Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


15.01.2024 | 08:15
Ajde da malo prekinemo ovaj perpetuum mobile s konkretnim novicama. AFU su jučer srušile DVA ruska leteća radara (A-50 i iL-22) iznad Azovskog mora.

GD3RMebXEAA-a2K.jpg


To znači da Rusija sad drži svjetski rekord za najskuplji zračni gubitak u povijesti, jer A-50 ima cijenu od cca 350 milijuna dolara (za toliko su ih nudili). Il-22 je bio oštećen u zraku i pokušao se dovući do ruskog teritorija, ali je u području Kerča nestao s radara što bi sugeriralo da je i on pao u more.

oCMrqmPr.jpg


Ti su avioni koordinirali sve ruske zračne napade u ovom području i pokazuju da je Budanov bio (opet) u pravu kad je najavio još jači ukrajinski pritisak na Krim.

Zapovjednik URZ je samo objavio:

GD3RL8-WoAANv1Y.png


Kad već pišem, da se dotaknem i Avdiivke koja se i dalje drži i oko koje je Rusija dosad prema procjenama američkih obavještajaca koji su dosad uvijek bili bitno konzervativniji od ukrajinskih izvora (barem prema van, na koncu se dosad pokazalo da AFU zapravo uopće ne pretjeruje) izgubila preko 13.000 ljudi.
Ono što je sad činjenica koju ističe i ruska strana je da su AFU digle upotrebu dronova na dosad neviđenu razinu. Prijašnji šef Roscozmosa Rogozin je priznao da Ukrajina sa svojom proizvodnjom dronova sad mijenja taktiku i svaki pješački vod ima svoje operatera dronova koji su sveprisutni: 'Uđeš u naselje na prvoj crti i kao da si ušao u osinje gnijezdo - zujanje sa svih strana. Na ulazu te dočekaju dronovi u paru. Jedan odmah napada, drugi snima i napada one koje kreću u pomoć prvoj žrtvi.'

Još da spomenem i Krinky, tj. onaj mostobran na lijevoj obali Dnipra koji rusima stvara izuzetne probleme, ali kojem i dalje ne mogu ništa.
U međuvremenu se Bradley pokazao vrijedan zlata i, mislim da je to sad jasno, najefikasnije oklopno borbeno sredstvo trenutno na bojištu Ukrajine. Njegov 25 mm top je dovoljno jak da izrešeta ruske tenkove (obrazac koji smo vidjeli još u Kuvajtu), a brzina i pokretljivost ga čine vrlo teško uhvatljivim za rusku stranu. U SAD su se pokrenule ozbiljne rapsrave, jer oni imaju nekoliko stotina bradleya koji su već otpisani i čekaju rezanje i uništavanje. Ti se bradleyi ne vode ni na jednom brojnom stanju ni jedne postrojbe, nisu više u aktivnom sastavu oružanih snaga, otplaćeni su i njihovo doniranje Ukrajini bi zapravo bilo jeftinije za SAD (jer ne treba plaćati ovo uništavanje).

Evo, toliko od mene.
15.01.2024 | 20:24
Djuro genijalac kaže:
...izgubila preko 13.000 ljudi.


Mislim da bi Putinov komentar na to bio da nije poginulo dovoljno.
15.01.2024 | 23:03
dobro to bi mozda bio Putinov komentar, a da li se to slaze sa Starcraft mapom?
16.01.2024 | 09:30
Ender kaže:
dobro to bi mozda bio Putinov komentar, a da li se to slaze sa Starcraft mapom?


Slaže se - jer se vidi da drugi Starcraft Player u startu ima neuspredivo veći broj jedinica, pa prvi i nije imao neke šanse, što su oni koji su ovo zakuhali dobro znali, ali ih nije bilo briga, željeli su gledati tu ne-fer igru iz svojih interesa.
16.01.2024 | 15:20
Znaci rat pobjedjuju mnogobrojniji? To mi je nesto novo

Ne treba onda niko ni ratovati. Samo nek nas prebroje i potpisuj primirje
16.01.2024 | 16:09
evo jedne hipoteticke situacije, ajd malo misaoni experiment:
recimo zarate Rusija i Pakistan iz nekog razloga (nisam bas siguran da se direktno granice).
Rusija ima nukes, Pakistan takodje ima 1 (ili vise) nukes.
Rusija ima oko 150 mil stanovnika, Pakistan je imao 170 (sada i vise) mil stanovnika.
sta kaze starcraft mapa?
ili recimo da li moze da se simulira situacija iz 1979. god. kad je SSSR usao u Afganistan?
tad je SSSR imao 220 mil stanovnika, opremu i oruzje, takodje i nukes.
afganistanaca bilo daleko daleko manje, neke tandzare su koristili kao puske, dok nisu dobili nesto naoruzanja i rucnih bacaca i nekih raketa (drlovric moze preciznije da kaze), i po svoj toj logici trebalo je da ih pregaze, ali ipak nisu.
eto da li to moze da se simulira?
16.01.2024 | 16:25
Ender kaže:
dobro to bi mozda bio Putinov komentar, a da li se to slaze sa Starcraft mapom?


Jučer sam slušao jednog Amera koji je malo ratovao u Ukrajini sa svojom ekipom. U jednom trenutku je spomenuo kako Rusi svoje vojnike šalju da ginu kao zergovi. Dakle, Davor je u pravu.
Doduše, Ukrajinci Ruse zovu orcima, pa se onda tako može tu primjeniti i WarCraft strategija. I Middleearth strategija isto. I Civilization, što se mene tiče. Vjerojatno i Angry Birds strategija ima smisla s obzirom na svekoliko korištenje dronova.
16.01.2024 | 16:43
drlovric kaže:
Znaci rat pobjedjuju mnogobrojniji? To mi je nesto novo
Ne treba onda niko ni ratovati. Samo nek nas prebroje i potpisuj primirje


Pa to i nije neka novost. U ratovanju postoji pojam rata iscrpljivanjem iliti attrition warfare. Mislim da je Rusiji to čak omiljeni način ratovanja. Em Imaju svoju povijest takvog načina ratovanja em su sada isto to primjenili i na Bakhmutu i na Avdiivki.
Rusi si mogu priuštiti čak i juriše nenaoružanih vojnika kako bi iscrpili Ukrajince. Tu dolazi do izražaja ta brojnost u ljudstvu kojeg su Rusi spremni žrtvovati.
16.01.2024 | 16:49
dpasaric kaže:
Ender kaže:
dobro to bi mozda bio Putinov komentar, a da li se to slaze sa Starcraft mapom?


Slaže se - jer se vidi da drugi Starcraft Player u startu ima neuspredivo veći broj jedinica, pa prvi i nije imao neke šanse, što su oni koji su ovo zakuhali dobro znali, ali ih nije bilo briga, željeli su gledati tu ne-fer igru iz svojih interesa.


To je u StarCraftu nemoguće jer je igra izbalansirana da svaki igrač na početku ima približno jednake šanse za pobjedu bez obzira s kojom rasom igra.
Sve ostalo bi bilo cheatanje kao npr. i "black sheep wall".
16.01.2024 | 17:23
Gjuroo kaže:
U ratovanju postoji pojam rata iscrpljivanjem iliti attrition warfare.


Russians are being slaughtered trying to take Avdiivka as an ‘election’ gift for Putin

> But instead of digging in even deeper and taking aim at Ukrainian lines with thousands of howitzers, the Russian military has gone on the attack. All along the front line almost every day, mixed columns of Russian infantry and armored vehicles assault Ukrainian fortifications.

> In attempting to advance, and thus exposing themselves to Ukrainian firepower, the Russians have wasted their own firepower advantage – and also wasted their opportunity to wage the war of attrition that Putin appeared to want. Worse, in attacking while the Ukrainians hunker down, the Russians are letting the Ukrainians inflict casualties without taking many casualties of their own.
16.01.2024 | 17:29
Isti ovaj tekst samo zamijeni Ruse sa Ukrajincima i vice versa, u kasno proljeće ‘24 kada Ukrajinci krenu opet u kontraofenzivu.
16.01.2024 | 18:41
drlovric kaže:
Znaci rat pobjedjuju mnogobrojniji? To mi je nesto novo

Ne treba onda niko ni ratovati. Samo nek nas prebroje i potpisuj primirje


Ajde, ne trivijaliziraj, gleda se zbir svih jedinca, točno kao u Starcraftu. Da su imali podjednaku situaciju ili da su Rusi bili u maloj prednosti, ajde, ali ovako je bilo jasno prvi tren da trebaju u pregovore. Nisu, pa sada tamo imamo katastrofu, a teritorij im je nepovratno izgubljen.
16.01.2024 | 18:44
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Ender kaže:
dobro to bi mozda bio Putinov komentar, a da li se to slaze sa Starcraft mapom?


Slaže se - jer se vidi da drugi Starcraft Player u startu ima neuspredivo veći broj jedinica, pa prvi i nije imao neke šanse, što su oni koji su ovo zakuhali dobro znali, ali ih nije bilo briga, željeli su gledati tu ne-fer igru iz svojih interesa.


To je u StarCraftu nemoguće jer je igra izbalansirana da svaki igrač na početku ima približno jednake šanse za pobjedu bez obzira s kojom rasom igra.


Postoje custom mape, sam sam napravio neke. Ovo s Rusima je bila toliko očigledna custom mapa da mi totalno niste jasni kada to poričite.
16.01.2024 | 21:53
A da jednostavno više ne spominjemo Starcraft u svezi sa realnošću

ChatGPT: Some aspects of StarCraft strategy can be loosely related to real war strategy, such as resource management, reconnaissance, and adapting to the opponent's movements. However, it's important to remember that the context and dynamics of a real war are far more complex and serious than a video game.
While StarCraft strategy shares some broad principles with military conflicts, it's crucial to emphasize that the real-world Ukraine-Russian conflict involves complex geopolitical, historical, and ethical considerations that go beyond the scope of a video game. Strategies in a game like StarCraft might involve resource management and unit positioning, whereas real-world conflicts involve diplomatic, economic, and humanitarian dimensions. Drawing direct parallels between the two can oversimplify the gravity of actual geopolitical events.
16.01.2024 | 22:50
... a možda ni pregovore koji su trebali uroditi s nečim na samom početku.

Putin je išao po Kijev a i Odesa je bila važan cilj jer je prema onim mapama s početka sukoba ideja bila proći skroz do Moldavije.

Znači, Ukrajina se spasila a ne nešto izgubila u ove dvije godine. Možda su i nas spasili. Komotno možemo otići u zonu fantazije pa nastaviti dalje, nakon Moldavije i Rumunjska a to odmah znači milom ili silom Srbija i Crna Gora, znači Putin je htio izaći na Jadran. Ukrajina ga je spriječila.

Fala Ukrajina.
17.01.2024 | 01:07
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Ender kaže:
dobro to bi mozda bio Putinov komentar, a da li se to slaze sa Starcraft mapom?


Slaže se - jer se vidi da drugi Starcraft Player u startu ima neuspredivo veći broj jedinica, pa prvi i nije imao neke šanse, što su oni koji su ovo zakuhali dobro znali, ali ih nije bilo briga, željeli su gledati tu ne-fer igru iz svojih interesa.


To je u StarCraftu nemoguće jer je igra izbalansirana da svaki igrač na početku ima približno jednake šanse za pobjedu bez obzira s kojom rasom igra.


Postoje custom mape, sam sam napravio neke. Ovo s Rusima je bila toliko očigledna custom mapa da mi totalno niste jasni kada to poričite.


Pa o custom mapama i pričamo ako pričamo o balansu snaga. Svi igrači kreću od nule i svi imaju približno jednako dostupne resurse. Dakle, ponavljam, po StarCraftu je nemoguća situacija koju si opisao osim ako je neki cheat u pitanju.
Druga stvar... Tu pola ljudi ni ne igra StarCraft niti zna o čemu pričaš. Samim time im ni ne može biti očigledna poveznica. Kad bi se potrudio elaborirati i argumentirati poveznice između ovog stvarnog rata i StarCrafta, možda bi netko i prihvatio da to ima smisla.
17.01.2024 | 01:29
[quote="Yonkis" post=219969]A da jednostavno više ne spominjemo Starcraft u svezi sa realnošću

/quote]

Mislim da tražiš malo previše, a nemaš "nuke" Ako bi se tvoj scenario obistinio, onda bi mogli reći "car je gol"
17.01.2024 | 16:24
Evo pomalo i Rusima dolazi iz guzicu u glavu, bar po pitanje opravdavanja rata. Mada su ta opravdanja samo smokvin list i služe da uvjere javnost zbog čega je pokrenuta agresija. Prve priče o nacistima, bio-labovima i sl. su prošlost. Vjerojatno su i Rusi uvidjeli da to nije dosta uvjerljiv razlog za domaću javnost, pa polako okreću list, prema woke temama.

www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-guvern...-borimo/2529394.aspx

Mislim da će ovakve i slične teme polučiti bolje rezultate kod domaće javnosti, nego oni prijašnji izgovor. Pričao sam o ovome prije pola godine, gdje sam naveo da bi Rusima puno bolji izgovor bio ; očuvanje porodice, borba protiv LGBT, očuvanja religije i sl. Sad ću si umisliti, da njihova vodeća PR služa čita jabučnjak i da sam postao Ruski savjetnik. LOL
17.01.2024 | 18:11
cariblanco kaže:
Sad ću si umisliti, da njihova vodeća PR služa čita jabučnjak i da sam postao Ruski savjetnik. LOL


Daj bankovni izvadak uplate od strane Rusa or didn't happen.
17.01.2024 | 21:02
Iran je gadjao bazu nekakvih terorista na tlu Pakistana i ubili su nekoliko nevine djece. Ima i ranjenih.

Iranaca ima 85-90 milijuna, a Pakistanaca valjda oko 250 milijuna.

Global firepower tvrdi da je pakistanska armija 9. na svijetu po snazi. Iran je tu na 14. mjestu.

Pakistan je nuklearna vojna sila jos od 1998. i sta su uradili?

Poslali su protestno pismo. Osudili napade i nikom nista.

Sta cemo sad?

Zabagovao mi nesto Starcraft. Trebam update
17.01.2024 | 21:43
drlovric kaže:
Zabagovao mi nesto Starcraft. Trebam update


Amateru!
18.01.2024 | 12:42
Prikaz kako Bradley masakrira najbolje što Rusi imaju, T-90M. Vidi se kako radi reaktivni oklop, ali na koncu T-90M skonča in great balls of fire... Stepove, Donjeck.

x.com/astraiaintel/status/1747920198630273187?s=20
18.01.2024 | 13:27
Preko 1000 km udaljenosti...

Ukraine Confirms St Petersburg Attack, Claims Drone Flew Over Putin’s Valdai Residence

> A fire reportedly broke out, with a burning area of 130 square meters.

> The security service source told Kyiv Post there was damage to the oil terminal but did not provide further details.

> “Also, during the operation, one of the drones flew over Valdai, where the personal estates of the Rothenbergs, Kovalchuk and one of Putin's palaces are located,” they added.
18.01.2024 | 17:17
Djuro genijalac kaže:
Prikaz kako Bradley masakrira najbolje što Rusi imaju, T-90M. Vidi se kako radi reaktivni oklop, ali na koncu T-90M skonča in great balls of fire... Stepove, Donjeck.
x.com/astraiaintel/status/1747920198630273187?s=20


Da... Baš sinoć sam naletio na taj i još jedan snimak. Brutalno.
To nisu meci s jezgrom od osiromašenog urana?
18.01.2024 | 19:59
Nisam 100% siguran (dr. Lovrić će znati bolje, vjerujem), ali mislim da nisu. To nisu meci, to su granate s eksplozivnim punjenjem (top je, iako mu je promjer samo 25 mm, tj. 1 inch/zoll)
18.01.2024 | 21:02
Evo, zguglo sam ga:
"Subsequent ammunition developments resulted in the M919 APFSDS-T (Armor-Piercing Fin Stabilized Discarding Sabot with Tracer) round, which contains a finned depleted-uranium penetrator similar in concept to armor-piercing munitions used in modern tanks. The M919 was used in combat during the 2003 invasion of Iraq."

Ima opciju, al ovo na snimci vjerojatno nije ta municija.

I ovo je dobar citat:
"The 25 mm automatic gun is not the weapon of choice for engaging tanks, but vehicle commanders, crews, and CALL and Army Infantry Center personnel have reported isolated instances in which the 25 mm automatic gun disabled older generation tanks. However, Army Materiel Systems Analysis Activity (AMSAA) officials stated that, on the basis of their assessment of combat vehicles in the Persian Gulf war, for the 25 mm automatic gun to incapacitate a tank it would have to be hit at close range in its more vulnerable areas."
18.01.2024 | 21:15
Meni onaj video s x-a pari kao video igrica. I stvarno mislim da je
18.01.2024 | 23:45
Pogledao sam sada jos jednom video i pojma nemam sta da mislim. Meni ovo ne djeluje kao da je tenk unisten.

Eksplodirale su dimne kutije na samom kraju snimka i mislim da je autor ciljano tu prekinuo klip, jer se tenk mozda odvezao na sigurno. Pojma nemam.

Bradley je u Desert Storm busio T-55 samo tako, kao i sve transportere ruske proizvodnje. Bradley posjeduje taj dual feed gun 25mm. Pancirna municija i eksplozivno-rarpskavajuca su izbor u 90% misija.

T-90 je ipak veliki tehnoloski iskorak u odnosu na tu staru sovjetsku tehnologiju.

Kada je Bradley zasuo tenk ovim topom, vjerujem da su mu svi senzori osteceni i da je posada bila slijepa. Oni uopce ne skrecu nego idu ravno na pravac pucanja.

To moze biti iz vise razloga:

1. Ne vide gdje idu i ne mogu da odrede pravac napada. Najvjerojatnije.

2. Svjesno okrecu frontalni dio tenka gdje je balisticka zastita najveca. Velike pohvale ako je to slucaj.

3. Mozda su samo imali srece

4. Uspanicili se i ne mogu da komuniciraju, jer nista ne cuju. Mogu zamisliti samo kako odjekuje u toj limenoj konzervi kada te zaspu ova pancirna zrna.

Ulazio sam u razne tenkove (ugasene), nije to okruzenje za mene. Mogu samo zamisliti kako izgleda biti unutra u samoj borbi...
18.01.2024 | 23:50
BigMac kaže:
Meni onaj video s x-a pari kao video igrica. I stvarno mislim da je


Nije igra. U Starcraftu nema t-90
Tu ti je malo šira priča:
18.01.2024 | 23:59
drlovric kaže:
Mogu zamisliti samo kako odjekuje u toj limenoj konzervi kada te zaspu ova pancirna zrna.


I meni je to palo na pamet Doduše, posada ionako ima slušalice protiv buke, ne?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kupus, MacSlavko, Riba, Anonimci (274)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.76 Seconds

Provided by iJoomla SEO