Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


13.11.2015 | 09:28
JOHN kaže:
Ovi što dolaze, odnosno prolaze kroz HR su navodno ljudi koji bježe od rata. Razumijem kada su u pitanju djeca i starci, ali to su većinom ljudi u najboljim godinama.


Shvaćaš li da je u Hrvatskoj bilo jasno i jednostavno - ovo su naši domovi, a oni ljudi odande nas protjeruju i spaljuju nam kuće. Bilo je lako shvatiti da se boriš da obraniš svoje, a agresor je bio samo jedan.

U Siriji trenutno ima nekih 5-6 vojnih grupacija (ne računajući Ruse i NATO) i svi oni naizmjence rokaju i uništavaju, a obični ljudi ne prepoznaju u tome poziciju "ja se branim protiv onog agresora" niti prepoznaju koja od tih 5-6 grupacija bi bila ta koja je obrambena (jer nije nijedna), nego su u situaciji "ja sam između čekića i nakovnja i ovdje za mene nema više ničeg osim smrti, dok mi se oni preko moje glave napucavaju raketama".

Protiv koga, ili, bolje - *S KIM* da se bore ti ljudi u najboljim godinama što bježe iz Sirije? Situacija je prilično nalik onoj iz Libanona, s tim što su u Libanonu milicije organizirane striktno po vjerskim grupama, a u Siriji čak ni to.
13.11.2015 | 09:44
Evo ovako:
te teorije zavjere su u najmanju ruku smiješne. Ko neko sjedi i smišlja kako preseliti muslimane negdje ili napraviti neko veliko sranje jer je to njima/ njemu u nekom interesu. Najviše je to u interesu velikim svjetskim silama ili krupnom kapitalu. Ko taj neko komu je takvo sranje u interesu, je sam na svijetu i njegov interes nema nikoga kome bi zasmetao. A i takve akcije se daju organizirati samo sa nekoliko ljudi, tako da taj plan ne bi procurio u javnost. A na kraju koji bi to interes/plan mogao biti iseljenjem tolikog broja ljudi iz područja A u područje B.

Tu naprotiv nema nikakvog plana i to šta sad vidimo su posljedice tog slijepog akcionizma od strane Amera koji su se uputili misionirati demokraciju, slično svoje dobnim Španjolcima i Portugalcima koji su po trećem svijetu misionirali katoličku vjeru. A s druge strane apatično ponašanje starog svijeta (Europe) kojemu je najveći mogući otpor ili komentar "naj strože osuđivanje". To se vidjelo i iz naših (Balkanskih) ratova. Tu se još uvjek drže teorije zavjere, ko neko nas zavadio i radi toka smo jedan drugome silovali žene i pobili svakog.
13.11.2015 | 09:48
Svake godine, od 1.6. do 30.9., u Hrvatsku uđe (i zadrži se neko vrijeme) više od deset milijuna ljudi. To su ljudi svih mogućih nacionalnosti, vjeroispovijesti, boja kože i seksualnih orijentacija. Neki su bezobrazno bogati, neki sa sobom nose paštete. Neki idu u hotele i apartmane, neki kod obitelji i prijatelja, a neki u vlastite kuće. Ima ih mladih i starih, obitelji i pojedinaca. Oženjenih i neoženjenih. Svakakvih.
Neki od njih ponekad naprave nered, ali velika većina dođe, zabavi se i ode bez ikakvih problema.

I to nam je normalno.

A sad imamo jedan veći broj ljudi koji dolazi u Hrvatsku, zadrži se što kraće mogu i idu dalje. I odjednom nam je to problem.

A jedan smo od naroda s najvećom emigracijom. Ima nas jednako van i unutar Hrvatske. I onda vidimo genijalce po Facebook grupama koje se bore protiv imigranata kako se zahvaljuju našim iseljenicima iz Njemačke i Švicarske na podršci u borbi protiv imigranata.

Pametnom dosta
13.11.2015 | 09:49
tino1 kaže:
Tu se još uvjek drže teorije zavjere, ko neko nas zavadio i radi toka smo jedan drugome silovali žene i pobili svakog.


Slazem se 100%. Postoje ljudi koji razmisljaju na nacin da smo mi kao Jugoslavija bili neka velika super sila, pa je svima bilo u interesu da nas razbije. Nas citavih 20 milijuna I onda smo mi radi tih istih stranaca jedni drugima ubijali obitelji, palili kuce, zakopavali leseve u sekundarne masovne grobnice i sl. Smijesno i zalosno.
13.11.2015 | 10:01
Ja sam dijete odraslo u ratu. Gledao sam ljude izbjeglice koji sa najlonskim vrecicama bjeze da spasu zivu glavu. Puno ih je otislo i u Europu, pogotovo ako je neko imao vec nekoga tamo.

ALI VELIKA VECINA ljudi je bjezala bilo gdje, makar preko dva brda lijevo ili desno, samo da se osjecaju sigurnije i da sacuvaju zivu glavu.

Ovi ljudi iz Sirije i ostalih zemalja ciljano idu na JEDNO MJESTO. Oni svi hoce u Njemacku. I odrade sav taj put prolazeci kroz 15 drzava, i u svakoj od njih su sigurni i zasticeni, i nece zivot izgubiti. Svjesno odbijaju da u bilo kojoj od "tranzitnih" budu registrirani kao izbjeglice, jer ne zele da ostanu.

Ovo je, po meni, samo ekonomska migracija stanovnista pod krinkom rata. Nista drugo. Sto nije nuzno lose, ali treba to priznati.

I pljujte koliko hocete, meni je 100% legitimno i opravdano staviti vojsku i fizicke prepreke, da drzava zastiti svoje granice. Sto ce drzavi vojska, ako nije u stanju niti vlastite granice sacuvati?

Do prije par godina, pola Balkana je trebalo garantno pismo, 2-3 posjeta ambasadi i vizu da posjeti brata ili sestru u Njemackoj. I sad se pojave neki ljudi bez dokumenata, i oni bi tek tako da prolaze i odlaze i zive gdje hoce po EU.

Meni to nije normalno, niti prihvatljivo. A nije niti civiliziran nacin putovanja. Ajmo se onda i mi skupiti u krdo i piciti tako po USA i Kanadi
  • Sank
  • Moderator
  • 220
13.11.2015 | 10:14
@tino1

Ja sam siguran da je istina negdje u sredini. Niti je sve posljedica velike zavjere, a niti sve akcije nisu bez smišljenog utjecaja na ishod događaja. Bliski istok je bogat energentom koji onome ko ga ima daje veliku moć da utječe na ekonomiju cijelog svijeta. Kad promatraš cijelu priču kroz geopolitiku i kad uzmeš u obzir povjesne činjenice onda se ipak zapitaš što to stvarno Ameri i Rusi tamo rade i hoće. Vjeruj mi na riječ da istinu nećeš čuti na dnevniku niti pročitati na vijestima ni bilo kakvim portalima. Takve se stvari mogu samo slagati u glavi iz većeg broja komadića zagonetke (puzzle).

Naravno ja nisam dovoljno informiran niti pratim sve to da bih sada iznosio rezultate slaganja te zagonetke, ali zašto bi bilo nemoguće zamisliti da tamo postoje ljudi poput tajnih agenata koji s vremenom zavade i stvore milicije čiji je cilj napraviti kaos i pomutnju te time otvoriti vrata kolonijalistima (amerima) da kao tobož uvode reda i usput pokradu što god mogu?! Zašto bi takav scenarij tebi bio nemoguć tim prije što znamo kako danas s ovakvim uređenjem civilizacije nema toga što se ne može postići novcem???

Ja sam UVJEREN da Ameri SIGURNO ama baš NIŠTA ne rade bez PLANA i to sigurno nije slijepi akcionizam što god ti to zapravo značilo.
13.11.2015 | 10:31
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Ovi što dolaze, odnosno prolaze kroz HR su navodno ljudi koji bježe od rata. Razumijem kada su u pitanju djeca i starci, ali to su većinom ljudi u najboljim godinama.


Shvaćaš li da je u Hrvatskoj bilo jasno i jednostavno - ovo su naši domovi, a oni ljudi odande nas protjeruju i spaljuju nam kuće. Bilo je lako shvatiti da se boriš da obraniš svoje, a agresor je bio samo jedan.

U Siriji trenutno ima nekih 5-6 vojnih grupacija (ne računajući Ruse i NATO) i svi oni naizmjence rokaju i uništavaju, a obični ljudi ne prepoznaju u tome poziciju "ja se branim protiv onog agresora" niti prepoznaju koja od tih 5-6 grupacija bi bila ta koja je obrambena (jer nije nijedna), nego su u situaciji "ja sam između čekića i nakovnja i ovdje za mene nema više ničeg osim smrti, dok mi se oni preko moje glave napucavaju raketama".

Protiv koga, ili, bolje - *S KIM* da se bore ti ljudi u najboljim godinama što bježe iz Sirije? Situacija je prilično nalik onoj iz Libanona, s tim što su u Libanonu milicije organizirane striktno po vjerskim grupama, a u Siriji čak ni to.


Shvaćam o čemu govoriš i sam dijelim isto razmišljanje i teško je donijeti na koncu neki dobar zaključak. No treba imati u vidu da se dobar dio ljudi želi boriti a onaj ostatak manje-više uopće nema veze sa Sirijom. Baš mi se neki dan vratio prijatelj inženjer iz Dubaija, tamo radi za Palace group petroleum. U sklopu uredskog posla, obavlja i onaj terenski. Poanta je da mora ići u krajeve, drugih država, koji su u neposrednoj blizini većih žarišta sukoba. Jako ga je strah jer ga pošalju u pustopoljinu sa čuvarom arapom koji bi ga valjda za 100 eura prodao. Ukratko tamo je svaka država u sukobu(bilo politički ili oružjem) sa svakim i totalni je kaos, situacija se mijenja iz dana u dan i sve je nekako prevrtljivo. Ali kako su manje više svakodnevno informirani, ljudi se bore i ne daju svoje granice. Mnogi bježe ali mnogi ostaju, rade u krajevima gdje nisu borbe, neki se opredjeljuju opcijama i bore se. Svjestan sam ja da su tu razni interesi s velikim igračima i da je izrazito teško i da se mnogima čini da je situacija beznadna, ali treba se boriti.
13.11.2015 | 10:36
iAnte kaže:
Svake godine, od 1.6. do 30.9., u Hrvatsku uđe (i zadrži se neko vrijeme) više od deset milijuna ljudi. To su ljudi svih mogućih nacionalnosti, vjeroispovijesti, boja kože i seksualnih orijentacija. Neki su bezobrazno bogati, neki sa sobom nose paštete. Neki idu u hotele i apartmane, neki kod obitelji i prijatelja, a neki u vlastite kuće. Ima ih mladih i starih, obitelji i pojedinaca. Oženjenih i neoženjenih. Svakakvih.
Neki od njih ponekad naprave nered, ali velika većina dođe, zabavi se i ode bez ikakvih problema.

I to nam je normalno.

A sad imamo jedan veći broj ljudi koji dolazi u Hrvatsku, zadrži se što kraće mogu i idu dalje. I odjednom nam je to problem.

A jedan smo od naroda s najvećom emigracijom. Ima nas jednako van i unutar Hrvatske. I onda vidimo genijalce po Facebook grupama koje se bore protiv imigranata kako se zahvaljuju našim iseljenicima iz Njemačke i Švicarske na podršci u borbi protiv imigranata.

Pametnom dosta


Dok smo tranzitna zemlja sve će biti dobro. Kad više ne bude, onda će biti "budali previše"
13.11.2015 | 11:21
Ja se divim onima koji misle kako je svijet idealan.
Recimo primjer kolege koji je pričao s Austrijancima i kad im je rekao da do Zagreba ima 200kn, bili su zgroženi kad su shvatili kako je rat tako blizu njihove zemlje (to je bilo kad se ratovalu u Hrvatskoj).
Dok su izbjeglice samo u prolazu, nemamo bitnih problema, ali da problemi ne postoje, to nije istina.
Naravno, kako građanima iz primorskih krajeva oni nisu nikakav problem jer su daleko od njih, ali bogme u Bregani nije tako.
Ovo nikako nije ksenofobija.
Nisu problemi malene skupine koje rade nered, ali kad pređu kritičnu masu, tada nema povratka.
Njemci su mislili kako su njihov problem Turci (procjena je oko 10% ukupnog stanovništva). Sada su shvatili da to nije baš tako.
13.11.2015 | 11:25
Na mjestu tvog frenda inžinjera bi imao jedan AKSU pored sebe i nosio pancirku po tim putovanjima. Bolje umrijet i pružit otpor nego da završiš kao jadan Salopek sućut obitelji.
13.11.2015 | 11:39
Nije on tamo otišao nosit pancirku i oružje. Otišao je tamo davno iz ekonomskih razloga, prošao je određenu proceduru kao i svi drugi da stekne uvjete za rad u emiratu. On sada dosta razmišlja o daljnjim koracima. Sve je izglednije da će napustit tvrtku ukoliko mu ne ponude neko normalnije radno mjesto.
13.11.2015 | 11:44
Sank kaže:
@tino1

Ja sam siguran da je istina negdje u sredini. Niti je sve posljedica velike zavjere, a niti sve akcije nisu bez smišljenog utjecaja na ishod događaja. Bliski istok je bogat energentom koji onome ko ga ima daje veliku moć da utječe na ekonomiju cijelog svijeta. Kad promatraš cijelu priču kroz geopolitiku i kad uzmeš u obzir povjesne činjenice onda se ipak zapitaš što to stvarno Ameri i Rusi tamo rade i hoće. Vjeruj mi na riječ da istinu nećeš čuti na dnevniku niti pročitati na vijestima ni bilo kakvim portalima. Takve se stvari mogu samo slagati u glavi iz većeg broja komadića zagonetke (puzzle).

Naravno ja nisam dovoljno informiran niti pratim sve to da bih sada iznosio rezultate slaganja te zagonetke, ali zašto bi bilo nemoguće zamisliti da tamo postoje ljudi poput tajnih agenata koji s vremenom zavade i stvore milicije čiji je cilj napraviti kaos i pomutnju te time otvoriti vrata kolonijalistima (amerima) da kao tobož uvode reda i usput pokradu što god mogu?! Zašto bi takav scenarij tebi bio nemoguć tim prije što znamo kako danas s ovakvim uređenjem civilizacije nema toga što se ne može postići novcem???

Ja sam UVJEREN da Ameri SIGURNO ama baš NIŠTA ne rade bez PLANA i to sigurno nije slijepi akcionizam što god ti to zapravo značilo.


Ja sam isto siguran da imaju neki plan, ali nisam siguran da su baš nešto pretjerano koordinirani u izvođenju istog, a to se vidi iz rezultata. Ko imali su za plan sjebati talibane u Afganistanu, ali im to stvarno ne polazi za rukom. Lagali su da Sadam ima oružje za masovno uništavanje da ga mogu nagaziti, možda je plan bio dočepati se nafte, i šta? Popušili su na cijeloj liniji i izrodio se ISIL. U Vjetnamu su isto imali neki plan, ni sami ne znaju više koji, samo znaju da su popušili karetinu od sto kila. Južna Amerika im je poligon za ostvarivanje planova da ne nabrajam sve, malo Gutemala, malo Columbia i tako redom, ne vidim nigdje baš neki planiranni koordinirani ishod. Osim u zaduživanju i trošenju love, tu su premašili svaki plan. Daj molim te, kad se male stvari ko prisluškivanje nisu mogle držati u tajnosti, pa će se neki Plan svih Planova moći? A Rusi su slični, zakuhali po cijelom svijetu i puše karetinu. Mi njih precjenjujemo.
13.11.2015 | 11:48
Josip je, inače, svaki tjedan bar dvaput u pancirki, a iz Kalaša puca redovito vikendom, i to po živim ljudima koji pucaju po njemu, pa zna kako je to.
13.11.2015 | 12:04
Josip R. kaže:
Na mjestu tvog frenda inžinjera bi imao jedan AKSU pored sebe i nosio pancirku po tim putovanjima. Bolje umrijet i pružit otpor nego da završiš kao jadan Salopek sućut obitelji.


Vecina ljudi koji nastrada po ratnim zonama i ne znaju sta i kako se se u tom trenu desilo. A kamoli da mozes pruziti neki smislen otpor. Pricas gluposti.

Kad su zadnji put na tebe pucali?
13.11.2015 | 12:13
Smayoo, svaka ti čast što imas strpljenja.

Možda bi mogli svi na Jabučnjaku kolektivno skupiti za avionsku kartu i smještaj, za ovih par balvana; pa ih poslati na tjedan dana u Švedsku, pa tjedan u London, možda u Lisabon; pa neka iz prve ruke promatraju kako to izgleda život u normalnoj, multikulturalnoj zemlji; umjesto da puše gluposti iz dnevno.hr
13.11.2015 | 12:43
A isto tako nekima za pregled na psihijatriji ili neuorologiji.
13.11.2015 | 15:04
@vanjuška mogao bi skinuti te "roze" naočale neki su bili na zapadu pa su vidjeli da nije sve cvijeće

@drlovric pa da idem raditi za tako neke velike pare i po opasnim zonama jer me firma šalje ne bi išao bez oružja i neke obuke. Ako neda firma mlatiš pare priušti si sam obuku. Obično pošalju par ljudi da te otmu bolje umrijet boreći se ili njih pobiti nego da te otmu i onda javno pogube ili zakolju što ti ja znam. Još gore da to djeca i žena vide i cijela zemlja. Naravno da pare nisu vrijedne ali ljudi se zaduže i misle i nadaju valjda neće mene trebaju im novci. Bolje si povećati šanse za preživljavanje.

Ne znam što ti radiš u bazi i je si li uopće vojnik ili neki tehničar. Da baza bude pod napadom bi li uzeo oružje i branio se ili se sakrio i držao fige da preživiš i riskirao da te otmu ako ostali poginu?

Kad su pucali na mene? Sva sreća nisu osim bombama koje su po Zagrebu padale bio sam dijete ali dovoljno star da znam što se događa. U simulacijama redovito šišaju rafali po meni i po njima. I nedavno gledam reklamu za obuku HV istu simulaciji koriste. lmao
Istina dobar dio ljudi na prvu se ne snalazi u kritičnim situacijama pogube se ili nisu naprosto spremni, prevlada strah i šok ali ima i onih koji se brzo snađu. Ako odradiš neku obuku povećavaš si šanse za snalaženje i preživljavanje.
13.11.2015 | 21:30
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Vjerojatno si pročitao post Drlovrića, kad je opisivao multinacionalni vojni kamp gdje je boravio. E vidiš ja ne želim živjeti u tom kampu i svim ću se silama truditi da se on ne dogodi nama ovdje.


Ali s takvim stavom upravo OSIGURAVAŠ da nam se dogodi. Iz svega što si napisao se zapravo vidi da jako malo znaš o islamskim vjerskim pravilima, a još manje o tome kako se u prosijeku stanovnici islamskih zemalja odnose prema njima. Izmišljaš nepostojeće probleme kao izgovor za to što ne želiš biti u dodiru s nekim tko je različit od tebe. Zašto? Bojiš se da bi te dodir s drugačijom kulturom mogao obogatiti iznutra? Mislim - mogao bi, ako to dozvoliš, ali ne moraš se toga bojati. Osjećaj je zapravo jako dobar.


Znam ja o Islamu više nego što ti misliš. Nisam ga izučavao, ali zbog prirode svog posla sam radio i živio 4 mjeseca u Turskoj i mjesec i pol u Iranu, jesi li ti živio u nekoj Muslimanskoj zemlji? Ponovo ističem da nemam nikakav amonizitet prema tim ljudima, samo želim reći da se ti ljudi neće usrećiti u EU, a iz te njihove nesreće i nezadovoljstva samo možemo svi ispaštati.

Mogu reći da sam živio i radio u cijelom svijetu, na svim kontinentima, osim Australije, te upoznao mnoge kulture i običaje. Prije svakog putovanja sam proučio određene stvari o toj društvu, običajima, vjeri i sl. Nikad se nisam nikome nametao i prilagodio sam se većini i njihovim običajima. Kad sam bio sa sirotinjom, lagao sam da imam manju plaću, dok sam u Skandinaviji i sl. zemljama, morao lagati da zarađujem puno više od stvarnog stanja

S te strane mi nitko nemože prebaciti da neznam šta je multikultura, ali ebeš ti Caribe kad je meni sad u mom Omišu naljepše, s svojim ljudima tučemo po dobroj ribi i bevandi
14.11.2015 | 08:36
Dali Pariz isto spada u primjere normalne multikulturalne zemlje, odnosno grada?
Sutra će ti to biti London, Helsinki, Amsterdam, Stockholm, Kopenhagen itd. Eto im multikulturizam. Jeli pod multikulturizam spadaju bombe, kalašnjikovi, dijelovi tijela po cestama, dvoranama? Krasni primjeri. Samo ti odi
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.11.2015 | 09:15
JOHN kaže:
Dali Pariz isto spada u primjere normalne multikulturalne zemlje, odnosno grada?
Sutra će ti to biti London, Helsinki, Amsterdam, Stockholm, Kopenhagen itd. Eto im multikulturizam. Jeli pod multikulturizam spadaju bombe, kalašnjikovi, dijelovi tijela po cestama, dvoranama? Krasni primjeri. Samo ti odi


Jebo mene pas ak ja tebe razumijem...
14.11.2015 | 09:37
Kad te kako ti kažeš "pas izjebe" možda shvatiš da taj idealizam o multikulturizmu ne postoji jer nekima je sasvim normalno raznijet sebe i ostale. Jeli to cijena koja se mora platiti za multikulturizam?

Te iste države/gradovi, koji su pohlepni za naftom na bliskom istoku, opskrbljuju ih oružjem za sukobe itd., izigravaju povjerenja, pa ih na koncu prigrljuju unutar svojih granica i očekuju multikulturizam. To je licemjerje na svim razinama i onda oni meni trebaju biti primjer multikulturizma. To je meni primjer gamadi, to je ološ čovječanstva, stoka.
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.11.2015 | 09:48
Sad si me jos vise zbunio jer ne znam o kojem idealizmu pricas.

Al mi je fascinantno kak si se probudio, procitao vijesti o tragicnom dogadjaju i odlucio doc ovdje prosrat gomilu bedastoca u stilu - aha! Sam vam rekel! Evo vam multikulti!

Dakle taj dio ne razumijem...

Al opet mozda ti to nije bila namjera, mozda sam ja samo to iscitao tako.
14.11.2015 | 09:54
Dijete kaže:
Sad si me jos vise zbunio jer ne znam o kojem idealizmu pricas.

Al mi je fascinantno kak si se probudio, procitao vijesti o tragicnom dogadjaju i odlucio doc ovdje prosrat gomilu bedastoca u stilu - aha! Sam vam rekel! Evo vam multikulti!

Dakle taj dio ne razumijem...

Al opet mozda ti to nije bila namjera, mozda sam ja samo to iscitao tako.

Ja sam se probudio, a meni se čini da ti još dugo spavaš!
Ponavljam multikulturalni zapadnjaci/sjeverne zemlje, gradovi, kroz sve grane gospodarstva sudjeluju direktno/indirektno u proizvodnji oružja u svojim tvornicama, a to isto oružje koriste za masakar i uništenje na istoku. Jeli to licemjerje meni treba biti primjer kulture kojom se diče, a vi ih hvalite na sva vrata. To je sramota!
Pozivaš arapa ili koga več na zajedništvo a s druge strane mu masakriraš državu od kuda potječe. Brutalnost
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.11.2015 | 10:12
Bit ce da si me zamijenio s nekim...

I ne znam zasto, al u glavi mi zasvirala Jeans generacija... Lastane, da li je sa mnom sve u redu?
14.11.2015 | 10:16
Dijete kaže:
Bit ce da si me zamijenio s nekim...

I ne znam zasto, al u glavi mi zasvirala Jeans generacija... Lastane, da li je sa mnom sve u redu?


Tvoj cinizam je samo dokaz inertnosti.
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.11.2015 | 10:22
Johne, tvoji postovi rastu sa svakim refreshom. Ako zelis biti shvacen, napisi i klikni objavi, nemoj svakih 5 minuta dodavati nove odlomke jer zbunjujes...

Kaj te dira moj cinizam? Cinik sam, da. Takav sam se rodio i nije u redu da mi ljepis jos neke stereotipne atribute na to. Inertan? Pa mene svaka malo jaca bura pokrene, nosim bar dva kamena u dzepovima da bih se zadrzao na zemlji..


DODATKOVNIK: (aj da probam i ja) Inertni cinici svih zemalja, ujedinite se!
14.11.2015 | 10:31
Oprosti zbog novoh rečenica/pasusa u postovima, no, kažeš da te zbunjujem pa se nadopunjujem.
Stavi i treći, četvrti kamen i ne mrdaj s mrtve točke. Budi tamo gdje jesi. Probaj to obavit negdje na nekom mjestu gdje te više nitko neće čuti ni vidjeti
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.11.2015 | 10:49
Oprastam.

I vidim da ni ti mene bas ne shvacas pa smo kvit...

O tempora o mores.
14.11.2015 | 19:36
Prema prvim neslužbenim podacima jedan od terorista sa sobom je imao sirijsku putovnicu koja je registrirana u Grčkoj. Bila ona njegova ili ne, nadam se samo da će naredna vlada, koja god to bila, uložit puno više truda oko strogo kontroliranog tranzita emigranata, da nebi i mi bili u budućnosti svjedoci ovakvih katastrofalnih događaja.
14.11.2015 | 21:05
JOHN kaže:
Prema prvim neslužbenim podacima jedan od terorista sa sobom je imao sirijsku putovnicu koja je registrirana u Grčkoj. Bila ona njegova ili ne, nadam se samo da će naredna vlada, koja god to bila, uložit puno više truda oko strogo kontroliranog tranzita emigranata, da nebi i mi bili u budućnosti svjedoci ovakvih katastrofalnih događaja.


To sa sirijskom-putovnicom-registriranoj-u-Grčkoj mi se čini kao fino podmetnuta vijest.

Kad je počela ova izbjeglička/emigrantska "kriza", izrazio sam bojazan kako bi uskoro mogli početi teroristički napadi u Europi. Ne zato što su među izbjeglicama teroristi već zato što sam mislio da *netko može iskoristiti tu situaciju* da se dodatno zakuha stvar oko Sirije i Bliskog istoka općenito. Nisam, doduše, slutio da će se to dogoditi u tako kratkom roku.

Čak i da su kontrole na granicama rigorozne i da svi stavimo bodljikavu žicu i vojsku na granice, likovi poput tog "Sirijca s putovnicom izdanoj u Grčkoj" doći će do Pariza i odraditi svoj teroristički čin. Taj sigurno nije forsirao Sutlu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 19 minuta
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO