PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


20.06.2024 | 19:27
Buka od BD kod PS4 ili od neceg drugog?
20.06.2024 | 19:29
Ne od BD, on zavrti na početku da učita igru, kasnije tu i tamo. Ventilatori su na PS4 bili BAŠ BUČNI.
20.06.2024 | 20:07
jura22 kaže:
Buka od BD kod PS4 ili od neceg drugog?

Ventilator,... rastavio sam je i to je jeftino smeće od hladnjaka
21.06.2024 | 22:45
Uzeo PlayStation 5 Slim D Chassis (dolazi s dodatnim DualSense kotrolerom) pa bumo vidjeli kak me pokakalo s bukom.

PS5_Slim.jpg
22.06.2024 | 07:41
Ja ne znam o kakvoj se buci ovdje prica.

Imam prvi najstariji PS5 (Day one) i besuman je. Nisam cuo ventilator nikad. Strah me i provjeriti koliko je sati odradio.

Nedavno se poceo malo cuti jer je ocigledno dotrajalo lezaj ali to je toliko beznacajno da nije vrijedno spomena. Htio sam mijenjati pa odustao.

Nisu valjda toliko narusili termalne karakteristike tim Slim modelima da im se ventilator mora puno brze okretati
22.06.2024 | 09:13
Super za tebe, no ja sam nakon užasno glasnog PS4 išao malo proučiti gradivo i ispada da trenutno Sony u PS5 ugrađuje tri vrste hladnjaka koji usput dolaze i od tri proizvođača tako da imaš zapravo puno kombinacija što te može zadesiti.

Osnovna razlika je u broju lopatica koje mogu imati 23, 19 ili 17 lopatica. U prve verzije se ugrađivalo hlađenje sa najčešće 23 lopatice no bilo ih je i sa 17 i te su bučne (najgori/najglasniji hladnjak je bio od Nidec-a sa 17 lopatica, najtiši od NMB-a sa 23 lopatice).
Danas Slim model dolaze gotovo uvijek hladnjaci sa 17 i 19 lopatica. Modeli u koje su ugrađeni ventilatori sa 17 lopatica su i dalje bučniji od onih sa 19, ali ne kao prvi modeli sa 17.
Na to se nadovezuje buka zavojnice iz napajanja kod nekih modela napajanja (navodno su dva kondenzatora u pitanju kod nekih modela) pa kad se zvuk zavojnice spoji s šumom ventilatora imaš buku.

Kad uhvatim vremena (nisam PS5 još ni izvadio iz kutije), rastaviti ću ga pa pogledati koje hlađenje sam dobio no da problem postoji, postoji jer imaš po netu i YT prikaza koliko hoćeš.

Na videu ispod imaš zvuk (iako je malo pojačan da bi se bolje čula razlika u zvuku) no jasno se čuje da je pod opterećenjem Nidec najglasniji, NMB najtiši, dok Delta ima oscilacije u frekvenciji zvuka.

22.06.2024 | 11:23
Kažem, imao sam sreće i sa "fat" modelom (redovno se ispuhava) i sa "slim", s time da je moj "slim" digital edition, znači bez optike, ono, najjeftinija opcija. Slim mi je ustvari još i tiši od “fat” modela.

Sve u svemu, dugo te i dobro služio.
22.06.2024 | 11:50
Hvala na lijepim željama no nemam ja vremena za to, moje je vrijeme igranja bilo na C64 i prvim PII i PIII PC-ma, ali nek posluži klince par godina i super
22.06.2024 | 12:30
Nek se onda djeca raduju, ja isto imam slabo vremena, ali noćas sam igrao, stari konj od 49 godina, još uvijek me igre i tehnologija ne puštaju na miru Žena kaže da klinca kuži, ali mene nikako!
22.06.2024 | 21:19
Simone de Beauvoir je napisala kako je razlika između malena dječarca i odrasla muškarca - samo u cijeni igračaka.
22.06.2024 | 22:08
Klinci danas ubijali konzolu par sati, ne čuje se ... odnosno čuje se malo ako je baš full tišina ali zanemarivo,... međutim, sad se čuju klinci
23.06.2024 | 04:17
Stavi je vodoravno ako ti nije problem. Navodno s vremenom, koliko god tih - ventilator počne "vući" dolje ako je u okomitom položaju pa i to doda decibele.
Inače (iako vjerujem da ovo znaš) ovaj model koji si uzeo je slim verzija prvog PS5.
"Sada" bi trebli izbaciti PS5 Pro, dali ove godine na Black friday ili na početku slijedeće godine, pojma nemam.
Ovo što si napisao sam skoro sve znao, ali u broj peraja nikada nisam išao.
Svaka čast za to.
Palac!
Ja isto imam PS5 od početka, moj je ventilator ovaj NMB ako dobro pamtim.
Prvi modeli imaju kraće peraje. To je jedino što su bolje napravili na novim modelima.
Ostalo su sve radili da uštede jer su na početku gubili lovu (navodno).
Jbt, smanjili su mu težinu za kilu.
Većinom su skresali veliko bakreno pasivno hlađenje za pola i više.
Što se nasljednika tiče, ma služiti će ih to desetljeće ziher ako će paziti.
I još ovo - u prvim godinama petice su gljive na kontrolerima odlazile nakon cca 1000 sati igranja.
Ali kontroleri u boji (osim crnih) su svi teži od bijelih i crnih i kvalitetnije izrađeni.
Čisto da znaš ako ćeš im poslije uzimati zamjenu, da unatoč razlici u boji dulje traju.
Mada više ne gledam detalje, pa su možda sredili i taj fail.
Redovito je odlazio potenciometar na lijevoj gljivi kontrolera.
PS:
I nabili su cijenu i igara i PS plusa.
Prije je godišnji PS Plus bio 60 jura, sada je 72.
Isto kao i hit igre.
No to je valjda u sklopu poskupljenja svega, ništa novo u ovim nenormalnim vremenima...
23.06.2024 | 12:35
Kloba kaže:
Stavi je vodoravno ako ti nije problem. Navodno s vremenom, koliko god tih - ventilator počne "vući" dolje ako je u okomitom položaju pa i to doda decibele.


Stoji vodoravno na mjestu gdje je stajao PS4 jer za okomito nema mjesta, a i da ima iz principa im ne dam 30€ za komadić plastike i metala

Kloba kaže:
Inače (iako vjerujem da ovo znaš) ovaj model koji si uzeo je slim verzija prvog PS5.
"Sada" bi trebli izbaciti PS5 Pro, dali ove godine na Black friday ili na početku slijedeće godine, pojma nemam.


Znam, danas prve verzije skoro i da nema više za kupiti, pogotovo ne u paketu s dva kontrolera. Za PS5 Pro sam pročitao da će "uskoro", ali naučio sam kroz život da ne treba čekati to "uskoro" ... a i kako djeci objasniti "uskoro" kad je njima u glavi "trebalo je još jučer"

Kloba kaže:
I još ovo - u prvim godinama petice su gljive na kontrolerima odlazile nakon cca 1000 sati igranja.
Ali kontroleri u boji (osim crnih) su svi teži od bijelih i crnih i kvalitetnije izrađeni.
Čisto da znaš ako ćeš im poslije uzimati zamjenu, da unatoč razlici u boji dulje traju.
Mada više ne gledam detalje, pa su možda sredili i taj fail.
Redovito je odlazio potenciometar na lijevoj gljivi kontrolera.


Vjerojatno nisu jer mi je prodavač samoinicijativno rekao da čim primijetim problem s kontrolerom, uzmem kontroler, donesem ga u dućan i oni ga odmah zamijene za novi,... no vraćam palćić za info o kontrolerima u boji

Kloba kaže:
PS:
I nabili su cijenu i igara i PS plusa.
Prije je godišnji PS Plus bio 60 jura, sada je 72.
Isto kao i hit igre.
No to je valjda u sklopu poskupljenja svega, ništa novo u ovim nenormalnim vremenima...


A poskupilo gorivo pa dostava digitalne verzije igre košta više
23.06.2024 | 13:23
Hvala na palcu, i pohvala za prodavača.
Meni je jedan kontroler počeo odlaziti možda mjesec dana prije isteka jednogodišnje garancije.
Bez pitanja ti daju novi (kako si i napisao).
Tada sam kupio drugi i kako nije bilo bijelog niti crnog uzeo sam plavi i skužio to što sam ti napisao.
Samo pazi na kabel od kontrolera jer ti drugi ne dolazi sa zasebnim kontrolerima.
Dobiješ jedan u kutiji sa PS5, i drugi sa (u mom slučaju) PS5 slušalicama.
Ali ako kupuješ novi kontroler, unutra će ti biti samo to, ali ne i kabel.
Iako ga možeš kupiti zasebno, pa uzeti i duži - čemu trošiti lovu na to.
Zar ne?
Eto. Sada znaš sve.
Sretno s time!
PS:
Ovo za stalak je stvarno bezobrazno. Što jest jest...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 minuta
  • m@xym: Jedino ako znaš nekoga tko to ima na poslu. Čisti prašinu samo tako...
  • m@xym: Kloba, takvo što se najbolje napravi kompresorom za zrak, a to ti je overkill za kupovati.
  • Kloba: Pokušvam naći na netu, no nilazim samo na ručne usisavače za automobile i slično
  • Kloba: Ljudi - ima li netko za preporučiti gdje bi mogao pogledati neki električni usisavač ili raspuhivač zraka za konzolu, PC složenac ili slično?
  • Lihto: Ako netko koristi LG onscreen control, pod hitno obrisati :D smeće od programa počelo m1 zagušivati XX
  • Borisone: DNS?
  • songoku: Probao sam sve zivo, private browser window etc, cak sam i pi-hole ugasio, ali nula bodova, uvijek workspace administrator
  • songoku: This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.
  • songoku: Sto treba napraviti za otvoriti taj video, pretpostavljam bele? Meni izbaci samo ovu poruku:
  • imjasminh: iPhone 11, 64gb, bijeli - 150 eur... Više na: [link]
  • smayoo: Pokojni stari i stric i ja smo igrali dosta preferans. To je dosta ozbiljnija igra od bele, i bitnija je licitacija nego samo bacanje karata. Puno manje ovisi o sreći. Nije me stari baš šamarao, ali bilo je dosta verbalnih grubosti. Ne kao u ovom videu, ali ipak dosta. :)
  • Kloba: Frenda je stari (Zagorci su) doslovno šamarao ako ga ovaj ne bi pratio sa kartom kojom je stari očekivao da ga prati. Ne samo boja, nego baš određena karta s kojom dobivaš ruku ali ne trošiš najbolje karte koje imaš
  • smayoo: bome... :D
  • zoranowsky: Ideš... :)
  • Bertone: [link]
  • Bertone: Tak je i sa Belom, moš znati pravila ali ako nemaš količinu psovki koje imaju Zagorci dok kartaju, đabe ti što znaš pravila :D
  • m@xym: Kloba, znaš pravila, ali znati igrati briškulu i tresetu... e to je već umjetnost...
  • Kloba: I ja znam igrati briškule i trešete. Donekle. Točnije, znao sam točno toliko da sam svjestan da nemam pojma. Sada više ne znam ni to. :)
  • Gjuroo: Što se šaha tiče, znam igrati "ždere". Donekle :)
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D
  • smayoo: @Kloba, šah je u Europi poznat od kraja 15. stoljeća. Hrvatski povijesni grb (šahovnica) je iz doba prije kralja Tomislava, dakle iz 9. stoljeća ili ranije
  • smayoo: Ne znam. Ali morali smo čekati da Riba sleti u Irsku jer je Dogan bio na 44 milje od Visa. :D
  • Bertone: Što bi s Jabučnjakom maloprije?
  • Kloba: Nisam to znao. Uvijek sam ih smatrao kao južnu Dalmaciju. A jbg. Učiš dok si živ...
  • JOHN: Mada se nebi bunio da sam rođen i da živim negdje na nekom od naših predivnih otoka
  • JOHN: Doći u Dubrovnik i reči im da su Dalmacija ili dalmatinci je uvreda. Osobno sam to iskusio jer kao što smayoo kaže….nije me bilo briga…..jer što god mi pričali Zagreb i purgeri su iznad svega i sviju :)
  • Kloba: I kada već toliko toga znaš, da te pitam još ovo. NDH nije prva sa idejom bijelog polja kao prvog polja na tom grbu. Na Markvoj crkvi je takav grb oduvijek, pa i nakon renovacije crkve i krova i dan danas. Znaš li išta o tome? Mislim, znaš puno toga, pa reko - možda mi možeš popuniti neke praznine ako ti se da...
  • Kloba: Smayoo - koliko po tebi ima istine u onoj priči kako smo dobili grb šahovnicu? Oteti kralj ili knez (dali Tomislav, pojma nemam više) je igrao šah za slobodu pa pobijedio?
  • Kloba: Pa Dubrovnik jest Dalmacija. Južna najužnija. Sada to što je u povijesti bio republika za sebe, geografska pozicija mislim da je - Dalmacija. No, kako je smayoo ovo lijepo objasnio, m@xym će sigurno ovo za Duborvnik. Ovo što je Smayoo pisao nisam znao. Znao sam samo ono što sam ja stavio. Uzrok je objasnio Smayoo.
  • kupus: Da ne pričamo o ovoj unutarnjoj granici, Imotski - Posušje npr
  • kupus: Prema ovoj wiki, Dubrovnik je Dalmacija. Dubrovčani bi se uvrijedili
  • smayoo: Moja pokojna baka Lucija se rodila u toj uvali, u kući u kojoj je puno prije toga bila austrougarska carinarnica (pomorska).
  • smayoo: Granica između Hrvatskog primorja i Dalmacije je točno tamo gdje je na obali granica između Ličko-senjske i Zadarske županije, a to je točno tamo gdje je stoljećima bila granica između Austro-Ugarske (tj. Habsburške carevine) i Mletačke republike.
  • smayoo: je bila trećina trojedne kraljevine), a Dalmacija je - Dalmacija. Eto, nije komplicirano :). A i učili ste to sigurno u školi svi, samo vas nije baš bilo briga. :D Zagrepčanima smo svi mi s mora - blitvari :D. Sjećam se toga iz doba studija.
  • smayoo: Stvar je povijesna. U vrijeme prije krunidbe kralja Tomislava postojale su tri kneževine - Hrvatska, Slavonija i Dalmacija. Kralj Tomislav je okrunjen za kralja trojedne kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije. To je grb na krovu crkve Sv. Marka u Zagrebu. Grb trojedne kraljevine. Hrvatsko primorje je dio priobalja i otoka koji je uvijek i oduvijek, povjesno bio dio Hrvatske (te Hrvatske koja
  • smayoo: [link]
  • smayoo: [link]
  • Kloba: No to će Riječani bolje znati definitivno. Ja živim u tom uvjerenju
  • Kloba: Istra je Istra, Dalmacija Dalmacija. Primorje je ostatak koji ih veže
  • Kloba: Primorje je Kvarner, koliko je meni poznato
  • jura22: Imam pitanje: Od kuda do kuda ide promorje a od kuda do kuda ide Dalmacija? Zar je Dalmacija veca od primorja?
  • Yonkis: Some of the Siri-related Apple Intelligence capabilities will not be launching until 2025, but Genmoji, Image Playground, Writing Tools, and many new in-app capabilities are set to be available starting in September, and these are what ‌iPhone‌, ‌iPad‌, and Mac users in the European Union will miss out on. It is not clear how long it will take Apple to expand this features to the EU, nor w

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Ender, imjasminh, m@xym, Anonimci (917)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO