Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


11.04.2024 | 09:59
Nepravedno zanemaren rod vojske o cijoj vaznosti se generalno i ne prica bas previse. Ruski inzinjerci u akcijama deminiranja.

Ne djeluju mi lose opremljeni, mada mi sve ovo ne izgleda kao stvarni kao rad na terenu. Mozda grijesim ali rekao bih da je propagandna masinerija u pogonu, jer neki kadrovi su mi bas fake. Ili blago receno nerealni...

Ne mogu a da ne primjetim da "nuklearna velesila" nosi fake americke multicam uniforme, valjda da bi izgledali opasnije u vlastitim video spotovima

Vrlo vjerojatno su u pitanju kineske knockoff uniforme koje ljudi koriste za airsoft.

Sto ce reci da ni RATNIK program nije zazivio u praksi. Program koji je trebao da stvori vizualno prepoznatljivog i modernog ruskog vojnika. Niti za tu kozmetiku nisu bili sposobni...

15.04.2024 | 23:28
NEWSWEEK

Otvoreno još jedno radno mjesto na visokoj poziciji u Lukoilu.

Prije tragičnog događaja, Vitaly Robertus je nevodno odbio ponuđenu šalicu čaja, a i izbjegavao je prilaziti prozorima.
16.04.2024 | 08:29
Ne znam kud da ovo stavim, pa ajde da probamo ovdje u svjetlu dolaska F-16 u Ukrajinu...

x.com/historyinmemes/status/1780088981117374791

Usporedba slijetanja USAF-a i Mornarice. Vidi se mornarički pristup kontroliranog pada na nosač aviona i zabijanje F-18 u pistu dok pilot RZ nježno spušta avion jer ima vremena za usporenje, dok mornarički pilot mora uhvatiti (idealno) sajlu broj 3 na nosaču...
16.04.2024 | 08:53
Da.totalno razlicit pristup. Razlog zasto mornaricke inacice zrakoplova imaju znatno robusniji stajni trap.

I zamisli sada celicne nerve kod ludjaka koji u noci slijece na metalnu plocu koja se krece i ljulja na valovima

Meni je daleko najfascinantnije polijetanje katapultom. Uhvatis se za rukohvat i nista ne radis, a dozivis nevidjeno ubrzanje u tih par sekundi
16.04.2024 | 09:06
Da, F-18 ima automatski take off. U F-14 je pilot ručno polijetao, sad to više nije potrebno.

Istraživanja su pokazala da piloti prilikom noćnog slijetanja na nosač imaju višu razinu stresa, nego u borbama u kojima se po njima puca...

Meni je inače najfascinantnija pozicija operatera katapulta koji ga mora prilagoditi za svako posebno lansiranje (masa aviona u polijetanju, brzina vjetra preko palube itd...). Sad više nemaju parne katapulte, nego elektromagnetske pa ne znam kako to ide, vjerojatno je to modernije, ali sigurno postoji neka razina prilagodbe, jer ni avioni nisu jednako čvrsti da bi podnijeli iste razine ubrzanja, vjerujem...
18.04.2024 | 07:04
Može nerko obrazložiti?

www.foreignaffairs.com/ukraine/talks-cou...igyNVxm3ImNTrkzqZ4Fw
23.04.2024 | 21:46
Kongres već je neki dan, sad senat, još ide zadnji krug glasanja a veli CNN da odmah u prvoj isporuci ide:

edition.cnn.com/2024/04/23/politics/us-u...military-aid-package

> In briefings to Congress in recent weeks, administration officials have indicated that the US will likely send Ukraine long-range ATACMS, or Army Tactical Missile Systems, for the first time as part of the new aid package, three of the sources said.

> Last fall the US first sent Ukraine the midrange variant of the ATACMS missile system, which can reach about 100 miles, while the longer-range version can reach as far as 190 miles.
24.04.2024 | 22:31
Kako se ono kaže - "Ne ubijte glasnika!"... ali opet moram biti "vidovit" i predvidjeti što znači poslati Ukrajini ATACMS rakete dugog dometa: to znači samo prizvati još veća razaranja u lovu na pokretne lansere, još više notornih FAB bombi poslanih na zone za koje će utvrditi da su bile područje lansiranja i sveukupno produžavanje agonije - jer te rakete ne mogu mnogo pomoći ičemu osim da se Rusima da dodatno opravdanje za korištenje još veće sile i još šireg razaranja.

Sada pratimo koliko će ti sustavi izdržati u stvarnim vojnim uvjetima gdje je s druge strane ozbiljan protivnik i koliko će štete uspjeti napraviti u odnosu na plaćenu cijenu.

Naravno, Lockheed-Martin opet puni džepove iako to sve skupa nema vojnog smisla, troši se novac na skupu tehnologiju, novi ljudi će stradati, a da bi opet na kraju sve moralo završiti na pregovorima...
25.04.2024 | 02:25
Ajd, dobar ti je post, ja sam već pomislio da si zabrinut, poput Lavrova, gdje opet sluti nuklearni rat !!! Znači Ameri se mogu kao *ičkice povući iz Afganistana i nije im kruna s glave pala, ali to ne vrijedi za lude Ruse, jel to želiš reći ?

Ili je možda logika ludih Rusa, da njima paše dugotrajni rat, jer će on generirati privredni rast, jel bez rata su oni u banani i pod sankicama i samo mogu propasti. Da li si o tome razmišljao ? Oni sad imaju privredni rast cca 3.5 %, a nakon 5 godina rata on može biti 30-50 %. Znaju i Rusi kad su Ameri postali svjetska sila, nakon WWII, kad im je privreda eksplodirala i kad su cijeloj razrušenoj Evropi, pomogli da stasaju, a oni budu primarni u svijetu do dan-danas !

Možda se Rusi vode tom logikom i kopiraju recept star skoro stoljeće i misle da kad pobjede da će oni biti ti koje se sve pita. Čije se onda pune excel tablice ?
25.04.2024 | 09:11
Ma samo prati situaciju dalje, Ameri su ovim zavrtili još jednu rundu love sami sebi, te ATACMS rakete ne mogu napraviti ikakvu bitnu razliku na bojišnici koja lagano kolabira. Znači ovo je njihova taktika idemo još maznuti poreznih para kolikogod ide dok stvar toliko ne propadne da više nećemo imati opravdanje niti za to.

"Mark my words", pa neka vrijeme opet kaže svoje...
26.04.2024 | 07:45
Jeste li čuli za novi potez Moskve, mislim da je to presedan u ratovanju, barem u ovakvom obimu:

Za oko 10 milijuna Ukrajinca koji su izbjegli nude rusko državljanstvo i putovnicu tako da se ne moraju vratiti u državu koja bi ih poslala kao topovsko meso da izginu. Nemoguće je da su svi od tih 10 milijuna veliki domoljubi, pa sasvim ima logike, pogotovo za one koji su ruske nacionalnosti, a takvih ima mnogo, evo mom frendu je susjed jedan Ukrajinac ruske nacionalosti. Kažu da je takvih gotovo jedan milijun.

"Former adviser to the Office of the President of Ukraine Aleksey Arestovich suggested that Ukrainian men of military age who are abroad could well receive Russian citizenship, since Kiev is actually pursuing a policy of forcibly returning them.

According to Arestovich, out of 10 million Ukrainian migrants, one million men are quite ready to receive Russian passports, and this will give Moscow its strongest trump card."

Moram priznati da ovoga nema niti u Starcraftu... ups, zapravo ima, zaboravio sam da postoji kod Protossa jedna skupa napredna jedinica koja može preuzeti kontrolu nad protivničkim snagama.
26.04.2024 | 08:12
Hm. Pa zašto nije Rusija ranije dozvoljavala niti imigraciju Rusima iz Ukrajine, a kamoli rusko državljanstvo? Odgovaralo im je da ljudi moraju ostati u onoj bijedi ukrajinske SAO Krajine, da im tamo budu populacijski pregovaački žeton.
26.04.2024 | 08:32
dpasaric kaže:
Za oko 10 milijuna Ukrajinca koji su izbjegli nude rusko državljanstvo i putovnicu tako da se ne moraju vratiti u državu koja bi ih poslala kao topovsko meso da izginu.


A Rusi ce ih poslati u toplice ako dodju u Rusiju?
26.04.2024 | 08:41
Dodjes u majcicu Rusiju, smjeste te u lijepo razvijeni i naseljeni kraj. Idila.

Jedno jutro kakis u svom poljskom wc, kad ono postar sa pozivom za mobilizaciju u rusku vojsku
26.04.2024 | 11:13
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Za oko 10 milijuna Ukrajinca koji su izbjegli nude rusko državljanstvo i putovnicu tako da se ne moraju vratiti u državu koja bi ih poslala kao topovsko meso da izginu.


A Rusi ce ih poslati u toplice ako dodju u Rusiju?


Jasno. S plaćenim punim pansionom
26.04.2024 | 12:26
Više se ne spominje bolest Putina, a bogme se on sve manje spominje, pojavljuje, izdaje neke dekrete i sl. Kao da su ga mediji zaboravili i Ruski i inozemni ? S jedne stranice telegrama, koja je možda fantazija, par citata.

"Dragi pretplatnici i gosti kanala! Kao što smo i obećali, unutarnja borba u takozvanom “Politbirou 2.0” došla je u fazu kada se prelijeva u javni format i to se događa upravo krajem travnja, kao što smo i ranije najavili. Dokaz za to je pritvaranje zamjenika ministra obrane Ruske Federacije Timura Ivanova. Iako ovo nije udarac jedne od dviju glavnih kremaljskih kula u drugu, ovaj se događaj prije može opisati kao pokazivanje snage i odlučnosti. Nedavno je tajnik ruskog Vijeća sigurnosti Nikolaj Patrušev počeo gubiti pristaše u takozvanom “Politbirou 2.0”. Šojgu, koji je u vodstvu vojnog bloka, bio je bliži poziciji tajnika Vijeća sigurnosti, ali je u posljednje vrijeme postao više neutralna osoba, a neodlučni ne trebaju ni Patrušev ni Čemezov. O nadolazećim preustrojima u vojnom bloku izvijestili smo krajem prošle godine (kada su počele pripreme), te na prijelazu veljače/ožujka ove godine (kada su planovi zapravo odobreni, ali nisu krenuli prije predsjednički “izbori”). Sada, kada se sukob između tornjeva približava kritičnoj točki, svi u eliti prvog kruga moraju odlučiti tko je za koga, neutralni će biti eliminirani. Pritvaranje Ivanova izravan je poziv Šojguu da izabere kojem će se tornju pridružiti, inače će se krvni ugrušak odvojiti ili slijediti Ivanova. Upravo je sukob među elitama doveo do promjena u vojnom bloku, zatim u Ministarstvu unutarnjih poslova, gdje je Kolokolcev u mnogo nesigurnijem položaju od Šojgua. Općenito, vodstvo sigurnosnog bloka zadržava svoju poziciju, unatoč simpatijama s različitim kulama."


"Dragi pretplatnici i gosti kanala! Jučer je na plenarnoj sjednici kongresa Ruskog saveza industrijalaca i poduzetnika sudjelovao čovjek kojeg je imenovao predsjednik Rusije i sličan Vladimiru Putinu. Nema smisla raspravljati o cijelom govoru “predsjednice”, koji je bio dug i u biti prazan. Obratimo pozornost na jednu točku. Dvojnik je potvrdio namjere ruskih vlasti da krenu u nacionalizaciju velikih razmjera. Proces nacionalizacije velikih i srednjih poduzeća već je pokrenut, ali još nije zahvatio punu brzinu. Za sada se postupak nacionalizacije može nazvati izvidom na snazi. "Predsjednik" je jučer najavio industrijalcima i poduzetnicima moguću zapljenu poslovanja u slučaju "nepravednih postupaka vlasnika". Svima je jasno da se pojam “nepravednih radnji vlasnika” može i hoće tumačiti na bilo koji način. Velika preraspodjela imovine i sfera utjecaja u Rusiji tek počinje. Štoviše, planira se uhititi i oduzeti imovina jednom od najbogatijih ljudi u zemlji, koji je sada, čini se, među miljenicima vladajućih, a protiv njega planiraju počiniti veleizdaju.

Istakao se jučer i Aleksandar Lukašenko koji je javnosti ispričao još jednu glupost, pomiješavši opoziciju, otimanje teritorija, NATO, Ukrajinu, Litvu, Poljsku i zagrljaj s nuklearnom bojnom glavom. Lukašenkova situacija nije laka. Ukrajinsko vodstvo kategorički ne prihvaća Aleksandra Grigorijeviča kao posrednika, čak ni uz "super uvjete", a Patrušev ga drži na kratkoj uzici. Lukašenko Zapadu ne može ponuditi ništa, pa se pravi da ima napad. Unatoč povremeno prijetećoj retorici, Lukašenko se kategorički ne želi i ne namjerava boriti niti sudjelovati u hibridnim operacijama."
  • Air
  • Korisnik
  • 65
26.04.2024 | 14:04
dpasaric kaže:
Za oko 10 milijuna Ukrajinca koji su izbjegli nude rusko državljanstvo i putovnicu tako da se ne moraju vratiti u državu koja bi ih poslala kao topovsko meso da izginu. Nemoguće je da su svi od tih 10 milijuna veliki domoljubi, pa sasvim ima logike


Svoj narod žrtvuju kao topovsko meso.
Poslali su indijce i nepalce, koji su došli na privremeni rad, u rat kao topovsko meso a da neće ukrajince.

Ovo je na razini kada malu djecu "kupiš" za bombon ili lizalicu.
Ali eto tebi ima logike.
26.04.2024 | 14:12
Air kaže:
Poslali su indijce i nepalce, koji su došli na privremeni rad, u rat kao topovsko meso a da neće ukrajince.


S tim da Indijci i Nepalci prvo moraju poginuti da bi dobili državljanstvo, a Ukrajinci će prvo dobiti državljanstvo, pa onda biti poslani da poginu.
  • Air
  • Korisnik
  • 65
26.04.2024 | 14:23
Gjuroo kaže:
Air kaže:
Poslali su indijce i nepalce, koji su došli na privremeni rad, u rat kao topovsko meso a da neće ukrajince.


S tim da Indijci i Nepalci prvo moraju poginuti da bi dobili državljanstvo, a Ukrajinci će prvo dobiti državljanstvo, pa onda biti poslani da poginu.


Zanima me za koju od ove dvije kombinacije se dobije više bodova u Starcraftu?

EDIT: iako mi ovo više vuče na Crnu Guju, a ni Monty Python se ovog ne bi postidio.
26.04.2024 | 14:40
[quote="Air" post=222377]Gjuroo kaže:
Air kaže:
Poslali su indijce i nepalce, koji su došli na privremeni rad, u rat kao topovsko meso a da neće ukrajince.


S tim da Indijci i Nepalci prvo moraju poginuti da bi dobili državljanstvo, a Ukrajinci će prvo dobiti državljanstvo, pa onda biti poslani da poginu.


Zanima me za koju od ove dvije kombinacije se dobije više bodova u Starcraftu?


To će nam Davor objasniti. Ja znam da je u Candy Crushu ova druga opcija strateški isplativija

EDIT: iako mi ovo više vuče na Crnu Guju, a ni Monty Python se ovog ne bi postidio.


A i "Only fools and horses" je u igri
  • Air
  • Korisnik
  • 65
26.04.2024 | 14:49
Air kaže:
Gjuroo kaže:
Air kaže:
Poslali su indijce i nepalce, koji su došli na privremeni rad, u rat kao topovsko meso a da neće ukrajince.


S tim da Indijci i Nepalci prvo moraju poginuti da bi dobili državljanstvo, a Ukrajinci će prvo dobiti državljanstvo, pa onda biti poslani da poginu.


Zanima me za koju od ove dvije kombinacije se dobije više bodova u Starcraftu?


To će nam Davor objasniti. Ja znam da je u Candy Crushu ova druga opcija strateški isplativija

EDIT: iako mi ovo više vuče na Crnu Guju, a ni Monty Python se ovog ne bi postidio.


A i "Only fools and horses" je u igri


Gary?

26.04.2024 | 17:07
Malo o integraciji NATO oružja na sovjetske lovce koje koristi AFU...

www.twz.com/air/ukrainian-fighter-jets-u...trol-western-weapons
26.04.2024 | 23:13
Gjuroo kaže:
To će nam Davor objasniti. Ja znam da je u Candy Crushu ova druga opcija strateški isplativija


Nisam baš uhvatio što vam je nelogično? Dakle, npr. susjed kod frenda, Ukrajinac koji je utekao na vrijeme, ali inače ruske nacionalnosti, skriva se u inozemstvu kao i milijun drugih. Sasvim je moguće da će u nekom trenu Ukrajina tražiti izručenje svojih građana vojnih obveznika.

Što je ovom Ukrajincu pametnije napraviti - dozvoliti da ga izruče nazad i pošalju kao topovsko meso na bojišnicu - ili da prihvati ponuđenu rusku putovnicu i uzme drugo državljanstvo? U prvom slučaju je glava u torbi uz ogromne šanse da bude ubijen, u drugom slučaju glava ostaje na ramenima, ali počinje novi život negdje u Rusiji. A tko zna, možda i ne treba u Rusiju, ako je stručnjak, dobit će on posao i negdje u EU.

Meni se to čini prilično kao no-brainer.
27.04.2024 | 00:35
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
To će nam Davor objasniti. Ja znam da je u Candy Crushu ova druga opcija strateški isplativija


Nisam baš uhvatio što vam je nelogično? Dakle, npr. susjed kod frenda, Ukrajinac koji je utekao na vrijeme, ali inače ruske nacionalnosti, skriva se u inozemstvu kao i milijun drugih. Sasvim je moguće da će u nekom trenu Ukrajina tražiti izručenje svojih građana vojnih obveznika.
Što je ovom Ukrajincu pametnije napraviti - dozvoliti da ga izruče nazad i pošalju kao topovsko meso na bojišnicu - ili da prihvati ponuđenu rusku putovnicu i uzme drugo državljanstvo? U prvom slučaju je glava u torbi uz ogromne šanse da bude ubijen, u drugom slučaju glava ostaje na ramenima, ali počinje novi život negdje u Rusiji. A tko zna, možda i ne treba u Rusiju, ako je stručnjak, dobit će on posao i negdje u EU.
Meni se to čini prilično kao no-brainer.


Meni se ovo što si napisao čini kao no-brainer jer... Ti zbilja vjeruješ da bi to tako tako funkcioniralo? Uzmeš rusko državljanstvo i slobodan si? Raditi u EU koja svaki dan uvodi nove sankcije Rusiji? C'mon!

Nije toliko stvar nelogičnosti koliko lakovjerja. Ako se bude morao vratiti u Ukrajinu kao vojni obveznik, možda će poginuti kao ukrajinski cannon fodder. Ako uzme rusko državljanstvo, poginut će kao ruski cannon fodder. Simple as that.
Trenutno je jako naivno vjerovati da Rusija djeluje poput neke humane ili humanitarne organizacije. Rusi cijelom svijetu prijete nuklearnim ratom. Ono! Čak da se taj nuklearni rat "lokalizira" samo na Rusiju i "Zapad" iliti sjevernu hemisferu, ostatak svijeta sigurno ne bi ležao u ležaljkama, pio brandy, pušio cigare i čekao da taj rat završi. Ono čime Rusi prijete je rat protiv cijelog planeta Zemlje. Nisam bio živ za vrijeme kubanske krize i ne znam što se tada događalao, ali u suvremenom trenutku znam da jedino Rusija prijeti uništenjem čovječanstva i civilizacije kakvu je znamo.
Sad, kad se iz apokalipse vratimo u stvaran život, teško je vjerovati da se Rusija, od spremnosti uništenja civilizacije, sad odjednom brine za dobrobit pripadnika naroda kojeg želi svom silom zatrti.
Tu neizbježno dolazimo do zaključka da bilo kakva moguća "pogodujuća okolnost" prema ukrajinskim državljanima sigurno nije čin dobre volje već neki način ostvarivanja ruskih ciljeva.
Po meni, takva inicijativa je, u najmanju ruku, pokušaj etničkog čišćenja u bijelim zmazanim rukavicama. Nemoj zaboraviti da dobar dio Rusa želi da Ukrajina i Ukrajinci ne postoje. Većina njih zbog 20-godišnje Putinove propagande i indoktrinacije.

Nisam, doduše, išao proučavati temelje tvrdnje koju si naveo... Je li taj "potez Moskve" službeni i potpisani dokument Kremlja ili je opet netko-nešto-rekao, pa se mi tu raspravljamo i zezamo na rekla-kazala osnovi? Kakogodbilo, Rusi ne žele dobro Ukrajincima i to treba imati na umu cijelo vrijeme

Dicalimer: S obzirom na moj možda malo siroviji način izražavanja (kojeg njegujem kao tradiciju ), ne bih htio da bilo što od mog komentara doživi na osobnoj razini. Jbga, Davore, ne znamo se uživo, al najbližoj osobi i najbližem prijatelju bih odgovorio na jednak način.
27.04.2024 | 06:03
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
To će nam Davor objasniti. Ja znam da je u Candy Crushu ova druga opcija strateški isplativija


Nisam baš uhvatio što vam je nelogično? Dakle, npr. susjed kod frenda, Ukrajinac koji je utekao na vrijeme, ali inače ruske nacionalnosti, skriva se u inozemstvu kao i milijun drugih. Sasvim je moguće da će u nekom trenu Ukrajina tražiti izručenje svojih građana vojnih obveznika.

Što je ovom Ukrajincu pametnije napraviti - dozvoliti da ga izruče nazad i pošalju kao topovsko meso na bojišnicu - ili da prihvati ponuđenu rusku putovnicu i uzme drugo državljanstvo? U prvom slučaju je glava u torbi uz ogromne šanse da bude ubijen, u drugom slučaju glava ostaje na ramenima, ali počinje novi život negdje u Rusiji. A tko zna, možda i ne treba u Rusiju, ako je stručnjak, dobit će on posao i negdje u EU.

Meni se to čini prilično kao no-brainer.


Ništa od toga, moj Davore nije istina! Nikakve se putovnice neće dijeliti! A i ako kladim se s čim hoćeš da tu ponudu neće prihvatiti baš puno ljudi. Bilo je u našem ratu sličnih pokušaja s BiH putivnicama pa se baš i nije pokazalo hit!
27.04.2024 | 06:14
Ameri dozvolili Ukraincima da rokaju s 300 km-skim ATACMS po Krimu. Šta li ga to znači? Meni to dobro miriše na "idi jebi mater, više"?
27.04.2024 | 07:41
tino1 kaže:
Ameri dozvolili Ukraincima da rokaju s 300 km-skim ATACMS po Krimu. Šta li ga to znači? Meni to dobro miriše na "idi jebi mater, više"?


ATACMS je već iskorišten za uništenje PZO sustava u Džankoj zračnoj bazi na Krimu. SKinuli su S-400 i S-300 sustav. Rekao bih da je deal ovakav: smijete tući po svemu, ali Kerčki most riješite sami.
Jer, ako riješe svu PZO na Krimu, onda AFU može i s vlastitim sredstvima srediti most.
BTW, ATACMS, koliko razumijem stvari, NIJE pogodan za rušenje mosta
27.04.2024 | 08:19
tino1 kaže:
Ameri dozvolili Ukraincima da rokaju s 300 km-skim ATACMS po Krimu. Šta li ga to znači? Meni to dobro miriše na "idi jebi mater, više"?


Reći ću ti što to znači, a ako opet budem u pravu, drugi put ti plaćaš kafe, može?

To ti znači: "Stvari na terenu idu jako loše, nemamo još mnogo vremena za izvući neku ozbiljniju lovu, što ćemo? - Ajmo uzeti još 60 milijardi $ našim građanima i upucati ih u naš Lockheed Martin za ATACMS i slične skupe stvarčice! - Super ideja, to je skupo, tako ćemo najlakše izvući hrpu para!"

I to je to, nema dalje, to je glavni interes - kako da legalno prebace lovu sebi, briga njih za Ukrajince. Ovi sustavi će dijelom biti izrokani već u dolasku, a drugi dio će Rusi počistiti brutalnim FAB bombardiranjem svake zone za koju se sumnja da je tamo lanser.

Eto, sada pustimo da vrijeme pokaže!
27.04.2024 | 08:26
Dogadja se da se konacno daje Ukrajini sve ono sto je davno trebalo.

Ironicno, na kraju ce eto Ukrajina i dobiti skoro sve sto trazi ali plasim da ce biti prekasno.

I ne bih rekao da se sve to odigralo slucajno. Pomoc se namjerno dozira cijeli rat.

Gubici u ljudstvu su strasni na obje strane, ali Rusija ima prednost u brojevima i lakse ce mobilizirati jos vojnika.

Digli su proizvodnju i nabavu od partnera 152mm topnickog streljiva na 2-3 MILIJUNA godisnje.

Zapad tome ne moze parirati a javni su podaci da 80% svih stradalih u Ukrajini je posljedica iskljucivo topnicke vatre.

Znaci ovi milijuni granata ce osigurati da ce Ukrajinci ginuti i dalje :/

Skeptican sam i u njihove mogucnosti da bi mogli skupiti nove i svjeze snage za novi pokusaj neke ofanzive. Ne vjerujem da trenutacno imaju dovoljno ljudi za tako nesto.

Ovo se pretvara u staticni rat koji odgovara Rusiji koja samo treba zasipati Ukrajince jeftinim korejskim granatama, dok cekaju da presusi Zapadna pomoc.

Atacams, kao i F-16, moze pomoci da se udara po logistici i opskrbnim lancima i mislim da je glavni razlog zasto se Zapad konacno odlucio za taj korak.

Medjutim pitanje je koliko ce dobiti tih sustava i hoce li ih uopce biti dovoljno za neku prevagu na terenu.
27.04.2024 | 08:32
dpasaric kaže:
a drugi dio će Rusi počistiti brutalnim FAB bombardiranjem svake zone za koju se sumnja da je tamo lanser.

Eto, sada pustimo da vrijeme pokaže!


Davore ATACMS se puca iz Himarsa. Umjesto 6 obicnih raketa save ga u isti kontejner.

To je mobilni lanser i nisu ih se Rusi bas previse naunistavali

Slozio bih se da sve ovo stize jer situacija na terenu nije niti malo dobra za Ukrajinu.

Plasim se prekasno. Plasim se namjerno jer doziraju pomoc od prvog dana.

Evo vam sve al ne kad vam treba vec kad je malo kasno.

Jos Rusima na TV najavis sta dolazi da se malo pripreme
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 37 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO