Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


25.06.2024 | 11:49
Isto kao da Rusi nude neke razumne uvjete za pregovore, a zli Ukrajnici ne zele mir. Vole da ginu i to ti je

Kada bi sada pristali na ruske uvjete, poklonili im i dusu i teritorij, tek onda bi bilo da su ginuli uzalud. Postali bi ruska kurvica, sto su mogli odmah bez zrtava. Da su to htjeli.

Ruzno zvuci, ali je vrlo moguce da te silne zrtve na obje strane njima ne padaju tako tesko, kao sto mi smatramo. Sovjeti su naucili ginuti u svim ratovima. Jer sirotinja...

Njima je to redovno i ocekivano stanje na bojistu. Isti je to mentalitet i mindset, samo su eto igrom prilika zavrsili na suprotnim stranama u sukobu.

Izrael izgubi 5 vojnika, drzavna tragedija, dok Hamas nema nikakav problem da ih 100+ gine dnevno.

Neke stvari jednostavno prihvatis i naucis zivjeti s njima...
25.06.2024 | 11:55
Čisto usputno pitanje: znate li koliko je ukrajinaca bilo u Crvenoj armiji tijekom Drugog svjetskog rata?

5 milijuna. 5.000.000

Još mislite da nemaju dovoljno ljudi?
25.06.2024 | 11:59
interesuje me koliko je ukrajinaca bilo na strani nemacke, cisto za uporedbu, posto se izgleda taj nacizam u ukrajini onoliko primio - ako verujemo u one price.
25.06.2024 | 12:15
Djuro genijalac kaže:
Nema tu interesa, ljudi se bore za PREŽIVLJAVANJE. Bore se da smiju govoriti ukrajinski, da smiju imati SVOJE lopove na vlasti, da smiju sami potkradati SVOJ proračun, da smiju sami srati protiv vlasti koju su SAMI izabrali.

Kolikog je smisla imala pobuna protiv galaktičkog imperija? Koliko je godina Obi-Wan Kenobi bio u onoj pustari dok su Leia i Luke odrastali kod svojih udomiteljskih obitelji? Jesu li oni imali deadline ili okidač nekog drugog tipa?


Ti i dalje ne možeš prihvatiti da NE MOGU imati "svoje lopove na vlasti"? To nije opcija - jer Rusi Ukrajinu smatraju svojim dvorištem i to je hard fact svidio se on zapadu ili ne. Mogu imati samo onoga tko je "ok" Rusima. I to mora biti tako na isti način kao što ove ili one vlade država u svijeta moraju biti "ok" kada su u pitanju Amerikanci. Može li Meksiko pristupiti nekom novom Varšavskom paktu? Ne može, umrli bi od smijeha. Može li jedna velika Njemačka biti samostalna i voditi svoju međunarodnu politiku? Ne može, mora biti američka kujica. Tako i Ukrajina ne može u NATO niti biti pod zapadnim lopovima, mora biti pod istočnim. I Rusi to ponavljaju desetljećima.

A ova Star Wars paralela bi dala naslutiti da će to biti rat koji će trajati generacijama? Generacije su oduševljene i jedva čekaju krvavo provesti svoje živote.
25.06.2024 | 12:23
Ender kaže:
interesuje me koliko je ukrajinaca bilo na strani nemacke, cisto za uporedbu, posto se izgleda taj nacizam u ukrajini onoliko primio - ako verujemo u one price.

Dobro pitanje.
Nešto sam čačkao po netu ne bi li našao odgovor, kao da sam na nekoj stranici pročitao 500.000 ljudi, otprilike.
No neku stranu sa egzatnim podacima koji odgovaraju baš na tvoje pitanje nisam uspio naći.
Najbliže tomu je ova kobasica od teksta u kojoj se možda i krije odgovor na tvoje pitanje, ali ja je stvarno nisam imao vremena pročitati kako spada.
No, u slučaju da ima odgovor - evo link.
Ima još i ovaj link:
www.ushmm.org/information/exhibitions/on...-exhibitions/ukraine
Ako pročitaš pa nađeš odgovor, javi ovdje da znamo i mi.
Pozdrav!
25.06.2024 | 12:55
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Nema tu interesa, ljudi se bore za PREŽIVLJAVANJE. Bore se da smiju govoriti ukrajinski, da smiju imati SVOJE lopove na vlasti, da smiju sami potkradati SVOJ proračun, da smiju sami srati protiv vlasti koju su SAMI izabrali.

Kolikog je smisla imala pobuna protiv galaktičkog imperija? Koliko je godina Obi-Wan Kenobi bio u onoj pustari dok su Leia i Luke odrastali kod svojih udomiteljskih obitelji? Jesu li oni imali deadline ili okidač nekog drugog tipa?


Ti i dalje ne možeš prihvatiti da NE MOGU imati "svoje lopove na vlasti"? To nije opcija - jer Rusi Ukrajinu smatraju svojim dvorištem i to je hard fact svidio se on zapadu ili ne. Mogu imati samo onoga tko je "ok" Rusima. I to mora biti tako na isti način kao što ove ili one vlade država u svijeta moraju biti "ok" kada su u pitanju Amerikanci. Može li Meksiko pristupiti nekom novom Varšavskom paktu? Ne može, umrli bi od smijeha. Može li jedna velika Njemačka biti samostalna i voditi svoju međunarodnu politiku? Ne može, mora biti američka kujica. Tako i Ukrajina ne može u NATO niti biti pod zapadnim lopovima, mora biti pod istočnim. I Rusi to ponavljaju desetljećima.

A ova Star Wars paralela bi dala naslutiti da će to biti rat koji će trajati generacijama? Generacije su oduševljene i jedva čekaju krvavo provesti svoje živote.


Mislim da je njima bliži mindset: navik živi on ki zgine pošteno... A Rusija nema snage, ni mogućnosti, kako vidimo, da podjarmi Ukrajinu.
25.06.2024 | 14:31
Djuro genijalac kaže:
Mislim da je njima bliži mindset: navik živi on ki zgine pošteno... A Rusija nema snage, ni mogućnosti, kako vidimo, da podjarmi Ukrajinu.


Vjerujem da ima i snage i načina, ali to čini najmekše što može (koliko se rat može voditi mekano) jer tamo i dalje živi gomila Rusa, to je zemlja koju povijesno smatraju prijateljskom i dijelom svojom - kroz kulturu, ljude, mješane brakove, trgovinu, isprepletenost na sve načine. Nije to džungla Vijentama koju ćeš čistiti s B-52 ili Irak i Libija, pa da se može bezobzirno peglati. Rusi žele da ta zemlja nakon rata normalno živi (pogledaj Mariupolj danas). Uništavaju ono što taktički moraju.
25.06.2024 | 14:38
dpasaric kaže:
I Gjuroo temeljem ovog dugog eleborata s kojim se uopće ne slažem jer zanemaruješ toliko toga da nije vrijedno rasprave (koju smo toliko puta prošli) samo me zanima koji je onda na kraju tvoj zaključak?



Koliko sam shvatio Đuru, ovo je više elaborat o tebi, nego o ratu. Nitko ne spori neke činjenice koje postoje u ovom sukobu, ali spori tvoja objašnjenja na te činjenice...Đuro je htio od tebe izvući priznanje da si Rusofil i tad bi bilo sve lakše i smislenije u raspravi.

btw. ovo skladište roka već pola dana.

x.com/NOELreports/status/1805503160623968609
25.06.2024 | 15:12
cariblanco kaže:
Koliko sam shvatio Đuru, ovo je više elaborat o tebi, nego o ratu. Nitko ne spori neke činjenice koje postoje u ovom sukobu, ali spori tvoja objašnjenja na te činjenice...Đuro je htio od tebe izvući priznanje da si Rusofil i tad bi bilo sve lakše i smislenije u raspravi.


Kakva glupost!

Lakše vam je čak i to zamisliti nego uključiti vlastito kritičko razmišljanje?

Baš nemam nikakve sentimente prema Rusiji, nisam tamo bio, nisam s njima radio, ne poznajem Ruse, ne koristim ništa njihovo (osim jednog starog dalekozora kupljenog još za vrijeme Jugoslavije), nisam niti neki ljubitelj njihove književnosti i filma. Imaju nešto dobre moderne klasične glazbe i to je to. Najbliži čovjek iz te geozone kojeg sam upoznao (i molio ga za potpis za mog sina) je astronaut koji je zapravo bio Ukrajinac!

Tim koji razvija OpenCore Legacy Patcher koji toliko hvalim su Ukrajinici (i naravno da sam im uplatio donaciju!)

Ne postoji niti jedan racionalni motiv da bih bio "rusofil", ali postoji gomila potpuno razumnih razloga zašto držim da su oni u ovom ratu daleko manji negativac od warmongering zapada koji je isprovocirao ovu katastrofu.

Kada vam malo bolje legne doktrina realizma profesora Mearsheimera, možda shvatite... Razumijem da je to teško uz stalno ispiranje mozga od korporativne propagande koja jako brine o "propisanom narativu". Tko je protiv njega, taj je "lunatik", "teoretičar zavjere", "antivakser" ili "rusofil".
25.06.2024 | 15:56
dpasaric kaže:
ali postoji gomila potpuno razumnih razloga zašto držim da su oni u ovom ratu daleko manji negativac od warmongering zapada koji je isprovocirao ovu katastrofu.


Mislim da bih trebao početi ponavljati da si ti isprovocirao klimatske promjene. Nakon par godina možda netko i povjeruje.
25.06.2024 | 17:08
dpasaric kaže:
I Gjuroo temeljem ovog dugog eleborata s kojim se uopće ne slažem jer zanemaruješ toliko toga da nije vrijedno rasprave (koju smo toliko puta prošli) samo me zanima koji je onda na kraju tvoj zaključak?


Moj zaključak je da tu zbilja nema rasprave jer imaš svoj fokus i nisi voljan vidjeti išta izvan toga niti se raspravljati. Kad god ti netko napiše valjan argument, elegantno ga preskočiš i nastaviš dalje po svome.
25.06.2024 | 17:09
IgorD kaže:
dpasaric kaže:
ali postoji gomila potpuno razumnih razloga zašto držim da su oni u ovom ratu daleko manji negativac od warmongering zapada koji je isprovocirao ovu katastrofu.


Mislim da bih trebao početi ponavljati da si ti isprovocirao klimatske promjene. Nakon par godina možda netko i povjeruje.


Za početak edukacije o stvarnim događanjima u svijetu pogledaj snimke iz EU parlamenta na tu temu iz 2014. godine. Zapad je jako dobro znao što radi.
25.06.2024 | 17:14
cariblanco kaže:
Koliko sam shvatio Đuru, ovo je više elaborat o tebi, nego o ratu. Nitko ne spori neke činjenice koje postoje u ovom sukobu, ali spori tvoja objašnjenja na te činjenice...Đuro je htio od tebe izvući priznanje da si Rusofil i tad bi bilo sve lakše i smislenije u raspravi.


Božemesačuvaj, Cariblanco. Nije mi cilj etiketirati Davora niti izvlačiti bilo kakva priznanja od njega. Ponekad pokušam voditi dijalog s njim, ali to uglavnom završava neuspjehom.
25.06.2024 | 17:15
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Mislim da je njima bliži mindset: navik živi on ki zgine pošteno... A Rusija nema snage, ni mogućnosti, kako vidimo, da podjarmi Ukrajinu.


Vjerujem da ima i snage i načina, ali to čini najmekše što može (koliko se rat može voditi mekano) jer tamo i dalje živi gomila Rusa, to je zemlja koju povijesno smatraju prijateljskom i dijelom svojom - kroz kulturu, ljude, mješane brakove, trgovinu, isprepletenost na sve načine.... Rusi žele da ta zemlja nakon rata normalno živi (pogledaj Mariupolj danas). Uništavaju ono što taktički moraju.


25.06.2024 | 18:03
dpasaric kaže:
Za početak edukacije o stvarnim događanjima u svijetu pogledaj snimke iz EU parlamenta na tu temu iz 2014. godine. Zapad je jako dobro znao što radi.


Zaboravio si staviti "licemjerni" i "pohlepni" ispred riječi Zapad. Kako to?

A kad Putin i njegovi u svom parlamentu kažu da Ukrajina ne postoji, da su izmišljena nacija i da ih treba eliminirati a tenkovima umarširati u sve Baltičke države pa čak do Berlina to ne treba gledati?
25.06.2024 | 18:05
Iako Davor i ja pripadamo definitivno različitim političkim opcijama, ali ovo što mu inputirate je čisti fašizam. 90% foruma navija za Ukrajinu bez obzira što ima i njihove krivnja za rat, a ima je i EU i SAD, drugi dio krivnje je na Rusiji.
Davor se nije savio pred globalnim medijima koji truju građane, a ujedno su blokirali informacije iz Rusije (što je fašistički), a isti modus operandi je bio u koroni (blokirali su zdravi razum i trovali svojom agendom). Ovo što rade ne bi se posramio niti sam Joseph Goebbels (doduše on nije imao internet pa nije mogao ništa blokirati ali je palio knjige koje su bile protiv režima i kontrolirao je medije).
25.06.2024 | 18:07
Ova rasprava je u stilu nešto ovako


"RUSKI veleposlanik pozvan je u južnokorejsko ministarstvo vanjskih poslova zbog sporazuma o strateškom partnerstvu Moskve i Pjongjanga. Južnokorejsko ministarstvo vanjskih poslova reklo je veleposlaniku Georgiju Zinovjevu da je vojna suradnja između Sjeverne Koreje i Rusije kršenje rezolucija Vijeća sigurnosti UN-a, što ima "negativan utjecaj na regionalnu situaciju i rusko-korejske odnose".

Južnokorejska vlada je 20. lipnja objavila da će preispitati svoje stajalište o opskrbi Ukrajine oružjem zbog sporazuma između DNR Koreje i Rusije. Prethodno je Seul odbio prebaciti Kijevu sustave i oružje za ukrajinske zračne snage.

Ruski predsjednik je odgovorio na poruku Seula, rekavši da bi isporuka oružja Ukrajini "bila velika pogreška". Ako se to dogodi, ruske vlasti će "donijeti odgovarajuće odluke koje se vjerojatno neće svidjeti trenutnom vodstvu Južne Koreje", dodao je."

www.index.hr/vijesti/clanak/putin-i-kim-...a_vijesti_ostalo_d_0
25.06.2024 | 18:40
Vidim da je čak i Kina zabrinuta da bi sad Sjeverna Koreja ohrabrena Putinom mogla izvesti neku glupost sa svojim susjedom na jugu.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
25.06.2024 | 21:58
dpasaric kaže:
Vjerujem da ima i snage i načina, ali to čini najmekše što može (koliko se rat može voditi mekano) jer tamo i dalje živi gomila Rusa, to je zemlja koju povijesno smatraju prijateljskom i dijelom svojom - kroz kulturu, ljude, mješane brakove, trgovinu, isprepletenost na sve načine. Nije to džungla Vijentama koju ćeš čistiti s B-52 ili Irak i Libija, pa da se može bezobzirno peglati. Rusi žele da ta zemlja nakon rata normalno živi (pogledaj Mariupolj danas). Uništavaju ono što taktički moraju.


Ovu temu smo već imali. Ja sam pokušao navesti kontra argumente ali vidim neuspješno.
Vjerujem da imaš neku svoju sliku iz koje si izvukao zaključak da su Rusi u biti najnježniji što mogu biti.

Stoga te pozivam da ti argumetiraš ovu svoju tvrdnju.
Primjerice:
- što bi po tebi bilo grubo ako je ovo najmekše što se može? (ti očigledno imaš ideje i za grublje?)
- što po tebi znači pokupiti najveće negativce iz zatvora i dati im oružje da na svoj krvoločan način "onako iz sporta" ubijaju s dozvolom?
- što po tebi znači imati dva zaštitna levela ljudi koji ubijaju svoje ljude koji se pokušaju povući iz mašine za meso u koju su ih gurnuli?
- i tako dalje...
25.06.2024 | 22:58
Air kaže:
Primjerice:
- što bi po tebi bilo grubo ako je ovo najmekše što se može? (ti očigledno imaš ideje i za grublje?)
- što po tebi znači pokupiti najveće negativce iz zatvora i dati im oružje da na svoj krvoločan način "onako iz sporta" ubijaju s dozvolom?
- što po tebi znači imati dva zaštitna levela ljudi koji ubijaju svoje ljude koji se pokušaju povući iz mašine za meso u koju su ih gurnuli?
- i tako dalje...


1) Grubo bi bilo potpuno "ispeglati" električnu mrežu i sve elektrane, toliko da svi civili i bolnice ostanu potpuno bez struje. Kako s Kinžalima precizno pogađaju razne zapovjedne bunkere i hotele s plaćenicima kada im špijuni jave da su "busy", tako bi bez problema mogli pogoditi bilo koji infrastrukturni objekt elektromreže - za njih se barem zna gdje su i ne miču se. Da li bi to bila humantirana katastrofa? Jamačno da bi, možda ne kao ono što izvodi Izrael u Gazi, ali opet bi bilo gadno da npr. 3-milijunski grad poput Kijeva ostane danima potpuno bez struje. Problem je što onda staje i vodovod i ostalo.

2) Logičan korak je prvo koristiti zatvorenike, pa to rade baš svi.

3) Ovo misliš na Ukrajinu? Ono kada časnik baci bombu vlastitima koju bi dezertirali? To mu je u opisu dužnosti. Je li to ljudski, to je drugo pitanje, više iz domene morala i filozofije. Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?
26.06.2024 | 06:37
dpasaric kaže:
Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?


Dakle, ti tvrdiš da Ukrajina postavlja minska polja na svoje zapadne granice (dakle, prema Poljskoj) da bi spriječila svoj puk da pobjegne na Zapad? Jesam ja to dobro uferčio, kako bi rekli uBosni (jedna riječ uBosni, jasno)?
26.06.2024 | 07:53
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?


Dakle, ti tvrdiš da Ukrajina postavlja minska polja na svoje zapadne granice (dakle, prema Poljskoj) da bi spriječila svoj puk da pobjegne na Zapad? Jesam ja to dobro uferčio, kako bi rekli uBosni (jedna riječ uBosni, jasno)?


Nećeš valjda sad ići googlati o čemu se radi?

Davor voli s ubcivanjem ovakvih budalaština skretati temu. Ja sam do prije godinu dana skoro svaki put išao istraživati njegove upadice bez linkova i uvijek je to bila ruska propaganda, neki GOP / MAGA fanatik ili neki od njegovih omiljenih youtubera poput Russell Branda.

Mene je gore poslao da idem tražiti što je to rečeno u EU parlamentu 2014. i naravno da nisam nasjeo. Bio sam jedne godine fizički u EU parlamentu, gore u galeriji za turiste, malo slikao, gledao dole raspravu, napravio par selfija i to mi je dovoljno.

Zadnji put kad me poslao u američki kongres ispalo je da je lik zapravo dokazao suprotno od onog što Davor tvrdi ali za to mi je trebalo skoro sat vremena. i Onda mu to vratim kao link ali Davor ima opet nešto novo, novi goose chase.

I tako - ad nauseam - to se tako kaže među učenim ljudima?
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.06.2024 | 08:42
IgorD kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?


Dakle, ti tvrdiš da Ukrajina postavlja minska polja na svoje zapadne granice (dakle, prema Poljskoj) da bi spriječila svoj puk da pobjegne na Zapad? Jesam ja to dobro uferčio, kako bi rekli uBosni (jedna riječ uBosni, jasno)?


Nećeš valjda sad ići googlati o čemu se radi?

Davor voli s ubcivanjem ovakvih budalaština skretati temu. Ja sam do prije godinu dana skoro svaki put išao istraživati njegove upadice bez linkova i uvijek je to bila ruska propaganda, neki GOP / MAGA fanatik ili neki od njegovih omiljenih youtubera poput Russell Branda.

Mene je gore poslao da idem tražiti što je to rečeno u EU parlamentu 2014. i naravno da nisam nasjeo. ...

Zadnji put kad me poslao u američki kongres ispalo je da je lik zapravo dokazao suprotno od onog što Davor tvrdi ali za to mi je trebalo skoro sat vremena. i Onda mu to vratim kao link ali Davor ima opet nešto novo, novi goose chase.

I tako - ad nauseam - to se tako kaže među učenim ljudima?


Jednom riječju, već rečeno ovdje - troll.

Isto je radio u temi Corona. Iako smo bili na istoj strani meni je bilo neugodno kada ga je @m@xym prao za takve ispade.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.06.2024 | 08:50
dpasaric kaže:
Air kaže:
Primjerice:
- što bi po tebi bilo grubo ako je ovo najmekše što se može? (ti očigledno imaš ideje i za grublje?)
- što po tebi znači pokupiti najveće negativce iz zatvora i dati im oružje da na svoj krvoločan način "onako iz sporta" ubijaju s dozvolom?
- što po tebi znači imati dva zaštitna levela ljudi koji ubijaju svoje ljude koji se pokušaju povući iz mašine za meso u koju su ih gurnuli?
- i tako dalje...


1) Grubo bi bilo potpuno "ispeglati" električnu mrežu i sve elektrane, toliko da svi civili i bolnice ostanu potpuno bez struje. Kako s Kinžalima precizno pogađaju razne zapovjedne bunkere i hotele s plaćenicima kada im špijuni jave da su "busy", tako bi bez problema mogli pogoditi bilo koji infrastrukturni objekt elektromreže - za njih se barem zna gdje su i ne miču se. Da li bi to bila humantirana katastrofa? Jamačno da bi, možda ne kao ono što izvodi Izrael u Gazi, ali opet bi bilo gadno da npr. 3-milijunski grad poput Kijeva ostane danima potpuno bez struje. Problem je što onda staje i vodovod i ostalo.


Zar ovo nisu radili / pokušavali i nisu uspjeli na način kako si ti to predstavio.

2) Logičan korak je prvo koristiti zatvorenike, pa to rade baš svi.


To je radila Amerika u Iraku, Afganistanu, Vijetnamu? Pitam jer ne znam.
To je radila Hrvatska?
To je radila Srbija?


3) Ovo misliš na Ukrajinu? Ono kada časnik baci bombu vlastitima koju bi dezertirali? To mu je u opisu dužnosti. Je li to ljudski, to je drugo pitanje, više iz domene morala i filozofije. Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?


Ovo se praviš onako što bi rekli grbav?

Puno, puno puta je spominjano i dokumentirano ovdje kako su to radili i rade Rusi.
Dva levela znači dvije gupe. Jedna puca na one koji idu u prve redove, a druga grupa puca na one iz prve grupe ako ne pucaju na one iz prvih redova.
Da li ti je sada jasno?
26.06.2024 | 09:41
Djuro genijalac kaže:
Dakle, ti tvrdiš da Ukrajina postavlja minska polja na svoje zapadne granice (dakle, prema Poljskoj) da bi spriječila svoj puk da pobjegne na Zapad? Jesam ja to dobro uferčio, kako bi rekli uBosni (jedna riječ uBosni, jasno)?


Mene tu više brine to što Ukrajinski puk ne bježi na Istok umjesto na Zapad, mislim, kad su već Rusi tako dobri, a WEF-ovci tako zločesti, za očekivati bi bilo da Ukrajinci bježe tamo gdje im je bolje.
Ima bit da su Ukrajinci obilato dezinformirani.

Trebao bi Davor skoknuti do njih da im malo objasni "doktrinu realizma", vojnog stratega koji proriče završetak rata (naravno, posvemašnjom Ruskom pobjedom) već više od dvije godine, ali nikako da mu se ispune predviđanja, iako je, barem po Davoru, "sve točno predvidio", pa bi svi pohrlili braći Rusima u zagrljaj....

Mislim... što drugo očekivati od osobe koja mrtva-hladna spomene Mariupolj, kao primjer Ruske privrženosti obnovi Ukrajine, nakon što su Ruske snage, korištenjem "precizne artiljerije" promijenili lični opis grada, i dobar dio građevina, ne figurativno, nego doslovno sravnile sa zemljom.

A, ta obnova se svodi na izgradnju luksuznog bloka zgrada, koju bi mogli priuštiti samo oni stanovnici Mariupolja koji su se odavno razbježali po svijetu, i ne pada im na pamet vratiti se dok sve ovo ne završi, dok preživjeli stanovnici mogu samo sanjati posjed takve nekretnine, a u isto vrijeme i dalje žive u uvjetima koji se po nikakvom kriteriju ne mogu nazvati normalni.
26.06.2024 | 10:32
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?


Dakle, ti tvrdiš da Ukrajina postavlja minska polja na svoje zapadne granice (dakle, prema Poljskoj) da bi spriječila svoj puk da pobjegne na Zapad? Jesam ja to dobro uferčio, kako bi rekli uBosni (jedna riječ uBosni, jasno)?


Da, upravo to, to naravno nećemo čuti iz službenih izvora. No, vidjeli smo i kako je završio američki novinar Gonzalo Lira koji im nije bio simpatičan kada je pokušao proći granicu prema Mađarskoj.
26.06.2024 | 10:37
'Ajmo da skratimo, Air i m@xym, kada ste tako sigurni u svoje istine, a moje su šuplje ili čista laž (ali na kraju uvijek ja ispadnem u pravu nekom nepravednom čarolijom!), onda vi lijepo konkretno napišite vaše predviđanje razvoja događaja, 1. srpanj ste falili, od veljače je bilo komotnih 5 mjeseci da možete nešto predvidjeti, idemo sada malo skratiti, hoćemo na 1. rujna?

Lijepo konkretno, viđenje situacije u Ukrajini na 1. rujna, nemojte se sramiti, vi ste najbolje informirani i jamačno znate bolje od mog Starcrafta!
26.06.2024 | 11:20
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Ili misliš na postavljanje minskih polja na zapadnim granicama Ukrajine u kojima ginu civili koji žele pobjeći i spasiti živu glavu od suludog rata?


Dakle, ti tvrdiš da Ukrajina postavlja minska polja na svoje zapadne granice (dakle, prema Poljskoj) da bi spriječila svoj puk da pobjegne na Zapad? Jesam ja to dobro uferčio, kako bi rekli uBosni (jedna riječ uBosni, jasno)?


Da, upravo to, to naravno nećemo čuti iz službenih izvora. No, vidjeli smo i kako je završio američki novinar Gonzalo Lira koji im nije bio simpatičan kada je pokušao proći granicu prema Mađarskoj.


On je najnormalnije uhićen. Nije nastradao u neoznačenom minskom polju. Btw, pojam američki novinar je ... a bit of a strech.

Wikipedia, c/p:
"Following the Russian invasion of Ukraine on February 24, 2022, Lira shifted the majority of his commentary to the war. Lira's content was heavily pro-Russian, praising Russian military actions and denying Russian attacks on civilians, as well as doxxing Western journalists. His content, which has been described as Russian propaganda and disinformation, was amplified on social media by Kremlin-linked accounts and praised by Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova.
Lira lived in Kharkiv, and married a Ukrainian woman with whom he had two children, though the pair later separated.
Arrest and prosecution
On April 15, 2022, friends and family of Lira said that they had lost touch with him, after which Chile's Ministry of Foreign Affairs began searching for his whereabouts. Ukraine-based American journalist Sarah Ashton-Cirillo reported Lira's apparent capture by Ukrainian forces on April 18. Lira became the subject of conspiracy theories surrounding his alleged murder, but resurfaced alive on April 22, 2022, claiming that he had been detained by the SBU for the period he was missing.
On May 1, 2023, Lira was arrested for violating Article 436-2 of Ukraine's criminal code, which prohibits justification of Russia's ongoing invasion of the country.The Ukrainian Centre for Strategic Communication and Information Security noted Lira had also shared pro-Russian disinformation such as claiming the Bucha massacre was faked or that the Ukrainian government was a Neo-Nazi regime, and that Lira had shared video of himself insulting Ukrainian soldiers. His arrest was reported by the SBU on May 5. Lira was subsequently released on bail and placed under house arrest. He returned to social media to claim to have been tortured while imprisoned, an allegation denied by the SBU. Lira attempted to flee the country by crossing the Hungarian border on July 31 to claim political asylum, but was captured and arrested again for violating his bail conditions."


Cijeli članak s linkovima na sve tvrdnje: en.wikipedia.org/wiki/Gonzalo_Lira

Dakle, gdje su ta minska polja, molim te?
26.06.2024 | 12:37
dpasaric kaže:
'Ajmo da skratimo, Air i m@xym, kada ste tako sigurni u svoje istine, a moje su šuplje ili čista laž (ali na kraju uvijek ja ispadnem u pravu nekom nepravednom čarolijom!), onda vi lijepo konkretno napišite vaše predviđanje razvoja događaja, 1. srpanj ste falili, od veljače je bilo komotnih 5 mjeseci da možete nešto predvidjeti, idemo sada malo skratiti, hoćemo na 1. rujna?

Lijepo konkretno, viđenje situacije u Ukrajini na 1. rujna, nemojte se sramiti, vi ste najbolje informirani i jamačno znate bolje od mog Starcrafta!


Eh, da, da skratimo.

- ne postoji moja istina
- 1. srpnja nisam ništa falio jer nisam ništa niti prognozirao (kristalnu kuglu još nemam, niti povjerljivih obavještajnih informacija sa terena, a niti dovoljno znanja o strategiji, da bih išta suvislo mogao reći po tom pitanju, niti sam ikada tvrdio da bih to bio u stanju napraviti).

Samo kažem, da, ako su Rusi tako fer i dobri prema Ukrajincima, zašto je većina Ukrajinaca pobjegla na "zločesti zapad", umjesto u Rusiju?

I po kojoj logici je obnova najrazrušenijeg grada u Ukrajini dokaz "dobrih namjera" Rusije prema Ukrajini?
26.06.2024 | 12:40
Kako se to tocno minira izlaz iz drzave?

Barem da se malo nasmijem na izjavu covjeka koji je mrtav ozbiljan napisao da Rusi njezno unistavaju ukrajinske gradove, kvartove, infrastukturu jer ih iskonski vole i smatraju svojima

Pokusaj objasniti majci koja vadi mrtvo dijete ispod rusevina da je to sve uradjeno sa puno ljubavi i ne bas tako grubo. I da je mrski Zapad kriv zato sto ruske rakete nasumicno gadjaju civile koje vole.

Ili kada isfrustrirani zatvorenici pobiju civile u nekom selu, objasnis da je to sve normalno "jer svi tako rade". A to SVI, lupis onako bez veze.

Ja nikada nisam ni cuo ni vidio zatvorenike niti u jednoj sluzbenoj vojsci, a cijeli zivot sam u doticaju sa nekakvim ratovima i sukobima!

Sluzio sam u vojnoj policiji i ipak znam ponesto o tome...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 30 minuta
  • gladhr2: [link]
  • Riba: Hajde posalji mi jednu. Pretpostavljam da koristis gmail?
  • rusty: @Riba - izgleda da opet notifikacije za privatne poruke ne rade?
  • cariblanco: [link]
  • Kloba: Hvala ljudi
  • drlovric: Uzmi kist sa njeznik cetkicama i predji preko hladnjaka i elektronike. IJa to radim u stanu na balkonu. Puhnem dva puta, sve zivo izleti iz konzole/NAS/mini pc. Kazu vlaga iz daha moze ostetiti elektroniku. Meni se nikad nista nije desilo.
  • smayoo: Nije benzinska pumpa dobra ideja. Kantica komprimiranog zraka tipično bi trebala biti dostatna za nekoliko čišćenja jer ima slamčicu za precizno korištenje i tako je zamišljeno da je koristiš. Precizno i odmjereno. Pipsaš točno tamo gdje su nakupine prašine i to u kratkim pipsevima, skroz izbliza.
  • Kloba: (oni upitnici su trebali biti jedan emoji...
  • Kloba: A za drugu opciju zamisli da dođeš na benzinsku natankati auto i vidiš lika sa PS5 kako rastavlja konzolu i raspuhuje ju. Osim toga, onj pritisak bi vjerojatno potrgao nešto. ????
  • Kloba: E vidiš, za dobro čišćenje PS5 unutrašnjosti pitanje je koliko mi boca treba?
  • kupus: druga opcija je šetnja do benzinske pa korištenje njihovog :)
  • kupus: U chipoteci imaš za uzeti kompresirani zrak u bocama @kloba
  • Ender: mislim da nije pametno koristiti kompresor za izduvavanje prasine iz kompa, pogotovo ako je neki jaci. drugar je tako pre 15 god kompresorom osim prasine oduvao i elektrolite sa maticne ploce od PowerMac-a G5.
  • m@xym: Jedino ako znaš nekoga tko to ima na poslu. Čisti prašinu samo tako...
  • m@xym: Kloba, takvo što se najbolje napravi kompresorom za zrak, a to ti je overkill za kupovati.
  • Kloba: Pokušvam naći na netu, no nilazim samo na ručne usisavače za automobile i slično
  • Kloba: Ljudi - ima li netko za preporučiti gdje bi mogao pogledati neki električni usisavač ili raspuhivač zraka za konzolu, PC složenac ili slično?
  • Lihto: Ako netko koristi LG onscreen control, pod hitno obrisati :D smeće od programa počelo m1 zagušivati XX
  • Borisone: DNS?
  • songoku: Probao sam sve zivo, private browser window etc, cak sam i pi-hole ugasio, ali nula bodova, uvijek workspace administrator
  • songoku: This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.
  • songoku: Sto treba napraviti za otvoriti taj video, pretpostavljam bele? Meni izbaci samo ovu poruku:
  • imjasminh: iPhone 11, 64gb, bijeli - 150 eur... Više na: [link]
  • smayoo: Pokojni stari i stric i ja smo igrali dosta preferans. To je dosta ozbiljnija igra od bele, i bitnija je licitacija nego samo bacanje karata. Puno manje ovisi o sreći. Nije me stari baš šamarao, ali bilo je dosta verbalnih grubosti. Ne kao u ovom videu, ali ipak dosta. :)
  • Kloba: Frenda je stari (Zagorci su) doslovno šamarao ako ga ovaj ne bi pratio sa kartom kojom je stari očekivao da ga prati. Ne samo boja, nego baš određena karta s kojom dobivaš ruku ali ne trošiš najbolje karte koje imaš
  • smayoo: bome... :D
  • zoranowsky: Ideš... :)
  • Bertone: [link]
  • Bertone: Tak je i sa Belom, moš znati pravila ali ako nemaš količinu psovki koje imaju Zagorci dok kartaju, đabe ti što znaš pravila :D
  • m@xym: Kloba, znaš pravila, ali znati igrati briškulu i tresetu... e to je već umjetnost...
  • Kloba: I ja znam igrati briškule i trešete. Donekle. Točnije, znao sam točno toliko da sam svjestan da nemam pojma. Sada više ne znam ni to. :)
  • Gjuroo: Što se šaha tiče, znam igrati "ždere". Donekle :)
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D
  • smayoo: @Kloba, šah je u Europi poznat od kraja 15. stoljeća. Hrvatski povijesni grb (šahovnica) je iz doba prije kralja Tomislava, dakle iz 9. stoljeća ili ranije
  • smayoo: Ne znam. Ali morali smo čekati da Riba sleti u Irsku jer je Dogan bio na 44 milje od Visa. :D
  • Bertone: Što bi s Jabučnjakom maloprije?
  • Kloba: Nisam to znao. Uvijek sam ih smatrao kao južnu Dalmaciju. A jbg. Učiš dok si živ...
  • JOHN: Mada se nebi bunio da sam rođen i da živim negdje na nekom od naših predivnih otoka
  • JOHN: Doći u Dubrovnik i reči im da su Dalmacija ili dalmatinci je uvreda. Osobno sam to iskusio jer kao što smayoo kaže….nije me bilo briga…..jer što god mi pričali Zagreb i purgeri su iznad svega i sviju :)
  • Kloba: I kada već toliko toga znaš, da te pitam još ovo. NDH nije prva sa idejom bijelog polja kao prvog polja na tom grbu. Na Markvoj crkvi je takav grb oduvijek, pa i nakon renovacije crkve i krova i dan danas. Znaš li išta o tome? Mislim, znaš puno toga, pa reko - možda mi možeš popuniti neke praznine ako ti se da...
  • Kloba: Smayoo - koliko po tebi ima istine u onoj priči kako smo dobili grb šahovnicu? Oteti kralj ili knez (dali Tomislav, pojma nemam više) je igrao šah za slobodu pa pobijedio?
  • Kloba: Pa Dubrovnik jest Dalmacija. Južna najužnija. Sada to što je u povijesti bio republika za sebe, geografska pozicija mislim da je - Dalmacija. No, kako je smayoo ovo lijepo objasnio, m@xym će sigurno ovo za Duborvnik. Ovo što je Smayoo pisao nisam znao. Znao sam samo ono što sam ja stavio. Uzrok je objasnio Smayoo.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.99 Seconds

Provided by iJoomla SEO