iTunes za druge Linux distribucije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iTunes za druge Linux distribucije


19.11.2003 | 15:34
Da li netko zna kada bi ta stvar mogla izaci? Naime, posto je osnova OS Xa BSD, vjerujem da bi trebalo napisati "samo" KDE GUI. Na Appleu nisam nasao niti slova o tome. Ima li netko optimisticniju informaciju?
19.11.2003 | 16:00
Zapravo, BSD je vrlo razlicit od Linuxa. A OSX-ova "osnova" je zapravo vrrrlo nisko, vecina upper-level drivera je prilicno specificna. Dosta sam skeptican da je to toliko trivijalno za portirati
19.11.2003 | 18:39
Linux tržište je Appleu nezanimljivo, premaleno je, a osim toga njihova politika je da vrbuju što više linuxasa na OS X. AFAIK jedini Appleov proizvod za Linux jest Shake - napredni video composing softver (Gospodar prstenova i slično), a koliko diskriminiraju Linux govori i to da je cijena za Linux verziju 10,000$ dok Apple verzija košta samo 5000$... pa ti onda štedi na hardveru... za 5000$ možeš kupiti vrhunski G5 stroj i još ti ostane za dobar ručak...
20.11.2003 | 01:08
Mislim da ste zaboravili najbitniju stvar, a ta ja da je iTunes jos uvijek Carbon aplikacija. Pa ti portiraj...
20.11.2003 | 16:33
Carbon? Čudno da onda podržava Unicode?
20.11.2003 | 18:30
Ovo me najviše nasmijalo: iTunes za "druge Linux distribucije". DRUGE
21.11.2003 | 00:56
Nije cudno. I FInder je do 10.3 bio Carbon aplikacija. Zadnje verzije Carbon APIja sasvim lijepo rade sa unicodeom ako se netko potrudi aplikaciju iskodirati kako spada.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
21.11.2003 | 02:57
Da li netko zna kada bi ta stvar mogla izaci? Naime, posto je osnova OS Xa BSD, vjerujem da bi trebalo napisati "samo" KDE GUI. Na Appleu nisam nasao niti slova o tome. Ima li netko optimisticniju informaciju?
Pa, zar nisi čuo da su to napravili neki hahari u Javi za Linuxe. Jobs je navodno podivljao...
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
21.11.2003 | 02:59
Mislim da ste zaboravili najbitniju stvar, a ta ja da je iTunes jos uvijek Carbon aplikacija. Pa ti portiraj...
Ne bih rekao... Stvarno?
21.11.2003 | 07:13
Stvarno.

XRay Report at 06:15:00, Friday, 21 November 2003
on "iTunes.app"
/Applications/iTunes.app

Package Information
Kind: Application (Carbon)
Data: 23.88 MB on disk (20,950,852 bytes)
Resource: 0 bytes
Size: 23.88 MB on disk (20,950,852 bytes)
Created: 01:46:41, Thursday, 16 October 2003
Modified: 07:13:25, Thursday, 20 November 2003
Contains: 2,193 files, 97 folders (2 are invisible)
Version: iTunes 4.1, Copyright Apple Computer, Inc. 2003
22.11.2003 | 00:42
Hm. Ocito moje pitaje i nije bas tako odstekano jer vidim da i drugi slicno razmisljaju:

What I don't understand is why Apple doesn't just do the port? It would really just be a GUI port, as OS X is based on Unix. How bad is the conversion from Cocoa to something like a GTK or a QT? It would be a big win for Apple, as they would very quickly get a lot of Linux users like myself to pay $30 or $40 for the software and then be able to start buying music. Supposedly they are doing a Windows port, but I think a Linux port (hell, even things like FreeBSD, Solaris, etc etc could have ports, its just a GUI port) would be quick and get more people using the service much more quickly than porting to Windows.
22.11.2003 | 04:21
Mislim da su sanse da se iTunes pojavi na linuxu u neko skorije vrijeme nistavne. Na stranu sa tehnickim problemima, vece zapreke su druge prirode:
- usprkos sto se vec godinama prica o 'desktop linuxu' cinjenica je da je upotreba linuxa na desktopu mizerna. Koliko korisnika koristi linux za kucnu uoptrebu? Oni koji to i cine su najcesce tehnicki potkovani i radije ce playati mp3 sa playerom kojeg su osobno buildali nego sa iTunesom. Davor bi rekao da je ovo kao da stvaljas vrhunski audio sustav u custom Ladu.
- 'a lot of linux users to pay'? Hahaha. Puno njih se opeklo. Cinjenica je da vecina linux korisnika nije brza za odrijesiti kesu. No to je nebitno jer iTunes bi morao biti besplatan. Nekako i sumnjam da je linux ekipa sklona placanju glazbe.
22.11.2003 | 12:27
Nije li i poanta cijele Linux priče "nešto, a bez para?". Tip osobe koji voli plaćati softver će radije biti na Windowsima i uživati u gomili odličnog komercijalnog softvera nego kompajlirati po Linux distribucijama - osim ako se ne radi o hobiju. Oni koji pak jako štuju Unix filozofiju ili nisu najsretniji s Windowsima - oni će bez problema platiti nešto skuplji Mac i imati obje dobre stvari - i Unix temelje i otvorenost, ali i sav bitan komercijalan softver. Zato kada me Linuxaši pitaju: "Što bi radije - Linux ili smeće od Windowsa?", ja uvijek, na opće njihovo zgražanje, kažem - "Windowse, naravno!". Zašto? Zato jer nemam vremena za Linux, moram imati soluciju koja radi odmah (dobro, to je na Windowsima isto relativno >) i trebam kvalitetne komercijalne programe i prateće alate iz domene u kojoj radim. Toga na Linuxu nema i tu je za mene osobno kraj priče. S druge strane, toplo ću ga preporučiti kao platformu za server i slične poslove. iTunesi u toj priči? Ja ih ne vidim.

Eto, to su moje dvije lipe...
23.11.2003 | 00:54
Ajmo redom:
1. Zasto prevladava misljenje da je portanje na Wintel platformu jednostavnije nego prilagodba za KDE. Pa ljudi moji, ako iTunesi leze trenutno na BSDu, po logici ih je pustiti na BSDu i poraditi na onim upper level driverima sto ih spominje Dogan, lakse nego portati na programator od ves masine u ovom slucaju Windowse.

2. Slazem se da do sada nije bilo vecih pomaka glede primjene Linuxa kao desktopa. Odgovorno vam tvrdim, stvari su se promijenile. Jebite se svi vi koji cete odmah povuci paralelu sa OS Xom. Jasno da nema usporedbe. Stvar kaska i za Win XP i za Win 2000, ali nije daleko iza. Kusajte SUSE 9.0 Pro, pa mi onda recite sto mislite. A stvar free of charge.

3. Filozofija "nesto, a bez para" odnosi se na OS i pratece programe, a ne na podizanje nepovratnih kredita u banci, odlazak u trgovinu bez placanja, pa time i uzimanje muzike bez placanja. Uostalom, sto se tice gangsta pristupa, mislim da Mac i Wintel zajednica ipak prednjace.

4. A sto se tice tehnicke potkovanosti potrebne za instalaciju jedne i druge platforme, spreman sam se okladiti i dokazati da se varate i da ne pratite scenu. Spreman sam pribaviti masinu, OSeve Linux i XP i jednog dum-dum korisnika, pa da vidimo.

5. Ovo sto kaze Davor stoji, ali ajmo nabrojati ljude u HR koji se bave tocno ovim sto zahtijeva Davor. Dakle, ne one koji bi po tome malo voljeli ceprkati, ( znate ono, malo bi svirao klavir, a sutra bi radije da mu kupite teniski reket ), nego oni koji to stvarno koriste.
23.11.2003 | 03:18
1. Da ne duljim jer je vrlo jednostavno, iTunes je lakse portati na Windowse jer tamo leze pare.

2. Otkad je SUSE besplatan? Ah, da, besplatan je ako ga zelis instalirati preko FTP-a. Puno srece
23.11.2003 | 05:02
Slazem se sa tockom 1. ali to je politika, a ne logika.
Glede tocke 2. ne trebas imati bas posebnu srecu. Standardni DSL link u SLO je 1MB/256kbps i to niti ne osjetis. Ja sam kupio originalni paket samo zato jer sam dobio literaturu koju ne moram citati na displeju, zato sto je nisam platio iz svojega dzepa, zato sto je unutra bio i DVD sa instalacijom, te zato jer je zenska na sajmu bila ljepuskasta. Dobro, nisam naveo razloge bas pravim redom, ali karte su na stolu.

Debiana sam normalno dignuo preko FTPa....
24.11.2003 | 00:34
Sto se tocke 1. tice, nije li upravo obratno? Logicno je raditi za windowse jer je tamo hrpa ljudi koji ce trositi pare u music storeu.

Sto se tocke 2. tice, ipak treba imati nesto srece da pobjegnes iz Hrvatske.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 41 minuta
  • dpasaric: Jedva čekamo! :)
  • Yonkis: New Mac announcement incoming [link]
  • vicko: Pozdrav, prodajem Apple Watch 8 novi samo je kutija otvorena. Oglas je u oglasniku pod iUređaji pa ako nekoga zanima neka se javi, vjerujem da ćemo se dogovoriti ;-)
  • stefanjos: ekipa forum iParty2024
  • smayoo: Piši u forum
  • 1v@n: Imam glup problem i vjerojatno znam odgovor, ali da svejedno pitam. Razlog zašto mi Thunderbolt 2 na HDMI ne radi na Mac Pro 2013 koji je na Sequioa je zato što su računali da nitko s TB2 neće koristiti nepodržani OS? Bootcamp windowsi mi rade normalno, OSX daje samo crnu sliku? Jel ima rješenja da iskoristim 60Hz, jer HDMI daje max 30?
  • cariblanco: Zašto je anketa vezana na samo jedan proizvod ?
  • Bertone: Skrolaš prema dolje pa ti redom idu: Vikalica > Prijava > Prisutni jabučari > Novo na Jabučnjaku > Anketa ;)
  • MacSlavko: Gdje nađete tu anketu, bohtenće? Gledam već danima i nakako da je nabodem... ;-(
  • Borisone: E da, jučer potiho predstavljen novi iPad mini
  • Borisone: Bertone, PC je test razumijevanja. Ako je pitanje koji Mac koristitie, a odabereš PC, znači da ne čitaš pažljivo :-)
  • Zdravac: Ja sam očekivao da će biti nas više sa Macbook Air M
  • IgorD: Ja koristim 7 od 14, najbolje da ne diram ništa u anketi ;)
  • drlovric: Najvise nas ima Macbook Pro sa M procesorima. Iznenadjen sam iskreno, ali veliki umovi valjda slicno razmisljaju :D
  • Piko: ups, ..... tipfeler ... ali čak je o cool ovako ;)
  • Piko: M kao Mototola 680x0 :) ....
  • Bertone: ... iako bi ispravnije bilo Intel PC, AMD PC ili ARM PC ;)
  • Bertone: Anketa je diskriminirajuća jer se pod PC hardver navodi samo Windows PC, a ne i Linux PC pa molim ispraviti na Windows/Linux PC :D
  • Yonkis: Ajmo ispočetka sa anketom. :)
  • ZeljkoB: Anketa bi trebala biti multiple choice, osim ako se ne misli sto koristim upravo sada :)
  • Tito: S obzirom na broj glasova... 4 korisnika. Nije neka brojka.
  • drpongrac23: Iznenađuje me u anketi veliki udio Mac Studio korisnika
  • Gjuroo: Ankete na Jabučnjaku su mi oduvijek omiljeni dio. To je dio gdje netko zbilja želi čuti tvoje mišljenje :)
  • Bertone: Bio sam brzoplet i krivo kliknuo,... što sad?
  • Borisone: Nevalja jer je isključiva (samo jedan od ponuđenih izbora).
  • drpongrac23: Napokon nova anketa, nakon 100 godina, ali je zato izvrsna!!!!
  • Zdravac: a možda je car play jedinica bolja opcija
  • Zdravac: trajanje baterije nije bitno, biti će spojen sa punjačem
  • Zdravac: Ima li netko iPad mini viška da mu bezveze stoji? Trebao bih nešto da montiram na motor za navigaciju i da radi continuity funkcija
  • moragd: Mislio sam na atv plus.
  • moragd: Atv sa hrvatskim acountom? Imal neko info jel ce to raditi?
  • dpasaric: Nova anekta! :)
  • Kloba: Vidio sam to jutros. Reko neću staviti tu ako ispadne patka. Ipak, čini se da je ok izvor. Tko zna tko će završiti na giljotini zbog ovoga. Sjetćamo se pijanog vlasnika testnoga iPhonea 4 i kako je Jobs poslije tužo Gizmodo
  • kupus: Novi mb pro s m4 leakan [link]
  • Borisone: To je samo za fizičke osobe.
  • m@xym: Odnedavno znači prije par mjeseci. Ne pratim redovito njihove stranice, ali ne sjećam se da sam prošle godine to vidio. Radi se u njihovom "Easy upgrade" programu: [link]
  • Borisone: Ne tnam što je "odnedavno" ali u ožujku su mi javili da nude samo leasing preko Grenke.
  • m@xym: Borisone, to odnedavno nudi istyle.hr za Apple Watch, iPhone i Mac računala
  • kupus: tj ovaj [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: evo borisone
  • Zdravac: Nisan sad isao provjeriti, ali zar nije Sancta Domenica iz ZG nudila?
  • Borisone: Za pravne osobe, a ne za fizičke osobe.
  • Borisone: Nudi li neka tvrtka u HR najam Mac računala? Nešto tipa mjesečno plaćanje, po isteku 2 ili 3 godine zamjena novim uz produženje ugovora.
  • marioart: photoshop za 89€, cijeli CC 430, paralels 60... hrpa nekih antivirusa... ja gledam na DE, mozda na US ima vise :) ... airpods pro 225€...
  • drlovric: Imal jos kakvih dobrih dealova za software, usluge i sl?
  • marioart: da se nadovezem... kako su sad Prime Days na Amazonu, moze se uzeti Family M365 na 15mj za 53€ ... ako nekome eventualno treba :)
  • smayoo: I ja kažem! :)
  • zoranowsky: Libre office FTW!
  • drlovric: Meni je jedna dobra dusa ovdje na Jabucnjaku poklonila MS Office. Neka bulk licenca je bila u pitanju, mislim nesto vezano za obrazovne ustanove. Radi godinama. Sad gledam ovu novu 2024. Skoro su pa identicne. Uopce ne znam niti sto je tu novoga :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.97 Seconds

Provided by iJoomla SEO