Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management


29.08.2024 | 07:52
smayoo kaže:
Da, baš sam i ja to htio napisati. Zabudalio je Djuro, misli na Edwarda Snowdena.


Sori, quotao krivi dio posta!

dpasaric kaže:
Od prisluškivanja, snimanja, ciljano složenih trojanaca s keyloggerima, a evo sada sam našao da je i Signal (kojeg je Snowden hvalio kao sigurnog)


Na ovo sam se htio referirati, isprika. On je u Moskvi i ima državljanstvo majke Rusije.

Moja greška. Isprika.
29.08.2024 | 07:59
Nego, evo kako se ponaša čovjek koji misli da je iznad zakona.

Twitter je dobio sudski nalog da svoje poslovanje u Brazilu uskladi s brazilskim zakonima. Rješenje Muska: gasi brazilski ured i problem je riješen.

Sud izdaje nalog da s njim porazgovaraju elektroničkim putem (dakle ne traži se od njega niti da dođe u Brazil i da se inkomodira na taj način) da mu prenesu svoje opaske i što nije sukladno brazilskim zakonima u roku od 24 sata, jer su svi rokovi probijeni.

I onda naš Elon objavi ovo:

elon.jpg


Namijenjeno predsjedniku vrhovnog suda, ako sam dobro shvatio.

I još i ovo, za slučaj da ono prije nije bilo dovoljno.

GWH1Qp1XUAEPd7R.jpg


I sad, ako Brazil zabrani poslovanje mreže koju smo nekad znali pod imenom Twitter, to će biti gušenje slobode govora?
Evo, čekam da mi netko objasni da je EM iznad zakona tj. da on sam može birati koje će zakone poštovati, a koje ne...?
29.08.2024 | 08:07
Djuro genijalac kaže:
Na ovo sam se htio referirati, isprika. On je u Moskvi i ima državljanstvo majke Rusije.


Da, ako govorimo o Snowdenu, on jest u Rusiji, ali ne jer je ljubitelj Rusije (nikada to nečim nije pokazao) nego je to jedino mjesto gdje ga vlastita domovina ne bi progonila jer jer iznio prljav veš na dan. Ništa što je Snowden napravio nije ljudski i moralno krivo, a svi zločini koje je "otvorio" su u suprotnosti s ustavom SAD-a i zlorabe su vlasti - i gotovo sve je izvedeno mimo Kongresa, što samo po sebi govori da je krivo i mimo demokratskih procedura. Ništa loše on tu nije napravio, samo je želio da se zakon poštuje i da se građani ne varaju.

Reći da je Snowden "ruski špijun" je isto kao kada netko kod nas ukaže na kriminal i korupciju naše vlasti, pa dobije etiketu "četnik koji mrzi sve hrvatsko". Snowdenova žrtva se može gledati kao vrhunski akt domoljublja u želji da mu domovina postane bolja i poštenija.

Sada će još i moj omiljeni genijalni glazbenik Jean-Michel Jarre ispasti "ruski špijun" jer je cijeli track posvetio Snowdenu i još pustio njegov sample kao dio pjesme.

29.08.2024 | 08:09
Djuro genijalac kaže:
I sad, ako Brazil zabrani poslovanje mreže koju smo nekad znali pod imenom Twitter, to će biti gušenje slobode govora?
Evo, čekam da mi netko objasni da je EM iznad zakona tj. da on sam može birati koje će zakone poštovati, a koje ne...?


Nisi pratio sve - to što traže od njega je kontradiktorno s njihovim vlastitim zakonima, traže ga da eksplicitno krši neke stavke ustava jer su sami sa sobom u konfliktu jer, naravno, licemerno lažu i "iznad naroda su", kao brinu za ljude, a zapravo žele potpunu kontrolu i cenzuru političkih oponenata.
29.08.2024 | 08:11
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
I sad, ako Brazil zabrani poslovanje mreže koju smo nekad znali pod imenom Twitter, to će biti gušenje slobode govora?
Evo, čekam da mi netko objasni da je EM iznad zakona tj. da on sam može birati koje će zakone poštovati, a koje ne...?


Nisi pratio sve - to što traže od njega je kontradiktorno s njihovim vlastitim zakonima, traže ga da eksplicitno krši neke stavke ustava jer su sami sa sobom u konfliktu jer, naravno, licemerno lažu i "iznad naroda su", kao brinu za ljude, a zapravo žele potpunu kontrolu i cenzuru političkih oponenata.


Zašto je onda ugasio svoj ured u Brazilu? Ako je to tako, onda je siguran dobitnik bilo kakvog sudskog spora...
Bar si on može dopustiti obijesno parničenje (financijski).
S druge strane, dati video iskaz mu nikako ne može naškoditi. Kroz zaslon monitora ga ne mogu uhititi. Dakle, da mu je doista stalo do širenja demokracije kao posljedice slobode govora, mogao je, po prvi puta u životu, put his money where his mouth is, i učiniti nešto za brazilski narod, zar ne?

Ovo s toalet papirom nije čak ni djetinjasto, nego razina ispod. Nešto u rangu MAGA idiota koji misle da je Zemlja ravna ploča.
29.08.2024 | 08:55
Ender kaže:
francuzi ajd sto ne kuvaju caj, nego izgleda za te drzavne institucije ne prave visoke zgrade, pa ljudi nemaju priliku da skacu kroz prozor.


Ne treba zaboraviti da je ruska "duga ruka pravde" u Španjolskoj sustigla onog pilota što je prebjegao u Ukrajinu, a vjerojatno i novičoka imaju još negdje na lageru.
Ako ga Putler želi smaknuti, ne bih se kladio na Durovovu sigurnost ni da je ostao u francuskom zatvoru.
31.08.2024 | 07:20
I evo ga, dogodilo se...

apnews.com/article/brazil-musk-x-suspend...;utm_source=Twitter#

Kad si netko umisli da je iznad zakona...
31.08.2024 | 08:19
Djuro, podržavaš krivu stranu, znači nikada u povijesti, ali nikada, ekipa koja želi cenzuru i ograničava slobodu govora nisu bili "good guys".

Pa nije lud da tamo žrtvuje ljude da ih ovi odmah strpaju u zatvor.

Sada su zaprijetili enromnim novčanim kaznama građanima koji bi putem VPN-a pristupili Twitteru. Musk kaže da će sada objavljivati sve što rade protuzakonito - znači unutar svojih vlastitih zakona.

Ne može niti jedna tvrtka funkcionirati u nekoj državi ako zakoni nisu jasni i krši ih ta sama država kada joj ne odgovaraju.
31.08.2024 | 10:07
dpasaric kaže:
Djuro, podržavaš krivu stranu, znači nikada u povijesti, ali nikada, ekipa koja želi cenzuru i ograničava slobodu govora nisu bili "good guys".


Musk sigurno nije na "pravoj" strani. On nije "običan čovjek koji se bori za slobodu govora" već je bogatun koji se bori za svoje interese, kao i manje-više svi političari.
On i Bill Gates su na istoj strani. Na strani kapitala.
31.08.2024 | 12:13
dpasaric kaže:
Djuro, podržavaš krivu stranu, znači nikada u povijesti, ali nikada, ekipa koja želi cenzuru i ograničava slobodu govora nisu bili "good guys".

Pa nije lud da tamo žrtvuje ljude da ih ovi odmah strpaju u zatvor.

Sada su zaprijetili enromnim novčanim kaznama građanima koji bi putem VPN-a pristupili Twitteru. Musk kaže da će sada objavljivati sve što rade protuzakonito - znači unutar svojih vlastitih zakona.

Ne može niti jedna tvrtka funkcionirati u nekoj državi ako zakoni nisu jasni i krši ih ta sama država kada joj ne odgovaraju.


Idemo redom, molim te: koliko je ljudi tamo završilo u zatvoru? Koliko sam ja uspio shvatiti, nitko.
Ovaj sudac traži da firma koja EVIDENTNO posluje na teritoriju Brazila ima predstavnika. Doista, uz najbolju volju, ne vidim što je nerazumno u tom zahtjevu?
Također, članak ap-a veli da je i Meta (čitaj Zuckerberg) bila pozvana da se uskladi s brazilskim zakonima, da su to napravili i posluju dalje normalno. S Telegramom ista stvar. Što sad? Za Telegram tvrdiš da je lučonoša slobode govora; tu je postupio kako se od njega tražilo i radi i dalje.
Musk želi poslovati na teritoriju Brazila. Tamo predstavnici zakonodavne vlasti traže od njega XY. Dolaziš u tuđu kuću, ponašaš se kako vlasnik traži ili izađeš van i ideš u drugu kuću, ako ti nešto en odgovara. Tako to ja vidim.
Zakoni u Brazilu su glupi? Možda, iz naše perspektive. No, tko smo mi da im sudimo?
Catedra mea, regula mea. Kraj priče.
31.08.2024 | 13:33
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Djuro, podržavaš krivu stranu, znači nikada u povijesti, ali nikada, ekipa koja želi cenzuru i ograničava slobodu govora nisu bili "good guys".


Musk sigurno nije na "pravoj" strani. On nije "običan čovjek koji se bori za slobodu govora" već je bogatun koji se bori za svoje interese, kao i manje-više svi političari.
On i Bill Gates su na istoj strani. Na strani kapitala.


Mali dodatak, na strani onog kapitala koji indirektno podržava rusiju, pa je zato dobar dečko
31.08.2024 | 13:44
Evo sad i malo konteksta od jedne profesorice iz Brazila.
ScreenShot2024-08-31at14.42.07.png


GWJLgGaWYAAEawc.jpeg


ScreenShot2024-08-31at14.42.34.png


ScreenShot2024-08-31at14.42.56.png


Skrećem pozornost na predzadnji post i kako su ljudi koji su radili za Muska ostavljeni preko noći na ulici, bez plaće i posla, bez otpremnine bilo čega. Od toga je meni osobno zlo i NE MOGU podržavati osobu koja tako nešto radi.
31.08.2024 | 16:47
Stvar je strašno jednostavna - ili si za slobodu govora ili nisi. Ako nisi, znači da si tiranin.

Ako imaš problem da se čuje glas opozicije, onda to nije demokracija, ako gušiš komunikacijske kanale, zna se što si.

Twitter je zadnja velika društvena mreža koja je bez cenzure.
31.08.2024 | 16:48
Pa vecina kapitalista u USA radi na slican nacin.
Ujutro dojdes na posao i zastitar ide s tobom da uzmes osobne stvari jer si dobio otkaz.
Stos je u tome, ako imalo vrijedis, najdes posao brzo.
Sve ovisi kakav si ugovor potpisao.

I ne, Bill Gazes je dijametralno suptotan Elonu Musku.

Komunizam, fasizam i liberalizam su tri brata, samo je pitanje koja grupa tlaci (nacizam je van kategorije).

Kroz povijest su postojali tlacitelji i tlaceni, ali se nekad znalo tko su oni. Danas su to vijeca, komisije.., gdje se pokvareni ljudi sakrivaju i tvrde da rade za “dobrobit” ljudi, a rade za vlastiti profit.
31.08.2024 | 17:07
dpasaric kaže:
Stvar je strašno jednostavna - ili si za slobodu govora ili nisi. Ako nisi, znači da si tiranin.

Ako imaš problem da se čuje glas opozicije, onda to nije demokracija, ako gušiš komunikacijske kanale, zna se što si.

Twitter je zadnja velika društvena mreža koja je bez cenzure.


I na njoj svatko može postati laže kakve želi i tako izazivati sranja tipa pokušaja prevrata kad je ona rulja provalila u Kongres, jer im se nije dopalo kaj je Narančasti izgubio izvore?

Što bi rekao da sad netko, iz vica ili iz nekih drugih pobuda krene lagati o tebi i tvojoj firmi na twitteru?
Rekao bi da to nije istina? A onda 20 botova dalje laže i ti ih ne možeš nadglasati. Firma propadne, ti si na cesti. Je li to onda pravo na slobodu govora?
Sloboda govora završava kad ona narušava nečije druge slobode.


Btw, Jura, ako sam dobro shvatio, ti sa svojim poslom nisi na tržištu, nego si na trošku proračuna (bilo državnog, bilo gradskog)? Bi li bio tako dobrohotan prema otkazu preko noći bez ikakve otpremnine, otkaznog roka, bilo čega?
Podsjećam još jednom, ako ste propustili, kako bi rekli uBosni, uferčiti da govorimo o poslovanju na području Brazila i to onda uključuje poštivanje brazilskih zakona, kakvi god oni bili. Što tu nije jasno, za Boga miloga?
31.08.2024 | 17:43
Može li netko decidirano i jednoznačno napisati KOJE TO ZAKONE Brazila Twitter ne poštuje? Ne želi provoditi cenzuru? Ili ne želi imenovati osobu u Brazilu koja bi preuzela formalnu kaznenu odgovornost za globalno poslovanje Twittera? Ili nešto treće? O čemu točno pričamo?
31.08.2024 | 17:44
Djuro, ako ne postoji zakon koji stiti radnika, poslodavac moze raditi sto hoce (u okviru drugih zakona).
Davor ima privatnu firmi i sad on ne moze ljencini i neradniku dati otkaz?
Pa nece valjda otpustati radisnog i vrijednog djelatnika.
U RH zakon stiti puno vise neradnike nego poslodavce.
Mislis da se otkazi danas dijele sakom i kapom?
31.08.2024 | 18:31
smayoo kaže:
Može li netko decidirano i jednoznačno napisati KOJE TO ZAKONE Brazila Twitter ne poštuje? Ne želi provoditi cenzuru? Ili ne želi imenovati osobu u Brazilu koja bi preuzela formalnu kaznenu odgovornost za globalno poslovanje Twittera? Ili nešto treće? O čemu točno pričamo?


Zakon u Brazilu propisuje da strana tvrtka koja posluje na njegovom teritoriju mora imati predstavnika te iste tvrtke u Brazilu s kojim pravosuđe može komunicirati i koji u konačnici snosi odgovornost za postupke te tvrtke koja posluje u Brazilu. Musk je, kad je sudac vrhovnog suda pozvao tog predstavnika na razgovor jednostavno preko noći raspustio ured, poslao ljude na ulicu i sad nema nikog tko je pred državom Brazil (ona koja ima na zastavi Ordem e Progresso) odgovoran za poslovanje mreže X.

Vidi post sa screen shotovima one profesorice iz Brazila koja to eksplicite navodi.

ScreenShot2024-08-31at14.42.34.png
31.08.2024 | 18:40
jura22 kaže:
Djuro, ako ne postoji zakon koji stiti radnika, poslodavac moze raditi sto hoce (u okviru drugih zakona).
Davor ima privatnu firmi i sad on ne moze ljencini i neradniku dati otkaz?
Pa nece valjda otpustati radisnog i vrijednog djelatnika.
U RH zakon stiti puno vise neradnike nego poslodavce.
Mislis da se otkazi danas dijele sakom i kapom?


Zbilja, zbilja se trudim slijediti tvoj tok misli, ali doista mi nije jasno kako si od podatka da je Musk ljude istjerao na ulicu ne plativši im zarađeno došao do ove akrobacije: 'Davor ima privatnu firmi i sad on ne moze ljencini i neradniku dati otkaz?
Pa nece valjda otpustati radisnog i vrijednog djelatnika.'

1_2024-08-31.jpg


Molim te, objasni mi kako je ovo, zaokruženo crvenim, moguće u BILO KOJOJ državi svijeta?

'U RH zakon stiti puno vise neradnike nego poslodavce.
Mislis da se otkazi danas dijele sakom i kapom?
'

Prvo, zbilja ne znam kakve veze sad ima RH, ako govorimo o Brazilu.
A drugo, ti misliš da bi Musk zaposlio ljenčine i neradnike, kad se već igramo igre pogađanja, nagađanja i špekuliranja?
31.08.2024 | 19:02
Je li to provjereno tako ili se oslanjaš na tu jednu izjavu koja bi isto tako mogla biti fake news, zar ne? Mislim - da je ljude izbacio preko noći, to svakako jest, ali da im nije platio što su odradili?

EDIT:
Inače, da, moguće je u svakoj zemlji svijeta da vlasnik (ili netko treći) zatvori firmu preko noći i da ljudi ostanu bez posla, bez otpremnine i bez otkaznog roka. Pa i u Hrvatskoj. Formalno, postoji procedura zatvaranja firme, naravno, ali ako gazda kaže, "ljudi, zatvaram, kud koji, snađite se kako znate, jebiga" (a razlozi mogu biti razni i ne nužno zlonamjerni) - to je to. Propala firma. Kraj. WTF? Nisam u takvoj nikad radio, ali sam s nekoliko takvih surađivao.
31.08.2024 | 19:09
smayoo kaže:
Je li to provjereno tako ili se oslanjaš na tu jednu izjavu koja bi isto tako mogla biti fake news, zar ne? Mislim - da je ljude izbacio preko noći, to svakako jest, ali da im nije platio što su odradili?


Iskreno, što se mene tiče, otkaz preko noći kad su svi potjerani na ulicu je dovoljan.
31.08.2024 | 19:51
Drugim riječima, nisi provjerio, samo si ad hoc prihvatio izjavu koja ti je emotivno kompatibilna (Musk ti je antipatičan i onda aktivno tražiš što god tko izjavi loše za njega i odmah prigrliš bez provjere i bez kritičkog filtra). Nemoj da te sad ovo sudbinski uvrijedi, ali misliš li uistinu da je takvo tvoje rasuđivanje objektivno bolje od MAGA polupismenih Trumpovih sljedbenika?
31.08.2024 | 20:10
Ne, nego sam tu prikvačio adhoc izjavu koja je bila dio threada koji je na jednom mjestu ukratko sročio bit cijelog prijepora, ako ćemo to tako nazvati. A na iste ili vrlo slične priče sam naišao u desetak slučajeva, uključujući i članak AP-a čiji sam link isto tu postao. Činjenična je istina da su ljudi ostali bez posla, jer nema predstavnika kompanije X u Brazilu kad joj je sudac ukinuo pravo na rad (ako to možemo tako nazvati).
A okidač za sve je bila objava samog Muska koji se otvoreno sprda/prijeti sucu vrhovnog suda Brazila.
Nemoj me sad uvlačiti u raspravu jesu ti nesretni ljudi dobili plaću ili ne (da odmah i to raščistimo, i ja sam bio u istoj situaciji kad su me nazvali 16. 12. jedne godine i samo rekli da od 01.01. firma više ne posluje i to je to pa znam iz prve ruke kako to izgleda) nakon što su preko noći otpušteni, jer to, bila to istina ili ne, suštinski ne mijenja ništa na meritumu stvari. Poanta je da imamo milijardera koji misli da može poslovati gdje želi, a da se zakoni države u kojoj on posluje na njega ne trebaju odnositi, jer to njemu ne paše. To je bit priče.
31.08.2024 | 23:31
dpasaric kaže:
Stvar je strašno jednostavna - ili si za slobodu govora ili nisi. Ako nisi, znači da si tiranin.

Ako imaš problem da se čuje glas opozicije, onda to nije demokracija, ako gušiš komunikacijske kanale, zna se što si.

Twitter je zadnja velika društvena mreža koja je bez cenzure.


Kad se ostane bez argumenata, onda se ide rezolutnim stavom ? Nikad u životu nije istina ovakav crno-bijeli stav, i on je u većini slučaja poguban. Đuro ti je lijepo objasnio do kuda ide sloboda govora.

Zamisli sad da netko pljuje tebe ili tvoju firmu i to konstantno, od toga da si nam prodao neipravnu robu, neka roba je ukradena, neke naruđbe nisi nikad izvršio, a uzeo si novac...etc. Ne mora tebe, može bilo koga, govorim za primjer. Ti ljudi to stalno plasiraju i nitko im ništa ne može, jer postoji sloboda govora. I sad bi ti nama ugušio komunikacijske kanale

Ako X dofura naranđastog na vlast, to će biti demokracija, a ako bi gurao Biden_a to bi bila tiranija ili msn propaganda. Ako se rusi mješaju u američke izbore, onda je unapređivanje demokracije, jer oni baštine najdužu tradiciju iste

Priča oko X je priča oko rata u ukrajini i to je valjda svakom jasno. Pogledajmo naše tiskovine koje su prepune botova do plaćenih ljudi koji vrte uvjek par fraza... Snowden, Assange...a što su ameri radili po svijetu. Ti su se ljudi sami od sebe pojavili i počeli pisati po našim portalima jer im je u Srbiji zabranjeno to pisati, pa su došli ovdje širiti rusku propagandu

Takva stvar je i s društvenim mrežama. Za ono zadnje boldano si ti kvalificiran, da to tako ocjeniš ? Ja bi dopunio da je X zadnja mreža gdje mogu veličati ustaše a da ne budem kažnjen
01.09.2024 | 00:09
Nije li malo čudno da bi Musk, eto tako jer je lud i iracionalan, baš u Brazilu ne želio imati ured, samo da napravi barufu, a zapravo je tamo sve u najboljem redu i dobročintelji na vlasti žele zaštititi neuk narod od laži koje širi njihova politička opozicija... ili je možda ipak malo vjerojatnije da su Twitteru uvjetovali cenzoriranje političkih oponenata, a da za to nije bilo zakonske osnove, a Musk je autist koji onda "tjera mak na konac" kada zna da je u pravu?

A kako u široj slici znamo da je i onaj ljigavac iz EU poslao mail Musku da počne po tiho raditi cenzuru po njihovim uputama, pa ga tada neće kazniti milijunskim kaznama, tako možemo lako zaključiti kakav vjetar puše i koliko je tom lobiju bitna sloboda govora i stvarna demokracija...

Kako je Schwab lijepo rekao: "Zavidim kineskom sustavu koji je toliko efikasan, moramo nešto slično uspostaviti i na zapadu, prisilit ćemo ljude da surađuju!"
01.09.2024 | 00:39
Daj molim te pogledaj komentare na ovaj tekst i reci mi jel to normalno, o tome ja pričam a ti i dalje deri po Schwabu wef itd.

www.index.hr/vijesti/clanak/sef-natoa-uk...slovnica_izdvojeno_d
01.09.2024 | 06:39
dpasaric kaže:
Nije li malo čudno da bi Musk, eto tako jer je lud i iracionalan, baš u Brazilu ne želio imati ured,


Molm te, nemoj izvrtati činjenice. On JEST IMAO ured u Brazilu, a kad je prvi put taj ured trebao biti pozvan na odgovornost, onda ga je UGASIO.
Btw, istražio sam u čemu je bio problem: ovaj sudac je zapovijedio gašenje accounta koji su bili za Bolsonara i nakon što je on izgubio izbore, širili su priču da su izbori pokradeni i da Bolsonaro NIJE izgubio izbore. Dakle, navlas identična priča kao s Trumpom. Vidjeli smo kud je to odvelo u SAD.
Ja sam izuzetno daleko od bilo kakve cenzure i podjarmljivanja, ne ogovaram susjede i suradnike na poslu, BMK kako tko privatno živi, ima pravo na to, ali ovakvo širenje neistina i laži i potkopavanja vjerodostojnosti osnovnog stupa demokracije (smjenjivost vlasti prema unaprijed definiranom procesu koji se zove slobodni izbori) ne ide ni približno u kategoriju slobode govora.
Sloboda govora za sobom povlači i odgovornost zbog izrečenog, možemo li se složiti barem oko toga?
Moje pitanje, koje je cariblanco ponovio o olajavanju tebe i tvoje firme preko bilo koje masoven platforme si preskočio. Dakle, još jednom: bi li, da te netko krene ocrnjavati (jasno, neutemeljeno, varijanta vuk-lisica gdje je on glasniji od tebe) iz bilo kojeg razloga javno, te ti time krene ugrožavati egzistenciju, isto doživljavao kao njegovo pravo na slobodu govora? Pusti sad WEF, Schwabba, Gatesa i ostale priče; govorim konkretno o tebi i tvojoj obitelji?
01.09.2024 | 08:07
Djuro genijalac kaže:
Sloboda govora za sobom povlači i odgovornost zbog izrečenog, možemo li se složiti barem oko toga?
Moje pitanje, koje je cariblanco ponovio o olajavanju tebe i tvoje firme preko bilo koje masoven platforme si preskočio. Dakle, još jednom: bi li, da te netko krene ocrnjavati (jasno, neutemeljeno, varijanta vuk-lisica gdje je on glasniji od tebe) iz bilo kojeg razloga javno, te ti time krene ugrožavati egzistenciju, isto doživljavao kao njegovo pravo na slobodu govora? Pusti sad WEF, Schwabba, Gatesa i ostale priče; govorim konkretno o tebi i tvojoj obitelji?


Da, ali odgovornost od izrečenog u skladu sa zakonima te zemlje. No, problem je što su oni tražili od njih cenzuriranje onoga što je istina i što se nije smijelo cenzurirati po njihovim vlastitim zakonima - znači krše sami ono što piše u vlastitom ustavu, a to je kao da dođeš igrati u Casino s namještenim stolovima. I onda bi hapsili one koji ne udovoljavaju njihovoj "istini". Naravno da ćeš izaći iz takve kockarnice.

Da netko iznosi lažne izjave da sam ga ja želio prevariti i pokrasti, ja bih ga tužio i tražio nadoknadnu štete i propuštene dobiti, a ne tražio ukidanje cijelog medija gdje on to piše. Kvaka u gornjem slučaju je što oni dobro znaju da su varali i krali i nije im opcija da to srede na sudu - jer bi izgubili. Slično kao kada je HDZ došao do suda, pa je sud presudio da su zločinačka organizacija. Dakle, preostaje im samo nasilno gašenje medija koji o njima priča ono za što ne mogu nikoga tužiti jer bi izgubili.

A sada ti meni izvuci jedan primjer iz povijesti gdje je vlast koja je tražila cenzuru medija bila "good guys"!
01.09.2024 | 09:21
dpasaric kaže:
Da netko iznosi lažne izjave da sam ga ja želio prevariti i pokrasti, ja bih ga tužio i tražio nadoknadnu štete i propuštene dobiti, a ne tražio ukidanje cijelog medija gdje on to piše.


Ok, krene te blatiti @windowslover765. I koga ćeš tužiti? Kako si to zamislio u praksi?
01.09.2024 | 09:32
dpasaric kaže:
Da, ali odgovornost od izrečenog u skladu sa zakonima te zemlje. No, problem je što su oni tražili od njih cenzuriranje onoga što je istina i što se nije smijelo cenzurirati po njihovim vlastitim zakonima


Ponavljam još jednom. Prema SVIM dostupnim informacijama, radilo se o zahtjevu za brisanje accounta koji su tvrdili da je Bolsonaro pokraden na izborima, a zapravo ih je dobio. Ponavljam, identično Trumpu u SAD nakon izbora.
Drugi accounti koje je Brazil tražio da se pobrišu su širili nacistički narativ.
X je to odbi(ja)o učiniti, pa je onda njegov predstavnik dobio sudski poziv, a Elon ugasio ured i sve rastjerao.
Ako ovaj timeline uzmemo kao neki baseline cijele situacije, što je ovdje nerealno i protuzakonito od strane Brazila? Tvrdiš li ti da su onda izbori (bili) namješteni ili što? Pokušavam ovu raspravu sa salonskog teoretiziranja spustiti na KONKRETNE SITUACIJE i postupke, jer na koncu se sve svodi na to.
Heronov motor je poznat još kao koncept još iz Stare ere, ali je tek u 18. stoljeću James Watt napravio prvi iskoristivi parni stroj koji je radio kako treba.

Dakle, pustimo sad visoka teoretiziranja i ajmo konkretno raspravljati o gore opisanoj situaciji.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • Yonkis: Matija klc ako ga nosiš u iStyle onda ovo [link] a u tekstu im nedostaje ovaj link [link]
  • songoku: Ako oces zadrzati garanciju, u ovlastenom servisu ce ti zamijeniti cijeli sat (dobit ces najvjerojatnije refurbished) za mislim €350, tj. ovisi o modelu, to je za series 9, nisi rekao koji sat imas
  • songoku: @Matija nema originala, Apple ne mijenja nista na satu, samo ti zamijene cijeli uredja. Samo ekran se moze zamijeniti, ali ne u ovlastenom servisu, i time uvijek gubis garanciju
  • Matija klc: Decki, trebam popraviti staklo na watchu. Razbilo se. Gdje predlazete? Ima li samo istyle original i da ne gubim garanciju? Hvala
  • Yonkis: Reset ili reboot/restart?
  • big_mac: Napravio reset rutera ali nije pomoglo.
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, tomislav.c, Anonimci (1996)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO