Griješiš. Ako ti je dijete zagrijano za tu igru, iskoristi to da ga poguraš u učenje jezika. Ne daj mu je na hrvatskom, nego na engleskom. Moj sin je doslovce baš tako počeo ozbiljno učiti engleski. Natjerao sam ga da mi prepisuje s ekrana engleske rečenice i nosi mi ih da mu ih prevodim jednu po jednu. To mu je bilo dovoljno tlaka da uključi pamet i vrlo brzo počne pamtiti riječi i fraze tako da mora manje prepisivati.
Slažem se. Meni se u školi znaju žaliti zašto nemamo Win i Office na hrvatskom u kabinetu, a ja tvrdoglavo inzistiram na engleskim verzijama. Imam naravno i podršku aktiva engleskog jezika.
Jedna zanimljivost, Education Edition ne grije MacBook Air uopće, za razliku od Java Edition koja grije komp toliko da se čuje neki ventilator za koji nisam ni znao da ga ima a ugao kod Esc tipke postane jaaako vruć.
Vanjuška: Riba, nemrem naći tvoj post na forumu o onom čudesnom pripravku s Amazona koji je rješavao skorene mrlje od znoja na majicama... Sjećaš se toga? Imaš link? B>io sam kupio onomad i super je poslužilo, sad mi opet treba, a nemrem iskopati jer ne znam koji skup riječi bih koristio.
smayoo: Poslao sam ti nešto, ne znam je li to - to što trebaš?
Riba: Pogledat cu jos ali ne mogu reproducirati, posalji mi na mail developer console output u browseru, pretpostavljem da ne ucitava javascript ali ne znam zasto kod mene onda radi.
pbreaker: Kupovao sam ja radeon 6770 za imac2010 preko aliexpressa i radi sve vec nekih godinu dana. 6970 je u 2011 modelima koliko znam, grafa s 2gb ne crkava ona je na aliju oko 80Eura. tako da bolje staviti nju nego od 1gb koja je nešto jeftinija.
drlovric: Imamo li nekog kolegu Jabucara iz Benkovca ili Zadra?
dpasaric: Teško ćeš to naći, to je jedino što može krepati u tim strojevima.
Damirst: Ekipa, ima li netko za prodati grafičku Radeon HD 6970M za iMac 27 mid 2010?
dpasaric: Ili ga stavi negdje sa strane. pa da ga baš ne frkneš donesi u muzej kada budeš prolazio nekom prilikom, baš ću ovih tjedana slagati novi Apple postav, pa ću vidjeti treba li mi još koji, znam da 2-3 imam sigurno u skladištu...
Yonkis: Settings , General, Dictionary. Bilo mi je uključeno. Nisam to upalio 100%
Air: netko je stavio na Jabucnjaku link sa operativnim sistemima koji nisu više podržani od Apple-a. Ja ne mogu naći taj post. Trebam Big Sur. Ako netko zna sa koje stranice je siguno sikuniti?