Boje i brzina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Boje i brzina


21.03.2005 | 22:02
Pozdrav svima, nadam se skorom prelasku na iMac , ali me mući slijedeće:
1. Može li se na iMac-u G5 20" napraviti hardverska kalibracija monitora.
2. Trenutno radim na Pc-u p4 2,8 Ghz pa me interesira kolika je razlika u brzini(Photoshop) između mog pc-a i iMaca-a G5 20" 1.8 Ghz.
3. Koristi li OS X u potpunosti 64 bitnu arhitekturu G5 procesora.
4. Drago mi je da sam naišao na kulturno i pristojno mjesto na internetu.
Hvala na odgovorima.
22.03.2005 | 00:37
1. da... Gandalf ti je stručnjak za to
2. PS je brži na G5... bar je to moj subjektivni dojam, jer se na 2.4 celeronu novi PS vuče.... treba mu oko minute da se upali (subjektivni dojam), no meni se čini da je brži na G5
3. da, još će ju bolje iskoristiti Tigar, kojeg većina s radošću čeka
4. zahvali se Riječkoj ekipi mac korisnika
22.03.2005 | 03:26
Ugrubo je G5 1.8 oko 20% brži od P4 2.8 u Photoshopu. To je na bazi mix testa od 50-ak filtera.

Trenutni OS X jedva da koristi 64-bitnu arhitekturu. Vrijeme 64-bita tek dolazi s novim OS-om. Upotreba se uglavnom svodi na par softvera koji imaju prekompajlirano dio koda kako bi koristili nove prednosti.

Trudimo se koliko možemo i drago nam je vidjeti kulturne i pristojne korisnike Jabučnjaka .
22.03.2005 | 20:00
Hvala na odgovorima
Hvala Riječkoj ekipi
p.s. čim se svitchnem javim se s prvim utiscima.

Drox
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
24.03.2005 | 22:58
Detalji o 64 bita: prava stvar nastupa sa 64-bitnim aplikacijama.
OS za G5 - trenutačni Panther - djelomično je prekompajliran za 64-bitne strojeve kako ne bi ZAOSTAJALI za G4, za koji je prilično (ne i do kraja) optimiziran.

Glavnina optimizacije Panthera je da mu je (u verziji za G5 hardver) enajblan 64-bitni API kako bi se, da se na koju ludu foru pojavi u ovih par tjedana do 17. travnja (hotel Paris, Las Vegas, Nevada) program mogao pokrenuti.

Tiger već ima optimiziraniju 64-bitnu seksiju. Aplikacije čekamo. Iskustvo kaže da s novotarijama za breaktrogh novosti (od 32-bitnog adresiranja, PPC kompatibilnosti, korištenje AltiVeca...) obično prvi izađe sam Apple, a potom Adobe. Dakle, čekamo najprije multimedijalne verzije iLifea, FCP i slične igračke.

Ako to nekoga tješi, za Athlon 64 još nije ništa napisano, a kamo li optimizirano.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana
  • Borisone: E da, jučer potiho predstavljen novi iPad mini
  • Borisone: Bertone, PC je test razumijevanja. Ako je pitanje koji Mac koristitie, a odabereš PC, znači da ne čitaš pažljivo :-)
  • Zdravac: Ja sam očekivao da će biti nas više sa Macbook Air M
  • IgorD: Ja koristim 7 od 14, najbolje da ne diram ništa u anketi ;)
  • drlovric: Najvise nas ima Macbook Pro sa M procesorima. Iznenadjen sam iskreno, ali veliki umovi valjda slicno razmisljaju :D
  • Piko: ups, ..... tipfeler ... ali čak je o cool ovako ;)
  • Piko: M kao Mototola 680x0 :) ....
  • Bertone: ... iako bi ispravnije bilo Intel PC, AMD PC ili ARM PC ;)
  • Bertone: Anketa je diskriminirajuća jer se pod PC hardver navodi samo Windows PC, a ne i Linux PC pa molim ispraviti na Windows/Linux PC :D
  • Yonkis: Ajmo ispočetka sa anketom. :)
  • ZeljkoB: Anketa bi trebala biti multiple choice, osim ako se ne misli sto koristim upravo sada :)
  • Tito: S obzirom na broj glasova... 4 korisnika. Nije neka brojka.
  • drpongrac23: Iznenađuje me u anketi veliki udio Mac Studio korisnika
  • Gjuroo: Ankete na Jabučnjaku su mi oduvijek omiljeni dio. To je dio gdje netko zbilja želi čuti tvoje mišljenje :)
  • Bertone: Bio sam brzoplet i krivo kliknuo,... što sad?
  • Borisone: Nevalja jer je isključiva (samo jedan od ponuđenih izbora).
  • drpongrac23: Napokon nova anketa, nakon 100 godina, ali je zato izvrsna!!!!
  • Zdravac: a možda je car play jedinica bolja opcija
  • Zdravac: trajanje baterije nije bitno, biti će spojen sa punjačem
  • Zdravac: Ima li netko iPad mini viška da mu bezveze stoji? Trebao bih nešto da montiram na motor za navigaciju i da radi continuity funkcija
  • moragd: Mislio sam na atv plus.
  • moragd: Atv sa hrvatskim acountom? Imal neko info jel ce to raditi?
  • dpasaric: Nova anekta! :)
  • Kloba: Vidio sam to jutros. Reko neću staviti tu ako ispadne patka. Ipak, čini se da je ok izvor. Tko zna tko će završiti na giljotini zbog ovoga. Sjetćamo se pijanog vlasnika testnoga iPhonea 4 i kako je Jobs poslije tužo Gizmodo
  • kupus: Novi mb pro s m4 leakan [link]
  • Borisone: To je samo za fizičke osobe.
  • m@xym: Odnedavno znači prije par mjeseci. Ne pratim redovito njihove stranice, ali ne sjećam se da sam prošle godine to vidio. Radi se u njihovom "Easy upgrade" programu: [link]
  • Borisone: Ne tnam što je "odnedavno" ali u ožujku su mi javili da nude samo leasing preko Grenke.
  • m@xym: Borisone, to odnedavno nudi istyle.hr za Apple Watch, iPhone i Mac računala
  • kupus: tj ovaj [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: evo borisone
  • Zdravac: Nisan sad isao provjeriti, ali zar nije Sancta Domenica iz ZG nudila?
  • Borisone: Za pravne osobe, a ne za fizičke osobe.
  • Borisone: Nudi li neka tvrtka u HR najam Mac računala? Nešto tipa mjesečno plaćanje, po isteku 2 ili 3 godine zamjena novim uz produženje ugovora.
  • marioart: photoshop za 89€, cijeli CC 430, paralels 60... hrpa nekih antivirusa... ja gledam na DE, mozda na US ima vise :) ... airpods pro 225€...
  • drlovric: Imal jos kakvih dobrih dealova za software, usluge i sl?
  • marioart: da se nadovezem... kako su sad Prime Days na Amazonu, moze se uzeti Family M365 na 15mj za 53€ ... ako nekome eventualno treba :)
  • smayoo: I ja kažem! :)
  • zoranowsky: Libre office FTW!
  • drlovric: Meni je jedna dobra dusa ovdje na Jabucnjaku poklonila MS Office. Neka bulk licenca je bila u pitanju, mislim nesto vezano za obrazovne ustanove. Radi godinama. Sad gledam ovu novu 2024. Skoro su pa identicne. Uopce ne znam niti sto je tu novoga :)
  • Borisone: Microsoft 365 Family (za 6 korisnika) je oko 60 eur kada je na akciji. A često je. Kupiš par komada i miran si par godina.
  • Zdravac: 150 € je ravno 2 godine pretplate na office 365, vjerujem da je to bolja opcija
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, MacSlavko, Maxxy, temeljnik, Zoki, Anonimci (497)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO