Apple Watch kineska replika
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Watch kineska replika


25.08.2017 | 22:15
Nisam izdržao vidjeti je li to moguće, je li moguće da su Kinezi u stanju napraviti repliku Apple Watcha koja je koliko-toliko suvisla, da rade barem osnovne stvari i da ima neke smart-watch funkcionalnosti... i evo, moram priznati da su me jednostavno ostavili bez pravog komentara jer to što oni rade izgleda kao da su oni neka potpuno druga civilizacija, s drugim sredstvima za rad, s drugom tehnologijom, s drugim cijenama sirovine, rada, pratećih usluga, transporta, svega...

Dakle, ova replika stoji 69 (riječima: šesdeset i devet) kuna! To je cijena s poštarinom za Hrvatsku! Da podsjetim, najjeftiniji Appleov remen za Apple Watch je 479 kn! Remen! Ukratko, za cijenu najosnovnijeg 42 mm Apple Watcha Series 1 može se kupiti 43(!!!) kineske replike! To je potpuno suludo bez obzira na to što brzina, izrada, napredne funkcionalnosti i vjerojatno trajnost nisu usporedivi! Čak, ako ćemo gledati objektivno kineska replika ima prednost - ona prima SIM i time je potpuno nezavisan punokrvni mobitel!



Usporedba originalnog 42 mm Appleovog sata (bijeli) i kineske replike (crna). Iako je primjetno veća, sama veličina ekrana (iskorišten dio) je otprilike jednaka.

Ono bitno - radi! Telefonira se s njega normalno, prima i šalje poruke, trebao bih samo vidjeti radi li povezivanje s BT slušalicom.



Ima pristup internetu i može instalirati i neke osnovne aplikacije poput Facebooka, Twittera i slično...



Dakle, da je samo najgluplji mobitel po cijeni od 69 kn bi bio super vrijednost, a ne ovo! Prije samo 10 godina na ovo bi se gledalo kao na James Bond tehnologiju. Ludo, potpuno ludo! Kako to izvode za 69 kn? Koliko onda njih stoji u proizvodnji? Koliko ti ljudi mogu zaraditi na jednom? Izgleda da nam civilizacija ulazi u neko novo doba napredne i potpuno optimizirane proizvodnje, ne vidim kako bi inače ovo bilo moguće?

Inače, vidio sam da postoje i skuplje, "prave" replike, od po 50-ak eura, ali to su onda već ozbiljni uređaji koji čak vizualno izgledaju identično kao Appleov, samo što vrte neki Android. No, mene je dojmila baš ova najjeftinija izvedba jer je odnos cijena/tehnologija nezamisliv. Inače, ovo mi se čini i kao idealan mobitel za osnovnoškolce, ne mogu ga izgubiti, ako se i razbije, nije neka šteta, a sve bitno radi (i posebno ih veseli kalkulator na ruci).
25.08.2017 | 22:57
Super ... zanimaju me samo dvije stvari, koliko traje baterija i da li se može napraviti AP (jer si rekao da prima SIM, a ako može onda imaš svoj vlastiti router na ruci )?
25.08.2017 | 23:04
Čitajući druge recenzije sam vidio da baterija traje oko 2 dana, slično kao i Apple Watch. Javit ću za dva dana!

Nisam vidio da ima opcija za neki access point, hot-spot, haha, to bi bilo dosta suludo za 69 kn... ako, naletim, javim! Ma kineski manuali su katastrofa...
25.08.2017 | 23:09
Aj vidi kaj ima pod network seetings... tko zna kaj su Kinezi u stanju napraviti za 69 kunića

PS. Inače super osvrt
25.08.2017 | 23:27
Evo, pronjuškao sam po Network Settings, ali nema opcije za hot spot niti išta slično. No, zato sam našao da ima web browser, ali mi treba memorijska kartica (micro SD), pa ću uzeti jedan od 8GB za par kuna i onda lijepo staviti browser i Twitter!
25.08.2017 | 23:44
Bad ... a ništ' pričekati još godinu dana pa će napraviti sat sa routerom za 39 kn
26.08.2017 | 00:34
Znam da nije baš u skladu s temom...ali Apple sat inspirira i one malo "skuplje" proizvođače kao npr H Moser... Baš fascinantno...od 69 pa do nečeg ovakvog.

IMG_3545.JPG
26.08.2017 | 07:35
Stvar je u potpuno drugačijem načinu razmišljanja. Zapadnjacima se svako ulaganje mora vratiti u najviše 5 godina. Ako ne, oni će kupiti dionice nekog googlea. Kinezi danas bolje razumiju pojam strateškog ulaganja od Amerikanaca koji su ga izmislili.
26.08.2017 | 07:50
Kinezi su postali ozbiljni igrači. I sve više proizvoda koje rade su itekako kvalitetni, pogotovo s obzirom na cijenu. I zaista se čini da imaju neki "master plan" - jer ako je meni 17x jeftinije naručiti rezervni dio (elektronički dio, senzor) za moj auto iz Kine, zajedno s poštarinom, nego ga kupiti lokalno, onda tu dolazi do nekih tektonskih poremećaja na tržištu.

Europa će kroz neki duži period postati nesposobna fizički proizvoditi ako se nastavi ovakav trend, Kinezi će jednostavno sve pregaziti brutalnim razlikama u cijenama za gomilu širokopotrošne robe.
26.08.2017 | 10:14
Stvar već odavno nije na toj razini. Europa je već sad nesposobna fizički proizvoditi. U cijelom zapadnom svijetu takoreći ne postoji proizvod koji nije barem 40% (troškovno, a to je u stvari 80% operativno) proizveden u Kini. Dakle, ili je cijeli proizveden u Kini pa uvezen pod nekom robnom markom, ili je sastavljen od nekoliko podsklopova koji su proizvedeni u Kini, a sve je naštimano tako da se zadovolji onih minimalnih (bilo je 51%, sada je već 41%) financijskog udjela troškova proizvodnje u EU, ili se doista proizvodi u EU, ali gotovo sav ulazni materijal, odnosno dijelovi dolazi iz Kine.
Kad bi se netko zainatio da napravi tehnički proizvod koji je baš baš 100% proizveden u EU, možda bi uspio napraviti nešto jednostavno, kao npr. sklopive ljestve ili u najbolju ruku neki jednostavniji bicikl. Sve ostalo je već danas - nemoguće 100% proizvesti bez uvoza iz Kine.
Glavni razlog zašto Kina još uvijek ne vlada svijetom otvoreno je, po mom mišljenju, taj što im to još ne odgovara. Iako stvari isplivavaju na vidjelo.
26.08.2017 | 10:19
I zato sam ja sina nagovorio da (uz engleski, kojim već vlada tečno) - uči kineski. 我说汉语一点点
26.08.2017 | 13:32
Pametno, njihovo vrijeme sasvim sigurno tek dolazi.

I ostvaruje se pomalo priča iz Alien serijala filmova u kojoj je proročanski zamišljeno da je jedna od najjačih korporacija tog svijeta budućnosti Weyland-Yutani, fuzija zapadne i istočnjačke tvrtke, kojom su tada upravljali istočnjaci - i kontrolirali gotovo sve, od inženjeringa, nabave sirovina, pa do najviših tehnologija i oružja.
26.08.2017 | 15:42
Eh, da, zaboravio sam link koga zanima:

www.aliexpress.com/item/Interpad-High-Qu...s.9042311.0.0.eqxS7W

Cijena na Aliexpressu uvijek varira mrvicu gore dolje, meni je bio 9.31, sada je 10.49, ali već najavljuju za dva dana posebnu cijenu od 8.99!
27.08.2017 | 09:48
Kolko se vidi, radi samo sa android os-om?
27.08.2017 | 10:13
Ne znam koji je to OS, je li uopće Android ili neki njihov criss-cross mutant, možda je čak WinCE bazirano, tko to zna... za 69 kn nije niti bitno!
27.08.2017 | 10:37
da,
a evo ovoga gore u "akciji"

27.08.2017 | 19:57
Prema videu bi rekao zali boze i tih 69kn. Svaka cast na trudu, ali ja ne volim skupljati smece. Radije ne kupim nista.
27.08.2017 | 20:33
Naravno da netko tko ima novca za pravi sat i kome ne treba gadget za klince i jeftina zamjena za mobitel, neće kupiti ovakvo "smeće".

No, ja sam ovo uzeo iz čiste tehnološke znatiželje - zanimalo me je li to izvedivo za taj novac! Osim toga, ovo mi se zaista čini kao dobar odabir roditeljima koji žele da im osnovnoškolac ima mobitel i da ga ne može izgubiti tek tako.

Odgovor na pitanje po pitanju baterije: radi već drugi dan, danas sam ga nosio cijeli dan, razgovarao sam svega par puta za probu. Pokazuje da je baterija još uvijek na "full", pa ako se ne dogodi nešto iznenada moglo bi biti da izdrži i tri dana!
27.08.2017 | 20:47
Za 50€ se vec da kupiti kakav takav sat..
14.12.2024 | 19:28
Ekipa da ne otvaram novu temu. Kako najlakse raspoznat dobru kinesku kopiju sa orginalom rijec je o satu devete generacije. Nasa sam dosta povoljno devetku pa da se ne zajebem. Lp
15.12.2024 | 00:44
Ako je polovno, neka ga prodavač uključi, resetira i pokušaj ga upariti sa svojim iPhoneom. Proces ide putem šare koju iscrta na ekranu koju onda iPhone prepozna da bi se upario.
15.12.2024 | 13:38
Hvala
15.12.2024 | 14:17
Mislim da se odmah vidi original Apple proizvod, čim uzmeš u ruku ????????????????
16.12.2024 | 00:46
A kako će znati ako nikad prije nije držao Apple Watch u ruci? Ako ćemo suditi samo po “osjećaju”, ščim da usporedi?
17.12.2024 | 07:23
Ako dosad nije vidio kako izgleda original, onda je to druga priča. Najprije se može vidjeti po softveru, zatim "osjećaj" okretanja digitalne krune i kao što Davor sugerira, sam način uparivanja sa iPhone-om.

Osobno imam Apple watch SE, iskreno, razočaran sam trajanjem baterije. Jedva da izdrži dan i pol. Druga stvar, meni jako bitna - ne postoji aplikacija LibreLink (za mjerenje glukoze u krvi), što bi mi uvelike olakšalo neke stvari. No to je do izdavača aplikacije, ne do Apple-a.

Čini mi se da su izdavači aplikacija za Apple watch malo "zaspali". Sve što je pametno je već izdano, a ono što bi bilo lijepo imati - ne postoji.

Ali sve u svemu, lijepi mali gadget, samo treba biti domišljat i znati iskoristiti sve njegove mogućnosti.

O "kinezima" ne bih raspravljao - imam običaj da ne kupujem šanu.
17.12.2024 | 08:08
ovo za taj 'LibreLink' me zainteresovalo.
ja nadjem ovo:

apps.apple.com/sa/app/freestyle-librelink-sa/id1338938836

tebi treba verzija za watch?
koliko je pouzdano?
17.12.2024 | 09:16
To i mene interesira zasto ne izbace za libre aplikaciju za sat. Ali kolko sam vidio nema ni za jedan sat app sa kojim bi se ocitavao secer sa senzora. Jel toliko tesko napisat program za sat pa im se neisplati ili samo nema interesa?
Drpongrac23 jesi mozda na neki nacin dobio da imas barem kontinuiranu obavjest na satu o razini glukoze u krvi mislim da ti se prebacuje sa moba na sat.
17.12.2024 | 09:39
Gledam sad malo na net-u, pa zar u HR nema nijedan shop da se može kupiti LTE verzija? serija 10, ultra2 ili SE2 ?
17.12.2024 | 11:10
@grgaa - imam LibreLink na iPhone-u, i to radi 100% OK. Nisam uspio podesiti da mi barem alarme (visoka ili niska razina GUK) sa iPhone-a javlja na Watch, barem to. Ali onda opet treba biti iPhone u blizini. A u šetnje prirodom idem bez telefona, samo Watch. I onda ako padnem u hipoglikemiju, imam ozbiljan problem. Nažalost, ovisim o tim podacima.
17.12.2024 | 12:47
Da to je problem. Zato se mi ne odvajamo od telefona bas zbog toga. E sad da ima app za sat bio bi zivot puuno laksi barem dijabeticarima.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 16 minuta
  • Matija klc: Hvala Zdravac, pokusam sa njime
  • Zdravac: Ili si mislio na besplatnu "verziju" Microsoft Office paketa? :)
  • Zdravac: Imaš u App storeu besplatni Collabora Office. On je zasnovan na Libre Office-u kojega svi hvale kao free zamjena za Microsoft
  • Matija klc: Ekipa, trebam office paket za Ipad 10. Ima li kakva besplatna mogucnost ili mi preostaje platiti paket? Hvala
  • zvone: plaćali istu nominalnu sumu u eurima za apple priouzvode a sad kad su euro i dolar isti opet digli.
  • zvone: A i primjetih da prije dok je dolar bio slab smo
  • zvone: Dobra ideja o bojkotu američke robe.
  • rusty: Ja je koristim sa svoje Studio ekrane
  • Yonkis: Koristi li netko (Appleovu) polishing cloth [link]
  • jura22: na Opera for iOS ne radi Vikalica. Sto god se upise ne prikazuje.
  • jura22: Abc
  • petros: Ne bih bojkotirao ni Temu niti AliExpress! :)
  • Zdravac: Samo ubaciš Samsung u ponudu, i svi smo mi opet kod tebe trgujemo!
  • Zdravac: Davore, a Temu bi odmah bojkotirao, jel? :)
  • Zdravac: EU, GB i Canada i još ako bi nekako mogli pridobiti Tursku, mislim da bi mogli jako učinkovito pokazati zube. Kad bih tu vidio zajedništvo, ja bih određeno vrijeme bojkotirao.
  • JOHN: ovakve reakcije tog nasnifanog čobana samo potvrđuju moje sumnje da bolesnici vladaju svijetim a još veći imbecili daju glas takvima što je onaj smrad na zapadu i onaj još smrdljiviji na istoku
  • dpasaric: Nismo spremni! :)
  • JOHN: Ako će se bojkotirati kao ovo s dućanima……nebumo daleko stigli.
  • Zdravac: Jeste li spremni, kao Europljanin, bojkotirati američke proizvode dok je Trump predsjednik i ako EU zaključi da na taj način možemo izboriti / vratiti poštovanje europskog ugleda u novom globalnom poretku ?
  • Borisone: Tresla se brda, umro je iPhone SE. R.I.P.
  • Borisone: Da ima "live" event, bilo bi tjedan dana ranije objava na Apple stranicama.
  • Zdravac: e jbg
  • Zdravac: Jel ima live prijenos?
  • Borisone: Ne. Najvjerojatnije samo ažuriran Apple site i objave za medije o novim uređajima.
  • Zdravac: Jel Apple event danas u 19:00h?
  • Yonkis: Hoćemo li sljedeći iParty organizirati putem Invites app-a? ;)
  • Yonkis: Apple will bring its next-generation M5 chip to the MacBook Pro in the fall, followed by the iPad Pro in the first half of 2026, according to Bloomberg’s Mark Gurman. - Wow, M5 na iPadu. M4 je već overkill ali ok. :D
  • miomika: @Zdravac...vjeruj mi, nebi ga prepoznao razliku, ni da te za guzicu ugrize. Nije to google translate.
  • miomika: Naravno Zdravac, pišeš na pamet i provjerio si, jelda?
  • Zdravac: Možda malo "old fashion", ali eto! :)
  • Zdravac: Vjeruj mi, skuži se odmah AI, ali kod ovih mlađih to prolazi jer je to, kao "kul"
  • Zdravac: Poslovna komunikacija zahtijeva poslovno znanje. Dakle, ili znaš što trebaš pisati, ili ne znaš. Ako ne znaš, zaposliti ću onoga tko zna - sigurno ne AI!
  • Zdravac: Ma kakav crni AI za poslovne mailove!! Kod mene ti to sigurno nebi prošlo!
  • drlovric: Mi saljemo stotine mailova na engleskom i da to ista valja, vec bi bilo u nasem workflow :) Ali eto, uzivaj ako te veseli. Ja it tvrdim da je beskorisno, sporo, trapavo, nedovrseno...
  • miomika: pa dok vidim full feature, nemogu sve reč. Upravo gledam na vijestima, završila je konferencija koja nama brani korištenje AI-a na uređajima. Što je zaključak, naravno, 10 mb texta ničega. Kako vidim u OS:_u, izgleda da će potiho ući na mala vrata. @dlovric možda je do ljudi koji je neznaju koristiti. Ipak je u pozadini chatGPT. Meni se ova opcija u mailu jako sviđa, da napravi poslovni
  • Soffoklo: @drlovric ne dozivljava nas Apple kao neko africko pleme vec mi sami sebe tako dozivljavamo i predstavljamo, a onda tvrtke poput Apple sukladno tome djeluju. Zato i Slovenija ima titlove, kao sto je imala i Apple Music davno prije nas i to uz potpunu uslugu, a ne djelomicnu, pa se premijer javno hvali kako eto imamo Apple Music. Do nas je.
  • drlovric: Apple AI je potpuno beskoristan. Dugo nisu vecu blamazu napravili. Svaki dan radim sa Amerima i niti jedan covjek mi nije rekao da ima jedan koristan feature. Svi cekaju bolju Siri koje nema pa nema. A ljudi kupovali iPhone 16 Pro radi "inteligencije" :D
  • miomika: ...i proofreading i onaj AI radi u mailu. Doduše, samo na engleskom, ali radi. Točno se kuži da lagano ovo preregulirano govno iz EU nema proslka i da AI lagano kuca na vrata.
  • miomika: ajde neke dobre vijesti. AKo je laptop/comp settiran na eng. radit će vam image playground s najnovijim update-om 15.3.1
  • drlovric: Apple nas dozivljava kao neko africko pleme i nema tu razumnog objasnjenja ni opravdanja.
  • drlovric: Da jadni, kako bi to mogli priustiti. Bitno bi im utjecalo na poslovanje a pokrili bi desetke miluja ljudi (HR, BIH, SRB, CG). Sve isti jezik :) Iz istog razloga nemamo titlove na Apple TV. A Slovenija ima. Valjda su veci od ostatka ex. YU :)
  • dpasaric: Nema Hrvatske jer bi to značilo da moraju zaposliti osobu koja čita komentare na našem jeziku, a za to smo premaleno tržište. Ostavi komentar na ENG na US/UK zemlji i ciao.
  • dpasaric: MacBook Pro M4 16" prikaz je na naslovnici! :)
  • Yonkis: Zašto nema Hrvatske kada se želi dati feedback na nešto Appleovo? [link]
  • Yonkis: iCloud (plus). Ne prikazuje znak “plus”. Hellou, 21st ovdje :))))
  • Yonkis: Ako imate iCloud onda možete koristiti [link] čak i sa Android korisnicima.
  • m@xym: @Zdravac, naravno da hoće.
  • Zdravac: Hoće li nam to Apple proizvodi drastično poskupiti?
  • jura22: Na danasnji da Steve Jobs je predstavio prvi komercijalni Macintosh.
  • Riba: Ja sam davno narucio sa UK Amazona ali vidim da tamo vise nije available.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, EJc, Ender, robee, tino1, VanjusOS, Anonimci (822)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO