27.08.2012 | 14:06
Tecnost i elektronika ne idu zajedno, ipak postoji nekoliko trikova koje mozete iskoristiti.
U par koraka sta ciniti ako se desi najgore.
* Najprije iskopcati strujni adapter i izvaditi bateriju iz MacBook-a. Modeli bez te mogucnosti u startu su
* Dozvoliti da se uređaj susi na duzi period, pozeljno u prostoriji niske vlaznosti i dobre zracnosti, minimalno 72h. Vreme potrebno za susenje je moguce skratiti pakiranjem Macbook-a u kutiju sa 100gr nekuhane rize.
* Ne startati MacBook dok ne prodje minimalno navedeno vrijeme. Generalno, sto duze cekate to bolje.
* Otvaranjem MacBook prekidate garanciju ( ako je vazeca) ali ako ste prosuli tecnost ona u startu prestaje biti vazeca. Uputstvo za otvaranje i rasklapanje dostupno Vam je na
www.iFixIt.com. Koristite pamucnu tkaninu da bi ste upili preostalu tecnost.
* Steta nastala tecnoscu je lako uocljiva. Apple unutar svoji uređaja stavlja naljepnice ( stickers ) koje evidentiraju svaku pojavu tecnosti unutar istih.
* Prilikom paljenja MacBook-a otkrijete li nepravilnosti u radu, izgleda da je steta vec trajno napravljena. Neocekivajte da ce se ista popraviti sam, stoga budite spremni na zamjenu sistemske ploce/ kablova ili neke druge komponente. U mnogim slucajevima popravka ove prirode moze kostati vise nego kompletan uređaj.
I konacno, razlike nema o kojoj tecnosti je rijec. Korake koje ce te poduzeti su isti za svaku. Voda, pivo, vino, kafa... bilo sta... ako je vlazno, onda je lose.