22.05.2009 | 08:47
U načelu sve se ovo jednostavno riješava kroz iTunes sa tipkom RESTORE koja ti se nalazi u glavnom ekranu. Ali obzirom da si ga DOBIO i da je iPhone 2G, najvjerovatnije je dekodiran i ovu opciju
ZABORAVI jer ćeš vratiti iPhone na tvorničke postavke i neće ti raditi.
Ako hoćeš izbrisati "ručno" pojedine aplikacije iz iPhone, zadrži prst na dotičnoj aplikaciji, ikonice na ekranu će ti se početi "tresti" i automatski ćeš kraj njih u lijevom gornjem kutu imati oznaku X. Pritiskom na nju, aplikacija se briše, a pritiskom na HOME tipku, ekran se prestaje "tresti".
Veliki broj dodatnih aplikacija koristi Internet ili neki od podataka sa Interneta i zbog toga ti se automatski spaja na Internet. Da bi prekinuo spajanje na Internet u aplikaciji SETTING/NETWORK isključi DATA ROAMING, a ako imaš konfiguriran VPN, izbriši sve podatke iz njega ili ga jednostavno ugasi.
Uredjaj se kod spajanja na računalo, automatski sinhronizira ssa iTunes, s toga u prvom ekranu pod Summary uključi Manually menage ..., a pod naredbom Aplications isključi naredbu Sync applications (ili Selected... ukoliko želiš da pojedine ostanu).
Obzirom da si iPhone dobio, predpostaviti je da ga je prijašnji korisnik imao prijavljen kroz iTunes na svoje ime, na svm računalu. Apple je .izda koja u načelu ne dozvoljava da se jedan te isti uredjaj koristi na više računala, pogotovo ako ima za dotični iStore lozinku te ti se zbog toga pojavljuje greška kod sinhroniziranja na Internetu, jer se ne poklapaju imena koja se koriste u iTunes Store.
Bilo bi idealno da se iPhone, nanovo komplet konfigurira, ali ponovo ti velim da OBRATIŠ PAŽNJU JER SVE MOŽEŠ ZEZNUTI. Za ovakve stvari koristi se poseban program koji (ovisno na kojji način je uredjaj dekodiran) ali tu kod nas je to najvjerovatnije PWANGE TOOL. Probaj ga naći na Internetu i pažljivo pročitaj upute te probaj napraviti sam, ali ponovo OPREZ tko nije vičan ovome može zeznuti i cijeli uredjaj.
Za rad sa iPhone, potreban ti je samo iTunes (zvanično - nezvanično postoji još cijeli niz aplikacija ali ovo u potpunosti zadovoljava korisnike).
Eto toliko, nadam se da imaš neke od potrebnih informacija.