Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


10.11.2015 | 18:05
stefanjos kaže:
Isto se dogada dolje u Australiji. Imigranti forsiraju svoje(ne svi naravno, da ne dode do neke generalizacije...) ali dosta njih. Zadnji povik im je ukidanja pozdrava 'Merry Christmas' povodom blagdana jer to njih vrijeđa...

Žalosno, ali istinito.

Jbt pa ako ih vrijedja neka onda idu tamo gdje tog pozdrava nema. "Desnim" zahtjevima se ocito mora suprostaviti "desnim" metodama.
10.11.2015 | 18:17
Danas čujem da se crkva počela miješati u koalicijske pregovore i da je zvala ove momke iz mosta na razgovor. Pogodite za koga navijaju. Bojim se da bi crkva koja ne plaća ni porez ni ništa mogla odlučiti o vlasti. Tako da vam je kod nas u Hrvatskoj relativno šta narod misli ako nije slučajno istog mišljenja ko crkva. To bi trebalo ustavom zabraniti, i to u ime obitelji, jer obitelji su te koje su birale. A ne brinuti se o homoseksualcima koji nemaju nikakve veze s obitelji.
10.11.2015 | 18:40
jmirakul kaže:
stefanjos kaže:
Isto se dogada dolje u Australiji. Imigranti forsiraju svoje(ne svi naravno, da ne dode do neke generalizacije...) ali dosta njih. Zadnji povik im je ukidanja pozdrava 'Merry Christmas' povodom blagdana jer to njih vrijeđa...

Žalosno, ali istinito.

Jbt pa ako ih vrijedja neka onda idu tamo gdje tog pozdrava nema. "Desnim" zahtjevima se ocito mora suprostaviti "desnim" metodama.


Slažem se, ali to vrijeđa njihovu (u ovom slučaju Islamsku) kulturu i to je točka. Nema daljnih pregovora. To nasilno nametanje svoje je isto ono što će se dogoditi i s imigrantima koji se krpaju jadnim sirijcima. :/
10.11.2015 | 19:00
Čuj, to je pak potpuna zamjena teza. Stefanjos, kužim da prenosiš nešto što si od nekog čuo, ali molim te da probaš naći izvor te informacije jer se ne bih čudio da je u igri pokvarenog telefona ispalo na kraju ovakvo nešto, a da toga na početku uopće niti nije bilo.
Jedna tako pozitivna poruka kao što je "Sretan Božić" ne može nikog vrijeđati. Ako se (da se) zaista netko na to vrijeđa, radi se opet o zalupanom primitivcu čiji stav ne treba uzimati ozbiljno jer se radi o osobi koju vrijeđa sve što je različito, tj. o ksenofobu.
10.11.2015 | 19:12
http://minus.com/i/bcjc14oyyWp8r
Prilozi:
10.11.2015 | 19:13
smayoo kaže:
Čuj, to je pak potpuna zamjena teza. Stefanjos, kužim da prenosiš nešto što si od nekog čuo, ali molim te da probaš naći izvor te informacije jer se ne bih čudio da je u igri pokvarenog telefona ispalo na kraju ovakvo nešto, a da toga na početku uopće niti nije bilo.
Jedna tako pozitivna poruka kao što je "Sretan Božić" ne može nikog vrijeđati. Ako se (da se) zaista netko na to vrijeđa, radi se opet o zalupanom primitivcu čiji stav ne treba uzimati ozbiljno jer se radi o osobi koju vrijeđa sve što je različito, tj. o ksenofobu.


Govorim iz iskustva. Kada sam bio 2010/2011 su me savjetovali da ne govorim Merry Christmas u shopping centru pri odlasku iz dućana. Pitao sam se zašto, ali konkretan odgovor nisam dobio. Samo su rekli da bolje tako nego da dođe do bilokakvih problema.

A evo sada se vidi direktan rezultat toga 'vrijeđanja' i pokušaj da se nikog ne 'vrijeđa. Starbucks je zabranio natpise Merry Christmas da se ne bi uvrijedilo određene društvene skupine koji taj običaj(a već zaboravljeni kršćanski i uvelike svijetovni) vrijeđa. Nisu bezveze preko noći odlučili zabraniti taj pozdrav. Ali da, vrijedaju se ksenofobi. Ali ih je ocito previse i ostavljaju utisak na ljude.
10.11.2015 | 19:30
A gradonačelnik Montreala?
10.11.2015 | 19:42
Ja smatram da je to klasično sranje i naklapanje koje nastaje prenošenjem neprovjerene informacije od usta do usta. Evo, googlam na tu temu i jedino što nalazim su članci (koji također ne navode nikakve relevantne izvore) ultradesničarskih portala tipa "jihadwatch.com". Ne znam tko te to savjetovao, ali mislim da se isto tako povode za neprovjerenim informacijama. Naši kumovi iz Australije nam nikad ništa slično nisu pričali. Sad je prekasno da ih cimam, ali sutra ujutro ću ih uhvatiti na skype da pitam što oni kažu na tu temu.

Na temu Starbucks, ista stvar. Osim raznih ultradesničarskih portala (koji nisu relevantan niti pouzdan izvor informacija) nalazim jedino na ovaj članak, a u njemu na ovaj dio:

In an email, a Starbucks spokesperson said that the company’s baristas “are not provided a script or a policy around greeting customers. They are simply encouraged to create a welcoming environment to delight each person who walks through our doors.” So, no, Feuerstein isn’t right—there’s no ban on Christmas greetings at Starbucks.
10.11.2015 | 20:04
Isto sam ovo cuo sto Stefanjos prica od kolega Amera. Kazu da ih uce da je sada politicki korektnije govoriti happy holidays

Meni su ti, da ne budem krivo shvacen, doseljenici iz islamskih zemalja cirkus zivi. Pobjegnes iz svoje zemlje, i od nacina zivota tamo, jer nemas osnovna prava pa trazis azil. Dobijes ga u drugacijoj zemlji, sa drugacijim nacinom zivota, i onda tu novu zemlju hoces da prepravis da bude kao ona iz koje si pobjegao
10.11.2015 | 20:28
Kada pocne takvo kolanje rekla-kazala informacija, ja se okrenem svojem omiljenom siteu, pa tamo imamo:

www.snopes.com/starbucks-red-christmas-cups/

I call bullshit on this one, buduci da u Kuvajtu imaju vidljivo izvješene natpise "Merry Christmas". Naravno, kao i svake godine i ove će se naći budala koja će poslati pismo u dnevne novine žaleći se kako je to "suprotno duhu društva".
10.11.2015 | 20:50
To što stefan priča događa se svugde. smayoo naravno da nečeš naći to u članku jer tamo politika takva da mediji ne pišu takve stvari jer je to po nečijem političkom mišljenju rasisitično ili neispravno odnosno pametuju.

U Njemačkoj isto ne vole pridošlice kako koji dio. Nitko od njemaca se ne osječa ugodno kad se mlađi migranti na socijalnoj pomoći ili sa šljakerskim poslovima povlaće po šoping centrima pa zavode mlade naivne djevojke koje ostanu trudne pa ih ostave s tim djetetom koje je miješano i bez oca automatski se na njega gleda drukčije kao i na majku.


Drugo Amerika je kak ti simbol slobode i tobože tolerancije ali to uopće u praksi nije tako. Odnosno je u velikim sredinama ali u manjim mjestma su i dalje vrlo konzervativni i rasistični. Samo se drže zakona iz straha i drže se u grupama. Ako im se uneseš u lice u glup si onda...

Pod osnivaći naravno mislim na europljane koji su danas maksimalno realno diskrimirani jer manjine imaju zbog nečije politike veća prava jer su oni "diskrimirani". Ako nešto govoriš protiv onda si rasist ili ksenofob barem te tako optuže ovi što pametuju.

Danas indijac, afrikanac dobe lakše zelenu kartu (za cijelu obitel) i posao nego europljanin koji je pre pametan i nepoželjan.

Isto ako ne podržavaš gay lobi si homo fob samo dodaju "fob" na svašta danas kseno fob samo tako jer drže da su u pravu i nameču svoj stav.

To je new world oredr politka podijeli sve pa vladaj.

Ako braniš svoje onda si u njihovim očima prijetnja i pametuju kako je nacionalizam nešto negativno a nije.

Svi mi smo popušili onog trenutka kad dopustimo da nam pametuju da je nešto neispravno ispravno.

Nabijem njih i "nije politički korektno" uglađene fraze. Ta politika jer vrlo destruktivna ali i tjera sve narode da šute i da postanu pasivni pred njihovim pametovanjem. Takve političe opcije su naj opasnije poput SDP-a, HDZ je isto zlo ali ništa nasprem SDP koji pametuje i želi određivati neki njihov moral, domoljublje i td.
10.11.2015 | 20:56
Stefan isto pamtim da su u Australiji dolazili ovi iz libanona. Pa se na plaži pokrivali Australcima neugodno i verbalno ih napadali pa su ovi prestali dolaziti pa je neko "pametan" u australskoj vladi javno išao pljuvati po lokalcima pa se na kraju ovi vratili na plaže. I onda su oni ugrženi pa kakti jadni obranjeni. A manjina i onda dođu pa se ne žele prilagoditi nego maltretiraju a onda naivčine domaći popušili zakonima tolerancije koje su dopustili da ime ovi što pametuju napišu.

Tako će SDP i koda nas bojim se ako dobe mandat jednog dana. Nećeš smijet govoriti Sretan Božić ni u Rijeci jer moraš paziti da se neki muslima ne uvrijedi.
Totalna ludost i bs!

Zato je HDZ manje zlo. Ovi su krali jer su jadni i nesposobni i takvih se lako riješiti u zatvor potrpati. Ali kad ti neko uzme tvoja prava pa širi nemoral i pametuje šta je ispravno i fašistički to provodi pod krinkom demokratski su izabrani. To je vrlo opasno i teško ih maknuti i iskorjeniti. Oni bi htijeli mlade generacije učiti njihoovm "pametnom" stavu. I hoće ako im se dopusti.
10.11.2015 | 21:08
Ja opet kažem da je to samo posljedica nedostatka razumijevanja i straha od nepoznatog kod obje strane (i došljaka, i domaćina). Poznajem dosta ljudi koji nisu kršćani (niti sebe ne smatram kršćaninom, osobito ne katolikom), ne samo iz ovog našeg dijela svijeta, nego i šire. Ateista, agnostika, Židova, muslimana, hinudsa... Među njima nikog, ali baš NIKOG tko smatra da ima išta uvredljivo u čestitanju Božića ili u slavljenju Božića. Štoviše, mnogi od njih čestitaju Božić onima koje znaju da ga slave, isto kao što primaju čestitke o svojim vjerskim blagdanima od nekog tko nije njihove vjere.

Nitko tko nije zalupani primitivac ne može vidjeti ništa uvredljivo u tome da netko drugi slavi svoj vjerski blagdan.

E, sad, nadam se da mi neće sad netko reći da ti isti došljaci nemaju pravo slaviti vlastite vjerske blagdane samo zato što više ne žive u svojoj zemlji? Zašto bi ikog to vrijeđalo? Ili - zašto bi ikog vrijeđalo to što oni imaju drugačije standarde odijevanja? Ako od njih očekujemo da ih ne vrijeđa to što mi imamo svoje standarde odijevanja, valjda isto vrijedi i od nas prema njima, zar ne?

Ja osobno smatram da sam imao velike sreće što sam odrastao u prilično multikulturalnom kvartu. 5 nebodera, 3500 ljudi, bilo je nekog iz svakog ćoška bivše YU, ali i ljudi iz Palestine, Sirije, Liberije, Poljske, Rusije, Haitija, Filipina, Indije, Boliviije, Libanona... Kasnije sam u životu puno putovao. Često su me domaćini upozoravali da se ne krećem nekim dijelovima grada ili da ne koristim npr. podzemnu željeznicu, jer je "opasno". Bio sam u neugodnim situacijama, ali i u 30x više vrlo ugodnih. Onaj tko drugome pristupa pozitivno, gotovo uvijek dobije natrag stostruko.

Izraz "tolerancija" u kontekstu međuvjerskih i međuetničkih odnosa za mene nije primjeren jer podrazumijeva da ti nešto smeta, ali trpiš. Meni jedino smeta nedostatak uviđavnosti za ljude oko sebe (npr. glasna glazba usred noći i sl) i to ne trpim. Ali dijeliti svoje kulturno naslijeđe s drugima je, za mene, bogatstvo. Prihvatiti tuđe ne znači odbaciti svoje, nego znači - proširiti poglede, spoznaju, um, srce i dušu.

Najljepše i najbogatije stvari na svijetu nastale su na razmeđi, na mjestima gdje su se razne kulture, vjere i narodi susretali.
10.11.2015 | 21:18
smayoo kaže:
Ja opet kažem da je to samo posljedica nedostatka razumijevanja i straha od nepoznatog kod obje strane (i došljaka, i domaćina). Poznajem dosta ljudi koji nisu kršćani (niti sebe ne smatram kršćaninom, osobito ne katolikom), ne samo iz ovog našeg dijela svijeta, nego i šire. Ateista, agnostika, Židova, muslimana, hinudsa... Među njima nikog, ali baš NIKOG tko smatra da ima išta uvredljivo u čestitanju Božića ili u slavljenju Božića. Štoviše, mnogi od njih čestitaju Božić onima koje znaju da ga slave, isto kao što primaju čestitke o svojim vjerskim blagdanima od nekog tko nije njihove vjere.

Nitko tko nije zalupani primitivac ne može vidjeti ništa uvredljivo u tome da netko drugi slavi svoj vjerski blagdan.

E, sad, nadam se da mi neće sad netko reći da ti isti došljaci nemaju pravo slaviti vlastite vjerske blagdane samo zato što više ne žive u svojoj zemlji? Zašto bi ikog to vrijeđalo? Ili - zašto bi ikog vrijeđalo to što oni imaju drugačije standarde odijevanja? Ako od njih očekujemo da ih ne vrijeđa to što mi imamo svoje standarde odijevanja, valjda isto vrijedi i od nas prema njima, zar ne?

Ja osobno smatram da sam imao velike sreće što sam odrastao u prilično multikulturalnom kvartu. 5 nebodera, 3500 ljudi, bilo je nekog iz svakog ćoška bivše YU, ali i ljudi iz Palestine, Sirije, Liberije, Poljske, Rusije, Haitija, Filipina, Indije, Boliviije, Libanona... Kasnije sam u životu puno putovao. Često su me domaćini upozoravali da se ne krećem nekim dijelovima grada ili da ne koristim npr. podzemnu željeznicu, jer je "opasno". Bio sam u neugodnim situacijama, ali i u 30x više vrlo ugodnih. Onaj tko drugome pristupa pozitivno, gotovo uvijek dobije natrag stostruko.

Izraz "tolerancija" u kontekstu međuvjerskih i međuetničkih odnosa za mene nije primjeren jer podrazumijeva da ti nešto smeta, ali trpiš. Meni jedino smeta nedostatak uviđavnosti za ljude oko sebe (npr. glasna glazba usred noći i sl) i to ne trpim. Ali dijeliti svoje kulturno naslijeđe s drugima je, za mene, bogatstvo. Prihvatiti tuđe ne znači odbaciti svoje, nego znači - proširiti poglede, spoznaju, um, srce i dušu.

Najljepše i najbogatije stvari na svijetu nastale su na razmeđi, na mjestima gdje su se razne kulture, vjere i narodi susretali.



Lijepo si rekao i posebno mi se sviđa bogatstvo razmjene kulture jer u mojim putovanjima je to najbolji dio bio.

Slažem se i oko toga da ako nama njihovo odijevanje ne smeta, ni oni ne bi trebali nama prigovarati. Ali nije uvijek tako. Baš se sjećam ove situacije sa nezadovoljstvom muškaraca(libabonskih) na australskim plažama kako se žale što ostale žene nose bikinije i pokazuju svoje 'privatne dijelove'. Nametnuti da se netko drugi obuče (a nije ništa vulgarno) je sasvim neprimjereno.

Doduše, priznajem svoje licemjerje kod burke(mislim na one skroz zatvorene). Ali mogu je i 'obraniti'. Ako vidim nekog klipana na cesti, sa hoodie majicom na sebi, odmah se distanciram i pazim na opasnost. Isto tako ispod zamotanog lica se može kriti bilokakav manijak. I ponavljam, plašim se i ljudi koji zamotani u hudicama, šalovima(pogotovo ako je BBB, armada ili torcida). Jesam li u pravu ili nisam? Neznam. Ali po meni je opravdan strah.
10.11.2015 | 21:22
Josip R. kaže:
Nećeš smijet govoriti Sretan Božić ni u Rijeci jer moraš paziti da se neki muslima ne uvrijedi.


Josipe, od svih primitivaca koji se ovdje ne srame pokazati svoju glupost, ti si uvjerljivo najgori. Kad si ti to bio u Rijeci pa da znaš kako se to ovdje živi i tko se ovdje radi čega vrijeđa?

U ovom se gradu prvi musliman nastanio još u 16. stoljeću, a prvi Srbi nešto ranije. Hrvati (i Slovenci) su tu, što se kaže, od stoljeća sedmog, a Talijani od prije toga. Mađari od 19. stoljeća. Svi su svoje kulturno naslijeđe njegovali i nitko se nije radi toga vrijeđao. Samo su fašisti i slični neandertalci upadali sa strane ubijati i protjerivati, donositi "pravdu"...
10.11.2015 | 23:30
Metaforički rečeno......kad bi smayoo vodio državu prema svom pokušaju idealizma, koji je u praksi neizvediv, mislim da bi se svi živi pobili u cca 10 godina.
Ljudi, njih bar 80% pobit će se radi odjeće, pohlepe, prevare, izdaje, novaca, vjere. Neki će se pobit radi krivog pogleda.
Bitno je uvijek u prvi plan staviti nečiju vjeru, ona je uvijek kriva za sve.
Ljudi žive i dan danas u čoporu, samo je to stoljećima prepakiravano i zamatano sa lijepim svjetlucavim papirima i trakicama. Zaboravi taj idealizam i to što čuješ i vidiš. Večina njih su glumci, a vjerojatno kao i svi drugi možemo i budemo sami preispitivali svoje postupke (lošije, kod nekih i ekstremno loše).

Postavlja se samo pitanje koje su to granice preko kojih se nesmije prelaziti? Taj odgovor je teško dati, a po meni se neće nikada ni saznati jer su uvijek na kušnji, pogotovo kada se pomiču.
11.11.2015 | 00:50
Slažem se, uglavnom. Metaforički, kad bi ja želio voditi državu, države više ne bi bilo, a društvo koje bi postojalo ne bi više trebalo vođu.
Ono s čim se ne slažem je (neizrečena) misao da se to ne može promijeniti. Može. Svatko tko odluči, može svaki dan napraviti pomak od jednog milimetra u svojoj neposrednoj okolini. "Malim koracima se penje na planinu", reče Konfucije.

Prije 600 godina su zalupani primitivci poput Hammera ili Josipa R smatrali da je sasvim OK i opravdano žive ljude spaljivati na lomači jer su vještice i nekromanti, ili barem heretici, jer je to božija volja.

Prije 75 godina su takvi zalupani primitivci smatrali da je pravedno poklati, kao stoku, ili pobiti mecima (gle razlike) one koji imaju drugačiji politički stav ili svjetonazor, pa čak ne nužno ni to, čak i one koji su pripadnici drugog naroda ili vjere.

Danas ih, uvjeren sam, ima još dosta koji tako misle, ali su svjesni da to ne smiju više na glas reći jer je to, ne samo zločin, nego i sramota. Na njihovu sreću, postoje stvari koje još uvijek smiju otvoreno reći, a da to nije sveopća sramota. Za 50 godina... vidjet ćemo.
11.11.2015 | 08:27
I sam imaš djece, dvoje ili troje ako se ne varam. Odvrti film skroz do ranih početaka, početka svijesti koja im se počela razvijat. Međusobno a i sa svojim vršnjacima su se veselili, plakali, sukobili zbog nama roditeljima banalnih stvari a njima u tom trenutku ima značenje svega mogućeg na svijetu, zar ne? Za to nemora biti kriva sredina ili mi sami roditelji, nego čisti instiktivni nagon koji je zaista individualan. U tim trenutcima nas svaki sukob presječe, pomirimo ih u tim situacijama, razgovaramo o tome, usmjeravamo ih dokle god smo živi. Takvih instiktivnih reakcija će biti bezbroj i na njih kao roditelji i društvo možemo, kroz odgoj i socijalizaciju, kontrolirat do neke mjere ali ih nemožemo preuzet.
Nekoga će takva instiktivna reakcija zasmetat do mjere da će ući u sukob, nekoga neće. Čovjek se mentalno razvija od rođenja do smrti, što stariji to mudriji. No ne živimo 200g da bi stekli neku idealnu mudrost. U nekim sredinama ljudi ne dožive ni 50-tu, svaki dan je utrka za životom i dosta često ne promišljamo nego reagiramo instiktivno i na to netreba gledati kao tragediju, odnosno zvati primitivizmom. Time definitivno ne pomažeš društvu, nego samo dolijevaš ulje na vatru.

Gledaj čovječanstvo kao bugovit Windows OS, kojeg stalno treba krpat. Samo nema jedne najbitnije opcije u tome svemu, nema clean install kako bi sve u jednom trenutku postavili na sami početak ili da se prešaltamo na OSX kako bi sve bilo po nečijim mjerilima savršeno. Jednostavno osuđeni smo na krpanje i razno raznim dogradnjama
11.11.2015 | 09:34
Sjecam se kada sam prvi put dosao u jednu veliku, al' bas veliku vojnu bazu.

Decembar mjesec, vani ugodnih 26-27C. Sjedim onako sa strane i posmatram to sarenilo. Pola planete je tu, sve rase, vjere, saroliki profili ljudi, vojska, civili, younameit...

Za ocekivati je da ce ljudi upoznavati jedni druge, upijati te kulture, nacine zivota, kada su vec tu svi na jednom mjestu. Dijele isto, dobro i zlo. Imaju vremena na pretek. Medjutim nije bilo bas tako.

Vidis u grupi 3 filipinca, tamo indijci (njih ima uvijek vise grupa jer se medjusobno mrze i ne vole), idu 3 US vojnika u uniformama (sve crnci), ide druga grupa US vojnika (pricaju na spanjolskom, latino neki likovi), na jednoj hrpi balkanci sjede i puse i glasno se smiju (nije im bitno iz koje su EX YU zemlje), australci skupa, britanci skupa, lokalci cuce u cosku i imaju svoje price...

Svaka ova grupica je nekako spontano odabrala sebi drustvo. I odabrali su ljude iz iste etnicke/vjerske/geografske skupine. Nije to bas slucajno i bas mi je upalo u oko.

Ni dan/danas ne znam kako to objasniti. Sta je to u ljudima sto ih tjera da trce u copor, cak i kada imaju mogucnost izbora...
11.11.2015 | 09:45
Primal instinct. Nagonski smo tako "naštimani" još od vremena pračovjeka. I u svakom plemenu postoji Alfa, onaj najsmješniji, najpametniji
11.11.2015 | 09:51
drlovric kaže:
Sjecam se kada sam prvi put dosao u jednu veliku, al' bas veliku vojnu bazu.

Decembar mjesec, vani ugodnih 26-27C. Sjedim onako sa strane i posmatram to sarenilo. Pola planete je tu, sve rase, vjere, saroliki profili ljudi, vojska, civili, younameit...

Za ocekivati je da ce ljudi upoznavati jedni druge, upijati te kulture, nacine zivota, kada su vec tu svi na jednom mjestu. Dijele isto, dobro i zlo. Imaju vremena na pretek. Medjutim nije bilo bas tako.

Vidis u grupi 3 filipinca, tamo indijci (njih ima uvijek vise grupa jer se medjusobno mrze i ne vole), idu 3 US vojnika u uniformama (sve crnci), ide druga grupa US vojnika (pricaju na spanjolskom, latino neki likovi), na jednoj hrpi balkanci sjede i puse i glasno se smiju (nije im bitno iz koje su EX YU zemlje), australci skupa, britanci skupa, lokalci cuce u cosku i imaju svoje price...

Svaka ova grupica je nekako spontano odabrala sebi drustvo. I odabrali su ljude iz iste etnicke/vjerske/geografske skupine. Nije to bas slucajno i bas mi je upalo u oko.

Ni dan/danas ne znam kako to objasniti. Sta je to u ljudima sto ih tjera da trce u copor, cak i kada imaju mogucnost izbora...


Instinkt i urođeni nagon za preživaljavanje koji ti govori da braniš svoje. Rasizam je koliko got danas ludo zvuči urođeni instinkt da se braniš od drugog ajmo reći plemena. Pa u životinjskom svijetu je isto. Recimo dubini razne skupine različitih vrsta druge šare (rase) se drže podalje jedan od druge čak i sukobljavaju ali ponekad kad je u pitanju lov se udruže i sa drugim vrstama ali onda se svaka vrati u svoje jato i po svome nastavi svojim putem.

Isto si i ti vidio u bazi. Različite skupine se udružile radi istog cilja ali na kraju se svi vračaju svojim domovima.
11.11.2015 | 10:39
samyo ja ti govorim o politici koja se provodi bez razumijevanja osnovnih ljudskih nagona i instinataka.

Problem je što se politika provodi bez razmišljanja u budućnosti ili uopće razmatra ljudsko ponašanje. I onda te određene grupe stvaraju svoju verziju ispravnog koje se kosi sa ljudskim ponašanjem i urođenim stavom. Pa se kritizira i doljeva ulje na vatru.

Danas živimo barem mi u uređenim zemljama sa kulturom u iluziji da je svijet više manje siguran. U drugom kutu dnevno umiru, ubijaju se ali to ne dolazi do mozga često puta kad radiš svoje dnevne rutine u sigurnom dijelu svijeta.

Evo nedavno gledao socijalni eksperiment u SAD-u. Ostave auto spuštenih prozora u kvartu sa ključem u bravi i privatnim stvarima. Prolaze crnci i što se događa? Pomislio bi nastavit će dalje nije njihovo ili će nazvati policiju i javiti da je netko nehotice ostavio... Ne oni upadaju u kola grabe kradu ili uzmu vozilo i odvezu se bez obzira na uzrast odrasli i mladi. Naravno to je bila zamka. policija ih presretne. Pita što ste radili, odmah se pravdaju ništa i lažu. Kad ih pitaš je li vaše auto šute i prave se blesavi a onda kad im kažeš da su ukrali auto i da se za to ide u zatvor onda se slome i predaju. Da nema zakona ukrali bi. Nije se radilo o getu.

To što ti živiš u urođenom svijetu ne znači da je sve cvijeće i da će pridošlica nužno prihvatiti tvoje stavove i pravila ponašanja. Neki hoće neki samo ono što njima paše po njihovom stavu. Musliman sa balkana ili jedan u Rijeci nije isti kao jedan iz Sirije. Zabluda je da će se oni ponašati i prilagoditi. Samo njihovo ponašanje govori da ih je više od polovice opasno i da će pružati otpor. Plus njihova vjera se često koristi protiv njih samih u radikalnom smislu. Primjeri u Švedskoj dobro govore u ne prilagođavanju. Proguglaj malo silovnja. Švedska jedna od naj razvijenijih zemalja pa najviše silovnja u svijetu. Masom od migranata i to muslimana koji se ne mogu suzržati kad vide ne pokriveno tijelo. Ne znam kako tebe nije strah za tovu djecu? Treba učiti na tuđim primjerima! I onda se dogodi Brevik koji poludi zbog toga i drugih stvari pa počne ubijati migrante i one koji ih podržavaju. A onda politika koja je stvorila tu situaciju i kriva je njega okrivi i stavi u zatvor. Naravno kriv je pobio je te ljude ali kriva je i politika je jer direktan uzrok njegovog ubilačkog pohoda.

Ja nemam strah od drugih kultura. Da pače učim i razumijem ih ali ne zanemarujem ljudsko ponašanje i instinkt.

Stefan ti je lijepo napisao kako su Libanonci vrijeđali lokalne jer njima ne paše zbog njihove kulture. Tako i ovi migranti dio njih neće i ne želi se prilagoditi i taj otpor će uvijek biti u njima jer je urođen. Došli su iz pustinje gdje su se međusobno ubijali pa su da spase živi glavu svi zajedno do jučer na suprotnim stranama pucali jedni na druge sad bježe jer im je dosta.

Takve ne treba tolerirati nego im pokazati gdje im je mjesto i dati do znanja da ako se neće prilagoditi da tu nema mjesta za njih.

A politika koju SDP provodi je slijepa puna pametovanja i krivog pametovanaj koja radi štetu s opasnim posljedicama.

To što ti širiš ruke i prihvaćaš ne znači da bi te oni dočekali isto u zemljama gdje se svaki dan preživljava tamo bi te dočekali sa smiješkom na nož.

Mi smo otvoreni i napredni ali ne treba biti glup i zaboravit realnost i negirati ju i živjeti u iluziji modernog svijeta.


Možda ti danas zvuči smiješno da bi ti netko branio čestitati blagdan sutra kad ti zabrane i kad se budeš bunio ti će biti laberilan kao ksenofob. Kao što danas ljude zovu homofobima kad se bune.

Sad tvoja izjava da sam ja primitivac totalno si fulao i krivu osobu uzeo kao primjer. Ne znam za tebe ali ja znam zašto su se ljudi palili na lomači i koji su strahovi bili uzrok. Neznanje i prihvaćanje političkog stava tadašnjeg doba bez razmišljanja.

Po tvojim stavovima vidi se da si klasičan naivac koji misli da je pametan otvoren i u skladu sa modernim svijetom ali živiš u iluziji da imaš svoj stav ali tvoj stav kreira okolina. Po tvojim komentarima vidi se da nisi dovoljno informiran i imaš kreirana stajališta. I nemaš svoji JA. Kao što ti je hammer rekao.

Lobij i politika koja provodi realno zlo pod raznim krinkama kad kažem na zlo ne mislim uopće vjerski nego jednostavno razlika jako loše. Stvari koje utječi na sve ovo su skrivene i manjina je svjesna samo površine zbivanja. Ali ljudi kreiranog mišljenja kao ti bez čvrstog JA stava bez samo osviještenosti odnosno iluzije o samosvijesti počnu odbacivati neshvaćeno kao teorije urote.

Ja definitivno nisam primitivan i ne dam se smesti manipuliranom okolinom (bilo vjerski ili politički) i dobro prepoznajem i svjestan sam svoje okoline.

Trebaš se dobro proispitati i to ponavljati u životu.
11.11.2015 | 10:57
Eto, ostavit ćemo taj post, u integralnom obliku, da posvjedoči o tome kako nisi primitivac. A ja imam "kreirana stajališta". Imam ih, naravno. Sam sam ih kreirao. Kreiram ih posljednjih tridesetak godina.

Jesi li bio kad u Siriji da tako dobro poznaješ kakvi su "muslimani iz Sirije"? Sirija je zemlja čija civilizacija i kulturno naslijeđe seže 6000 godina u prošlost. Prije ovog sranja Sirija je bila zemlja koju si na prvi pogled teško mogao razlikovati od Grčke ili juga Italije. Ljudi su živjeli civiliziran, situiran život. Imali su sekularno društvo, razvijenu ekonomiju, bogatu kulturu. A sad su spali na to da ih jedan zalupani balavac koji u životu nije otišao na istok dalje od Dubrave promatra na razini plemenskih nagona...
11.11.2015 | 11:04
Svjestan sam ja da su bili civilizirani ali to je fasda i iluzija. U kritičnim situacijama kao što je rat i patnja se prepoznaju pametni bistre glave i "civilizirani". Kad netko grabi tuđe dijete i gazi preko drugih da spasi svoju guzicu to puno govori o njemu a bilo ih je više. Ne kažem da su svi isti ali trebalo se jako dobro izorganizirati ispred granica i dobro provjeriti koga pustiti ali sad je tu masa drugih uzroka propusta ali politika je definitivno glavna odgovorna. A puštali sve! Zato jer krivi (Milanović) pametuju i osuđuju nepromišljeno (Obran). Vidiš da su necivilizirani po stanju kakvo su ostavili iza sebe. Nered i smeće.
11.11.2015 | 12:47
Josip R. kaže:
Svjestan sam ja da su bili civilizirani ali to je fasda i iluzija. U kritičnim situacijama kao što je rat i patnja se prepoznaju pametni bistre glave i "civilizirani". Kad netko grabi tuđe dijete i gazi preko drugih da spasi svoju guzicu to puno govori o njemu a bilo ih je više. Ne kažem da su svi isti ali trebalo se jako dobro izorganizirati ispred granica i dobro provjeriti koga pustiti ali sad je tu masa drugih uzroka propusta ali politika je definitivno glavna odgovorna. A puštali sve! Zato jer krivi (Milanović) pametuju i osuđuju nepromišljeno (Obran). Vidiš da su necivilizirani po stanju kakvo su ostavili iza sebe. Nered i smeće.



Koji je ovo lik ......LOBOTOMIRANI NEANDERTALAC !
S tobom nema smisla ulaziti u polemike jer si stvarno teski zatucani primitivac . Iza svakog tvog komentara o bilo cemu ovdje na jabucnjaku ostaje teski nered i smece . Ucini uslugu svima i vrati se na MK prepisivati clanke , vjeruj to ti je do sada najbolje islo ali samo dok uz prepisani clanak nisi ostavljao i svoja misljenje.
Ukratko , ostavi se pametovanja jer ti to zaista ne ide . Nekako sam siguran da si i ti jedan od ove ekipice ispod .

11.11.2015 | 13:55
Evo ga opet pametovanje od strane teških pametnjakovića kojima smeta ili boli istina pa krenu sa vrijeđanjem a kakti svi jako pametni. Čudi me da nisi dodao neki "fob".

FYI Ne branim HDZ ali SDP je u nekim stvarima gore zlo tko to ne vidi treba se zapitati. Istina napravili su male pomake ali neograničeni i ne promišljeni liberalizam koji provode je pre opasan za budućnost općenito.

Ako ti smeta rasprava ne moraš sudjelovati u njoj. A "prepisivanje" kako nazivaš je dio novinarstva ne možeš vijest ne "prepisati". Ja sam barem iznosio svoje mišljenje i kritike dobre i loše a ne hvalio Apple u nebesa i podizao hram štovanja na MK. Ako si fanboy sorry ako sam te spustio na zemlju vidi se da ti smeta.
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.11.2015 | 14:00
Josip R. kaže:
Proguglaj malo silovnja. Švedska jedna od naj razvijenijih zemalja pa najviše silovnja u svijetu. Masom od migranata i to muslimana koji se ne mogu suzržati kad vide ne pokriveno tijelo. Ne znam kako tebe nije strah za tovu djecu?


e.... kaj tebi grmi?
11.11.2015 | 14:05
Pa rekao malo proguglajte temu. I ja sam na prvu bio šokiran. Imama tamo par prijatelja i potvrdili su vijest. Tamo politika isto pokušava zatvoriti oči na tu temu.
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.11.2015 | 14:09
evo jesam....



i sad me strah za sebe...
11.11.2015 | 14:27
Ocel' Svedjanke nas muske silovat' ? Pitam za prijatelja
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 38 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Tito, Anonimci (575)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO