Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


11.11.2015 | 14:45
Josip R. kaže:
Evo ga opet pametovanje od strane teških pametnjakovića kojima smeta ili boli istina pa krenu sa vrijeđanjem a kakti svi jako pametni. Čudi me da nisi dodao neki "fob".

FYI Ne branim HDZ ali SDP je u nekim stvarima gore zlo tko to ne vidi treba se zapitati. Istina napravili su male pomake ali neograničeni i ne promišljeni liberalizam koji provode je pre opasan za budućnost općenito.

Ako ti smeta rasprava ne moraš sudjelovati u njoj. A "prepisivanje" kako nazivaš je dio novinarstva ne možeš vijest ne "prepisati". Ja sam barem iznosio svoje mišljenje i kritike dobre i loše a ne hvalio Apple u nebesa i podizao hram štovanja na MK. Ako si fanboy sorry ako sam te spustio na zemlju vidi se da ti smeta.






Ma koga ti mozes spustiti na zemlju , svasta . Daj se malo uozbilji i ne lupetaj !
Ti si lik koji si rastjerao svakog normalnog sa MK sa svojim glupostima jos dok si hvalio android i pljuvao po svemu sto je od appla. I tada a vidim i sada nisi promjenio retoriku...fanboy a nisi nista niti pametniji jedino sto si sad okrenuo pilu naopako pa si veliki strucnjak za apple uredjaje.
Zaista ne zelim s tobom polemizirati jer ionako godinama pokusavam ignorirati sve tvoje postove , toliko su idiotsko-kretenski da ih je bespotrebno i primjecivati a kamo li citati.
11.11.2015 | 15:26
Opet lupetaš. Nikad nisam hvalio android ne znam od kuda ti to? Niti sam imao android. Osim što sam ga vidio kod drugih i probao da vidim kakao radi.

Rastjerao sigurno nikoga nisam, sami su otišli jer im se nije sviđalo ovo ono što su moderatori mijenjali daleko prije nego sam ja počeo pisati članke. To što su masom dolazili novi forumaši sa Win OS-a na IOS i OS X, a OS X se hvalio u nebesa a Win maksimalno sprdao. Pa su pridošlice branile Win, to je druga stvar. Nije vam se sviđalo da netko ima stav i brani ga pa ste se dali otjerati. Za to ne možeš mene kriviti kao pojedinca jer sam i ja imao obrambeni stav.

Negativne kritike ili "pljuvanje" kako nazivaš, zašto ne bi govorio istinu? Nije Apple savršen. Hvalim ga i branim često ali i priznajem mane i ne žmirim na njih. Često sam meta sprdnje androidaša jer sam se pozicionirao u sredini. Obje platforme sam kritizirao i hvali.

To što tebi to možda smeta tvoj je problem zatvori oči. Zanimljivo da su ti moji postovi "idiotski-kretenski" ali ih opet čitaš?

Nekima je teško prihvatiti istinu, drugačija stajališta. Zašto su takvi valjda ljudska priroda ili ego?

Ovdje se družim i naučio sam poslušati druga stajališta bez obzira što se nekad ne slažem s njima. Ali se suzdržavam jer je kulturno ne nazivati ljude koje kakvim uvredama pa i kad se naljutiš.

Možeš se ili srdit ili pomiriti sa istinom druge nema osim samo zavaravanja i daljne rasprave u prazno.

Što se tiče teme. Svi naravno želimo bolje sutra za sebe i svoje buduće naraštaje. Ali treba ukazivati na probleme koji se možda ne vide na prvu barem ih ne primijete svi na prvu jer je masa drugih stvari koja se servira da zamagli prave probleme onim manje bitnim.

Ja sam svoje rekao. Kome se ne sviđa. Deal with it!
11.11.2015 | 15:44
Josip R. kaže:
Pa rekao malo proguglajte temu. I ja sam na prvu bio šokiran. Imama tamo par prijatelja i potvrdili su vijest. Tamo politika isto pokušava zatvoriti oči na tu temu.


Evo, ja proguglao. Zanimljivo, opet samo linkovi na ultradesničarske portale, i to isključivo engleske. Kad pokušaš na švedskom, ne nalazi ništa nalik tome. Čak ni ultradesničarske portale. Ako politika i pokušava zatvoriti oči na takav (navodno) dramatičan porast broja silovanja nedvojbeno ne postoji nijedan medij koji bi to podržao. A ja nisam našao nijednu takvu vijest niti ikakvu njoj nalik. Nijednu. Tako da prijatelje koji žive u Švedskoj neću ni pitati.
11.11.2015 | 15:52
Nego, Josipe, da te pitam još... iznosiš argumente kako je pogrešno ne uzeti u obzir ljudske nagone i instinkte koji, ako sam dobro shvatio, desecima tisuća godina civilizacijskog razvoja usprkos, još uvijek po tvom mišljenju temeljno određuju (tvoje? moje? naše? nečije? čije točno?) ponašanje.
Drugim riječima, primitivne mehanizme smatraš važnijima od svega onog što ljudi stječu civilizacijskim naslijeđem? Ali ne smatraš se primitivcem, zašto ono...?

Sorry, samo pitam...
11.11.2015 | 16:18
Josip R. kaže:
Svjestan sam ja da su bili civilizirani ali to je fasda i iluzija. U kritičnim situacijama kao što je rat i patnja se prepoznaju pametni bistre glave i "civilizirani". Kad netko grabi tuđe dijete i gazi preko drugih da spasi svoju guzicu to puno govori o njemu a bilo ih je više. Ne kažem da su svi isti ali trebalo se jako dobro izorganizirati ispred granica i dobro provjeriti koga pustiti ali sad je tu masa drugih uzroka propusta ali politika je definitivno glavna odgovorna. A puštali sve! Zato jer krivi (Milanović) pametuju i osuđuju nepromišljeno (Obran). Vidiš da su necivilizirani po stanju kakvo su ostavili iza sebe. Nered i smeće.


Ajmo prvo počistiti nered i smeće... Moram priznati da sam i sam bio zatečen slikom nereda i smeća koju su migranti/emigranti/imigranti/izbjeglice ostavili za sobom. Nakratko. Onda sam se sjetio nekoliko fajronata na koncertima/festivalima (koliko god da sam pio da zaboravim). Stari moj, ni ta slika baš nije bila najljepša. Gomila smeća je ostala iza nas, pripadnika kulturne zapadne civilizacije. I to je ok. Znaš zašto? Zato što je to stvar organizacije. Dakle, odlažemo smeće gdje nam je to najpogodnije i najbrže (pod noge) kako ne bismo bili ometeni u praćenju koncerta/kulturnog događaja/čega god. Nakon što se posjetitelji/raja/marva raziđe, dolazi ekipa koja je ORGANIZIRANA i PLAĆENA da to sve počisti. I sve funkcionira i nitko ne priča o tome kako smo se ponašali kao barbari več kako je cijeli festival prošao u najboljem redu.

Prihvat i prolaz izbjeglica/emigranata je također stvar organizacije. Čišćenje smeća nakon njihovog odlaska je sigurno nešto što je predviđeno u takvim situacijama. Kao da nije dovoljno što ih se iscrpljuje zatvaranjem u torove kao kakvu marvu.

Stavi se u njihovu situaciju... To čak ne bi trebao biti neki problem jer smo i sami imali sličan slučaj pred neko vrijeme. Jesi ti taj koji će u istoj situaciji uzeti tuđe dijete ne bi li se okoristio? Pretpostavljam da nisi. Dakle - minus 1. Nisam ni ja. To je već minus 2. Nije ni Smayoo. Minus 3. Itd...

Dakako, u svakom žitu ima kukolja. Ali, stari moj, čini mi se da se fokusiraš na neki jako mali postotak problema, a projeciraš sud na puno širu sliku.

"Vidiš da su necivilizirani...". Po čemu? Rekao bih da ih se većina ponaša onako kako bismo se i ti i ja ponašali da se nađemo u istoj situaciji. Ja tu vidim gomilu ljudi u nevolji koji trebaju pomoć i nekolicinu koji nisu na čast ljudskom rodu. No, to bih nazvao civilizacijskom realnošću.
11.11.2015 | 16:33
Josip generalizira, a generalizacija je u svakom slučaju (ama baš svugdje) loš način opisivanja bilo čega jer dovodi do ovakvih bezobraznih zaključaka. Vjerujem da je Josipa strah budućnosti u kojima su ove priče 'gluhog telefona' uobičajene.

Osobno nisam nikad imao problema na koje su me upozorili (u Australiji). Jedini problem što se tiče nasilja u mom životu bili su u sukobu s riječkim huliganima i pripadnicima romske zajednice (odbio sam im dati novac iz novčanika).

Ništa nije eskaliralo jer sam se držao visoko pa su samo prebjegli.

A što se tiče izbjegličke krize...To svakako nisu necivilizirani ljudi. Jedini problem koji ja vidim u ovoj krizi su ljudi koji, kada se nastane, će vršiti agresiju svojih običaja na ostale sugrađane. Sa strane sirijaca ne očekujem to, možda iz ovih drugih skupina koji im se krpaju pod krinkom izbjeglištva zbog rata. Ali to je opet MOŽDA. Možda su ipak i oni samo normalni ljudi, pa tko bi rekao???
11.11.2015 | 16:41
To je tako jer samo gledamo posljedice, a uzroci nas se ne tiču.
Dosta je da među 100.000 izbjeglica imamo samo 100 najekstremnijih i ne dao Bog da ti djete strada, da li budeš zadovoljan s izjavom: "Dijete bilo usputna žrtva." ili "U svakom žitu ima kukolja." ili "Nismo ih kontrolirali jer to nije naša briga ionako idi za Njemačku." ili ... Niti jedan izgovor nije dobar.

Kad smo se dotakli izbjeglica, zašto ne ostaju u bogatim zemljama bliskog isoka? Ako žive u jadu i bijedi, kako si mogu priuštiti toliki put i tko im plača komunikaciju. I još stotinu pitanja.

S pravom se mogu pitati, da li je to izbjeglički ili kolonijalistički val ljudi?

Ja bi isto zid digao, ali prema zapadu da ih oni (DE) koji su ih pozvali ne vrate natrag.
11.11.2015 | 18:00
zabac kaže:
To je tako jer samo gledamo posljedice, a uzroci nas se ne tiču...


Evala, imaš praf. Idem se odma zatvorit u atomsko sklonište. Big Bang ću proglasiti ultimativnim zlom i proklinjat ga do kraja mog malog života što mi je dao mogućnost da biram između straha ili poštovanja prema ljudskom biću.
11.11.2015 | 18:50
zabac kaže:
To je tako jer samo gledamo posljedice, a uzroci nas se ne tiču.
Dosta je da među 100.000 izbjeglica imamo samo 100 najekstremnijih i ne dao Bog da ti djete strada, da li budeš zadovoljan s izjavom: "Dijete bilo usputna žrtva." ili "U svakom žitu ima kukolja." ili "Nismo ih kontrolirali jer to nije naša briga ionako idi za Njemačku." ili ... Niti jedan izgovor nije dobar.


Čuj, a što ako nekom, nedajbože (ali događa se, nažalost) dijete strada jer ga pijanac za volanom (gle slučajnosti, Martinje je danas) pregazi, i to možda čak na nogostupu, ili na biciklističkoj stazi? Što ako ga izmlate naši domaći huligani, kao Luku Ritza? Ovi, jel, desničari, koji imaju svoje "ja" umjesto stavova koje im je formirala komunistička partija pa "znaju" da treba premlatiti svakog dečka duge kose "jer je sigurno peder". Na primjer. Što ako nekom dijete umre od ovedosea? Da ne nabrajam dalje, vjerujem da si shvatio. Svaka od tih mogućnosti je jedno 1000x više vjerojatna od ove koju ti navodiš. Otkad su sad ljudi koji bježe pred ratom i ubijanjem - teroristička prijetnja? Teroristi se mogu puno lakše i brže infiltrirati u bilo koje zapadno društvo, nego na takav mukotrpan način da tjednima putuju naokolo da bi došli do Njemačke. Doletjet će, čovječe, iz Rijada ravno na Frankfurtski aerodrom, business klasom, s papirima uvaženog poslovnog čovjeka i šeika.

Ako žive u jadu i bijedi, kako si mogu priuštiti toliki put i tko im plača komunikaciju.


Pa žive sad u jadu i bijedi, jer su ostavili sve što imaju da ih ne pobiju neki tamo luđaci. Ponijeli su sobom ono što su mogli, a novac na prvom mjestu, koliko god su mogli skupiti. A to su do jučer bili ljudi koji su vodili normalne, uređene živote. Taksisti, profesori, automehaničari, pituri, inženjeri, mesari, pekari, liječnici...

Jbt, čovječe, pa ovdje je bio rat prije 25 godina. Zar je moguće da si već zaboravio kako je to izgledalo? Ej, Žabac... Zar se ne sjećaš Vukovaraca koje su naselili u sportsku dvoranu kraj faksa? Beskrajnih redova pred njemačkom ambasadom u Humboldtovoj? Gužvi na Bregani? Pa daj...

S pravom se mogu pitati, da li je to izbjeglički ili kolonijalistički val ljudi?


Pa i da je kolonijalistički, to je i opet naša odgovornost. Mi (čak i mi u ovoj Hrvatskoj) spadamo u top 5% ljudi na planeti po životnom standardu i bogatstvu. Samo je politički slijepac mogao vjerovati da se takvo što nikad neće dogoditi, da ćemo moći dovijeka uživati u obilju na grbači nekih koji su imali nesreću da se rode u zemljama gdje se robovski radi po 16 dnevno za šaku riže, a da oni nikad neće reći "Ej, jebote, pa čekaj malo...".

Ja bi isto zid digao, ali prema zapadu da ih oni (DE) koji su ih pozvali ne vrate natrag.


Od onog prvog budalaša u Kini koji je započeo gradnju velikog kineskog zida pa nadalje, preko budalaša u bivšem DDRu koji su zidom pregradili Berlin pa do svih ovih koji upravo ovih dana razvlače bodljikavu žicu - svi su redom kreteni jer na toliko povijesnih primjera nisu shvatili da to ne samo da nije rješenje njihovog problema, nego je, naprotiv, korak u krivom smjeru.

Ljudi migriraju otkad je svijeta i vijeka. Nijedna država koja je primila pridošlice nije propala zbog toga. Ako pogledamo povijest Europe, Rimsko carstvo je propalo zbog vlastite dekadencije i unutarnje truleži, a ne zbog barbara koji su doseljavali i opsijedali ga. Ako će naše društvo propasti, propast će zbog nas samih, jer smo ga učinili trulim iznutra, neodrživim i nesposobnim da se prilagodi promjenama, a ne zbog doseljenika koje smo primili.
11.11.2015 | 19:38
Propao je Babilon. Potomci tih nomada danas dolaze u Evropu.
11.11.2015 | 21:07
smayoo opet govorim ti lokalna politika Šveđana kontrolira očito medije i ne piše se kontra vlasti kao i koda nas.

"primitivne mehanizme smatraš važnijima od svega onog što ljudi stječu civilizacijskim naslijeđem? Ali ne smatraš se primitivcem" Ne smatram ali ih ne zanemarujem jer su i dalje prisutni. Opet civilizacijsko nasljeđe je kultura i vjera pa se danas lako pljuje po tome i smatra "primitivnim" od tebe kao starije osobe bi očekivao da bolje shvaćaš vjeru i vjerske ustanove pa i njihove stavove.

Gjuroo ma primjer sam uzeo bez veze ima ih više i žabac je napisao par.

Ima službeni postupak ulaska u druge zemlje i traženje azila. Ali oni prkosno prelaze bez dozvole granicu. Neki se ne žele ni evidentirati. Pitanje zašto? A moraš ako želiš socijalna prava.

Gledao sam jedan govor Sirijke u Srbiji prije nego je zatvorena granica s Mađarskom. Govorila je Srbima (ima na YouTube) da su za novce koje su platili put mogli uredno kupiti imanje s privatnim osiguranjem u dijelovima Sirije gdje nema sukoba. Da su borci jedne i druge strane koji su odustali ili dezertirali pobjegli. A među njima im Džihadista i ISILovaca. Kojima je cilj infiltrirati Europu kao spavaći pa kasnije terorizirati i nas kao Siriju.
Turci pisali da se veze avionom ekipa pa prelazi jer im jer fora dobit će sve na gotovo u Njemačkoj.
U Njemačkoj dobe pazi 2 soma € džeparac, plaćen stan od 70 kvadrata, plaćen javni prijevoz i zdravstvo? Hrvati tko sirotinja dolazili raditi kod rodbine spavali po podrumima tavanima. A oni gospoda na gotovo.
Pitanje je i dokle će Nijemci to trpjeti.

A sve je maslo Amerike koja Njemačku vidi kao pre jaku ekonomsku silu. A Ameri pokrenuli Arapska proljeća. Samo u Siriji se zakompliciralo jer se Rusija umiješala jer im je nafta u pitanju. Mi isto popušili bušotine INA-e u Siriji. Sve je to planirana migracija i interesi da skratim.

Da ima izbjeglica ali oni su sirotinja. Zato ponavljam trebalo je dobro paziti koga sve puštati. Što je jedna žičana ograda? Lako se skine kad ne bude trebala. Treba pomoći samo pravim izbjeglicama a ovi ekonomski migranti neka se vrate. Ima Europa dovoljno svojih nezaposlenih a Njemačka je mogla primiti Španjolce kad ima tako fali radne snage.


Stefan ne generaliziram. Budi sretan da nisu naletio na probleme kako ih opisuješ. Doduše Australija se jako izmiješala od kako si ju ti napustio. Jako puno su pridošlica dobili od kako je kolonizirana. Podosta Azijata ali oni poštuju lokalnu kulturu ka i u SAD-u su jako dobro prihvaćeni za razliku od nekih drugih skupina. Danas u velikim gradovima u Australiji kao da si u NYC vidiš svašta.

Kako od Sirijaca ne očekuješ problem kada su skandirali pred Mađarima da ih se pusti. Otkud njima pravao da traže išta? Dolaziš kao stranac sa zahtjevima zašto bi prema tebi imao ikakave obaveze i još to ponašanje trpiti? Pusitmo ljudska prva na stranu jer u Siriji se baš i ne provode. Pa valjda Mađarska ima pravo reći ne možete preko nas gotovo. Oni silom žele i spremni su na sukob i sukobili se! To sve govori. A kada je u pitanju agresija na ostale građane sad malo razmisli. Sjeti se neki liberalist da oni kao manjina trebaju imati prava. Za par godine ih se namnoži pa su malo više od manjine. Uskoro je neprihvatljivo čestitati blagdan da se netko ne uvrijedi i ploče na Arapskom? I marame po glavama halo? To totalno politika danas zanemaruje uopće ne gledaju kako se sve odvilo u drugim zemljama koje su prije prihvaćale migrante a sad ih više ne žele s razlogom.

smyoo desničari ne mlate nikoga duge kose niti "pedere" nego grupe huligana


I opet ako je nekome pala bomba a po slikama koje smo vidjeli sve je razrušeno jer su se tamo već preko godinu dan rešetali na sve strane. Tko je imao vremena spasiti svoj novac? Banke odavno zatvorene. I što im je falilo u Turskoj? To je fina gospoda ciljano u Njemačku.


Ponavljam imamo lažan osjećaj sigurnosti koji je od stakla i lako se razbije onog trenutka kad zaboravimo na realnost. A danas često liberali i koda nas ljevičari pametuju i nameću silom svoj neispravan stav i moral kao nešto ispravno a neispravno je i opasno!
11.11.2015 | 21:37
@smayoo "Pa žive sad u jadu i bijedi, jer su ostavili sve što imaju da ih ne pobiju neki tamo luđaci. Ponijeli su sobom ono što su mogli, a novac na prvom mjestu, koliko god su mogli skupiti. A to su do jučer bili ljudi koji su vodili normalne, uređene živote. Taksisti, profesori, automehaničari, pituri, inženjeri, mesari, pekari, liječnici..."

Smayoo ti isto pušiš novinarske priče, medija koje to podržavaju. Svi ste se ulovili Sirijaca i njihove velebne civilizacije, zašto nitko ne spominje od ljudi koji su ušli u EU, postotke iz kojih zemalja dolaze. Mislim da Sirijaca nema niti 15 %, samo dragi Bog zna od kud svi ti ljudi dolaze. Svaki peti takav miganat ima nekakve papire, svi su ih pogubili u putovanjima, kao i diplome,moš mislit. Koliko ih dolazi iz Afganistana, gdje je NEPISMENOST 80%, slično je stvar i s nekim drugim Afričkim državama od kuda dolaze. Znači stiže nam nepismena radna snaga bez radnih navika, sreća da u EU nemamo nezaposlenih

Slovenija je počela graditi orgadu, najavili su je i Austrijanci, tako da usprkos opetovanih uvjeravanja naših političara moramo postati hot-spot. Za koji mjesec ćemo biti svjedoci tome, te raznim problemima koji će iz toga proizaći, pa pozivam sve slobodnoumne jabučare koji razmišljaju na @smayoo način, neka prime po jednu obitelje na neodređeno vrijeme i doprinesu ugledu naše domovine. Ostanu li dosta dugo udomljeni, stignete ih i opismeniti.
11.11.2015 | 21:51
Josip R. kaže:
smayoo opet govorim ti lokalna politika Šveđana kontrolira očito medije i ne piše se kontra vlasti kao i koda nas.


Je, naravno. Švedska je baš primjer zemlje gdje vlast može kontrolirati medije kako joj se svidi...

Meni je to super kako u tvom malom, sićušnom, groteskno iskrivljenom svijetu uvijek nalaziš "logično" objašnjenje... To se postiže redovitim uzimanjem neke droge ili je dovoljno raditi u autolakirnici bez maske?

"primitivne mehanizme smatraš važnijima od svega onog što ljudi stječu civilizacijskim naslijeđem? Ali ne smatraš se primitivcem" Ne smatram ali ih ne zanemarujem jer su i dalje prisutni. Opet civilizacijsko nasljeđe je kultura i vjera pa se danas lako pljuje po tome i smatra "primitivnim" od tebe kao starije osobe bi očekivao da bolje shvaćaš vjeru i vjerske ustanove pa i njihove stavove.


Razlog zašto si ti primitivac nema nikakve veze s vjerom. Ni tvojom, ni mojom. Po ne znam koji put naglašavam - to što je netko vjernik (a ja nisam vjernik na taj način) ili što općenito ima drugačiji svjetonazor od mene, NARAVNO, nije razlog da ga smatram primitivcem. Sve sam to objasnio na početku, dvaput. Čitaj pažljivije, ne laprdaj bez veze, samo da nešto napiše.

No, kad si sve već toga dotakao, osobno smatram da ti nemaš vjeru uopće. Ti se držiš par formalnih okvira koje postavlja katolička crkva, ali zapravo nemaš vjeru niti razumiješ što je to.

smyoo desničari ne mlate nikoga duge kose niti "pedere" nego grupe huligana


To su te grupe huligana koje se zadržavaju po onakvim istim portalima na kojima ti iskapaš ove razne bombastične vijesti.

A danas često liberali i koda nas ljevičari pametuju i nameću silom svoj neispravan stav i moral kao nešto ispravno a neispravno je i opasno!


Srećom pa imamo tebe da doneseš univerzalni sud o tome što je ispravno, a što neispravno.
11.11.2015 | 22:04
cariblanco kaže:
pozivam sve slobodnoumne jabučare koji razmišljaju na @smayoo način, neka prime po jednu obitelje na neodređeno vrijeme i doprinesu ugledu naše domovine. Ostanu li dosta dugo udomljeni, stignete ih i opismeniti.


Primili smo za vrijeme domovinskog rata. Jesi li i ti? Zašto misliš da sada ne bismo? Zato što ti ne bi? A zašto ne bi?

Smatram da ti je vrlo neukusno na ovako se bezobziran način šaliti na račun tuđe nesreće. Vjerojatno ti je to tako lako jer je sam nisi nikad doživio.

No, kako god bilo, ako nas 10% primi po neku obitelj i pomogne im, motiv za to sigurno neće biti ugled naše domovine, nego pomoć nekom kome je potrebno pomoći. Znaš... to ti je ono... kako se to ono kaže...? E! To ti je KRŠĆANSKI. To je ona neka vjera, jel... Ali ja sam samo komunjara na koja plaća članarinu SDPu, pa ti nemam pojma o vjeri.
11.11.2015 | 22:47
Kako je ova tema skrenula prema ovim jadnim ljudima koji po mom mišljenju većinom emigriraju iz ekonomskih razloga iz manje više svih zemalja bliskog istoka, Indije i još istočnije, smatram da smo za sada u dobroj poziciji što smo tranzitna zemlja, no pitam se do kada. Čitam i slušam razne analitičare, i sa pravom se imamo svi pitati i brinut kamo to sve ide. Dobar dio susjeda na jugoistočnom i istočnom dijelu EU zauzeli su jasan stav oko svega, neki su digli a neki dižu ograde, vojske su na standby. A šta smo mi tu? Bojim se mali Ivica. Funkcioniramo na način da rješavamo probleme u hodu, što je dobro na neku stranu jer ostalima dajemo do znanja da ne planiramo i ne računamo na ostanak emigranata.
Iskreno, mi moramo više pomoći sami sebi jer nam je stanje u državi koma u svim segmentima. Ako nismo sposobni rješavati svoje tekuće svinjarije kako ćemo se pobrinut za ove nesretnike u momentu kad svi kažu da je dosta. Opasno se tu kuha, izborna je godina, pitanje je dali će se sastavit vlada, pitanje je kako diplomacija funkcionira. Ufff. Mene osobno frka jer imam osjećaj da nismo spremni, dugoročno gledajući.
  • Sank
  • Moderator
  • 220
12.11.2015 | 08:36
Ufff, ode tema od izbora pa sve do ovih nesretnih ljudi što su ih protjerali iz njihovih domova.

Glede izbora

Moram priznati da nedovoljno pratim vijesti, ali ne zato što me ne interesiraju već zato što ovim domaćim novinarima ne vjerujem ni riječ. Siguran sam da ima časnih izuzetaka koji još uvijek znaju svoju profesiju, ali brate gube se u ovoj gomili žutila i besmisla. I zato mogu izraziti ovdje na ovoj zelenoj stranici samo moju vlastitu "zabludu".

HDZ je dokazao svoju vrijednost i za to je imao puno više vremena na vlasti od SDP-a. Danas mi je tako glupo, do nebesa idiotski kad Karamarko kaže da su "komunjare" uništile ovu državu. Gdje su oni bili kad je grmilo? Pa imaju svog premjera u zatvoru!!! Vrućeg krompira reformi oni se NIKADA neće dotaći jer sebi neće dozvoliti da im padne rejting, a i znaju oni Hrvate!

SDP je očito isto pun kukolja zbog svih onih afera s trošenjem novca uludo i još koječega, ali ipak nešto su sitno i napravili premda nikako da se dotaknu vrućeg krompira. Valjda im treba još malo vremena za ohrabrenje, jer jednom kad se toga taknu, definitivno će postati najomraženija partija u Hrvatskoj jer malo je Hrvata čije srce stvarno bije za zajednički interes, a većini samo za vlastitu guzicu. Uostalom zato nam je i takva vlast. Poznata mudra uzrečica: "Kakav narod, takva vlast" zbog nas je i izrečena

MOST bi trebao spajati dvije suprotne obale. Ovome to sigurno neće uspjeti što se tiče velike koalicije. Prekratak je da dosegne obje strane. S druge strane strah me je da će ga toliko rastegnuti da neće odoljeti pritisku. Iskreno se nadam da hoće, ali naša realnost nije na njihovoj strani. Ipak se radi o mladim ljudima bez političkog iskustva i ako im je vjerovati ambicija. Neki možda znate i sami, ali čovjek se brzo umori boreći se za interese onih koji to zapravo zbog svoje ignorancije ne vide tako.

Mislim da smo ovog puta ipak probili polarizaciju i da su Hrvati po prvi put dali sebi priliku za boljitak. Hoće li nam to i uspjeti tek ćemo vidjeti. Sve ovisi sada o MOST-u i da li će izdržati oluju koja dolazi.

Glede izbjeglica

Dolaze nam i tu mi ne možemo ništa učiniti osim pomoći koliko je u našoj moći. Iako nisam neki podbornik VELIKE ZAVJERE pomalo vjerujem da su tu neke veće igre u pitanju koje igraju anglosaksonci, mamicu im... S jedne strane održati nestabilno stanje bliskog li nam istoka i onda crpiti naftu, a ovo s izbjeglicama mu čisto dođe pride da zabavi malo Europu i Njemce da im ne padne napamet nešto vragolasto što bi anglosaksoncima moglo pokvariti račune. I onda se pojaviše Rusi...

I na kraju nisam niš pametno napisao, ali me ovo jabučnjakovo zelenilo umiruje i odmara oči, pa reko da samo ne buljim...
12.11.2015 | 09:16
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
pozivam sve slobodnoumne jabučare koji razmišljaju na @smayoo način, neka prime po jednu obitelje na neodređeno vrijeme i doprinesu ugledu naše domovine. Ostanu li dosta dugo udomljeni, stignete ih i opismeniti.


No, kako god bilo, ako nas 10% primi po neku obitelj i pomogne im, motiv za to sigurno neće biti ugled naše domovine, nego pomoć nekom kome je potrebno pomoći. Znaš... to ti je ono... kako se to ono kaže...? E! To ti je KRŠĆANSKI. To je ona neka vjera, jel... Ali ja sam samo komunjara na koja plaća članarinu SDPu, pa ti nemam pojma o vjeri.


Fakat plačaš članarinu ili je to sarkazam?
12.11.2015 | 09:48
smayoo ti stvarno živiš u oblacima. Mediji privatni naravno da se kontroliraju i pišu što je "politički ispravno" trenutnoj vlasti.

Odgojen sam kao katolik ali ne ne gledam na to usko i na "boga" gledam drukčije van okvira crkve. Ali razumijem stajališta crkve i njihov pogled na realnost. Barem naše, ove van naših granica imam svakakvih "izroda".

Ako je netko ovdje ispao (moderni) "primitivac" pogledaj u ogledalo. Hammer ti je lijepo napisao. Kao SDPovci si (bio ili ne bio član sasvim nebitno). Uporno izvrćeš neku "svoju" logiku i vrijeđaš druge (na fini način podmuklo sa smješkom) da su primitivci jer nemaju "moderan" stav kao ti. Taj "moderan" stav je poznat kao plan 21 i nije ga SDP izmislio već je od prije poznat na zapadu kao parola new world oreder-a. Ali ekipa kao ti uporno je uvjerena u te parole kao nešto ispravno i negira realnost a negativne komentare baca u koš teorije zavjere i primitivac i td. To što ti ne okusiš na svojoj koži direktno posljedice ne znači da se stvari u koje ne vjeruješ ne događaju oko tebe zato što ih ti nisi svjestan. Ti si klasičan tip osobe koja misli da je ispravno samostalno udlučila i informirala se u životu i živi po modernim zaključcima današnjice koje je toliko manipulirana i nametnuta. Isti si kao katolici koji su bili uvjereni da su u pravu kad su palili na lomači one koji su imali svoj JA kako si uzeo za primjer.
Da netko dovede pravog vanzemaljca do tebe ti bi ga pipao i rekao da je lažan. I sad ti ovo zvuči pre smiješno. Ali zapitaj se bili vjerovao svojim očima? Ti ne bi vjerovao do trenutka dok se masa ne bi navikla odnosno dok netko "službeno" ne bi počeo pisati u medijima o tome i dok na vijestima ne kaže sletjeli su ili bili su oduvijek među nama. laješ na sve koji ruše iluziju oko tebe a nisi svjestan toga ka i neki drugi ovdje (ne svi). Uzeo sam naj luđi primjer da shvatiš težinu svoje zablude. Ako se počneš smijati ili okreneš "pa vjerujem da nismo sami" sve je jasno.

Ne mogu ti pomoći osim da ti savjetujem da "otvoriš oči" (ne trebaju ti nikakve droge) i na trenutak preispitaš svoje stavove izbaciš osuđivanje onog što ne razumiješ i izbaviš se mentalnog programa koji je sustavno ugrađivan u tebe od kadi si krenuo u školu da uništi tvoje JA i oblikuje ga u "ja za plan 21". Ne vjerujem da si glup ali oko tebe je iluzija u koju te sustavno uvjeravaju toliko dugo da vjeruješ u tu iluziju kao i većina. Neki se ne daju i vide kroz laži.

Ne tvrdim da sam naj pametniji ili imun na sve laži oko nas ali se trudim imati otvoren um i logično i objektivno sagledati stvari. Često puta nove spoznaje promjene mišljenje. Ali laži oko nas su postale toliko očite jer se ne trude maskirati ih jer su dovoljno mase učinili pasivnim i uvjerili da ne vjeruju onima koji im ukazuju na laži.

Hrvati nisu glupi i dobar dio vidi kroz laži i to se vidi po svim medijima po komentarima čalanaka ali i vidi se koliko je onih u zabludi koji su uvjereni u gluposti koje se pišu.

Kritiziram SDP jer provode izdajničku politiku obmanjivanja sa vrlo opasnim posljedicama dugoročno ako im se dopusti. Ovime ne branim HDZ, samo nije vrijedan spomena lopovi i izdajice. Ali postoji uvijek rješenje i izbor. Sva sreća dovoljno nas glasalo za Most da se pruži HR da se izvuče iz govana dvije naj jače opcije koje su devastirale zemlju svaka na svoj način. Hoće li uspjeti ovisi o njima. Ja sam im dao podrški svojim glasom hoće li ga iskoristiti vrijeme će pokazati. Mene nije strah reći za koga sam glasao.
SDP da nije opredjeljen svjesno ili ne svijesno za nemoral i novi poredak možda bi i dobio veću podršku desničara i katolika.

"To su te grupe huligana koje se zadržavaju po onakvim istim portalima na kojima ti iskapaš ove razne bombastične vijesti." Opet ne.
To je hrpa balavaca (budala) koje roditelji ne odgajaju jer su okupirani poslom i drugim stvarima. Ima ih na žalost na svim stranama i ne možeš ih bacati lijevo ili desno. A to što ti to koristiš kako bi pokušao uvrijediti nekoga je stvarno...

Da srećom ima nas.

JOHN to rješavanje stvari u hodu jedno dana će koštati sve nas jer nema dugoročnog plana zato i jesmo u banani.

FYI za one koji nisu skužili ispod mojeg nika je brojač lijevo orjentiranih glasača
12.11.2015 | 10:21
JOHN kaže:
Fakat plačaš članarinu ili je to sarkazam?


Naravno da je sarkazam. Zato što mi je Hammer napisao da plaćam članarinu SDP-u, jer njemu očito nije zamislivo (kao ni Josipu) da netko nije ljevičar, a da se ne slaže s njima.
12.11.2015 | 12:23
Huh....već sam se počeo brinuti, jer bi se u protivnom to kosilo s tvojim načelima.
12.11.2015 | 12:44
Natrag na temu. Najbolje bi bilo da se Most izbori za vlast i stavi mandatara i formira vlast sa obje opozicije da ih kontrolira i drži u redu.
12.11.2015 | 15:21
Da im se ne priječi ego, možda bi nešto bilo od toga. Meni sve više miriše na nove izbore.
12.11.2015 | 15:38
Kako se situacija odvija i meni. Nadam se da bi Most dobio više glasova u tom slučaju. Treba nam treća opcija dovoljno hrabra da se suprostavi ovim uhljebima i izdajicama.
12.11.2015 | 17:32
Meni isto smrdi na nove izbore sto bi moglo biti dobro. U tom slucaju necu zaliti para i sjesti u avion da ovaj put dobiju i moj glas. Vjerojatno bi ih dobili jos od onih koji su, khm, mislili da je glas za trecu opciju bacen glas.
12.11.2015 | 18:57
Kako stvari stoje, da MOST dobije apsolutnu većinu, ne bi mogao oformiti Vladu No, volio bih da imaju dovoljno snage da opstanu. To je napokon neka ekipa vrijedna izbora.
12.11.2015 | 21:22
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
pozivam sve slobodnoumne jabučare koji razmišljaju na @smayoo način, neka prime po jednu obitelje na neodređeno vrijeme i doprinesu ugledu naše domovine. Ostanu li dosta dugo udomljeni, stignete ih i opismeniti.


Primili smo za vrijeme domovinskog rata. Jesi li i ti? Zašto misliš da sada ne bismo? Zato što ti ne bi? A zašto ne bi?

Smatram da ti je vrlo neukusno na ovako se bezobziran način šaliti na račun tuđe nesreće. Vjerojatno ti je to tako lako jer je sam nisi nikad doživio.

No, kako god bilo, ako nas 10% primi po neku obitelj i pomogne im, motiv za to sigurno neće biti ugled naše domovine, nego pomoć nekom kome je potrebno pomoći. Znaš... to ti je ono... kako se to ono kaže...? E! To ti je KRŠĆANSKI. To je ona neka vjera, jel... Ali ja sam samo komunjara na koja plaća članarinu SDPu, pa ti nemam pojma o vjeri.


Imao sam i ja punu kuću izbjeglica, spavao sam na podu ( dobro na madracu ) i normalno da mi je drago da sam pomogao ljudima. Da nitko nije htio primiti Ukrajince u nedavnom sukobu i da nemaju kud, možda bi i njih primio, dok se ne bi usudio primiti sadašnje izbjeglice.

Najveća moja sreća je da nemam mržnje u životu prema nikome, bilo ideološki, kulturnološki, statusno ili inih razlika. Zaista mi je žao ovih ljudi i njihovih sudbina, ali su oni našli krivu crkvu u kojoj će Boga moliti. Svoju sreću trebaju potražiti u nekim srodnim zemljama, koje su slične onima iz kojih bježe.

Nemožemo u životu gledati sve s strane srca, postoje i pragmatični razlozi ovog mog stava. Primjera radi, ja primam neku obitelj; imam li adekvatan sanitarni čvor koji oni koriste, imam li mjesto za molitvu koju oni upražnjavaju, šta smijem kupovati od prehrane, šta ako se gleda neki film i bude neka scena golotinje. Vjerojatno postoji još bezbroj takvih sitnica, pa bi to bilo uzajamno mučenje a ne čin dobrote.

@smayoo svijet je prepun nepravde i nemožemo svima pomoći, nećeš mi sad reći da bi primio izbjeglicu iz Sjeverne Koreje ili Bangladeša. Ova pojava s preljevanjem ogromnog broja Muslimana u Europu, je vjerovatno nastala sama od sebe, to je sad neki hit ili je in...možda gledam kroz roze naočale. Strah me je reći da je to nekakva smišljena akcija, jer ću postati zatucani primitivac.

Vjerojatno si pročitao post Drlovrića, kad je opisivao multinacionalni vojni kamp gdje je boravio. E vidiš ja ne želim živjeti u tom kampu i svim ću se silama truditi da se on ne dogodi nama ovdje.
12.11.2015 | 22:20
Rat je grozna stvar, dobar dio djetinjstva ostavio je tragove u mojoj užoj i široj obitelji. Ja i brat smo imali sreće što su moji nakon studija ostali u Zagrebu. Da nisu, bili bi vjerojatno negdje u Slavoniji ili Karlovcu. Svi bratići i sestrićne, baka, njih 12, što iz Valpova, Siska su bili kod nas nekoliko godina, u kući od 70m2. Sva sreća pa sam tada bio klinac od 11 godina i nisam toliko tragično shvaćao no ne ponovilo se više nikada. Plakalo se skoro svaki dan kad se na radiju slušalo kako se granatiraju Sisak, Valpovo i Karlovac gdje su mi deda, ujaci, ujne, tetka, tetak, kumovi. Ma baš grozno razdoblje.
Sve su im rasturila banda četnička, sve! Bratići i sestrične su uvijek obožavali Zagreb i volili su povremeno doći kod nas do prije rata. Poslije rata više nikada, jer su vezani uz svoj kraj svim srcem. Ja razumijem da kada je negdje rat da spašavaš djecu i žene ali kod nas od bliže i daljnje rodbine te prijatelja nije bilo nikog tko je bio stariji od 18 godina. Svi su bili na bojištu. Po završetku rata, svi su se vratili gotovo u ruševine, nastavili sa školom tamo gdje su stali u Zagrebu i počeli sve ispočetka.

Ovi što dolaze, odnosno prolaze kroz HR su navodno ljudi koji bježe od rata. Razumijem kada su u pitanju djeca i starci, ali to su većinom ljudi u najboljim godinama. Masa njih nije tu uopče zbog rata, a oni koji jesu neka ih je sram što nisu tamo gdje bi trebali biti. Neki će reči, lako tebi pričat sa strane, no našim iskonskim braniteljima nitko ništa nije trebao reči, njih je vodila ljubav za obitelj i domovinu. A oni koji su tu u prolazu zbog ekonomskih razloga, ja bi ih bez pardona poslao nazad. Zna se koja je procedura ako dolaziš iz ekonomskih razloga. Dakle u pitanju je nekoliko stotina tisuća ljudi, odnosno oko dva miliona njih. Tko su u stvari ti ljudi, kako se zovu, od kuda dolaze, koji je njihov interes, koliko misle ostati. Sve su to legitimna pitanja koja vas mogu upitati na granici, aerodromu i sl., a na koja mi uvijek moramo dati odgovor. Oni ne!
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.11.2015 | 08:09
Zadnjih dvjesto godina samo kukanje i makljaza.

Ne daju nam da govorimo svojim jezikom.
Ne daju nam nasu drzavu.
Nije nam dobro u ovoj frankenstanskoj tvorevini jer sav novac ide u Beograd.
Imamo svoju drzavu!
ali...
Grozno nam je nakon rata. Pokrali su nas. Sav novac ide u Zagreb.
Europo, primi nas, napravi reda.
Grozno nam je u ovoj novoj frankenstankoj tvorevini. Diktiraju nam sto da radimo. Tu ima drugacijih od nas...

Mi smo nista drugo nego potomci plemenskog naroda koji se oko vatre mlatio za komad kuhane veprovine. I sad, niti dvadeset godina od proslog krvoprolica ostrimo nozeve da branimo svoj komadic zemlje od drugacijih. Taj komadic zemlje je toliko svet kao da nas je sam gospodin otac oplodio, i nakon 9 mjeseci inkubacije kroz medjunozje nam je izasla rodna gruda. Stvorili smo drzavu.
Ku*ac smo stvorili. Samo smo se rodili na tom mjestu, ili doselili na to mjesto u ocigledno i dalje ne civilizirano vrijeme jer se i dalje bojimo onog sto ne razumijemo.

Zato je i nevjerojatno lako prevaliti preko usta strah od gledanja filma sa muslimanom. Svi znamo da se u slucaju golotinje, musliman spontano zapali i pretvori u pepeo sve u radijusu od 197cm. Salim se, naravno, nitko se nece zapaliti.

Mi kao narod sami ne znamo, a sa drugima ne umijemo.

Od stoljeca sedmog imamo malog pishu pa ko kapetanica Janeway kompenziramo agresijom i laznim osjecajem da nesto posjedujemo. Ovo je nasa zemlja! Toliko si dugo to lazemo da smo zaboravili da smo prolazni i da u stvari ne posjedujemo nista osim vlastitih misli - ali kako stvari stoje, pitanje je da li smo na kraju krajeva vlasnici svojih misli.


Na Kneziji, na ogradi reciklaznog dvorista je bio citat Pape I P II. koji je pozivao ljude da se sjete da ne posjeduju zemlju nego je samo uzimaju u najam od svojih potomaka i da je kao takvu treba cuvati.



Svaroga mi, trebali su Rimljani dic zicane ograde i ne dopustit Slavenima da se spuste na more. Ili Irancima, ovisno koju teoriju gledamo....
13.11.2015 | 08:16
cariblanco kaže:
Ova pojava s preljevanjem ogromnog broja Muslimana u Europu, je vjerovatno nastala sama od sebe, to je sad neki hit ili je in...možda gledam kroz roze naočale. Strah me je reći da je to nekakva smišljena akcija, jer ću postati zatucani primitivac.


Ne želim biti bezobrazan ali daj malo razmisli opet.

U svijetu ljudi ništa "ne nastane samo od sebe". Skini te "roze" naočale. Sve je to dio nečijeg plana. Nekome paše da preko mora pokušavaju preći preko i da ne uspiju, već je duže vrijeme poznato da neki žele smanjiti broj ljudi. Da to zvuči užasno i realnost je. Ne treba zatvarati oči na to ili stavljati naočale i bježati od istine. Ako vidiš što se stvarno događa oko tebe nisi "zatucani primitivac" sasvim naprotiv nisi moderni primitivac nego osvještena osoba. Dokle ćeš ignorirati ružne stvari ovisi o tebi. Ali dok got ljudi gledaju realanost kroz "roze" naočale i ne žele se suočiti sa realnošću stvari su kakve jesu i "loši dečki" pobjeđuju.
13.11.2015 | 09:19
cariblanco kaže:
Vjerojatno si pročitao post Drlovrića, kad je opisivao multinacionalni vojni kamp gdje je boravio. E vidiš ja ne želim živjeti u tom kampu i svim ću se silama truditi da se on ne dogodi nama ovdje.


Ali s takvim stavom upravo OSIGURAVAŠ da nam se dogodi. Iz svega što si napisao se zapravo vidi da jako malo znaš o islamskim vjerskim pravilima, a još manje o tome kako se u prosijeku stanovnici islamskih zemalja odnose prema njima. Izmišljaš nepostojeće probleme kao izgovor za to što ne želiš biti u dodiru s nekim tko je različit od tebe. Zašto? Bojiš se da bi te dodir s drugačijom kulturom mogao obogatiti iznutra? Mislim - mogao bi, ako to dozvoliš, ali ne moraš se toga bojati. Osjećaj je zapravo jako dobar.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 25 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Tito, Anonimci (706)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO