Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


03.08.2024 | 23:30
dpasaric kaže:
Naravno, ti znaš kolika je stvarna kredibilnost Wikipedije? Znaš li da sam čak i ja jedan od urednika tamo?


Ovo definitivno diskreditira Wiki kao sredstvo informiranja

Wikipedija je postala digitalno bojno polje u kojem pobjeđuje onaj tko više plati i ima više svojih drone-urednika koji će reformulirati istinu ili koristiti samo ono što im odgovara kako bi gurali agendu ovog ili onog lobija.
Ne vidim koje bi motive jedan Sachs imao da sve fantazira i laže. S druge strane, motivi big pharme su više nego jasni. Još jednom treba slijediti tijek novca.


Motivi su, dakle, isti.
04.08.2024 | 10:08
Evo malo o preporukama za mRNA "cjepivo" u kontekstu preporuka koje su bile davane da se cijepe i djeca:

04.08.2024 | 19:54
dpasaric kaže:
Naravno, ti znaš kolika je stvarna kredibilnost Wikipedije?


Nemjerljivo veća od kredibilnosti Tuckera Carlsona.

Još jednom treba slijediti tijek novca. Ili ti i dalje naivno vjeruješ da su oni zapravo veliki altruisti koji žele spasiti živote nas kmetova i primarni cilj im je naše zdravlje? Hahahah...



E, da, dobri stari "tijek novca"...
A kako to točno ni pratiš taj tijek novca?

A, što se naivnosti tiče, ti stvarno misliš da je netko, od ovih likova koje nam stalno serviraš, stvarno razotkrio zavjeru svjetskih razmjera, surfajući bespućima interneta, iz udobnosti svoje fotelje?!

Ili da su članci koji ne slijede narativ zapadno-europskog i američkog novinarstva, vezano uz rat u Ukrajini, ali pri tome slijede narativ službenih Ruskih vlasti, zapravo neovisni faktualno točni (dok su zapadno-europsku i američki, nametnuti i netočni)?!


A, da sa ipak malo uozbiljiš?!
04.08.2024 | 23:45
Tucker Carlson je ispao svjetionik novinarske objektivnosti u usporedbi s programiranim korporativnim medijima koje ti konzumiraš i koji su, čini se, uspješno na tebi izveli operaciju reprogramiranja. Goebbels bi bio zadovoljan njihovim radom.

Pratim tijek novca kroz dioničarska izvješća, putem eToro digitalne burze i putem praćenja rasprava u američkom kongresu, australskom parlamentu, a i u našem EU parlamentu zahvaljujući manjini zastupnika koji još imaju integritet i nisu kupljeni, pa se usude o tome govoriti.

Ja sam više nego dovoljno ozbiljan, uostalom nakon cijelog tog shitshowa nisi ti ispao u pravu, nego ja. Znači, na tebi je red da se počneš ozbiljnije informirati i da korigiraš stavove.

Baš me zanima kako bi se postavio u idućoj pandemiji?
05.08.2024 | 00:54
Izrael je bio vrlo tvrd oko cijepljenja, ali jako mekan ono brige za nuspojave, pa sada imaju situaciju:

- samo 18% dostavljenih nuspojava obrađeno je od strane Ministarstva zdravlja

- ostalih 82% izvješća izgubljeno je zbog "tehničkih grešaka i kvarova sustava"

- Ministarstvo zdravstva također nije obradilo dodatnih 33.000 prijava koje je podnijela javnost "zbog ograničene mogućnosti analize prijava podnesenih anonimno"

- Radi nedostatka radne snage u Odjelu za epidemiologiju ministarstva izvješća koja su sadržavala identifikacijske pojedinosti također se nisu mogla pregledati i istražiti (eh, eh)

- kao rezultat nedostajućih podataka, Ministarstvo zdravstva temelji svoje nalaze o sigurnosti cjepiva na samo 55.000 izvješća

- većina nuspojava koje su uspješno zabilježene bile su "blage” (kakvo iznenađenje!)

- Izrael je bio među prvima koji su uveli stroge odredbe o cjepivu za gotovo sve dobne skupine, dodajući naredbu o maskama koju je policija nasilno provodila

- i sve to je bilo popraćeno oštrom retorikom dužnosnika, koji su za smrt i karantene okrivili necijepljene

www.timesofisrael.com/ombudsman-health-m...accine-side-effects/

slaynews.com/news/israels-official-data-...st-technical-errors/
05.08.2024 | 12:38
dpasaric kaže:
Tucker Carlson je ispao svjetionik novinarske objektivnosti u usporedbi s programiranim korporativnim medijima koje ti konzumiraš i koji su, čini se, uspješno na tebi izveli operaciju reprogramiranja. Goebbels bi bio zadovoljan njihovim radom.

Pratim tijek novca kroz dioničarska izvješća, putem eToro digitalne burze i putem praćenja rasprava u američkom kongresu, australskom parlamentu, a i u našem EU parlamentu zahvaljujući manjini zastupnika koji još imaju integritet i nisu kupljeni, pa se usude o tome govoriti.

Ja sam više nego dovoljno ozbiljan, uostalom nakon cijelog tog shitshowa nisi ti ispao u pravu, nego ja. Znači, na tebi je red da se počneš ozbiljnije informirati i da korigiraš stavove.

Baš me zanima kako bi se postavio u idućoj pandemiji?


1.)Tucker je ispao običan papak u očima novinara i koji drže do profesije. Koji to novinar šuti dok kepec trabunja pol vure o ruskoj povijesti ? Podsjeća me na novinare s pinka koji postavljaju pitanja Vučiću na presicama.

2:)Ti si ozbiljan igrač, možda te ubuduće vidimo u nekoj razmjeni

3:) Tko je mjerodavan da kaže tko je pobjedio...ti ?
05.08.2024 | 13:43
dpasaric kaže:
ti i dalje naivno vjeruješ da su oni zapravo veliki altruisti koji žele spasiti živote nas kmetova i primarni cilj im je naše zdravlje? Hahahah...


Ali im je cilj da imaju ŽIVE mušterije. Kad sve već pratimo novčano, ako svi pomremo, od koga će onda te i slične kompanije živjeti? Jesi li o tome razmišljao?
05.08.2024 | 13:51
cariblanco kaže:
1.)Tucker je ispao običan papak u očima novinara i koji drže do profesije. Koji to novinar šuti dok kepec trabunja pol vure o ruskoj povijesti ? Podsjeća me na novinare s pinka koji postavljaju pitanja Vučiću na presicama.

2:)Ti si ozbiljan igrač, možda te ubuduće vidimo u nekoj razmjeni

3:) Tko je mjerodavan da kaže tko je pobjedio...ti ?


1) Već to što je Tucker jedini imao petlje odraditi taj intervju govori koliko je značajan novinar i važan za slobodu govora. To što ti očigledno nemaš kapacitet povezati i procesirati sve što je rečeno u tom razgovoru od strane čovjeka koji upravlja jednom od najvećih država, i najvećom nuklearnom velesilom, govori na kojoj si razini. Jedan od najvažnijih intervjua u zadnje desetljeće ti si sveo na "kepec koji trabunja". To je ona razina na zidiću s pivom ispred lokalnog supermarketa.

2) Ti ćeš pak sam sebe izručiti Srbiji koliko si zaokupljen njihovom politikom i medijima. Treba te postaviti za hrvatskog veleposlanika u Beogradu koliko si opčinjen Srbima. A možda si zapravo srpski agent koji je namjerno odabrao špijunsko ime Franjo da bi bio manje sumnjiv?

3) Tko je bio u pravu govore gole činjenice - je li "cjepivo" štitilo od zaraze? Nije. Je li štitilo od prijenosa virusa? Nije. Je li lockdown bio efikasan? Nije. Je li učinio strašnu štetu? Jest. Jesu li "covid potvrde" bile smislene i znanstveno opravdane? Nisu, dapače, omogućile su da "cijepljeni" šire virus po staračkim domovima i svuda jer su imali lažan osjećaj sigurnosti. Što je još potrebno za "pobjedu"?
05.08.2024 | 13:54
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
ti i dalje naivno vjeruješ da su oni zapravo veliki altruisti koji žele spasiti živote nas kmetova i primarni cilj im je naše zdravlje? Hahahah...


Ali im je cilj da imaju ŽIVE mušterije. Kad sve već pratimo novčano, ako svi pomremo, od koga će onda te i slične kompanije živjeti? Jesi li o tome razmišljao?


Mušterija je dovoljno, komotno mogu neke i umrijeti, ali to je zanemarivo, njima su cilj bolesni, oštećeni i invalidni. Što više takvih, to je posao bolji. I to su dokazali nebrojeno puta, pazi ti 2,4 milijarde(!!!) $ odšteta radi prevara, lažnih lijekova i podmićivanja liječnika! Podaci sa službenog US DOJ weba - i to stari, predpandemijski. Njima je to jednostavno način poslovanja, uračunaju to u troškove i funkcioniraju mimo zakona jer je tako profit veći.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
05.08.2024 | 13:59
cariblanco kaže:
1.)Tucker je ispao običan papak u očima novinara i koji drže do profesije. Koji to novinar šuti dok kepec trabunja pol vure o ruskoj povijesti ? Podsjeća me na novinare s pinka koji postavljaju pitanja Vučiću na presicama.


Kad spominješ novinare i novinsku profesiju nameće mi se pitanje koji su to novinari koji drže do sebe i svoje profesije, odnosno koje su to novinske kuće koje drže do svoje profesije?

Ako ocjenjujem HR i vodeće medije (Jutarnji, Večernji, Index, 24 sata) ja ne nalazim niti jednog profesionalca jer je teško naći jedan pravopisno lektorirani tekst. Čak su lijeni da tekst provuku kroz bilo kakav app za speling koji bi im crveno označio tipfelere. Ja sebe ocjenjujem kao pravopisnu neznalicu (posljedica izbjegavanja gradiva iz osnovne i srednje škole) pa opet zapažam tonu pravopisnih grešaka. Vjerujem da pravopisni znalci plaču u sebi kad trebaju pročitati takav tekst.

A na to tek dodajemo sadaržaj i pristranost / nepristranost...

Kakva je situacija van HR ne znam točno ali na osnovu dvije godine korona partyja vidjelo se po čijoj direktivi sviraju te da tu ne postoji niti osnovno logično propitivanje promatranih društvenih situacija i odnosa.
Čisto i transparnetno jednoumlje.

Stoga mi se nameće pitanje koji su to kriteriji po kojima bi trebali ocjenjivati Tuckera?
Da li je bitno samo da bilo koja stručna osoba (novinar) da svoj sud ili je bitno da se argumentirano da osvrt na svaku stavku pojedinačno i da nije bitno tko izgovara te riječi?

Istu situaciju smo imali iz medicinske struke.
Gotovo svi stručnjaci medicinske struke su u dvije godine korona ludila šutjeli kao zaliveni na službeni (dokazano negativni) stav upravljačkog / političkog vrha država i zdravstvenih organizacija.
Jedini glas razuma je dolazio od laika i nekoliko stručnjaka.

EDIT:
Ja mislim da je taj intervju sa Putinom čista nemještaljka ali mislim da se to treba argumentirano obrazložiti a ne diskreditirati diskreditirajući osobu.
05.08.2024 | 14:27
dpasaric kaže:
Tucker Carlson je ispao svjetionik novinarske objektivnosti


Možda tebi i ljudima koji prate Tuckera Carlsona, ali onima koji ne prate slijepo pojedine likove na internetu to izgleda sasvim drugačije.

U svakom slučaju, "novinar" koji je mrtav-hladan slušao polusatno izlaganje Putina o povijesti Rusijje i Ukrajine, u kojemu je ovaj izrekao niz neistina i dezinformacija, bez da ga je "novinar" pokušao prekinuti, ili barem ukazati na pogreške u njegovom izlaganju, nije niti novinar, niti objektivan, a kamoli "svjetionik" (hajde, možda trajno ugašeni).

koji su, čini se, uspješno na tebi izveli operaciju reprogramiranja


Potpuno isto bih i ja mogao reći za tebe.
Jedina razlika je da ja, za razliku od tebe, ne promoviram "moju istinu" gomilom postova na raznim temama foruma, koji se sastoje samo od meme-ova ili linkova na dvosatne video uratke pojedinaca čija priča odgovara narativu sa kojim se ti slažeš.

Pratim tijek novca kroz dioničarska izvješća, putem eToro digitalne burze i putem praćenja rasprava u američkom kongresu, australskom parlamentu, a i u našem EU parlamentu zahvaljujući manjini zastupnika koji još imaju integritet i nisu kupljeni, pa se usude o tome govoriti.


Ti stvarno vjeruješ da bi sudionici tako velike prevare svjetskih razmjera objavljivali informacije o svojim financijskim transakcijama u dioničkim izvješćima? A ovo za parlamente... mislim, daj se stvarno uozbilji... financijske transakcije u parlamentima...
To što si čuo nekog političara da je izjavio u parlamentu nešto što tebi odgovara, a spominju se novci, nije nikakvo "praćenje traga novca", nego samo uobičajena "šuplja priča", omiljena priča svih političara, bez obzira koje su "boje".

Ja sam više nego dovoljno ozbiljan, uostalom nakon cijelog tog shitshowa nisi ti ispao u pravu, nego ja. Znači, na tebi je red da se počneš ozbiljnije informirati i da korigiraš stavove.


A, čuj, ja sam zadovoljan kada, nakon radnog dana dođem doma i stignem pregledati kćerkama domaći rad (dok traje škola), i napravim večeru (ako je žena popodne na poslu), dok ti, pored posla, praćenja burzi, diskusija u parlamentima svih važnijih država svijeta i meme-ova na 'X'-u, stigneš upratiti tri svjetske zavjere (COVID-15, Ukrajina, kripto-valute), tako da ti nisam ni do koljena, niti ću ikad moći biti, čak i ako korigiram svoja krivovjerna stajališta.

Baš me zanima kako bi se postavio u idućoj pandemiji?


Baš me zanima kome ćeš se ti obratiti kada idući put budeš, nedao Bog, imao neki zdravstveni problem, ekipi stručnjaka sa Rumble-a i ekspertu Tuckeru Carlsonu, ili svome doktoru obiteljske medicine...
05.08.2024 | 18:37
m@xym kaže:
Ti stvarno vjeruješ da bi sudionici tako velike prevare svjetskih razmjera objavljivali informacije o svojim financijskim transakcijama u dioničkim izvješćima? A ovo za parlamente... mislim, daj se stvarno uozbilji... financijske transakcije u parlamentima...
...
Baš me zanima kome ćeš se ti obratiti kada idući put budeš, nedao Bog, imao neki zdravstveni problem, ekipi stručnjaka sa Rumble-a i ekspertu Tuckeru Carlsonu, ili svome doktoru obiteljske medicine...


Skratio sam na bitno:

- Da, stvarno u to vjerujem jer kapital kojim funkcioniraju te korporacije je često podjednako u vlasništvu klana na vlasti i onog u opoziciji. Oni koji trenutno nisu na vlasti nisi toliko slabi i nesposobni da bi šutke gledali kako ih suprotna strana na očigled krade.

I kolikogod da smo korumpirano društvo, sudovi još uvijek jednim dijelom funkcioniraju i to nije nešto u što treba "vjerovati" - jer imali smo sada dokaze, ali ti na njih okrećeš glavu:

Kao prvo, sud u Texasu je presudio protiv FDA po pitanju skrivanja podataka o "cjepivu". Je li to činjenica ili treba "vjerovati"? Činjenica!

Kao drugo, kada je na red došlo dioničarsko izvješće Pfizera, čak niti oni kojima je korupcija "modus operandi" nisu imali petlje legati u dioničarskom izvješću jer su znali da bi ih dioničari na sudu rasturili i tražili milijunske odštete.

I nedavno smo imali treći dokaz, a to je kada je sud u Briselu presudio protiv korumpirane Ursule iako su WEF-ovci činili sve živo da je "operu" i spase. Nažalost, vidjeli smo da niti ta presuda nije pomogla da korumpirani EU zastupnici ne daju njoj dovoljan broj glasova da nastavi svoj kriminal pogodovanja. To je stvar koja me najviše razočarala u EU, mislio sam da će taj test položiti, ali ovo je strašna sramota i govori nam koliko je situacija trula.

- Naravno da ću se obratit svom obiteljskom liječniku, ali ću, ako dobijem savjet za koji smatram da je loš ili nečime uvjetovan, zatražiti i drugo mišljenje, barem imam gomile liječnika oko sebe. Jednako kao što se u pandemiji nisam cijepio jer je obiteljski liječnik totalno suludo i nerazumno samo ponavljao "preporuka je cijepiti se" na svako moje pitanje o izuzecima i problemima s autoimunim reakcijama. I zato sam otišao po drugo mišljenje kod vrhunskog specijalista epidemiologije i dobio uputu: "Nemoj se cijepiti." I da, naravno da sam u tom trenu nepovratno izgubio vjeru u sustav i liječnike - jer pokazalo se da mnogi nemaju profesionalni integritet i da im je strah za svoj posao ispred istine i dobrobiti pacijenta. Razumijem taj dio, svako brine za svoju egzistenciju, ali to je postupak u protivnosti sa zakletvom kojoj su prisegnuli.
05.08.2024 | 18:59
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
ti i dalje naivno vjeruješ da su oni zapravo veliki altruisti koji žele spasiti živote nas kmetova i primarni cilj im je naše zdravlje? Hahahah...


Ali im je cilj da imaju ŽIVE mušterije. Kad sve već pratimo novčano, ako svi pomremo, od koga će onda te i slične kompanije živjeti? Jesi li o tome razmišljao?


Mušterija je dovoljno, komotno mogu neke i umrijeti, ali to je zanemarivo, njima su cilj bolesni, oštećeni i invalidni. Što više takvih, to je posao bolji. I to su dokazali nebrojeno puta, pazi ti 2,4 milijarde(!!!) $ odšteta radi prevara, lažnih lijekova i podmićivanja liječnika! Podaci sa službenog US DOJ weba - i to stari, predpandemijski. Njima je to jednostavno način poslovanja, uračunaju to u troškove i funkcioniraju mimo zakona jer je tako profit veći.


Ne, ovo nije istina, tj. izvlačenje činjenica izvan konteksta. To je posljedica američkog pravnog sustava koji dopušta class action lawsuites i njihove 'sve bum vas tužil' opsesije. Vidio na svoje oči menu u restoranu na kojem je pisalo da hrana koja je poslužena može biti vruća i da su moguće opekline, ako se ne pazi. Umro od smijeha i pitao konobara jel ovo šala? Rekao je da nije, da se neka stranka žalila da se opekla na kavu ili juhu, dobila na sudu i morali su iskeširati gadnu odštetu. Tako da i oni u godišnjem budžetu jednostavno imaju rezervacije za nezadovoljne mušterije i sudske troškove, jer im je tako jednostavnije. Ako to ima običan restoran u Detroitu, onda je sasvim logično da ga ima i velika korporacija.
05.08.2024 | 19:04
dpasaric kaže:
je li "cjepivo" štitilo od zaraze? Nije. Je li štitilo od prijenosa virusa? Nije.


Čuj, ovo bi ti, da te netko od ovih veliki skuži, moglo biti utuživo. Cijepivo je DOKAZANO zaštitilo ljude od umiranja.
05.08.2024 | 19:30
dpasaric kaže:
Kao drugo, kada je na red došlo dioničarsko izvješće Pfizera, čak niti oni kojima je korupcija "modus operandi" nisu imali petlje legati u dioničarskom izvješću jer su znali da bi ih dioničari na sudu rasturili i tražili milijunske odštete.


Znači, ekipa koja je "singlehandedly" sebi potčinila cijelu mrežu, što političara, što doktora, što znanstvenih institucija, i svima zaprijetila "omertom", boji se lagati dioničarima jer bi ih ovi "razvalili" na sudu?!!!

Pa ti stvarno vjeruješ u sve te besmislice koje si nam servirao....
05.08.2024 | 19:43
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
je li "cjepivo" štitilo od zaraze? Nije. Je li štitilo od prijenosa virusa? Nije.


Čuj, ovo bi ti, da te netko od ovih veliki skuži, moglo biti utuživo. Cijepivo je DOKAZANO zaštitilo ljude od umiranja.


Interesantna stvar, koja se lako može provjeriti pregledom podatka na Worldometers stranicama vezanim za COVID-19, je ta da je u svim zemljama EU, nakon cijepljenja, drastično pao broj umrlih u nadolazećim valovima, iako je broj zaraženih često bio i veći nego u prethodnim valovima.

Što bi rekao naš uvaženi kolega forumaš, čudna teorija slučajnosti.
05.08.2024 | 19:55
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
je li "cjepivo" štitilo od zaraze? Nije. Je li štitilo od prijenosa virusa? Nije.


Čuj, ovo bi ti, da te netko od ovih veliki skuži, moglo biti utuživo. Cijepivo je DOKAZANO zaštitilo ljude od umiranja.


O čemu pak sada ti? Ja govorim o A i B, a ti pričaš o C?

Je li moguće da je mRNA pripravak nekoga spasio od smrti? Naravno da jest. Pogotovo sve one (na sreću ipak malobrojne) koji su alergični na onaj protein koji se javlja kao nuspojava infekcije. Uostalom, gotovo da nema nekog lijeka koji nekoga neće i spasiti, ljudi su toliko različiti. Veće je pitanje koliko bi ljudi još bilo spašeno da je korištena ispravna terapija - jer se na kraju ispostavilo da su u mnogim slučajevima respiratori činili više štete nego koristi i da su mnogi umrli radi krivog pristupa.

U EU parlamentu se Pfizerova predstavnica smijala kada su je EU zastupnici pitali zašto "cjepivo" nije štitilo od zaraze i prijenosa, pa im je drsko rekla, ono totalni gaslighting: "Pa mi to nikada nismo niti testirali!" Znači kao nije Pfizer kriv što su političari lagali (i njihov CEO).
05.08.2024 | 21:09
dpasaric kaže:
U EU parlamentu se Pfizerova predstavnica smijala kada su je EU zastupnici pitali zašto "cjepivo" nije štitilo od zaraze i prijenosa, pa im je drsko rekla, ono totalni gaslighting: "Pa mi to nikada nismo niti testirali!" Znači kao nije Pfizer kriv što su političari lagali (i njihov CEO).


Pfizerova predstavnica se nije smijala kada joj je to pitanje postavljao nizozemski zastupnik Rob Roos, nego se nasmijala nakon što mu je negativno odgovorila na pitanje (vjerojatno zato što je on eksplicitno tražio odgovor: da ili ne) , i u svom odgovoru nije bila drska nego mu je sasvim normalno odgovorila.

Gaslighting je upravo ono što ti često radiš copy-paste-anjem dezinformacija i širenjem "svoje istine", koja je često lako provjerljiva pa se ispostavi da si slagao, ali eto, nije ti se dalo provjeravati izvore za koje si tako siguran da nam žele samo dobro i ništa više.
05.08.2024 | 21:52
ja samo mogu da kazem sledece, mozda sam to i ranije rekao:
- jel korona virus bio (i jeste) opasan i ljudi umirali? - jeste. ko u to ne veruje, trebalo je da vidi ljude na respiratorima. nije to u rangu obicnog sezonskog gripa. najvise njih koji su umrli nisu bili vakcinisani, oni koji jesu bili vakcinisani, a ipak nazalost preminuli, su vec imali neku bolest koja je samo oborila imunitet. moj dobar prijatelj se nije vakcinisao, prvi put kad je dobio koronu je bilo zajebano, hteli da ga stave na respirator covek potezao pistolj. preziveo, ali otisli srcani zalisci. drugi put kad je imao koronu, opet udarilo po srcu, tad je mislim stradala pretkomora. on je covek doduse sa 140 kg, i jos nekim bolestima.
- u situaciji kao sto je takva, bilo kakav lek je dobrodosao. mozda nije efikasan 100%, ali ako je i 50% i to je bolje nego nista. i to ne moze niko da me ubedi u suprotno.
- proizvodnja vakcina i nekih lekova je izuzetno slozen proces, i to je maltene u rangu proizvodnje mikrocipova. i naravno to i treba da se plati. niko nece da radi za kikiriki. jos ako dodamo tu i trziste u smislu potraznja-ponuda, tu nema previse emocija. ni dpasaric ne radi taj posao koji radi, za 'dz' ili ispod cene. sigurno mu cene nisu kao na PC trzistu, jer je tamo daleko jeftinije nego na Mac trzistu.
kad je 1917. god izbila pandemija spanske groznice, onoliko ljudi je pomrlo, da su tada imali neku vakcinu mislim da niko ne bi pitao za cenu.
kad je otkriven i napravljen penicilin - prvi antibiotik, milioni zivota su spaseni, kasnije se otkrile i nuspojave i alergije na isti, ali je odnos spaseni/pomrli u korist spasenih. mislim da je ista situacija bila i ovog puta.
dalje spekulacije o zaverama, putevima novca, lazima... i ostalo je manje bitno.
da ne pominjem u to vreme jako rasirenu tezu kod nas u srbiji da ako se vakcinises protiv korone, oni ti ubace mikrocip i i tako te cipuju i onda te kontrolisu preko 5G mreze. ludilo je poprimilo takve razmere da je onda jedan tip za 200 eura nudio da vakcinisanima izvadi taj mikrocip. bilo je zainteresovanih onoliko.
nego dpasaric, kakvo je tvoje misljenje o tome - mislim veza vakcine i 5G mreze?
  • Air
  • Korisnik
  • 70
06.08.2024 | 08:16
cariblanco kaže:
Prvo mora biti svima jasno da s bilo kojim diktatorom, nema objektivnog intervju. Imao je petlju za razgovor, a nije imao petlju reći gosp. putine, a zašto je nama povijest važna samo od momenta koji vi spominjete, da li je povijest postojala prije toga, kad je Rusija bila manja od današnja Ukrajine. Da je imao muda pitao bi ga da li smatra da je sve vrijeme pobjeđivao na fer i poštenim izborima. Da je imao muda pitao bi ga, za razna ubojstva opozicionarnih političara, a najviše novinara, gdje se teško može saznati njihov broj.


+1

Namještene su presice i intervjui sa našim političarima, biraju se novinari koji će postaviti unaprijed određena pitanja. Novinari koji pristaju na takve uvjete su kandidati za takve presice i intevjue sa vodećim političarima.
Situacija sa Putinom je eksponencijalno rigoroznija po tom pitanju.

O kakvoj objektivnosti možemo diskutirati u tim odnosima?

Kada mi se netko poziva na takve intervjue ja vidim koji su kriteriji te osobe.
Ako netko drži do temeljnih ljudski vrijednosti tada ne komunicira na takav način sa diktatorom jer se time gazi po žrtvama tog diktatora.
U ovom slučaju je u pitanju diktator koji sustavno desetljećima laže, vara, ubija i muči svoje neistomišljenike / protivnike.

Prvo pitanje je koja je njegova riječ vjerodostojna?

Po ovom što Davor piše o intervju sa Putinom jedino bi mogao pretpostaviti kako je Davor iznad Putina, nešto kao njegov "anđeo" pa nam iz prve ruke govori što je Putin slagao a što je rekao istinu.

EDIT:
Gadi mi se kada se daje medijska pozornost prevarantu Mamiću jer se time gaze pozitivne ljudske vrijednosti.
A gdje je Mamić u odnosu na Putina?
06.08.2024 | 10:38
dpasaric kaže:
... Naravno da ću se obratit svom obiteljskom liječniku, ali ću, ako dobijem savjet za koji smatram da je loš ili nečime uvjetovan, zatražiti i drugo mišljenje, barem imam gomile liječnika oko sebe. Jednako kao što se u pandemiji nisam cijepio jer je obiteljski liječnik totalno suludo i nerazumno samo ponavljao "preporuka je cijepiti se" na svako moje pitanje o izuzecima i problemima s autoimunim reakcijama. I zato sam otišao po drugo mišljenje kod vrhunskog specijalista epidemiologije i dobio uputu: "Nemoj se cijepiti." I da, naravno da sam u tom trenu nepovratno izgubio vjeru u sustav i liječnike - jer pokazalo se da mnogi nemaju profesionalni integritet i da im je strah za svoj posao ispred istine i dobrobiti pacijenta. Razumijem taj dio, svako brine za svoju egzistenciju, ali to je postupak u protivnosti sa zakletvom kojoj su prisegnuli.


Izdvojio sam ovaj dio posta kako bi ga mogao komentirati jer si više puta do sada ponovio isto.

Prvo boldano je svakako razumno i opravdano ako imaš i trunku zabrinutosti oko nečega, no drugo i treće boldano nije nikakav dokaz jer ako pitaš dovoljno velik broj ljudi o istoj stvari prije ili kasnije ćeš dobiti odgovor kojeg želiš dobiti, ali to ne znači da su svi drugi bili u krivu,... ili prevedeno na aute to je kao da pitaš valjaju li Tigar gume za moju Alfu od 250 KS i devet ljudi ti veli ne, deseti kaže da i ti prihvatiš da je taj deseti u pravu, a prethodnih devet nije jer su motivirani tijekom novca (sigurno imaju neku vezu sa proizvođačima premium auto guma )

Da se razumijemo, ni ja se nisam cijepio i bio sam protivnik prisile prema građanima koja se provodila zbog čega sam imao i problema na poslu, ali o tome neću, bilo i prošlo.
Moja LOM-ica je također bila žestoki zagovornik cijepljenja, ali neću za nju nikada reći da joj je bio opran mozak ili da se zalagala za cijepljenje motivirana vlastitim interesima.
06.08.2024 | 21:07
m@xym kaže:
dpasaric kaže:
U EU parlamentu se Pfizerova predstavnica smijala kada su je EU zastupnici pitali zašto "cjepivo" nije štitilo od zaraze i prijenosa, pa im je drsko rekla, ono totalni gaslighting: "Pa mi to nikada nismo niti testirali!" Znači kao nije Pfizer kriv što su političari lagali (i njihov CEO).


Pfizerova predstavnica se nije smijala kada joj je to pitanje postavljao nizozemski zastupnik Rob Roos, nego se nasmijala nakon što mu je negativno odgovorila na pitanje (vjerojatno zato što je on eksplicitno tražio odgovor: da ili ne) , i u svom odgovoru nije bila drska nego mu je sasvim normalno odgovorila.

Gaslighting je upravo ono što ti često radiš copy-paste-anjem dezinformacija i širenjem "svoje istine", koja je često lako provjerljiva pa se ispostavi da si slagao, ali eto, nije ti se dalo provjeravati izvore za koje si tako siguran da nam žele samo dobro i ništa više.


Kako si samo uspio napisati ovoliko teksta, a ne reći ono bitno - DA NISU TESTIRALI i da je cijelokupni taj sustav na vrhu s političarima OTVORENO LAGAO kako bi zaštitio interes big pharme (i svoje korupirano dupe).
06.08.2024 | 21:38
Ja bih samo htio istaknuti logičku pogrešku u ranijoj argumentaciji. To što je broj umrlih opao koincidentno s početkom cijepljenja ne dokazuje ništa konkretno jer je u međuvremenu i virus mutirao. Kako vidimo aktualne mutacije (generacije) virusa su (evolucijski logično, kako su nas učili na biologiji u osnovnoj školi) znatno manje smrtonosne (ako više uopće) od prvih. Logično je, dakle, pretpostaviti kako su onda i one "srednje" generacije (aktualne u vrijeme cijepljenja) bile manje smrtonosne od prve generacije.

Kako god bilo, meni je sve to bilo OK. Neka ima cjepiva, neka se cijepi tko želi i tko vjeruje da će mu to pomoći. Ono što ne prihvaćam, što smatram da je bio akt masovne represije i zločina protiv čovječnosti je bila organizirana ucjena stanovništva "cijepi se ili postani građanin drugog reda" uz planiranu i hotimičnu laž "cijepljenje sprječava širenje zaraze".
06.08.2024 | 21:40
@yvann11, podsjećam, nisi odgovorio ništa na ovaj moj post.

smayoo kaže:
yvann11 kaže:
mbp2009 kaže:
Cjepivo je izrađeno brzinski, reklamirano po hrpi mainstream medija (i od strane samog predsjednika SAD-a) kao cjepivo koje spriječava prijenos virusa s jednog čovjeka na drugog. Zbog toga je odmah naručeno hrpu doza, za ogromne cifre.


Oni koji tvrde da cjepivo spriječava prijenos s jednog covjeka na drugog su:

1. krivo shvatili pa misle da govore istinu
2. namjerno govore krive informacije
3. nije ih briga sto govore

Niti jedan doktor, medicinar, ili skolovani biolog ne bi nikada smio reci da cjepivo sprijecava prijenos virusa.


Koje je struke naš aktualni ministar zdravstva? On je, naime, više puta izrijekom na TV izjavio kako cijepljeni NE PRENOSE ZARAZU i time opravdao covid propusnice kojom su cijepljeni raznašali zarazu kud god i kako god su htjeli dok necijepljeni nisu smjeli ući ni u poštu, ni u školu, itd.

Upravo zbog te "kolektivne hotmične amnezije" ja osobno ne želim dozvoliti da se sad svi prave kao da se to nije dogodilo, iako nisam nikad bio, niti sam to danas - ikakav teoretičar zavjere, antivaxer i ne znam što. Primio sam dvije doze "cjepiva" i odgovorno tvrdim da, nakon što sam bolest prebolio, primati dvije doze cjepiva nije imalo nikakvu svrhu osim da mogu raditi svoj posao i hraniti svoju obitelj. Dakle, bio sam, kao i moja supruga, UCIJENJEN da "dobrovoljno" primim to cjepivo.

Nikada prije Covida se o cjepivima nije pricalo da sprijecavaju prijenos


I ne samo to, nego smo svi još u osnovnoj školi, na satovima biologije u 7. ili 8. razredu učili kako djeluje cjepivo. Drago mi je da napokon ovdje dođe još netko tko to kaže. Jer, naime, ova ekipa koja se kune "u struku" (a ti si te struke) nas je udavila suprotnim tvrdnjama. Osobito u vrijeme covid fašizma.

Oni koji uporno guraju narativ da je cjepivo reklamirano kao cjepivo koje spriječava prijenos virusa s jednog čovjeka na drugog, je antivax ekipa pod brojem 2 ili 3 da bi pojacali argument velike zavjere.


Ne slažem se i nije OK od tebe da nas tako etiketiraš. Nisam "antivax ekipa" (imamo troje djece i sva su primila sva obavezna cjepiva) i ne guram nikakav "narativ". Naveo sam ti gore najblatantniji primjer, našeg ministra zdravstva.

Da li je bilo ljudi iz 'institucija' koji su to rekli (a spadaju pod broj 1 ili 3), vjerojatno da. Ne shvacajuci da time rade veliku gresku.


A gdje ste onda bili vi iz znanstvene zajednice da se javno oglasite TADA i kažete što je istina?
06.08.2024 | 23:12
dpasaric kaže:

Kako si samo uspio napisati ovoliko teksta, a ne reći ono bitno - DA NISU TESTIRALI i da je cijelokupni taj sustav na vrhu s političarima OTVORENO LAGAO kako bi zaštitio interes big pharme (i svoje korupirano dupe).


Znači, ti možeš, mrtav-hladan, LAGATI o nečemu što je lako provjerljivo (video snimka iz koje se jasno vidi da ti lažeš se može pronaći za ravno 3 sekunde "googlanja"), ali, ja sam, kao, prešutio ono bitno, što si ti već rekao, i što ja uopće nisam osporavao?!

Da, nisu testirali da li cjepivo direktno sprječava zarazu.

A, tebi za domaći zadatak ostavljam da otkriješ zašto.
07.08.2024 | 00:36
Pa gledao sam tu snimku xy puta još kada je objavljena, koji dio sam po tvojem mišljenju "lagao"?
07.08.2024 | 07:57
@dpasaric

Pročitaj ono što si ti napisao.

Zatim pročitaj moj odgovor.

I na kraju pogledaj video pa usporedi čiji opis onoga što možemo vidjeti u videu je točniji, moj ili tvoj.
07.08.2024 | 08:32
smayoo kaže:
Ja bih samo htio istaknuti logičku pogrešku u ranijoj argumentaciji. To što je broj umrlih opao koincidentno s početkom cijepljenja ne dokazuje ništa konkretno jer je u međuvremenu i virus mutirao. Kako vidimo aktualne mutacije (generacije) virusa su (evolucijski logično, kako su nas učili na biologiji u osnovnoj školi) znatno manje smrtonosne (ako više uopće) od prvih. Logično je, dakle, pretpostaviti kako su onda i one "srednje" generacije (aktualne u vrijeme cijepljenja) bile manje smrtonosne od prve generacije.

Kako god bilo, meni je sve to bilo OK. Neka ima cjepiva, neka se cijepi tko želi i tko vjeruje da će mu to pomoći. Ono što ne prihvaćam, što smatram da je bio akt masovne represije i zločina protiv čovječnosti je bila organizirana ucjena stanovništva "cijepi se ili postani građanin drugog reda" uz planiranu i hotimičnu laž "cijepljenje sprječava širenje zaraze".


Pretpostavljam da se to odnosi na ovaj moj odgovor:

m@xym kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
je li "cjepivo" štitilo od zaraze? Nije. Je li štitilo od prijenosa virusa? Nije.


Čuj, ovo bi ti, da te netko od ovih veliki skuži, moglo biti utuživo. Cijepivo je DOKAZANO zaštitilo ljude od umiranja.


Interesantna stvar, koja se lako može provjeriti pregledom podatka na Worldometers stranicama vezanim za COVID-19, je ta da je u svim zemljama EU, nakon cijepljenja, drastično pao broj umrlih u nadolazećim valovima, iako je broj zaraženih često bio i veći nego u prethodnim valovima.

Što bi rekao naš uvaženi kolega forumaš, čudna teorija slučajnosti.


Ako malo pažljivije pročitaš što sam napisao, primijetiti ćeš da nema ni govora o logičkoj pogrešci bilo koje vrste (iz jednostavnog razloga jer ja ne iznosim nikakve tvrdnje).

Naime, ja samo primjećujem, kako bi rekao jedan naš kolega, čudnu slučajnost da je, baš nakon cijepljenja velikog broja ljudi na razini EU, došlo do zamjetnog pada broja umrlih, iako je broj zaraženih u prvim valovima i rastao (da li sasvim slučajno, baš zbog cijepljenja ili zbog relaksacije mjera nakon uspješnog cijepljenja većine stanovništva, to ne možemo znati).
Zašto je došlo do naglog pada umrlih, i koliko je tome, i da li je uopće, pridonijelo cijepljenje, to sada ne možemo znati, ali ostaje činjenica da se ta dva događaja poklapaju.

Što se samog cijepljenja tiče, tu se slažem, nije se trebalo nikoga prisiljavati, niti kažnjavati zato što se nije htio cijepiti, to je trebala biti odluka svakog pojedinca.
07.08.2024 | 09:02
Zapravo se više odnosi na ovo što je napisao Djuro, da je cjepivo DOKAZANO zaštitilo ljude od umiranja. Statistička kroskorelacija nije dokaz, nije nikad ni bila, nego može biti samo indicija da se ide ciljanom provjerom utvrditi da postoji jasna uzročno-posljedična veza. U najmanju ruku bi trebalo imati analitiku kojim su sojem virusa pojedini (cijepljeni, necijepljeni, umrli, preživjeli) pacijenti bili zaraženi, a to je podatak kojeg nitko nije bio niti prikupljao.
07.08.2024 | 09:39
m@xym kaže:
Što se samog cijepljenja tiče, tu se slažem, nije se trebalo nikoga prisiljavati, niti kažnjavati zato što se nije htio cijepiti, to je trebala biti odluka svakog pojedinca.


Evo, konačno da se oko nečega slažemo! Prst gore za ovo!

I da je ostalo na tome u pandemiji nikakvih problema ne bi bilo, nikakve polarizacije, a u nekim državama i nasilja.

I što je najbolje, sigurno bi više ljudi ostalo živo jer bi bile zaštićene rizične i ranjive skupine - znalo bi se da ih trebamo paziti bez obzira bili cijepljeni ili ne. A jednako je moguće da bi možda neki "pravi antivakseri", a koji imaju takvo zdravstveno stanje da bi im mRNA zaista pomogao, tada primili tretman i ostali živi u tom slučaju.

Represija je loš put za ovakva pitanja.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 50 minuta
  • big_mac: Napravio reset rutera ali nije pomoglo.
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dpasaric, Ender, Anonimci (507)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.75 Seconds

Provided by iJoomla SEO