VIP, Carnet & Snow Leopard
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VIP, Carnet & Snow Leopard


12.09.2009 | 12:25
Prvo pozdrav

Jeli netko upogonio kombinaciju iz naslova?

Imam USB Vodafone stick (k3565) i Carnet-VIP kombinaciju i ta kombinaija je odlicno radila na Leopardu. Nakon ciste instalacije Snow Leoparda stvar vise ne radi. Pri instalaciji VMC softwera javi par kext pogresaka. Uredno se spoji na net, dobijem IP adresu i nista vise od toga tj. internet ne radi. Isprobao sam par verzija softa i banana, najfriskija verzija niti ne prepoznaje stick.

Na sluzbenim Vodafone stranicama i pise da imaju problema sa snjeznom mackom ali to je sve jako sturo.

Ideje?
12.09.2009 | 12:32
Ako je to neka utjeha, već je puno to kaj Vodafone zna za problem, jer je onda realno očekivati da ga budu i riješili uskoro. Nemam kaj drugo za reći, na žalost....
12.09.2009 | 13:21
Iz radoznalosti sam priključio Vip Huawei220 modem i radi bez problema, pa i ovo pišem preko njega a i brzina mi je solidna. Ne moram ni reći da to radi na Snow Leopardu.Doduše nemam Carnet nego pretplatu, ali bi to trebalo biti svejedno.
12.09.2009 | 13:43
@jzelko

Koristis li onaj VMC software i ako da koji?
12.09.2009 | 14:45
Meni ovo radi !
Screen_shot_2009_09_12_at_13.png
12.09.2009 | 15:09
Carnet i obični useri nisu isti jer ima par hackova što se kroz terminal mora raditi da bi radilo uopće. E sad, ja nisam još koristio svoj vip carnet net jer nisam još na faksu ali mogao bih probat. Nadam se da Snow Leopard neće raditi probleme.

Ndoc jesi radio po njihovim uputama za Mac usere sa Carneta?

http://umas.hr/~sandro/upute
12.09.2009 | 15:49
sandrinho je napisao:


Ndoc jesi radio po njihovim uputama za Mac usere sa Carneta?

http://umas.hr/~sandro/upute


Napravio sam po tim uputama na Leopardu i radilo je ok. Na Snow Leopardu ne radi...
13.09.2009 | 19:20
Rješenje problema se nalazi na linku:

www.24100.net/2009/08/using-vodafone-mob...snow-leopard-10a432/

Ukratko:

Verzije 2.xx rade samo s normalnim racunima, ne i Carnet. Barem meni

Najnovija verzija VMC software ne prepoznaje stick.

Pretposljednja verzija radi odlicno i sučelje programa je puno novije i bolje od verzije ponuđene na VIP-ovoj stranici. Može se poslati i SMS
Direktan link za download verzije koja radi na Snow Leopardu:
software.a1.net/vmc/Dashboard/VMC_MAC_3.04.01.00.dmg

Preporučam, isprobajte
14.09.2009 | 11:29
Jesi samo instalirao ovaj program ili si radio i hack uz njega?
14.09.2009 | 11:45
Meni je trebao hack da bi se spojio na Carnet account.
14.09.2009 | 12:51
sandrinho je napisao:
Jesi samo instalirao ovaj program ili si radio i hack uz njega?


Program + hack i stvar radi odlicno.

Pozdrav
05.10.2009 | 12:59
Prvo sam aplicirao hack zatim instalirao program. Stavim postavke od Carneta u stavki sa vezama.
Kad se spajam pita me želim li preko Carnet settingsa. Spoji me, i na vezi sam ali, ne mogu surfat i ne mogu mailove skidat, a Skype je spojen i radi regularno.

Ima li tko sličan problem i zna li odgovor na ovo? Možete li mi step b step screenshotati ili uvesti otpočetka u instaliranje da nisam pogriješio negdje.

p.s Koristim Vodafone Huawei E272 usb modem, snow leopard 10.6.1 na 24" iMac 2.4
19.10.2009 | 15:35
Evo pomogli mi iz Vip službe.

Rješenje je sljedeće, treba otići u system preferences zatim ući u network odabrati konekciju otići u DNS i zatim u advanced i tamo obrisati automatske 000.000.000 dnsove i to je to.
17.12.2009 | 15:34
Za Vip, Carnet i novu instalaciju Snow Leoparda:

Instalirao sam najnoviji VodafoneMobileBroadband_3.04.11.00

U preferencijama aplikacije Vodafone Mobile Broadband isključio sve moguće da se ne pojavljuje kao menu ikona itd., i postavio konfiguraciju u:

System Preferences > Network > ZTEUSBModem:

Telephone Number: *99#
Account Name: svoje AAI@EduHr korisničko ime (cijela email adresa)
Password: lozinka za to korisničko ime

Pod Advanced:
Modem > Vendor: Generic
Modem > Model: GPRS (GSM/3G)
Modem > APN: carnet.vip.hr
Modem > CID: 1
PPP > Use TCP header compression - deaktiviran

Aktivirao "Show modem status in menu bar" za zgodnije povezivanje preko menu ikone.

Potvrdio s "Apply"

I još dodatno sam dodao /etc/ppp/options sa sadržajem (sudo pico /etc/ppp/options):
refuse-chap
refuse-mschap
refuse-mschap-v2

I ako ipak ne radi, može biti da je potrebno promjeniti prava na pppd (to je meni bilo ključno!):
sudo u+s /usr/sbin/pppd

Sada radi.
28.12.2009 | 22:35
Evo da malo ozivim ovu temu, mozda je netko imao u medjuvremenu jos iskustava, nadam se onih pozitivnih...


Situacija: NE RADI, dodje to "authorizing" i onda nista

Opis: MacBook Pro 13", Snow Leo 10.6.2., VIP stick K3520, CARNet account.
Instalirao VodafoneMobileBroadband_3.04.11.00 i sve postavke postavio tocno u System preferences/Network i sve u terminalu kako je naveo dcavar.
Osim ovog: sudo u+s /usr/sbin/pppd na sto mi kaze: sudo: u+s: command not found


Ideje?

Na leopardu je sve radilo...

Pozdrav,
V.
04.01.2010 | 21:00
Ima li netko spasonosno rješenje ili ideju?


o:)
04.01.2010 | 21:11
Ja sam imao isti problem.
Potrebno je sve ispočetka, to jest srediti postavke u terminalu a onda instalirati najnoviju verziju Vodafone Lite i unjeti postavke.
Prilozi:
04.01.2010 | 22:09
Hm, probat cu iako zadnjih 2 sata isprobavam sve moguce kombinacije. POmalo me vec sve to zivcira...

Dakle, prvo terminal, pa vodafone program, pa postavke.

OK, ali zar nije svejedno? Jednom kad su unesene postavke preko terminala, to je to dok se nesto ne promijeni, tj. nema koristi od ponavljanja postupka? Ne koristim se terminalom ni unixom, ali kad opet odem u opcije /etc/ppp/options moje postavke su vec tamo, ima li smisla ponovno ih unositi?

Ajde probat cu i to da znam da sam probao ama bas sve...

Hvala,
V.
04.01.2010 | 22:39
Ništa. Sad mi čak ne dođe ni do autentifikacije.

Odustajem za sada...
11.02.2011 | 13:35
Imam Snow Leopard 10.6.6, VodafoneMobileBroadband 3.04.11.00 i USB Vodafone K3520
Izgubio sam zivce googlajuci do besvijesti kako rjesiti problem, nakon autentikacije bi mi dosao
do postavljanja "TCP/IP network" i onda bi samo napravio disconnect...

Na kraju sam napravio sve kako je opisao dcavar osim sto nisam mjenjao ovlasti
na pppd-u i evo stvar radi savrseno... ako netko ima slican problem nek pokusa, meni je rjesilo
problem... hvala..
11.02.2011 | 21:21
Najnovija verzija softvera za Vipnet Mobile Broadband je 4.03.06.00 za Mac.
Koristim Vodafone USB K4505-Z i nakon instalacije nemam nikakvih problema na Mac OS 10.6.6, sve radi automatski bez ikakvih podešavanja.
Može se skinuti na; www.business.vodafone.com
11.02.2011 | 21:33
Eto, i ja koristim Vipov stik K3565Z i spaja se normalno. Ako si skinuo zadnju verziju softwera, onda ju instaliraj, a potom pikni stik i pusti da se sam instalira. Tad samo trebaš kliknuti na Connect ili Spoji se.
Sa Vodafonom zna biti problema zbog neke nekompatibilnosti softvera, koja se može pojaviti nakon restarta ili kakvog apdejta. U tom slučaju deinstalirati App i ponovno ga instalirati. Meni je uvijek ponovno proradio.
29.05.2011 | 09:18
Evo da i ja potvrdim da zadnja verzija softwarea (4.05.03) sa vodafoneovih stranica rjesava problem konekcije na Carnet. Koristim vipnetov usb modem K3565 rev.2, na MBP 8.1 (13inch) i OSX 10.6.7.
Problem je bio taj da u starijoj verziji softwarea koju vipnet ima na svojim stranicama nedostaje tab "security" i bez tih podesenja konekcija na carnet.vip.hr APN zapne na "TCP/IP network", dok se istovremeno na data.vip.hr APN spaja bez problema.
Dakle, nakon instalacije friskog softwarea u "security" tabu treba ostaviti kvacicu samo na "Unencrypted Password (PAP)", bas kako pise u uputama za carnet korisnike!
02.01.2012 | 17:37
Pozdrav!

Vidim da već duže vrijeme ova tema nije aktivna. Da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje.

Da li koristi netko Vipnetov mobilni CARNET i USB stick Huawei E372?

Da li je netko uspio spojiti se bez "instaliranja" Mobile parner app?
Ide mi na živce ta aplikacija, a htio bih nekako sam kreirati konekciju i spojiti se, bez da svaki puta moram pokretati to malo zeleno govno od aplikacije.

Upute su dobrodošle!

btw. Radi se o Macbook Air 2011 i os x Lion
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 4 sati
  • Borisone: Rekao političar i otišao krkati s generalima dok je vojska na paštetama i prekuhanim jajima.
  • Junuz: ko nehrani svoju vojsku hraniće tuđu
  • Yonkis: Apple Maps kamera naprtnjača: [link]
  • m@xym: ...nikakvu vojnu naobrazbu.
  • m@xym: Za dva mjeseca možeš naučiti rukovati pješačkim naoružanjem (od rastavljanja, sastavljana i čišćenja, do toga kako ga otkočiti, zakočiti, napuniti, sve do pucanja). Čovjek koji nema nikakvu vojnu naobrazbu, je glineni golub u slučaju rata, osoba koja je dva mjeseca nešto učila, i naučila, svakako nije. Zamisli koliko bi tek žrtava bilo da nitko od ljudi sa kojima si bio nije imao
  • Maxxy: Mi imamo malu aktivnu podobnu vojsku. A za 2 mjeseca će samo naučiti biti lijepa meta na ratištu. Proveo sam u ratu malo manje od 5 godina, i sve što ću još reći na ovu temu je da smo imali više žrtava od neznanja (igranje sa raznim zanimljivim spravicama i puškama) nego od neprijatelja! Srećom u ono vrijeme nije bilo dronova!
  • drlovric: Ja sam bio 10-11 mjeseci cini mi se. Pola vremena smo aktivno nesto ucili, pola smo ribali hodnike, kupili lisce i smarali se po vojarni. Ja sam bio 11107 (prepisali JNA VES oznaku) vojna policija, antiterosticke aktivnosti.
  • drlovric: Nekakav ustroj sa 3 mjeseca temeljne obuke da vojnik zna koirsititi pusku i kretati se unutar svoje formacije je bolje nego nista. I mozda neki modus za dodatna 2-3 mjeseca specijalisticke obuke tko to zeli. Kao neki vid nadgradnje znanja.
  • m@xym: Mi to (malu sposobnu aktivnu vojsku) već imamo. Ovih 2 mjeseca je sasvim dovoljno da mladići nauče osnove baratanja oružjem.
  • Maxxy: Vojnirok od 2 mjeseca je sprdnja. Ili lupite godinu dana, ili financirajte malu sposobnu aktivnu vojsku. Ovako se samo bacaju novci bez ikakve koristi
  • Yonkis: A što ne otvorite temu nego ovdje tipkate :)
  • Szguri: Ono što želim reći je da ljudi mogu živjeti nevjerojatno sigurne i udobne živote zato što je njihova država spremna za loše scenarije.
  • Szguri: nego zato što razumiju geografiju i povijest Rusija im je susjed, a povijest nije bila blaga. Isto sa Švicarskom: poznata po neutralnosti, ali izuzetno utvrđena i uvježbana. Država je doslovno dizajnirana tako da invazija bude noćna mora. Njihova neutralnost nije pasivna čuva je disciplina i spremnost.
  • Szguri: Osobno ne shvaćam naivnost toga da se ignorira činjenica da je rat i sukob odnosno mogućnost istog nešto što je ljudska slika i prilika od pamtivijeka. Možeš biti i spreman i miroljubiv, Švedska i Finska, primjerice, zadržale su ozbiljne obrambene kapacitete čak i tijekom mirnih vremena. Finska ima obvezni vojni rok i ogromne pričuvne snage, ne zato što su agresivne, nego zato što raz
  • Szguri: Pozdrav svima, čisto da se nadovežem na vruću temu. Kao netko tko je također bio u vojsci i imam raznog iskustva po tom pitanju.
  • drlovric: Bio sam u istoj misiji kao i profesionalni hrvatski vojnici. Nisam bio terorista niti neki placenik koji je isao da nanosi zlo ljudima tamo.
  • drlovric: Ja sam u pustinje isao po pare. Kao da je to neka tajna :) Nisam tamo bio iz uvjerenja ili nekih ideala, kao ni 95% ostalih ljudi.
  • JOHN: i odlučuje o tuđem mesu. Ja ako imam osjećaj braniti svoj dom i obitelj, to ću po inerciji napraviti, a ne da mi tamo neki kozojeb docira koji u backgroundu zgrče pare dok preslaguje pijune po karti a u pauzama vrti sa ratnim profiterstvom
  • JOHN: pustimo pojedince neka misle i idlučuju za sebe, a ne nekome da se hvali tuđim tijelom(mesom)
  • JOHN: Ako se granatiranje Zagreba ili recimo razvaljivanje Valpova smatra ulazak neprijatelja, onda jesam. I ne pričam drugačije od onoga što ti pričaš, nego samo kažem da netko okreće dobru lovu na tuđoj patnji. Ali kad me već potežeš za jezik…..daj me podsjeti kakve veze ima Afganistan i slične lokacije na kojima si radio s ulaskom u tvoj grad. Ponavljam, ja jedam za obuku i spremu, ali
  • drlovric: Da bi se ti u svojoj drzavi osjecao sigurno. Skupa sa svojom obitelji.
  • drlovric: Nisi srecom doziivo kako izgleda kada ti nepoznati naoruzani ljudi udju u grad/selo. Inace bi pricao drugacije i borio se za to da ti drzava ima najjacu mogucu vojsku.
  • drlovric: Vatrogasac treba alat za svoj posao. Ako ne ugasi pozar ljudi ginu. Vojnik treba alat za svoj posao. Ako vojnik ne odradi svoj posao, ljudi ginu. Jednostavno je.
  • JOHN: Vatrogasac neće nikoga ubiti brentačom ili recimo bocom kisika
  • JOHN: Pa uvijek je sporna kad je u pitanju ljudski život
  • drlovric: ne znam zasto je nenormalno to ocekivati. Nece ni vatrogasac gasiti pozar bez opreme, ali samo je za vojsku uvijek sporna svaka nabavka. Osim kad te napadnu pa kad radi guza od straha :)
  • drlovric: oni koji su spremni da riskiraju zivot, treba da imaju sve sto bi im u toj borbi pomoglo, da soase drzavu svih nas i ostanu zivi ako je moguce :)
  • drlovric: Ja sam kazem da sutra CG, SR, HU, IT napadne HR, ja bi za 3 dana bio na prvoj crti. Ako sam ja voljan braniti tu drzavu i riskirait svoj zivot, normalno je da ocekujem da ta drzava ima sanitet, ili helikopter da me spasi ako negdje krvarim. Ili da ima topnistvo, avione, obucene vojnike/ljekare/informaticare. A imati sve to je proces koji trazi vrijeme, pare i znanje. Ne treba svi ni da ratuju, ali
  • JOHN: :)
  • Bertone: Ak netko iz SOA-e sad čita Jabučnjak, još bu zaključio da je drlovric švercer oružja :D
  • stefanjos: znam ja kako je drlovric kruha zaradio, i niti jednim postotkom svog tijela mu ne zamjeram na to. to je nazalost ta realnost koju on meni pokusava predociti, i svjestan sam je. samo mi se gadi da smo mi kao ljudi takvi kakvi jesmo.
  • JOHN: Treba se znati braniti, no to nužno ne znači da moraš poginuti. Netko u ratu bude iza monitora, netko na bojištu, ali oboje bi trebali znati koristit obrambena sredstva. Čudne sorte vode države. A ako ćemo tjerat mak na konac….tko ih je u konačnici birao?! Pa na kraju dođemo do one…..svi bi jebali a nebi umočili
  • JOHN: Čim shvatite da je drlovric dobar dio svog kruha zaradio na tematici naoružanja i rata, možda će te ga shvatiti. Malo je iskrivljeno, ali što će te. Slične poveznice možemo tjerati s farmaceutima, modificirane hrane i ostali. Zbog nekih umreš jer te riješio metak, drugi i treći jer te trovao, četvrti jer te lago, peti jer te klikom miša okrao/opleo …….
  • stefanjos: pa jesam evo, nije me sram. mene je sram sto postoje ljudi koji su voljni ici ubijati druge za svoju korist. to je mene sram.
  • drlovric: Svaka ozbiljna drzava mora imati ozbiljnu vojsku. Ne mozes tu cinjenicu ignorirati. Osim ako nisi lik sa vjecitom pricom "koliko smo vrtica mogli napraviti za te pare?" :) Takvi prvi bjeze u slucaju rata...
  • drlovric: @stefanjos: Ti se onda uzdaj da ce misice uspjeti da se izbore za mir u svijetu :) Sta drugo da ti kazem. I kada ti neko tko zna koristiti oruzje dodje da ti nametne svoju volju, ti mu lijepo umilim tonom objasni da to nije lijepo i da je glupo koristiti oruzje :)
  • Tito: pardon, jebo ih oruzje
  • Tito: @stefanjos - baš tako, jebo vas oružje.
  • stefanjos: drlovric i zasto je to lose, ova civilizacija je usitinu tako nakaradna ako je nije cilj oruzje u potpunosti izbrisati kao izum, a tebi je bed sto netko ne zna ocistiti pusku. koga boli, evo da budem prost i trpiti cu ban, kurac za puske i gluposti. moramo se sto prije udaljiti od tog midnseta da je ikakvo ubijanje potrebno
  • smayoo: Evo, razumijemo se. Moj je sin, nažalost, taman u dobi da ga pozovu da pogine. :(
  • drpongrac23: Imam sina, 8 godina mu je, kao i svaki roditelj, za njega želim najbolje, a u ratove neće ići dok sam ja živ.
  • smayoo: Kladim se da nemaš sina. :/
  • drlovric: Kukala nam majka sa danasnjim sinovima, ako bi se sutra zaratilo pa nas oni budu branili :) 95% mladica danas ne zna pusku ocistiti ni rasklopiti, nije nikada ispalilo niti jedan metak, ne moze uraditi 10 sklekova niti trcati par stotina metara. Sustavni je reset potreban i povratak vojnog roka, da bi se imali cemu nadati u buducnosti.
  • smayoo: Od tebe neće nitko to ni tražiti. A od tvog sina (ako ga imaš)? :(
  • drpongrac23: Cilj je osiromašiti ekonomije i stanovništvo, nakon toga slijedi rat. U koji naravno više be idem za nikog i nigdje.
  • Ender: ja mu psujem zenu, pa mi nekako bude lakse :)
  • drlovric: Cijene svega oonako divljaju, nitko normalan ne zna zasto. Sada barem znamo kome mozemo opsovati i za sta je kriv, i za sta nije. Bude covjeku nekako lakse :)
  • Bertone: *jep=još
  • Bertone: Kaj se brinete za amere, Tim Cook je podmazao Donaldovu inauguraciju sa 1 mil $ za što se zna i tko zna koliko jep prije toga tak da bu se našao neki izuzetak od carina.
  • Ender: znaci ko je kupio iPhone - kupio je. a mnogi smo se zalili da su skupi, evo tramp nas demantuje...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO