Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


09.06.2023 | 08:15
m@xym kaže:
Ne znam kakvo je stanje na terenu, niti tko je srušio branu, ali, ako su Rusi to napravili, onda im bogme gori pod petama, jer, ovo je potez očajnika.


Nema ako. Ako ne vjeruješ meni da li vjeruješ uređajima ? Bila je ogromna količina eksploziva u brani, tako da su tu eksploziju zabilježili i sezmički uređaji, koji su bili 600 km daleko. Da su nekakvi himarsi ili slično oružje to napravili, koji svakodnevno padaju po Ukrajini, onda bi imali svaki dan jake sezmičke aktivnosti, zar ne !

www.jordskjelv.no/meldinger/seismic-sign...Cnj0_PtTbQmLMy4cPRNw
  • Air
  • Korisnik
  • 70
09.06.2023 | 08:55
dpasaric kaže:
Da-da, samo si lagano preskočio da su to Pultizer-klasa novinari, UN-ovi vojni inspektori, američki pukovnici, ex-CIA agenti, ex-američki veleposlanici u Rusiji, vrhunski književnici, filozofi, stari mudri državnici, političari država koje mogu biti nezavisne u ovome i legendarni umjetnici i svjetski glazbenici koji kritički misle i ne gutaju propagandu koji ti tako naivno probavljaš... ali naravno, to su sve "plaćenici Kremlja i Putinofili".

Nažalost, ako se vratimo na prvi stranicu ove rasprave i objektivno pogledamo situaciju preko godinu dana kasnije, tko je više u pravu? Jesu li Rusi potučeni? Imaš li snage i objektivnosti to sagledati?


Znaš da te ovdje svi vrlo cijenimo!

Svi mi smo prihvatili neki narativ, jer nitko od nas nema sve točne informacije, a ako idemo dublje, gotovo nitko na svijetu nema sve točne informacije o sve tri strane, pogotovo o namjerama i ciljevima - Rusiji, Kini i zapadu - tako da svi manje ili više nagađaju.

Međutim kada ovako postavljaš da su svi drugi koji misle suprotno od narativa koji si ti prihvatio naivni i ne misle svojom glavom to nije uredu.
09.06.2023 | 08:57
cariblanco kaže:
m@xym kaže:
Ne znam kakvo je stanje na terenu, niti tko je srušio branu, ali, ako su Rusi to napravili, onda im bogme gori pod petama, jer, ovo je potez očajnika.


Nema ako. Ako ne vjeruješ meni da li vjeruješ uređajima ? Bila je ogromna količina eksploziva u brani, tako da su tu eksploziju zabilježili i sezmički uređaji, koji su bili 600 km daleko. Da su nekakvi himarsi ili slično oružje to napravili, koji svakodnevno padaju po Ukrajini, onda bi imali svaki dan jake sezmičke aktivnosti, zar ne !

www.jordskjelv.no/meldinger/seismic-sign...Cnj0_PtTbQmLMy4cPRNw


Znači, ti isključuješ mogućnost da su se NATO specijalci, pod okriljem noći, iskrcali Blakck Hawk-om 50-ak kilometara od brane, dotrčali do nje, postavili 200 Kg eksploziva, otrčali nazad do Black Hawk-a, detonirali eksploziv i nestali u noći?!!!!

Očito ne znaš kako su nacisti opasni kad se naljute...

:o)
09.06.2023 | 09:20
m@xym kaže:
postavili 200 Kg eksploziva


Mislim da smo se složili da ni 20000 kg u podnožju i sredini unutrašnjosti brane ne bi bilo dovoljno?
09.06.2023 | 09:40
ZeljkoB kaže:
O kakvoj mega-inflaciji pričamo? Sto je to mega-inflacija? Inflacija koje se događala prošle godine (koja je svoj vrhunac imala na ispod 10% u US, a na oko 11% u zemljama EU), a ove godine već dolazi pod kontrolu, nema veze s ratom u Ukrajinom.

Jako je opasno znati malo o bilo čemu i nastupati kao da znaš puno, i k tome ponavljati našto što si pročitao negdje bez razumijevanja.

Molim te nemoj paušalno pričati o stvarima koje se mogu izraziti brojkama.


Kao diplomirani ekonomist rekao bih da imam solidnu podlogu znanja o ekonomiji, a i volim pratiti i cijelu tu domenu, redovno pratim i blogove stručnjaka kao što je npr. Arhiv Analitika. Znači, držim da imam pravo iznijeti svoje viđenje situacije temeljem brojeva i izvora koje ja pratim. I meni to izgleda upravo tako. Naravno da je to sve "komprimirano" u nekakvoj forumskoj raspravi i onda se čini "paušalno" i naravno da i moji izvori mogu biti u krivu, ali to je moje viđenje situacije sada, a ovdje još nisam sreo nekoga da pruži konkretne brojeve, koji nisu propaganda, koji bi dokazali suprotnu tezu.

Što se tiče inflacije to nam može reći i lokalni burekdžija gdje vidimo da je cijena jedne takve životne trivijalnosti utrostručena zadnjih godina. Ili možda to možeš i sam izračunati ako si npr. kupio auto 2019. za 25.000 € i sada ga 4 godine kasnije prodaš za istih tih 25.000 €. To je bila "normalna" inflacija nekada u "staroj Jugi", ali čak u Hrvatskoj nije bila tolika. Trebamo li uopće zbrajati prosječnu potrošačku košaricu? Ono što je prije pandemije bilo 1.000 kn sada je 200 €. Kako bi jedan naš EU zastupnik rekao: "Dragi moji, ja još nisam u Briselu digao plaću s bankomata, a da sve do zadnje nisu bile nove novčanice." To je to, svedeno na narodnu razinu.
09.06.2023 | 10:09
m@xym kaže:
Znači, ti isključuješ mogućnost da su se NATO specijalci, pod okriljem noći, iskrcali Blakck Hawk-om 50-ak kilometara od brane, dotrčali do nje, postavili 200 Kg eksploziva, otrčali nazad do Black Hawk-a, detonirali eksploziv i nestali u noći?!!!! :o)


Vi se s tim zezate, ali meni to izgleda objektivno izvedivo. Lakše je nego plinovod jer se radi na dobro poznatom terenu, sa svim planovima i nacrtima koji ti mogu trebati za sabotažu i ne moraš se posebno skrivati.

Inače, na što se Rusi žale po pitanju brane i što ih jako brine - oni su tamo posadili velika minska polja sa "svoje" strane i poplava je sve to sada odnijela tko zna kuda i njihove mape mina više ne znače ništa. Znači, ta zona je sada potencijalno smrtonosna za obje strane jer više nitko ne zna gdje su tisuće mina.

Baš me zanima hoćemo li ikada saznati što se točno zbilo, jesu li iza toga Ukrajinici, Rusi ili NATO saboteri koji rade na svoju ruku po uputama koje ne dolaze iz Kijeva. Ako se postavimo u ulogu ljudi koji tamo žive i koji će nakon ovog rata tamo morati nastaviti živjeti, niti Ukrajinicima niti Rusima ne odgovara uništena brana.
09.06.2023 | 10:17
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
Znači, ti isključuješ mogućnost da su se NATO specijalci, pod okriljem noći, iskrcali Blakck Hawk-om 50-ak kilometara od brane, dotrčali do nje, postavili 200 Kg eksploziva, otrčali nazad do Black Hawk-a, detonirali eksploziv i nestali u noći?!!!! :o)


Vi se s tim zezate, ali meni to izgleda objektivno izvedivo. Lakše je nego plinovod jer se radi na dobro poznatom terenu, sa svim planovima i nacrtima koji ti mogu trebati za sabotažu i ne moraš se posebno skrivati.

Inače, na što se Rusi žale po pitanju brane i što ih jako brine - oni su tamo posadili velika minska polja sa "svoje" strane i poplava je sve to sada odnijela tko zna kuda i njihove mape mina više ne znače ništa. Znači, ta zona je sada potencijalno smrtonosna za obje strane jer više nitko ne zna gdje su tisuće mina.

Baš me zanima hoćemo li ikada saznati što se točno zbilo, jesu li iza toga Ukrajinici, Rusi ili NATO saboteri koji rade na svoju ruku po uputama koje ne dolaze iz Kijeva. Ako se postavimo u ulogu ljudi koji tamo žive i koji će nakon ovog rata tamo morati nastaviti živjeti, niti Ukrajinicima niti Rusima ne odgovara uništena brana.


Vinogradari, vrtlari i voćari Rusije su 1986. osnovali svoju udrugu. Nedavno su njihovi članovi mobilizirani i završili su u Ukrajini.

Prije par mjeseci slikali su se ispred brane Kahovka. Da bi cijeli događaj dodatno uveličali napravili su ogroman grafit - BBB 1986 - što je VVV na ćirilici.

Te slike su putem facebooka došle i do Splita što je iznerviralo članove torcide toliko da se to ne da opisati. Poslali su svoje specijalne jedinice koje su bejzbol palicama razlupale branu i sad imamo ovo što imamo.

Ovo je pouzdana informacija, barem koliko je meni poznato a znam kako i jedan Nobelovac iz alkemije zastupa ovu teoriju.
09.06.2023 | 10:28
Da, sarkazam je sve što će ostati nakon gorčine poraza koji neumitno slijedi kada uđeš u rat s nuklearnom velesilom, umjesto da se u interesu ljudi koji tamo žive odmah išlo na pregovore. Tada bismo imali živu Ukrajinu i pregovore, a ovako ćemo imati uništenu Ukrajinu i pregovore, ali, naravno, uz pune džepova para kod vojnog lobija i BlackRock ekipe.
09.06.2023 | 10:36
dpasaric kaže:
Vi se s tim zezate, ali meni to izgleda objektivno izvedivo. Lakše je nego plinovod jer se radi na dobro poznatom terenu, sa svim planovima i nacrtima koji ti mogu trebati za sabotažu i ne moraš se posebno skrivati.

...
NATO saboteri koji rade na svoju ruku po uputama koje ne dolaze iz Kijeva.


Argh, Davore, jbmu roge da mu jbm, stvarno si zabudalio. Djuro je vrlo lijepo i plastično opisao što znači istovariti kamion cementa. A to je količina eksploziva koja je potrebna da se nanese takva šteta. Jel znaš ti što je fkn brana i koja je to razina konstrukcijske čvrstoće, koliki tlak, tj. silu to trpi. Eno je isušeno Lokvarsko jezero nakon 20 godina pa ti je prilika, odvezi se u Gorski kotar i pogledaj jednu bezveze fufn branu od kamena i zemlje, izgrađenu na umjetnoj akumulaciji 10.000 puta manjoj od ove na Dnjepru pa procijeni što bi mogli NATO ninja diverzanti s tri cigle plastičnog eksploziva tamo napraviti.

Nije to američki film, jebote, sa Stevenom Seagalom i ostalim likovima. Onaj luđak za vrijeme rata kod nas je držao Perućku branu pod potpunom kontrolom, mogao je dovažati eksploziv u kamionima i raspoređivati ga kako je htio pa svejedno nije uspio ni približno što je htio, nego je napravio tek pukotinu. Ajde, ohani od te brane, molim te...
09.06.2023 | 10:54
Ne zelim iznositi neke ishitrene zakljucke, ali po meni ova ukrajinska ofanziva uopce ne ide kako je planirano. Razocaran sam, za sada.

Rusi su jednostavno imali previse vremena da utvrde svoje polozaje i da ih prije svega dobro miniraju.

S obzirom da su livade u Ukrajini toliko minirane, tehnika jednostavno mora da ide putevima. Te puteve Rusi imaju ucrtane pa su eto jucer artiljerijom unisteni i prvi Leopardi. Nisu ni dosli do bojista, niti imali sansu da okuse borbu. Uocio ih ruski drone na cesti, javio lokaciju, ovi raspalili po tom kvadrantu i unistili skoro cijelu kolonu.

Ne mogu da shvatim da kolona oklopnih vozila ide na metar-dva razmaka, kao da je svadba u pitanju a ne borbena formacija

I ovo pipkanje ukrajinskih snaga ce ih puno kostati. Elektricar ne dira prstom kabele da vidi ima li tu struje, za to postoje mjerni instrumenti. Tako i Ukrajina nekim probnim napadima pokusava otkriti ima li tu neprijatelja. Za to valjda sluzi izvidjanje i obavjestajno/sigurnosni podaci sa terena. Ne saljes najbolje jurisne formacije u smrt, da ti glume izvidjace i javljaju kakav je otpor.

Umjesto da imaju jasno definiran pravac napada (eventualno dva vektora) i da svom snagom udare na tom mjestu, probili bi Ruse 100%. Skupis 100-200 tenkova, uz pratece oklopne transportere i topnicko/zracnu potporu pa ces da vidis kako svaka crta obrane puca. Ukrajina je idalan teren za takav tip ratovanja.

Umjesto toga Ukrajinci salju par stotina vojnika i 15-20 vozila da kao nesto isprobaju, Rusi ih nabubaju, pola uniste, pola se vrati.

Pa sutra opet na drugom mjestu. Na koncu nista od toga. A gube i tehniku i ljude koje su toliko dugo skupljali za ovo.

Blijedo, anemicno, nedovoljno...

P.S.

I ova prica da je voda sa brane odnijela mine pa sada ucrtane mape vise ne vrijede, je blago receno smijesna.

U ratu se mine trpaju napamet i po potrebi (na obje strane), niko nista ne crta i zvanicne mape minskih (ako u nekim reonima i postoje) ne znace nista. U to se nikada ne mozes pouzdati. Sami Ukrajinci koriste 155m NATO granate da doslovce napamet siju protupjesacke i protuoklopne mine. Ko bi to sve nacrtao, i tko zna gdje su uopce pale.

Rat u BiH je stao prije 30 god, a jos uvijek imamo realnu opasnost od mina. Da je to ucrtano kako JNA doktrina nalaze, znali bismo gdje su pa bi ih ljudi lako povadili, zar ne?
09.06.2023 | 11:12
@dpasaric,

Pa moramo se sprdati kad iznosiš tvrdnje koje jesu (teoretski) moguće, ali su (praktično) gotovo nimalo vjerojatne.

Čemu usporedba sa plinovodom kada plinovod:

- uopće nije u ratnoj zoni
- se prostire na puno većoj površini, pa ga je puno teže kontrolirati
- je pod morem na relativno velikoj dubini, pa su za diverziju potrebna znanja i resursi koji nisi dostupni bilo kome

Za razliku od plinovoda, brana je na okupiranom području pod kontrolom Rusa, i jedino u romanu o Mirku i Slavku je moguće da neka grupa specijalaca neopaženo uđe u branu, postavi eksploziv na strateška mjesta za potrebe rušenja, i neopaženo nestane. Sve to pored Rusa koji, valjda, samo piju vodku i spavaju na straži, u ratnoj zoni?!

Daj se malo uozbilji.

S druge strane, kome koristi ili šteti srušena brana i poplavljeno područje?

Ukrajincima srušena brana i poplavljeno područje ne odgovara, jer na poplavljenom području nema ni govora o pokretima trupa, niti na cestama, a izvan cesta to neće biti niti određeno vrijeme dok sva voda ne nestane i blato se opet pretvori u suhu zemlju. Ono što bi im eventualno odgovaralo je to da prikažu Ruse kao bezosjećajne i bezumne ljude, koji rade stvari koje su van pameti, ali do sada su se Rusi i sami pokazali kao takvi, bez potrebe da ih Ukrajinci dodatno ocrnjuju.

S druge strane, Ukrajini odgovara to što su sada Ruski položaji na tom području poplavljeni, i minska polja "razminirana" pa bi, teoretski, lakše mogli vratiti okupirano područje sa kojega se neprijatelj povukao, a mine otplavljene, ali s druge strane, to im na pomaže puno jer, napadne operacije na takvom terenu jednostavno nisu moguće, a Ruska vojska koja se povukla sa toga područja sada može biti raspoređena na druge dijelove fronte, i time poremeti planove napada na područjima gdje je on moguć.

Rusima pak ovo odgovara jer su onemogućili Ukrajinski protu-napad na velikom području, u idućih nekoliko tjedana, i dobile mogućnost prebacivanja trenutno stvorenog "viška" snaga, na druga područja.

I nemojmo zaboravit da su Rusi ti koji već skoro godinu dana kontroliraju tu hidro-elektranu, i bez obzira što su Ukrajinci navodno otvorili sve uzvodne brane kako bi napunile akumulaciju u Novoj Kahkoviki, Rusi su isto tako mogli otvoriti preljevne klapne i održavati vodostaj akumulacije na nižoj razini, ali su radili baš suprotno, zadnjih par tjedana doveli su razinu akumulacije na najviši nivo, kao da su "računali" na veći efekt poplave.

Otplavljene mine nisu tako veliki problem jer će, jednom kada sva voda nestane, mine ostati na površini zemlje, lako uočljive, a ne ukopane u zemlju i gotovo nevidljive, kao što su bile u minskim poljima.
09.06.2023 | 11:14
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
Znači, ti isključuješ mogućnost da su se NATO specijalci, pod okriljem noći, iskrcali Blakck Hawk-om 50-ak kilometara od brane, dotrčali do nje, postavili 200 Kg eksploziva, otrčali nazad do Black Hawk-a, detonirali eksploziv i nestali u noći?!!!! :o)


Vi se s tim zezate, ali meni to izgleda objektivno izvedivo. Lakše je nego plinovod jer se radi na dobro poznatom terenu, sa svim planovima i nacrtima koji ti mogu trebati za sabotažu i ne moraš se posebno skrivati.

Inače, na što se Rusi žale po pitanju brane i što ih jako brine - oni su tamo posadili velika minska polja sa "svoje" strane i poplava je sve to sada odnijela tko zna kuda i njihove mape mina više ne znače ništa. Znači, ta zona je sada potencijalno smrtonosna za obje strane jer više nitko ne zna gdje su tisuće mina.

Baš me zanima hoćemo li ikada saznati što se točno zbilo, jesu li iza toga Ukrajinici, Rusi ili NATO saboteri koji rade na svoju ruku po uputama koje ne dolaze iz Kijeva. Ako se postavimo u ulogu ljudi koji tamo žive i koji će nakon ovog rata tamo morati nastaviti živjeti, niti Ukrajinicima niti Rusima ne odgovara uništena brana.


Brana Peruća okupirana i minirana
postavile između 20 i 30 tona eksploziva u dijelovima kontrolne galerije i preljevnoj građevini. Iako brana nije imala vojno značenje, neprijatelj je sustavno prijetio aktiviranjem eksploziva, čime bi došlo do potapanja naseljenih područja nizvodno od nje.

Trebaju li još neka objašnjenja ili je ovo dovoljno ?
09.06.2023 | 11:17
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
Znači, ti isključuješ mogućnost da su se NATO specijalci, pod okriljem noći, iskrcali Blakck Hawk-om 50-ak kilometara od brane, dotrčali do nje, postavili 200 Kg eksploziva, otrčali nazad do Black Hawk-a, detonirali eksploziv i nestali u noći?!!!! :o)


Vi se s tim zezate, ali meni to izgleda objektivno izvedivo.


Davore, kad su AFU OTVORILE JEDNO okno na brani uzvodno od Kijeva lani, na početku ove ruske invazije, stavili su tonu eksploziva u to jedno okno. Nastao je krater, ali okno je držalo. Onda su u taj krater metnuli još 700 kila eksploziva i TEK ONDA je to jedno okno uništeno. Naglašavam, nije srušena brana, nego je samo jedno okno probijeno.

Nova Kahkovka je napravljena u jeku hladnog rata i jedan od kontrukcijskih zahtjeva je bio da mora izdržati američko strateško bombradiranje, tj. da ju se ne može srušiti iz zraka.

Kad zbrojimo to i ovu gore priču o brani kod Kijeva, tu je korišteno barem 20 tona eksploziva. Stoga ponavljam pitanje: jesi li IKAD probao istovariti šleper cementa? Ono, šleper uđe u dvorište seoskog dućana i treba vreće cementa SAMO prebaciti sa šlepera na mjesta u skladištu koja su udaljena 10-20 metara. Deset ljudi se s tim kilave cijeli dan. Pa mi sad ti objasni kako bi to FIZIČKI izveo na ovaj gore opisani način? Pa nije ovo film holivudske produkcije, nego stvarni život.
Eto, probaj u dvorištu kod nekog pretovariti 3-4 vreće cementa pa onda ponovi da ti se ovo objektivno čini izvedivo.
A onda tek dolazimo do razmještanja tih 20 tona po brani na ključnim mjestima, pa povezivanje svega itd itd itd...
Nije ovo bio most na rijeci Kwai...
09.06.2023 | 11:21
dpasaric kaže:
Da, sarkazam je sve što će ostati nakon gorčine poraza koji neumitno slijedi kada uđeš u rat s nuklearnom velesilom, umjesto da se u interesu ljudi koji tamo žive odmah išlo na pregovore. Tada bismo imali živu Ukrajinu i pregovore, a ovako ćemo imati uništenu Ukrajinu i pregovore, ali, naravno, uz pune džepova para kod vojnog lobija i BlackRock ekipe.


Nije to sarkazam. Sarkazam je kad ti prvo veliš da su zapadni ekonomski podaci obična propaganda a onda se hvališ da si tu studirao ekonomiju - tu na zapadu a ne recimo u Pyongyangu.

Sarkazam je kad pišeš kako će svi avioni, helikopteri i tenkovi koje zapad pošalje ukrajini biti eliminirani čim se približe liniji fronta a onda napišeš kak su ameri neopaženi došli do brane, postavili tone eksploziva i samo tako nestali.

Sve je to isto ko moja BBB teorija - da ne spominjem opet Balkanskog.
09.06.2023 | 13:06
dpasaric kaže:
...niti Ukrajinicima niti Rusima ne odgovara uništena brana.


Ni Ukrajincima ni Rusima ne odgovara bacanje njuke na Ukrajinu, pa to još uvijek smatraš vjerojatnom mogućnošću.
09.06.2023 | 14:02
dpasaric kaže:
Da, sarkazam je sve što će ostati nakon gorčine poraza koji neumitno slijedi kada uđeš u rat s nuklearnom velesilom, umjesto da se u interesu ljudi koji tamo žive odmah išlo na pregovore. Tada bismo imali živu Ukrajinu i pregovore, a ovako ćemo imati uništenu Ukrajinu i pregovore, ali, naravno, uz pune džepova para kod vojnog lobija i BlackRock ekipe.


Moj Davore, bilo bi dobro da ideš s vremenom, russija je izgubila adut nuklearne velesile. Autodiskvalifikacije su pre evidentne.
Niko više ne prijeti s nuklearnim udarom nakon što znaju da zapad ima mogućnosti kažnjavanja.

Ali, nisi mi rekao koji sporazum je Merkelica s figom mohorisala?
  • Air
  • Korisnik
  • 70
09.06.2023 | 14:05
Vanjuška kaže:
m@xym kaže:
postavili 200 Kg eksploziva


Mislim da smo se složili da ni 20000 kg u podnožju i sredini unutrašnjosti brane ne bi bilo dovoljno?


Meni tu smrdi da je Chuck Norris tu imao svoje prste...
09.06.2023 | 14:19
tino1 kaže:
Moj Davore, bilo bi dobro da ideš s vremenom, russija je izgubila adut nuklearne velesile. Autodiskvalifikacije su pre evidentne.
Niko više ne prijeti s nuklearnim udarom nakon što znaju da zapad ima mogućnosti kažnjavanja.

Ali, nisi mi rekao koji sporazum je Merkelica s figom mohorisala?


Zbilja nije nikakav adut njihova flota od 30-ak najmoćnijih nuklearnih podmorinica, dobar dio njih sa 16 balističkih projektila. Znači da 150 - 200 bitnih zapadnih gradova može biti uništeno ako ih se dovede do ruba. To je tebi "autodiskvalifikacija"?

Nije to ništa što bi brinulo zapad! I dalje imaju najveći broj nuklearnih bojevih glava, kojom to logikom oni više nisu sila, tu te ne kužim. Upravo da ih u nastupu "kvartovski huligan" ludila detoniraju sami kod sebe, planet je bye-bye. Znači s takvima se *pregovara*, a ne loži im se vatra u dvorištu.

Merkelica je potpisala Minski sporazum, nazvan po Minsku, jer su sve strane prihvatile, da se tamo pregovara. A imaš i njen intervju za "Corriere della Sera", u kojem je izravno priznala da su lagali Ruse i to potpisali samo da dobiju na vremenu i pripreme ukrajinsku vojsku.

www.corriere.it/sette/esteri/22_dicembre...5-271245d4d84e.shtml

Stavi si translator, pa pročitaj.

I onda vi ovdje pušite da je ovaj rat crno/bijela situacija.
09.06.2023 | 14:36
Gdje je granica pregovaranja s "kvartovskim huliganima"? Trenutak kad ubiju tebi nekog bliskog? To je "red line"? Ili?
09.06.2023 | 14:38
smayoo kaže:
Argh, Davore, jbmu roge da mu jbm, stvarno si zabudalio. Djuro je vrlo lijepo i plastično opisao što znači istovariti kamion cementa. A to je količina eksploziva koja je potrebna da se nanese takva šteta. Jel znaš ti što je fkn brana i koja je to razina konstrukcijske čvrstoće, koliki tlak, tj. silu to trpi. Eno je isušeno Lokvarsko jezero nakon 20 godina pa ti je prilika, odvezi se u Gorski kotar i pogledaj jednu bezveze fufn branu od kamena i zemlje, izgrađenu na umjetnoj akumulaciji 10.000 puta manjoj od ove na Dnjepru pa procijeni što bi mogli NATO ninja diverzanti s tri cigle plastičnog eksploziva tamo napraviti.


Ok, ako sam dobro pohvatao, forumska teorija je da su to izveli Rusi kako bi otežali kontraofenzivu jer im je totalno gusto i gube na svim frontovima, a rusko stanovništvo u tom sada potopljenom dijelu im je pri tome bilo potpuno sporedna varijabla?

I onda su Rusi kamionima dovukli tone eksploziva, a to apsolutno nitko nije vidio, američki sateliti to nisu snimili, a svima su uperene četvore oči u branu i nema niti jednog traga kako stiže ruski konvoj sabotera da odradi taj posao? Nije li to malo čudno?

Možda je to tako, ali možda i nije i to je ono gdje se jedna nacija u žaru ratne propagande prikazuje kao zločinačka, krvoželjena i potpuno luda.
09.06.2023 | 14:44
korisnik kaže:
Gdje je granica pregovaranja s "kvartovskim huliganima"? Trenutak kad ubiju tebi nekog bliskog? To je "red line"? Ili?


Sjajno pitanje! Evo, baš mi je drago da si to pitao!

I sada lijepo, isključimo licemjerje i dvostruka pravila, pa idemo to utvrditi kronološki, pa mi ti to reci na primjeru SAD-a - koji je glavni huligan u ovom filmu, ali ne "kvartovski", nego taj huligan (ili kako mu se tepalo "šerif") radi ispade po cijelom "gradu" i to od WW II do sada.

Je li "red line" bio Vijetnam? Ili je to još bilo ok? Jesu li Irak, Sirija i Libija dostojni "red linea"? Jesu li instalirani pučevi i njihove vojne hunte po raznim manjim zemljama taj "red line"?
09.06.2023 | 14:45
dpasaric kaže:
Ok, ako sam dobro pohvatao, forumska teorija je da su to izveli Rusi... a rusko stanovništvo u tom sada potopljenom dijelu im je pri tome bilo potpuno sporedna varijabla?

Da. Kao i toliko puta kroz povijest

dpasaric kaže:
I onda su Rusi kamionima dovukli tone eksploziva, a to apsolutno niti nije vidio, američki sateliti to nisu snimili, a svima su uperene četvore oči u branu i nema niti jednog traga kako stiže ruski konvoj sabotera da odradi taj posao? Nije li to malo čudno?


To su napravili još dok su imali Herson u okupaciji. I svi su to vidjeli i to se zna(lo). Nije ovo palo iz vedra neba, zna se da je Rusija minirala branu još tamo negdje lani u ljeto kad je prijetilo da će AFU nakon oslobođanje Hersona preko brane koračiti na lijevu obalu Dnipra. Kad sve jednom postaviš na mjesto, treba samo stisnuti gumb, nije potreban konvoj sabotera.
09.06.2023 | 14:51
dpasaric kaže:
korisnik kaže:
Gdje je granica pregovaranja s "kvartovskim huliganima"? Trenutak kad ubiju tebi nekog bliskog? To je "red line"? Ili?


Sjajno pitanje! Evo, baš mi je drago da si to pitao!

I sada lijepo, isključimo licemjerje i dvostruka pravila, pa idemo to utvrditi kronološki, pa mi ti to reci na primjeru SAD-a - koji je glavni huligan u ovom filmu, ali ne "kvartovski", nego taj huligan (ili kako mu se tepalo "šerif") radi ispade po cijelom "gradu" i to od WW II do sada.

Je li "red line" bio Vijetnam? Ili je to još bilo ok? Jesu li Irak, Sirija i Libija dostojni "red linea"? Jesu li instalirani pučevi i njihove vojne hunte po raznim manjim zemljama taj "red line"?


Ok, a okupacija pola Europe odmah nakon WW II? To se ne broji? Baltičke države su okupirane i jednostavno izravno pripojene SSSR-u bez da ih je itko išta pitao. Ostatak Europe gdje NISU bile snage SAD je jednostavno usisan u sferu utjecaja SSSR-a i opet bez pitanja.
MI možemo samo paliti svijeću za Zagorca koji je više volio uživati u životu za sebe, nego služiti Moskvi pa je 1948. odigrao najjači potez u povijesti i odjebo Staljina. Da nije on to odigrao, bili bi isti drek kao i Mađarska ili Čehoslovačka, a ti ne bi vozio i skupljao alfe, nego bi imao doma wartburg ili, eventualno, ladu.
09.06.2023 | 15:00
Aha, znači Rusi su tjerajući naciste do Berlina trebali stati, razmisliti, a onda reći: "Dobro, sada je vrijeme za pravu demokraciju, po našoj demokratskoj tradiciji, i evo baltičke zemlje, recite nam želite li možda radije biti pod vlašću ex-nacista ili možda sasvim suvereni nakon što smo vas MI oslobodili?"

Koje su to bajke! Sva događanja treba sagledavati u kontekstu nekog vremena. Kraj WW II je dobro mjesto na vremenskoj crti da se povuče granica. Ovom tvojom logikom možemo se vratiti još dalje, pa ćemo završiti na tome da su Velika Britanija, Francuska, Nizozemska, Portugal, Španjolska teško kriminalne zločničačke zemlje, kolonijalističke sile koje su dno dna čovječnosti!

I samo mi za kraj reci kada Biden vraća SAD u Indijancima? Ne? To ne bi, ha?

A što ćemo s Australijom?
09.06.2023 | 15:54
dpasaric kaže:
korisnik kaže:
Gdje je granica pregovaranja s "kvartovskim huliganima"? Trenutak kad ubiju tebi nekog bliskog? To je "red line"? Ili?


Sjajno pitanje! Evo, baš mi je drago da si to pitao!

I sada lijepo, isključimo licemjerje i dvostruka pravila, pa idemo to utvrditi kronološki, pa mi ti to reci na primjeru SAD-a - koji je glavni huligan u ovom filmu, ali ne "kvartovski", nego taj huligan (ili kako mu se tepalo "šerif") radi ispade po cijelom "gradu" i to od WW II do sada.

Je li "red line" bio Vijetnam? Ili je to još bilo ok? Jesu li Irak, Sirija i Libija dostojni "red linea"? Jesu li instalirani pučevi i njihove vojne hunte po raznim manjim zemljama taj "red line"?


Pa da, mislim da je to bio prijeđen red line. I da je tada (kao što jest u Vijetnamu) Rusija slala oružje u Irak, Libiju, i kao što šalje u Siriju, ne bi mi palo na pamet reći - ne smijete izazivati Amerikance.

Ali tvoj problem je da si toliko zaslijepljen "excel tablicama" i belosvetskim zaverama da ne možeš prihvatiti, odnosno tražiš beskonačna opravdanja za ovo kaj se događa u Ukrajini na način da ti je whatabboutisam glavni argument.

Da, bilo bi mi super da su Kinezi poslali u Irak 2003. hrpu oružja koje bi izbombalo Amere i narodu Iraka ostavilo njegovu demokratski izabranu vlast Ali nisu.

I da, super mi je da se cijeli Zapad digao u obranu Ukrajine. Da su se tako digli braniti Španjolsku i Češku tridesetih, mogli smo izbjeći WW2. Ovako smo izbjegli da iduća bude Moldavija, Estonija ili Poljska.
09.06.2023 | 16:11
dpasaric kaže:
Koje su to bajke! Sva događanja treba sagledavati u kontekstu nekog vremena. Kraj WW II je dobro mjesto na vremenskoj crti da se povuče granica. Ovom tvojom logikom možemo se vratiti još dalje, pa ćemo završiti na tome da su Velika Britanija, Francuska, Nizozemska, Portugal, Španjolska teško kriminalne zločničačke zemlje, kolonijalističke sile koje su dno dna čovječnosti!


Tako je i službena Srbija povukla granicu nastakom NDH i nakon toga su svi Hrvati ustaše jer... eto zato. Za Vučića i slične, Hrvati nemaju povijest prije NDH.
Kolonijalističke sile su radile upravo ovo što danas (u kontekstu vremena) Rusija radi u Ukrajini. Nje mi jasno kako jedne osuđuješ (koje su u svoje vrijeme imali snagu današnje nuklearne sile), a današnju nuklearnu silu opravdavaš na sve moguće načine. Zar i to nije licemjerno?

I samo mi za kraj reci kada Biden vraća SAD u Indijancima? Ne? To ne bi, ha?


Kako sad indijanci ako si povukao crtu na kraju WWII?
Naravno da je priča s Indijancima water under the bridge. Na tom (i još milijun primjera) smo se trebali naučiti kako to nije u redu i kako ne bi trebalo dozvoliti da se takve stvari ponove. A to se sad događa u Ukrajini gdje bully narod želi istrijebiti i podjarmiti drugi (vojno slabiji) narod. S Indijancima to nije ok, ali s Ukrajincima je ok?

A što ćemo s Australijom?


Ne znam... Ja njih ne bih dirao jer imaju puno pauka
09.06.2023 | 16:57
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
Argh, Davore, jbmu roge da mu jbm, stvarno si zabudalio. Djuro je vrlo lijepo i plastično opisao što znači istovariti kamion cementa. A to je količina eksploziva koja je potrebna da se nanese takva šteta. Jel znaš ti što je fkn brana i koja je to razina konstrukcijske čvrstoće, koliki tlak, tj. silu to trpi. Eno je isušeno Lokvarsko jezero nakon 20 godina pa ti je prilika, odvezi se u Gorski kotar i pogledaj jednu bezveze fufn branu od kamena i zemlje, izgrađenu na umjetnoj akumulaciji 10.000 puta manjoj od ove na Dnjepru pa procijeni što bi mogli NATO ninja diverzanti s tri cigle plastičnog eksploziva tamo napraviti.


Ok, ako sam dobro pohvatao, forumska teorija je da su to izveli Rusi kako bi otežali kontraofenzivu jer im je totalno gusto i gube na svim frontovima, a rusko stanovništvo u tom sada potopljenom dijelu im je pri tome bilo potpuno sporedna varijabla?


Ne forumska teorija je da su russi roknuli branu jer to Ukrainci nisu logistički mogli izvesti. Brana (čitaj strojarnica) je cijelo vrijeme bila pod russkom kontrolom, da su svaki dan po fiću exploziva dovukli navukli bi to što im treba. Onda su s tim explozivom detaljno na ključnim mijestima stavili punjenja (misleći- zlu ne trebalo). Onda su morali raportirati malom ružnom glupom gnomu uspjehe koje nemaju (jer jebu kobliće 9 mijeseci oko 10etak km prostora koje svakako za njih osvaja psihopatski kreten). Pa da imaju što javljati roknu branu, ne znajući koje to sve posljedice ima), svakako ja mislim da im se to slučajno dogodilo jer sad im je jako nezgodan moment za to. Ne to nije čudno, kao ni sve ostalo što rusi rade.


Možda je to tako, ali možda i nije i to je ono gdje se jedna nacija u žaru ratne propagande prikazuje kao zločinačka, krvoželjena i potpuno luda.

Russi škope, odkidaju glave, rokaju po spasijocima, rokaju po civilima u tuđoj suverenoj zemlji, što je to već krvoželja i potpuno ludilo- Humanitarna akcija?
09.06.2023 | 17:02
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Moj Davore, bilo bi dobro da ideš s vremenom, russija je izgubila adut nuklearne velesile. Autodiskvalifikacije su pre evidentne.
Niko više ne prijeti s nuklearnim udarom nakon što znaju da zapad ima mogućnosti kažnjavanja.

Ali, nisi mi rekao koji sporazum je Merkelica s figom mohorisala?


Zbilja nije nikakav adut njihova flota od 30-ak najmoćnijih nuklearnih podmorinica, dobar dio njih sa 16 balističkih projektila. Znači da 150 - 200 bitnih zapadnih gradova može biti uništeno ako ih se dovede do ruba. To je tebi "autodiskvalifikacija"?

Nije to ništa što bi brinulo zapad! I dalje imaju najveći broj nuklearnih bojevih glava, kojom to logikom oni više nisu sila, tu te ne kužim. Upravo da ih u nastupu "kvartovski huligan" ludila detoniraju sami kod sebe, planet je bye-bye. Znači s takvima se *pregovara*, a ne loži im se vatra u dvorištu.

Merkelica je potpisala Minski sporazum, nazvan po Minsku, jer su sve strane prihvatile, da se tamo pregovara. A imaš i njen intervju za "Corriere della Sera", u kojem je izravno priznala da su lagali Ruse i to potpisali samo da dobiju na vremenu i pripreme ukrajinsku vojsku.

www.corriere.it/sette/esteri/22_dicembre...5-271245d4d84e.shtml

Stavi si translator, pa pročitaj.

I onda vi ovdje pušite da je ovaj rat crno/bijela situacija.


Ništa od toga što navodiš Merkelica nije rekla.
09.06.2023 | 17:37
dpasaric kaže:
a rusko stanovništvo u tom sada potopljenom dijelu im je pri tome bilo potpuno sporedna varijabla.


Sjećaš li se što je Milošević odgovorio Mili Martiću kada ga je ovaj pitao, šta da sada radi, na početku Oluje?!
09.06.2023 | 18:02
m@xym kaže:
dpasaric kaže:
a rusko stanovništvo u tom sada potopljenom dijelu im je pri tome bilo potpuno sporedna varijabla.


Sjećaš li se što je Milošević odgovorio Mili Martiću kada ga je ovaj pitao, šta da sada radi, na početku Oluje?!


Boli ih ....! Smayoo daj mi palac jer sam se suzdržao od, znaš ti dobro od čega.

Ali to može biti znak da su toliko glupi da im se omaklo.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 10 minuta
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO