Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


07.08.2024 | 11:05
m@xym kaže:
Što se samog cijepljenja tiče, tu se slažem, nije se trebalo nikoga prisiljavati, niti kažnjavati zato što se nije htio cijepiti, to je trebala biti odluka svakog pojedinca.


Drago mi je da si to napisao, ali gle: tijekom pandemije, kad je netko to rekao, znaš kakav je odgovor bio? "Pa što ti znaš bolje od doktora?"
07.08.2024 | 11:22
@mbp2009,

Moje mišljenje je i danas isto kao i tada, doktori, pogotovo epidemiolozi, svakako znaju više od običnog puka (iako, naravno, nisu ni sveznajući, ni svemogući), a i tijekom pandemije sam imao isti stav oko cijepljenja, i više puta sam napisao da imam kolege i poznanike koji se nisu cijepili, i nikada im to nisam zamjerao, niti ih pokušavao nagovoriti da se cijepe.
07.08.2024 | 12:14
m@xym kaže:
@mbp2009,

Moje mišljenje je i danas isto kao i tada, doktori, pogotovo epidemiolozi, svakako znaju više od običnog puka (iako, naravno, nisu ni sveznajući, ni svemogući), a i tijekom pandemije sam imao isti stav oko cijepljenja, i više puta sam napisao da imam kolege i poznanike koji se nisu cijepili, i nikada im to nisam zamjerao, niti ih pokušavao nagovoriti da se cijepe.


Mislim da si se našao napadnutim pa si promašio ono što sam napisao - doktori na terenu =/= ljudi koji su zabranili ljudima da se kreću slobodno. Ni ja ne uspoređujem doktore s tiranima koji vladaju svijetom.
07.08.2024 | 12:40
@mbp2009,

Nisam se našao napadnutim nego sam pojasnio svoje stavove, koje se, barem ovdje na forum, često shvate pogrešno.

Da, u pravu si, ne postoji znak jednakosti između doktora na terenu i vladajućih političara (koji su osmislili i nametnuli zabrane).
Mislim da je "tiranin" ipak prejaka riječ, jer razina "tiranije" je različita u različitim državama.

Po mom sudu, koji naravno, ni po čemu nije mjerodavan, ili mjerodavniji od drugih, sve one zabrane i ograničenja koje je državno vodstvo nametnulo ljudima tijekom pandemije, kao i "greške u koracima" (poput ove sa indirektnim, a ponekad i direktnim, prisiljavanjem ljudi da se cijepe, iako ono to ne žele, i iako nitko neće odgovarati u slučaju posljedica), nisu bile napravljene zato što je, kako neke kolege forumaši vjeruju, postojala nekakva zavjera globalnih razmjera, ili zbog nekakvog testiranja koliko daleko se može ići u ograničenju ljudskih prava, nego čisto zbog straha, i neznanja (ili možda straha od nepoznatog).

Koliko se dalo primijetiti, ova naša vlast nije radila ništa što nisu radile i vlasti drugih zemalja u okruženju, (jer su manje više sve preporuke dolazile od strane doktora, koji su u ovom slučaju mogli "prepisati" samo što manji broj socijalnih kontakata, kako bi se usporilo širenje virus), a u nekom stvarima su bili čak i dosta fleksibilniji on onoga što se radilo npr. u Austriji ili Njemačkoj. A, onaj prvi "lockdown" kada su zatvorili granice između, praktično, pojedinih kvartova, je najočitiji znak o kolikom strahu i neznanju se radilo.
07.08.2024 | 12:58
m@xym kaže:


Mislim da je "tiranin" ipak prejaka riječ, jer razina "tiranije" je različita u različitim državama.



Strah me ljudi koji ovo izgovore.
07.08.2024 | 13:40
@mbp2009,

Zašto?

Misliš da je ista stvar kada ti netko nešto brani, kada zbog iste stvari možeš završiti u zatvoru, ili kad možeš ostati bez glave?

S druge strane, ako pod "tiranijom" misliš na to da država radi nešto što se tebi, meni ili nekom trećem ne sviđa, onda su sve države, bez iznimke, tiranijske.
07.08.2024 | 15:42
m@xym kaže:
@mbp2009,

Zašto?

Misliš da je ista stvar kada ti netko nešto brani, kada zbog iste stvari možeš završiti u zatvoru, ili kad možeš ostati bez glave?

S druge strane, ako pod "tiranijom" misliš na to da država radi nešto što se tebi, meni ili nekom trećem ne sviđa, onda su sve države, bez iznimke, tiranijske.


Toliko slova, riječi, interpunkcijskih znakova, i opet, po tko zna koji put, nisi shvatio što je pisac htio reći. Oba odlomka nemaju nikakve veze s onim što sam napisao.
11.08.2024 | 10:35
Novi podaci iz 125 zemalja o "višku smrtnosti" nakon pandemije:

17.08.2024 | 13:11
Cenzurirani liječnik konačno govori o pandemiji iz njegove perspektive:

17.08.2024 | 13:24
Pratite novo nastojanje da proguraju Pandemiju 2.0? Gatesov WHO i njegov aparatčik Tedros proglasili su novo stanje opasnosti i sada guraju majmunske boginje kao novi covid.



21.08.2024 | 09:44
Davore, evo ti novosti od danas.
Ne može se u posjete u Domove za starije i nemoćne jer je "zavladao COVID".
Sada ću stvarno uzimati informacije sa kilom soli (zrno je premalo za ovo ) oko toga...
21.08.2024 | 21:51
@Kloba ne pratiš, on priča o "novoj pandemiji" tj. majmunskim boginjama, a ne o COVID-u koji se pojavio u staračkim domovima.
21.08.2024 | 22:34
Heh, puno majmuna mi je oko hotela, trebam li biti zabrinut ?
22.08.2024 | 21:56
22.08.2024 | 23:14
Odlična je ona, uvijek duhovita...

Nego, bio sam danas na jednom rođendanu i slučajno je tamo bila i starija medicinska sestra iz KBC Rijeka. I nekako se nakon svih nevolja u svijetu došlo i na temu pandemije, pa smo je malo pitali kako je to ona vidjela... Mila majko... ne želim to sve prepričavati, ali parafrazirat ću samo jedno: "Haha, pa voditelj našeg odjela se prvi nije cijepio kada je vidio kako stvari stoje. I kasnije kada je i dobio covid koristio je samo tradicionalne lijekove!".

I onda smo pitali, zašto se nije o tome otvoreno govorilo? "Ljude je bilo strah za posao, malo tko je imao petlje javno reći što misli da ne bude prozvan. Oni koji su imali više integriteta su barem svojim pacijentima govorili istinu, ali takvi su bili u manjini. Sada se to sve pomalo razoktriva. Mi smo interno neslužbeno u bilježnice pisali nuspojave kako bismo sami znali kakvo je pravo stanje i nije bilo dobro."
23.08.2024 | 00:45
Gle Davore, ovo je čista propaganda, gdje bi mi na temelju tog voditelja odjela trebali donjeti svoje sudove ? Mi o tom virusu neznamo niti 10 % i sad po tom čovjeku se ravnati malo je neozbiljno Možda je taj čovjek bio imun na tko zna što, možda bi i kancer pobijedio. Netko umre od uboda pčele, a netko preživi ujed poskoka...i, vjerovatno znaš što želim reći.

Evo moja kontra priča. Moj frend Rade, Crnogorčina samo takva, dva metra i 100 kg mišića, nikad nije bio bolestan, niti u bolnici, a možda nije bio nikad niti na bolovanju. Dobio je covid i nakon par mjeseci, gdje je dobivao ogromne količine kisika, je preminuo ? I sad bi ja trebao vjerovati da je preminuo od nekog uroka.

Ja se neću po svoj pokojnom frendu na taj način odnositi prema ovoj bolesti, pa molim i tebe da se okaneš ovakvih paušalnih zaključaka s kojim možeš zavesti neke ljude, ok !
23.08.2024 | 02:49
cariblanco kaže:
Gle Davore, ovo je čista propaganda, gdje bi mi na temelju tog voditelja odjela trebali donjeti svoje sudove ?


Cijelu priču o pLandemiji nikad nisam gledao kroz svoju "stručnost" u medicini, virusima i infektologiji. Kad je krenulo sra*e, sam sebi sam rekao "Gasi sve i slušaj samo HTV". Mislim da je tu jasno kakav je bio moj stav prema struci i propagandi. Međutim, sve skupa je nakon kratkog vremana otišlo u logički kurcšluš. Ako ne ranije, do izbora u Hrvatskoj je bilo jasno da tu nešto logički ne štima (to je negdje 3 mjeseca trajanja pLandemijskog propagandnog terora). Od "svi ćemo pokrepat" do 0 zaraženih kako bismo svi skupa sigurno izašli na izbore, pa do (opet) "svi ćemo pokrepat, ostani doma i čekaj cjepivo". Onda Alemka markotić (stručna vertikala) izjavi da ćemo "svi pokrepat jer nam kombinirano dolaze gripa i COVID". Mjesec dana nakon toga, Alemka Markotić (stručna vertikala) izjavljuje da je "normalno da jedna virus prevlada", propagirajući "krah gripe" i "prevlast COVIDA". Kako rekoh, nisam stručan u tom pogledu, al ak mi stručnjak, kojem dajem povjerenje, krene "trokirati", bato moj, odmah se pale crvene lampice. Ako stvari LOGIČKI ne funkcioniraju, ondak ne znam na koju foru bih više "pušio" "stručna objašnjenja".

COVID pandemija se previše puta koristila u političke svrhe da bih imao povjerenje u funkcioniranje tog sustava. Istina, puno ljudi je izgubilo živote pod utjecajem tog virusa. Jesu li oni izgubili živote samo zbog tog virusa ili je u pitanju i krivi tretman (po naputku WHO)?
Ivermectin je od početka bio stigmatiziran kao "lijek za stoku", ravnozemljaški i krezubi pokušaj odgovora na "stručna nastojanja suzbijanja pandemije". Kako je onda moguće da su zemlje poput Indije i Japana ipak razmotrile Ivermectin barem kao eksperimentalni lijek? Mislim, ipak je prijedlog za korištenje Ivermectina došao od stručnih ljudi tih zemalja.

Previše je mutljage u toj priči da bih više imao povjerenje u cijelu tu strukturu.
23.08.2024 | 08:20
cariblanco kaže:
Evo moja kontra priča. Moj frend Rade, Crnogorčina samo takva, dva metra i 100 kg mišića, nikad nije bio bolestan, niti u bolnici, a možda nije bio nikad niti na bolovanju. Dobio je covid i nakon par mjeseci, gdje je dobivao ogromne količine kisika, je preminuo ? I sad bi ja trebao vjerovati da je preminuo od nekog uroka.


Imaš sada gomilu istraživanja i statitiska koje govore da je stavljanje covid pacijenata na respirator u velikom broju slučajeva bila smrtnosna greška i potpuno kriva terapija. Ok, neću reći da je to rađeno namjerno, naravno da nije, radilo se u dobroj namjeri, nije se znalo dovoljno, a možda je netko i dao takvu uputu "s vrha" i bio u krivu, a drugi su "samo slijedili pravila".

I moj kolega s TV, isto ljudina, je identično umro, na respiratoru. I u prvo vrijeme se to jako guralo, kao svuda je nedostajalo respiratora, čak su se 3D printali dijelovi za respiratore kolika je bila frka, da bi se kasnije sve stišalo, a danas se više i ne spominje staviti covid pacijenta na respirator.
23.08.2024 | 08:30
Vera Kanalec je ona medijski razapeta medicinska sestra iz Slovenije koja je izašla pred javnost i rekla da svima ne daje isto "cjepivo", objasnila kako se razlikuju serije i zašto kasnije i nije bilo bitno koje si primio, nego su ljude "šopali" sa svime. I tada je to izgledalo suludo i kao teorija zavjere, ali bi li netko žrtvovao svoju profesionalnu karijeru i egzistenciju samo zato da laže kako bi dobio malo pažnje? Sumnjam, pogotovo netko tko je toliko godina predano radio u struci.

I zato mislim da ta žena nije shizofrena, sociopat i bolesna lažljivica, već suprotno, žena s integritetom koja je vidjela što se zbiva. I mnogo kasnije se isto to potvrdilo (web stranica koja je pratila serije cjepiva i nuspojave) i istraživanje one ugledne danske imunologinje koja na kraju svojom osobnom statistikom zaključila isto - da su postojale barem tri različite verzije cjepiva, od placeba do vrlo opasnog. Uostalom, sam Pfizer je u Australskom parlamentu to priznao kada ih je stisnuo onaj stručni senator koji je inače molekularni biolog, morali su priznati da su svi zaposlenici Pfizera dobili zasebnu seriju "cjepiva", čitaj placebo. Znali su da nije pametno eksperimentirati s vlastitim ljudima, a za druge ih nije bilo briga.

t.me/infoteam1/7769
23.08.2024 | 09:11
Jedino što sa sigurnošću možemo tvrditi to je da:

- nemamo pojma tko je Vera Kanalec i čime se ustvari bavi

- Vera Kanalec nije, kako se u mnogim reprodukcijama navedenog članka spominjalo, glavna sestra UKC Ljubljana, niti je ikad tamo radila
23.08.2024 | 09:27
To se slažem, često razni mediji uveličavaju stvari "upecao sam ovakvuuuuu ribu" i vjerujem da je netko provalio da je ona "glavna sestra", a da to nikada nije bila. No, vjerujem da je medicinska sestra, a ne prevarantica s ulice koja je u nekoj bolesnoj psihozi tražila svojih 5 minuta slave na takav način.

Zašto vjerujem da govori istinu? Jer sam, uz sve ono što se moglo čuti iz svijeta, dobio lokalnu potvrdu, istina, daleko kasnije, nakon pandemije, od dva politička izvora (i to s oba pola političkog spektra kod nas) da su svi važni kod nas dobili placebo. Ne vidim interes da su me ti ljudi lagali, dapače, znam ih destljećima i sumnjam da su se tako preko noći pretvorili u lažljivce ili da me žele tako "dojmiti".

A i čisto znanstveno, da sam ja big pharma, ja bih tako radio jer je to jedini način vidjeti na velikom uzorku što se zbiva i kakve su nuspojave, a istovremeno nemaš rizik za svoje ljude.
23.08.2024 | 12:03
Meni je malo vjerojatno da neke slučajna osoba, bez obzira da li je medicinska sestra, auto-limar ili doktor znanosti, može, onako, što se kaže: s nokta, dešifrirati oznake cjepiva i stvarno znati što koja oznaka točno znači, a da i sami nisu dio te zavjere.

Probaj sam, uzmi neki uređaj ili više njih, pročitaj serijske brojeve, pa probaj dešifrirati što koja znamenka ili slovo znači, a bez da imaš ikakve informacije od proizvođača, pa ćeš vidjeti koliko će ti trebati. A slovenska "medicinska sestra" to provalila bez po muke.

S druge strane, čak i ako uzmemo da je to točno, tko će i na koji način kontrolirati kome će se davati koja verzija cjepiva. Potrebna ti je čitava logistika sa preciznim uputama i kontrolnim sustavom, jer će se inače dogoditi da se cjepiva pomiješaju i čitav trud ti je uzalud.

I zbog čega uopće postoje različite vrste cjepiva?!

Da bi proveo masovno testiranje?!
Bez da znaš tko je dobio koju vrstu cjepiva?!

Pa, cijela poanta kod testiranja bio kojeg lijeka ili cjepiva, je da točno znaš šta si kome dao, i onda imaš npr. dvije ili tri skupine, i uspoređuješ rezultate. A, ovako, ne znaš tko je dobio koju vrstu cjepiva, pa onda ne možeš ni znati prave efekte.

I što misliš što bi se dogodilo da je nakon npr. cijepljenja Pfizerovim cjepivom npr. poumirala trećina cijepljenih, misliš da Pfizer ne bi bio odgovoran i da bi ih zaštitilo to što su sa raznim državama potpisale ugovore o izuzeću od odgovornosti?!

U Americi bi ih sve pobili i prije nego što bi bila podignuta neka optužnica protiv njih, a i u svim drugim državama ne bi prošli puno bolje.
23.08.2024 | 12:22
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
Evo moja kontra priča. Moj frend Rade, Crnogorčina samo takva, dva metra i 100 kg mišića, nikad nije bio bolestan, niti u bolnici, a možda nije bio nikad niti na bolovanju. Dobio je covid i nakon par mjeseci, gdje je dobivao ogromne količine kisika, je preminuo ? I sad bi ja trebao vjerovati da je preminuo od nekog uroka.


Imaš sada gomilu istraživanja i statitiska koje govore da je stavljanje covid pacijenata na respirator u velikom broju slučajeva bila smrtnosna greška i potpuno kriva terapija. Ok, neću reći da je to rađeno namjerno, naravno da nije, radilo se u dobroj namjeri, nije se znalo dovoljno, a možda je netko i dao takvu uputu "s vrha" i bio u krivu, a drugi su "samo slijedili pravila".


E, ajde to reci majci od mojeg kuma koja je bila dva tjedna na respiratoru i jedva se izvukla. Molim te, idi joj reci da su ju krivo liječili i da je preživjela unatoč krivom postupku liječenja.

dpasaric kaže:

I moj kolega s TV, isto ljudina, je identično umro, na respiratoru.


Vjerujem da su svi pacijenti umrli u (ili na) bolničkom krevetu. Slijedom ove logike je smrtno ozbiljno leći u krevet, jer, statistički gledano, to je mjesto gdje se najčešće umire.
23.08.2024 | 14:33
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Imaš sada gomilu istraživanja i statitiska koje govore da je stavljanje covid pacijenata na respirator u velikom broju slučajeva bila smrtnosna greška i potpuno kriva terapija. Ok, neću reći da je to rađeno namjerno, naravno da nije, radilo se u dobroj namjeri, nije se znalo dovoljno, a možda je netko i dao takvu uputu "s vrha" i bio u krivu, a drugi su "samo slijedili pravila".


E, ajde to reci majci od mojeg kuma koja je bila dva tjedna na respiratoru i jedva se izvukla. Molim te, idi joj reci da su ju krivo liječili i da je preživjela unatoč krivom postupku liječenja.


Što si sad zapravo time htio reći? Da to što Davor piše nije istina? (Jer - istina je - to su ustanovili još za vrijeme dok je trajala pandemija i lockdown pa su pod kraj imali strogi protokol u kojim se točno uvjetima pribjegava respiratoru kao konačnom sredstvu, u trenutku kad više nema alternative osim - smrti.) Ili da je nemoguće da je majka tvog kuma preživjela unatoč krivom liječenju? (Jer - i to je moguće - nije se jednom dogodilo, s raznim bolestima.) Ili jednostavno izražavaš svoje negativne emocije i bijes jer nemaš razumni argument?
23.08.2024 | 18:32
Žena nije mogla samostalno disati. Onda su ju metnuli na respirator na kojem je bila 11 ili 12 dana. I sad je živa. Konkretna osoba, divna žena. Pa mi onda malo skoči tlak kad se taj postupak, koji joj je spasio život, proglašava krivim i negira cijela znanost temeljem youtube laprdologije.

BTW, puno ime bolesti je SARS Covid, gdje je SARS akronim za Severe Acute Respiratory Syndrome, ako je netko zaboravio.
23.08.2024 | 18:33
dpasaric kaže:
Vera Kanalec je ona medijski razapeta medicinska sestra iz Slovenije koja je izašla pred javnost i rekla da svima ne daje isto "cjepivo", objasnila kako se razlikuju serije i zašto kasnije i nije bilo bitno koje si primio, nego su ljude "šopali" sa svime. I tada je to izgledalo suludo i kao teorija zavjere, ali bi li netko žrtvovao svoju profesionalnu karijeru i egzistenciju samo zato da laže kako bi dobio malo pažnje? Sumnjam, pogotovo netko tko je toliko godina predano radio u struci.

I zato mislim da ta žena nije shizofrena, sociopat i bolesna lažljivica, već suprotno, žena s integritetom koja je vidjela što se zbiva. I mnogo kasnije se isto to potvrdilo (web stranica koja je pratila serije cjepiva i nuspojave) i istraživanje one ugledne danske imunologinje koja na kraju svojom osobnom statistikom zaključila isto - da su postojale barem tri različite verzije cjepiva, od placeba do vrlo opasnog. Uostalom, sam Pfizer je u Australskom parlamentu to priznao kada ih je stisnuo onaj stručni senator koji je inače molekularni biolog, morali su priznati da su svi zaposlenici Pfizera dobili zasebnu seriju "cjepiva", čitaj placebo. Znali su da nije pametno eksperimentirati s vlastitim ljudima, a za druge ih nije bilo briga.

t.me/infoteam1/7769


Naravno da to nije istina te je takvo što lako dokazivo. Nabavi mi jednu dozu tog cjepiva, bacit ću ti ga na analizu besplatno, ali dotad, molim te, nemoj pisati ovakve gluposti javno.
23.08.2024 | 19:22
m@xym kaže:
Meni je malo vjerojatno da neke slučajna osoba, bez obzira da li je medicinska sestra, auto-limar ili doktor znanosti, može, onako, što se kaže: s nokta, dešifrirati oznake cjepiva i stvarno znati što koja oznaka točno znači, a da i sami nisu dio te zavjere.

Probaj sam, uzmi neki uređaj ili više njih, pročitaj serijske brojeve, pa probaj dešifrirati što koja znamenka ili slovo znači, a bez da imaš ikakve informacije od proizvođača, pa ćeš vidjeti koliko će ti trebati. A slovenska "medicinska sestra" to provalila bez po muke.

S druge strane, čak i ako uzmemo da je to točno, tko će i na koji način kontrolirati kome će se davati koja verzija cjepiva. Potrebna ti je čitava logistika sa preciznim uputama i kontrolnim sustavom, jer će se inače dogoditi da se cjepiva pomiješaju i čitav trud ti je uzalud.

I zbog čega uopće postoje različite vrste cjepiva?!

Da bi proveo masovno testiranje?!
Bez da znaš tko je dobio koju vrstu cjepiva?!

Pa, cijela poanta kod testiranja bio kojeg lijeka ili cjepiva, je da točno znaš šta si kome dao, i onda imaš npr. dvije ili tri skupine, i uspoređuješ rezultate. A, ovako, ne znaš tko je dobio koju vrstu cjepiva, pa onda ne možeš ni znati prave efekte.

I što misliš što bi se dogodilo da je nakon npr. cijepljenja Pfizerovim cjepivom npr. poumirala trećina cijepljenih, misliš da Pfizer ne bi bio odgovoran i da bi ih zaštitilo to što su sa raznim državama potpisale ugovore o izuzeću od odgovornosti?!


Imaš dobrih pitanja i teza ovdje, sve to ima smisla, ali jednako tako ima i objašnjenje.

1) Nije neki veći problem skužiti numeriranje proizvoda, pogledaj samo kako se kodiraju oznake na računima iz mjeseca u mjesec. Isto tako, kada se prikupi gomila oznaka, stvara se prepoznatljiv uzorak. Tome je mnogo pomogla i "How Bad is My Batch?" baza. Kada se serijski brojevi usporede s bazom nuspojava točno se vide razlike.

2) Epidemiolozi to prate, ona moja "bliska osoba" koja je epidemiolog bilježi to i po dužnosti zove pacijente dan iza cijepljenja da vide kako su i ima li kakvih problema. Znači podaci postoje i mogu se kasnije analizirati. E sada, slažem se s tobom da je pitanje kada i kako se to pratilo i gdje se nije pratilo. Kršila se hrpa protokola po kojima se inače radi, ali vjerujem da se u većim i uređenijim sustavima to bolje radilo. Dobra potvrda je ona epidemiologinja iz Danske (s kojom ponekad razgovara "naš" dr. John Campbell) koja je išla i toliko daleko da je kemijski analizirala uzorke i uočila da postoje barem tri ili četiri različite "recepture".

3) Različite verzije postoje radi testiranja, ali i zato da se zaštite oni kod kojih se ne smije riskirati nuspojava. Big-pharma ekipa, WEF mafija, podobni političari, medicinsko osoblje i tajne službe. Ovdje sam bio ostavio snimku kada su zaposlenici Pfizera u parlamentu u Australiji priznali da su imali posebna "cjepiva" za internu uporabu. A sjeti si one epizode kada sam pričao kako je jedna druga meni poznata medicinska sestra rekla kako je odmah skužila "koliko je sati" kada je vidjela da se cjepivo za njih interno ne čuva po onim pravilima za "pravo" cjepivo, već su ga držali u običnom frižideru zajedno s parizerom.

4) Da, naravno da mislim da Pfizer ne bi bio odgovoran! Objasni kako si mogao ne-vidjeti ono o čemu ovdje pričam sada već godinama - da su ugovori s big-pharmom tajni i da su oni potpuno zaštićeni, ali potpuno! Ne može im se apsolutno ništa! A zahvaljujući ludim (zapravo hrabrim) liječnicima u Albaniji na net su bile izašle otvorene kopije ugovora (bez crnila), to sam isto bio linkao ovdje. Pročitao sam sve, još sam i komentirao da nije tako strašno kako sam mislio - nije u pitanju otvoren plan za "smanjenje stanovništva", nego samo gomila njihove pohlepe i zaštita od bilo kakve odgovornosti. Najbolji dio mi je bio gdje su u ugovor stavili čak i to da ako se u međuvremenu pojavi bolji lijek/cjepivo, da to ne znači ništa, da se država mora držati njihovog. Toliko o njihovoj humanosti i brizi za pacijente.
23.08.2024 | 20:30
Ako se stvarno radi o tako odabranoj numeraciji, koja je tako jednostavna da je jedna medicinska sestra shvati u par dana, onda ispada da su ti mozgovi cijele operacija prilično naivni, a naivnost i prijevara svjetskih razmjera, barem meni, ne ide zajedno.

A, ako ipak probaš sam dešifrirati što znače slova i brojevi i serijskom broju nekog proizvoda, i sam ćeš vidjeti da to baš i nije tako trivijalno kako si opisao.

Ne znam što epidemiolozi prate, ali ja sam se dva puta cijepio i nije me "pratio" nitko, također par ljudi koje dobro znam, isto tako, nitko nije zvao da ih pita da li su uredu. Znam samo za jedan slučaj kada je doktor zvao pacijenticu popodne nakon cijepljenja, ali ta osoba je već imala registriranu preosjetljivost na druge cjepiva.

Ali, nije to ono što sam htio reći, nego je poanta bila u ovome:
Ako postoji više različitih batcheva "cjepiva" (od kojih su neki cjepiva, neki placebo, a neki kancerogeni) onda moraš imati potpunu kontrolu nad svim batchevima u svako vrijeme, do samog cijepljenja, i svi u tom konrolnom lancu moraju imati točne informacije kome se koje doze trebaju dati. Bez jasnog kontrolnog mehanizma će se dogoditi da npr. kancerogeno cjepivo daš onome tko je trebao primiti placebo.

Što se tiče zaposlenika Pfizera u Australiji, oni nisu "priznali da su imali posebno cjepivo za internu upotrebu", nego se u javnosti pojavio e-mail u kojem jasno piše:

"The vaccine doeses to be used for this program are separate and distinct from those committed by Pfizer to governments around the world and will not impact supply to national governments in any way."

Iz čega samo zlonamjerna osoba može izvući zaključak da su eto oni imalo različito cjepivo za svoje djelatnike, ili ih "cijepili" placebom, a ne o tome da sa radi o izdvojenim dozama koje ni na koji način neće utjecati na opskrbu cjepivom ugovorenim sa raznim državama.

I, što bi Pfizeru bilo od koristi što, u ovom hipotetskom slučaju, ne bi bio pravno odgovoran, kad bi rodbina umrlih ljudi pobila sve one za koje oni misle da su odgovorni?

Vjerujem da bi Pfizer prije pristao da im se sudi i da završe u zatvoru, nego da odu u vječna lovišta.
23.08.2024 | 21:11
Djuro genijalac kaže:
Pa mi onda malo skoči tlak kad se taj postupak, koji joj je spasio život, proglašava krivim i negira cijela znanost temeljem youtube laprdologije.


Još za vrijeme trajanja pandemije su objavili kako se pokazalo da kod značajnog broja pacijenata respirator nije pomogao, nego i pogoršao stvari te su donijeli strogi protokol odlučivanja koga staviti na respirator. To nije nikakva youtube laprdologija, nego službeni medicinski krugovi. Nisi pročitao prvi put? Ako jesi, zašto inzistiraš s tim vrijeđanjem i pljuvačinom? Ako nisi, OK, ali daj pls čitaj s pažnjom ako želiš reagirati i diskutirati.
23.08.2024 | 22:51
m@xym kaže:
Ali, nije to ono što sam htio reći, nego je poanta bila u ovome:
Ako postoji više različitih batcheva "cjepiva" (od kojih su neki cjepiva, neki placebo, a neki kancerogeni) onda moraš imati potpunu kontrolu nad svim batchevima u svako vrijeme, do samog cijepljenja, i svi u tom konrolnom lancu moraju imati točne informacije kome se koje doze trebaju dati. Bez jasnog kontrolnog mehanizma će se dogoditi da npr. kancerogeno cjepivo daš onome tko je trebao primiti placebo.

Što se tiče zaposlenika Pfizera u Australiji, oni nisu "priznali da su imali posebno cjepivo za internu upotrebu", nego se u javnosti pojavio e-mail u kojem jasno piše:

"The vaccine doeses to be used for this program are separate and distinct from those committed by Pfizer to governments around the world and will not impact supply to national governments in any way."


Slažem se, ali tu je sada trik u nijansama. Prvo, nisam od onih ekstrema koji misle da je zaista nešto složeno namjerno kancerogeno. Pratili su tamo gdje su mogli, gdje im je to bilo komplicirano organizirati, nisu. Možda su izvodili raspodjelu po gradovima. Npr. imam info (istina ne liječnički, nego od osobe iz mrtvačnice) da je kod nas grad Labin grozno prošao, tamo se može vidjeti smrtnost totalno van prosjeka i daleko od ostalih gradova. Može li biti i slučajno? Može, ali opet...

U biti bilo je dovoljno da se zna tko dobiva placebo, a to vjerujem da se moglo hendlati, čak i tako da oni u lancu ne znaju da je placebo placebo. A onima dovoljno visoko se moglo reći i samo: "Ovo su one "bolje" ili "ove doze vas bolje štite, te koristite za vas", a ostalo je išlo na random za narod. I opet, ovo ne blebećem tek tako, imam neki "classified" info koji ne mogu pisati jer bih kompromitirao ljude i institucije koji indicira da je bilo baš tako nekako.

A ovo za Australiju, nije bio email, bila je snimka, čak sam je linkao ovdje, gdje Gerard Rennick, senator Queenslanda, imao ispitivanje Pfizerove delegacije i stjerao ih je u kut pitanje, po pitanje.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 51 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, miomika, Tito, Anonimci (659)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO