Gillette
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Gillette


07.07.2024 | 09:50
Dečki, jeste li primijetili da je Gillette sve skuplji ali i sve tuplji. Naprimjer Fusion 4 komada 20-tak €.

Glllette je nekad bio najbolji brijač, bolji od svega. Sad ga više ne možeš koristiti jer čupa ko Wilkinson.
Ne možeš se ni triput pošteno obrijati.
Zar se nije nešto govorilo da će se EU pobrinuti o istim standardima u cijeloj EU?
07.07.2024 | 09:57
Nemam pojma. Ne brijem se žiletima od 1994, a ni Philishaveom od 2015. Pošišam bradu na nulu jednom mjesečno cca.
07.07.2024 | 10:13
Koliko se sjećam, te britvice su bile uvijek skupe, pa čak i kad su bile duplo jeftinije.
Već 20ak godina se brijem s klasičnim brijačem, onim što se mogu mijenjati nožići. Jednom kad odeš u tom smjeru, nećeš se htjeti vratiti na ova jednokratna i višekratna sranja. O uštedi da ne pričamo.
07.07.2024 | 10:24
Brijem se svaki drugi dan, još od služenja vojnog roka. Koristim isključivo jednokratne britvice iz supermarketa, one najjeftinije koje budu na blagajni. S jednom se znam obrijati i po 10-15 puta. Bitno je prilikom brijanja istresti iz britvice ostatke brade i ispirati je hladnom vodom. A imam dosta jaku i gustu bradu.

Ove Gillette su izgleda samo za milijardere i nogometaše. Bio bih potpuno lud da dam 20€ za 4 britvice.
07.07.2024 | 10:43
Odličan je osjećaj koristiti britivce, ali to je danas lifestyle samo za bogate! Osobno koristim Philipsov brijači aparat za siromašne. Loš je, čupa i brijanje dugo traje, ali je barem trošak minimalan.
07.07.2024 | 11:23
Evo, baš sam se danas ujutro brijao, oko 5.30, ranoranioc sam. Nema ljepšeg osjećaja od svježe obrijaonog lica, te premaz losiona za brijanje, tu koristim isključivo Nivea losion, onaj kao mlijeko.

I onda na terasu, pa lagano kavica i mozak na pašu!
07.07.2024 | 11:34
Kad bi se jedanput obrijao električnim izgledaoi bi ko sa 15, pun prištića.
07.07.2024 | 15:24
Gillette je Berlinska Firma koja je 2005 kupljena od P&G. Seronje su koristile Gillettov čelik dok su ga imali u skladištima a onda su prešli na neki čelik iz Indije ili Kine, ista specifikacija ali nije ista stvar. To je pokvarilo kvalitetu. Ali cijena se udvostručila. Ja sam izračunao da je na godišnjoj razini jeftinije otići na brijanje u "Vinka" nego plaćati britvice.
07.07.2024 | 15:48
Ja sam se prestao brijati pred par mjeseci, samo navecer rakijom isperem ostatke hrane koji su se nakupili i vozi dalje.
07.07.2024 | 18:51
Koristim Sensor Excel britvice od kada su ih napravili, tako su dobre da ih je proizvođač odlučio ukinuti na masi tržišta ... u Zg znam samo za jedan dućan gdje se još mogu nabaviti pa kad mi je usput, redovno nadopunjujem zalihu
07.07.2024 | 21:33
Od kad sam u Dubrovniku tresnuo biciklom preko lanca koji je bio prepečen preko cijele ceste i pao na asfalt s djelom između nosa i usta (to je najosjetljiviji dio lica) sve me čupa kad brijem taj dio, to je bolno. Tako da odem kod Vinka i mali mi to sredi. Ali ne zajebava mi se s tim jer ode 2 sata samo za šminku, ne bi sam sam Švapski ministar vanjskih poslova .
07.07.2024 | 22:21
Znači od tada nosiš brčiće,... ko onaj austrijski slikar
07.07.2024 | 22:49
Vegetarijanac
08.07.2024 | 06:53
Bertone kaže:
Znači od tada nosiš brčiće,... ko onaj austrijski slikar


Maler, tj. soboslikar...
08.07.2024 | 09:32
Ja sam oduvijek koristio Gillette britvice, pa kada su izbacili Mach 3 model sa vibrom počeo sam kupovati te.
Imam jaku bradu na starog, koji se kako je bio liječnik, kada je htio izgledati uredno brijao dva puta dnevno.
E sada, baš tako jaku bradu nemam ali sam za brijanje svaki drugi dan definitivno.
Ako pak ja hoću izgledati uredno - onda i svaki dan.
Uglavnom, kako Davor spominje ove jeftine brijače - i ja sam pokušao s njima prije možda pola godine.
Uzeo sam dva jer nisam mogao znati koji je bolji.
I sve moguće dodatke za iste (došli su u kutijama, nisam morao ništa dodatno kupovati osim dodatnih britvica).
King. C Gillete Style Master
www.amazon.com/King-C-Gillette-Interchan...rproof/dp/B09F5141VJ
i Philips One Blade 360.
www.usa.philips.com/c-p/QP2834_70/oneblade-360-face-plus-body

Baš ova dva modela koji su na linkovima, s tima da mi je za taj Style Master od Gillettea u kutiji bila i neka "krema za bradu ili lice nakon brijanja/trimanja".

Meni je ispalo da je suradnja takvih elektičnih brijača sa britvicama poslije da dobijem efekt “dječje guze” najbolja i najmanje troši.
Iako imam dva nova nastavka za One Blade 360 i jedan za Style Master, još ih nemam potrebe mijenjati.
Davore, ne znam da li si znao za Philipsov model da ti britvica “sama” prikaže eject sliku kada nakosiš aparat kada je vrijeme za zamjenu trenutne.
Iskreno, meni je veći trošak (brže mijenjam te stvari) gel za brijanje i balsam kao neki aftershave.
Oboje kupujem od NIVEA-e, također oduvijek.

Što se samih električnih brijača tiče, meni je Philips puno bolji od ovoga Gillette-ovog koji rade u suradnji sa Braunom. Možda je taj model bolji od Philipsovog samo u trimanju obrasle brade. Ili ja još nisam naučio kako to raditi pravilno sa Philipsovim OneBlade-om.

Inače, kada sam se malo udubio u tu King C. Gillette seriju, upao sam u more proizvoda za njegovanje brade za koje bi komotno mjesečno mogao iskeširati 100 €. Od klasičnih britvica, pjena i gelova za brijanje, preko raznorznih losiona za gušću bradu, ovakvu ili onakvu bradu, ovoga, onoga, pa to je kao da smo žene.
Sjećate se onog sada već zastarjelog koncepta "metroseksualac".
Danas smo valjda svi u toj kategoriji.
08.07.2024 | 10:11
Djuro genijalac kaže:
Bertone kaže:
Znači od tada nosiš brčiće,... ko onaj austrijski slikar


Maler, tj. soboslikar...


A ne, bio je slikar koji je slike prodavao da preživi u mladim danima, ovo da je bio maler je pogrdno da ga se diskreditira

PS. Ostao sam ti dužan odgovor u temi o autima, počeo sam ga pisati no nisam objektivan jer paralelno vozim benzinca 150/240 i dizela 150/340 (KS/Nm) pa radim korekcije dojmova
08.07.2024 | 10:20
Koristio sam Gillette cijeli život, ali kako je rečeno to je postalo bezobrazno skupo i nakon 3-4 brijanja kreće opasno čupanje koje me uredno počelo jako nervirati.

Otkriće za mene, je Wilkinson. I to oni u pakiranju od 4-8 komada koji su "za bacanje". Ono što mi je najbolje kod njih je slijedeće:

- traju barem 10 brijanja (po komadu jasno)
- prije se potroši sapun na njima nego što otupe
- uopće ne čupaju
- apsolutno me ne iritira koža nakon brijanja

Ne znam zašto ih nisam ranije koristio, ali eto. Probao sam prije njih i onu "Lidl" britvu, zaboravio sam kako se zove, ali nije mi baš bila nešto, ali Wilkinson je meni top. Imam gustu i čvrstu bradu i jutros sam se obrijao nakon 4 dana, bez da sam jednom skosnuo od čupanja.
08.07.2024 | 16:27
Bertone kaže:
Znači od tada nosiš brčiće,... ko onaj austrijski slikar


Brkove sam samo u JNA imao, sad imam samo jedan brčić. º,º To je nekad bilo u modi, ako ovako ostane doći će opet u modu.
08.07.2024 | 16:36
rusty kaže:

Otkriće za mene, je Wilkinson. I to oni u pakiranju od 4-8 komada koji su "za bacanje". Ono što mi je najbolje kod njih je slijedeće:

- traju barem 10 brijanja (po komadu jasno)
- prije se potroši sapun na njima nego što otupe
- uopće ne čupaju
- apsolutno me ne iritira koža nakon brijanja

Ne znam zašto ih nisam ranije koristio, ali eto. Probao sam prije njih i onu "Lidl" britvu, zaboravio sam kako se zove, ali nije mi baš bila nešto, ali Wilkinson je meni top. Imam gustu i čvrstu bradu i jutros sam se obrijao nakon 4 dana, bez da sam jednom skosnuo od čupanja.


+1

Identično iskustvo s Wilkinsonom, kupujem one s tri oštrice i traju mi sigurno desetak brijanja
08.07.2024 | 23:19
Tako je, točno te, s 3 oštrice.
09.07.2024 | 03:44
tino1 kaže:
Gillette je Berlinska Firma koja je 2005 kupljena od P&G.

Gillette nije njemačka, već američka tvrtka od samih početaka.
Osnovao ju je 1901. čovjek imena King Camp Gillette.
Zato su sada i pokrenuli tu seriju King C Gillette kao njemu u počast, ovo ono.
Ovo za P&G stoji, dakako.
Što se Wilksinson Sworda tiče, i s njime sam se brijao - one britvice koje su imale zaštitu da se ne porežeš zaboravih im ime, pa do ovakvih sa klasičnim žiletom.
Stric im je kratko vrijeme bio generalni zastupnik za Hrvatsku, pa kada bi dedi slao brtive 80-ih to je bila hrpa tih jednokratnih, one kreme u pakiranju kao kaladonti koje se utrljavale na lice sa četkama za brijanje.
Kada se toga sjetim.
Britanci, osnovani prije 252 godine, dok je američki Gillette osnovan "tek" prije 122.
09.07.2024 | 05:33
Kloba kaže:
tino1 kaže:
Gillette je Berlinska Firma koja je 2005 kupljena od P&G.

Gillette nije njemačka, već američka tvrtka od samih početaka.
Osnovao ju je 1901. čovjek imena King Camp Gillette.
Zato su sada i pokrenuli tu seriju King C Gillette kao njemu u počast, ovo ono.
Ovo za P&G stoji, dakako.
Što se Wilksinson Sworda tiče, i s njime sam se brijao - one britvice koje su imale zaštitu da se ne porežeš zaboravih im ime, pa do ovakvih sa klasičnim žiletom.
Stric im je kratko vrijeme bio generalni zastupnik za Hrvatsku, pa kada bi dedi slao brtive 80-ih to je bila hrpa tih jednokratnih, one kreme u pakiranju kao kaladonti koje se utrljavale na lice sa četkama za brijanje.
Kada se toga sjetim.
Britanci, osnovani prije 252 godine, dok je američki Gillette osnovan "tek" prije 122.


Ime i Vlasnik su Bostonski, koji je 1926 preuzeo Roth-Büchner AG iz Berlina. Gillette je britvice (u početku za Europu a poslije za cijeli svijet) proizvodili u Roth- Büchner AG, Tempelhof, Oberlandstraße 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84
Koji je u to doba bio jedan od vodećih proizvođača britvica. U prijevodu: Bostončanin je izmislio britvicu, ali švapče je imalo bolju. Kako mu se švapče ne bi miješalo u mušterije, Bostonac kupi Švapče. Jer švapče nema zaštićeno ime s onim malim ® Bostonac nalijepi svoju naljepnicu na puno, puno bolji proizvod i prozove ga svojim. Ovo s čim smo se mi brijali dok P&G nije kupio Gillette je bio Roth- Büchner proizvod samo mu je ime bilo Gillette.
Razlog zašto je Roth- Büchner bolji od Gilletta je čelik! To je bio razlog i ostao je. P&G je promijenio čelik i eto rezultata...
09.07.2024 | 06:44
Nisam znao. Isprika!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, MacSlavko, Riba, Anonimci (382)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO