iTunes ne može naći originalne datoteke
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iTunes ne može naći originalne datoteke


17.12.2011 | 01:06
skrko mi se iTunes.dan po dan sve gori i gori.ne mogu uvesti novi file ili folder sa svoga kompa.skinuo danas muziku i da poslušam..ništa.nakon toga pokušao samo jednu pjesmu označiti da mi svira u iTunsu..ništa.nakon toga svu muziku koju sam prije par dana povukao u iTunes nemogu uključiti..javlja da ne može naći originalne datoteke.
tras !
17.12.2011 | 03:09
Gdje držiš library i jesi li uključio opciju da ti sve kopira u njega?

iTunes ima valjda najpouzdaniju bazu koju sam ikada vidio, osobno koristim istu bazu od rane bete do danas i samo je selim po kompovima i sistemima i nikada nisam izgubio niti najmanju sitnicu u podacima, a kamo li track.
  • Sank
  • Moderator
  • 220
17.12.2011 | 04:48
iTunes radi upravo ono što mu korisnik zada da napravi, a ako korisnik ne zna što radi onda mora doći do problema. To pravilo naravno vrijedi i za sve druge programe.

I ja kao dpasaric već par godina koristim iTunes i nikad problema, ali sam naravno proučio pomoć da znam kako baratati sa nekim postavkama.

Tako iTunesi daju mogućnost dodavanja stavki u svoju biblioteku, a da ostanu na mediju sa kojeg se dodaju ili pak da ih kopira na disk na kojem se nalazi biblioteka.

Ukoliko se odlučite da ne želite raditi kopije glazbe ili videoisječaka sa vanjskih medija kod dodavanja u biblioteku, onda morate znati da svaki put kad želite slušati ili gledati taj materijal, morate na računalo spojiti vanjski medij na kojem se fizički nalaze, u protivnom će vam iTunes javiti da nisu dostupni.

Preporuka je da svakako dobro proučite postavke iTunesa i u pomoći potražite za svaku što ona doista znači pa tada više neće biti neugodnih iznenađenja kod korištenja.

Premda iTunes po osnovnoj postavci smješta svoju biblioteku i sve datoteke u users/imekorisnika/Music/iTunes mapu na sistemskom disku, moguće je tu mapu i preseliti bilo gdje drugdje pa i na vanjski tvrdi disk, koji onda naravno mora biti prikopčan na računalo prije podizanja iTunesa. U tom slučaju sama baza sa podacima o biblioteci i dalje ostaje na radnom disku, pa ju je potrebno spasiti prije zamjene računala i iskopirati ju na novo kako ne bi došlo do toga da vam iTunesi žele obrisati sadržaj sa iUređaja jer su i sami prazni.

Kad god čujem ili pročitam od korisnika iTunesa da su bezveze i da je to loš program, odmah znam da si taj korisnik nije dao truda da bolje upozna iTunes i nije razmislio kako želi graditi iTunes biblioteku svoje multimedije prije nego ju je počeo stvarati.

iTunesi su zaista vrhunski proizvod, koji doduše kao i svaki drugi software ima bugova, ali generalno zaista kvalitetno odrađuje svoj posao. naročito kad je korisnik dobro upoznat sa njima. Ja iTunes koristim na 4 računala (3 Mac i 1 PC) i bez problema kopiram i prebacujem biblioteku među njima, a s njima sinkroniziram dva iPhonea i nekoliko iPada i sve radi ko podmazano.

I da samo još jedan podatak, ukoliko imate pozamašnu biblioteku muzike, ali vam iTunesi ne mogu skinuti Album Art, onda je tu odlična pomoć Tagalicius.

Vjerojatno postoji i kakvo rješenje za video, ali može se jednostavno tako da se otvori prozor "Get Info" za neki film npr. i klikne na Album Art list te se u okvir povuče slika omota ili plakata.

Nakon toga sinkronizacija sa iUređajem i onda je Cover Flow zaista pravo zadovoljstvo
17.12.2011 | 15:05
dpasaric kaže:
Gdje držiš library i jesi li uključio opciju da ti sve kopira u njega?

iTunes ima valjda najpouzdaniju bazu koju sam ikada vidio, osobno koristim istu bazu od rane bete do danas i samo je selim po kompovima i sistemima i nikada nisam izgubio niti najmanju sitnicu u podacima, a kamo li track.

library je na vanjskom hardu,odnosno sve držim i kopiram na vanjskom kako bi spasio datoteke ako mi komp zblesira ili nešto krivo izbrišem.
kako uključiti opciju da se sve kopira?kada sam ga instalirao želio sam jednu kompilaciju koju sam napravio za slušanje toga dana povući u iTunes,a on mi je povukao ama baš sve.pogledao sam njegove tute ali nisam naišao na rješenje svoga problema.osim toga meni se jako sviđa kao program.recimo famozan mi je kao podrška iPhoneu.ali za muziku sve mi je zblesirano.pokušao sam kraćim putem pa sam ga izbrisao i ponovno instalirao nebi li ga dobio praznog.no,prilikom ponovnog instaliranja imao je sve datoteke kao i prije i nije htio raditi.
17.12.2011 | 20:11
Sank kaže:
[quote]









I da samo još jedan podatak, ukoliko imate pozamašnu biblioteku muzike, ali vam iTunesi ne mogu skinuti Album Art, onda je tu odlična pomoć Tagalicius.

quote]
iako je free tagalicius traži registraciju što sam i učinio u prvom koraku.međutim,nudi mi samo opciju kupovine,a svoj mail kao i zaporku ne mogu unijeti jer mi ne nudi tu opciju.
iTunes sam ponovno instalirao ali ovaj put bez mogućnosti deaful i došao je prazan.vidjet ćemo kako ću završiti.
  • Sank
  • Moderator
  • 220
18.12.2011 | 02:16
davor1973 kaže:
iako je free tagalicius traži registraciju što sam i učinio u prvom koraku.međutim,nudi mi samo opciju kupovine,a svoj mail kao i zaporku ne mogu unijeti jer mi ne nudi tu opciju.


Na žalost Tagalicious nije besplatan, ali mislim da se sada može naqbaviti i preko App Storea i u tom slučaju ne trebaju ključevi ni šifre.

iTunes sam ponovno instalirao ali ovaj put bez mogućnosti deaful i došao je prazan.vidjet ćemo kako ću završiti.


Kako sam prethodno napomenuo, otvoriti Preferences i dobro proučiti sve opcije koje nudi prije početka izrade biblioteke i nema iznenađenja. Muzika se može dodati najjednostavnijim drag & dropom, a onda se može izraditi play lista u koju se povuku željene pjesme. Ako tagovi nisu sređeni kako treba u mp3, onda ćeš nakon dodavanja pjesama u svim njima ispraviti ime albuma i izvođača kako bi se pravilno posložile u Album. Ako to ne učiniš dobit ćeš samo hrpu pjesama nikako posloženih. To se može raditi ručno za svaku pjesmu preko "Get Info" opcije ili uz pomoć Tagaliciousa.

Kad bi mogli kupovati pjesme preko iTunesa onda bi odmah sve bilo lijepo posloženo, ali s obzirom da baratamo kojekakvim najčešće loše napravljenim mp3-cama kojima tagovi nisu ni izbilza ispravno popunjeni, onda je normalno da treba uložiti malo svog truda pa da to na nešto liči. Neće se to samo napraviti niti u iTunesima niti u bilo kojem drugom sličnom programu.
18.12.2011 | 04:24
Sank kaže:
davor1973 kaže:
iako je free tagalicius traži registraciju što sam i učinio u prvom koraku.međutim,nudi mi samo opciju kupovine,a svoj mail kao i zaporku ne mogu unijeti jer mi ne nudi tu opciju.


Na žalost Tagalicious nije besplatan, ali mislim da se sada može naqbaviti i preko App Storea i u tom slučaju ne trebaju ključevi ni šifre.

iTunes sam ponovno instalirao ali ovaj put bez mogućnosti deaful i došao je prazan.vidjet ćemo kako ću završiti.


Kako sam prethodno napomenuo, otvoriti Preferences i dobro proučiti sve opcije koje nudi prije početka izrade biblioteke i nema iznenađenja. Muzika se može dodati najjednostavnijim drag & dropom, a onda se može izraditi play lista u koju se povuku željene pjesme. Ako tagovi nisu sređeni kako treba u mp3, onda ćeš nakon dodavanja pjesama u svim njima ispraviti ime albuma i izvođača kako bi se pravilno posložile u Album. Ako to ne učiniš dobit ćeš samo hrpu pjesama nikako posloženih. To se može raditi ručno za svaku pjesmu preko "Get Info" opcije ili uz pomoć Tagaliciousa.

Kad bi mogli kupovati pjesme preko iTunesa onda bi odmah sve bilo lijepo posloženo, ali s obzirom da baratamo kojekakvim najčešće loše napravljenim mp3-cama kojima tagovi nisu ni izbilza ispravno popunjeni, onda je normalno da treba uložiti malo svog truda pa da to na nešto liči. Neće se to samo napraviti niti u iTunesima niti u bilo kojem drugom sličnom programu.

da,da..upravo tako ! malo po malo..ipak sam našao krekani tagalicious s ključem i uspješno instalirao.za iTunes i njega ostaviti ću vrijeme za sutra.danas sam skidao sve i sva tih digitalnih aplikacija za muziku..od konvertera do pojačala (nomad factory),također krekani.svi su uspješno instalirani,međutim mislim da upravo što su datoteke pune svega i svačega od smeća, većina programa ne mogu otvoriti ni jedan file.neznam što ću i što se događa.sutra ću nastaviti,dosta za danas.
22.12.2011 | 02:25
Sank kaže:
davor1973 kaže:
iako je free tagalicius traži registraciju što sam i učinio u prvom koraku.međutim,nudi mi samo opciju kupovine,a svoj mail kao i zaporku ne mogu unijeti jer mi ne nudi tu opciju.


Na žalost Tagalicious nije besplatan, ali mislim da se sada može naqbaviti i preko App Storea i u tom slučaju ne trebaju ključevi ni šifre.

iTunes sam ponovno instalirao ali ovaj put bez mogućnosti deaful i došao je prazan.vidjet ćemo kako ću završiti.


Kako sam prethodno napomenuo, otvoriti Preferences i dobro proučiti sve opcije koje nudi prije početka izrade biblioteke i nema iznenađenja. Muzika se može dodati najjednostavnijim drag & dropom, a onda se može izraditi play lista u koju se povuku željene pjesme. Ako tagovi nisu sređeni kako treba u mp3, onda ćeš nakon dodavanja pjesama u svim njima ispraviti ime albuma i izvođača kako bi se pravilno posložile u Album. Ako to ne učiniš dobit ćeš samo hrpu pjesama nikako posloženih. To se može raditi ručno za svaku pjesmu preko "Get Info" opcije ili uz pomoć Tagaliciousa.

Kad bi mogli kupovati pjesme preko iTunesa onda bi odmah sve bilo lijepo posloženo, ali s obzirom da baratamo kojekakvim najčešće loše napravljenim mp3-cama kojima tagovi nisu ni izbilza ispravno popunjeni, onda je normalno da treba uložiti malo svog truda pa da to na nešto liči. Neće se to samo napraviti niti u iTunesima niti u bilo kojem drugom sličnom programu.

preference sam proučavao i sve što sam napravio je nekoliko novih mapa na kompu..pokušao sam drag&dropom ali mi nije pošlo za rukom.što se tiče izrade liste u iTunsu to nije problem,recimo napraviti dnevnu kompilaciju.
kako da dođem do tagova i uredim pjesme,ime albuma i izvođača.koliko sam shvatio tagaliciousa,ne može se u njemu ništa raditi, a da prethodno to isto nije u iTunsu..ili griješim?!
flac se opčenito nemože "uvući" iz neke mape na kompu kao npr.mp3.koliko sam shvatio iTunes to može samo s mp3 i aac datotekama.aac je bolja inačica mp3-a za oko 30%.međutim ono što me buni je da kada stavim originalni cd-e koji odgovara kvaliteti flaca iTunes pita da li želiš kopirati i bez problema taj audio zapis preuzima.sad,kako flac kao i ostale datoteke "uvući" u iTunes (poput originalnog cd-a),a da to ostane u flac zapisu.
22.12.2011 | 11:50
Maltene kao da se ponosiš što si sve to našao krekano. I još se time hvališ...

Dovoljno dugo si član Jabučnjaka da bi trebao znati da ne podržavamo korištenje wareza.
22.12.2011 | 15:40
smayoo kaže:
Maltene kao da se ponosiš što si sve to našao krekano. I još se time hvališ...

Dovoljno dugo si član Jabučnjaka da bi trebao znati da ne podržavamo korištenje wareza.

Ha,nisam ja ovdje zbog ponosa već ponajprije zbog informatičkog neznanja i pokušaja rješavanja navedene stvari.Podlaca najviše vrijeđa ponos (A.G.Matoš).Isto tako nisam ovdje da se hvalim,a propo toga meni mrska ljudska osobina.Neke "binarne glave" trebale bi imati više razumjevanja prema problematici ljudi kojima ne polazi za rukom da (odmah i sad) dostignu razinu vrlog informatičkog znanja.Upravo iz toga razloga čine (ne)namjerne pogreške i tom svojom bezazlenošću ostaju zatečeni kada ih se uhvati i prozove (in flagranti).
Osobno,virtualni svijet mi nikako nije spojiv s etikom i moralom (!?)
Ima toliko osvita što još nisu zarudjeli (Rigveda).
22.12.2011 | 16:04
davor1973 kaže:
Osobno,virtualni svijet mi nikako nije spojiv s etikom i moralom


vrhunsko opravdanje!
virutalni ja se ne mora pokoravati nikakvim pravilima valjda!
22.12.2011 | 16:42
davor1973 kaže:
Ima toliko osvita što još nisu zarudjeli (Rigveda).


Je. Citati ti super idu.

Prošeći se npr. u VBZ ili Profil, pokušaj ukrasti knjigu pa njima ispali par citata kad te uhvate.
22.12.2011 | 17:05
smayoo kaže:
davor1973 kaže:
Ima toliko osvita što još nisu zarudjeli (Rigveda).


Je. Citati ti super idu.

Prošeći se npr. u VBZ ili Profil, pokušaj ukrasti knjigu pa njima ispali par citata kad te uhvate.

da završimo,knjige ne kradem već čitam !
22.12.2011 | 18:50
Kako to? Kad već kradeš softver, što ne bi i knjige? Pa i onaj tko je knjigu napisao se isto mučio kao i onaj što je napravio softver. Kad si jednom pljunuo na muku, što ne bi i drugom?

I tako si ti iznad tih moralnih kategorija. Ti smiješ što god želiš...

22.12.2011 | 19:24
smayoo kaže:
Kako to? Kad već kradeš softver, što ne bi i knjige? Pa i onaj tko je knjigu napisao se isto mučio kao i onaj što je napravio softver. Kad si jednom pljunuo na muku, što ne bi i drugom?

I tako si ti iznad tih moralnih kategorija. Ti smiješ što god želiš...


Nevjerojatan si.Sad si već iz nužde u krajnosti.
  • Sank
  • Moderator
  • 220
23.12.2011 | 01:31
@davor

kao moderatori mi smo te dužni opomenuti kad spominješ tako javno krađu softwarea, a valjda ti je jasno i zašto. Ubuduće preskoči detalje da izbjegnemo dosadne i nikad uspješne polemike o ljudskom moralu i gluposti.

Što se tiče Tagaliciousa, da on radi isključivo sa muzikom dodanom u iTunes. Odabereš koju želiš obraditi i tada on automatski skine sve potrebne podatke sa interneta, omot, riječi pjesme itd. Za neke pjesme koje ne prepozna bit će potrebno ručno ispraviti podatke.

flac nisam nikada dodavao u iTunes pa sad ne znam da li se može i kako osim da se eventualno reenkodira u aac ili mp3 prije dodavanja s nekim drugim programom te namjene.
23.12.2011 | 08:25
FLAC ne ide u iTunes. Treba konvertirati u AIFF (sličan FLAC-u).
23.12.2011 | 08:57
Ispričavam se svima zbog nesmotrenosti i javnog objavljivanja nedozvoljenih radnji.U buduće se više neće ponoviti.aposljetku,namjera mi je bila pripomoći kako bi lakše došao do odgovora.
23.12.2011 | 09:53
Play FLACs in iTunes
http://code.google.com/p/flukeformac/
24.12.2011 | 00:50
DrAle kaže:

Ništa od toga.Ako sam dobro razumio to je kodek za apple,a ne windoze (ja sam na 7-ci)?! uredno preuzet,extract to iTunes..ali neuspješno.
24.12.2011 | 01:55
Sank kaže:

flac nisam nikada dodavao u iTunes pa sad ne znam da li se može i kako osim da se eventualno reenkodira u aac ili mp3 prije dodavanja s nekim drugim programom te namjene.

flac definitivno ne može u iTunes kao i ACC,OGG dok prilikom unosa WMA zapisa iTunes sam konvertira u svoj zapis,odnosno apple lossless.provjereno kroz moj konverter.prolazi mp3,wav,wma i m4a (mpeg4).zanimljivo je (koliko su internetske informacije točne) da mpeg4 je prvotno zamišljen kao audio,a ne video kodek..datoteka nekoliko pjesama (recimo 5) jedva da sadrži 71MB što,ako se ne varam, odgovara veličini jedne pjesme u OGG-u.sad ono najzanimljivije,naime kroz m4a zvuk je doslovno doveden do savršenstva,odnosno nisu "napumpani" visoko i srednjetonci već je čitava glazbena kulisa ravnomjerno posložena (za moje uho).
pararelno slušajući isti album kroz flac i m4a, flac zaostaje,odnosno "ugušen" je za oko 30%.nije mi jasno kako tako mala datoteka (m4a,71MB),u odnosu na (flac,205MB)može nositi pobjedu.. ili se tu radi o loše učinjenom poslu.eto,rješeno.dobio sam svoju satisfakciju.
hvala svima.
24.12.2011 | 01:58
zabac kaže:
FLAC ne ide u iTunes. Treba konvertirati u AIFF (sličan FLAC-u).

tek sam preuzeo aiff konverter,vidjet čemo...
24.12.2011 | 13:00
BTW, M4A je kompresija s gubitkom, a FLAC bez. Pojasno pojačavanje ("pumpanje" određenih frekvencija) zapravo nema veze s kompresijom, nego s normalizacijom signala i općenito vrstom glazbe, tj. originalnim frekvencijskim spektrom.

Kad uspoređuješ FLAC i M4A, trebao bi koristiti isti izvor (istu pjesmu, izravno s CDDA, što je zapravo isti format kao i AIFF, dakle potpuno nekomprimiran) i nekoliko različitih enkodera za FLAC i za M4A pa onda donijeti zaključak.


P.S.
S obzirom da je Jabučnjak forum za Apple korisnike, nama se ovdje podrazumijeva da koristiš Mac. Ako to nije tako, pametno bi bilo to naglasiti na početku.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 24 minuta
  • cariblanco: Zašto je anketa vezana na samo jedan proizvod ?
  • Bertone: Skrolaš prema dolje pa ti redom idu: Vikalica > Prijava > Prisutni jabučari > Novo na Jabučnjaku > Anketa ;)
  • MacSlavko: Gdje nađete tu anketu, bohtenće? Gledam već danima i nakako da je nabodem... ;-(
  • Borisone: E da, jučer potiho predstavljen novi iPad mini
  • Borisone: Bertone, PC je test razumijevanja. Ako je pitanje koji Mac koristitie, a odabereš PC, znači da ne čitaš pažljivo :-)
  • Zdravac: Ja sam očekivao da će biti nas više sa Macbook Air M
  • IgorD: Ja koristim 7 od 14, najbolje da ne diram ništa u anketi ;)
  • drlovric: Najvise nas ima Macbook Pro sa M procesorima. Iznenadjen sam iskreno, ali veliki umovi valjda slicno razmisljaju :D
  • Piko: ups, ..... tipfeler ... ali čak je o cool ovako ;)
  • Piko: M kao Mototola 680x0 :) ....
  • Bertone: ... iako bi ispravnije bilo Intel PC, AMD PC ili ARM PC ;)
  • Bertone: Anketa je diskriminirajuća jer se pod PC hardver navodi samo Windows PC, a ne i Linux PC pa molim ispraviti na Windows/Linux PC :D
  • Yonkis: Ajmo ispočetka sa anketom. :)
  • ZeljkoB: Anketa bi trebala biti multiple choice, osim ako se ne misli sto koristim upravo sada :)
  • Tito: S obzirom na broj glasova... 4 korisnika. Nije neka brojka.
  • drpongrac23: Iznenađuje me u anketi veliki udio Mac Studio korisnika
  • Gjuroo: Ankete na Jabučnjaku su mi oduvijek omiljeni dio. To je dio gdje netko zbilja želi čuti tvoje mišljenje :)
  • Bertone: Bio sam brzoplet i krivo kliknuo,... što sad?
  • Borisone: Nevalja jer je isključiva (samo jedan od ponuđenih izbora).
  • drpongrac23: Napokon nova anketa, nakon 100 godina, ali je zato izvrsna!!!!
  • Zdravac: a možda je car play jedinica bolja opcija
  • Zdravac: trajanje baterije nije bitno, biti će spojen sa punjačem
  • Zdravac: Ima li netko iPad mini viška da mu bezveze stoji? Trebao bih nešto da montiram na motor za navigaciju i da radi continuity funkcija
  • moragd: Mislio sam na atv plus.
  • moragd: Atv sa hrvatskim acountom? Imal neko info jel ce to raditi?
  • dpasaric: Nova anekta! :)
  • Kloba: Vidio sam to jutros. Reko neću staviti tu ako ispadne patka. Ipak, čini se da je ok izvor. Tko zna tko će završiti na giljotini zbog ovoga. Sjetćamo se pijanog vlasnika testnoga iPhonea 4 i kako je Jobs poslije tužo Gizmodo
  • kupus: Novi mb pro s m4 leakan [link]
  • Borisone: To je samo za fizičke osobe.
  • m@xym: Odnedavno znači prije par mjeseci. Ne pratim redovito njihove stranice, ali ne sjećam se da sam prošle godine to vidio. Radi se u njihovom "Easy upgrade" programu: [link]
  • Borisone: Ne tnam što je "odnedavno" ali u ožujku su mi javili da nude samo leasing preko Grenke.
  • m@xym: Borisone, to odnedavno nudi istyle.hr za Apple Watch, iPhone i Mac računala
  • kupus: tj ovaj [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: evo borisone
  • Zdravac: Nisan sad isao provjeriti, ali zar nije Sancta Domenica iz ZG nudila?
  • Borisone: Za pravne osobe, a ne za fizičke osobe.
  • Borisone: Nudi li neka tvrtka u HR najam Mac računala? Nešto tipa mjesečno plaćanje, po isteku 2 ili 3 godine zamjena novim uz produženje ugovora.
  • marioart: photoshop za 89€, cijeli CC 430, paralels 60... hrpa nekih antivirusa... ja gledam na DE, mozda na US ima vise :) ... airpods pro 225€...
  • drlovric: Imal jos kakvih dobrih dealova za software, usluge i sl?
  • marioart: da se nadovezem... kako su sad Prime Days na Amazonu, moze se uzeti Family M365 na 15mj za 53€ ... ako nekome eventualno treba :)
  • smayoo: I ja kažem! :)
  • zoranowsky: Libre office FTW!
  • drlovric: Meni je jedna dobra dusa ovdje na Jabucnjaku poklonila MS Office. Neka bulk licenca je bila u pitanju, mislim nesto vezano za obrazovne ustanove. Radi godinama. Sad gledam ovu novu 2024. Skoro su pa identicne. Uopce ne znam niti sto je tu novoga :)
  • Borisone: Microsoft 365 Family (za 6 korisnika) je oko 60 eur kada je na akciji. A često je. Kupiš par komada i miran si par godina.
  • Zdravac: 150 € je ravno 2 godine pretplate na office 365, vjerujem da je to bolja opcija
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO