iPhone 4 Hr unlock (?)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 4 Hr unlock (?)


07.07.2010 | 20:08
dakle, ako kupim iPhone 4 u T-mobileu, mogu li ga otključati za ostale operatere?
07.07.2010 | 20:43
Za sad još ne postoji unlock za iphone 4. Dok dođe kod nas iPhone 4 možda i bude, ali za sad se još ništa ne zna.

Stoga, strpljen spašen.

Pozdrav,
08.07.2010 | 11:27
ok, hvala. taj unlock je onda nešto službeno, legalno?
08.07.2010 | 13:12
Ovdje govori se o nelegalnom unlock-u.

Jer u Hrvatskoj do sad nije bilo moguće kupiti otključani iPhone. Jer T-mobile ima ekskluzivu, a on u svojoj ponudi (barem što ja znam) nema otključani iPhone.

Možda s novim modelom, iPhone 4 bude razlike, ali sumljam.

Dakle ako se kupi uređaj preko T-mobile sigurno je zaključan, i kažem do kad dođe u Hr vjerojatno će i postojati unlock, ali to je ilegalni proces.

Ili druga opcija je u Italiji kupiti tvornički otključan iPhone 4.

Nadam se da je sad sve jasno.
08.07.2010 | 16:03
kod nas je dosad bilo moguće kupiti tvornički otključan iPhone, čudno mi je da to ne znaš. svi modeli su se mogli kupiti samo kao uređaji, bez vezanja za T-mobile mrežu, samo su užasno puno koštali, oko 7 i pol milja kuna. pretpostavka je da će i s 4-kom biti ista situacija.

dakle, uz pretplatu na one njihove iTarife može se kupiti iPhone po puno jeftinijim cijenama, ovisno o tarifi (cca 3.000 / 900 / 1 kn).
prema tome, ako imaš nekoga tko produžuje ugovor ili se pretplaćuje, on uzme iPhone i proda ti ga, samo ga onda moraš otključati ako si na drugoj mreži. ta kombinacija me zanima. znatno jeftinije od Italije i "domaća garancija".
  • Sank
  • Moderator
  • 221
08.07.2010 | 16:32
Ja sam 3G 16Gb kupio kod T-Coma sa iTarifom 300 i platio ga recimo fino umanjenom cijenom (cca oko 1000 kn), ali kad sam izračunao da ću dvije godine plaćati pretplatu 300 kuna što je 24 x 300 = 7200Kn shvatio sam da nisam prošao ništa jeftinije. Taj sam iPhone jailbreakal i unlockal na iOS verziji 3.0 i radi ok i sa VIP i drugim karticama. Prednost ugovora i iTarife je da imam uključeno 300 min razgovora i 2Gb prometa mjesečno pa ne moram paziti pretjerano.

Slijedeći iPhone 3GS 32Gb sam kupio bez ugovora i pljatio 7590 kn više, manje i naravno otključan je tvornički pa njega nisam morao jailbrejkat i radi ok sa SIM karticom bilo kojeg operatera, osim što kad uložim SIM karticu po prvi put onda moram iPhone spojiti na iTunes i internet da ju autoriziraju.

Dakle, kako god kupili iPhone u T-Comu s ugovorom ili bez na kraju ćete ga platiti u punoj cijeni.

U svakom slučaju iPhone se kod T-Coma može kupiti i bez ugovora po punoj cijeni uređaja plus 23% PDV-a.
08.07.2010 | 17:44
Točno, moglo se dati skoro 1000 eura i kupiti ga otključanog...

To ja ne smatram otključanim uređajem.

A u italiji se uređaj za oko 500eura kupi otključan i nemaš problema.

Jasno svatko ima svoj pristup i svatko nešto voli.

Ja sam oduvijek na t-mobile i imaju sve što meni treba, a u preplati je normalno da svaki uređaj dobiješ mnogo jeftinije. Ja sam primjerice svoj iphone dobio za kunu, a bome tako će biti i s tim novim, pa me previše ovo drugo ni ne zanima.

Eto, ispričavam se na greški oko tvorničkog unlocka.
  • Sank
  • Moderator
  • 221
09.07.2010 | 15:55
Vibrob,

smatrao ti originalno otključan iPhone otključanim ili ne, ali je otključan. A vjerujem da je definitivno manja gnjavaža skopčat iPhone na iTunes jednom kad se uloži nova SIM kartica, nego svaki put kad izađe novi update iOS-a prvo čekat da naprave jailbreak i unlock pa onda čupat kosu ako kojim slučajem ne uspije.

Sudeći po forumima takvih zaje....... sa jailbreakom i unlockom ima jako puno onih koji su išli tim putem. I ja imam jedan takav iPhone i mislim da će mi ostat na iOS 3.0 do kraja svoje egzsistencije jer mi se iskreno ne da više s time zamarati.

Kupiti pak preko grane, vjerojatno je jeftinije, naročito ako se nikad ne pojave nikakvi problemi. Ako se ipak pojave problemi, onda će sva ušteđena lova ispariti putovanjima preko grane da bi se ostvarilo pravo na jamstvo.
10.07.2010 | 08:26
malo bih vas ispravio jer vidim da niste upoznati sa cijelom pročom....

za početak jedan savjet
Nikako nije bolje dati 7000kn u cashu za mobitel i onda još 2 godine trošiti na razgovore, podatke, smsove, što će još dodadno doći cca 5000kn
znači mobitel te došao 12000kn

Međutim ako ga uzmeš na pretplatu taj te isti mobitel sa vjerojatno većim brojem probrbljanih minuta i podatkovnog prometa košta puno manje i to ne 1000kn + 24x300kn jer ako si uzeo pretplatu i300 na 24 mjeseca ta se pretplata može smanjiti za jednu razinu za već 4 mjeseca

znači mobitel sam ja platio 700kn
pretplata 2 godine tarifa i300 = 4x300kn + 20x150kn
što sve zajedno ispada 700+1200+3000=4900kn

u toj cijeni ja imam 2 godine internet na mobitelu, mailove, 150m razgovora i još nešto poruka

znači jedan malo savjet
Koliko god ne voljeti T-Com i T-Mobile ipak je isplativije kupiti mobitel kod njih na pretplatu nego ga platit u komadu onda još brdo love potrošit na korištenje tog istog mobitela
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 53 minuta
  • kupus: neka se javi porukom
  • kupus: tražim preporuku za iptv, ako ima tko...
  • Zdravac: ...ali je najpraktičniji u kombinaciji sa Password managerom. Sve se učita i sve mi je tu postavljeno i dok tako radi, nemam jednostavno potrebe za prelaskom na nešto drugo. Isto otprilike kao i sa stock Mail.app
  • smayoo: Safari je dreq bloatware. Najgora Mac stock aplikacija.
  • kupus: nikad mi se nije svidio :(
  • Zdravac: zašto jednostavno ne koristite safari?
  • smayoo: ništa što se temelji na chrome kodu meni ne dolazi u obzir
  • kupus: mislim da ću, nakon korištenja firefoxa od samih početaka, umiroviti ga na neko vrijeme
  • kupus: nerado to kažem, ali brave je toliko "lakši" od firefoxa da mi se čini da koristim drugo računalo.
  • Matija klc: Hvala Zdravac, pokusam sa njime
  • Zdravac: Ili si mislio na besplatnu "verziju" Microsoft Office paketa? :)
  • Zdravac: Imaš u App storeu besplatni Collabora Office. On je zasnovan na Libre Office-u kojega svi hvale kao free zamjena za Microsoft
  • Matija klc: Ekipa, trebam office paket za Ipad 10. Ima li kakva besplatna mogucnost ili mi preostaje platiti paket? Hvala
  • zvone: plaćali istu nominalnu sumu u eurima za apple priouzvode a sad kad su euro i dolar isti opet digli.
  • zvone: A i primjetih da prije dok je dolar bio slab smo
  • zvone: Dobra ideja o bojkotu američke robe.
  • rusty: Ja je koristim sa svoje Studio ekrane
  • Yonkis: Koristi li netko (Appleovu) polishing cloth [link]
  • jura22: na Opera for iOS ne radi Vikalica. Sto god se upise ne prikazuje.
  • jura22: Abc
  • petros: Ne bih bojkotirao ni Temu niti AliExpress! :)
  • Zdravac: Samo ubaciš Samsung u ponudu, i svi smo mi opet kod tebe trgujemo!
  • Zdravac: Davore, a Temu bi odmah bojkotirao, jel? :)
  • Zdravac: EU, GB i Canada i još ako bi nekako mogli pridobiti Tursku, mislim da bi mogli jako učinkovito pokazati zube. Kad bih tu vidio zajedništvo, ja bih određeno vrijeme bojkotirao.
  • JOHN: ovakve reakcije tog nasnifanog čobana samo potvrđuju moje sumnje da bolesnici vladaju svijetim a još veći imbecili daju glas takvima što je onaj smrad na zapadu i onaj još smrdljiviji na istoku
  • dpasaric: Nismo spremni! :)
  • JOHN: Ako će se bojkotirati kao ovo s dućanima……nebumo daleko stigli.
  • Zdravac: Jeste li spremni, kao Europljanin, bojkotirati američke proizvode dok je Trump predsjednik i ako EU zaključi da na taj način možemo izboriti / vratiti poštovanje europskog ugleda u novom globalnom poretku ?
  • Borisone: Tresla se brda, umro je iPhone SE. R.I.P.
  • Borisone: Da ima "live" event, bilo bi tjedan dana ranije objava na Apple stranicama.
  • Zdravac: e jbg
  • Zdravac: Jel ima live prijenos?
  • Borisone: Ne. Najvjerojatnije samo ažuriran Apple site i objave za medije o novim uređajima.
  • Zdravac: Jel Apple event danas u 19:00h?
  • Yonkis: Hoćemo li sljedeći iParty organizirati putem Invites app-a? ;)
  • Yonkis: Apple will bring its next-generation M5 chip to the MacBook Pro in the fall, followed by the iPad Pro in the first half of 2026, according to Bloomberg’s Mark Gurman. - Wow, M5 na iPadu. M4 je već overkill ali ok. :D
  • miomika: @Zdravac...vjeruj mi, nebi ga prepoznao razliku, ni da te za guzicu ugrize. Nije to google translate.
  • miomika: Naravno Zdravac, pišeš na pamet i provjerio si, jelda?
  • Zdravac: Možda malo "old fashion", ali eto! :)
  • Zdravac: Vjeruj mi, skuži se odmah AI, ali kod ovih mlađih to prolazi jer je to, kao "kul"
  • Zdravac: Poslovna komunikacija zahtijeva poslovno znanje. Dakle, ili znaš što trebaš pisati, ili ne znaš. Ako ne znaš, zaposliti ću onoga tko zna - sigurno ne AI!
  • Zdravac: Ma kakav crni AI za poslovne mailove!! Kod mene ti to sigurno nebi prošlo!
  • drlovric: Mi saljemo stotine mailova na engleskom i da to ista valja, vec bi bilo u nasem workflow :) Ali eto, uzivaj ako te veseli. Ja it tvrdim da je beskorisno, sporo, trapavo, nedovrseno...
  • miomika: pa dok vidim full feature, nemogu sve reč. Upravo gledam na vijestima, završila je konferencija koja nama brani korištenje AI-a na uređajima. Što je zaključak, naravno, 10 mb texta ničega. Kako vidim u OS:_u, izgleda da će potiho ući na mala vrata. @dlovric možda je do ljudi koji je neznaju koristiti. Ipak je u pozadini chatGPT. Meni se ova opcija u mailu jako sviđa, da napravi poslovni
  • Soffoklo: @drlovric ne dozivljava nas Apple kao neko africko pleme vec mi sami sebe tako dozivljavamo i predstavljamo, a onda tvrtke poput Apple sukladno tome djeluju. Zato i Slovenija ima titlove, kao sto je imala i Apple Music davno prije nas i to uz potpunu uslugu, a ne djelomicnu, pa se premijer javno hvali kako eto imamo Apple Music. Do nas je.
  • drlovric: Apple AI je potpuno beskoristan. Dugo nisu vecu blamazu napravili. Svaki dan radim sa Amerima i niti jedan covjek mi nije rekao da ima jedan koristan feature. Svi cekaju bolju Siri koje nema pa nema. A ljudi kupovali iPhone 16 Pro radi "inteligencije" :D
  • miomika: ...i proofreading i onaj AI radi u mailu. Doduše, samo na engleskom, ali radi. Točno se kuži da lagano ovo preregulirano govno iz EU nema proslka i da AI lagano kuca na vrata.
  • miomika: ajde neke dobre vijesti. AKo je laptop/comp settiran na eng. radit će vam image playground s najnovijim update-om 15.3.1
  • drlovric: Apple nas dozivljava kao neko africko pleme i nema tu razumnog objasnjenja ni opravdanja.
  • drlovric: Da jadni, kako bi to mogli priustiti. Bitno bi im utjecalo na poslovanje a pokrili bi desetke miluja ljudi (HR, BIH, SRB, CG). Sve isti jezik :) Iz istog razloga nemamo titlove na Apple TV. A Slovenija ima. Valjda su veci od ostatka ex. YU :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, EJc, robee, rusty, smayoo, Smet, tino1, Zdravac, ZeljkoB, Anonimci (467)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.04 Seconds

Provided by iJoomla SEO