Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?
(2 korsinik/a gleda/ju temu) Mislav2222, (1) Gost

Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?


28.09.2024 | 11:20
Mislim da ovo ide u kategoriju (što se Hezbolaha tiče) fuck around and find out...

GYjKUezWUAA3u-0.jpeg


(ovo je objava od IDF)
28.09.2024 | 14:47
Ovog Ali Karaki eliminirali bez da znaju i kako izgleda.

Ubistvo ucoravo - slobodni prijevod
28.09.2024 | 15:04
Djuro genijalac kaže:
Mislim da ovo ide u kategoriju (što se Hezbolaha tiče) fuck around and find out...

GYjKUezWUAA3u-0.jpeg


(ovo je objava od IDF)


Hvala bogu, sad može konačno zavladati mir!
29.09.2024 | 01:02
drlovric kaže:
Ovog Ali Karaki eliminirali bez da znaju i kako izgleda.
Ubistvo ucoravo - slobodni prijevod


Što'b se reklo... Bio na krivom mjestu u krivo vrijeme Collateral victim.
29.09.2024 | 17:49
Dobili info da je vodja u bunkeru ispod neke stambene zgrade i roknuli 85 (OSAMDESET PET) bunker buster bombi. Cca tonu teska svaka.

Koliko je aviona bilo u zraku da su uskladili da sve padne u isto vrijeme

Zasto Hezbolah ima desetke tisuca iranskih raketa da gadja izrael a nema PZO? Pitao bi se svako ko ima gram mozga, ali tamo ocigledno pameti nema :/ Samo bezuvjetna mrznja.

Ovo je valjda nova definicija za prekomjernu uporabu sile, ali hej, meta je eliminirana.

youtu.be/FCGIDgInqJY?si=GvVUfUihID3Z8wXy
29.09.2024 | 18:32
15 F-15I. Svaki nosio sedam komada.
29.09.2024 | 19:09
drlovric kaže:
Ovo je valjda nova definicija za prekomjernu uporabu sile, ali hej, meta je eliminirana.


Samo nježno...

Ne znaš koji su gori... Ovi kojima nije problem pobiti gomilu civila da bi smaknuli jednog čovjeka ili ovi koji koriste civile kao živi štit, a legitimna su ratna meta.
01.10.2024 | 19:30
Iran ozbiljno puca na Izrael. Ovaj put ih gadjaju puno opasnijim i konkretnijim oruzjem, balistickim raketama. Brze su i nose velike bojeve glave, ali mana im je sto lete predvidljivom balistickom putanjom (za razliku od dronova ili krstarecih raketa).

Jako malo ih izgleda prolazi kroz izraelski stit koji dosta toga presretne u gornjim layerima atmosfere. Nesto je ipak proslo i doslo do samih gradova.

Pitanje je koliko dugo ce Iran pucati i da li je izraelska obrana u stanju duzi vremenski period drzati ovako uspjesn nivo presretanja.

Uglavnom cini mi se da je ovim pokazano i dokazano da Izrael ima najbolju i najmocniju PZO zastitu na svijetu.

Ne postoje jos uvijek kredibilna izvjesca o razmjerima napada i pocinjenoj steti.
01.10.2024 | 20:40
A ona sirotinja u Gazi opet skače od sreće...

Brzo su zaboravili što se dogodilo prošli put kad su to radili.
01.10.2024 | 21:06
sad se ceka izraelski odgovor, a bogami to nece biti dobro.
ovaj iranski odgovor/napad je bio nekako isforsiran, jer se odavno ocekivalo da oni nekako reaguju konkretno, osim parola. jer ni iranu se bas ne ulazi u neki jaci sukob iz vise razloga - pitanje je koliko su zaista spremni, i pitanje je kakvo je unutrasnje raspolozenje naroda jer narod ne zivi bas dobro i moguce su razne nepredvidjene reakcije.
tako da je sve ovo jako klimavo i nepredvidivo, pogotovo sad kad je hezbolah takoreci unisten.
definitivno izrael je resio da stavi tacku na neke stvari.
usa se nece mesati direktno, dogovor je izgleda - izrael igra napad, a usa odbranu.
02.10.2024 | 06:54
Da sam na mjestu Ajatolaha, jako bih bio zabrinut. Mossad je u dva tjedna počistio cijelo vodstvo Hezbolaha...

Očekujem izraelski odgovor u rangu ovog... I nitko se neće pretjeranp buniti oko toga.

en.wikipedia.org/wiki/Operation_Opera
02.10.2024 | 12:34
Lako moguce da udare na iranski nuklearni program, pogotovo jer su neke rakete probile izraelski stit.

Puno vjerojatnije je da ce im poceti rokati naftnu industriju. Nesto razmisljam u tom pravcu.

Jedno ne iskljucuje drugo, naravno.

Saznat ceno za par dana
02.10.2024 | 13:14
Djuro genijalac kaže:
Da sam na mjestu Ajatolaha, jako bih bio zabrinut. Mossad je u dva tjedna počistio cijelo vodstvo Hezbolaha...



ja sam citao u nekim vestima da kako su roknuli onu ekipu, u roku od 'odmah' su iranci evakuisali i sakrili negde svog ajatolaha. u strahu su velike oci...
02.10.2024 | 14:07
Ja pak mislim da lagano svjedočimo početku 3. svjetskog rata.
Još samo Kina fali da u talu sa Sjevernom Korejom počne rokati po Taiwanu, a ovi po Južnoj Koreji i Japanu.
I odosmo svi u tri lijepe...
Nešto sam čitao da i Rusija i Sjeverna Koreja (što nije potvrđeno dok za Ruse definitivno je) imaju "Dead Hand".
Jako slično "Dead man switch" kod bombaša samoubojica samo u nuklearnom programu.
Znači, sve da se Rusiju sravni za zemljom, ukoliko se nakon određenog vremena ne ukucaju šifre ili što već se svako toliko radi da nuklearne rakete ostanu gdje jesu, sistem će SVE nuklearke samostalno ispaliti na već predodređene mete.
A to je oko 1500 interkontinentalnih balističkih nuklearnih raketa, ne računajući one u nuklearnim podmornicama ili bojeve glave koje iz zraka treba izbaciti bombarder.
www.bbc.com/news/world-europe-60564123
Dovoljno je vidjeti da se svi naoružavaju pa i slijepcu postaje jasno da se nešto kuha.
Zaključno, uz rat Rusija-Ukrajina, Izrael-Hamas koji se širi od Gaze preko Libanona do Irana, dovoljan je još samo jedan sukob velikih igrača (baš tipa Kina vs Taiwan) i to je to.
Ćao đaci.
02.10.2024 | 14:48
Kloba kaže:
Nešto sam čitao da i Rusija i Sjeverna Koreja (što nije potvrđeno dok za Ruse definitivno je) imaju "Dead Hand".


U drugoj niti (Ukrajina) sam postavio pitanje koliko je toga na ruskoj strani uopće ispravno? Jedno je gumb, ali nakon njega se nešto mora dogoditi. Ili se ne dogodi.

S druge strane, par opaski o ovom iranskom napadu na Izrael. Ispucali su nevjerojatnu 181 raketu. Odjednom. Ciljali su vojne i obavještajne ciljeve. Ali ih nisu pogodili.
Za početak, IRON DOME je poskidao većinu toga. Potom su se uključili i Ameri s brodovljem u Sredozemlju i oni nešto skinuli.
Nešto je prošlo. Ali to što je prošlo je promašilo sami cilj za toliko da stvarne štete zapravo i nema. Kako to?
Tri moguća razloga:
a) elektroničko ometanje od strane Izraela je bilo toliko efikasno da projektili nisu pogodili svoje ciljeve
b) u samoj fazi detekcije je Izrael toliko precizan da je odmah 'znao' da ti projektili neće pogoditi ništa bitno i nije se s njima ni bavio pretjerano (ovo ima smisla, ako ide baraža od 180 raketa, a ti nemaš fizički toliko lansera raketa za lansiranje u potrebnom roku da bi sve poskidao, onda radiš selekciju i braniš primarne ciljeve)
c) rakete su same po sebi toliko neprecizne da ni bez ometanja ne bi pogodile ciljeve u metar

U praksi je vjerojatno kombinacija sva tri razloga.
02.10.2024 | 15:09
Sve OK, Djuro.
Ti se baviš faktima koliko je Iron Dome pouzdan, što meni u ranijem postu nije bila tema.
Samo sam istaknuo da istovremeno imamo toliko ratova velikih igrača, da je dovoljan još samo jedan takav da cijeli svijet gurne u još jedan "Veliki rat".
Kako će Amerika braniti toliko saveznika koliko se obvezala braniti u tom slučaju, nemam pojma.
Ali da će im biti jako teško i da će u tom scenariju neke zemlje morati "izvisiti", imam utisak da je neminovnost.
247wallst.com/military/2024/06/10/what-c...d-to-defend-and-why/
02.10.2024 | 17:32
Kloba kaže:
Ja pak mislim da lagano svjedočimo početku 3. svjetskog rata.


Pa to ne mora nuzno biti losa stvar. Daj da se ljudi porokamo i zavrsimo to. A ne ovako kokosarski malo, po malo, pa desetljecima traju sukobi

Svjetski ratovi imaju jednu dobu osobinu. Kratko traju...
02.10.2024 | 17:40
Djuro genijalac kaže:
Tri moguća razloga:
a) elektroničko ometanje od strane Izraela je bilo toliko efikasno da projektili nisu pogodili svoje ciljeve
b) u samoj fazi detekcije je Izrael toliko precizan da je odmah 'znao' da ti projektili neće pogoditi ništa bitno i nije se s njima ni bavio pretjerano (ovo ima smisla, ako ide baraža od 180 raketa, a ti nemaš fizički toliko lansera raketa za lansiranje u potrebnom roku da bi sve poskidao, onda radiš selekciju i braniš primarne ciljeve)
c) rakete su same po sebi toliko neprecizne da ni bez ometanja ne bi pogodile ciljeve u metar

U praksi je vjerojatno kombinacija sva tri razloga.


a) Sumnjam da balisticke rakete ovog starog tipa mozes na bilo koji nacin ometati. Sve su to klonovi sovjetskih rjesenja iz hladnog rata. Njihova putanja je bazirana na zakonima fizike. Iran navodno ima raketu sposobnu za promjenu trajektorije, ali za sada samo u marketinskim katalozima i svojim vlaznim snovima. Uce od najvecih lazova, Rusa.

b) Itekako su znali gdje ce rakete pasti i postoji primarna selekcija ciljeva u zraku. Kada mogu izracunati sa Iron Dome gdje ce zavrsiti primitivna Hamas raketa od vodovodne cijevi (nepredvidive putanje), mogu i za ove balisticke koje ne smiju biti primitivne da bi uopce dosle u zonu cilja, na tim daljinama.

c) Projektirane su za krug pogodka kilometar, dva. Cilj su im obicno gradovi i velike baze, tako da je to prihvatljivo. Previse je cimbenika koje utjecu na putanju na tim daljinama. Od vremenskih uvjeta do nesavrsenosti izrade svake rakete. Ili kvalitete raketnog goriva.

Zato je HIMARS Bog i zakon jer pogodi svaki put., a ruski GRAD je obicno spray and pray govance koje fula u 100-200 metara na svojim smijesnim dometima. Ove Iranske rakete su samo povecane Grad rakete, nista pametnije od toga nisu.
02.10.2024 | 20:20
drlovric kaže:
Kloba kaže:
Ja pak mislim da lagano svjedočimo početku 3. svjetskog rata.


Pa to ne mora nuzno biti losa stvar. Daj da se ljudi porokamo i zavrsimo to. A ne ovako kokosarski malo, po malo, pa desetljecima traju sukobi

Svjetski ratovi imaju jednu dobu osobinu. Kratko traju...


Samo neka nas mimoiđe i neka se pošteno potamane!
02.10.2024 | 22:09
Djuro genijalac kaže:
Kloba kaže:
Nešto sam čitao da i Rusija i Sjeverna Koreja (što nije potvrđeno dok za Ruse definitivno je) imaju "Dead Hand".


U drugoj niti (Ukrajina) sam postavio pitanje koliko je toga na ruskoj strani uopće ispravno? Jedno je gumb, ali nakon njega se nešto mora dogoditi. Ili se ne dogodi.

S druge strane, par opaski o ovom iranskom napadu na Izrael. Ispucali su nevjerojatnu 181 raketu. Odjednom. Ciljali su vojne i obavještajne ciljeve. Ali ih nisu pogodili.
Za početak, IRON DOME je poskidao većinu toga. Potom su se uključili i Ameri s brodovljem u Sredozemlju i oni nešto skinuli.
Nešto je prošlo. Ali to što je prošlo je promašilo sami cilj za toliko da stvarne štete zapravo i nema. Kako to?
Tri moguća razloga:
a) elektroničko ometanje od strane Izraela je bilo toliko efikasno da projektili nisu pogodili svoje ciljeve
b) u samoj fazi detekcije je Izrael toliko precizan da je odmah 'znao' da ti projektili neće pogoditi ništa bitno i nije se s njima ni bavio pretjerano (ovo ima smisla, ako ide baraža od 180 raketa, a ti nemaš fizički toliko lansera raketa za lansiranje u potrebnom roku da bi sve poskidao, onda radiš selekciju i braniš primarne ciljeve)
c) rakete su same po sebi toliko neprecizne da ni bez ometanja ne bi pogodile ciljeve u metar

U praksi je vjerojatno kombinacija sva tri razloga.


ja bih ovde dodao i:

d) mozda je Iran namerno i gadjao neke nevazne mete da ne izazove previse Izrael, jer bi onda odgovor bio jako zestok. ovako su osvetlali obraz kod svog naroda i svojih sticenika, kako rekose u jednoj izjavi - 'gadjali smo Izrael u srce', al ne kazu jesu li pogodili. u aprilu kad su vrsili napad su cak najavili kad i gde ce gadjati, i da je za njih posle toga to gotova prica, odgovorili su zestoko i nece vise da se igraju. sto i jeste bila predstava za javnost. mozda je i sad slicna igra. samo sto se ovde i Izrael pita, i ja ocekujem njihov odgovor u petak-subotu.
02.10.2024 | 22:17
@Kloba:
u vezi tog 'Dead Hand' koji pominjes, mislim i nadam se da je i dalje odlucujuci ljudski faktor i da ce razum prevladati.
jedino da se nadamo da ima jos ljudi kao Stanislav Petrov. vredi pogledati ovaj film - 'The Man Who Saved the World':

www.imdb.com/title/tt2277106/?ref_=vp_close
03.10.2024 | 07:03
Nego, Izrael je sinoć razvalio zračnu bazu u Siriji koju drže ruske snage i iz koje se opskrbljuje Hezbolah. Jasno da je ta baza bila branjena ruskim PZO sustavima. Izrael je to riješio kao da ničeg nema. Zanimljiva poruka Iranu, a bome i pouka za Zapad glede rata u Ukrajini (konkretno, recimo, Kerčki most)...
03.10.2024 | 10:22
Ender kaže:

ja bih ovde dodao i:

d) mozda je Iran namerno i gadjao neke nevazne mete da ne izazove previse Izrael, jer bi onda odgovor bio jako zestok. ovako su osvetlali obraz kod svog naroda i svojih sticenika, kako rekose u jednoj izjavi - 'gadjali smo Izrael u srce', al ne kazu jesu li pogodili. u aprilu kad su vrsili napad su cak najavili kad i gde ce gadjati, i da je za njih posle toga to gotova prica, odgovorili su zestoko i nece vise da se igraju. sto i jeste bila predstava za javnost. mozda je i sad slicna igra. samo sto se ovde i Izrael pita, i ja ocekujem njihov odgovor u petak-subotu.


Svi znamo da se svaki ZPO sustav moze zasititi. Jednostavno ispalis previse raketa u kratkom vremenu i sustav to ne moze sve ispratiti. Ili imas opciju da pucas dovoljno dugo dok se zalihe (izuzetno skupog) PZO streljiva ne potrose.

Iran da je htio i smio napraviti veliku stetu Izraelu oni bi naredili Hutijima i Hezbolahu da pucaju prvi. Danima. Sa svim sto imaju.

I onda bi Iran udario svojim velikim raketama na stvarne ciljeve u Izraelu, kroz oslabljenu/potrosenu/umornu PZO obranu. Rakete dolete za 10-12 minuta. Nije to onaj smijesni napad dronovima iz Aprila koj je trajao 8 sati

U tom scenariju bi puno vise konretnih raketa proslo i pogodilo. Ali sta onda? Sta nakon toga?

Moze li rezim u Iranu prezivjeti Izraelsku odmazdu? Oni jednostavno ne zele i ne smiju da budu oni koji su direktno krivi za smrt Izraelaca. Zato i imaju te proxije. Klasicni ljugavci. Izrael je jedina nacija na svijetu koja se nece libiti roknuti im nuklearku u po Teherana.

I ovaj put su Iranci odabrali da oni pucaju prvi, cisto eto da urade nesto. Ocekivano je da ce velika vecina toga biti poskidana, ali to su vec postale lokalne dnevno politicke teme.

Zasto nisu opalili 5x po 200 raketa? I nastavili tako satima? Vidjeli su live na vijestima da rakete ne prolaze A otvoreno se hvale da imaju desetke tisuca raketa u svojim podzemnim skladistima.

Pa ako zelis stvarno nesto unistiti, rokaj do iznemoglosti. Ovako ce za njihove interese samo popusiti Hezbolah i narod Lebanona, kao i Gaza ranije.
03.10.2024 | 10:52
Djuro genijalac kaže:
Nego, Izrael je sinoć razvalio zračnu bazu u Siriji koju drže ruske snage i iz koje se opskrbljuje Hezbolah. Jasno da je ta baza bila branjena ruskim PZO sustavima. Izrael je to riješio kao da ničeg nema. Zanimljiva poruka Iranu, a bome i pouka za Zapad glede rata u Ukrajini (konkretno, recimo, Kerčki most)...


Kako si samo povezao Ruse s Hezbolahom ? Da sam zloban sad bi rekao da Rusi imaju nekakve veze i s Hamasom A nekad davno su Rusi i Židovi bili kao braća, nakon oktobarske revolucije od 21 člana "politbiroa" njih 17 su bili Židovi, na čelu s Lenjinom. Sad netko u vezi današnjih sukoba, u Ukrajini i bliskom istoku, optužuje Židove za sve, kao da ti Židovi nisu oduvjek drmali svijetom. U svakom slučaju je bolje da drmaju nobelovci, nego vjerski fanatici.
03.10.2024 | 17:57
mislim da gresis u vezi 'ljubavi' rusa i izraelaca.
od tih 17 u CK koliko ih je prezivelo cistke?
iz SSSR su izraelci tj. jevreji gledali da pobegnu.
i ovo sto se prica da su hamas-u u vezi napada 07. okt rusi bili instruktori ima osnova jer im je odgovaralo da se malo fokus prebaci sa ukrajine na bliski istok.
dalje, znajuci da iran i rusija ima bliske odnose, nista cudno ne bi bilo ni da rusi imaju veze i sa hezbolah-om.
04.10.2024 | 15:07
Ender kaže:
@Kloba:
u vezi tog 'Dead Hand' koji pominjes, mislim i nadam se da je i dalje odlucujuci ljudski faktor i da ce razum prevladati.
jedino da se nadamo da ima jos ljudi kao Stanislav Petrov. vredi pogledati ovaj film - 'The Man Who Saved the World':

www.imdb.com/title/tt2277106/?ref_=vp_close

Ma naravno.
Ovo što sam napisao je bilo čisto informativno, kako je to isplanirano do kojih detalja da traje horor i da praktički nema preživjelih. Zato se apsolutno slažem s tobom u nadi da ovi sukobi neće eskalirati u treći svjetski rat, pa tako ni u bacanje prve nuklearne bojeve glave s bilo koje strane na bilo kakav cilj.
A za link ti hvala.
Pogledat ću to sigurno.
04.10.2024 | 15:19
Ender kaže:
mislim da gresis u vezi 'ljubavi' rusa i izraelaca.
od tih 17 u CK koliko ih je prezivelo cistke?
iz SSSR su izraelci tj. jevreji gledali da pobegnu.
i ovo sto se prica da su hamas-u u vezi napada 07. okt rusi bili instruktori ima osnova jer im je odgovaralo da se malo fokus prebaci sa ukrajine na bliski istok.
dalje, znajuci da iran i rusija ima bliske odnose, nista cudno ne bi bilo ni da rusi imaju veze i sa hezbolah-om.

U nekom smislu ste, barem po meni, obojica u pravu.
Cairblanco za veze Židova i Rusije; pa Aškenazi su u doba Ruskog carstva bila najveća hebrejska zajednica na svijetu.
Ender da to ipak nije bilo nikakvo prijateljstvo.
Pogromi, silovanja židovskih žena, paljenja židovskih sela sve u nadi da će otići ako ih već sve ne mogu pobiti (opet naglašavam da ih je bilo puno) od strane Kozaka je svršetak "Priče Aškenazi Židova u Ruskom carstvu".
Koga zanima, evo link o povijesti Hebreja u Rusiji:
en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_Russia
04.10.2024 | 17:28
Kloba kaže:
Ender kaže:
@Kloba:
u vezi tog 'Dead Hand' koji pominjes, mislim i nadam se da je i dalje odlucujuci ljudski faktor i da ce razum prevladati.
jedino da se nadamo da ima jos ljudi kao Stanislav Petrov. vredi pogledati ovaj film - 'The Man Who Saved the World':

www.imdb.com/title/tt2277106/?ref_=vp_close

Ma naravno.
Ovo što sam napisao je bilo čisto informativno, kako je to isplanirano do kojih detalja da traje horor i da praktički nema preživjelih. Zato se apsolutno slažem s tobom u nadi da ovi sukobi neće eskalirati u treći svjetski rat, pa tako ni u bacanje prve nuklearne bojeve glave s bilo koje strane na bilo kakav cilj.
A za link ti hvala.
Pogledat ću to sigurno.


vredi pogledati film, interesantan je, kombinacija dokumentarnog i igranog.
04.10.2024 | 19:43
Kloba kaže:
Ja pak mislim da lagano svjedočimo početku 3. svjetskog rata.
Još samo Kina fali da u talu sa Sjevernom Korejom počne rokati po Taiwanu, a ovi po Južnoj Koreji i Japanu.
I odosmo svi u tri lijepe...
Nešto sam čitao da i Rusija i Sjeverna Koreja (što nije potvrđeno dok za Ruse definitivno je) imaju "Dead Hand".
Jako slično "Dead man switch" kod bombaša samoubojica samo u nuklearnom programu.
Znači, sve da se Rusiju sravni za zemljom, ukoliko se nakon određenog vremena ne ukucaju šifre ili što već se svako toliko radi da nuklearne rakete ostanu gdje jesu, sistem će SVE nuklearke samostalno ispaliti na već predodređene mete.
A to je oko 1500 interkontinentalnih balističkih nuklearnih raketa, ne računajući one u nuklearnim podmornicama ili bojeve glave koje iz zraka treba izbaciti bombarder.
www.bbc.com/news/world-europe-60564123
Dovoljno je vidjeti da se svi naoružavaju pa i slijepcu postaje jasno da se nešto kuha.
Zaključno, uz rat Rusija-Ukrajina, Izrael-Hamas koji se širi od Gaze preko Libanona do Irana, dovoljan je još samo jedan sukob velikih igrača (baš tipa Kina vs Taiwan) i to je to.
Ćao đaci.


@Kloba, nisu protokoli baš takvi, mnogo su složeniji, ali hoću te umiriti i reći da nuklearnog rata neće biti i možeš biti miran

Oko te tematike najbolji mi je bio jedan komentar...pa nemojte još udarati, ostalo mi je samo 6 rata kredita
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 3 minuta
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)
  • Yonkis: Dostupan 18.0.1 i za sve ostale apple uređaje (sat, iPad..)
  • zoranowsky: Thx!
  • dpasaric: Ugodno iznenađenje! :)
  • smayoo: Mašala. Zapratih vas na Spotifyu. :)
  • zoranowsky: [link]
  • zoranowsky: Ako netko želi link za download, pošaljite mi pm.
  • zoranowsky: [link]
  • zoranowsky: Da se i ja malo pohvalim, friško je izašao treći album Twistersa
  • mbp2009: Da, T9 napokon
  • Zdravac: KOOONAČNOO!
  • Zdravac: Jel ste skužili novost u iOS 18 kod poziva (dial pad)?!!
  • drlovric: Ja ne ocekujem bas puno od Apple AI a radim na engleskom. Širi je i danas dan prilicno poglupa :)
  • Yonkis: aha, ovo; [link]
  • mbp2009: 15.1 beta je otvorila AI u EU
  • mbp2009: MacOS
  • Yonkis: mbp2000 to imaš US App Store ID? I misliš na iOS 18.1 beta?
  • mbp2009: Testira itko 15.1? Ja testiram, ali ovaj AI Siri ne razumije baš previše, niti mi je dostupan u drugim aplikacijama kao npr Mail
  • Yonkis: Matija klc ako ga nosiš u iStyle onda ovo [link] a u tekstu im nedostaje ovaj link [link]
  • songoku: Ako oces zadrzati garanciju, u ovlastenom servisu ce ti zamijeniti cijeli sat (dobit ces najvjerojatnije refurbished) za mislim €350, tj. ovisi o modelu, to je za series 9, nisi rekao koji sat imas
  • songoku: @Matija nema originala, Apple ne mijenja nista na satu, samo ti zamijene cijeli uredja. Samo ekran se moze zamijeniti, ali ne u ovlastenom servisu, i time uvijek gubis garanciju
  • Matija klc: Decki, trebam popraviti staklo na watchu. Razbilo se. Gdje predlazete? Ima li samo istyle original i da ne gubim garanciju? Hvala
  • Yonkis: Reset ili reboot/restart?
  • big_mac: Napravio reset rutera ali nije pomoglo.
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO