Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


26.12.2023 | 20:54
jzelko kaže:
@ Davore, palac gore za trud!


Sve je rečeno u tih pet riječi. Mogao bi ovo protumačiti, kao govor mržnje, mada priznam autoru, da je to dobro skriveno Evo nas svi mazlumi, a jadan Davor se trudi da nam otvori oči.
26.12.2023 | 21:29
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Citirat ću još jednom Nulandicu: "Fuck Europe!".


Tko je Nulandica?


Šališ se da ne znaš ili sarkastično komentiraš da nije bitno što ona misli i kaže?

"Victoria Jane Nuland also known as Toria Nuland is an American diplomat currently serving as under secretary of state for political affairs since 2021."

Jaka igračica koja je velikim dijelom odgovorna za ovu tragediju.


I kad je to, kome i točno što rekla?


Njen telefonski razgovor s USA veleposlanikom u Kijevu daleko prije nego je sve ovo počelo, još kada su Ameri počeli sve to "kuhati". I već sam ovdje na forumu to ostavljao (link baš na audio snimku), ali su reakcije svuda na to uglavnom bile "to je podla ruska propaganda, snimka je voice deepfake (2014?), nikada ona to ne bi rekla"... no, kada se info toliko raširio da se nije moglo mrdati, ipak je to objavio čak i BBC, što me iskreno iznenadilo:

www.bbc.com/news/world-europe-26079957
27.12.2023 | 08:17
Eto, to je nakon što je EU defacto natjerala Kijev na Minsk2 sporazum i defacto priznanje ruske okupacije Krima. Dakle, ja iz toga Fuck EU (ne Europe, nego EU!, BITNA, BITNA razlika, zar ne?) iščitavam da je EU tim adhoc potezom zaskočila SAD koje su onda morale krenuti tim smjerom nagrade nepravde i okupacije. Ne misliš li da je to moguće, kad već toliko inzistiraš na tome? I drugo, jedno je što se privatno govori, a drugo ono što je službeni stav neke države.
Ali, posve nebitno, sve skupa; jesi li proučio iz prve ruke svjedočanstvo one žene iz Ukrajine o Majdanu i svemu što je tom prethodilo i dovelo do toga? Bio sam objavio link na njen twitter thread tu; umjesto blaziranih teoretičara, mudrijaša i kvaziprofesora. svjedočanstvo iz prve ruke od osobe koja je išla na Majdan, i koja je bila motivacija za to.
27.12.2023 | 18:05
www.newsweek.com/ukraine-f16-russia-figh...-crimea-su34-1855709

Nekako mi se čini da bi tu moglo biti nečega...
30.12.2023 | 08:52
Čini se da je jučerašnji veliki napad Rusije, bila samo osveta za brojne mrtve mornare, napadom na njihov ratni brod. Ako dokument nije lažan, navodno je poginulo 74 Ruskih mornara-

31.12.2023 | 18:52
Malo oko izbora u Srbiji i kavu ulogu, imaju u tome Rusi.



Od 35.05 min- 1.00.45. Posebno pogledati od 58.30 idaljne dvije minute, oko otvaranje udbinih arhiva.
01.01.2024 | 17:35
I, kako je sve ovo počelo prije točno 10 godina, jer su u Kijevu ljudi zapjevali svoju himnu i rekli da bi htjeli biti dio zapada...

x.com/United24media/status/1741502474799001868?s=20
01.01.2024 | 19:53
Djuro genijalac kaže:
I, kako je sve ovo počelo prije točno 10 godina, jer su u Kijevu ljudi zapjevali svoju himnu i rekli da bi htjeli biti dio zapada...


Nezahvalnici jedni! Na tako surov i drzak način odbiti "Ruski mir"...
07.01.2024 | 23:58
Da vidimo što kaže Austrija, tj. pukovnik Markus Reisner, njihov vojni analitčar, inače sigurno još jedan stari Putinovac i glasnogovornik Kremlja...

08.01.2024 | 01:09
dpasaric kaže:
Da vidimo što kaže Austrija...


Mal kasniš. Mislim da smo se tu već složili da da ukrajinska ofanziva i nije polučila rezultate kakvima smo se nadali (barem neki od nas). Relevantniji smo i pravovremeniji od tog pukovnika.
08.01.2024 | 03:39
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Da vidimo što kaže Austrija...


Mal kasniš. Mislim da smo se tu već složili da da ukrajinska ofanziva i nije polučila rezultate kakvima smo se nadali (barem neki od nas). Relevantniji smo i pravovremeniji od tog pukovnika.


A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...
08.01.2024 | 08:07
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Da vidimo što kaže Austrija...


Mal kasniš. Mislim da smo se tu već složili da da ukrajinska ofanziva i nije polučila rezultate kakvima smo se nadali (barem neki od nas). Relevantniji smo i pravovremeniji od tog pukovnika.


A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...


Bome! Zato je Rusija i krenula u nabavu sjevernokorejskog naoružanja jer su sve mogli pregaziti kako su naumili (glede SK oružja, pogledaj malo, ima videa, tu se ne zna tko je ugrožen, kakva je kvaliteta toga). I sad su počeli ispucavati SK balističke projektile po Ukrajini. Vrijeme će pokazati koja je to pogreška (bila). Strateški gledano.
08.01.2024 | 10:52
dpasaric kaže:
A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...


"Starcraft prognoza" je bil više nego pravovremena, ali, avaj, potpuno promašena
08.01.2024 | 13:43
Sjetit cete se da sam pricao prije vise od godinu dana da ce Rusija morati kupovati oruzje od Kima.

Za par eskadrila relativno modernijih aviona i nesto cisterni goriva/gasa, ovaj ce mu nastancati masu topnickih granata 152mm i Grad raketa. Ruda imaju, a i radna snaga u NK nije problem

Mislio sam da ce to transportirati zeljeznicom, to mi je nekako imalo smisla, medjutim rade to brodovima. Vec postoje satelitske snimke transporta. Nisu mi jasne rute, ali tisuce kontejnera vojne opreme brodovima ide iz NK za Rusiju.

Zamisli drugu silu svijeta u ratu koji je sama zapocela. Sve zivo su lagali desetljecima, ali su tako pomogli Zapadu da postane jos jaci. Ocigledno su u NATO vjerovali da Rusi imaju sve to sto pricaju.

Ovaj rat je pokazao da niti imaju 12000 tenkova, niti dovoljno modernih aviona, Armata je mit obicni, niti dovoljan broj raketa (krstarecih/balistickih). Mornaricke snage su im cirkus. Zrakopolovstvo se obrukalo za sve pare, jer nemaju prevlast u zraku, pa sve ostalo trpi radi toga. Ruski PZO mit razbijen, narudzbe otkazane i bez sankcija.

Svojom nesposobnoscu, pretvorili su ovaj rat u okrsaj kao u prvom svjetskom ratu. Sve se svodi na to ko ce vise granata ispaliti na protivnika.

Nacija zaostala u vremenu i prostoru. Oruzje im je bila jaka izvozna grana, mislim da ce nakon ovog rata i ta industrijska grana jako propasti.

Lagali su da su i izvozni modeli slabije inacice superirnijih strojeva koje ostavljaju sebi. Ispostavilo se da imaju identicne konzerve kao i one koje prodaju, jer im zivot vojnika nije bas neka bitna stavka. Cak i gore. U ruskoj armiji je zavrsavalo i sve ono sto su nezadovoljni kupci vracali.
08.01.2024 | 14:02
ovo sto drlovric ovde pomenu ima itekako smisla, sto me podsetilo na scenu iz filma "The Good Shepherd" kad prebegli ruski agent (pre nego sto skocio kroz prozor nakon ispitivanja/mucenja) kaze - 'sve je to mit ta ruska armija, zardjala oprema i naoruzanje prefarbano da izgleda kao novo' - parafraziram, pisem po secanju.
08.01.2024 | 22:53
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...


"Starcraft prognoza" je bil više nego pravovremena, ali, avaj, potpuno promašena


Toliko promašena da se do sada sve odvilo točno po njoj!
08.01.2024 | 23:09
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...


"Starcraft prognoza" je bil više nego pravovremena, ali, avaj, potpuno promašena


Toliko promašena da se do sada sve odvilo točno po njoj!


Toliko promašena da se jedno i drugo ne može uopće usporediti osim na nekom banalnom nivou.
08.01.2024 | 23:49
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...


"Starcraft prognoza" je bil više nego pravovremena, ali, avaj, potpuno promašena


Toliko promašena da se do sada sve odvilo točno po njoj!


Toliko promašena da se jedno i drugo ne može uopće usporediti osim na nekom banalnom nivou.


Da, to je ta banalna razina: "Ukrajina nema šanse dobiti rat protiv najveće nuklearne sile, ukrajinski narod je žrtvovan od zapada za američke interese, završit će porušena i raskomadana".

Na sreću, vidimo da je ta progozna bila promašena, a stvarnost je potpuno oprečna: u Ukrajini nikada bolje, sva sreća da nisu nasjeli na ruski blef i krenuli u pregovore, ovako su konačno pred cijelim svijetom razgolitili svu jad i bijedu ruske nazovi-vojske i ne samo da su ih ubrzo izbacili iz Ukrajine (osim par zaostalih grupica koje mole za milost i u očaju kradu veš-mašine), već Rusiji zadaju bolne udarce na njihovom teritoriju! Ne trebamo se iznenaditi ako uz pomoć F-16 dođu i do Moskve kroz njihovu šuplju PZO koja je čista bajka sazdana od kulisa... Kremlju su dani odbrojani!

:-I
09.01.2024 | 00:51
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
A koliko je onda tek pravovremena bazična Starcraft prognoza s početka ove katastrofe...


"Starcraft prognoza" je bil više nego pravovremena, ali, avaj, potpuno promašena


Toliko promašena da se do sada sve odvilo točno po njoj!


Toliko promašena da se jedno i drugo ne može uopće usporediti osim na nekom banalnom nivou.


Da, to je ta banalna razina: "Ukrajina nema šanse dobiti rat protiv najveće nuklearne sile, ukrajinski narod je žrtvovan od zapada za američke interese, završit će porušena i raskomadana".

Na sreću, vidimo da je ta progozna bila promašena, a stvarnost je potpuno oprečna: u Ukrajini nikada bolje, sva sreća da nisu nasjeli na ruski blef i krenuli u pregovore, ovako su konačno pred cijelim svijetom razgolitili svu jad i bijedu ruske nazovi-vojske i ne samo da su ih ubrzo izbacili iz Ukrajine (osim par zaostalih grupica koje mole za milost i u očaju kradu veš-mašine), već Rusiji zadaju bolne udarce na njihovom teritoriju! Ne trebamo se iznenaditi ako uz pomoć F-16 dođu i do Moskve kroz njihovu šuplju PZO koja je čista bajka sazdana od kulisa... Kremlju su dani odbrojani!

:-I


A to ima veze sa StarCraftom... Na koji način?
09.01.2024 | 07:48
dpasaric kaže:
sva sreća da nisu nasjeli na ruski blef i krenuli u pregovore


GDRZuWVXYAA8xE-.jpg


Kad smo već kod toga svega, evo kako su izgledali ti i slični pregovori u nešto neformalnijem tonu između Jeljcina i Clintona... Ovo je dio koji bi mogao i tebe zanimati; u Rijeci vidim sjajan potencijal za jednu rusku mornaričku bazu sa spremnicima goriva za cijelu Sredozemnu flotu na Krku.

GDRJLv9XgAAZ157.jpg


nsarchive.gwu.edu/document/20592-nationa...ve-doc-06-memorandum

Ovdje je cijeli transkript, ima nevjerojatnih izjava ovdje, do te mjere da je ono tvoje čuveno Fuck EU! slogan koji bi zbog svoje benevolentnosti mogao komotno na majice koje se izdaju u Bruxellesu...
09.01.2024 | 10:23
Ovaj Dejan sto organizira srpske dobrovoljce evo prica kako ih Rusi zovu ciganima, kako nemaju opreu, vrijedjaju ih i maltretiraju…

Oni donacije online skupljaju za carape i duge gace.

Dali im Rusi po 2-3 okvira i ajde u napad. Zarobit cete kaze bolje oruzje na frontu.

Vojna policija ih udara

Velika rusko-srpska ljubav.

x.com/wartranslated/status/1744468684033179807?s=46

x.com/omojblog/status/1744627268687691863?s=46


Al imaju nuklearne bombe pa ovo sirotinjsko stanje na terenu nije relevantno ????
09.01.2024 | 10:32
Gjuroo kaže:
A to ima veze sa StarCraftom... Na koji način?


Jer je bilo očigledno, čak i iz banalne dječje Starcraft prespektive, da je ovo sasvim izvjesni ishod takvog sukoba. I to sam tvrdio day one, dok nije bilo još nikakvih dubljih informacija, samo temljem osnovne Starcraft logike kada makneš "fog of war" i pogledaš mapu. To je bilo dovoljno da se vidi ova situacija danas.

Zašto ti to nisi vidio, nemam pojma, vjerojatno utjecaj propagande na prvu ruku, a onda kasnije nedovoljan interes da nađeš kvalitetne izvore informacija.

I onda uključi autodijagnostiku, pa pogledaj kolika razina propagande mora biti priustna da normalni, obrazovani, pametni, inteligentni ljudi na zapadu razmišljaju nerealno i u skladu s korporativnim interesom, a ne svojim i općenito ljudskim. Nema svatko vremena baviti se tim pitanjima dublje i onda u trenu bivaš izmanipuliran propagandom korporativnih medija, na kraju krajeva, ista priča kao s pandemijom. Pogledaj koliko izuzetno pametnih ljudi je nasjelo na prevaru, a bilo je samo pitanje intenzivne propagande.

Evo sada malo post-festum analize "razočaranog zapada" koji u svojoj aroganciji i bahatosti ne može vjerovati da je popio šamarčinu od istoka i da će morati sjesti za stol i pregovariti da spase što se spasiti može.

Naravno, razočarani su samo oni na srednjoj razini, oni dovoljno visoko, koji i stoje iza ovog rata, oni su jako dobro znali da će ovako završiti i žrtvovali su te ljude i tu jadnu zemlju kao da igraju Riziko.

09.01.2024 | 10:42
Djuro genijalac kaže:
Ovdje je cijeli transkript, ima nevjerojatnih izjava ovdje, do te mjere da je ono tvoje čuveno Fuck EU! slogan koji bi zbog svoje benevolentnosti mogao komotno na majice koje se izdaju u Bruxellesu...


Moraš se dogovoriti sam sa sobom oko toga - je li Rusija toliko jadna i slaba da će biti poražena i u njima susjednoj Ukrajini ili je pak toliko opasna i jaka da će osvojiti cijelu Europu?

Ne može istina biti i jedno i drugo. Kada se odlučiš oko toga, javi zaključak, pa onda možemo temeljem toga posložiti ostale moguće Starcraft scenarije.

Ovako imamo Schrödingerovu Rusiju koja je smrtonosno opasna, ali zapravo bijedno slaba i nemoćna.

Valjda se možemo složiti barem oko toga da je to nemoguće.

P.S.
I malo razmisli koji je od tih narativa u interesu korporacija koje su ovo zakuhale!
09.01.2024 | 11:52
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ovdje je cijeli transkript, ima nevjerojatnih izjava ovdje, do te mjere da je ono tvoje čuveno Fuck EU! slogan koji bi zbog svoje benevolentnosti mogao komotno na majice koje se izdaju u Bruxellesu...


Moraš se dogovoriti sam sa sobom oko toga - je li Rusija toliko jadna i slaba da će biti poražena i u njima susjednoj Ukrajini ili je pak toliko opasna i jaka da će osvojiti cijelu Europu?


Ne, krivo si shvatio. Ovo ide na tvoj početni stav da se treba(lo) dogovoriti s njima. Ovdje se samo pokazuje da s njima nema dogovora, nego je riječ o kolektivnom mind-setu koji je duboko ukorijenjen i traje godinama. Pazi, ovo je Jeljcin izjavio u trenutku kad je bio najslabiji, i svejedno nije odustao od tih suludih ideja o 'zaštiti Europe i Azije' pa je onda bilo samo pitanje vremena kad će, čim malo prikupe snagu, krenuti opet. Rusija nije nikad ni približno jaka koliko tvrdi, ali nije ni tako slaba kako neki na Zapadu žele misliti. Moj je stav od početka isti i nepromijenjen: Ukrajina ne želi više s njima živjeti i ima pravo na svoj put koji oni vide u EU. Kako god zaspinaš priču, i bez obzira na samozvane stručnjake po youtubeu, ostaju dvije činjenice koje nitko, pa ni ti, ne možeš ignorirati. Ukrajinci su voljni poginuti da bi pristupili EU i voljni su poginuti da NE BUDU dio Rusije. Dok je to tako, Ukrajina ne može izgubiti ovaj rat.
09.01.2024 | 12:21
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
A to ima veze sa StarCraftom... Na koji način?


Jer je bilo očigledno, čak i iz banalne dječje Starcraft prespektive, da je ovo sasvim izvjesni ishod takvog sukoba. I to sam tvrdio day one, dok nije bilo još nikakvih dubljih informacija, samo temljem osnovne Starcraft logike kada makneš "fog of war" i pogledaš mapu. To je bilo dovoljno da se vidi ova situacija danas.


Aha... "Fog of war"... Šteta što takvog nečeg nema u stvarnosti, pa da to ipak bude neka poveznica sa StarCraftom.
09.01.2024 | 13:14
Gjuroo kaže:
Aha... "Fog of war"... Šteta što takvog nečeg nema u stvarnosti, pa da to ipak bude neka poveznica sa StarCraftom.


Kako nema? Dio vojne sile je uvijek skriven, tajan i ne sasvim jasan do kraja. A i da nije tako, nije bitno ako takva metoda prognoze daje uvijek dobar rezultat. Starcraft real-time strategy logika se pokazala točnom.
09.01.2024 | 13:16
Djuro genijalac kaže:
Ne, krivo si shvatio. Ovo ide na tvoj početni stav da se treba(lo) dogovoriti s njima. Ovdje se samo pokazuje da s njima nema dogovora, nego je riječ o kolektivnom mind-setu koji je duboko ukorijenjen i traje godinama.


Ne slažem se s tim da s njima nema dogovora. Oni taj rat nisu željeli i odgađali su ga kolikogod su mogli.
09.01.2024 | 13:45
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ne, krivo si shvatio. Ovo ide na tvoj početni stav da se treba(lo) dogovoriti s njima. Ovdje se samo pokazuje da s njima nema dogovora, nego je riječ o kolektivnom mind-setu koji je duboko ukorijenjen i traje godinama.


Ne slažem se s tim da s njima nema dogovora. Oni taj rat nisu željeli i odgađali su ga kolikogod su mogli.


Je, vidimo to na ovom primjeru gdje Jeljcin traži Clintona da mu 'pusti Europu i Aziju'. To je bilo 1999. btw.
09.01.2024 | 14:44
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Aha... "Fog of war"... Šteta što takvog nečeg nema u stvarnosti, pa da to ipak bude neka poveznica sa StarCraftom.


Kako nema? Dio vojne sile je uvijek skriven, tajan i ne sasvim jasan do kraja. A i da nije tako, nije bitno ako takva metoda prognoze daje uvijek dobar rezultat. Starcraft real-time strategy logika se pokazala točnom.


Nema ti tu, bato moj, nikakve logike niti poveznice.
Baš bi bilo zanimljivo čuti Šojgua i Zaluzhnyija što misle o tome. Teško da se u njihovim štabovima koriste pojmovi poput "StarCraft strategije" i "StarCraft logike". Što ako oni igraju "Command & Conquer"?
09.01.2024 | 14:57
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ne, krivo si shvatio. Ovo ide na tvoj početni stav da se treba(lo) dogovoriti s njima. Ovdje se samo pokazuje da s njima nema dogovora, nego je riječ o kolektivnom mind-setu koji je duboko ukorijenjen i traje godinama.


Ne slažem se s tim da s njima nema dogovora. Oni taj rat nisu željeli i odgađali su ga kolikogod su mogli.


Naravno da ima dogovora. Samo nema pregovora. Može dogovor, ali da se ispune svi uvjeti Rusa. To je ono što Putin nudi.
I lijepo si tu napisao da su odgađali rat koliko god su mogli. Jednako toliko dugo su i planirali ovaj rat (Bogu fala, ne toliko uspješno). Rusi jednostavno ne žele ispustiti Krim iz svojih šapa, pa taman Ukrajina proglasila ultimativnu neutralnost.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 minuta
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.
  • Air: Čisto kao podsetnik, neprijatelj nikad ne spava, a često je to trojanski konj.
  • Air: Meni je na 14maxPro odradio update na 17.6.1. naokn toga mi je telefon puni 7 sati da bi došao do 43 posto.
  • Yonkis: @drpongrac23 : Nije te strah to poinstaliravati na daily drivere, odmah prvi dan?
  • drpongrac23: Sutra stiže update - novi iOS i novi MacOS!!!
  • m@xym: Ne znam kako je na kontinentu, ali mi na moru već zadnjih desetak godina nemamo ni jesen ni proljeće, nego iz ljeta u zimu (i nazad) prelazimo u roku od 7 do 15 dana.
  • zoranowsky: Ovakvog prelaska sa hladnog gemišta na kuhano vino ne sjećaju se ni najstariji :)
  • Kloba: Ali da stoji kako se tamo za ženu kaže riba, stoji. Isprika svim ženama i ljudima koji upravo klopaju. Jednostavno nisam mogao vjerovati šta čitam pa reko da prenesem...
  • Kloba: Ovo je napisao Ribafish, prenjele neke naše novine - a mene čisto zanima zna li itko ima li istine u tome. Da je Bora Đorđević htio grupu još tamo u Jugi nazvati "Menstruacija". Kako to nije moglo proć u "samoupravljanju" - dosjetio se beogradskog žargona za istu stvar. Rublja Čorba. Iskreno, uvijek sam se pitao kako ljudi iz Beograda dođoše na to ime, kada su im ribe u Dunavu toksične
  • drpongrac23: Još jedan osvrt [link]
  • Piko: .... sorry ... radi, ali ne da mi pasteati link :-(
  • Piko: Vikalica ne radi ?
  • kupus: Nismo se baš usrećili najavom, ali hej, tu su obli rubovi!
  • dpasaric: Evo vam kratak osvrt na naslovnici, pa komentari i rasprava mogu ispod
  • kupus: [link]
  • kupus: Prema macrumorsu, bit će samo novi ajfoni i satovi. Mini navodno u 11om mjesecu
  • drpongrac23: Inače ne pijem sokove, ne smijem, ali večeras će pasti Cola i čips. Jedva čekam Keynote, možda bude novi Mini…
  • dpasaric: Večeras u 19 sati Apple Keynote.
  • smayoo: Shvatio sam da to nisu tvoje riječi.
  • Kloba: Smayoo - nisam ga ja tako nazvao, već sam prenio informaciju. Gruba ili ne, Poljacima je očito dojam takav. Nisam ovdje pročitao, samo sam upisao grubu riječ i Poljaci i izašlo mi je xyz tekstova jer su svi prenjeli isto. [link]
  • drlovric: @Kloba: Nisam ni ja isao. Nekakva me prehlada zeza par dana, pa nisam bas bio za put. Kartu sam poklonio, pa neka uziva ko moze :)
  • smayoo: Kod Varge u Bilju sam više puta jeo odličan čobanac. Osijek je lijep i zanimljiv grad. Svašta se može još uljepšati, ali nazvati ga zapuštenim - to je baš grubo. Zagreb ima puno zapuštenijih dijelova, makar se novac cijele zemlje slijeva u njega.
  • Air: Osijek prije rata je bio PREKRASAN grad!
  • drpongrac23: Jedino što me veže za Osijek je prilično loš čobanac, nažalost...
  • Kloba: Kako bilo, sretno ti bilo i nadam se da ćeš svjedočiti konačno nekoj pobjedi naše reprezentacije. Zadnju smo imali još tamo prije EURO-a.
  • Kloba: @drlovric - ja bih rado, ali niti imam kartu niti prijevoz. Da ti budem iskren, nikada nisam niti bio u Osijeku. Bio sam u Đakovu. Rado bih vidio taj grad. Čitam da su Poljaci u nevjerici koliko je grad zapušten, odnosno star i neenoviran. Za OPUS Arenu nemaju primjedbi, ali se čude kontrastu.
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO