Mail klijent za MAC
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mail klijent za MAC


19.06.2024 | 19:42
Pozdrav svima,

s obzirom da sam od skoro Mac user, imam par stvari koje me još muče, a jedna od njih je mail...

S obzirom da sam uključen u poslovanje 3 firme, stoga ima tu dosta i mailova, ukupno 10 ak (ne koriste se svi stalno, u njima su i info@...)
Koji klijent za mail koristite? Na windowsu sam koristio Spark i Outlook.
A sada mi je Outlook radio na Mac, i evo vec dva dana samo ne dolaze mailovi, ili dođu nakon 3h...

Spark funkcionira ali me zanima i vaša mišljenja. Spark mi nije toliko pregledan, ako mi dođe mail i ode u neželjeno moram za svaki mail otvarati njegov junk folder..

Hvala svima
19.06.2024 | 19:46
Spark nije mail klijent. Svi mailovi koji se prikazuju u Sparku prolaze preko Spark servera. Neprihvatljivo u smislu zaštite podataka.

Jesi li probao Mail.app (stock aplikaciju) pa ti nije odgovarala, ili je nisi probao jer si navikao na Outlook, ili nisi ni znao da postoji?
19.06.2024 | 20:00
Znam za nju, ali je nisam probao jer sam navikao na outlook.. Misliš da je ok s toliko mailova?
19.06.2024 | 20:48
Ja sam ti bio godinama na Spark i vratio se na Apple Mail. Radi odlicno, vjeruj mi.

Setup sa 3-4 razlicita mail accounta, nikakvih problema nemam.

Probaj, paralelno sa Spark/Outlook. Nista te ne kosta.
19.06.2024 | 21:33
gladhr2 kaže:
Znam za nju, ali je nisam probao jer sam navikao na outlook.. Misliš da je ok s toliko mailova?


NE da je OK, nego je neusporedivo upotrebljiviji od Outlooka (koji je uobičajeno Micro$oft bloatware $ranje).

Ja imam 5 IMAP accounta, dva vrlo "teška" i tri bitno manja. Evo kako izgledaju ova dva teška:

Slikazaslona2024-06-19u22.30.55.png


Slikazaslona2024-06-19u22.31.28.png
20.06.2024 | 06:44
Sinoć sam malo iskoristio vrijeme da unesem sve u Apple Mail, i za sada mi je clean, leži, danas ću vidjeti malo detaljnije kroz dan, ali sve se synca bez problema i delaya.



Zna li netko ako ima neka user friendly app ili nešto za HTML potpis? Da li ga apple mail uopće podržava?
20.06.2024 | 06:53
Jesu li ugradilii opciju u Mailu da se attachirana slika (jpg,png...) ne prikazuje u bodiju... da stoji negdje kao attach ikona?
20.06.2024 | 07:25
Tito kaže:
Jesu li ugradilii opciju u Mailu da se attachirana slika (jpg,png...) ne prikazuje u bodiju... da stoji negdje kao attach ikona?


Čini se da nisu

Ja koristim mail.app za privatne mailove (imam 3 googlova, jedan mail.com i naravno me.com i icloud.com i nikad problema nikakvih.
U jednom periodu čak sam složio i službeni (exchange) mail i to je radilo.

No, zbog praktičnosti jer nam je cijela firma na outlooku, koristim i ja outlook i nemam s njim problema.

Znači, kod mene mail.app i outlook, radi dobro i pogotovo skrećem pažnju na search, za njega i ja (kao što je smayoo jednom rekao) isto imam samo riječi pohvale. Puno ubrzava i olakšava povezivanje komunikacija.
20.06.2024 | 08:54
gladhr2 kaže:
Sinoć sam malo iskoristio vrijeme da unesem sve u Apple Mail, i za sada mi je clean, leži, danas ću vidjeti malo detaljnije kroz dan, ali sve se synca bez problema i delaya.



Zna li netko ako ima neka user friendly app ili nešto za HTML potpis? Da li ga apple mail uopće podržava?


Nisam nikad to probao, niti trebao. Sad sam išao pogledati, ovako letimično, rekao bih da HTML formatirani potpis nije podržan u Apple Mailu. Samo običan, goli tekst.
20.06.2024 | 10:23
Jel ovo '
www.hubspot.com/email-signature-generato...l-signature-mail-mac
hm... ne čini mi se baš jednostavno !
20.06.2024 | 15:33
gladhr2 kaže:
S obzirom da sam uključen u poslovanje 3 firme, stoga ima tu dosta i mailova, ukupno 10 ak (ne koriste se svi stalno, u njima su i info@...)
Koji klijent za mail koristite? Na windowsu sam koristio Spark i Outlook.
A sada mi je Outlook radio na Mac, i evo vec dva dana samo ne dolaze mailovi, ili dođu nakon 3h...

Spark funkcionira ali me zanima i vaša mišljenja. Spark mi nije toliko pregledan, ako mi dođe mail i ode u neželjeno moram za svaki mail otvarati njegov junk folder..


Mailmate!
20.06.2024 | 21:21
U prvi mah sam pročitao "Mali Mate"
Riba, hvala što si mi skrenuo pažnju na Malog Matu, djeluje zanimljivo. Moram se organizirati da ga probam.
22.06.2024 | 12:38
Mail app je pobjednik definitivno, jedina loša stvar je što sam na Androidu i tamo ga nema za sad spark koristim na telefonu ali mi ni on nije omiljena opcija...

Apple mail podržava i sliku i sve u potpisu, nije nužno html ali funkcionira
22.06.2024 | 12:49
Ja sam dugo koristio Postbox za koji sam kupio lifetime licencu i pruzao mi je sve sto mi treba. Na Mailmate sam naletio u ranim danima i pratio njegov razvoj, i u jednom trenutku platio licencu i preselio se na njega nakon nekoga vremena. MailMate je brz i nastoji se striktno drzati standarda.

Mailmate ima subscription licencu na koje imam veliku averziju ali sam shvatio da to nije slucaj ako se ne radi o korporaciji vec o individualnom developeru, a pogotovo ako se radi o nekome tko podijeli hrpu tehnickih informacija na svom blogu i odgovara na mail isti dan. Benny (autor) je promptno rjesavao probleme koje su podmetali google sa Gmailom ili Apple se maOS updateima koji bi nesto razbili a kada sam imao rijetku situaciju da mi treba pomoc, dobio bih odgovor mailom isti dan, a ponekad i custom build samo za mene. Meni je to jako bitno jer dosta ovisim o emailu, rizik je da Bennyja sutra zgazi auto ispred kuce. Moguce je da MailMate postane open source jer je s vremenom covjek popeglao sve, a email protokol nije nesto sto se mijenja i razvija.
22.06.2024 | 12:50
gladhr2 kaže:
Mail app je pobjednik definitivno, jedina loša stvar je što sam na Androidu i tamo ga nema ???????? za sad spark koristim na telefonu ali mi ni on nije omiljena opcija...


Za Android apsolutna preporuka za Aquamail.
22.06.2024 | 20:37
Meni je apsolutno prihvatljivo i, štoviše, smatram moralnom obvezom podržati takve autore redovitim plaćanjem (mjesečnim ili godišnjim) ako koristim njihov softver ozbiljno.
25.06.2024 | 18:43
Sad kad sam se adaptirao na Mac i Apple mail postoji li neka opcija da sve mail pretince iz aplikacije apple mail na macbook pro, kopiram u aplikaciju apple mail na mac mini, da ne moram za svaki mail unositi password i podatke, signatures,...?
25.06.2024 | 19:17
Migration Assistant ti prenese sve (instalirane aplikacije, sva podešenja, dokumente) pa i mail accounte. Ali, ako ti to ne odgovara, sva podešenja Mail.app aplikacije se čuvaju u .plist datoteci, kao i za sve druge aplikacije. Točna lokacija te pliste mijenja se ovisno o verziji OS-a. Kod mene (macOS Sonoma) nalazi se u

~/Library/Containers/com.apple.mail/Data/Library/Preferences


Kopiraj gornji tekst, otvori Finder, tipkaj shift + cmd + G (kao "go to folder") i paste.

Datoteka koju trebaš prekopirati je

com.apple.mail.plist


PAZI!!
Nemoj to raditi ako nemaš potpuno jednake verzije macOS-a i Mail.app na oba maca!
Također, svakako pospremi nekamo backup originalne pliste prije nego je pregaziš donesenom.
Naravno, prije nego kopiraš tu datoteku, quitaj Mail.app na odredišnom macu.
26.06.2024 | 11:46
Bilo mi je lakše iskuckati ih sve opet
26.06.2024 | 16:45
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 0 minuta
  • m@xym: Jedino ako znaš nekoga tko to ima na poslu. Čisti prašinu samo tako...
  • m@xym: Kloba, takvo što se najbolje napravi kompresorom za zrak, a to ti je overkill za kupovati.
  • Kloba: Pokušvam naći na netu, no nilazim samo na ručne usisavače za automobile i slično
  • Kloba: Ljudi - ima li netko za preporučiti gdje bi mogao pogledati neki električni usisavač ili raspuhivač zraka za konzolu, PC složenac ili slično?
  • Lihto: Ako netko koristi LG onscreen control, pod hitno obrisati :D smeće od programa počelo m1 zagušivati XX
  • Borisone: DNS?
  • songoku: Probao sam sve zivo, private browser window etc, cak sam i pi-hole ugasio, ali nula bodova, uvijek workspace administrator
  • songoku: This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.
  • songoku: Sto treba napraviti za otvoriti taj video, pretpostavljam bele? Meni izbaci samo ovu poruku:
  • imjasminh: iPhone 11, 64gb, bijeli - 150 eur... Više na: [link]
  • smayoo: Pokojni stari i stric i ja smo igrali dosta preferans. To je dosta ozbiljnija igra od bele, i bitnija je licitacija nego samo bacanje karata. Puno manje ovisi o sreći. Nije me stari baš šamarao, ali bilo je dosta verbalnih grubosti. Ne kao u ovom videu, ali ipak dosta. :)
  • Kloba: Frenda je stari (Zagorci su) doslovno šamarao ako ga ovaj ne bi pratio sa kartom kojom je stari očekivao da ga prati. Ne samo boja, nego baš određena karta s kojom dobivaš ruku ali ne trošiš najbolje karte koje imaš
  • smayoo: bome... :D
  • zoranowsky: Ideš... :)
  • Bertone: [link]
  • Bertone: Tak je i sa Belom, moš znati pravila ali ako nemaš količinu psovki koje imaju Zagorci dok kartaju, đabe ti što znaš pravila :D
  • m@xym: Kloba, znaš pravila, ali znati igrati briškulu i tresetu... e to je već umjetnost...
  • Kloba: I ja znam igrati briškule i trešete. Donekle. Točnije, znao sam točno toliko da sam svjestan da nemam pojma. Sada više ne znam ni to. :)
  • Gjuroo: Što se šaha tiče, znam igrati "ždere". Donekle :)
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D
  • smayoo: @Kloba, šah je u Europi poznat od kraja 15. stoljeća. Hrvatski povijesni grb (šahovnica) je iz doba prije kralja Tomislava, dakle iz 9. stoljeća ili ranije
  • smayoo: Ne znam. Ali morali smo čekati da Riba sleti u Irsku jer je Dogan bio na 44 milje od Visa. :D
  • Bertone: Što bi s Jabučnjakom maloprije?
  • Kloba: Nisam to znao. Uvijek sam ih smatrao kao južnu Dalmaciju. A jbg. Učiš dok si živ...
  • JOHN: Mada se nebi bunio da sam rođen i da živim negdje na nekom od naših predivnih otoka
  • JOHN: Doći u Dubrovnik i reči im da su Dalmacija ili dalmatinci je uvreda. Osobno sam to iskusio jer kao što smayoo kaže….nije me bilo briga…..jer što god mi pričali Zagreb i purgeri su iznad svega i sviju :)
  • Kloba: I kada već toliko toga znaš, da te pitam još ovo. NDH nije prva sa idejom bijelog polja kao prvog polja na tom grbu. Na Markvoj crkvi je takav grb oduvijek, pa i nakon renovacije crkve i krova i dan danas. Znaš li išta o tome? Mislim, znaš puno toga, pa reko - možda mi možeš popuniti neke praznine ako ti se da...
  • Kloba: Smayoo - koliko po tebi ima istine u onoj priči kako smo dobili grb šahovnicu? Oteti kralj ili knez (dali Tomislav, pojma nemam više) je igrao šah za slobodu pa pobijedio?
  • Kloba: Pa Dubrovnik jest Dalmacija. Južna najužnija. Sada to što je u povijesti bio republika za sebe, geografska pozicija mislim da je - Dalmacija. No, kako je smayoo ovo lijepo objasnio, m@xym će sigurno ovo za Duborvnik. Ovo što je Smayoo pisao nisam znao. Znao sam samo ono što sam ja stavio. Uzrok je objasnio Smayoo.
  • kupus: Da ne pričamo o ovoj unutarnjoj granici, Imotski - Posušje npr
  • kupus: Prema ovoj wiki, Dubrovnik je Dalmacija. Dubrovčani bi se uvrijedili
  • smayoo: Moja pokojna baka Lucija se rodila u toj uvali, u kući u kojoj je puno prije toga bila austrougarska carinarnica (pomorska).
  • smayoo: Granica između Hrvatskog primorja i Dalmacije je točno tamo gdje je na obali granica između Ličko-senjske i Zadarske županije, a to je točno tamo gdje je stoljećima bila granica između Austro-Ugarske (tj. Habsburške carevine) i Mletačke republike.
  • smayoo: je bila trećina trojedne kraljevine), a Dalmacija je - Dalmacija. Eto, nije komplicirano :). A i učili ste to sigurno u školi svi, samo vas nije baš bilo briga. :D Zagrepčanima smo svi mi s mora - blitvari :D. Sjećam se toga iz doba studija.
  • smayoo: Stvar je povijesna. U vrijeme prije krunidbe kralja Tomislava postojale su tri kneževine - Hrvatska, Slavonija i Dalmacija. Kralj Tomislav je okrunjen za kralja trojedne kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije. To je grb na krovu crkve Sv. Marka u Zagrebu. Grb trojedne kraljevine. Hrvatsko primorje je dio priobalja i otoka koji je uvijek i oduvijek, povjesno bio dio Hrvatske (te Hrvatske koja
  • smayoo: [link]
  • smayoo: [link]
  • Kloba: No to će Riječani bolje znati definitivno. Ja živim u tom uvjerenju
  • Kloba: Istra je Istra, Dalmacija Dalmacija. Primorje je ostatak koji ih veže
  • Kloba: Primorje je Kvarner, koliko je meni poznato
  • jura22: Imam pitanje: Od kuda do kuda ide promorje a od kuda do kuda ide Dalmacija? Zar je Dalmacija veca od primorja?
  • Yonkis: Some of the Siri-related Apple Intelligence capabilities will not be launching until 2025, but Genmoji, Image Playground, Writing Tools, and many new in-app capabilities are set to be available starting in September, and these are what ‌iPhone‌, ‌iPad‌, and Mac users in the European Union will miss out on. It is not clear how long it will take Apple to expand this features to the EU, nor w

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Ender, m@xym, Anonimci (956)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO