Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


22.12.2023 | 20:52
Djuro genijalac kaže:
Ukrajina roknula 3 komada Su-34...


I moja flota je danas pretrpjela znatne gubitke.
Makete su bile na polici ispod police s knjigama. Polica s knjigama je doživjela kolaps.
Ovako veliku štetu u zrakoplovnim jedinicama nismo imali još otkad se Bibita (mačka) uvalila u ormarić s maketama.

1_2023-12-22-2.jpg


2_2023-12-22-2.jpg


Sad nek mi još netko priča o korisnosti knjiga...
22.12.2023 | 21:42
Eeee... da su makete bile na polici iznad knjiga...
22.12.2023 | 22:43
A Janko Matko? Kako je on prošao?

23.12.2023 | 00:28
smayoo kaže:
Eeee... da su makete bile na polici iznad knjiga...


A majka se brinula o održavanju stajanke otkako sam oTselio u ZG. Makete su jedno vrijeme bile na policama u ostakljnom dijelu regala, a onda je tamo ubacila fine escajge, fine tanjure i kristalne čaše koje nikada nismo koristili jer ih nismo bili vrijedni
Da sam bio pametan, poslao bih ovaj F-16 u Ukrajinu dok je bilo vrijeme
23.12.2023 | 00:28
IgorD kaže:
A Janko Matko? Kako je on prošao?



Kak si ga samo ubr'o
23.12.2023 | 09:26
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ukrajina roknula 3 komada Su-34...


I moja flota je danas pretrpjela znatne gubitke.


Suosjećam s tvojim gubitkom. I donosim ruski pogled na njihove...


GB9k1nRXMAAMPGk.png


GB9lCpJWkAA2vsl.png
23.12.2023 | 10:36
Gjuroo kaže:
IgorD kaže:
A Janko Matko? Kako je on prošao?



Kak si ga samo ubr'o


Te licitarske korice (jednu od "trauma" iz djetinjstva s naše police knjiga) prepoznao bih i iz aviona a kako ne pored aviona?

Avioni, avioni, posvuda i svugdje avioni...

> Estonian Ministry of Defense strategy document stated that the Netherlands, Denmark, Norway, and Belgium have already committed to donating F-16s to Ukraine "before the end of the year [2023]."

Ove godine!? Zanimljivo jer 2023. traje još para dana
23.12.2023 | 13:17
IgorD kaže:
Gjuroo kaže:
IgorD kaže:
A Janko Matko? Kako je on prošao?



Kak si ga samo ubr'o


Te licitarske korice (jednu od "trauma" iz djetinjstva s naše police knjiga) prepoznao bih i iz aviona a kako ne pored aviona?

Avioni, avioni, posvuda i svugdje avioni...

> Estonian Ministry of Defense strategy document stated that the Netherlands, Denmark, Norway, and Belgium have already committed to donating F-16s to Ukraine "before the end of the year [2023]."

Ove godine!? Zanimljivo jer 2023. traje još para dana


Loša ti je isprika, za ovo boldano. Ovo boldano obični ljudi ne primječuju Te stvari primjete ljudi koji prođu treninge, koji nisu za obične ljude Reci nam, ako smiješ, za koga radiš
23.12.2023 | 13:33
IgorD kaže:
Gjuroo kaže:
IgorD kaže:
A Janko Matko? Kako je on prošao?



Kak si ga samo ubr'o


Te licitarske korice (jednu od "trauma" iz djetinjstva s naše police knjiga) prepoznao bih i iz aviona a kako ne pored aviona?

Avioni, avioni, posvuda i svugdje avioni...

> Estonian Ministry of Defense strategy document stated that the Netherlands, Denmark, Norway, and Belgium have already committed to donating F-16s to Ukraine "before the end of the year [2023]."

Ove godine!? Zanimljivo jer 2023. traje još para dana


Rybar tvrdi da su avioni već u Ukrajini. Tako da to sve skupa štima.
23.12.2023 | 14:01
Može li link na te tvrdnje. Tog čovjeka pratim, ali nisam naišao na to ?
23.12.2023 | 15:55
Sori, nemrem naći. Imam samo posredne izjave: Rybar tvrdi...
Ali, sve skupa ima smisla.
23.12.2023 | 15:58
cariblanco kaže:
Te stvari primjete ljudi koji prođu treninge, koji nisu za obične ljude Reci nam, ako smiješ, za koga radiš


Za naše...
24.12.2023 | 18:22
Ismijavali ste moju Starcraft logiku i crna predviđanja od samog početka "jer nije ti to igrica". No, na kraju će opet sve doći upravo na ono što sam tvrdio tek uvidom na "Starcraft mapu partije" i odnose snaga za koje je odmah bilo jasno da Ukrajna nema šanse i da je čeka poraz. Niste vjerovali da je ovo zla igra i da su Ameri ciljano žrtvovali Ukrajinu, a sve su to jako dobro znali jer to vidimo iz njihovih vlastitih vojnih dokumenata, ali eto, trebao im je odličan izvor prihoda za njihove korumpirane političare koji drže udjele u tvrtkama koje profitiraju u ratovima poput ovog. Lova na prvom mjestu, ljudski životi su njima potrošni.

Vjerovali ste propagandi u redom kupljenim medijima i ignorirali izvore sa strane. Evo, sada smo došli i do onog dijela gdje sam predvidio da će pred kraja rata isti ti mediji obrnuti retoriku, da će Zelenski biti žrtvovan ili sklonjen na sigurno, a Ukrajina će izgubiti teritorij, pa se sada naivna publika priprema za crne scenarije:

www.index.hr/vijesti/clanak/financial-ti...-grozni/2523679.aspx

Kada njihovi vlastiti mediji pišu ovakve vijesti, onda znate koliko je sati...
24.12.2023 | 20:42
Davore, daleko smo od kraja, ne slavi prerano
24.12.2023 | 21:08
cariblanco kaže:
Davore, daleko smo od kraja, ne slavi prerano


Slavlje? Eto, ovakvi komentari zapravo najbolje govore o razini razumijevanja ove tragične situacije.
24.12.2023 | 21:14
Jbg... Ljudi misle da, zato što su oni emotivno angažirani i priželjkuju pobjedu Ukrajine (da ne kažem da "navijaju", zaista je neprimjereno), automatski netko tko se s njima ne slaže - "navija" za Rusiju. Djetinjasto...
24.12.2023 | 21:36
dpasaric kaže:
Ismijavali ste moju Starcraft logiku i crna predviđanja od samog početka "jer nije ti to igrica". No, na kraju će opet sve doći upravo na ono što sam tvrdio tek uvidom na "Starcraft mapu partije" i odnose snaga za koje je odmah bilo jasno da Ukrajna nema šanse i da je čeka poraz. Niste vjerovali da je ovo zla igra i da su Ameri ciljano žrtvovali Ukrajinu, a sve su to jako dobro znali jer to vidimo iz njihovih vlastitih vojnih dokumenata, ali eto, trebao im je odličan izvor prihoda za njihove korumpirane političare koji drže udjele u tvrtkama koje profitiraju u ratovima poput ovog. Lova na prvom mjestu, ljudski životi su njima potrošni.

Vjerovali ste propagandi u redom kupljenim medijima i ignorirali izvore sa strane. Evo, sada smo došli i do onog dijela gdje sam predvidio da će pred kraja rata isti ti mediji obrnuti retoriku, da će Zelenski biti žrtvovan ili sklonjen na sigurno, a Ukrajina će izgubiti teritorij, pa se sada naivna publika priprema za crne scenarije:
www.index.hr/vijesti/clanak/financial-ti...-grozni/2523679.aspx

Kada njihovi vlastiti mediji pišu ovakve vijesti, onda znate koliko je sati...


Opet su tu neki "mi" bez imena i prezimena i nicka, pa ću se ja nakačiti premda se ne nalazim previše u tome što si napisao. Jedino što stojim iza toga je da ti "logika Starcrafta" od početka nije dobra paralela. Uostalom, ta logika se valjda ticala same ruske strategije u rati, a ovaj članak se time niti ne bavi.
Ne znam tko ovdje nije vjerovao (ili ne vjeruje) da Ameri u ratu u Ukrajini imaju svoje prste. Moj problem u cijeloj toj priči je što ne želiš vidjeti da je Rusija tu veće zlo.
I sad, da bi potvrdio svoje mišljenje, kačiš ovdje link na članak koji govori upravo o tome koje sranje će biti ako Rusija pobijedi. A to je upravo ono o čemu od početka pričaju oni kojima si se ovim komentarom obratio. Zašto "navijamo" za Ukrajinu? Upravo zato da se ta sranja ne dogode.
Također, kada pričaš o zapadnim korumpiranim političarima, samo bih volio da si svjestan da Rusi nisu nimalo bolji. Naprotiv. Ne bore se oni ovdje za svoj narod i domovinu već se bore za pare oligarha. Također... Kako komentiraš odnos Putina prema životima "njegovih" vojnika? Nemilice ih šalje u žrvanj rata. Boli ga dupe. Ako ćemo pričati o zlu, Putin je ovdje puno veće zlo i za Ukrajinu i za nas.

Što se propagande tiče, uglavnom je ni ne pratim. I "dobre" i "loše" i "navijačke" i "sa strane" vijesti doživljavam kao propagandu dok se rat ne završi.
Sad, nije mi jasno... Tvrdiš da padamo pod propagandu, a daješ link na članak iz propagandističkog medija. Ti vjeruješ u to što je napisano u tom članku?
Koliko sam preletio pogledom, tamo čak ništa ni ne piše. Čak to ne bih nazvao ni propagandističkim člankom već nekim tekstom za popunjavanje prostora i privlačenje klikova.
U samom naslovu članka imaš jedno "AKO". Nakon toga cijeli "članak" gubi na vjerodostojnosti i postaje naklapanje.
Ne znam zašto bismo uoće raspravljali o "vijesti" s propagandističkog portala koji se okreće kako vjetar puše. To je samo glođanje kostiju koje nam bacaju.
25.12.2023 | 07:54
Ovaj tekst, što si linkovao Davore, ne mogu nikako povezati s tvojim komentarom. Ali ako Rusija pobjedi ovaj Rat, onda računaj na to da će se proširiti i po drugim zemljama.

Ali ima Plan "B":

www.schwaebische.de/politik/plan-b-fuer-...den-anzapfen-2148741

Na kraju će sve biti dobro, ako još nije dobro onda još nije kraj.
25.12.2023 | 08:25
Nije ovo prvi puta da velesile dijele teritorij.
25.12.2023 | 10:35
Izgleda da je “Plan B” u stvari bio “Plan A”. Ovo je najobicnija pljacka Rusije.
Prvo su veci dio svijeta opljackali prodajom prekomjernog broja cjepiva, a posto Rusija nije kupovala, jednostavno joj se otme.

Ukrajina ce ici popola, ruski oligarsi budu platili jednu polovicu, a drugu polovicu budu platili Ukrajinci.
25.12.2023 | 11:05
Ne znam kako se ovo uklapa u Stracrafte i ne znam što, ali čisto da znate je Ukrajina jučer skinula još dva ruska suhoja. Su-34 oko Marijupolja i, ovo je baš ponižavajuće za Rusiju, Su-30 u smjeru Odese koji je krenuo u lov na PZO bitnicu i bio opremljen raketom protiv radara (ruska inačica HARM-a) koji mu je, očito, došao glave.
Na temu ovu gore samo ću dodati jedan detalj koji se ovdje zanemaruje, prešućuje ili ne uzima u obzir: ovo nije košarkaška/nogometna/bilo kakva utakmica koja traje x minuta i onda je kraj, nego eventualni poraz Ukrajine uključuje njenu kapitulaciju. U ovom trenutku jednostavno ne vidim kako bi to bilo moguće.
I samo još jedan detalj: Rusija je pokrenula prije par mjeseci masovni programe dezinformiranja koji se lovi kod površnih/neobrazovanih pratitetlja rata i kreće ovaj narativ da je Ukrajina pred porazom. Ako se usporede karte od ljeta i sad, nema apsolutno ni jednog pokazatelja koji bi ukazivao na to. Ruski gubici su odvratno visoki (ukrajinski sigurno nisu toliki, iako nisu zanemarivi) i to je jedina konstanta.
25.12.2023 | 11:07
jura22 kaže:
Prvo su veci dio svijeta opljackali prodajom prekomjernog broja cijepiva, a posto Rusija nije kupovala, jednostavno joj se otme.


Prosvijetli me neukog i naglupog, molim te, što je Rusiji oteto?
25.12.2023 | 13:01
tino1 kaže:
Ovaj tekst, što si linkovao Davore, ne mogu nikako povezati s tvojim komentarom. Ali ako Rusija pobjedi ovaj Rat, onda računaj na to da će se proširiti i po drugim zemljama.


Rusija će ovaj rat dobiti jer nema izbora, mora ga dobiti iz strateških razloga koje smo ovdje x puta ponovili i koji su bili jasni i na početku sukoba. Rusiji ovo nije bio izlet i sigurno nije željela ovaj rat jer im nikako nije išao na ruku, zato su ga Ameri toliko i gurali i radili na tome da se dogodi toliko godina.

Rusiji je cilj prijateljska Europa, Europa trgovački partner i dalja integracija ekonomija i energetike - jer od toga žive. Ovaj rat im je zabio klip u taj dio, a Ameri su namjerno žrtvovali Ukrajinu kako bi EU, a prije svega Njemačku, odgurnuli od Rusije i usmjerili na svoje (skuplje) energente.

A to da će onda Rusija ići "u dalje osvajanje Europe" je besmislica koju opet plasira ista ta propaganda kako bi se krenulo u bjesomučno naoružavanje Europe. Isti interesni lobi i ista motivacija.

Koliko je to besmisleno i blesavo najbolje govori proturječna propaganda koja u jednom trenu daje naslove "Rusi imaju streljiva za još 3 dana" i "Kradu bijelu tehniku da bi imali čipove za rakete", a onda s druge strane utjeruju strah u kosti time da će krenuti u opće osvajanje Europe i zauzeti Berlin i Pariz, što bi u najamnju ruku značilo opći nuklearni rat.

Ne nasjedajte na propagandu, nego samo, kao i uvijek, pratite tijek novca.
25.12.2023 | 13:43
Prvo:

> Rusiji ovo nije bio izlet i sigurno nije željela ovaj rat...

Drugo:

> A to da će onda Rusija ići "u dalje osvajanje Europe" je besmislica koju opet plasira ista ta propaganda...

Znači nisu htjeli rat u Ukrajini i jednog dana neće htjeti druge ratove. Mislim da je Hitler svaki svoj govor počinjao kako je Njemačkoj rat nametnut, Karadžić je isto ponavljao tu omiljenu rečenicu.

Očito riješenje je da se izbjegne dovođenje Rusije u situaciju da im se ponovo ni krivima i dužnima nametne rat za Baltičke države a najbolji način za to je da ih se zaustavi u Ukrajini.

Malo citata kako je Hitler bio primoran napasti sve oko sebe iako je naravno uvijek bio za mir:

> I sought no war. On the contrary I did everything to avoid it. But I would have been forgetful of my duty and responsibility if, in spite of realizing the inevitability of a fight by force of arms, I had failed to draw the only possible conclusions. In view of the mortal danger from Soviet Russia, not only to the German Reich, but to all Europe, I decided, if possible a few days before the outbreak of this more struggle, to give the signal to attack myself.

> Today, we have overwhelming and authentic proof that Russia intended to attack; we are also quite clear about the date on which the attack was to take place. In view of the great danger, the proportions of which we realise perhaps only today to the fullest extent, I can only thank God that He enlightened me at the proper time and that He gave me the strength to do what had to be done!

> The cause of this situation lies in the impossible Frontiers laid down by the Versailles dictate and the inhuman treatment of the German minorities in Poland.

> The Polish Government at that period refused even as much as to consider this proposal. ... The reports which the then Polish Ambassador in Washington Count Potocki, sent to his Government are documents from which it may be seen with a terrifying clearness to what an extent one man alone and the forces driving him are responsible for the second World War.

> Thus began the increasing efforts of the American President to create conflicts, to do everything to prevent conflicts from being peacefully solved. For years this man harboured one desire-that a conflict should break out somewhere in the world. The most convenient place would be in Europe, where American economy could be committed to the cause of one of the belligerents in such a way that a political interconnection of interests would arise calculated slowly to bring America nearer such a conflict. This would thereby divert public interest from bankrupt economic policy at home towards foreign problems.

> But now he is seized with fear that if peace is brought about in Europe, his squandering of billions of money or armaments will be looked upon (as plain fraud), since nobody will attack America-and he then himself must provoke this attack upon his country.

> Germany, Italy and Japan will wage the common war forced upon them by the U.S.A. and England with all the means of power at their disposal, to a victorious conclusion.

Može se reći da nitko nikad u povijesti nije želio rat već su se oni desili isključivo nesretnim slijedom okolnosti u kojima su se diktatori iz raznih zemalja zatekli mimo svoje volje. Bad luck?
25.12.2023 | 14:05
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Ovaj tekst, što si linkovao Davore, ne mogu nikako povezati s tvojim komentarom. Ali ako Rusija pobjedi ovaj Rat, onda računaj na to da će se proširiti i po drugim zemljama.


Rusija će ovaj rat dobiti jer nema izbora, mora ga dobiti iz strateških razloga koje smo ovdje x puta ponovili i koji su bili jasni i na početku sukoba. Rusiji ovo nije bio izlet i sigurno nije željela ovaj rat jer im nikako nije išao na ruku, zato su ga Ameri toliko i gurali i radili na tome da se dogodi toliko godina.

Rusiji je cilj prijateljska Europa, Europa trgovački partner i dalja integracija ekonomija i energetike - jer od toga žive. Ovaj rat im je zabio klip u taj dio, a Ameri su namjerno žrtvovali Ukrajinu kako bi EU, a prije svega Njemačku, odgurnuli od Rusije i usmjerili na svoje (skuplje) energente.

A to da će onda Rusija ići "u dalje osvajanje Europe" je besmislica koju opet plasira ista ta propaganda kako bi se krenulo u bjesomučno naoružavanje Europe. Isti interesni lobi i ista motivacija.

Koliko je to besmisleno i blesavo najbolje govori proturječna propaganda koja u jednom trenu daje naslove "Rusi imaju streljiva za još 3 dana" i "Kradu bijelu tehniku da bi imali čipove za rakete", a onda s druge strane utjeruju strah u kosti time da će krenuti u opće osvajanje Europe i zauzeti Berlin i Pariz, što bi u najamnju ruku značilo opći nuklearni rat.

Ne nasjedajte na propagandu, nego samo, kao i uvijek, pratite tijek novca.



Možda, ali još to sve nije sigurno. Rusiji se ne može vjerovati. Samo da osjeti slabost zapada i već je u ofenzivi. Sigurno je da će sve što je prije tranzicije bilo u Warschawskom paktu prvo napasti i pod isprikom da je to oteto od majke Russije.
Kad bi Russija stvarno osvojila Ukrainu, sigurno bi i ostali agresori s istoka podržali daljnje osvajanje zapada, ali da nisu sami u rovu.
Europi bi bio dobar savjet da pokrenu ratnu proizvodnju i da se spreme na dugačko zaleđeno stanje s Rusijom. To je nadam se svakom jasno.

Nikakve integracije ekonomija neće biti.
25.12.2023 | 14:52
IgorD kaže:
> A to da će onda Rusija ići "u dalje osvajanje Europe" je besmislica koju opet plasira ista ta propaganda...

Znači nisu htjeli rat u Ukrajini i jednog dana neće htjeti druge ratove. Mislim da je Hitler svaki svoj govor počinjao kako je Njemačkoj rat nametnut, Karadžić je isto ponavljao tu omiljenu rečenicu.


Znaš i sam da ti ta usporedba s Hilterom ne stoji, ignoriraš toliku gomilu činjenica oko Ukrajine da rasprava nema mnogo smisla, previše toga ima krive flagove u toj matrici zbivanja po ovom pitanju. Vrijeme će opet na kraju sve pokazati...
25.12.2023 | 15:09
Gjuroo kaže:
Ne znam tko ovdje nije vjerovao (ili ne vjeruje) da Ameri u ratu u Ukrajini imaju svoje prste. Moj problem u cijeloj toj priči je što ne želiš vidjeti da je Rusija tu veće zlo.


To imaju li Ameri u tom ratu svoje prste niti nije tema, to je na razini "je li nebo plavo".

A moje mišljenje je da sigurno tu Rusija nije "veće zlo". Svaka nuklearna sila je "zlo" i za nju u međunarodnim odnosima važe posebna pravila (što se u ovoj raspravi od početka potpuno ignoriralo), a dobro znamo koja je nuklearna sila dežurni šerif još od WW II, koja sila nije poštovala UN i sve radila na svoju ruku i za svoje interese. Američka hegemonija i ratovi koje su oni započeli nemaju konkurencije, a pogotovo ne u jednoj Rusiji koja je reagirala kako bi reagirala svaka druga nuklearna sila da joj dovedeš neprijatelja na granicu.

Sam sebi odgovori bi li Velika Britanija ostala cool da Irska pristupi u pakt s Rusijom, po granici postavi vojne-kemijske laboratorije i najavi otvaranje vojnih baza? Ili isti scenario s USA i Meksikom? Pa oni su bili skroz ludi već i na mogućnost da se to napravi na udaljenijoj Kubi. A ovdje su Ameri imali drsku ideju da jednu bivšu državu SSSR-a pretvore u svoju NATO bazu. Pa koja bi vojna velesila tako nešto progutala? Daj molim te...
25.12.2023 | 15:51
Nema scenarija u kojoj Rusija nece imati NATO vojne baze na svojoj granici, well played.
25.12.2023 | 15:54
Wilhelm II's War Speech from the Balcony of the Royal Palace, Berlin, July 31, 1914

> A momentous hour has struck for Germany. Envious rivals everywhere force us to legitimate defense. The sword has been forced into our hands. I hope that in the event that my efforts to the very last moment do not succeed in bringing our opponents to reason and in preserving peace, we may use the sword, with the help of God, so that we may sheathe it again with honor.
25.12.2023 | 15:57
> We say that we will remember Kuwait on the great day of the call, on the days that followed it, and in documents and events, some of which date back 70 years.

> The Iraqis will remember and will not forget that on 8 August, 1990, Kuwait became part of Iraq legally, constitutionally and actually. They remember and will not forget that it remained throughout this period from 8 August 1990 and until last night, when withdrawal began, and today we will complete withdrawal of our forces, God willing.

> Today certain circumstances made the Iraqi Army withdraw as a result of the ramifications which we mentioned, including the combined aggression by 30 countries. Their repugnant siege has been led in evil and aggression by the machine and the criminal entity of America and its major allies.

Ok, mislim da sam ovim dokazao da nikad strana koja prva napadne nije odgovorna za rat već ona koja se brani. Nema sad smisla stavljati linkove koji dokazuju da su Ameri i NATO odgovorni za Križarske ratove kao i za Napoleonov pohod. Možda nekom drugom prilikom.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kupus, MacSlavko, Riba, Anonimci (373)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO