Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


19.01.2024 | 08:36
Prije sir u ušima
19.01.2024 | 17:33
GENes_PXIAElsfX.jpeg


GENeso-WMAEaPlx.jpeg


AFU objavile sliku Bradleya i posade koja je razvalila onaj T-90M....
19.01.2024 | 18:36
> One was a teacher...

Ovo ima savršenog smisla svakome tko je gledao Toma Hanksa u Saving private Ryan
19.01.2024 | 19:54
IgorD kaže:
> One was a teacher...

Ovo ima savršenog smisla svakome tko je gledao Toma Hanksa u Saving private Ryan


Kaj gledao, ja sam ga glumio prije par mjeseci u filmu Terminal
19.01.2024 | 20:49
19.01.2024 | 20:57
Pisali smo ranije da je Bradley zvanicno unistio vise tenkova nego Abrams. To su doduse bili stariji modeli tenkova, ali svejedno.

Ako je ovaj T-90 stvarno unisten to ce se itekako odraziti na prodaju ruskih tenkova u buducnosti.

Neka preimenuju drzavu u "Benzinska crpka Rusija" i ne proizvode nista, jer ocigledno je da ne znaju
20.01.2024 | 02:40
drlovric kaže:
Pisali smo ranije da je Bradley zvanicno unistio vise tenkova nego Abrams. To su doduse bili stariji modeli tenkova, ali svejedno.
Ako je ovaj T-90 stvarno unisten to ce se itekako odraziti na prodaju ruskih tenkova u buducnosti.
Neka preimenuju drzavu u "Benzinska crpka Rusija" i ne proizvode nista, jer ocigledno je da ne znaju


Ajmo stat' na loptu i biti malo realni... NIJE Bradley, sam kao takav, uništio T-90. U cjelokupnom videu ima svega i još uvijek fale svi detalji ovog okršaja.
Prvo, ako stavimo face-to-face Bradleya i T-90, mala je vjerojatnost da će Bradley u tom okršaju izaći kao ultimativni pobjednik. Zato mi se i postavilo pitanje o municiji sa jegrom od osiromašenog urana jer jedino tako bi Bradley imao neke šanse protiv T-90. Čak sam išao dotle da sam pretpostavio da su Ukrajinci osposobili par Bradleya s takvim naoružanjem samo kako bi podigli malo moral svojim jedinicama.
Po svemu sudeći, ispada da tu nema nikakvog osiromašenog urana već da je sve stjecaj okolnosti i sreće. T-90 je onesposobljen sretnim udarom drona ili baražnim metkom koji je klepio baš u neki vitalni dio tenka. Možebitno se i posada uspaničila, a definitivno je sve otišlo u krasni k. kad se kupola počela okretati bez kontrole. Na kraju videa ipak vidimo da je cijela posada uspjela živa uteći iz tenka.
Unatoč svemu, svaka čast ekipi iz Bradleya koja je do kraja išla stisnuti taj tenk.
20.01.2024 | 10:29
Ovo je zanimljivo, možda je istina, možda propaganda da zbuni Ruse, možda nešto treće...

www.newsweek.com/ukraine-blackjack-hacke...litary-sites-1862139

> A Ukrainian hacking group linked to the country's main spy agency has stolen construction plans for more than 500 Russian military sites, Ukraine's military intelligence agency, the GUR, said Friday.

> The group, dubbed "Blackjack", which has previously been linked to the Security Service of Ukraine (SBU), hacked into a Russian state enterprise involved in construction work for President Vladimir Putin's military. Blackjack was able to obtain more than 1.2 terabytes of classified data.

> The GUR added that, as part of Blackjack's cyber operation, all the stolen data was deleted from seven Russian servers. Ukraine's news agency Interfax said the hackers also disabled 150 computers.
20.01.2024 | 11:03
Gjuroo kaže:
drlovric kaže:
Pisali smo ranije da je Bradley zvanicno unistio vise tenkova nego Abrams. To su doduse bili stariji modeli tenkova, ali svejedno.
Ako je ovaj T-90 stvarno unisten to ce se itekako odraziti na prodaju ruskih tenkova u buducnosti.
Neka preimenuju drzavu u "Benzinska crpka Rusija" i ne proizvode nista, jer ocigledno je da ne znaju


Ajmo stat' na loptu i biti malo realni... NIJE Bradley, sam kao takav, uništio T-90. U cjelokupnom videu ima svega i još uvijek fale svi detalji ovog okršaja.
Prvo, ako stavimo face-to-face Bradleya i T-90, mala je vjerojatnost da će Bradley u tom okršaju izaći kao ultimativni pobjednik. Zato mi se i postavilo pitanje o municiji sa jegrom od osiromašenog urana jer jedino tako bi Bradley imao neke šanse protiv T-90. Čak sam išao dotle da sam pretpostavio da su Ukrajinci osposobili par Bradleya s takvim naoružanjem samo kako bi podigli malo moral svojim jedinicama.
Po svemu sudeći, ispada da tu nema nikakvog osiromašenog urana već da je sve stjecaj okolnosti i sreće. T-90 je onesposobljen sretnim udarom drona ili baražnim metkom koji je klepio baš u neki vitalni dio tenka. Možebitno se i posada uspaničila, a definitivno je sve otišlo u krasni k. kad se kupola počela okretati bez kontrole. Na kraju videa ipak vidimo da je cijela posada uspjela živa uteći iz tenka.
Unatoč svemu, svaka čast ekipi iz Bradleya koja je do kraja išla stisnuti taj tenk.


Evo malo detaljnije o svemu. Bit će film na ovu temu, samo je pitanje vremena...

x.com/wartranslated/status/1748480083990372669?s=20
21.01.2024 | 21:10
Ne znam je li ovo istina, izgleda stvarno, ako jest, VVP je otišao na kvasinu.


GEXsLUwXAAASj_v.jpeg


GEXsI_ZXMAAhQz4.jpeg


Ovim, defacto, Putin tvrdi da je prodaja Alaske SAD-u ništetna i da je u pitanju okupirani ruski teritorij...

Ponavljam, možda je u pitanju photoshop, ali kako vidim da se po Rusiji osvanuli jumbo plakati Alaska je naša...
Jasno mi je za plakate, u pitaju su izbori, treba pokazati snagu i sličan bulšit, ali potpisati službeni dokument je nešto drugo...
22.01.2024 | 12:17
Stay kažu na ovo Ukrajinci s translate.


"Predsjednik je potpisao dekret o teritorijima Rusije povijesno naseljenim Ukrajincima.

Zadužio je Kabinet ministara da izradi plan za očuvanje nacionalnog identiteta Ukrajinaca u zemljama koje su oni povijesno nastanjivali (Kuban, Starodubščina, Belgorodska oblast itd.) i da prouči činjenice o zločinima protiv Ukrajinaca u Rusiji...

Belgorod je izvorno ukrajinska zemlja... Belgorod se mora uzeti!!"
22.01.2024 | 12:57
Imamo li mi koje gradove da su gradovi prijatelji sa Moskovom ili kojim ruskim gradom? Da ne bi i to počeli svojatati?
  • Air
  • Korisnik
  • 72
22.01.2024 | 13:02
Yonkis kaže:
Imamo li mi koje gradove da su gradovi prijatelji sa Moskovom ili kojim ruskim gradom? Da ne bi i to počeli svojatati?


Rijeka možda? Ona se često ovdje spominjala.
22.01.2024 | 13:30
Zagreb -> Saint Petersburg, Russia
Pula -> Novorossiysk, Russia
22.01.2024 | 17:25
Rijeka je prijatelj s Gomeljem, bjeloruskim gradom. Nije ni s jednim ruskim, ali već je i ovo zajebano...
24.01.2024 | 01:02
Djuro genijalac kaže:
Ne znam je li ovo istina, izgleda stvarno, ako jest, VVP je otišao na kvasinu...


Ne kužim se u legislativu ni kad piše na hrvatskom, kamo li na engleskom, a pogotovo ne na ruskom...
Međutim, mislim si da bi ovakav neki dokument trebao biti napisan na puno više stranica da mi mogao imati neku težinu i smisao.
Plus, ne sumLJam da bi narcisistički Putin iskoristio priliku da njegov osobni potpis zablista na jednom takvom značajnom dokumentu.
24.01.2024 | 02:04
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ne znam je li ovo istina, izgleda stvarno, ako jest, VVP je otišao na kvasinu...


Ne kužim se u legislativu ni kad piše na hrvatskom, kamo li na engleskom, a pogotovo ne na ruskom...
Međutim, mislim si da bi ovakav neki dokument trebao biti napisan na puno više stranica da mi mogao imati neku težinu i smisao.
Plus, ne sumLJam da bi narcisistički Putin iskoristio priliku da njegov osobni potpis zablista na jednom takvom značajnom dokumentu.


A gle, svi znamo da u svakom ratu prvo umre istina, to je valjda prirodno tom događaju. Ono boldano si zbog mene napisao

I ja sumnjem da je to original.
24.01.2024 | 19:22
cariblanco kaže:
Ono boldano si zbog mene napisao


Jok. Prste k sebi. To pišem tako samo za osobni gušt
24.01.2024 | 23:21
Koliko moraš biti u kaosu i bez funkcionalne naredbodavne hijerarhije da oboriš transport sa 65 vlastita vojnika koji idu na razmjenu? Preživjetli su frontu i ruske metke i granate, ali nisu preživjeli vlastite snage.
24.01.2024 | 23:41
Baš si mislim koliko je šampanjca bilo u prvoj klasi tog aviona?

Svoje vojnike transportiraju u stočnim vagonima a zarobljenike prevoze avionom?! Sigurno im i filmove prikazuju. Cijela stvar je bez veze a za par dana ćemo valjda znati više.

twitter.com/GloOouD/status/1750112125568...oYdSxHXMqFg&s=19

> Their is a information that board number of the fallen IL-76MD is RA-78830.

> Before that, he was spotted over Armenia on January 23, 2024 and flew towards ????????Iran, where he disappeared.

> It flew through Egypt (fly over it), before that through the Red Sea and ????????Iran. He disappeared from the radar near ????????Syria, and then flew to Belgorod.

> He made his last takeoff from Belgorod. It was flying towards the central part of the ????????Russia (north-eastern flight direction), but was shot down near the settlement of Yablunovo.

> So far, there are still no signs that there could be any prisoners there.
25.01.2024 | 00:05
IgorD kaže:
Baš si mislim koliko je šampanjca bilo u prvoj klasi tog aviona?


Da, častili su se jer su sami sebi digli Nordstream, a sada su i sami sebi oborili Il-76! Baš su ludi ti Rusi!
25.01.2024 | 08:06
dpasaric kaže:
Koliko moraš biti u kaosu i bez funkcionalne naredbodavne hijerarhije da oboriš transport sa 65 vlastita vojnika koji idu na razmjenu? Preživjetli su frontu i ruske metke i granate, ali nisu preživjeli vlastite snage.


Ovo ti zbilja nije trebalo. Sve znaš naći i proučiti, a ovdje se nisi potrudio saznati da je avion išao OD BELGORODA prema Rusiji. Potom, na listi navodnih zarobljenika za razmjenu su imena ukrajinaca koji su VEĆ ZAMIJENJENI...
25.01.2024 | 08:20
Otkuda vama sve te informacije ili dezinformacije. Nisam od jučer pa mogu reči da nisam vesla sisao i da sam internetski potkovan ali gdje samo pronalazite te (provjerene) info?
25.01.2024 | 09:05
Yonkis kaže:
Otkuda vama sve te informacije ili dezinformacije. Nisam od jučer pa mogu reči da nisam vesla sisao i da sam internetski potkovan ali gdje samo pronalazite te (provjerene) info?


Twitter
25.01.2024 | 10:20
korisnik kaže:
Yonkis kaže:
Otkuda vama sve te informacije ili dezinformacije. Nisam od jučer pa mogu reči da nisam vesla sisao i da sam internetski potkovan ali gdje samo pronalazite te (provjerene) info?


Twitter


Broj aviona je poznat. Pa je po javno dostupnim informacijama poznato kud je letio i gdje je bio. Potom su sami Rusi objavili popis navodnih zarobljenika koji su bili na tom letu (btw, čini ti e logičnim dizati avion u ratu i uzimati mu resurse kojih nemaš dovoljno da bi dovezao 65 zarobljenika na razmjenu?), a koji su već zamijenjeni prije.

Po listi poginulih koju Rusi guraju ispada da je 65 ukrajinaca čuvalo samo 3 zarobljenika. Oslobođeni ukrajinci kažu da je omjer čuvara prema zarobljenicima bio 3:1; na njih 60-ak bi došlo 20 čuvara. Na kraju, sve to zanemari i pogledaj fotke s mjesta pada. Ako je tu bilo 80-ak ljudi, bilo bi tijela na sve strane, a na slici nema ni jednog. Nađi slike onog nsretnog malezijskog leta koji je Girkin srušio pa ćeš vidjeti kako izgleda kad padne avion pun putnika.
Sad sve skupa zbroji i sam zaključi je li vjerojatnije da je Il-76 vozio ukrajinske zarobljenike na razmjenu u smjeru SUPROTNOM od Ukrajine nakon što je poletio u Iranu (što bi ukrajinci radili u Iranu?!) ili je vozio nešto drugo iz Irana...
25.01.2024 | 14:39
Jel taj avion oboren prilikom slijetanja ili nakon polijetanja iz Belgoroda?

Zanima me da li je istovario to sto je dovozio, pa ga roknuli praznog. Ili je eksplodirao pun tovara, prije nego je uopce uspio sletjeti.

Na avionu se vide ostecenja od parcadnog dejstva eksplozivne glave. Oboren je nekim PZO sustavom, vjerojatno Patriot ali ne mora biti slucaj.

Rusija u svom arsenalu vjerojatno ima stotinu ovakvih aviona. Tko zna u kakvom su stanju i koliko dobro odrzavan.

I nama su slijetali u KAF, pojma nemam sta su dovozili u Afganistan u NATO bazu.
25.01.2024 | 15:15
drlovric kaže:
I nama su slijetali u KAF, pojma nemam sta su dovozili u Afganistan u NATO bazu.


Vjerojatno kavijar
25.01.2024 | 15:30
korisnik kaže:
Yonkis kaže:
Otkuda vama sve te informacije ili dezinformacije. Nisam od jučer pa mogu reči da nisam vesla sisao i da sam internetski potkovan ali gdje samo pronalazite te (provjerene) info?


Twitter


Najbolji izvor su telegram kanali. Ako to pratiš neko duže vrijeme onda možeš sam zaključiti koji su najobjektivniji...jer i tamo ima dosta fake news.
28.01.2024 | 09:39
Russia's Leningrad region announced nighttime mobile Internet shutdowns until January 31st.

twitter.com/Gerashchenko_en/status/1751246412778455142

> Most likely, the Internet blackouts are connected with the first attack of Ukrainian drones on Leningrad region since the beginning of the full-scale war. On January 18, 2024, UAVs attacked the St. Petersburg Oil Terminal, and on January 21 they successfully hit Novatek's terminal in the port of Ust-Luga. At the moment, St. Petersburg is the farthest point reached by the AFU drones.

twitter.com/Gerashchenko_en/status/1751192337286336517

> In recent months in Russia, there have been incidents of Internet shutdowns and blocking of messengers such as WhatsApp and Telegram in regions where even minimal protest activity is detected.
28.01.2024 | 11:11
www.facebook.com/6363207806/posts/101577...tid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Parodija na naciste i percepcija Generacije Z koja misli da je Putin negativnija osoba od Hitlera sto smo vidjeli kod skandiranja nacisti u Kanadi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kupus, MacSlavko, Riba, VanjusOS, Anonimci (309)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.82 Seconds

Provided by iJoomla SEO