Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


08.11.2015 | 08:39
Inace, koga zanima, vrijedi izdvojiti malo vremena i prouciti ovu vrlo zanimljivu inicijativu iz Juzne Amerike: Democracy OS.

Mozda jednog dana...
08.11.2015 | 08:50
Kontrolirana diktatura nije provediva jer je nespojiva kontrola diktatora kao takva.
Svejedno znam kako bi nam to trebalo, gdje bi diktator odlucivao o stvarima koje traze brzo djelovanje, a ne saborsko natezanje do besvjesti. Nema povjerenstava, nema usuglasavanja stavova, nema demokracije ...
08.11.2015 | 08:50
Postoji li tema od zadnjih izbora 2011, nisam je našao, a volio bi je sad pročitati.
08.11.2015 | 09:21
www.jabucnjak.hr/forum/razno/138245-izbo...omentari.html#138248

Ovo je za Predsjednicu!

Za izbore 2011 se ne sjećam da li smo raspravljali.
08.11.2015 | 09:28
zabac kaže:
Kontrolirana diktatura nije provediva jer je nespojiva kontrola diktatora kao takva.
Svejedno znam kako bi nam to trebalo, gdje bi diktator odlucivao o stvarima koje traze brzo djelovanje, a ne saborsko natezanje do besvjesti. Nema povjerenstava, nema usuglasavanja stavova, nema demokracije ...


Zemlje Arapskog zaljeva su najbolji primjer sto se dogadja ako uvedes parlamentarnu demokraciju u drustvo koje joj nije doraslo. Jedina zemlja koja ima parlament je Kuvajt, i istovremeno je ona koja u posljednih 20 godina nije napravila nikakav smisleni napredak.

Na primjeru UAE vidimo kako stvari mogu funkcionirati ako postoji apsolutni vladar koji nije potpuni ludjak i istovremeno angazira strucnjake da odrade posao.
08.11.2015 | 09:32
cariblanco kaže:
Postoji li tema od zadnjih izbora 2011, nisam je našao, a volio bi je sad pročitati.


Evo je:

www.jabucnjak.hr/forum/razno/75102-za-koga-novog-glasati.html

A evo i jedna moja iz 2009, zanimljivo da se bas nista nije promijenilo.

www.jabucnjak.hr/forum/razno/39163-evo-p...e-i-u-nasu-kucu.html
08.11.2015 | 09:54
Smayoo misliš na pisano ili nepisano pravo?
08.11.2015 | 09:57
Mislim na *SVAKO* pravo koje za sebe samog očekujemo ili tražimo, ili ga jednostavno imamo i koristimo, bez obzira da li nam je ono zagarantirano Ustavom, nekim zakonom, ili ga jednostavno uzimamo zdravo za gotovo.
08.11.2015 | 10:13
Ja sam za pisano pravo. Uprotivnom ako si svatko uzima za pravo da funkcionira u društvu, ma kakvo god ono bilo, na način kako njemu odgovara, izazvat će kaos. Pravo se temelji na zakonima koji se donose konsenzusom, a konsenzus je temelj zdravog društva. Zakoni se donose na temelju analize povijesti, sadašnjosti i budućnosti društva u kojem funkcioniramo, sa xy aspekata. Zakoni se unaprijeđuju kao i ljudi/društvo. Ja želim funkcionirati po zakonu i to očekujem od drugih. Ni meni se x stvari ne dopada ali mi to ne daje za pravo da ih ne poštujem i da funkcioniram mimo njih.

Pristupio sam jabučnjaku prije koju godinu. Prihvatio sam pravila koju određuju nekolicina ljudi uključujući tebe, mada, s vrlo malo stvari se ne slažem ali sam prihvatio pravila i ako smijem primjetiti vrlo dobro funkcioniramo zato jer se držimo tih pravila. Kome nisu odgovarala i na tome je ustrajao, morao je napustiti ovu zajednicu, zar ne?
08.11.2015 | 10:20
Ja pak mislim da je pisano pravo izmisljeno zbog onih koji nemaju osnove odgoja da sami znaju sto je ispravno sto nije. Nazalost takvih je vecina.
08.11.2015 | 10:28
Odgoj je vrlo relativan pojam na globalnoj razini jer se itekako razlikuje u lokalnim razinama. Zato je dobro da postoje zakoni, za dobrobit sviju nas.
08.11.2015 | 10:54
Evo bio sam na biranju, i izabrao manje zlo. Pa neka potonem do kraja. Ko ga j..e. Taj glas za zastupnika koji direktno ulazi u sabor sam zj...o tako da mi to ne važi ali cijelu listu sam uspio naći i zaokružiti. Ali ja sam ispod prosjeka inteligencije, tako da se ne bojim da će to drugi birči skužiti. Za moju pamet je sve malo prekomplicirano, i pitam se zašto nekoga direktno biraju u sabor ako njegova lista ne prođe ili šta god. Nije mi jasno šta je pijesnik mislio s tim?
08.11.2015 | 11:31
Smisao preferencijalnog glasanja je u tome da, ako određena lista iz te izborne jedinice dobije npr. 2 zastupnička mjesta, onda ta 2 mjesta neće dobiti oni ljudi koji su prvi i drugi na listi, nego oni dvoje koji su dobili najviše preferencijalnih glasova (s te liste). Tako da tebe kao birača stranka ne može manipulirati na način da ti glasaš za tu listu radi tog-i-tog čovjeka, a on je na listi tako nisko da nema ni teoretske šanse ući u Sabor.
08.11.2015 | 11:41
Dobro to, ali ako je neko na listi neke stranke onda je taj već dovoljno aktivan u toj nekoj stanci da bi samo klijentaristički pristup demokraciji zahtijevao za takvom nekom iznimkom? Logičnije bi mi bilo kad bi se moglo i nekoga sa neke druge liste birati direktno u sabor, jer u tom slučaju bi možda neki stručnjak koji je zalutao u neku nebulozu od stranake bio ipak upotrebljen u svakodnevnoj politici i time doprinjeo neko bolje sutra, bez da ta nebuloza od stranke ima veliku premoć.

P.S. Kako da isključim ovo automatsko pradlaganje riječi kod pisanja?
08.11.2015 | 11:46
JOHN kaže:
Ja sam za pisano pravo. Uprotivnom ako si svatko uzima za pravo da funkcionira u društvu, ma kakvo god ono bilo, na način kako njemu odgovara, izazvat će kaos.


To čak nema ni veze s onim što sam ja napisao. Ja sam govorio o načelu međusobne tolerancije na individualnoj razini. Govorio sam o tome da zalupani primitivac smatra da ima određena prava, a istodobno smatra da netko tko nije s njim u istoj društvenoj skupini - nema ta prava (jer je "bolestan", "manje vrijedan", jer "ovo nije njegova zemlja, neka ide on odakle je došao" makar u ovoj istoj zemlji živi već generacijama, jer "ta pravila vrijede za normalne ljude" i tako dalje) i, štoviše, da on sam uživa pravo onima koji su od njega drugačiji - odreći ili zabraniti ista prava koja sam uživa.

Pravo se temelji na zakonima koji se donose konsenzusom, a konsenzus je temelj zdravog društva.


hr.wikipedia.org/wiki/Konsenzus

Konsenzus ili sporazumna jednoglasna odluka je postupak donošenja odluka koji se ne zasniva na "vladavini većine" već na najvećoj mogućoj suglasnosti unutar skupine.

Ajde sad malo promisli pa prokomentiraj gdje je zapelo - da li si ti krivo shvaćao značenje riječi "konsenzus", ili zaista vjeruješ da se zakoni donose konsenzusom, ili pak (kao neki) zapravo smatraš da se zaista radi o konsenzusu jer oni koji su protiv ionako nemaju pravo izjašnjavanja?

Pristupio sam jabučnjaku prije koju godinu. Prihvatio sam pravila koju određuju nekolicina ljudi uključujući tebe, mada, s vrlo malo stvari se ne slažem ali sam prihvatio pravila i ako smijem primjetiti vrlo dobro funkcioniramo zato jer se držimo tih pravila. Kome nisu odgovarala i na tome je ustrajao, morao je napustiti ovu zajednicu, zar ne?


Nije morao. Sam je tako odlučio. Jedan jedini član je s Jabučnjaka zaradio ban, a to je bio Tony Soprano koji je članove muljao i varao u raznim transakcijama preko oglasnika.

Bitna razlika između Jabučnjaka i zemlje koju svi dijelimo je u tome što je Jabučnjak privatno društvo, a ova zemlja i njeni stanovnici - nisu. Drugim riječima - ova zemlja pripada svakom tko se u njoj rodio-la ili na drugi način stekao državljanstvo (iako ja osobno mislim da bi to trebao biti svatko tko ovdje živi i radi i pridonosi društvu kako i koliko može, ali to je druga priča) i nitko nema pravo nekom drugom oduzimati pravo koje sebi pridržava, samo zato što je ovaj u manjini.

Demokracija je vladavina većine u kojoj se poštuju prava manjine.
democracyweb.org/node/36
Ako to nije tako, onda to nije demokracija, nego Divlji zapad. Zakon jačega.
08.11.2015 | 11:47
[quote="tino1" post=146334

P.S. Kako da isključim ovo automatsko pradlaganje riječi kod pisanja?[/quote]

Na iOS-U? Ako zelis privremeno samo na rijeci 'swipe' na dolje. A u settingsima i neznam bas jer mi je ful korisno
08.11.2015 | 11:52
[quote="stefanjos" post=146336]tino1 kaže:


Na iOS-U? Ako zelis privremeno samo na rijeci 'swipe' na dolje. A u settingsima i neznam bas jer mi je ful korisno


Ne na OS-u! Meni bi bilo dovoljno kad bi znao neku brzu kombinaciju tipki kojima bi odbio predloženo. Zašto je tebi korisno? Ako trebam malo vramena da se prilagodi na moje pisanje pretrpit ću?
08.11.2015 | 11:59
[quote="tino1" post=146338]stefanjos kaže:
tino1 kaže:


Na iOS-U? Ako zelis privremeno samo na rijeci 'swipe' na dolje. A u settingsima i neznam bas jer mi je ful korisno


Ne na OS-u! Meni bi bilo dovoljno kad bi znao neku brzu kombinaciju tipki kojima bi odbio predloženo. Zašto je tebi korisno? Ako trebam malo vramena da se prilagodi na moje pisanje pretrpit ću?


Mislim da trazis Settinds-->Keyboard (Tab Text i tamo si odznacis Correct spelling automatically). Meni je to isključeno na kompu, pa mislim da je to to.
08.11.2015 | 12:42
Ne znam za koga bih glasao.
Da neznam, znao bih...
08.11.2015 | 12:47
a prefereferefincijalni dajem tom waitsu ili franzu kafki, još nisam ziher. a prije toga, roštilj i zajebancija. na grilu divlje orade i šaruni. fak jea
08.11.2015 | 12:59
Smayoo ja samo komentiram tvoje poimanje prava i kako se ono može odraziti na društvo. I smatram da se zakoni donose sporazumno koliko god je to moguće, prijedlozima, izmjenama, dopunama, ocjenama, referendumima. A tko daje prijedloge i sl. to je drugi par opanaka. Ti se dovoljno angažiraj u životu pa jednog dana možda budeš u prilici donijeti prijedlog na pravom mjestu u pravo vrijeme pa će društvo u tvojim okvirima biti naprednije. Samo ne zaboravi da se tada odluka neće donositi samo prema tvom viđenju.

Napustiti zajednicu ili što več ne znači samo da ga se protjera, može otići i sam.
08.11.2015 | 13:10
Kako se moje poimanje prava može odraziti na društvo? Ja govorim o tome da zalupani primitivci koji provode teror većine sebi uzimaju prava koja istodobno ne priznaju onima koji su od njih drugačiji. Moje je poimanje takvo da, na INDIVIDUALNOJ RAZINI svatko treba biti spreman svako pravo koje sam uživa priznati i svakom drugom. Kako se to može odraziti na društvo, osim da društvo bude bolje i pravednije nego sad? Probaj biti malo više artikuliran.

smatram da se zakoni donose sporazumno koliko god je to moguće


U ovoj zemlji sigurno - ne. Ovo čak nije stvar osobnog pogleda, tumačenja ili stava, već je to jednostavno činjenica. To što tvrdiš naprosto nije istina. Imaš na HRT4 zasijedanja Sabora pa pogledaj koji put. Od 1990 na ovamo takoreći nijedan zakon nije donesen na takav način, nego čistim, golim preglasavanjem.
08.11.2015 | 13:12
JOHN kaže:
Napustiti zajednicu ili što več ne znači samo da ga se protjera, može otići i sam.


Točno, ali ni na koji način nije usporedivo kad netko odlazi iz "privatnog" kluba jer ne želi prihvatiti kućni red koji tamo vlada i kad nekom namećeš diskriminirani položaj u njegovoj vlastitoj domovini.
08.11.2015 | 14:06
smayoo kaže:
Kako se moje poimanje prava može odraziti na društvo? Ja govorim o tome da zalupani primitivci koji provode teror većine sebi uzimaju prava koja istodobno ne priznaju onima koji su od njih drugačiji. Moje je poimanje takvo da, na INDIVIDUALNOJ RAZINI svatko treba biti spreman svako pravo koje sam uživa priznati i svakom drugom. Kako se to može odraziti na društvo, osim da društvo bude bolje i pravednije nego sad? Probaj biti malo više artikuliran.

smatram da se zakoni donose sporazumno koliko god je to moguće


U ovoj zemlji sigurno - ne. Ovo čak nije stvar osobnog pogleda, tumačenja ili stava, već je to jednostavno činjenica. To što tvrdiš naprosto nije istina. Imaš na HRT4 zasijedanja Sabora pa pogledaj koji put. Od 1990 na ovamo takoreći nijedan zakon nije donesen na takav način, nego čistim, golim preglasavanjem.


Ajmo biti malo određeniji i ne argumentirat pukim nagađanjem, da ne kažem površnim.

Ja pričam o pravima koja zakonom nisu određena.

Poprilično sam uvjeren da prijedloge zakona, izmjena i dopuna ne piše neka tuka iz fotelje, bar se nadam. Nego ga pišu kompetentni stručnjaci koji ga izlažu i daju onima koji će ga dati na izglasavanje. Ponavljam, angažiraj se kao stručnjak iz x područja za koje smatraš da si kompetentan i daj prijedloge pa učini našu domovinu boljom no što je
08.11.2015 | 14:58
Riba kaže:
Nazalost, ja cu morat izabrati manje zlo. Davanje glasa trecim opcijama koliko god one zvucale i izgledale bolje je ipak davanje po pola glasa svakoj od dvije najvece stranke. Ispada da je, ako vec izlazim na izbore, bolje dati jedan cijeli glas jednoj od najvecih i to onoj koja je manje ZLO. Jbg.


Upravo tako, biranje manjeg zla. I znati da će opet biti tek malih pomaka. I velikih obećanja.
A mostovi s druge strane, nekako su još uvijek premali za velike pomake. A da postanu veliki, opet će uvući u sebe pola sadašnje bande i eto nas opet na istom.


Ovo su suludi stavovi. Dakle bolje je odabrati manje veliko zlo nego malo dobro? Bolje se odmah predati nego pruziti barem mali otpor, koliko god sitan on bio? Stvarno ne zasluzujemo bolje od ovog sto imamo.

Da stvarno zvuce suludo izvan konteksta. Danas iz raznih razloga dati glas za malo dobro znaci da ce te progutati veliko zlo. Pa pogledajte kako su skrojene izborne jedinice. Ja sam u VII. Kakve veze npr. Malesnica ima npr. sa Viskovom i Kastavom sa Karlovacka zupanija u cijelosti. Utopi se glas za malo dobro u navedenoj zupaniji. Nazalost
08.11.2015 | 15:07
ja sam skoro siguran da zakone ovdje kod nas piše neka tuka iz fotelje, a ne nikakvi stručnjaci. Jer ima toliko nebuloza u njma da ti mozak stane, pa u svakom s kojim sam do sad imao posla. Kao npr.
1. kad promijeniš adresu firme, to moraš posebno mijenjati u svakoj instituciji, i to tako da daš zahtjev (20,00 kn biljega) i priližiš novi izvodak iz sudskog registra (20,00 kn biljega)(jedan cijeli dan posla) a svako ima pristup sudskom registru na netu. Žašto osim da se maltretira?
2. Niko ne smije konzumirati proizvod kupljen u trgovini, trgovac je dužan spriječiti to. Zašto ne smije? Kako trgovac to može spriječiti? Tučom? Pljuvanjem? Psovanjem? ili da zove policiju?
itd.itd. pa ti reci da su ovo pisali stručnjaci. Jeb.m ti ja te stručnjake. Zakone pišu lobisti, a izglasavaju ih papci koji spavaju po saboru ili ih nema jer se u kantini istoga opijaju (bez fiskalne kase i PDV-a).
08.11.2015 | 15:12
Obzirom na moje skromno loše životno iskustvo, koje su okrunile poznate dvije stranke, svoj glas sam dao svojoj trećoj opciji kojoj želim puno uspjeha.
08.11.2015 | 15:17
tino1 kaže:
ja sam skoro siguran da zakone ovdje kod nas piše neka tuka iz fotelje, a ne nikakvi stručnjaci. Jer ima toliko nebuloza u njma da ti mozak stane, pa u svakom s kojim sam do sad imao posla. Kao npr.
1. kad promijeniš adresu firme, to moraš posebno mijenjati u svakoj instituciji, i to tako da daš zahtjev (20,00 kn biljega) i priližiš novi izvodak iz sudskog registra (20,00 kn biljega)(jedan cijeli dan posla) a svako ima pristup sudskom registru na netu. Žašto osim da se maltretira?
2. Niko ne smije konzumirati proizvod kupljen u trgovini, trgovac je dužan spriječiti to. Zašto ne smije? Kako trgovac to može spriječiti? Tučom? Pljuvanjem? Psovanjem? ili da zove policiju?
itd.itd. pa ti reci da su ovo pisali stručnjaci. Jeb.m ti ja te stručnjake. Zakone pišu lobisti, a izglasavaju ih papci koji spavaju po saboru ili ih nema jer se u kantini istoga opijaju (bez fiskalne kase i PDV-a).


Toga smo svi svjesni, neki zakoni ne valjaju ništa ali moramo ih se držati kakvi god da jesu pa taman pisani zbog nečijih interesa. Zato postoje izmjene, dopune zakona itd., zato imamo izbore.......

Evo, pred nekih mjesec dana sam odlučio ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja poslati primjedbe na neke relativno friško donešene zakone, zakon o gradnji i zakon o prostornom uređenju, te nedostatku eventualnog pravilnika koji bi trebao biti sastavljen za tematiku klizišta. Odgovora do sada nije bilo, ako ga neće skoro biti, pokucat ću na vrata i tražiti objašnjenje.
08.11.2015 | 15:33
zabac kaže:
To biranje manjeg zla je oduvjek bila naša realnost.
Svakako mislim da je SDP veće zlo od HDZ-a. Samo se sjetite da su željeli ozakoniti zločin (Lex Perković) protiv Hrvata. To nas vrća u bivšu državu za koju je dosta vojnika poginulo. To bi nas vratilo u udbaški režim. Hvala Bogu da je zaustavljeni i nadam se kako će građani danas zaustaviti komunističku hobotnicu da i dalje uništava državu.
Ne mislim sad da bi HDZ trebao baš imati apsolutnu većinu, ali neka s desnicom formira Vladu. Apsolutizam nije dobar, mada bi nam kontrolirana diktatura dobro došla.
J*be mi se za Lex Perkovic i za bivsu drzavu i za bivse i sadanje udbase. Kad cemo se vise odmaknuti od tih sranja i prestati trositi energiju na to. O tome laprdaju samo oni koji neznaju o nicem drugom konkretnijem i pametnijem razgovarati.
08.11.2015 | 15:39
JOHN kaže:
Evo, pred nekih mjesec dana sam odlučio ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja poslati primjedbe na neke relativno friško donešene zakone, zakon o gradnji i zakon o prostornom uređenju, te nedostatku eventualnog pravilnika koji bi trebao biti sastavljen za tematiku klizišta. Odgovora do sada nije bilo, ako ga neće skoro biti, pokucat ću na vrata i tražiti objašnjenje.


Pa će ti odgovoriti da je zakon bio na javnoj raspravi prije izglasavanja i da si primjedbe trebao dati tada. Jest da bi ih svejedno ignorirali, ali eto... mogao si.

Kako god bilo, one zakone s kojima sam ja bio u bližem dodiru, s iznimkom Zo zaštiti od požara, NE pišu kompetentni stručnjaci, nego uredske tuke. Točnije, uzmu pa prepišu njemački zakon. Na primjer.

Ajmo biti malo određeniji i ne argumentirat pukim nagađanjem, da ne kažem površnim.


Moji argumenti apsolutno nisu ni površni, ni nagađanje. Odgledao sam određen broj sjednica Sabora jer me zaista zanimalo kako se izglasava neki zakon. Nikad tu nije bilo ni "k" od konsenzusa. Čisto golo preglasavanje.

Poprilično sam uvjeren da prijedloge zakona, izmjena i dopuna ne piše neka tuka iz fotelje, bar se nadam


Dok su tvoji argumenti, zapravo - nagađanje. Odnosno - puke želje. Pozitivne, ali ipak samo želje.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 minuta
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.
  • Air: Čisto kao podsetnik, neprijatelj nikad ne spava, a često je to trojanski konj.
  • Air: Meni je na 14maxPro odradio update na 17.6.1. naokn toga mi je telefon puni 7 sati da bi došao do 43 posto.
  • Yonkis: @drpongrac23 : Nije te strah to poinstaliravati na daily drivere, odmah prvi dan?
  • drpongrac23: Sutra stiže update - novi iOS i novi MacOS!!!
  • m@xym: Ne znam kako je na kontinentu, ali mi na moru već zadnjih desetak godina nemamo ni jesen ni proljeće, nego iz ljeta u zimu (i nazad) prelazimo u roku od 7 do 15 dana.
  • zoranowsky: Ovakvog prelaska sa hladnog gemišta na kuhano vino ne sjećaju se ni najstariji :)
  • Kloba: Ali da stoji kako se tamo za ženu kaže riba, stoji. Isprika svim ženama i ljudima koji upravo klopaju. Jednostavno nisam mogao vjerovati šta čitam pa reko da prenesem...
  • Kloba: Ovo je napisao Ribafish, prenjele neke naše novine - a mene čisto zanima zna li itko ima li istine u tome. Da je Bora Đorđević htio grupu još tamo u Jugi nazvati "Menstruacija". Kako to nije moglo proć u "samoupravljanju" - dosjetio se beogradskog žargona za istu stvar. Rublja Čorba. Iskreno, uvijek sam se pitao kako ljudi iz Beograda dođoše na to ime, kada su im ribe u Dunavu toksične
  • drpongrac23: Još jedan osvrt [link]
  • Piko: .... sorry ... radi, ali ne da mi pasteati link :-(
  • Piko: Vikalica ne radi ?
  • kupus: Nismo se baš usrećili najavom, ali hej, tu su obli rubovi!
  • dpasaric: Evo vam kratak osvrt na naslovnici, pa komentari i rasprava mogu ispod
  • kupus: [link]
  • kupus: Prema macrumorsu, bit će samo novi ajfoni i satovi. Mini navodno u 11om mjesecu
  • drpongrac23: Inače ne pijem sokove, ne smijem, ali večeras će pasti Cola i čips. Jedva čekam Keynote, možda bude novi Mini…
  • dpasaric: Večeras u 19 sati Apple Keynote.
  • smayoo: Shvatio sam da to nisu tvoje riječi.
  • Kloba: Smayoo - nisam ga ja tako nazvao, već sam prenio informaciju. Gruba ili ne, Poljacima je očito dojam takav. Nisam ovdje pročitao, samo sam upisao grubu riječ i Poljaci i izašlo mi je xyz tekstova jer su svi prenjeli isto. [link]
  • drlovric: @Kloba: Nisam ni ja isao. Nekakva me prehlada zeza par dana, pa nisam bas bio za put. Kartu sam poklonio, pa neka uziva ko moze :)
  • smayoo: Kod Varge u Bilju sam više puta jeo odličan čobanac. Osijek je lijep i zanimljiv grad. Svašta se može još uljepšati, ali nazvati ga zapuštenim - to je baš grubo. Zagreb ima puno zapuštenijih dijelova, makar se novac cijele zemlje slijeva u njega.
  • Air: Osijek prije rata je bio PREKRASAN grad!
  • drpongrac23: Jedino što me veže za Osijek je prilično loš čobanac, nažalost...
  • Kloba: Kako bilo, sretno ti bilo i nadam se da ćeš svjedočiti konačno nekoj pobjedi naše reprezentacije. Zadnju smo imali još tamo prije EURO-a.
  • Kloba: @drlovric - ja bih rado, ali niti imam kartu niti prijevoz. Da ti budem iskren, nikada nisam niti bio u Osijeku. Bio sam u Đakovu. Rado bih vidio taj grad. Čitam da su Poljaci u nevjerici koliko je grad zapušten, odnosno star i neenoviran. Za OPUS Arenu nemaju primjedbi, ali se čude kontrastu.
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO