoviti ću ga ako nisi imao koncentracije odgovoriti na moj cijeli upis (ovaj puta sam ga dodatno boldao pa ga možda ne zaboraviš).

Pitanje tebi:
DA LI BI SE OPET CIJEPIO SA mRNA CJEPIVIMA PO IZBORU STRUKE (a on je kako ti dopadne) AKO TI ONI PONOVO KAŽU TREBA SE CIJEPITI PROTIV NOVOG SOJA COVIDA ?


Znamo da si pametan i da pratiš temu oko Covida stoga je jedini zaključak da se ekstremno praviš grbav kada kažeš da ne znaš što se dešava u USA oko Pfizera - što je Davor vrlo detaljno dokumentirao.
02.07.2024 | 08:48
Ako je ovo istina, a istina je.


Nije istina, nego ponovo dezinformacija:

link

Praviš se ekstremno grbav. Točka.


Ne pravim se grbav, nego nemam vremena pročitati svaku dezinformaciju koju objavi kolega kojemu se ne da provjeravati što nam servira, jer eto, on nije istraživački novinar.

Umjesto odgovora na tvoje pitanje o Markotićki i Berošu, samo ću ti reći da sam neposredno nakon covid pandemije, bio na jednom operativnom zahvatu u jednoj od bolnica koje se nalaze u istom sustavu u kojem su Beroš i Markotićka.
Nisam tražio savjet kućnih prijatelja i susjeda, niti se raspitivao po društvenim mrežama, što napraviti, nego sam svoje povjerenje poklonio "službenom zdravstvu u RH".
Nisam govorio doktoru kako bih ja napravio zahvat, nego je doktor meni objašnjavao što će napraviti, i imao sam povjerenja u njega, između ostalog zato što njegovi argumenti nisu bili video klipovi sa YouTube-a ili Rumble-a puni dezinformacija, nego broj uspješno obavljenih operacija i zadovoljnih pacijenata.

Ti možeš i dalje vjerovati da je služeni zdravstveni sustav pod sveopćim utjecajem Big Pharme, WHO-a i Svjetske vlade u sjeni, i da su doktori u službenom zdravstvu RH ili glupi (kad su ih tako lako uspjeli prevariti) ili pokvareni (ako su sudjelovali u toj svjetskoj prevari), a da su internet influenceri tako pametni (kad su uspjeli "provaliti" prevaru od samog početka) i dobrodušni (jer nam oni, za razliku od službenog zdravstva, žele samo dobro, dijalući dezinformacije i očite laži), ali ipak dozvoli da ne moramo svi dijeliti isto mišljenje.

Službena medicina nije ni bezgrješna niti nepogrješiva, ali daleko od toga da je pod utjecajem Big Pharme, WHO i Svjetske vlade u sjeni, cijepila pola čovječanstva kako bi par Pfizerovih managera dobio dodatni bonus.
Isto tako, puno je vjerojatnije da će o nekoj novoj zdravstvenoj opasnosti (kao što je to bio sučaj epidemije covida-19) više znati doktori i medicinsko osoblje službene medicine, nego ono koji su nekad davno bili dio toga sustava, oni koji su izbačeni iz tog sustava, ili internet infulenceri.

DA LI BI SE OPET CIJEPIO SA mRNA CJEPIVIMA PO IZBORU STRUKE (a on je kako ti dopadne) AKO TI ONI PONOVO KAŽU TREBA SE CIJEPITI PROTIV NOVOG SOJA COVIDA ?


S obzirom da ti eksplicitno ne želiš odgovoriti meni, nemam ni ja potrebe odgovarati tebi, samo zato što ti inzistiraš na odgovoru, ali, ako si pažljivo pročitao sve što sam ovdje napisao, onda bi ti trebalo biti jasno koji je moj odgovor.
02.07.2024 | 09:15
Meni je najjače kako se m@xym stalno poziva na struku i sprda sve izvore koji nisu "službeni narativ", a kada sam se ja, na samom početku pozvao na struku, i to iz prve ruke, od bliske osobe kojoj je to najuža moguća struka i koja je cijeli život samo u tome, onda je to dovedeno u pitanje.

Prisjetimo se što sam rekao na samom početku pandemije, kao info iz prve ruke od dr. sci specijalista epidemiologije:

- nemamo dokumentaciju uz cjepivo kao inače
- na nas se vrši politički pritisak
- cjepivo je loše i ne djeluje
- imamo nuspojava
- ako si prebolio, nemoj se cijepiti

I sve to je mene, koji sam se uvijek cijepio za sve živo, znači bio sam pravi "vaxer", uredan, čak i svake godine protiv gripe, poguralo da idem istražiti malo dublje zašto nas se laže i o čemu se radi.
02.07.2024 | 14:22
Pa znamo zasto nas se laze. Profit.
02.07.2024 | 14:29
Ja da sam vjerovao hrvatskom zdravstvu danas bi bio invalid.
Naime, potrgao sam 4 tetive u desnom ramenu i da nisam išao privatno, povlačili bi me kroz sustav dok ne bi bilo kasno.
I ovako je liječnik bio skeptičan 20 dana nakon ozljede. Nakon pregleda drugi dan me ugurao u svoj raspored.
02.07.2024 | 14:52
Tako ti i treba kad se baviš sportom i ganjaš zdrav život. Priznaj, igrao si tenis u ovim godinama, kao pokojni predsjednik Tuđman. I gle što se njemu dogodilo!
02.07.2024 | 15:51
Ne, skijanje je bilo u pitanju.
Srušio me neki balavac.
I da, nekad sam igrao tenis, ali sam zaradio trn u peti pa sam prestao, a sada niti ne bi mogao jer je desna u pitanju.

E da, što se tiće trn au peti, Crocs-ice su jedne od najgorih. Obuća se treba savijati u smijeru hoda, a ne nikako torzijski (malo torzije mora imati - rekao ortoped). Meni su klompe s pregibom pomogle.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
02.07.2024 | 15:56
jura22 kaže:
Ne, skijanje je bilo u pitanju.
Srušio me neki balavac.
I da, nekad sam igrao tenis, ali sam zaradio trn u peti pa sam prestao, a sada niti ne bi mogao jer je desna u pitanju.

E da, što se tiće trn au peti, Crocs-ice su jedne od najgorih. Obuća se treba savijati u smijeru hoda, a ne nikako torzijski (malo torzije mora imati - rekao ortoped). Meni su klompe s pregibom pomogle.


Da li te još muči trn u peti ili si ga “izvadio”?
02.07.2024 | 19:48
Meni je još jače kad @dpasaric kaže da se poziva na struku, a daje osobno mišljenje jednog doktora..
02.07.2024 | 20:23
m@xym kaže:
Meni je još jače kad @dpasaric kaže da se poziva na struku, a daje osobno mišljenje jednog doktora..


Jedan je bio okidač, zatim sam pitao drugog koji predaje na Medicinskom fakultetu i kojeg poznajem 30 godina. Dobio sam još paranoičniji odgovor. Onda sam razgovarao s liječnicom, majkom mojeg prijatelja. Pogodi? Isto! Onda sam pitao poslovnog partnera s kojim radim 20 godina i kojem je također majka liječnica - opet isti odgovor. I onda sam došao i do trećeg prijatelja kojemu je mama obiteljski liječnik cijeli život i sada je u mirovini - isti odgovor.

Jedino gdje sam dobio nedefiniran odgovor je kod žene mog brata - koja je također liječnica, ali opća praksa, tako da je bilo: "Tako su nam rekli da se radi, valjda znaju." To mi nije baš bilo posebno ohrabrujuće.

I nakon toga sam krenuo u kopanje po izvorima na netu i malo "široj struci", a još više prema svim izvorima koji upućuju na korupciju.

Koliko moraš biti naivan da ako ti netko kaže da želi sakriti podatke o rezultatima ispitivanja mRNA "cjepiva" na 50 godina da ti to ne izgleda sumnjivo i ne smrdi kao truli štakor? Pa evo, da je samo to - ne treba nam ništa više, a to je bio tek vrh sante...
02.07.2024 | 21:18
Uzalud je to. Neće on sebi nikad priznati da je tako žestoko nasjeo i ispao budala.
02.07.2024 | 21:36
smayoo kaže:
Uzalud je to. Neće on sebi nikad priznati da je tako žestoko nasjeo i ispao budala.


Ja ispao budala? Ja i još polovica odraslog stanovništva u RH, i veći dio Europe koji se cijepio.

A vi eto "znate" da je sve to bila 'belosvetska zavera'?!

Aferim....
02.07.2024 | 21:47
Točno tako. Znamo svi koji pratimo mainstream medije i mainstream znanost danas. Ja nisam pogledao ni jedan jedini video od svih ovih koje su ovdje Davor i bilo tko drugi linkali. Ne pratim "alternativne" medije, kako bi rekao Mile Kekin, ezoterija me nervira, nisam ravnozemljaš, ali sam se odavno naučio svačije izlaganje pratiti pažljivo i prepoznati nelogičnosti. Pogriješi svatko, ali kad netko hotimično izbjegava objasniti otkud nelogičnost u njegovom vlastitom izlaganju to znači da ili ne zna što priča, ili hotimično mulja i laže. Sve što je bilo neusklađeno i nelogično, a osobito ono što se kosilo s najosnovnijim osnovama biologije kojima su nas učili još u osnovnoj školi - na kraju se pokazalo - ili potpuno netočno, ili rubno nategnuto. I danas redom sva istraživanja to potvrđuju. Cijepljeni su itekako prenosili zarazu iako nisu pokazivali simptome. Ali eto. Oni su imali covid potvrdu i mogli su kamo god žele, da se zaraza što bolje širi. Ljude su tjerali da nose maske koje su potpuno beskorisne, štoviše, oni koji ih nisu često mijenjali bili su izloženi i većem riziku nego da su bez maske. Sve je to danas potvrđeno istraživanjima, mainstream znanstvene zajednice. "Struke" kako bi ih ti nazvao. Ali ih namjerno zanemaruješ i prešućuješ jer nemaš snage sam sebi priznati kakva si budala ispao. Ti i pola odraslog stanovništva RH, i veći dio Europe koji se cijepio. Točno tako.

"Ako sam u manjini, to ne znači da nisam u pravu." Thomas Mann
02.07.2024 | 21:55
@Air, ne vadi se to. Projde.
Manje opterecenje i vise odmaranja.
Ujutro je bilo gadno, kasnije je OK
  • Air
  • Korisnik
  • 72
02.07.2024 | 22:00
jura22 kaže:
@Air, ne vadi se to. Projde.
Manje opterecenje i vise odmaranja.
Ujutro je bilo gadno, kasnije je OK


Ne razumijem te ništa s ovim što si napisao
Pišeš u prošlom vremenu kao da si se izlječio.

Pitam te jer ako se nisi izliječio mogu ti pomoći da se izliječiš.
03.07.2024 | 02:38
Ne razumijem Air?
Proslo me.
03.07.2024 | 11:21
smayoo kaže:
Cijepljeni su itekako prenosili zarazu iako nisu pokazivali simptome. Ali eto. Oni su imali covid potvrdu i mogli su kamo god žele, da se zaraza što bolje širi.


Oni koji su se ponašali odgovorno, tj. prema preporukama struke, nisu širili zarazu, bez obzira na to da li su bili cijepljeni ili ne, jer je preporuka bila da se socijalni kontakti svedu na najmanju moguću mjeru.

Ono koji se nisu ponašali odgovorno, i koji su govorili i radili protivno preporukama struke, a dobro znamo tko su oni, i što su promovirali putem društvenih mreža, eeee to je već druga priča.

Sve je to danas potvrđeno istraživanjima, mainstream znanstvene zajednice. "Struke" kako bi ih ti nazvao. Ali ih namjerno zanemaruješ i prešućuješ jer nemaš snage sam sebi priznati kakva si budala ispao. Ti i pola odraslog stanovništva RH, i veći dio Europe koji se cijepio. Točno tako.


Da, potvrđeno je istraživanjem, ali se tada nije precizno znalo.

Za razliku od internet eksperata koji su to "znali" prije bilo kakvog istraživanja, i sve "znaju" bolje od onih koji zapravo provode ta istraživanja.

Ali kad naš lokalni "ekspert" linka "znanstveni" rad u kojim se tvrdi da je, temeljem pregleda smrtovnica određenog broja umrlih, "ustanovljeno" da je 75% njih umrlo kao posljedica cijepljenja, onda šutiš.
Jesi li tad u većini ili u manjini, i da li misliš da je on u pravu ili u krivu kad objavljuje takvu dezinformaciju.

"Ako sam u manjini, to ne znači da nisam u pravu." Thomas Mann


Ako si u manjini, ne znači automatski da jesi u pravu.
03.07.2024 | 11:40
m@xym kaže:
"Ako sam u manjini, to ne znači da nisam u pravu." Thomas Mann


Ako si u manjini, ne znači automatski da jesi u pravu.


Naravno. Ali ako ti je najbolji argument kojeg u raspravi imaš "mi smo u većini", tad su ti jako dobri izgledi da NISI u pravu, iako si u većini.
03.07.2024 | 18:45
smayoo kaže:
m@xym kaže:
"Ako sam u manjini, to ne znači da nisam u pravu." Thomas Mann


Ako si u manjini, ne znači automatski da jesi u pravu.


Naravno. Ali ako ti je najbolji argument kojeg u raspravi imaš "mi smo u većini", tad su ti jako dobri izgledi da NISI u pravu, iako si u većini.


Ja svoje povjerenje (što se tiče zdravstvenih pitanja) poklanjam službenoj medicini, ne samo zato što je to većinsko mišljenje (a, čitava znanost se zasniva na konsenzusu tj. na stavu koji prihvati većina, bez obzira da li se radi o stvarno ispravnom ili, kako će se eventualno kasnije ispostaviti, pogrešnom stavu), nego zato što je to mišljenje zasnovano na rezultatima brojnih znanstvenih istraživanja izvedenih po pravilima struke i recenziranih od strane drugih stručnjaka iz područja medicine, a ne o stavovima pojedinaca bazirano na jednom istraživanju, ili par njih, koja često nisu izvedena po stavovima struke.

Nema sumnje da službena znanost, pa tako ni medicina, nisu uvijek u pravu, ali to ne znači da je netko tko iznosi stavove suprotne od stavova službene medicine, u pravu.

A, još ako ti suprotni stavovi uključuju i zavjeru svjetskih razmjera, predvođenu jednom farmaceutskom korporacijom, koja je uspjela tu zavjeru provesti u djelo, do svake krajnje jedinice medicinskog sustava, praktično na razini pola kugle zemaljske (ili barem u USA i EU), kao i nuspojave katastrofalnih razmjera i posljedica, koji se onda nastoje dokazati objavljivanjem netočnih ili potpuno iskrivljenih podataka, pa čak i očitih dezinformacija, a realno gledajući, nikakvih katastrofalnih posljedica nema, onda stvarno nema govora o nekakvoj manjini koja je u pravu i o većini koja tu manjinu, kao, izvrgava ruglu.
03.07.2024 | 19:12
Uvredljivi postovi obrisani.
03.07.2024 | 20:18
Što, zbog žice u glavi?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 31 minuta
  • tcanji: Zdravac, zahvaljujem na odgovoru i odvojenom vremenu. Lp i svako dobro!
  • Zdravac: Dakle, ne plaćaš duplo PDV nego onaj gdje ide roba
  • Zdravac: Ako je iz EU, plačaš samo poštarinu. S time većina web trgovina (mislim da bi po zakonu trebali imati svi), prilagodi stopu PDV-a zemlji iz koje naručuješ, dakle, ako si registriran u HR, a naručuješ iz DE, platiti ćeš proizvod sa 25 posto PDV-a
  • tcanji: Hvala Zdravac, trebao sam tu potvrdu. A što ako je roba iz EU, a ne US?
  • Zdravac: odgovor je DA - carina (ovisno o artiklu / tarifnom broju) i PDV svakako, a platiti ćeš i nekome da odradi uvoz za tebe
  • tcanji: Pozdrav jabučari! Molio bih, ako netko zna, da li se prigodom kupovine elektroničke opreme (npr. iPad, privatna kupovina) iz vana (USA) kod nas još uvijek na istu plaća porez odn. prijavljuje prigodom ulaska? Hvala.
  • gladhr2: [link]
  • Riba: Hajde posalji mi jednu. Pretpostavljam da koristis gmail?
  • rusty: @Riba - izgleda da opet notifikacije za privatne poruke ne rade?
  • cariblanco: [link]
  • Kloba: Hvala ljudi
  • drlovric: Uzmi kist sa njeznik cetkicama i predji preko hladnjaka i elektronike. IJa to radim u stanu na balkonu. Puhnem dva puta, sve zivo izleti iz konzole/NAS/mini pc. Kazu vlaga iz daha moze ostetiti elektroniku. Meni se nikad nista nije desilo.
  • smayoo: Nije benzinska pumpa dobra ideja. Kantica komprimiranog zraka tipično bi trebala biti dostatna za nekoliko čišćenja jer ima slamčicu za precizno korištenje i tako je zamišljeno da je koristiš. Precizno i odmjereno. Pipsaš točno tamo gdje su nakupine prašine i to u kratkim pipsevima, skroz izbliza.
  • Kloba: (oni upitnici su trebali biti jedan emoji...
  • Kloba: A za drugu opciju zamisli da dođeš na benzinsku natankati auto i vidiš lika sa PS5 kako rastavlja konzolu i raspuhuje ju. Osim toga, onj pritisak bi vjerojatno potrgao nešto. ????
  • Kloba: E vidiš, za dobro čišćenje PS5 unutrašnjosti pitanje je koliko mi boca treba?
  • kupus: druga opcija je šetnja do benzinske pa korištenje njihovog :)
  • kupus: U chipoteci imaš za uzeti kompresirani zrak u bocama @kloba
  • Ender: mislim da nije pametno koristiti kompresor za izduvavanje prasine iz kompa, pogotovo ako je neki jaci. drugar je tako pre 15 god kompresorom osim prasine oduvao i elektrolite sa maticne ploce od PowerMac-a G5.
  • m@xym: Jedino ako znaš nekoga tko to ima na poslu. Čisti prašinu samo tako...
  • m@xym: Kloba, takvo što se najbolje napravi kompresorom za zrak, a to ti je overkill za kupovati.
  • Kloba: Pokušvam naći na netu, no nilazim samo na ručne usisavače za automobile i slično
  • Kloba: Ljudi - ima li netko za preporučiti gdje bi mogao pogledati neki električni usisavač ili raspuhivač zraka za konzolu, PC složenac ili slično?
  • Lihto: Ako netko koristi LG onscreen control, pod hitno obrisati :D smeće od programa počelo m1 zagušivati XX
  • Borisone: DNS?
  • songoku: Probao sam sve zivo, private browser window etc, cak sam i pi-hole ugasio, ali nula bodova, uvijek workspace administrator
  • songoku: This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.
  • songoku: Sto treba napraviti za otvoriti taj video, pretpostavljam bele? Meni izbaci samo ovu poruku:
  • imjasminh: iPhone 11, 64gb, bijeli - 150 eur... Više na: [link]
  • smayoo: Pokojni stari i stric i ja smo igrali dosta preferans. To je dosta ozbiljnija igra od bele, i bitnija je licitacija nego samo bacanje karata. Puno manje ovisi o sreći. Nije me stari baš šamarao, ali bilo je dosta verbalnih grubosti. Ne kao u ovom videu, ali ipak dosta. :)
  • Kloba: Frenda je stari (Zagorci su) doslovno šamarao ako ga ovaj ne bi pratio sa kartom kojom je stari očekivao da ga prati. Ne samo boja, nego baš određena karta s kojom dobivaš ruku ali ne trošiš najbolje karte koje imaš
  • smayoo: bome... :D
  • zoranowsky: Ideš... :)
  • Bertone: [link]
  • Bertone: Tak je i sa Belom, moš znati pravila ali ako nemaš količinu psovki koje imaju Zagorci dok kartaju, đabe ti što znaš pravila :D
  • m@xym: Kloba, znaš pravila, ali znati igrati briškulu i tresetu... e to je već umjetnost...
  • Kloba: I ja znam igrati briškule i trešete. Donekle. Točnije, znao sam točno toliko da sam svjestan da nemam pojma. Sada više ne znam ni to. :)
  • Gjuroo: Što se šaha tiče, znam igrati "ždere". Donekle :)
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D
  • smayoo: @Kloba, šah je u Europi poznat od kraja 15. stoljeća. Hrvatski povijesni grb (šahovnica) je iz doba prije kralja Tomislava, dakle iz 9. stoljeća ili ranije
  • smayoo: Ne znam. Ali morali smo čekati da Riba sleti u Irsku jer je Dogan bio na 44 milje od Visa. :D
  • Bertone: Što bi s Jabučnjakom maloprije?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO