oslobođenje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

oslobođenje


  • flyer
  • Posjetitelj
06.03.2007 | 02:46
Apple Mac je moj izbor. ..gotovo je s PC-em. dosta je podrzavanja i gnjavljenja s poluproizvodoima kakvi su windows i sklepani pci. bavim se dizajnom i videom i samo je pitanje vremena kada ce mi u zivot doci nesto novaca da kupim imac 24\" ili macbook pro. do tada cu se jos neka vrijeme klaparati na svom trenutnom pc-u. no cim dode prilika s pc-om je gotovo. od sada samo apple mac. sjajan je dizajnom, inovativnošću, intuitivnošću, user friendly, dorađen full. tako se radi comp i OS.
06.03.2007 | 03:18
Bavim se istim stvarima kao i ti, na Macu sam jedno 3 tjedna i vjeruj mi nije mi zao ni kune koju sam dao za stroj
BTW Jel se to meni cini da je dosta ljudi pocelo prelaziti na Maca bas kad je Vista izasla?
  • User
  • Posjetitelj
06.03.2007 | 04:30
Dobrodosao medju nas, flyer!

Moschus... Lol za ovo o prelasku s Viste!
06.03.2007 | 05:13
User je napisao:

Moschus... Lol za ovo o prelasku s Viste!

A gledam po sebi, Maca zelim jako dugo ali uvijek lova ode negdje drugo (malo brijem i na aute pa i tu uvijek nesto ode) a i za prosjecnog pcijasa to je dosta love jer smo se naviknuli postepeno nadogradjivati konfu (valjda sam samo prvu 286icu kupio sve u kompletu s monitorom). Ja sam si pripremio lovu za upgrade kompa, prvo poludio dok sam opce iskombinirao komponente koje bi trebale biti kompatibilne, onda ga skoro i kupio ali na srecu nije bilo maticne na lageru pa reko ajd pricekat cu jos koji tjedan. U medjuvremenu sam instalirao Vistu za probu na stari stroj i skuzio da je to go*no i da ne zelim dat soma eura za masinu da bi glatko vrtio OS koji ima pola fora pokradeno sa OSXa a pola sa Linuxa a na kraju im nije ni do koljena. Jos kad sam skuzio da mi dio softvera opce ne radi na tome (recimo 3DS Max) totalno sam poludio, izvukao lovu \"iz carape\" i rekao switcham se sad ili nikad
I stvarno mi nije zao!
06.03.2007 | 05:44
MoschuS je napisao:
(recimo 3DS Max)

imas 3DstudioMax za maca.. tj. postoi li to uopce jer meni ce trebat kad tad ili prelazis na shake i Motion?
06.03.2007 | 18:02
nmrzlja1 je napisao:

imas 3DstudioMax za maca.. tj. postoi li to uopce jer meni ce trebat kad tad ili prelazis na shake i Motion?

Nema Maxa za Mac niti ce ga ikad biti koliko vidim
Ja polako prelazim na Cinemu za 3D posto mi je to i tako manje vazan dio posla tj. ne radim to bas cesto a za ostatak cekam da izadju After Effectsi optimizirani za Intele. Shake sam malo gledao ali mi je totalno zbunjujuci i podsjeca me na Digial Fusion koji mi nikad nije sjeo. Shake i Motion mi se cine dosta mocni ali za njihovo isprobavanje cu pricekati da se u firmi svi prebacimo na Macove pa cemo vidjeti da li ostajemo na Afterima ili idemo na nesto drugo.
  • User
  • Posjetitelj
06.03.2007 | 22:35
Razmisli i o Blenderu... Vjerojatno najmocniji i najrazvijeniji open source softver

Ne govorim bzvz nego sam vidio galerije radova na njegovoj stranici i alat je stvarno profi, a cijena 0kn i nema \"komercijalne verzije\" tako da ova nije ogranicena nicime
Mislim da se moze koristit i za animaciju ako to trebas
06.03.2007 | 23:30
Apropo Blendera...a i ostalog 3d-a na macu
Prvo ostalo... Najme 3dsmax ne postoji na macu, al zato postoji maya, modo, cinema, blender i ostali. Maya-u tj cijeli alias je i tako kupio autodesk, pa je za predpostavljati da će implementirati funkcije iz maye i 3dmax i napokon ga učiniti koristivim programom, a moguće da će za par godina postojati samo jedan od njih. Isto tako, kad sam već na aliasu, postoji i motionbuilder za maca, koji je po meni jako koristan alat, pogotovo jer čita sve formate, al sad sam viodio da i blender radi istu stvar. Modo - najljepši 3d modeler ikad napravljen i najbrži kad smo već kod toga. Radi munjevito brzo i unibin je, maya još nije, pa ima neke artifekte na intelu tj. MackBook-u, al to je zanemarivo (Verzija 7, 8 nisam probao - sad vidim da je izašla maya 8.5, al nigdje se ne hvale da je unibin). Ok, idemo dalje... Silo - zgodan programčić za modeliranje i jeftin.. 100 $, sa mogućnošću custimizinga svega, igrao sam se sa demom i nije mi se previše svidio. ZBrush - e to je interesantan program, al treba vremena da se privikneš na njegov workflow, jerbo meshove spremaš kao alate ako ponovno želiš raditi na njima u 3d-u i exportirati ih nazad u neki 3d modeler/renderer/animation program. Lightwave - klasika, al meni se ne sviđa podjeljenost prozora između modelera i ostalog, nisam se duže vrijeme igro s njim, možda se nešto promijenilo. Carrera - ah... entri level 3d modeler koji se vuće ko krepani konj. Cinema - zanimljiv i intuitivan program sa dobrim riješenjem za teksture. Poser, Bryce i VueEspirit - entry lvl \"3d\" programi koji ni na jednoj mašini koju sam imo nisu radili kako spada. Ne znam, možda je do mene, al sve šta reklamiraju da radi, mislim da bi trebao imati cluster da mi izrenderiraju neku scenu koju sam ja napravio, ako je iole kompliciranija. Da ne spominjem dynamic hair u poseru... Doduše, prestao sam se s njima igrati oko verzije 6, iako od vremena do vremena (svake prestupne godine) nabavim noviju verziju, just in case, pa gledam šta se promijenilo u njima.
Blender - vidiš user, dobro si me sjetio za njega, jer sam već pomalo zaboravio na njega. Igrao sam se sa nekom verzijom, al to je bilo davno, davno. Sad sam malo pogledao feature i izgleda kao moćan programčić, morat ću nač malo vremena da se s njim pozabavim, iako mi se ovako, po screenshotovima ne sviđa UI, al čini mi se da ga se može promijeniti. I da... može se koristiti za animaciju, pa čak i za realtime izvedbu igrica...
Afteri over Shake... hm.. težak izbor. Ako je meni na izbor, odabrao bih oba, iako sam osobno više za shake, a plugovi za aftere i tako rade u FCP, pa nije bed, iako psunami kolekcija radi bolje u samim afterima. A za 3d efekte i tako moraš varati i jednog i drugog. Shake je bolji šta se tiče matchmovinga, šta se tiče samog maca. Težak izbor, kao što rekoh.
Motion...
Strava stvar, za špice, introe, bilošta šta se treba kretati, a ima i fora sa midi controlerom, pa možeš lakše animirati stvari i kasnije baciti u flash. Verzija 2 je napokon sredila da možeš sam crtati path po kojem se obijekt treba kretati, pa je i to mraq.
Eto toliko od mene... nisam baš up-to-date sa svime jer mi je joomla i webdesign sad na pameti, al eto, bar kratki overview u 3d/(malo produkcijski) svijet na macu.
07.03.2007 | 00:18
FYI - upravo smo kupili Mayu 8.5 i unibin je.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kupus, MacSlavko, Riba, VanjusOS, Anonimci (279)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO