Kupovina u Austriji
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina u Austriji


14.02.2005 | 13:59
napokon sam nakon dvi godine skupljanja ustedio za novi Powerbook 15 inch.. inace to ce mi biti prvi mac..
Uskoro se spremam u Austriju pa me zanima kolika je carina na tehniku i dali moze koji savijet pri kupovini applea u austriji.. koji ducan ako neko zna.. ili bilo kakve cake koje bi mi koristile..
hvala
14.02.2005 | 14:05
Carina je takva da ti dodje na isto ako kupis kod nas, jedino da stavis u neki bunker u autu pa da prodjes bez carine -he he.
14.02.2005 | 15:43
Na racunala se ne placa carina. Eventualno te moze uhvatiti PDV.
14.02.2005 | 17:05
S tim da ako kupi Powerbook i ulozi minimum truda da isti ne izgleda kao da je upravo kupljen u Austriji, nece platiti nista (upravo je, je li, bio vani na poslovnom putu sa svojim notebookom). Naime, vec neko vrijeme dosta 'labavo' gledaju an to. Nekad sam pri svakom izlasku iz zemlje morao prijavljivati notebook da ga iznosim (i trpiti ljute poglede ostalih putnik au kombiju za Ljubljanski aerodrom), dok mi pred cca dvije godine carinik nije rekao da vise ne trebam prijavljivati Powerbooka jer se gleda kao dio osobne prtljage.
Dakle kupi ga, u isto vrijeme kupi i torbu, te sve aranziraj kao da je vec koristeno
Nadam se da netko iz carine ne cita ovo i ne doceka te... :-?
14.02.2005 | 17:16
Sve kako je Riba rekao. S tim dodatkom da Mac, gle divote, dolazi s preinstaliranim OS X tako da ako te neki nadobudni carinik i pita da mu pokazes da je to koristen komp, a ti otvoris komp i mrtav hladan mu ga pokazes. Ionako nije tu divotu nikad vidio. Mozda ga i navuces da switcha ))
Salu na-stranu, mene je zadnje jebavalo u Istri, isao sam prijavit komp na izlasku da ne bude frke na putu u Italiju. Na kraju je odustalo i reklo da se na manje kamere i na notebook ionako gleda kao na osobnu stvar. I iPod, discman i slicne stvari isto prolaze.
Sretno.
14.02.2005 | 20:43
kaj ako nesto takvo pokusas ako letis iz U.S. ili CA?

(super je ako imas frenda ili poznanika koji ima dvojno drzavljanstvo npr. U.S.-Hrv. -> oni mogu bez carine i poreza unositi nove stvari iz jedne drzave u drugu.)
14.02.2005 | 21:17
Nema veze otkud letis. Ja sam Powerbooka vec prosetao do Amerike i natrag.
14.02.2005 | 23:28
"Nema veze otkud letis. Ja sam Powerbooka vec prosetao do Amerike i natrag." -bez da si ga prijavio?
14.02.2005 | 23:45
mislio sam na ono - da svratis onako uz put u apple store u U.S. i kupis npr. powerbook, a ukoliko te netko u povratku pita za PB -ti mu mozes farbat da je PB u tvojem vlasnistvu od prije...
15.02.2005 | 14:00
Tako je. Ja sam svojega nosio odavdje tako i natrag, bez da sam ga prijavljivao - isto tako sam ga mogao kupiti preko i hladno donesti ovdje.
15.02.2005 | 16:50
pa to je cooool!!, pa to je super cool!!
15.02.2005 | 17:54
a sta kad bi prijavio povrat poreza?
15.02.2005 | 18:19
cuo sam da slovenci kad potvrdis na granici za povrat poreza posalju faxom ili ako li vec nasima pa kad dodjes do nas onda nemos rec da nije nov..
ili sam mozda krivo cuo.. volio bi da sam u krivu jer uz povrat poreza kupovina u austri je vrlo isplativa..ustedio bi oko 2 - 3 tisuce kn.. to nije malo
15.02.2005 | 19:21
Dobro si cuo nazalost.
16.02.2005 | 23:56
pa je postoji koji nacin da se to izbjegne?
cuo sam da se povrat poreza moze uzesti i u austriji.. prijatelj rekako da je on to rijesio u u becu.. samo sta je problem sta oni opet to tebi uplate na karticu, visu mislim pa ti to onda sidne za misec dana na tvoj racun ili tako nesto..
ma nemam pojam vise.. jebemu..
svejedno hvala svima..
20.03.2005 | 09:12
pokusavam razviti strategiju izbjegavanja c@rine i PeDeVea kod kupnje PBa(jer sam jaaako kratak kaj se $€$€$€ tice)

ali ovaj put se ne radi o odlasku u austriju vec da mi netko u U.S. kupi PB, koristi ga par tjedana (malo "rascerupa" kutiju), pa ga opet lijepo zapakira i posalje mi ga kao gift (onak lijepo zapakiran u papiru sa sljokicama)

-hoce li pasti na "juzd gift" scenarij?



kaj vi mislite, dal ce upaliti ovakvo sto?
kakva su vasa iskustva?


(dal netko zna je li moguce izbjeci(tj. kasnije odbiti) barem PDV ako se salje na ime, adresu neke firme?) -mislim ako mi ga ipak ocarine


"plis, vrajt jor apinijn, šer dem vit as(mi) aj'm mizrebl"

TOPLO SE NADAM DA OVAJ POST NECE PROCITATI NETKO(-NITKO!!!) IZ DOTICNE INSTITUCIJE

pozdrav....

[]
31.03.2005 | 11:51
bezma mislim da slovenci to nerade. potvrdiš štojer na kad uđeš u sloveniju odeš do najbliže pošte i pošalješ ga doma s poštom i drugi put kad ideš u austriju podigneš ga na bilokojem merveštojer pultu uzet će ti malu proviziju ali ti daju keš. a laptop staviš na sic i veliš da je to tvoja osobna prtljaga ako aš pita. neznam mi smo dorufali valjda već 10 laptopa odozgora i hrpu drugih stvari. jer carinik te pita imas kaj za prijavit ti velis nemam da si bio u becu na razgledavanju ičli tak nekaj pokazes mu gepek i hvala i dovidenja...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana
  • Borisone: E da, jučer potiho predstavljen novi iPad mini
  • Borisone: Bertone, PC je test razumijevanja. Ako je pitanje koji Mac koristitie, a odabereš PC, znači da ne čitaš pažljivo :-)
  • Zdravac: Ja sam očekivao da će biti nas više sa Macbook Air M
  • IgorD: Ja koristim 7 od 14, najbolje da ne diram ništa u anketi ;)
  • drlovric: Najvise nas ima Macbook Pro sa M procesorima. Iznenadjen sam iskreno, ali veliki umovi valjda slicno razmisljaju :D
  • Piko: ups, ..... tipfeler ... ali čak je o cool ovako ;)
  • Piko: M kao Mototola 680x0 :) ....
  • Bertone: ... iako bi ispravnije bilo Intel PC, AMD PC ili ARM PC ;)
  • Bertone: Anketa je diskriminirajuća jer se pod PC hardver navodi samo Windows PC, a ne i Linux PC pa molim ispraviti na Windows/Linux PC :D
  • Yonkis: Ajmo ispočetka sa anketom. :)
  • ZeljkoB: Anketa bi trebala biti multiple choice, osim ako se ne misli sto koristim upravo sada :)
  • Tito: S obzirom na broj glasova... 4 korisnika. Nije neka brojka.
  • drpongrac23: Iznenađuje me u anketi veliki udio Mac Studio korisnika
  • Gjuroo: Ankete na Jabučnjaku su mi oduvijek omiljeni dio. To je dio gdje netko zbilja želi čuti tvoje mišljenje :)
  • Bertone: Bio sam brzoplet i krivo kliknuo,... što sad?
  • Borisone: Nevalja jer je isključiva (samo jedan od ponuđenih izbora).
  • drpongrac23: Napokon nova anketa, nakon 100 godina, ali je zato izvrsna!!!!
  • Zdravac: a možda je car play jedinica bolja opcija
  • Zdravac: trajanje baterije nije bitno, biti će spojen sa punjačem
  • Zdravac: Ima li netko iPad mini viška da mu bezveze stoji? Trebao bih nešto da montiram na motor za navigaciju i da radi continuity funkcija
  • moragd: Mislio sam na atv plus.
  • moragd: Atv sa hrvatskim acountom? Imal neko info jel ce to raditi?
  • dpasaric: Nova anekta! :)
  • Kloba: Vidio sam to jutros. Reko neću staviti tu ako ispadne patka. Ipak, čini se da je ok izvor. Tko zna tko će završiti na giljotini zbog ovoga. Sjetćamo se pijanog vlasnika testnoga iPhonea 4 i kako je Jobs poslije tužo Gizmodo
  • kupus: Novi mb pro s m4 leakan [link]
  • Borisone: To je samo za fizičke osobe.
  • m@xym: Odnedavno znači prije par mjeseci. Ne pratim redovito njihove stranice, ali ne sjećam se da sam prošle godine to vidio. Radi se u njihovom "Easy upgrade" programu: [link]
  • Borisone: Ne tnam što je "odnedavno" ali u ožujku su mi javili da nude samo leasing preko Grenke.
  • m@xym: Borisone, to odnedavno nudi istyle.hr za Apple Watch, iPhone i Mac računala
  • kupus: tj ovaj [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: evo borisone
  • Zdravac: Nisan sad isao provjeriti, ali zar nije Sancta Domenica iz ZG nudila?
  • Borisone: Za pravne osobe, a ne za fizičke osobe.
  • Borisone: Nudi li neka tvrtka u HR najam Mac računala? Nešto tipa mjesečno plaćanje, po isteku 2 ili 3 godine zamjena novim uz produženje ugovora.
  • marioart: photoshop za 89€, cijeli CC 430, paralels 60... hrpa nekih antivirusa... ja gledam na DE, mozda na US ima vise :) ... airpods pro 225€...
  • drlovric: Imal jos kakvih dobrih dealova za software, usluge i sl?
  • marioart: da se nadovezem... kako su sad Prime Days na Amazonu, moze se uzeti Family M365 na 15mj za 53€ ... ako nekome eventualno treba :)
  • smayoo: I ja kažem! :)
  • zoranowsky: Libre office FTW!
  • drlovric: Meni je jedna dobra dusa ovdje na Jabucnjaku poklonila MS Office. Neka bulk licenca je bila u pitanju, mislim nesto vezano za obrazovne ustanove. Radi godinama. Sad gledam ovu novu 2024. Skoro su pa identicne. Uopce ne znam niti sto je tu novoga :)
  • Borisone: Microsoft 365 Family (za 6 korisnika) je oko 60 eur kada je na akciji. A često je. Kupiš par komada i miran si par godina.
  • Zdravac: 150 € je ravno 2 godine pretplate na office 365, vjerujem da je to bolja opcija
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, MacSlavko, Maxxy, temeljnik, Anonimci (608)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.06 Seconds

Provided by iJoomla SEO