iPhone - sinkroniziranje Address Book kontakata
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone - sinkroniziranje Address Book kontakata


05.09.2008 | 10:52
OK, stvar očigledno ima bug, srećom relativno bezazlen, ali me zanima da li postoji neka caka zašto se to događa i postoji li workaround...

Dakle, za mnoge unose u Address Booku imam i fotku korisnika. Neke od fotki se uredno sinkaju, a neke jednostavno izignorira. Primjetio sam da su sve malene (64x64 prošle), a ostale kako koja. Nemam niti jednu veću od 256x256. Da li postoji nekakavo ograničenje ili druga kvaka zašto se to događa?

Update:
Neke su se pojavile kada sam ih smanjio na 128x128, a neke i dalje ne! Bez ikakve logike, a sve radim na isti način...
05.09.2008 | 14:14
broj boja?
format? (jpeg, png, tiff)
normalni jpeg / progressive jpeg?
ima li fotka prikačen EXIF tag?
orijentacija portrait/landscape u EXIF tagu? (bolji digitalni fotoaparati imaju senzor orijentacije pa prilijepe uz fotku tu orijentaciju da bi se automatski zarotirala prilikom gledanja)
06.09.2008 | 10:08
Ah, nakon dosta eksperimentiranja, izgleda da uopće nije problem u fotkama, nego generalno u updateu nekih polja. Ukratko, reći ću da sam razočaran kako radi sinkronizacija jer je sve samo ne "robusna". Čim situacija nije potpuno jasna - on će naći priliku da ne napravi što bi trebao i što korisnik nekakvom normalnom logikom očekuje.

Dakle, ispada da sam ga zbunio time što imam dva Maca na kojima održavam kontakte. Na oba Maca imam isti account s imenom "dpasaric" (no, vjerujem on jako dobro zna da to nije isti user na istom Macu). Baza kontakata je skoro ista, ali ne u potpunosti - jer često neke nove poslovne kontakte ne ažuriram i u bazi doma.

Stari dobri iSync je taj posao do sada odlično radio čak i s primitivnom Motorolom - kada vidi karticu duplikat, pita što s njom, a ako vidi nešto novo, pita želim li to importirati. Međutim, iPhone se radi toga što je morao raditi na Windowsima sav ugurao u iTunese. Malo mi je blesavo da kontakte hendlam u iTunesima, ali ok, bit ću pozitivan - barem je sve na jednom mjestu. No, iTunesi to ne rade dovoljno dobro. Nešto ih zbuni, nekada stvar prepoznaju ok, nekada ne. Uglavnom, prilično frustrirajuće i daleko od "Apple user experience" koje pravi Mac korisnici očekuju.

Dodatna glupost je što kada vežeš iPhone za jedan iTunes library, on izgleda pod "library" smatra sve što se sinkronizira na njega - bez obzira da li je to kupljeni copyright sadržaj koji treba štititi - ili moje osobne stvari, kontakti i slično - što ga ne bi trebalo zanimati. Dakle, ako čovjek ima situaciju kao ja - da doma imam ogromnu multimedijalnu biblioteku koju želi sinkati na njega, a poslovne kontakte ažurira na "poslovnom Macu" u firmi, onda ima problem. Tj. da budem jasniji - stvar radi, ali čudno - dozvoli ti sink, ali onda nešto malo radi, pa malo ne radi - dakle, najgora moguća situacija u kojoj ne znaš na čemu si.

Vjerojatno očekuju da će većina korisnika platiti njihov MobileMe koji teoretski to treba najelegantnije raditi. No, kako smo vidjeli - čak i to nisu uspjeli složiti da radi na početku, ne znam da li je sada situacija što bolja. U svakom slučaju ne vidim zašto bih ovisio o takvoj usluzi ako sve mogu ručno sinkati fizički na licu mjesta. Drugo pitanje je i tajnost podataka kada sve svoje podatke prepustiš "oblaku". Znam da ih zakon obvezuje, ali u ovom Velikobratovskom vremenu nije loše biti i malkec paranoičan.

Dovoljan (2).
06.09.2008 | 18:17
Čuj, ako nisi napravio ništa protuzakonito, čega se onda imaš bojati...? Da citiram Bokija.

No, eto, ne javljam se da bi ovdje napisao "rekao sam vam", nego da te utješim. Ovakav tip pi**arija događao se još na SE P900/910 u kombinaciji s Microsoft Outlookom 2000/2003 (dakle najčešćoj), što je dakle bilo prije 2 godine.

Appleu u prilog, Ericsson je te probleme vukao skroz od R380 do P990, dakle 7 godina, a ja sam siguran da će ih Apple riješiti u dvije.
06.09.2008 | 19:00
Skidam kapu na urednosti Address Book kontakata ali...
ja sam i dalje uvjeren da je problem u tvojoj Address Book arhivi (mislim na file) a ne u iTunesima.
Ja fakat nisam nikada imao problema sa syncanjem kontakata ujutro doma a navečer na poslu.

A što se tiče Mobile Me... ova sličica govori sve.
http://www.modmyifone.com/forums/avatars/doerrfan.gif?dateline=1217527151
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.09.2008 | 23:24
"Jadan je onaj koji ukrade moj identitet" by Riba.. tj. nekaj slično je bilo..

ja sam se odavno pomirio s time da lagano uplovljavamo u Orwellove sfere i od kad drkuljim po taču, a žena po ajfonu, znam da smo odavno pristali u tu luku.. da budem precizniju u svom razmisljanju, tehnologija definitivno postoji da nekome ak baš ima žarku želju budu dostupni naši podaci..

Usluge postoje i većina nas drži nekakve osobne podatke, informacije i uspomene na nečijim serverima koji su nam svudje dostupni..

Davor je spomenuo Zakon i zaposlenike firmi koje drže severe, ali nažalost tu je i druga perspektiva velikobratovskog okruženja, a to je mali brat u službi velikog brata iliti ljudski faktor tj pojedinac tj. radnik koji radi na takvom mjestu gdje su dostupni ti podaci..

Radio sam u firmi koja je baratala naoko bezazlenim podacima, ali opet dovoljno jakim da bi razorila brakove, pokretala ratove ili pomogla npr u Gotovinom hapšenju.. i znam ljude koje su te podatke koristile za neke svoje osobne provjere.. znaš ono, kad te nagriza ljubomora pa želiš znat kako ti ljubavnica diše, a odgovor ti je serviran na tri klika mišem.. pa ti klikneš i saznaš.. makar ti je ustanova koja ti nudi tu usluga obećala pod zakletvom Zakona da su tvoji podaci sigurni..

mene osobno zaboli penis.. nek znaju kaj ja znam.. ionako su me odgajali da budem Lučonoša i da prenosim znanje..
06.09.2008 | 23:36
Da imaš pravo,Dijete sve se vrti u tom smjeru, nažalost.
Bilo je i par futurističkih filmova u tom smislu !
06.09.2008 | 23:50
Dijete, nije to baš tako simple. Izopačenost tog sustava koristi trivia tvog života da ih izokrene naglavce, postavi na temelju toga sulude pretpostavke i preventivno te "obradi" jer si najednom "potencijalno opasan".

Primjerice, spomenuo si u drugom postu voajeri385.net, što nekom tko marljivo prikuplja mrvice tuđih života ne znači ništa, ali jednog dana u nekom potencijalnom nightmare scenariju netko može isfabricirati kako si tamo redovni član ili čak jedan od onih što ostavljaju tamo svoje fotografije i kao takav nepodoban da odgajaš svoju djecu.

Pa ti vidi da li ti je svejedno što i koliko tko zna o tebi samo zato što tebe boli kua za to.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.09.2008 | 00:09
yep.. svejedno mi je..

ovo što živim ionako nije krajnji domet postojanja da bih se brinuo o svom egu..
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.09.2008 | 11:31
Ha!

Evo ga Smayoo.. dogodilo se..

Ulogirao sam se jutros u WoW tj. pokušao sam i nije išlo jer mi je pass bio promjenjen.. Kontaktirao Blizzard za reset i naon promjene passa ulogirao se i imao kaj vidjet.. Par likova zbrisanih, torbe i banke na svim likovima ispraznjene, al ne do kraja..

Para, pa ono, za ćevape i kolu..

Da se radi o pravoj banci, bila bi manja steta jer imam vise love u virtualnom JA, nego u pravom..
07.09.2008 | 12:03
Heto. Žao mi je, zaista.

Inače, u svakoj zemlji, pa tako i u našoj, je protuzakonito ne poduzeti najosnovnije mjere zaštite svoje materijalne imovine (npr. ne zaključati kuću ili auto kad odlaziš i sl.). Postoji razlog za to. A već bi sad bilo pametno da se isti zakon odnosi i na osobne podatke i virtualnu imovinu, ali je zakonodavni sustav prilično trom. No, i to će doći...
07.09.2008 | 12:08
Ja sam jednom otisao na put u zurbi u 3 ujutro. Nakon tri dana zove me prijatelj koji je trebao obici kucu svakih par dana i pita me jesam li ja to u nekoj zurbi otisao. Pitam ja zasto, kaze on "jer su ti kljucevi od stana u bravi".
Dobro da nije zvao policiju da me kazni! :-D
07.09.2008 | 13:33
Dijete, kako su ti maznuli pass? Igraš WoW pod Macom ili pod Win? Da li se se logirao igdje osim u svoj klijent s tim passom (npr. Blizz forumi)? Da li si se logirao na kojem drugom stroju ili u internet caffeu? Znam da je bilo spywarea za PC koji kradu WoW pass, ali baš nikada nisam čuo za slučaj na Macu.
Koje likove si izgubio? Ti ostao barem main?
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.09.2008 | 15:21
Igram iskljucivo na Leopardu na 3 različite mašine koje su uvijek pod nadzorom..

Taj pass je isključivo za wow dakle, nije korišten apsoštrumfno nigdje drugdje.. i nigdje drugdje nije ukucan..

Main je ostao.. i ostala mi je magica na kojoj trenutno radim pa sam sretan zbog tog.. i sad čekam da mi blizard javi kaj bumo..

Imam harverski firewall imam i softverski i totalno sam zbunjen.. moguce da je neki addon u pitanju tako da sam poslao odmah njima info koji su instalirani, ali addon se sam po sebi ne učitava prije login in screena.. dakle ostaje mi jedino šansa da se provukao neki spyware..

Leo...

-- Dodatkovnik --

Počeli su mi vraćat stvari putem mailboxa.. s time da mi vraćaju sad sve stvari Mainu tako da moram proslijeđivati ostalima.. Ne znam kako će sa soulbound oblekom, jer su mi Marofljanina ogolili do gole kože pa je sad flesha svojim dupencetom po Stormwindu..

Love nema nazad, ali je lopov ostavio dosta toga na AH što je fino prodano pa za sad imam za piće.. ovo me sad strašno zanima iz perspektive Customer Supporta kako će oni riješiti to sve.. ako će riješiti..

Intalirao sam Mcafeeja i sad on rošta po mojim terabajtima da vidimo da li će nešto naći..
07.09.2008 | 16:18
Back on the track...
Da li si konačno promjenio nazive foldera i da li si uspio riješiti problem sinkronizacije Address Book kontakata?
07.09.2008 | 17:14
Well, da, vratimo se na temu... napravio sam gomilu izmjena u adresaru, sve sumnjive kartice uredio ili ponovo napisao i onda zaderao iPhone i napravio sink od nule na poslu. I sve je bilo unutra što je trebalo biti - fotke, dodatne adrese, rođendani... Sada planiram taj adresar dofurati doma i onda vidjeti da li i dalje sve štima. Sada sam i oba kompa autorizirao da korsite isti iTunes account, pa niti s te strane ne bi trebalo biti problema.

Inače, za probu sam sada doma pokušao sinkati onaj OK s posla koji je sada u iPhoneu i ovaj napola ok doma - i opet je sve uništio. Sutra ću uzeti onaj s posla doma da vidim da li će to stvari dovesti u red.
10.09.2008 | 11:33
OK, evo novosti, uspio sam na kraju sve sinkati kako sam želio (što je umirujuća vijest), ali nakon dosta akrobacija i frustracije zbog neprepoznavanja promjena u bazi od strane iPhonea. Ukratko, sinkronizacija kontakata na iPhoneu je LOŠA. Radi, ali uz toliko bugova da je to igra korisnika i sistema tko će koga nadmudriti. Navodno će s 2.1 biti zakrpano mnogo toga, a vidjet ćemo da li će poboljšati što i u ovoj domeni. Razočaran sam - očekivao sam da će taj dio raditi bolje nego na kakvom mobitelu-vulgaris, ali izgleda da do toga tek moraju doći. Želim sinkronizaciju u kojoj niti u jednom trenu ne moram razmišljati da li je on sve obavio baš kako je i trebao, bez da išta provjeravam i naknadno ispravljam. Nadam se da će vrijeme učiniti svoje, kao i sa svime...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • Matija klc: Hvala Zdravac, pokusam sa njime
  • Zdravac: Ili si mislio na besplatnu "verziju" Microsoft Office paketa? :)
  • Zdravac: Imaš u App storeu besplatni Collabora Office. On je zasnovan na Libre Office-u kojega svi hvale kao free zamjena za Microsoft
  • Matija klc: Ekipa, trebam office paket za Ipad 10. Ima li kakva besplatna mogucnost ili mi preostaje platiti paket? Hvala
  • zvone: plaćali istu nominalnu sumu u eurima za apple priouzvode a sad kad su euro i dolar isti opet digli.
  • zvone: A i primjetih da prije dok je dolar bio slab smo
  • zvone: Dobra ideja o bojkotu američke robe.
  • rusty: Ja je koristim sa svoje Studio ekrane
  • Yonkis: Koristi li netko (Appleovu) polishing cloth [link]
  • jura22: na Opera for iOS ne radi Vikalica. Sto god se upise ne prikazuje.
  • jura22: Abc
  • petros: Ne bih bojkotirao ni Temu niti AliExpress! :)
  • Zdravac: Samo ubaciš Samsung u ponudu, i svi smo mi opet kod tebe trgujemo!
  • Zdravac: Davore, a Temu bi odmah bojkotirao, jel? :)
  • Zdravac: EU, GB i Canada i još ako bi nekako mogli pridobiti Tursku, mislim da bi mogli jako učinkovito pokazati zube. Kad bih tu vidio zajedništvo, ja bih određeno vrijeme bojkotirao.
  • JOHN: ovakve reakcije tog nasnifanog čobana samo potvrđuju moje sumnje da bolesnici vladaju svijetim a još veći imbecili daju glas takvima što je onaj smrad na zapadu i onaj još smrdljiviji na istoku
  • dpasaric: Nismo spremni! :)
  • JOHN: Ako će se bojkotirati kao ovo s dućanima……nebumo daleko stigli.
  • Zdravac: Jeste li spremni, kao Europljanin, bojkotirati američke proizvode dok je Trump predsjednik i ako EU zaključi da na taj način možemo izboriti / vratiti poštovanje europskog ugleda u novom globalnom poretku ?
  • Borisone: Tresla se brda, umro je iPhone SE. R.I.P.
  • Borisone: Da ima "live" event, bilo bi tjedan dana ranije objava na Apple stranicama.
  • Zdravac: e jbg
  • Zdravac: Jel ima live prijenos?
  • Borisone: Ne. Najvjerojatnije samo ažuriran Apple site i objave za medije o novim uređajima.
  • Zdravac: Jel Apple event danas u 19:00h?
  • Yonkis: Hoćemo li sljedeći iParty organizirati putem Invites app-a? ;)
  • Yonkis: Apple will bring its next-generation M5 chip to the MacBook Pro in the fall, followed by the iPad Pro in the first half of 2026, according to Bloomberg’s Mark Gurman. - Wow, M5 na iPadu. M4 je već overkill ali ok. :D
  • miomika: @Zdravac...vjeruj mi, nebi ga prepoznao razliku, ni da te za guzicu ugrize. Nije to google translate.
  • miomika: Naravno Zdravac, pišeš na pamet i provjerio si, jelda?
  • Zdravac: Možda malo "old fashion", ali eto! :)
  • Zdravac: Vjeruj mi, skuži se odmah AI, ali kod ovih mlađih to prolazi jer je to, kao "kul"
  • Zdravac: Poslovna komunikacija zahtijeva poslovno znanje. Dakle, ili znaš što trebaš pisati, ili ne znaš. Ako ne znaš, zaposliti ću onoga tko zna - sigurno ne AI!
  • Zdravac: Ma kakav crni AI za poslovne mailove!! Kod mene ti to sigurno nebi prošlo!
  • drlovric: Mi saljemo stotine mailova na engleskom i da to ista valja, vec bi bilo u nasem workflow :) Ali eto, uzivaj ako te veseli. Ja it tvrdim da je beskorisno, sporo, trapavo, nedovrseno...
  • miomika: pa dok vidim full feature, nemogu sve reč. Upravo gledam na vijestima, završila je konferencija koja nama brani korištenje AI-a na uređajima. Što je zaključak, naravno, 10 mb texta ničega. Kako vidim u OS:_u, izgleda da će potiho ući na mala vrata. @dlovric možda je do ljudi koji je neznaju koristiti. Ipak je u pozadini chatGPT. Meni se ova opcija u mailu jako sviđa, da napravi poslovni
  • Soffoklo: @drlovric ne dozivljava nas Apple kao neko africko pleme vec mi sami sebe tako dozivljavamo i predstavljamo, a onda tvrtke poput Apple sukladno tome djeluju. Zato i Slovenija ima titlove, kao sto je imala i Apple Music davno prije nas i to uz potpunu uslugu, a ne djelomicnu, pa se premijer javno hvali kako eto imamo Apple Music. Do nas je.
  • drlovric: Apple AI je potpuno beskoristan. Dugo nisu vecu blamazu napravili. Svaki dan radim sa Amerima i niti jedan covjek mi nije rekao da ima jedan koristan feature. Svi cekaju bolju Siri koje nema pa nema. A ljudi kupovali iPhone 16 Pro radi "inteligencije" :D
  • miomika: ...i proofreading i onaj AI radi u mailu. Doduše, samo na engleskom, ali radi. Točno se kuži da lagano ovo preregulirano govno iz EU nema proslka i da AI lagano kuca na vrata.
  • miomika: ajde neke dobre vijesti. AKo je laptop/comp settiran na eng. radit će vam image playground s najnovijim update-om 15.3.1
  • drlovric: Apple nas dozivljava kao neko africko pleme i nema tu razumnog objasnjenja ni opravdanja.
  • drlovric: Da jadni, kako bi to mogli priustiti. Bitno bi im utjecalo na poslovanje a pokrili bi desetke miluja ljudi (HR, BIH, SRB, CG). Sve isti jezik :) Iz istog razloga nemamo titlove na Apple TV. A Slovenija ima. Valjda su veci od ostatka ex. YU :)
  • dpasaric: Nema Hrvatske jer bi to značilo da moraju zaposliti osobu koja čita komentare na našem jeziku, a za to smo premaleno tržište. Ostavi komentar na ENG na US/UK zemlji i ciao.
  • dpasaric: MacBook Pro M4 16" prikaz je na naslovnici! :)
  • Yonkis: Zašto nema Hrvatske kada se želi dati feedback na nešto Appleovo? [link]
  • Yonkis: iCloud (plus). Ne prikazuje znak “plus”. Hellou, 21st ovdje :))))
  • Yonkis: Ako imate iCloud onda možete koristiti [link] čak i sa Android korisnicima.
  • m@xym: @Zdravac, naravno da hoće.
  • Zdravac: Hoće li nam to Apple proizvodi drastično poskupiti?
  • jura22: Na danasnji da Steve Jobs je predstavio prvi komercijalni Macintosh.
  • Riba: Ja sam davno narucio sa UK Amazona ali vidim da tamo vise nije available.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO