Switch cijele firme?! Molim pomoc
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Switch cijele firme?! Molim pomoc


01.11.2006 | 04:19
Prvo pozdrav ekipi posto mi je ovo prvi post ali pratim vas vec neko vrijeme jer sam cvrsto odlucio da ce nakon 16 godina koristenja pc-a (od 286ice) moj slijedeci komp biti sa jabucicom na sebi
Za svoj buduci iMac cu vas gnjaviti kad dodje vrijeme za to ali sad me zanima nesto puno bitnije i hitnije. Radim u jednoj od vecih firmi u Zg koja se bavi produkcijom/postprodukcijom reklama i izradom 2d/3d animacija i nas shef nam je predlozio tj. ponudio da predjemo na Macove ako zelimo. Nakon prvog odusevljenja smo shvatili da je to ogroman korak i da smo svi lagano izgubljeni jer smo svi pc-ijasi i o Macu i Osxu znamo jako malo tj. skoro nista (kolega montazer je davno radio na Macu u Avidu i to je to). Trenutno imamo Fujitsu Siemens strojeve sa dual Xenonima na 3 ili 3.2ghz, sve masine sa 2gb Rama i Nvidia QuadroFX 3000 graficke i to radi pristojno. Gledali smo nove Mac Pro masine sa dva dual core Xenona (naravno utrpali bi jos rama unutra i diskova) i to djeluje jako brzo ALI tu sad dolazimo do problema . Aplikacije koje koristimo 99% vremena su od Adobea tj. primarni su nam After Effectsi a znam da njih jos nema za Intel masine i sad ako mi kupimo te strojeve oni ce pretpostavljam biti dosta sporiji u radu od masina koje trenutno imamo sto se naravno nece svidjeti shefu a ni nama.
Da li ima tu netko na forumu tko se bavi sa tim i koristi Aftere pa da moze nesto reci iz prve ruke? Da li u Zg postoji firma koja dila Macove a da su malo orjentirani na grafiku i video pa da nam naprave neku prezentaciju? Ili mozda neki dealer koji bi nam dao jednu masinu na testiranje tjedan dana (mislim da vec previse ocekujem pa cu prestati).
Uglavnom bilo kakva pomoc od ljudi iz struke je dobrodosla kao i savjet sta da radimo jer se bojim da ako propustimo ovu priliku za ulazak u Mac svijet drugu necemo dobiti bas brzo. BTW Da li mozda netko zna kad Adobe misli izbaciti nove aplikacije koje nece raditi preko emulacije??
01.11.2006 | 04:57
Potpuno si u pravu - ovoga trena je loša ideja koristiti bilo kakav Adobe softver na OS X-u na Intelu. Radi ok, ali to nisu performanse kakve se očekuju od takvog stroja.

No, baš ništa vas ne sprječava da i na tim Macovima radite dalje pod Winblowsima punom brzinom dok Adobe ne izda Intel-native verzije. Nije uopće upitno da li one dolaze - priča se o prvom kvartalu 2007 za CS, a prve pola godine za Aftere.

Drugi savjet koji bih mogao dati jest - ne kupovati Mac Pro sada ako nije jako hitno. Naime, i ptice na grani znaju da je 8 procesorska verzija uskoro vani, a znajući dosadašnju politiku to neće značiti bitno veću cijenu od postojećeg high end modela, a sigurno nije mala razlika da li imaš samo 4 ili 8 procesora. Upravo za Aftere takva stvar mnogo znači.

Druga, možda i bitnija stvar za Aftere je monitor. Ispod 23\" je smiješno razmišljati, a idealna je 30\" Cinema upravo radi gomile trackova kod takvog tipa softvera. Rad se s ljudske strane, a to ljudi često zanemariju i misle da brzina počinje kada klikneš na \"render\", je višestruko brži ako ne moraš stalno skrolati po radnoj površini i timelineu. Dakle, odmah shefu objasnite da ne želite takve strojeve ako će on kasnije škrtariti na onom najvažnijem - na monitoru.

Vjerojatno jedina firma kod nas koja dila Macove, a da ih i aktivno koristi u tom tipu djelatnosti je Kreativni odjel iz Rijeke gdje i sam radim.

Ako mogu kako pomoći - pitaj.
01.11.2006 | 05:39
2 dpasaric: Hvala na odgovoru, znam za vas i za Kreativni samo sto ste u Rijeci pa niste bas \"usput\"
Meni je skroz krivo sto se bas sad gazda toga sjetio kad je glupo vrijeme za prelazak jer nam nema softvera. Ideja o kupovini Mac stroja i ostanku pod Win za pocetak mi se ne cini losom samo me zanima kako to radi? Nemojte se ljutiti ako postavljam glupa pitanja jer sam kao sto rekoh totalni pocetnik u Mac svijetu. To se radi preko onog boot campa jel tako? I to bi se trebalo ponasati kao \"normalni\" pc jer su i tako sad sve komponente unutra iste kao i za Win platformu ili tu ipak ima nekih problema sa kompatibilnosti? To mi je jos zanimljivo jer ja osobno koristim i 3DS Max za 3d kojeg opce nema za Maca pa bi tako rijesio taj dio problema (radim malo u Maxu ali nekad ipak treba pa sam cak mislio i Cinemu pocet uciti ako nema drugog rijesenja).
Ovo za procove sa 4 jezgre sam i ja cuo da ce izaci samo neznam kada? Sto se tice monitora trenutno svi radimo na 2 i drzimo ih u rezi 1600x1200 tako da imamo radnu povrsinu 3200x1200 pixela sto je pogotovo za Aftere dusu dalo tako da bi uzeli ili 2 manja monitora ili taj 30\" inchni ako je dobar tj. ne sumnjam u kvalitetu nego me zanima u kojoj to onda rezoluciji radi?
Hvala na odgovorima a pitanja ce sigurno biti jos, samo da se sjetim sto me sve zanima
01.11.2006 | 20:49
Intel Mac se u BootCamp modu u potpunosti ponaša kao PC i nema nikakvih problema - osim onih koji su prirođeni samoj Windows okolini.

Procesori s 4 jezgre izlaze vrlo skoro i službeno od Intela, a znamo da će Apple biti brz po tom pitanju. Ekipa je probne verzije Woodcresta s 4 jezgre već ugurala u MacPro i odradila prve benchmarke i sve radi bez greške i super brzo. Očekuju se prema tračevima krajem studenog ili početkom prosinca.

Mi smo niz godina radili s dva monitora, ali to ipak nije usporedivo s jednim velikim. Dakle, uvijek kada možeš birati - moja je preporuka uzeti jedan veliki. Radna površina je 2560x1600 i dušu je dala za sve sve programe tog tipa - znači mnogo trackova i timeline. Monitor je inači vrhunski, zaista mislim da uopće ne postoji igdje išta bolje za bilo koje pare. Možda tek neka ultra-egzotika. Nakon zadnje pojeftinjenja čak i nije skup.
04.11.2006 | 20:04
Ovako, jedan od shefova je taman bio u potrazi za novim laptopom pa smo ga \"malo\" obradili i na kraju je uzeo 17\" MacBook Pro sa 2gb Rama
Software koji nas zanima dolazi pa cemo to sve malo istestirati i vidjeti kako sve skupa radi (OK, znam da se MB ne moze mjeriti sa Pro strojevima ali daleko od toga da je to sporo i neupotrebaljivo)
04.11.2006 | 20:18
Tako se to radi.
Sefu lep i jak pa onda dotekne i za ostale
12.11.2006 | 05:28
Makinica stigla jucer!
Naravno da nakon sto je stroj dosao vise nije nitko nista radio u firmi nego smo \"kopali\" po njemu. Ukratko odusevljen sam kako to sve radi i nadam se da cu si oko Nove priustiti jednog iMaca sebi za po doma. U startu je malo zbunjujuce za nas odrasle u windowsima ali nakon jednog dana koristenja sve polako sjedne na mjesto i postaje logicno, zapravo puno logicnije nego u win samo navike su ipak navike. Stroj je stvarno brz i sve je uzasno glatko i bez zastajkivanja, nazalost nismo jos probali nista od onoga sto me zanima (Adobe) ali vjerujem da to nece bas biti toliko bajno. Ono sto smo probali je FCP i to radi ko zmaj (nisam montazer pa nisam bas puno ni gledao) ali onda sam sjeo i isprobao Cinemu 10 i mogu samo reci mamaaaa! Skuzio sam da radi stvarno brzo, skinuo Cinebench i izvrtio ga na booku i na svom stroju i ostao iskreno jako iznenadjen. Mislim ovo je ipak laptop, moja makina je malo ozbiljnija (kostala 30.000kn bez pdva prije godinu dana) i Mac ma \"napere\" za 20tak % . U pon cu pustit neke malo zesce rendere i mjerit vrijeme ali pretpostavljam da Cinebench ne laze bas nesto previse i da su rezultati tocni. Mogu samo mislit kako to sve radi na Pro strojevima kad me ovaj malecki toliko odusevio

BTW Jedno tehnicko pitanje. Ovaj MBP koji smo dobili je po teh. karakteristikama jako slican iMacu 20\" kojeg si ja mislim uzeti. U pc svijetu je osjetna razlika u brzini izmedju laptop i desktop stroja istih karakteristika. Da li je tako i sa Macovima?
12.11.2006 | 07:35
Ako se radi o sličnom procesoru razlika će biti mala. Uglavnom razlika dolazi od bržih diskova kod stolnih Macova i bolje i brže grafičke. Nadalje, uspoređuješ pro-notebook i conusmer kućni stroj, pa nemoj očekivati čuda.

Upravo smo u petak u Kreativnom dobili jedan iMac 24\" (kolega kupio za po doma), pa ćemo složiti možda jedan kratak prikaz.

Uglavnom, stroj se instalirao za par minuta, Windowsi su bili gore za pola sata (i to zbog samih Windowsa čija je instalacija ubitačna), a onda smo još gore stavili Parallelse i još dva XP-a paralelno da vidimo kako sve radi... momak se odlično držao i sve radi pic-pic.... a ekran je fantastičan, čini mi se bolji od Cineme 23, a po svjetloći i bojama ne zaostaje niti za 30\".
12.11.2006 | 23:53
dpasaric je napisao:

Upravo smo u petak u Kreativnom dobili jedan iMac 24\" (kolega kupio za po doma), pa ćemo složiti možda jedan kratak prikaz.

Bilo bi lijepo da napisete jedan mali review i usporedite brzinu sa g5 strojevima, pogotovo ove stvari koje jos idu pod emulacijom
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
13.11.2006 | 01:08
dpasaric:
Ako se radi o sličnom procesoru razlika će biti mala. Uglavnom razlika dolazi od bržih diskova kod stolnih Macova i bolje i brže grafičke. Nadalje, uspoređuješ pro-notebook i conusmer kućni stroj, pa nemoj očekivati čuda...


Ma tu su oni negdje, čak i sada kada su dobili Core 2 Duo...

www.barefeats.com/mbcd2.html

A nisu losi ni za zaigrat se malo...

www.barefeats.com/mbcd3.html

a i nesto od Quad G5 vs. intel

www.barefeats.com/quad06.html
13.11.2006 | 01:24
dpasaric, ajd ako bude moguće, please pošalji koju fotku od 24\" iMaca. Da malo usporedim, stavi ga kraj nekog 17\" monitora ili nešto slično.
13.11.2006 | 02:19
17 \" 20 \" 24 \"



images.apple.com/imac/images/indextop20060906.jpg
13.11.2006 | 04:02

sizunic je napisao:
a i nesto od Quad G5 vs. intel
www.barefeats.com/quad06.html

Pa po ovom Mac Pro 3.0 sije G5 za 10tak posto u Afterima sto je meni najvaznije jer sam 90% vremena u njima. OK 3.0 je pretpostavljam dosta skup ali 2.66 je malo sporiji sto je IMO odlicno uzevsi u obzir da je to sve preko rosette.

2 dpasaric: Nestrpljivo ocekujem kratku usporedbu jer ako su ovi testovi gore tocni mozemo odmah uzimati nove strojeve, ja sam se bojao da to radi puno sporije
13.11.2006 | 06:15
Evo slikati ćemo ga sutra, a konkretni testovi čim stignemo...
13.11.2006 | 23:20
Evo probao malo Aftere i
Slozio sam relativno jednostavno kompoziciju sa 3d solidima, motion blurom i svjetlima i na mom PCu render time je 2:48 min a na Macu 7 minuta. Mislim da cemo morati pricekati da izadje novi Adobeov paket.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
14.11.2006 | 05:14
Očekivano za laptop i software koji radi preko rosette...
Mac Pro 3 Ghz je ipak pila, a što će tek ovaj 8-jezgreni raditi...a tek kad software bude Intel native...
Strpljenja do proljeća, pa onda po Mac
14.11.2006 | 05:21
sizunic je napisao:

Strpljenja do proljeća, pa onda po Mac

Ali ja sam htjeo odmah
Bas mi se svidja kako radi
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
14.11.2006 | 05:47
...a i mudra je ona stara: prvi mačići se u vodu bacaju...
Prve verzije najčešće imaju neke \"bubice\" koje se ispeglaju do slijedeće verzije, pa adobe UB i ubio si dvije muhe jednim udarcem

A stigneš do proljeća i do Davora na prezentaciju i uz pićence odradiš poslić nabave novih Macova...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kupus, MacSlavko, Riba, Anonimci (271)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO