Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


25.08.2024 | 00:06
U biti bilo je dovoljno da se zna tko dobiva placebo, a to vjerujem da se moglo hendlati, čak i tako da oni u lancu ne znaju da je placebo placebo. A onima dovoljno visoko se moglo reći i samo: "Ovo su one "bolje" ili "ove doze vas bolje štite, te koristite za vas", a ostalo je išlo na random za narod. I opet, ovo ne blebećem tek tako, imam neki "classified" info koji ne mogu pisati jer bih kompromitirao ljude i institucije koji indicira da je bilo baš tako nekako.


Na koji točno način misliš da bi netko tko je zadužen za distribuciju cjepiva, mogao distribuirati dvije vrste cjepiva (hajdemo pojednostavniti), ono pravo, i placebo, bez da:

- točno zna kako će razlikovati jedno od drugoga
- dobije specifične upute koliko koje vrste cjepiva ide prema točno određenom primatelju

I, na koji način bi osobe koje davaju cjepivo pacijentima, mogle dati nekome točno određeno cjepivo, ako nemaju nikakve informacije o tome? (ovo bi funkcioniralo jedino ako bi imao različite punktove za cijepljenje različitih kategorija ljudi, pa bi, političare i kremu cijepio jednom vrstom cjepiva, a običnu raju sa drugom vrstom.

A, ako ti imaš neke informacije koje bi mogle kompromitirati neke ljude ili institucije, onda postoji barem nekoliko stotina tisuća "Davora" koji bi eto, mogli kompromitirati neke ljude, ali to ne rade.
Ili su jaaaaaaaako jako pokvareni, ili ih zapravo nema.

Ne znam pouzdano, ali nekako slutim da je ovo drugo.
25.08.2024 | 08:42
m@xym kaže:
Na koji točno način misliš da bi netko tko je zadužen za distribuciju cjepiva, mogao distribuirati dvije vrste cjepiva (hajdemo pojednostavniti), ono pravo, i placebo, bez da:

- točno zna kako će razlikovati jedno od drugoga
- dobije specifične upute koliko koje vrste cjepiva ide prema točno određenom primatelju.


Odlično pitanje, to sam se i sam prvo upitao - jer je to logičan idući korak u toj slagalici. Info koji imam je da su to bila cijepljena "za važne osobe". I to je išlo i totalno preko reda (u ranoj fazi kada se na to gledalo kao na privilegiju), a u to su se ugurali i neki naši tajkuni (znam neke osobno koji su mi se pohvalili kako su sve sredili prvi i preko reda). Kasnije sam dobio isti info i od drugih "važnih ljudi", da je to bilo organizirano posebno za njih.
25.08.2024 | 09:23
I ti si iz te informacije zaključio kako se radi o dokazu da postoje (najmanje) dvije vrste cjepiva, za političare i za "raju"?!

A, ja iz te informacije zaključujem da su naši političari i tajkuni uspjeli srediti da dobiju jedno te isto cjepivo (dakle isto ono koje će dobiti i "raja", samo znatno kasnije), ali preko reda, jer su se bojali zaraze.
Uostalom, i sama Markotićka je napadana zato što je navodno sredila da joj majka dobije cjepivo preko reda (iako bi ga, ionako, dobila relativno brzo s obzirom da je imala preko 80 godina).
25.08.2024 | 10:30
m@xym kaže:
I ti si iz te informacije zaključio kako se radi o dokazu da postoje (najmanje) dvije vrste cjepiva, za političare i za "raju"?!


Naravno da ne! Slika je daleko šira, pa imamo stotine izvora i potvrda toga s raznih strana. Sjećaš li se Španjolske i afere tamo s njihovim elitama i kako su bili cijepljeni? Sama izjava Pfizerovih PR-ovaca u parlamentu gdje jasno potvrđuju različito cjepivo za njih interno? Kemijska analiza serija od danske imunologinje? Statistika s "how bad is your batch" koja jasno vezuje nuspojave za neke serije... izjava one sestre iz KBC Rijeka koju poznajem kako su različito čuvali cjepivo za pacijente i ono za njih interno? Dakle, toliko je te prljavštine okolo da čisto sumnjam da to nije istina i da je sve bilo "by the book" i da je zaista postojala samo jedna jedina verzija koju su dobili baš svi - uključujući predsjednika, premijera i ostale privilegirane kod kojih nije smijelo biti rizika od nuspojava. No way, mislim da je vrlo naivno to misliti.

Samo u mom najužem krugu ljudi su se dogodila dva miokarditisa. Koliko mi je poznatih umrlo od srčanih udara taman nakon cijepljenja, bolje da ne zbrajam. Da, da, "slučajno, uvijek su ljudi umirali od srčanih udara."

To govori da rizik uopće nije bio malen i jasno je da negdje u državnim protokolima sigurno postoji briga i o takvim stvarima, siguran sam da su nam "vrhovnici" dobilli samo placebo, a ne eksperimentalnu stvar za koju ćemo tek godinama kasnije vidjeti što je sve uzrokovala.
26.08.2024 | 18:04
Dobro daj, bog ti pomogo.

1) Serijski brojevi na lijekovima nemaju veze sa sastavom, na kraju krajeva, svi su "fiskalizirani" te se može pratiti njihova slijedivost od samih sastojaka (gdje, otkud, kako, temperatura skladištenja etc..).

2) Svaka serija lijeka ("batch") se provjerava (njen sastav) internom kontrolom, prije nego što ide u prodaju (dalje). Postoji određena tolerancija naravno, ali ona je unutar par postotaka. I to sam puno rekao, sve mora biti unutar terapijskih, testiranih doza. Za svaki batch postoji "knjiga proizvodnje", gdje piše tko je bio zadužen (tko je radio za tim strojem). Tu knjigu proizvodnje svakodnevno potpisuju barem dvoje ljudi (radnik + nadređeni, ili 2 radnika + nadređeni).

3) Sastav lijekova provjerava nadležna agencija (svaka država svoju + EMA)

4) Mijenjanje samih sastojaka cjepiva, na proizvodnoj traci, je lako uočljivo. Da ne pričam da se stroj treba prije toga ozbiljno počistiti. To traje satima, nije nešto što se može sakriti. I sam radnik stavlja sastojke na kojima piše što jesu. Bilo bi mu čudno da ide nešto drugo, zar ne? Možemo ići i u tanane pa reći da je cijeli sustav pokriven kamerama.

Misliš li ti da zaposlenici 2 i 3 ne bi riskirali svoju prosječnu plaću da otkriju tako veliku zavjeru? Boje se za posao?

I samo da ne ostane neodgovoreno, u članku kojeg si linkao ne piše o različitom sastavu cjepiva.
26.08.2024 | 19:36
Znamo da su i FDA i CDC korumpirani, a očigledno onda i EMA - jer je sve to pratila i šutjela, pa je tako vjera u njih kod mene - nula bodova. Pokazali su se kada su mudro šutjeli da nas političari lažu o "safe and effective", a oni kao testiraju i paze. Ako pak samo paze da kemijski sastav odgovara deklaraciji - onda me zanima kako to uopće mogu raditi kada je dio sastojaka tajan i to je big-pharmi prošlo? EMA je u toj mjeri financirana od naplate svega i svačega big-pharmi da je već to krivo u temelju, to bi morale biti agencije koje su iznad svega i potpuno nezavisne, a ne da im prihodi ovise o onima koje moraju nadzirati.

Kakogod bilo izvedeno, danas znamo da je sastav između serija bio različit, ne mora biti da je sve to bilo "zlonamerno", ali razlike su postojale. Svi koji su to nezavisno testirali su to i potvrdili. I da sada baš svi oni lažu jer "traže medijsku pažnju", a da istovremeno riskiraju svoju profesionalnost, u to ne vjerujem.

I sigurno je sa strane postojala placebo serija, to znam iz prve ruke od dvije osobe koje su to prošle. Pitanje je li to uvijek bila "fizička" serija ili su samo imali etitkete s kodovima da takve osobe mogu reći "da, naravno da sam cijepljen", evo to je oznaka u mom kartonu.

Uglavnom, prljava posla.
26.08.2024 | 20:10
dpasaric kaže:
Znamo da su i FDA i CDC korumpirani, a očigledno onda i EMA - jer je sve to pratila i šutjela, pa je tako vjera u njih kod mene - nula bodova. Pokazali su se kada su mudro šutjeli da nas političari lažu o "safe and effective", a oni kao testiraju i paze. Ako pak samo paze da kemijski sastav odgovara deklaraciji - onda me zanima kako to uopće mogu raditi kada je dio sastojaka tajan i to je big-pharmi prošlo? EMA je u toj mjeri financirana od naplate svega i svačega big-pharmi da je već to krivo u temelju, to bi morale biti agencije koje su iznad svega i potpuno nezavisne, a ne da im prihodi ovise o onima koje moraju nadzirati.

Kakogod bilo izvedeno, danas znamo da je sastav između serija bio različit, ne mora biti da je sve to bilo "zlonamerno", ali razlike su postojale. Svi koji su to nezavisno testirali su to i potvrdili. I da sada baš svi oni lažu jer "traže medijsku pažnju", a da istovremeno riskiraju svoju profesionalnost, u to ne vjerujem.

I sigurno je sa strane postojala placebo serija, to znam iz prve ruke od dvije osobe koje su to prošle. Pitanje je li to uvijek bila "fizička" serija ili su samo imali etitkete s kodovima da takve osobe mogu reći "da, naravno da sam cijepljen", evo to je oznaka u mom kartonu.

Uglavnom, prljava posla.


Gdje je sastav tajan? Možda sam i ja u krivu, ali sastav nikad nije tajan. Niti može biti (kao niti "recept" od coca cole), jer se sve lako vidi kem. analizom. Mislim da si ti nešto pobrkao, uglavnom je proces proizvodnje tajan (i zaštićen; najčešće neki međukorak). Za minutu guglanja za Pfizer

www.fda.gov/media/167212/download

Citat

WHAT ARE THE INGREDIENTS IN THIS VACCINE?
Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine contains the following ingredients: messenger
ribonucleic acid (mRNA), lipids (((4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis(2-
hexyldecanoate), 2 [(polyethylene glycol)-2000]-N,N-ditetradecylacetamide,
1,2-distearoyl-sn-glycero-3-phosphocholine, and cholesterol), tromethamine,
tromethamine hydrochloride, and sucrose. Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine for use
in individuals 6 months through 4 years of age also contains sodium chloride.



Molim linkove na te razlike između cjepiva.

Molim više detalja na koji su način otkrili da je riječ o placebu.
27.08.2024 | 05:38
Pocinje panika?

Pa to se znalo da ce se cjepiva razlikovati za “bogate” i “siromasne”.

Sastav se niti do danas ne zna 100%. Nikakva kemijska analiza to ne moze otkriti. Da li su ono sto je sigurno u cjepivu, ali ne i sve sto su ugurali u isto.

Pfizer i drustvo jako su dobro znali kakva je bolest kovid i koliko je opasna (ili nije opasna).
27.08.2024 | 07:44
@dpasaric

time.com/7015026/meta-facebook-zuckerber...pressure-censorship/

“In 2021, senior officials from the Biden Administration, including the White House, repeatedly pressured our teams for months to censor certain COVID-19 content, including humor and satire, Zuckerberg wrote(...)”

27.08.2024 | 08:17
jura22 kaže:
Sastav se niti do danas ne zna 100%. Nikakva kemijska analiza to ne moze otkriti. Dali su ono sti je sigurno u cjeivu ali ne i sve sto su ugurali u isto.


Na koji to način netko može staviti npr. teške metale (ili bilo koji drugi kemijski element ili spoj) u cjepivo a da se to kemijskom analizom ne može otkriti?!
  • Air
  • Korisnik
  • 70
27.08.2024 | 09:18
m@xym kaže:
jura22 kaže:
Sastav se niti do danas ne zna 100%. Nikakva kemijska analiza to ne moze otkriti. Dali su ono sti je sigurno u cjeivu ali ne i sve sto su ugurali u isto.


Na koji to način netko može staviti npr. teške metale (ili bilo koji drugi kemijski element ili spoj) u cjepivo a da se to kemijskom analizom ne može otkriti?!


Svaka analiza može potvrditi prisutnost ISKLJUČIVO samo onog što se traži.

Ako je netko stavio nešto što ti ne pretpostavljaš da je stavio i ciljano ne tražiš to nećeš niti naći.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
27.08.2024 | 09:36
kupus kaže:
Dobro daj, bog ti pomogo.

1) Serijski brojevi na lijekovima nemaju veze sa sastavom, na kraju krajeva, svi su "fiskalizirani" te se može pratiti njihova slijedivost od samih sastojaka (gdje, otkud, kako, temperatura skladištenja etc..).


Mogu pratiti samo oni koji imaju ovlasti. Radnik na proizvodnoj liniji nema ovlasti niti znanja što je u kojoj "kutiji" kada ju ubacuje u proizvodnu liniju.

2) Svaka serija lijeka ("batch") se provjerava (njen sastav) internom kontrolom, prije nego što ide u prodaju (dalje). Postoji određena tolerancija naravno, ali ona je unutar par postotaka. I to sam puno rekao, sve mora biti unutar terapijskih, testiranih doza. Za svaki batch postoji "knjiga proizvodnje", gdje piše tko je bio zadužen (tko je radio za tim strojem). Tu knjigu proizvodnje svakodnevno potpisuju barem dvoje ljudi (radnik + nadređeni, ili 2 radnika + nadređeni).


Isto kao pod brojem jedan, radnik potpisjuje da je stavio (slikoviti) toliko kutija (tog i tog lota) ali blage veze nema što je u toj kutiji.

3) Sastav lijekova provjerava nadležna agencija (svaka država svoju + EMA)


Jes, nadležna je agencija!!! Pisao sam i dokumetirao na početku ove teme primjer kako radi agencija za prikupljanje nuspojava o lijekovima i cjepivima - radi u korist farmacije a ne istine.

4) Mijenjanje samih sastojaka cjepiva, na proizvodnoj traci, je lako uočljivo. Da ne pričam da se stroj treba prije toga ozbiljno počistiti. To traje satima, nije nešto što se može sakriti. I sam radnik stavlja sastojke na kojima piše što jesu. Bilo bi mu čudno da ide nešto drugo, zar ne? Možemo ići i u tanane pa reći da je cijeli sustav pokriven kamerama.


Da, pokriveno je, ali iskučivo za uvid onih koji vladaju tom firmom, ne za tebe, mene ili bilo koju instituciju. To je poslovna tajna. Nisu oni javno poduzeće, a i kod njih ne možeš sve dobiti na uvid.

Misliš li ti da zaposlenici 2 i 3 ne bi riskirali svoju prosječnu plaću da otkriju tako veliku zavjeru? Boje se za posao?


Ha, ha, ovo je neki humor! Ne znaš kako prolaze zviždači danas u Svijetu? Ne znaš da je to takav biznis da ima gomilu odvjetnika i utjecaja da "sahrane" svakog običnog čovjeka koji im se suprostavi?
Primjerice probaj se samo suprostaviti uvoznoj mafiji u Hrvatskoj. A farmaceutske kuće su svjetlosne godine ispred naše male mafije po utjecaju, moći i namjeri da iskoriste do smrti svakog živog čovjeka.

I samo da ne ostane neodgovoreno, u članku kojeg si linkao ne piše o različitom sastavu cjepiva.
27.08.2024 | 10:09
Air kaže:
Svaka analiza može potvrditi prisutnost ISKLJUČIVO samo onog što se traži.


Dovoljne su tri sekunde da napišeš "spektralna analiza wikipedija" i da, nakon par minuta čitanja, shvatiš kakvu "provalu" si tu izjavio.

Ako je netko stavio nešto što ti ne pretpostavljaš da je stavio to nećeš niti nači.


Tu hrabru, i po svemu sudeći, besmislenu, izjavu smo, doduše u nešto drugačijem obliku, već imali prilike pročitati.
Mene zanima na koji to točno način netko može staviti nešto za što mi ne pretpostavljamo da će staviti, a da to mi ne možemo otkriti nekim od brojnih postupaka za kemijsku analizu?!

Da se razumijemo, nisam kemičar, niti se nešto posebno razumijem u kemiju, ali, znam se korisititi internetom i znam pretraživati relevantne izvore, i koliko sam upoznat, danas raspolažemo tehničkom opremom i postupcima koji nam omogućavaju da saznamo od kojih se kemijskih elemenata neka smjesa sastoji, kakva je njezina molekularna struktura, i o kojim kemijskim spojevima se radi, bez obzira što je tko u tu smjesu stavio, i bez obzira što mi očekujemo ili ne očekujemo da će unutra biti.

Kao što je @kupus već napisao, kemijski sastav nije tajan, niti to može biti, jer svatko (sa dovoljno sredstava i znanja) može analizirati nepoznatu smjesu i otkriti njezin sastav. Tajan može biti samo postupak, jer je potreban točno određen slijed, točno određenih postupaka, i sastojaka, da bi se dobila točno određena krajnja kombinacija.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
27.08.2024 | 10:17
m@xym kaže:
Air kaže:
Svaka analiza može potvrditi prisutnost ISKLJUČIVO samo onog što se traži.


Dovoljne su tri sekunde da napišeš "spektralna analiza wikipedija" i da, nakon par minuta čitanja, shvatiš kakvu "provalu" si tu izjavio.

Ako je netko stavio nešto što ti ne pretpostavljaš da je stavio to nećeš niti nači.


Tu hrabru, i po svemu sudeći, besmislenu, izjavu smo, doduše u nešto drugačijem obliku, već imali prilike pročitati.
Mene zanima na koji to točno način netko može staviti nešto za što mi ne pretpostavljamo da će staviti, a da to mi ne možemo otkriti nekim od brojnih postupaka za kemijsku analizu?!

Da se razumijemo, nisam kemičar, niti se nešto posebno razumijem u kemiju, ali, znam se korisititi internetom i znam pretraživati relevantne izvore, i koliko sam upoznat, danas raspolažemo tehničkom opremom i postupcima koji nam omogućavaju da saznamo od kojih se kemijskih elemenata neka smjesa sastoji, kakva je njezina molekularna struktura, i o kojim kemijskim spojevima se radi, bez obzira što je tko u tu smjesu stavio, i bez obzira što mi očekujemo ili ne očekujemo da će unutra biti.

Kao što je @kupus već napisao, kemijski sastav nije tajan, niti to može biti, jer svatko (sa dovoljno sredstava i znanja) može analizirati nepoznatu smjesu i otkriti njezin sastav. Tajan može biti samo postupak, jer je potreban točno određen slijed, točno određenih postupaka, i sastojaka, da bi se dobila točno određena krajnja kombinacija.


Što da ti kažem na tvoje riječi: "Provala" i "besmisleno" i povrh toga ne razumijem se u kemiju?

Idi malo više uči pa se onda javi!

Jer eto ne znaš iščitati to što si našao na internetu.

Ali znaš napisati riječi koje se u ovom slučaju prvenstveno i isključivo odnose na tebe i tvoje neznanje.
27.08.2024 | 10:55
Air, Maksimilijan je u pravu. Naravno da se može, postoje više tehnika, dobro te i uputio čak.

Da ne odgovaram pojedinačno na tvoje pasuse, skraćeno. Naveo sam provjerljive činjenice, tebi očito treba snimka s nadzorne kamere. Ako baš hoćeš, nema nikakvog smisla da placebo ide pod serijalizaciju. Ako postoji placebo, on sigurno nije proveden kroz sustav serijalizacije.

I sad oni, najlogičniji, najjednostavniji argumenti. Zašto bi netko, očito iz gornjeg ešalona društva, uopće htio cjepiti placebom? Kad se placebo već "dilao" za probrane. Pa njima bi najjednostavnije bilo da im doktor klikne dva klika i označi cijepljen. Čemu cijela strka, skrivanje u drugim frižiderima, potencijalna ogromna tužba i zatvaranje kompanije (+zatvor)?

Malo glavom mućnit nekad ne bi škodilo.


I ovo ide u citat, da ne bi bilo poslije edita. Samo tako, eto da ostane

Idi malo više uči pa se onda javi!
  • Air
  • Korisnik
  • 70
27.08.2024 | 12:14
kupus kaže:
Air, Maksimilijan je u pravu. Naravno da se može, postoje više tehnika, dobro te i uputio čak.

Da ne odgovaram pojedinačno na tvoje pasuse, skraćeno. Naveo sam provjerljive činjenice, tebi očito treba snimka s nadzorne kamere. Ako baš hoćeš, nema nikakvog smisla da placebo ide pod serijalizaciju. Ako postoji placebo, on sigurno nije proveden kroz sustav serijalizacije.

I sad oni, najlogičniji, najjednostavniji argumenti. Zašto bi netko, očito iz gornjeg ešalona društva, uopće htio cjepiti placebom? Kad se placebo već "dilao" za probrane. Pa njima bi najjednostavnije bilo da im doktor klikne dva klika i označi cijepljen. Čemu cijela strka, skrivanje u drugim frižiderima, potencijalna ogromna tužba i zatvaranje kompanije (+zatvor)?


Neke rečenice su ti nejasne. primjerice ova:
Zašto bi netko, očito iz gornjeg ešalona društva, uopće htio cjepiti placebom?


Netko bi htio cjepiti? Netko - tko? Koga?

Kada bi doktor označio samo klikom miša da je netko cjepljen to bi bilo protuzakonito i doktor bi bio kompromitiran. Ovako je doktor čist i ispunjena je forma: svi smo jednaki / svi smo se cijepili.

Ja znam da proizvođači cjepiva desetljećima sustavno skrivaju i umanjuju negativne posljedice cjepiva i to kroz javne zdravstvene ustanove. To se odnosilo na "stara" cjepiva koja su prošla sve zakonski definirane provjere. Covid cjepiva nisu prošla sve zakonske definirane provjere. Ako "stara" cjepiva imaju problematične nuspojave koje skrivaju, lako je pretpostaviti koliko nuspojava imaju cjepiva za Covid.

Pfizer je dokazano muljao oko cjepiva. Koliko i gdje je muljao je manje bitno.

Malo glavom mućnit nekad ne bi škodilo.

I ovo ide u citat, da ne bi bilo poslije edita. Samo tako, eto da ostane

Idi malo više uči pa se onda javi!


Spektroskopske metode pokazuju signale od molekula. Kada spektroskopske metode pokažu signale od molekula koje nisu predmet istraživanja, u većini slučajeva se ne zna o kakvim se molekulama radi. Razlog za to je što mnoge spektroskopske metode daju informacije koje mogu odgovarati različitim molekulama, i potrebna je dodatna analiza za identifikaciju.

Evo nekoliko faktora koji utiču na to:

1. Preklapanje spektralnih linija: Mnoge molekule mogu imati slične ili preklapajuće spektralne linije, što otežava trenutnu identifikaciju. Na primjer, infracrvena (IR) spektroskopija može pokazati slične vibracijske frekvencije za različite funkcionalne grupe.
2. Kompleksnost spektra: Kod složenih smjesa, spektri mogu biti vrlo kompleksni, s mnogo preklapajućih signala, što dodatno otežava identifikaciju bez daljnjih metoda razdvajanja i karakterizacije.
3. Nedostatak referentnih podataka: Da bi se identifikovala molekula na osnovu spektra, često je potrebna usporedba sa poznatim referentnim spektrima. Ako referentni podaci nisu dostupni ili odgovarajući, može biti teško odmah identificirati molekulu.
4. Dodatna analiza: Da bi se saznalo o kojoj molekuli se radi, često je potrebna kombinacija više metoda, kao što su kromatografsko razdvajanje (GC, HPLC) i naknadna analiza spektrometrijskim ili spektroskopskim tehnikama poput masene spektrometrije (MS) ili nuklearne magnetske rezonancije (NMR).

Dakle, dok spektroskopske metode mogu pokazati prisustvo neočekivanih signala, za točnu identifikaciju tih molekula potrebna je dodatna analiza i interpretacija podataka (moraš znati podatke od onog što tražiš).

Pitanje što sam ja pogrešno napisao u ovom i prethodnim postovima na temu kemijske analize?

EDIT:
Imamo 118 kemijskih elemenata i preko 600 njihovih elementarnih tvari.
A koiko imamo različitih kemijskih spojeva?
Jako, jako punoooo.
Govorimo samo o anorganiskim spojevima.

Kada uključimo i organske spojeve koji nisu svi istraženi i poznati, dođemo do spoznaje velikog broja spojeva koji nisu prošli spektroskopsku analizu i kao takvi su nepoznati.

Primjerice:
"NMR je trenutno jedina tehnika koja omogućuje određivanje strukture proteina u otopini. 1986. godine pomoću NMR metode grupa koju vodi Kurt Wüthrich određuje strukturu proteina u otopini po prvi puta. 2000. su odredili strukturu ljudskog prionskog proteina." link

To je vrlo složena i skupa analiza.
Mislite da netko sjedi i po abecedi analizira sve kemijske spojeve kako bi ih imali u bazi kako bi se mogli prepoznati?
A o analizi svih organskih spojeva nema ni spomena jer nisu niti poznati.
27.08.2024 | 12:15
Air kaže:
Što da ti kažem na tvoje riječi: "Provala" i "besmisleno" i povrh toga ne razumijem se u kemiju?

Evo, da ti malo pomognem, čak i ja, koji nisam stručnjak za kemiju znam pročitati da se spektralnom analizom može otkriti koji se točno kemijski elementi nalaze u nekom spoju, bez obzira na to što smo ti, ja, ili netko treći, očekivali da ćemo naći.

Dakle, radi se o postupku koji, bez obzira na neka naša očekivanja, daje objektivan rezultat o svim kemijskim elementima sadržanim u nekom uzorku.

A, besmislenost tvoje tvrdnje si sam dokazao time što nisi niti pokušao opisati taj magični postupak kojim bi nas netko mogao onemogućiti da kemijskom analizom sadržaja neke bočice, ustanovimo što se točno nalazi unutra.

Jer eto ne znaš iščitati to što si našao na internetu


Pa, eto, kad sam ja tako neuk i nenačitan, da li bi ti bio tako ljubazan da mi napišeš izvor na internetu u kojem piše da se kemijskom analizom ne može otkriti kemijski sastav neke smjese, ili da je kemijskom analizom moguće samo otkriti ono što očekivamo, ali ne i ono što ne očekivamo, ili da je moguće napraviti takav kemijski spoj da nikakvom kemijskom analizom nije moguće utvrditi njezin sastav.

Rekli bi ti Amerikanci: "I am waiting, but I am not holding my breath"
27.08.2024 | 12:43
Air kaže:
Spektroskopske metode pokazuju signale od molekula


Kemijskih elemenata, a ne samo molekula.
Što znači da svaki kemijski element emitira specifični spektar elektromagnetskog zračenja, pa se prema tome, mogu, jasno i nedvojbeno, identificirati svi kemijski elementi koji se nalaze u nekom spoju.

u većini slučajeva se ne zna o kakvim se molekulama radi.


Školovani kemičar će ti na temelju kemijskih elemenata, biti u stanju reći o kakvom se kemijskom spoju radi, tako da nema nikakve priče o nekim tajanstvenim molekulama. Tu priču možeš prodati samo nekome tko želi vjerovati da je moguće sastaviti molekulu čiji sastav je toliko tajan da ga nije moguće otkriti nekom od metoda kemijske analize.

Uostalom, čemu bi služila spektralna analiza koja ti kaže tu imaju neke molekule, ali se one, eto, ne mogu detektirati. I na koji način znaš da je spektar koji si dobio baš točno ta molekula koju tražiš?

Tako što si usporedio spektar koji si dobio analizom, sa prethodno utvrđenim spektrom tražene molekule. Pa, šte te onda sprječava da isti taj spektar koji si dobio analizom, usporediš sa spektrom svih drugih molekula?!
Zato jer ih ne očekuješ?
27.08.2024 | 16:22
27.08.2024 | 17:21
To se inače zove, naknadna pamet, a to je ono kada vidiš da je Musk iskoristio vjerne sljedbenike prava na dezinformaciju za podršku svome X-u, pa onda žališ što ti nisi napravio isto za svoj Facebook.

Bolje bi mu bilo da se pobrine za nered na svojoj društvenoj mreži, i ukloni gomilu "trgovaca" koji naivnim kupcima "prodavaju" nepostojeće proizvode ili, u najboljem slučaju blijede kineske kopije poznatih uređaja renomiranih proizvođača.
27.08.2024 | 19:34
kupus kaže:
Gdje je sastav tajan? Možda sam i ja u krivu, ali sastav nikad nije tajan. Niti može biti (kao niti "recept" od coca cole), jer se sve lako vidi kem. analizom. Mislim da si ti nešto pobrkao, uglavnom je proces proizvodnje tajan (i zaštićen; najčešće neki međukorak). Za minutu guglanja za Pfizer...

Molim linkove na te razlike između cjepiva.

Molim više detalja na koji su način otkrili da je riječ o placebu.


Eh, sada me vraćaš dvije godine unazad, sve sam to objavljivao ovdje kako sam što bio iskopao. Ovo sa sastavom se sjećam da je dio sastojaka bio "poslovna tajna" i to pitanje se otvorilo kada je netko pametan pitao: "Ako su zaista toliko dobrih namjera, ako zaista žele pomoći svima tako da se zaštiti globalna populacija, onda bi trebali uzeti jednokratan iznos novca da se receptura otvori kao "open source" i da i siromašne države mogu zaštiti populaciju"... No, tu su pokazali svoje pravo lice, iako su istraživanja za mRNA cjepiva bila financirana od istih tih država kojima je big pharma to sada naplatila, nisu željeli žrtvovati nešto profita za dobrobit čovječanstva iako su u svojoj pohlepi u pandemiji postali nikada bogatiji. Lažovi i licemjeri!

Mada, sada je malo jasnije zašto nisu otvorili stvar - jer bi se onda i razotkrilo da taj mRNA tretman uopće nema odlike pravog cjepiva da niti je "safe" niti je "effective".

Što se tiče placeba - pa otvoreno se znalo da dolaze na placebo, ali to nije bilo kako kasnije pišeš "samo upišeš u karton", jer da bi to bilo valjano postoji ona zaštitna etiketa koja se onda zalijepi u cijepni karton, imaš i QR kod koji je morao biti generiran uz certifikat, itd. Dakle, vjerujem da su postojale fizičke bočice koje su po svemu izgledale kao "prava stvar". Evo, kada vidim te ljude ponovo, raspitat ću se jesu li zaista dobili iglu u ruku ili samo potrebne oznake u karton.
28.08.2024 | 11:20
  • Air
  • Korisnik
  • 70
29.08.2024 | 15:18
"...2022. godine te smo u toj godini potrošili na njih gotovo 106 milijuna eura, dok smo lani, 2023., kada se koronavirus gotovo da nije niti spominjao, na cjepivo potrošili 50 milijuna eura."

Ovo je podatak koji je objavio Jutarnji. link

Cijeli članak je vidljiv za Premium korisnike, ali to nije bitno sada, bitne su brojke koje pokazuju da farmaceuti i dalje sustavno izvlače naše novce iako nema niti "O" od Opasnosti.

Od početka pandemije do kraja 2023. godine na cjepivo je HR potrošila 236 milijuna eura.
U zadnje dvije godine (2022. i 2023.), kada nije bilo ni "P" od pandemije je na cjepiva potrošeno 156 milijuna eura!!!! od ukupnih 236 milijuna.

"Kada je riječ o financijama, od ukupno 236 milijuna eura, cjepiva koja su potrošili naši građani koštala su 99 milijuna eura. Dakle, od ukupnih doza koje smo platili čak 137 milijuna eura je ili donirano ili uništeno."

Što reći na ovo!?!
- Doktori najbolje znaju koliko nama treba cjepiva, ta tko smo mi da znamo bolje od njih?
ili
- Markotička je rekla Berošu a Beroš je rekao vladi trebamo toliko cjepiva?
- Beroš je rekao vladi trebamo toliko cjepiva (jer moj je postotak toliki a želim toliko zaraditi pa je zato taj broj cjepiva po toj cijeni)?
- Vlada je rekla: naš je postotak toliki a želimo toliko zaraditi pa je zato taj broj cjepiva po toj cijeni?
- WHO je rekao: Od vas Hrvata želimo toliko parakroz ovo planirano razdoblje?

Beeeeee, Beeeee... šišajte nas kad smo glupiiiiiiii!!!!
29.08.2024 | 16:09
Ispravak. Ovce se glasaju "beee, beee" (bleje, je'l...). Mekeću koze.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
29.08.2024 | 16:15
smayoo kaže:
Ispravak. Ovce se glasaju "beee, beee" (bleje, je'l...). Mekeću koze.

Upssss!!
Evo ispravio sam.
Tnx

Eto drlovric čita, piše i misli istovremeno na 3 jezika a ja zapinjem na jednom.

Jel bitno koliko slova e se piše?
29.08.2024 | 17:23
Tak se u Srbiji glasaju. Kod nas je "Bijeeeee, bijeeeeee".
08.09.2024 | 00:27
08.09.2024 | 11:28
Osobno mislim da nije bilo nikakvog cjepiva i nikakvih supstanci - već obična fiziološka otopina koja se ubrizgavala masama kako bi ih se zastrašilo i uvjerilo na daljnji posluh. Srećom, nisam pao na tu foru, jer ipak ponekad razmišljam i svojom bedastom glavom. Htjeli su, pokušali su, kontrolirati mase, ili se bar uvjeriti da li to prolazi dalje.

Pitam se što je sljedeće, možda fiktivni dolazak vanzemaljaca, mase puše gotovo sve, ustvari mislim da ih boli kiki za sve, dok je mobitela, društvenih mreža, Glovo, McKu..c, McPalac, Tatoo studija... nastavi niz po želji...
08.09.2024 | 16:49
drpongrac23 kaže:
Pitam se što je sljedeće...


Hapsit će osobe koje odvajaju plastične čepove od plastičnih boca.
08.09.2024 | 18:30
A je, i to su se sjetili, što me eksplicitno iritira, na način da nmjerno potrgam taj čep i bacim ga zasebno, evo čak i na mlijeku
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 minuta
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.
  • Air: Čisto kao podsetnik, neprijatelj nikad ne spava, a često je to trojanski konj.
  • Air: Meni je na 14maxPro odradio update na 17.6.1. naokn toga mi je telefon puni 7 sati da bi došao do 43 posto.
  • Yonkis: @drpongrac23 : Nije te strah to poinstaliravati na daily drivere, odmah prvi dan?
  • drpongrac23: Sutra stiže update - novi iOS i novi MacOS!!!
  • m@xym: Ne znam kako je na kontinentu, ali mi na moru već zadnjih desetak godina nemamo ni jesen ni proljeće, nego iz ljeta u zimu (i nazad) prelazimo u roku od 7 do 15 dana.
  • zoranowsky: Ovakvog prelaska sa hladnog gemišta na kuhano vino ne sjećaju se ni najstariji :)
  • Kloba: Ali da stoji kako se tamo za ženu kaže riba, stoji. Isprika svim ženama i ljudima koji upravo klopaju. Jednostavno nisam mogao vjerovati šta čitam pa reko da prenesem...
  • Kloba: Ovo je napisao Ribafish, prenjele neke naše novine - a mene čisto zanima zna li itko ima li istine u tome. Da je Bora Đorđević htio grupu još tamo u Jugi nazvati "Menstruacija". Kako to nije moglo proć u "samoupravljanju" - dosjetio se beogradskog žargona za istu stvar. Rublja Čorba. Iskreno, uvijek sam se pitao kako ljudi iz Beograda dođoše na to ime, kada su im ribe u Dunavu toksične
  • drpongrac23: Još jedan osvrt [link]
  • Piko: .... sorry ... radi, ali ne da mi pasteati link :-(
  • Piko: Vikalica ne radi ?
  • kupus: Nismo se baš usrećili najavom, ali hej, tu su obli rubovi!
  • dpasaric: Evo vam kratak osvrt na naslovnici, pa komentari i rasprava mogu ispod
  • kupus: [link]
  • kupus: Prema macrumorsu, bit će samo novi ajfoni i satovi. Mini navodno u 11om mjesecu
  • drpongrac23: Inače ne pijem sokove, ne smijem, ali večeras će pasti Cola i čips. Jedva čekam Keynote, možda bude novi Mini…
  • dpasaric: Večeras u 19 sati Apple Keynote.
  • smayoo: Shvatio sam da to nisu tvoje riječi.
  • Kloba: Smayoo - nisam ga ja tako nazvao, već sam prenio informaciju. Gruba ili ne, Poljacima je očito dojam takav. Nisam ovdje pročitao, samo sam upisao grubu riječ i Poljaci i izašlo mi je xyz tekstova jer su svi prenjeli isto. [link]
  • drlovric: @Kloba: Nisam ni ja isao. Nekakva me prehlada zeza par dana, pa nisam bas bio za put. Kartu sam poklonio, pa neka uziva ko moze :)
  • smayoo: Kod Varge u Bilju sam više puta jeo odličan čobanac. Osijek je lijep i zanimljiv grad. Svašta se može još uljepšati, ali nazvati ga zapuštenim - to je baš grubo. Zagreb ima puno zapuštenijih dijelova, makar se novac cijele zemlje slijeva u njega.
  • Air: Osijek prije rata je bio PREKRASAN grad!
  • drpongrac23: Jedino što me veže za Osijek je prilično loš čobanac, nažalost...
  • Kloba: Kako bilo, sretno ti bilo i nadam se da ćeš svjedočiti konačno nekoj pobjedi naše reprezentacije. Zadnju smo imali još tamo prije EURO-a.
  • Kloba: @drlovric - ja bih rado, ali niti imam kartu niti prijevoz. Da ti budem iskren, nikada nisam niti bio u Osijeku. Bio sam u Đakovu. Rado bih vidio taj grad. Čitam da su Poljaci u nevjerici koliko je grad zapušten, odnosno star i neenoviran. Za OPUS Arenu nemaju primjedbi, ali se čude kontrastu.
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO