Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


06.03.2024 | 17:56
Samo da spomenem da su Rusi nakon godine i pol uspjeli uništiti prvi HIMARS sustav. No, kakvi jesu, odmah su falsificirali film i ustvrdili da su uništili dva komada.
To je vijest dana.

Smije li sad Ukrajina, u znak odmazde, udariti po, recimo, Jekaterinburgu? Ono, da pogode neku stambenu zgradu, onako, čisto bez veze?

Nego, zanimljiv timelapse prikaz satelistkih snimki skladišta vučenih artiljerijskih sustava u Omsku (najvjerojatnije je riječ o D-30).

Prvo stanje je u svibnju 2021. zadnja slika prikazuje stanje skladišta u svibnju 2023.

ScreenShot2024-03-06at18.02.10.jpg


ScreenShot2024-03-06at18.02.24.jpg


ScreenShot2024-03-06at18.02.38.jpg


ScreenShot2024-03-06at18.02.49.jpg


Dakle, ovo je skladište u potpunosti ispražnjeno što samo dokazuje da svaka vreća ima dno...
06.03.2024 | 21:00
IgorD kaže:
dpasaric kaže:
i potpuno ih diskreditirali pred javnošću jer su otvoreno lagali svom vlastitom narodu.


Ha, ha, ha, ha....

Rekli su im da su sve samo vojne vježbe i da rata nema?


Rekli su javnosti da se neće vojno uplitati, a onda su u vojnom stožeru dogovarali napad njemačkim raketama na kerčki most. Znači time Njemačka postaje legitmni vojni cilj u očima Rusije. Nimalo ugodno. Uostalom, imaš komentare svega po medijima, nije to baš dobro prošlo.

A Scott Ritter govori o njemačkom planiranju napada na kerčki most kao o činu objave rata. Razmišljajući o snimljenom razgovoru njemačkog vojnog vrha, legitimno je upitati se je li razgovor namjerno pušten u eter?

Ne bi začudilo, ako bi se kasnije saznalo o upletenosti BND-a u curenje podataka. Jer uslijed trenutnih političkih okolnosti u kojima se Njemačka nalazi, ide joj u korist curenje spomenutih razgovora, jer se može jače distancirati od zahtjeva NATO-a o većoj angažiranosti njemačkog vojnog kadra. To bi bilo dosta lukavo ako bi se pokazalo kao istina - jer uz malo sramote koliko im je vojna komunikacija kompromitirana spasili bi živote vlastite vojske koju bi Ameri najradije poslali tamo u žrvanj.
06.03.2024 | 21:04
dpasaric kaže:
Riba kaže:
Ne mozes 'dobiti nazad' ako nisi onaj koji je prvi napao.


Tako je! Tko je prvi godinama granatirao rusku manjinu u Donbasu? Rusi tvrde da je sveukupno stradalo 400 građana tada, a sveukupno od 2014. do ovog rata sada preko deset tisuća kroz razne sukobe, većina ruske nacionalnosti. Je li baš sve to bilo izmišljeno? Dokumentarci o tome i izvještaji nezavisnih novinara su sve plaćena propaganda? Izvještaji UN-a? Isto lažirano? Može li se baš izmisliti toliko stradalih? Hmmmm...


Ocekivao sam ovakav odgovor - postoji povijest i prije 2014. godine, uvijek je netko jebena strana. Koliko daleko cemo ici u proslost, da se prvo dogovorimo?

Ako su isli spasiti svoju nejac, zasto nisu usetali u istocne pokrajine gdje bi ih docekali sa zastavicama i cvijecem, vec su krenuli na Kijev?
06.03.2024 | 21:06
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Riba kaže:
Ne mozes 'dobiti nazad' ako nisi onaj koji je prvi napao.


Tako je! Tko je prvi godinama granatirao rusku manjinu u Donbasu? Rusi tvrde da je sveukupno stradalo 400 građana tada, a sveukupno od 2014. do ovog rata sada preko deset tisuća kroz razne sukobe, većina ruske nacionalnosti. Je li baš sve to bilo izmišljeno? Dokumentarci o tome i izvještaji nezavisnih novinara su sve plaćena propaganda? Izvještaji UN-a? Isto lažirano? Može li se baš izmisliti toliko stradalih? Hmmmm...


Ocekivao sam ovakav odgovor - postoji povijest i prije 2014. godine, uvijek je netko jebena strana. Koliko daleko cemo ici u proslost, da se prvo dogovorimo?


Može, mislim da je suvisla prijelomna točka kraj WW II.
06.03.2024 | 21:10
Tko je dobar u Starcraftu zna da se bitke često dobivaju u pozadini, koliko je ključna proizvodnja vidimo i u ovom ratu. Evo vam zanimljiva analiza zašto Amerika i zapad imaju problem s proizvodnjom oružja na način koji Rusija, Sjeverna Koreja i Kina nemaju.



Netko je odlično sažeo:

"The difference is simple: in Russia the state owns corporations, in America corporations own the state."
06.03.2024 | 21:14
drlovric kaže:
dpasaric kaže:
A možda si ti indoktriniran ako apriori, kao i Korisnik, vjeruješ da bi neki ruski zapovjednik, potpuno iracionalno i protiv svake vojne doktrine, taktičkih i strateških interesa, odlučio resurse za napad usmjeriti na civile umjesto na bitne vojne i gospodarske ciljeve?


Koliko je racionalno bilo nacistickoj Njemackoj da razvija rakete V1 i V2 samo da bi mogli terorizirati London? Tolika su sredstva upucali u tu tehnologiju u momentu kada su puno vaznije stvari skripale na bojistu. Sto je na koncu dovelo i do njihovog kolapsa.


Ja ovako tupav ne vidim bas nista racionalno u ratu opcenito. Uvijek se radi o psihopatskom orgijanju, nema tu ni trunke racionalnosti u okvirima normalnog i zdravog uma.
06.03.2024 | 21:31
dpasaric kaže:
Može, mislim da je suvisla prijelomna točka kraj WW II.


A misljenje o ovom?

"Ako su isli spasiti svoju nejac, zasto nisu usetali u istocne pokrajine gdje bi ih docekali sa zastavicama i cvijecem, vec su krenuli na Kijev?"
06.03.2024 | 22:11
twitter.com/wartranslated/status/1765466997234565310
Zanimljiva snimka samih dronova
06.03.2024 | 22:18
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Može, mislim da je suvisla prijelomna točka kraj WW II.


A misljenje o ovom?

"Ako su isli spasiti svoju nejac, zasto nisu usetali u istocne pokrajine gdje bi ih docekali sa zastavicama i cvijecem, vec su krenuli na Kijev?"


"Da uklone marionetsku vlast instaliranu od neprijatelja koji je uz granicu posadio 12 NATO špijunski baza."

Bi li SAD napravile isto u istoj situaciji? Kladim se da bi!
06.03.2024 | 22:25
dpasaric kaže:
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Može, mislim da je suvisla prijelomna točka kraj WW II.


A misljenje o ovom?

"Ako su isli spasiti svoju nejac, zasto nisu usetali u istocne pokrajine gdje bi ih docekali sa zastavicama i cvijecem, vec su krenuli na Kijev?"


"Da uklone marionetsku vlast instaliranu od neprijatelja koji je uz granicu posadio 12 NATO špijunski baza."

Bi li SAD napravile isto u istoj situaciji? Kladim se da bi!


Whataboutism nije opravdanje. Je li na kraju povod maltretiranje ruske manjine ili spijunske baze? Ili nacisti? Mozda biolabovi? Ima li jos nesto, ili je odgovor pred nosom ako popratimo cuveni tok novca na ruskoj strani?
06.03.2024 | 22:29
Evo sada i mišljenje o stanju u Ukrajini od švicarskog novinara Rogera Köppela koji se zadnjih 25 godina bori s lažnim novinarstvom, tj. propagandom raznih lobija koji kroz kupljene medije prodaju svoje istine :



Govori o tome kako on pristupa istraživačkom novinarstvu i koju logiku koristi kada treba objaviti nešto u što je uvjeren da je istina, ali zna da će javnost "dočkati na nož", kaže:

"Ako imam toliko argumenta da se osjećam dovoljno samouvjereno da objasnim dvorani s tisuću militantnih oponenata da je to što govorim istina, onda znam da imam pravu stvar!"

Meni ne izgleda kao glup čovjek, dapače. Jamačno je i on na Putinovoj platnoj listi kao Carlson?
06.03.2024 | 22:42
Riba kaže:
Whataboutism nije opravdanje. Je li na kraju povod maltretiranje ruske manjine ili spijunske baze? Ili nacisti? Mozda biolabovi? Ima li jos nesto, ili je odgovor pred nosom ako popratimo cuveni tok novca na ruskoj strani?


Zaista, slažem se da "whataboutisam" nije opravdanje ako imaš uređen pravedan sustav u kojem se igra po pravilima. Gdje postoji međunarodni sud koji brine da se zločinci dovedu pravdi bez dvostrukih mjerila. U kojem UN donosi odluke što se čini kada dođe do incidenta, gdje nitko nema toliku moć da sam provodi svjetsku politku i zapravo reketari slabije zemlje kako mu odgovara.

No, ako imaš SAD koji se šeću po kvartu i dijele ćepe, kacote, postavljaju gambete ili nekome polome sve kosti, onda imaš puno moralno pravo ponašati se jednako tako - ako si dovoljno mišićav da se tako ponašaš. Većina država nije. No, Rusija i Kina jesu. I onda to nije "whataboutisam" nego razgolićenje istine i licemjerja - jer ne možemo imati dvostruka mjerila, jedna za SAD, a druga za Rusiju.

Kako je Noam Chomsky lijepo rekao: "Naši političari se ponašaju kao mafija. Građani su za njih samo topovsko meso u njihovom ratnom stroju."

U ovome sada imamo sukob dvije mafijaške sile i zapravo više uopće nije bitno to tko je tu teoretski u pravu. Bitno je što se čini kada se ovakva nevolja dogodi. No, naravno da eliti na zapadu koja je ovo isprovocirala nije u interesu pregovarati, inače bi sve odavno bilo gotovo.
06.03.2024 | 22:55
dpasaric kaže:
No, ako imaš SAD koji se šeću po kvartu i dijele ćepe, kacote, postavljaju gambete ili nekome polome sve kosti, onda imaš puno moralno pravo ponašati se jednako tako - ako si dovoljno mišićav da se tako ponašaš.


Zanimljiv pogled na moral. Znaci ako se netko ponasa nemoralno, onda je moralno da se i ti ponasas nemoralno?
06.03.2024 | 23:18
Riba kaže:
dpasaric kaže:
No, ako imaš SAD koji se šeću po kvartu i dijele ćepe, kacote, postavljaju gambete ili nekome polome sve kosti, onda imaš puno moralno pravo ponašati se jednako tako - ako si dovoljno mišićav da se tako ponašaš.


Zanimljiv pogled na moral. Znaci ako se netko ponasa nemoralno, onda je moralno da se i ti ponasas nemoralno?


Dobrodošao u stvarni svijet međunarodne politike!

Ali mi je zanimljivo kako od Rusa očekuješ da bi se trebali ponašati visokomoralno, za razliku od Amera, kako to?

Možda jer su do sada uglavnom gledali svoja posla, lijeno sjedili na velikoj pumpnoj stanici i ubirali lovu od nafte i sirovina dok su Ameri "uvodili demokraciju" gdjegod ima nafte?

Kako komentiraš moralnu razinu međunarodnog državnog terorizma u kojem jedna država raznese plinovod drugoj iako kao fol nisu u ratu? Bi li bilo nemoralno, a i pomalo bezobrazno, da su Rusi nakon toga, po načelu "oko za oko", podmorskim plugom počistili optičke kablove prema USA u Atlatniku? A ipak nisu jer bi time stradale gomile nedužnih država kojima bi gospodarstvo stalo uz polufunkcionalni internet. Što je tu sada moralno?
06.03.2024 | 23:36
dpasaric kaže:
Riba kaže:
dpasaric kaže:
No, ako imaš SAD koji se šeću po kvartu i dijele ćepe, kacote, postavljaju gambete ili nekome polome sve kosti, onda imaš puno moralno pravo ponašati se jednako tako - ako si dovoljno mišićav da se tako ponašaš.


Zanimljiv pogled na moral. Znaci ako se netko ponasa nemoralno, onda je moralno da se i ti ponasas nemoralno?


Dobrodošao u stvarni svijet međunarodne politike!


Kakve veze politika ima sa moralom?

Ali mi je zanimljivo kako od Rusa očekuješ da bi se trebali ponašati visokomoralno, za razliku od Amera, kako to?


Pojma nemam cime sam dao naslutiti da od ikoga od njih ocekujem da se ponasaju visokomoralno, ali ocekujem da koliko-toliko normalna osoba ne smatra nemoralne poteze niti jedne sile prihvatljivim ili opravdanim na bilo koji nacin.

Možda jer su do sada uglavnom gledali svoja posla, lijeno sjedili na velikoj pumpnoj stanici i ubirali lovu od nafte i sirovina dok su Ameri "uvodili demokraciju" gdjegod ima nafte?


To sto su Amerikanci izvodili po svinjarije po svijetu svakako ne znaci da su ovi bili nevinasca. Govnari su i jedni i drugi, svaki na svoj nacin.

Kako komentiraš moralnu razinu međunarodnog državnog terorizma u kojem jedna država raznese plinovod drugoj iako kao fol nisu u ratu? Bi li bilo nemoralno, a i pomalo bezobrazno, da su Rusi nakon toga, po načelu "oko za oko", podmorskim plugom počistili optičke kablove prema USA u Atlatniku? A ipak nisu jer bi time stradale gomile nedužnih država kojima bi gospodarstvo stalo uz polufunkcionalni internet. Što je tu sada moralno?


Evo moj komentar: siguran sam da razlog nije jer se "brinu za neduzne drzave".
07.03.2024 | 00:30
Riba kaže:
Kakve veze politika ima sa moralom?
.
.
Pojma nemam cime sam dao naslutiti da od ikoga od njih ocekujem da se ponasaju visokomoralno, ali ocekujem da koliko-toliko normalna osoba ne smatra nemoralne poteze niti jedne sile prihvatljivim ili opravdanim na bilo koji nacin.
.
.
To sto su Amerikanci izvodili po svinjarije po svijetu svakako ne znaci da su ovi bili nevinasca. Govnari su i jedni i drugi, svaki na svoj nacin.
.
.
Evo moj komentar: siguran sam da razlog nije jer se brinu za neduzne drzave.


Odličan point - politika nema nikakve veze s moralom! Zašto si onda uveo u raspravu moral kao mjerilo neke pravednosti ili razuma u jednadžbu koja je sasvim jasno vojno-političko-gospodarska, a nikako moralno-ljudska? A kada izbaciš moral i emocije, onda dobiješ onu "doktrinu realizma" koju predaje toliko spominjan prof. Mearsheimer. Srećom da je Amerikanac i da je o svemu govorio 8 godina unaprijed, inače bi ga naši navijači ovdje razapeli kao "Putinofila i plaćenika Kremlja".

Mora postojati ravnoteža inače bi nasilnici potpuno prevladali. I društvo i civilizacija nam tako funkcioniraju: ako netko ubije nekoga, ide na robiju. Malo istočnije ga pogube. I naravno da možeš u tome biti Gandhi i samo šutjeti i trpiti udarace, ali možeš biti i Charles Bronson koji se ne da zafrkavati.

Slažem se da su govnari i jedni i drugi, pa to govorim od prvog dana, ali ne mogu ne komentirati da se na SAD ovdje gledalo kao na "good guys", pa ovdje dobar dio foruma na početku nije vjerovao niti da je ovo američki proxy rat nego se gutala propaganda u kojoj su "Rusi iz čista mira poludjeli i žele osvojiti Europu".

Ovo zadnje se mogu složiti, vjerojatno ima još nešto što ne znamo ili ne vidimo. A možda su jednostavno vidjeli da bi to bio nesrazmjerno jak udarac za "jedan običan plinovod" jer bi time prouzročili toliku štetu gomili nacija i navukli golem gnjev jer bi to značilo da su osvetnički nastrojeni i da im nije fokus ono što kažu da je - neutralnost Ukrajine i sigurnost za njihovu manjinu tamo.
07.03.2024 | 01:56
"The difference is simple: in Russia the state owns corporations, in America corporations own the state."

Ovo je samo djelimično točno. Tko je naoružao Hitlera i počeo WWII, pa privatne kompanije. Tko je naoružao SAD i saveznike da završe WWII, pa opet privatne kompanije. Ok u suradnji s državom, ali su to ipak bile privatne kompanije, koje su iz svojih razloga dali enormnu pomoć Sovjetima iz svojih interesa. Nemoj misliti, da Sovjetsko preseljenje iza urala bi bilo dostatno za pobjedu, samo da se zna.

Dobrodošao u stvarni svijet međunarodne politike!

Ovo je istina i nemam što dodati, jer interesi određuju sve

"Meni ne izgleda kao glup čovjek, dapače. Jamačno je i on na Putinovoj platnoj listi kao Carlson?"

Ovaj tvoj post mi je jako znakovit. Takvih citata s zapada si poslao jako puno i uvjek si spominjao, za razne ljude da li je i on na listi plaćenika Kremlja. Sve mi se čini da si ti u "fazi poricanja" Da li ja smijem pomisliti da ti sve ovo ne radiš pro bono ili ne ? Svi znamo da postoje razni plačenici Kremlja, kao što postoje i razni plaćenici druge strane, pa samo pitam čovjeka koji je zadnje dvije godine posvetio svoj život ovoj temi, nadam se da nisam bezobrazan, nego jednostavno imam osjećaj da to mogu pitati u demokratskoj državi


U ovome sada imamo sukob dvije mafijaške sile i zapravo više uopće nije bitno to tko je tu teoretski u pravu.

Ovo je točno i slažem se. Ako to znamo, onda ne bi trebali zauzimati bilo koju stranu i biti neutralni. Problem je jedini da je jedna strana mafije nakon WWII, dominatna i da te to boli, iz razloga poznatih samo tebi.


"Odličan point - politika nema nikakve veze s moralom! Zašto si onda uveo u raspravu moral kao mjerilo neke pravednosti ili razuma u jednadžbu koja je sasvim jasno vojno-političko-gospodarska, a nikako moralno-ljudska? A kada izbaciš moral i emocije, onda dobiješ onu "doktrinu realizma" koju predaje toliko spominjan prof. Mearsheimer. Srećom da je Amerikanac i da je o svemu govorio 8 godina unaprijed, inače bi ga naši navijači ovdje razapeli kao "Putinofila i plaćenika Kremlja"

Znači, da pojednostavim, imamo sukob Škaljaskog i Kavačkog klana i većinu ljudi bi bolio kiki za njihov sukob. Većinu, ali baš ne i sve, netko se je svrstao na stranu jednog klana. Mislim da sam bio dovoljno jasan.
07.03.2024 | 02:11
cariblanco kaže:
Ovaj tvoj post mi je jako znakovit. Takvih citata s zapada si poslao jako puno i uvjek si spominjao, za razne ljude da li je i on na listi plaćenika Kremlja. Sve mi se čini da si ti u "fazi poricanja" Da li ja smijem pomisliti da ti sve ovo ne radiš pro bono ili ne ? Svi znamo da postoje razni plačenici Kremlja, kao što postoje i razni plaćenici druge strane, pa samo pitam čovjeka koji je zadnje dvije godine posvetio svoj život ovoj temi, nadam se da nisam bezobrazan, nego jednostavno imam osjećaj da to mogu pitati u demokratskoj državi


Čekaj malo, ti mene ono za ozbiljno pitaš jesam li ja plaćenik Kremlja?

I tebi je to vjerojatniji scenario nego da želim svima nama ovdje dobro? A dobro se želi tako da se kritičkim razmišljanjem dođe do istine kako bi ljudi razumijeli društveno-političke odnose u svojoj okolini i tako mogli donositi suvisle odluke za sebe, svoju obitelj i prijatelje, zar ne?

Ili je bolji put isprazno navijanje i čitanje nesuvislih naslova u kupljenim medijima?

Zbilja? Straaaašnoooo....
07.03.2024 | 02:36
Evo, ovaj svoj post, sam namjerno poslao malo prije dva sata ujutro kod vas, očekujući odgovor ujutro...ali neprijatelj nikad ne spava, šala iz SFRJ Znači ti si svoj život posvetio, da zalutalu ovcu vratiš u stado. Malo mi je to nategnuto, pogotovo, ako znaš kako svijet funkcionira na način mafije, ako to znaš pustiš mafiju da radi svoj posao i ne mješaš se .Imam dosta vremena dok sam ovdje i mogu ti izući broj postova na ovu temu, ali to za tebe nebi ništa značilo.

Imam dosta godina i znam za razne slučajeve iz doba udbe iz bivše države, pa kad sam govorio u svoj firmi, tko je sve radio za tu službu, mnogi ljudi su se krstili i nisu vjerovali činjenicama...ali to je i normalno i ne osuđujem te ljude.
07.03.2024 | 07:57
A čemu si ti posvetio svoj život? Da zasipaš uvredama svakog tko ne misli kao ti?
07.03.2024 | 08:33
dpasaric kaže:
Rekli su javnosti da se neće vojno uplitati, a onda su u vojnom stožeru dogovarali napad njemačkim raketama na kerčki most. Znači time Njemačka postaje legitmni vojni cilj u očima Rusije.


Čekaj, čekaj, čekaj malo. Ne ide to tako.

U vojnim stožerima se o takvim stvarima stalno teoretizira, valjda svi imaju planove o više manje svemu. Mađarska vojska ima planove ulaska u Hrvatsku ako zatreba a mi vjerojatno imamo sve moguće varijante ulaska u Bosnu.

Ako Medvedev može svakih tjedan dana prijetiti da će nuklearnim raketama gađati London, Pariz i Berlin jer su napravili nešto što mu se taj dan nije svidjelo, zar onda po tebi i to ne stavlja i Moskvu na kartu legitimnih meta za spomenute države? Tj. Kerčki most?

A Kerčki most ne moraju gađati na teritoriju Rusije nego na onom dijelu koji je u Ukrajini
07.03.2024 | 08:36
dpasaric kaže:
Odličan point - politika nema nikakve veze s moralom! Zašto si onda uveo u raspravu moral kao mjerilo neke pravednosti ili razuma u jednadžbu koja je sasvim jasno vojno-političko-gospodarska, a nikako moralno-ljudska? A kada izbaciš moral i emocije, onda dobiješ onu "doktrinu realizma" koju predaje toliko spominjan prof. Mearsheimer. Srećom da je Amerikanac i da je o svemu govorio 8 godina unaprijed, inače bi ga naši navijači ovdje razapeli kao "Putinofila i plaćenika Kremlja".


Pa moralno pravo si ti spomenuo a ne ja.

Mora postojati ravnoteža inače bi nasilnici potpuno prevladali. I društvo i civilizacija nam tako funkcioniraju: ako netko ubije nekoga, ide na robiju. Malo istočnije ga pogube. I naravno da možeš u tome biti Gandhi i samo šutjeti i trpiti udarace, ali možeš biti i Charles Bronson koji se ne da zafrkavati.


Nasilnici su davno prevladali, samo je pitanje hoce li ih biti 1, 2 ili 5.
07.03.2024 | 08:38
cariblanco kaže:
Sve mi se čini da si ti u "fazi poricanja" Da li ja smijem pomisliti da ti sve ovo ne radiš pro bono ili ne ? Svi znamo da postoje razni plačenici Kremlja, kao što postoje i razni plaćenici druge strane, pa samo pitam čovjeka koji je zadnje dvije godine posvetio svoj život ovoj temi, nadam se da nisam bezobrazan, nego jednostavno imam osjećaj da to mogu pitati u demokratskoj državi .


Sjeti se da oko 30% Amera misli da je Trump novi Isus pa ćeš si na taj način objasniti sve. Ljudi su neshvatljivi.
07.03.2024 | 08:48
cariblanco kaže:
Evo, ovaj svoj post, sam namjerno poslao malo prije dva sata ujutro kod vas, očekujući odgovor ujutro...ali neprijatelj nikad ne spava, šala iz SFRJ Znači ti si svoj život posvetio, da zalutalu ovcu vratiš u stado. Malo mi je to nategnuto, pogotovo, ako znaš kako svijet funkcionira na način mafije, ako to znaš pustiš mafiju da radi svoj posao i ne mješaš se .Imam dosta vremena dok sam ovdje i mogu ti izući broj postova na ovu temu, ali to za tebe nebi ništa značilo.

Imam dosta godina i znam za razne slučajeve iz doba udbe iz bivše države, pa kad sam govorio u svoj firmi, tko je sve radio za tu službu, mnogi ljudi su se krstili i nisu vjerovali činjenicama...ali to je i normalno i ne osuđujem te ljude.


Ajde, baš me zanima, kada imaš iskustvo iz svoje firme, kako izgleda taj proces vrbovanja "profesionalnih trolova" (jer kako to nazvati?) koji bi za novac aktivno propagirali nečiju agendu?

Kako ti to vidiš? Rusi prate razne male specijalizirane forume (kao što je ovaj naš) po raznim malim zemljama i onda uoče nekoga tko je pogodan, mrvu pametan, ali zapravo prilično glup i pohlepan, i onda mu nekako pristupe? Što mu kažu? Dobije misteriozni email: "Dođi navečer u 21h u park ispod velikog hrasta, tamo ćete dočekati naš čovjek s uputama i novcem! Bit ćeš obilno nagrađen"? I onda svakih tjedana dana filmski: "Prođi u 19h kraj one kante za smeće, tamo će biti zamotuljak s novcem i novim uputama!"

Vidiš, možda onda ne bih bio u minusu na računu jer sam upravo pljunio 600 € registraciju auta. Baš bi mi mogli poslati neku Ladu ti Rusi da se besplatno vozim!

Inače, kada uključiš svoj zapušteni sklop za kritičko razmišljanje u pogon, možeš primjetiti još neke stvari:

- to da ja i inače prilično agilno odgovaram na sve teme koje pratim

- to da ja cijelu ovu temu nikada ne bih započeo jer najviše volim da je Jabučnjak tehnološko mjesto, a ne forum gdje neka uska ekipa politizira

- to da sam u ovoj samoj temi, dosta rano, predložio da se cijela tema ukloni jer "truje" namjenu Jabučnjaka, pa ne bih valjda tako minirao svoj plaćeni posao za ruske špijunske službe?

- možda znaš, koliko onda plaćaju Milanovića? Jer naš forum ima mali doseg, ovo čita možda desetak-dvadest ljudi? Jesu li platili i starog hrvatskog generala Domazeta-Lošu? Koliko je dugačka ta platna lista, koliko ljudi su angažirali?

- to da sam u temi pandemije (koju također nisam ja započeo) uspio mnogim "zalutalim ovcama" otvoriti oči i da sami zbroje što se tu sve zbivalo, znači ne stoji ono da su svi tvoj tip "nema toga tko će mene uvjeriti u..." kako si neki dan ponosno, ali na svoju sramotu izjavio!

Završit ću su Markom Twainom:

"It's not difficult to fool someone, but nearly impossible to convince someone they have been fooled."

P.S.
Rusi su rekli da ništa od plaće jer sam trebao citirati Tolstoja!
07.03.2024 | 08:50
IgorD kaže:
A Kerčki most ne moraju gađati na teritoriju Rusije nego na onom dijelu koji je u Ukrajini


Reci to uznemirenoj njemačkoj javnosti i Rusima!
07.03.2024 | 08:52
Riba kaže:
Nasilnici su davno prevladali, samo je pitanje hoce li ih biti 1, 2 ili 5.


Nije dobro kada je samo jedan nasilnik (a to smo imali većinu vremena) jer se onda taj jedan osili, ovako imamo ravnotežu, stari dobri hladni rat, pa barem obje strane moraju paziti. A mi zapravo imamo 3 jer i Kina je ta klasa igrača, ali oni, na sreću, nisu aktivno od oružja, oni to rade putem ekonomije i njihovog gospodarskog stroja koji melje mnogo toga na zapadu.
07.03.2024 | 09:19
IgorD kaže:
Mađarska vojska ima planove ulaska u Hrvatsku...


Da... Samo je pitanje na čijoj strani bi bili kad bi došlo do toga.
07.03.2024 | 13:57
Jedini razlog zasto se Rusi ranije nisu ponasali kao Ameri je zato sto nemaju cime. Njihova vojska nije ekspediciona. Nemaju transportne niti logisticke kapacitete da djeluju po svijetu, niti da projiciraju vojnu silu.

Pokusali su praviti nosace aviona bas za te svrhe, pa odustali. Ne znaju.

Oni nisu mogli logisticki ispratiti ukrajinski rat u svom kvartu koji su sami zapoceli, a zamisli da salju vojsku na drugi kraj svijeta sireci svoj utjecaj

Pokusali su imati bazu na Kosovu, pa im vojska bila gladna. Pokupili se i otisli, cim su vidjeli koliko to sve kosta. Jedna jedina baza, kakvih USA ima stotine po svijetu.

Zato su uvijek birali da budu nasilnik u svom drvoristu. Jeftinije je.

Sjetite se samo Cecenije i grada Groznog. Svi svjetski strucni mediji su tada ismijali izgled i ponasanje (kao i strasne gubitke) ruske vojske. Zato su pokrenuli program RATNIK da bi vratili vojsku u moderno doba. Da se ne blamiraju u uniformama iz 2 svjetskog rata, bez pancira, kevlara, optickih nisana, sredstava veze i navigacije.

Na tom RATNIK projektu su oligarsi dodatno pokrali pare, a na papiru su izgradili strasnu armiju. Odatle Putinu i samopouzdanje da uopce krene u Ukrajinu.

Kad su skontali da slijedi nova blamaza, onda su odlucili sada pokrenuti stvarne proizvodne kapacitete. Vjerojatno uz klauzulu "ovaj put manje kradite"

I dan danas jako puno ruskih vojnika ratuje u kineskim knock off proizvodima americkih brendova. Svi koji igraju airsoft, znat ce o cemu pricam.

P.S.

Ono kad covjek naruci kopije svojih vlastitih prizvoda sa Ali Expressa Ovakve stvari masovno zavrsavaju u ruskoj vojsci, sto se moze vidjeti i prepoznati na promidzbenim video materijalima ruskog ministarstva obrane.

youtu.be/YvS43duHazo?si=PKtZUxiIT-gx7Fnz
07.03.2024 | 15:23
"Ajde, baš me zanima, kada imaš iskustvo iz svoje firme, kako izgleda taj proces vrbovanja "profesionalnih trolova" (jer kako to nazvati?) koji bi za novac aktivno propagirali nečiju agendu?"

Ne mora netko nužno raditi za novac, može biti ucjenjen ili raditi iz raznih uvjerenja za jednu stranu. Sjećam se pred početak rata, raznih skupova podrške novoj Hrvatskoj vlasti. Na te skupove je išla velika većina ljudi, ali neki nisu nikad. Kako su se tenzije dizale i polako je počinjao rat, ljudi su glasno tražili oružje i prozivali vladu, zašto nema oružja. U razmjeni mišljenja, neki ljudi su govorili " Pa ljudi, jeste li vi normalni, JNA je 4 sila u svijetu...koliko ima tenkova, aviona, ne budite ludi.

Bilo je takvih ljudi i u moj odjelu, pa onda nakon prestanka rata, vozim se s kolegom uz obalu...i on počne priču " kakva je ovo ljepota obale, ovo nema nitko u svijetu i na kraju kaže za ovo se je isplatilo boriti " Znamo svi da je većina ljudi iz tih službi prešla u nove naše službe, kao da je veliki broj komunista prešao tada u hdz i nemam ja što osuđivati te ljude, to je njihov izbor.

Kako mi je pokojni stari radio u tadašnjem SIS ( nikakva velika funkcija ) došao je do podataka iz arhiva, tko je sve radio za službe u mojoj firmi. Ja sam tada imao određene sumnje na neke ljude, ali kad sav vidio spisak i ja sam ostao paf.
07.03.2024 | 16:09
Pokušao sam usporediti koliko je zemalja ratovalo sa Amerikom, a koliko sa Rusijom od samih začetaka navedenih zemalja.
Naišao sam na ovih nekoliko linkova, i mogu zaključiti samo da niti jedna sila u ovoj priči nije manje ili više ratoborna.
Samo bih cinično ustanovio da se Rusi pokušavaju predstaviti svijetu kao nacija koju zapad ne voli i koju provocira širenjem NATO-a na same granice Ruske Federacije, no nikako da netko spomene da je famozni Article 5. NATO Pakta po kojem sve zemlje članice mogu obraniti drugu kada je napdanuta u praksi upotrebljen samo jednom.
I to u pomoć SAD-u nakon 11. 09. 2001.

No da ja ne pametujem previše, evo linkovi:
Lista ratova u kojima su sudjelovale SAD od njihovog Civilnog rata do danas:
en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_the_United_States
Lista ratova u kojima je sudjelovala Carska Rusija, SSSR i moderna Ruska Federacija:
en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia

Za Amere mi je izletila i ova stranica, da ne ispadne da sam tražio samo Wikipediu:
worldpopulationreview.com/country-rankin...s-has-the-us-invaded

Zaključak ostavljam onima kojima se da ovo listati.

PS:
Isprika na ne isticanju američkog "širenja demokracije" kao glavnog uzroka njihovih invazija.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

MacSlavko, Riba, Anonimci (321)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.66 Seconds

Provided by iJoomla SEO