Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


26.06.2024 | 14:18
drlovric kaže:
Ja nikada nisam ni cuo ni vidio zatvorenike niti u jednoj sluzbenoj vojsci, a cijeli zivot sam u doticaju sa nekakvim ratovima i sukobima!


Ccc... Lovriću, Lovriću...

Kažnjenička bojna
26.06.2024 | 14:38
23.06.2024 | 10:05
Davor, ničim izazvan:
“Ako se pitate što ima nova u Starcraftu - ova faza sukoba prilično je loš znak za igrača koji se brani, naime kada napadač ima tu slobodu da bez većih zapreka uništava strateške izvore energije…”

25.06.2024 | 22:58
Davor na Airov upit što bi bilo “grubo”:
“Grubo bi bilo potpuno "ispeglati" električnu mrežu i sve elektrane, toliko da svi civili i bolnice ostanu potpuno bez struje.”

Na stranu što Rusi od početka invazije rokaju po infrastrukturalnim objektima (što nježno, što pažljivo, što im se nekad omakne malo grublje, pa se ispričavaju Ukrajincima da nisu tako mislili), a ukrajinski Leminzi to krpaju koliko stignu. Nakon dvije+ godine konstantnog ciljanja civilne infrastrukture, to i nije neka vijest.
26.06.2024 | 14:48
Koliko sve to patetično izgleda može vam predočiti i samo ova informacija:

www.novilist.hr/novosti/svijet/mark-rutt...nim-tajnikom-nato-a/

Naravno, ako pratite tko je Rutte, lako će vam se složiti mozaik! Kakav je to korumpirani licemjer i kako je popušio doma kada su ga prokužili, znači marioneta WEF-a sada upravlja NATO-om. Onda će biti "kako to, kako to?"
26.06.2024 | 14:56
dpasaric kaže:
Koliko sve to patetično izgleda može vam predočiti i samo ova informacija:

www.novilist.hr/novosti/svijet/mark-rutt...nim-tajnikom-nato-a/

Naravno, ako pratite tko je Rutte, lako će vam se složiti mozaik! Kakav je to korumpirani licemjer i kako je popušio doma kada su ga prokužili, znači marioneta WEF-a sada upravlja NATO-om. Onda će biti "kako to, kako to?"


Čisto da drugima skratim vrijeme koje bi mogli potrošiti na proučavanje tko je sad taj Rutte i kakve veze ima s minama na Ukrajinskoj granici - on je osobno postavio te mine.
26.06.2024 | 15:44
"The defense pact signed between Russia and North Korea on June 19, 2024, includes a provision for mutual military assistance in the event of war. Shortly after the pact was signed, North Korea announced plans to send a military engineering unit to support Russian forces in Ukraine's Donetsk region, with deployment expected within the next month.

This development follows a recent meeting between Russian President Vladimir Putin and North Korean leader Kim Jong Un in Pyongyang, marking Putin's first visit to North Korea in nearly 25 years. The military agreement stipulates that if either country is invaded, the other must provide immediate military and other support."
26.06.2024 | 16:45
IgorD kaže:
dpasaric kaže:
Koliko sve to patetično izgleda može vam predočiti i samo ova informacija:

www.novilist.hr/novosti/svijet/mark-rutt...nim-tajnikom-nato-a/

Naravno, ako pratite tko je Rutte, lako će vam se složiti mozaik! Kakav je to korumpirani licemjer i kako je popušio doma kada su ga prokužili, znači marioneta WEF-a sada upravlja NATO-om. Onda će biti "kako to, kako to?"


Čisto da drugima skratim vrijeme koje bi mogli potrošiti na proučavanje tko je sad taj Rutte i kakve veze ima s minama na Ukrajinskoj granici - on je osobno postavio te mine.


Ako se sječaš rasprave od prije cca mjesec ili više dana, kada je jedan čovjek govorio o metodama rada ruskih službi. Tada je rekao da se činjenice ne prihvaćaju, a priča se okreće u drugom smjeru. Rekli bi oni nikad ne smiju biti u defanzivi, nego moraju stalno napadati i bombardirati nas s nekim novim stvarima i temama. Tako dok guglate na neše udice, mi već druge stvari radimo, koje ćemo vam prezentirati kad dođe vrijeme za to. To se zove proaktivna špijunaža. To nisu uređene vještine, one se uče dosta dugo, dok ne priznate da je nebo plavo
26.06.2024 | 17:50
Haha ja za ovog lažljivca "proaktivno" znam zbog covida, a ne zbog NATO-a! Kasnije je pokušao uništiti nizozemske poljoprivrednike, jeftino im otkupiti zemlju - naravno, za svoje gospodare iz WEF-a. On je tek marioneta, kao i gomile njih instaliranih - od sirotog Bidena, preko glumca Trudeaoa, glumca Zelenskog, pa do korumpirane Ursule koja je morala napustiti svoju njemačku ministarsku poziciju radi muljaža, pa joj je to bila idealna preporuka za njen dobar CV kod WEF zlikovaca i da je instaliraju na vrh EU. Kakva bagra!
26.06.2024 | 18:20
dpasaric kaže:
Haha ja za ovog lažljivca "proaktivno" znam zbog covida, a ne zbog NATO-a! Kasnije je pokušao uništiti nizozemske poljoprivrednike, jeftino im otkupiti zemlju - naravno, za svoje gospodare iz WEF-a. On je tek marioneta, kao i gomile njih instaliranih - od sirotog Bidena, preko glumca Trudeaoa, glumca Zelenskog, pa do korumpirane Ursule koja je morala napustiti svoju njemačku ministarsku poziciju radi muljaža, pa joj je to bila idealna preporuka za njen dobar CV kod WEF zlikovaca i da je instaliraju na vrh EU. Kakva bagra!


E da, al to su marionete kojima upravlja Dua Lipa i zato ih podržavam.
26.06.2024 | 19:30
IgorD kaže:
E da, al to su marionete kojima upravlja Dua Lipa i zato ih podržavam.


Nije Dua Lipa, nego WEF-ov korporativni lobi, Davos ekipa.
26.06.2024 | 21:14
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
E da, al to su marionete kojima upravlja Dua Lipa i zato ih podržavam.


Nije Dua Lipa, nego WEF-ov korporativni lobi, Davos ekipa.


Ti stvarno misliš da je osnivač WEF-a Klaus Schwab sa prihodom od milijun franaka godišnje snažniji od Due Lipe koja godišnje sad pravi preko 30 milijuna €?

Tebi nije čudno da Dua Lipa, Ava Max, Rita Ora, Bebe Rexha, Era Istrefi imaju toliki utjecaj na pop sceni? Putuju okolo i namještaju predsjednike vlada, država i korporacija. A sve koordinira Zana Nimani koja u inozemstvu živi već skoro 40 godina i kuje plan kako spriječiti da rap muzika ovlada svijetom na uštrb popa.

Kakav WEF i Klaus Schwab? Priče za malu djecu.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.06.2024 | 21:40
dpasaric kaže:
2) Logičan korak je prvo koristiti zatvorenike, pa to rade baš svi.

Air kaže:
To je radila Amerika u Iraku, Afganistanu, Vijetnamu? Pitam jer ne znam.
To je radila Hrvatska?
To je radila Srbija?


Ako otvoreno diskutiramo ovdje zašto ti ne odgovaraš na pitanja upućena tebi?
Ovo nije prvi puta, ovo nije deseti puta, ovo je pravilo koje su i drugi zapazili.

To je tvoja sloboda i tvoja kultura komunikacije (raspravljao bi ali samo kako tebi odgovara).

Već sam sam sebi dosadan ponavljam pitanja upućenih tebi.

Pitam da znam za dalje jer ne bi tebi više postavljao pitanja ako ćeš ti proizvoljno odgovarati samo na ona koja tebi odgovaraju. I moje vrijeme je meni vrednije od postavljanja pitanja upućenih zidu.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.06.2024 | 22:46
dpasaric kaže:
'Ajmo da skratimo, Air i m@xym, kada ste tako sigurni u svoje istine, a moje su šuplje ili čista laž (ali na kraju uvijek ja ispadnem u pravu nekom nepravednom čarolijom!), onda vi lijepo konkretno napišite vaše predviđanje razvoja događaja, 1. srpanj ste falili, od veljače je bilo komotnih 5 mjeseci da možete nešto predvidjeti, idemo sada malo skratiti, hoćemo na 1. rujna?

Lijepo konkretno, viđenje situacije u Ukrajini na 1. rujna, nemojte se sramiti, vi ste najbolje informirani i jamačno znate bolje od mog Starcrafta!


Na ovo pitanje sam ti već odgovorio.

Očigledno da si zaboravio moj odgovor.
Moj odgovor je: Ne bavim se gatanjem i predviđanjima.

Čudno tvoje postavljanje u ovoj temi, s jedne strane se dičiš svoji razumom i realnim viđenjem sitacije koja se odnosi na djelovanje ljudi a s druge strane se baviš predviđanjima i pozivaš druge na predviđanja.
Moje znanje i razum kaže da su ljudi iracionalni.
Iz perspektive tog znanja pokušaji predviđanja ljudskog djelovanja su mi na razini igre - ajde da ubijemo malo vremena.

A predviđanje rata u Ukrajini s obzirom koji su sve faktori u igri (broj ljudi, od istoka do zapada, od političara do vlasnika krupnog kapitala) je presmješno, na razini pogađanja loto brojeva.
26.06.2024 | 22:47
Air kaže:
dpasaric kaže:
2) Logičan korak je prvo koristiti zatvorenike, pa to rade baš svi.

Air kaže:
To je radila Amerika u Iraku, Afganistanu, Vijetnamu? Pitam jer ne znam.
To je radila Hrvatska?
To je radila Srbija?


Ako otvoreno diskutiramo ovdje zašto ti ne odgovaraš na pitanja upućena tebi?


Nije da ne želim odgovoriti, ali ne stižem. I onda kratko "odbrusim" na ono što smatram bitnim u nekoj rupi između poslova.

Ne stižem jer radim (volontiram) za nešto korisno za razliku od ove jalove rasprave. Evo, ovo je zadnji od 6 tjedana programa Japan u Rijeci (www.japanurijeci.com), pa ću kada to završi imati više vremena za odgovore na pitanja na koja smo već x puta prošli na ovaj ili onaj način.

Korištenje zatvorenika u ratu vidim samo kao nešto dobro, ponudi im se "oprost" i reinetegracija u društvo ako ostanu živi. Mnogi na to pristanu i to vide kao svoju sretnu lutriju i životnu šansu da "operu grijehe". Neki upravo nakon rata shvate razliku između dobra i zla i postanu bolji ljudi.

Ako kritika ide u smjeru hipoteze da su takvi vojnici neophodno zli, krvoločni i neljudi... ok, vjerojatno bi se statistički moglo naći neki uzorak "zla" kod ubojica, ali ja vidim da je manja šteta od ubojice tražiti da ubija, nego od nevinog dobrodušnog građanina raditi ubojice.

Koliko ta hipoteza drži ili ne drži vodu može biti tema nekog istraživanja. Iz onoga što mi je ispričao zapovjednik vojne policije iz Bagdada, postoji gomila "divnih dečki" i "američke zlatne mladeži" koja ubijanje vidi kao video igru i koji su dočekali akciju kao da se radi o zabavi u luna parku. On je bio tamo da spriječava zločine koji su se događali kada se takvi frustrirani mulci puste s lanca. Ne bih se iznenadio da su takvi gori od zatvorenika koji su prošli sve i svašta u zatvoru i koji barem imaju neko iskustvo što je stvarno zlo.
26.06.2024 | 22:53
Air kaže:
A predviđanje rata u Ukrajini s obzirom koji su sve faktori (broj ljudi, od istoka do zapada, od političara do vlasnika krupnog kapitala) u igri presmješno, na razini pogađanja loto brojeva.


Nije loto, nego obična logika RTS igre. I dovoljan je moj stari dobri Starcraft da vidimo da Rusija ne može izgubiti ovaj rat. I ne razumijem koje to scenarije vi ostali uopće zamišljate u kojima imamo neki drugi ishod?
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.06.2024 | 22:57
dpasaric kaže:
Air kaže:
dpasaric kaže:
2) Logičan korak je prvo koristiti zatvorenike, pa to rade baš svi.

Air kaže:
To je radila Amerika u Iraku, Afganistanu, Vijetnamu? Pitam jer ne znam.
To je radila Hrvatska?
To je radila Srbija?


Ako otvoreno diskutiramo ovdje zašto ti ne odgovaraš na pitanja upućena tebi?


Nije da ne želim odgovoriti, ali ne stižem. I onda kratko "odbrusim" na ono što smatram bitnim u nekoj rupi poslova.

Ne stižem jer radim (volontiram) za nešto korisno za razliku od ove jalove rasprave. Evo, ovo je zadnji od 6 tjedana programa Japan u Rijeci (www.japanurijeci.com), pa ću kada to završi imati više vremena za odgovore na pitanja na koja smo već x puta prošli na ovaj ili onaj način.

Korištenje zatvorenika u ratu vidim samo kao nešto dobro, ponudi im se "oprost" i reinetegracija u društvo ako ostanu živi. Mnogi na to pristanu i to vide kao svoju sretnu lutriju i životnu šansu da "operu grijehe". Neki upravo nakon rata shvate razliku između dobra i zla i postanu bolji ljudi.

Ako kritika ide u smjeru hipoteze da su takvi vojnici neophodno zli, krvoločni i neljudi... ok, vjerojatno bi se statistički moglo naći neki uzorak "zla" kod ubojica, ali ja vidim da je manja šteta od ubojice tražiti da ubija, nego od nevinog dobrodušnog građanina raditi ubojice.

Koliko ta hipoteza drži ili ne drži vodu može biti tema nekog istraživanja. Iz onoga što mi je ispričao zapovjednik vojne policije iz Bagdada, postoji gomila "divnih dečki" i "američke zlatne mladeži" koja ubijanje vidi kao video igru i koji su dočekali akciju kao da se radi o zabavi u luna parku. On je bio tamo da spriječava zločine koji su se događali kada se takvi frustrirani mulci puste s lanca. Ne bih se iznenadio da si gori od zatvorenika koji su prošli sve i svašta u zatvoru i koji barem imaju neko iskustvo što je stvarno zlo.


Hvala ti na zanimljivom opisu tvoga viđenja zatvorenika u ratu.

Ali...
i dalje mi nisi odgovorio na jednostavno pitanje koje se odnosilo na tvoju tvrdnju da ama baš svi koriste zatvorenike u ratu, s kojom se ne slažem, pa sam ti postavio navedena pitanja čiji bi odgovor najvjerojatnije demantirao tvoju tvrdnju.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.06.2024 | 23:06
dpasaric kaže:
Air kaže:
A predviđanje rata u Ukrajini s obzirom koji su sve faktori (broj ljudi, od istoka do zapada, od političara do vlasnika krupnog kapitala) u igri presmješno, na razini pogađanja loto brojeva.


Nije loto, nego obična logika RTS igre. I dovoljan je moj stari dobri Starcraft da vidimo da Rusija ne može izgubiti ovaj rat. I ne razumijem koje to scenarije vi ostali uopće zamišljate u kojima imamo neki drugi ishod?


Nije šija nego vrat, nije loto nego igra.

Ja ne zamišljam nikakav ishod.
Nadam se da će se kroz skoro vrijeme ljudi okrenuti pozitivnom duhovnom razvoju koji će interesno i ultimativno staviti na prvo mjesto, primjerice ispred daljnjeg razvoja tehnologije sve dok dovoljno ne ovladamo duhovnim razvojem kako bi bili sposobni ispravno odabirati razvoj i primjenu novih tehnologija na dobrobit čovječanstva. Stat ću ovdje da ne bi dužio dalje.
27.06.2024 | 01:52
dpasaric kaže:
Nije loto, nego obična logika RTS igre. I dovoljan je moj stari dobri Starcraft da vidimo da Rusija ne može izgubiti ovaj rat. I ne razumijem koje to scenarije vi ostali uopće zamišljate u kojima imamo neki drugi ishod?


U duhu tekućeg Eura 2024... Nismo u stanju predvidjeti ishode pojedinih nogometnih utakmica bez obzira što "znamo sve o svakoj repki". Eto, Gruzija pobijedila Portugal i prošla grupu. Eto, i Slovenci prošli grupnu fazu. Eto, i Rumunji prošli KAO PRVI. (!)... Ne vjerujem da je ijedan stvarni nogometni znalac to predvidio.

Sad ti pričaš o predviđanju tijeka rata u Ukrajini... To ne mogu predvidjeti ni ruski ni ukrajinski ni američki generali, unatoč najvišoj razini analitike i informacija iz vrha obavještajnih službi. Svoditi cijelu tu logistiku na razinu obične RTS igre je u najmanju ruku - naivno.

Je li moguće da su Rusi pokrenuli ofanzivu sjeverno od Harkiva, a da su "predvidjeli" da će to biti još jedan podbačaj i "meat grinder" ruskih vojnika? Ostavit ću ovo kao retoričko pitanje jer vjerujem da ćeš odgovoriti u stilu "da je to potpuno logično i u doktrini StarCraft atrategije". Možda i je ako igraš Zerga. Međutim, ako bismo pitali prosječnog Rusa na ulici jel se vidi kao zergling na hrpi nabacanih tijela ili kao Terrana ili Protossa sa svom tehničkom logistikom i ratnim umijećem... Moramo li "predviđati" odgovor?

S obzirom na sve što si do sada napisao od početka invazije, tvoje "predviđanje" se svodi samo na to da će "Rusija pobijediti u ovom ratu". Međutim, još uvijek nam nisi otkrio koji su bili stvarni i krajnji ciljevi u samom početku invazije.
Nema dileme da će Putin svom narodu prodavati priču o pobijedi kako god ova priča završi. Taman da se ruska vojska morala vratiti unutar granica Rusije, Putler bi rekao da je samo htio pokazati svijetu da ne tolerira nacizam, da su ga istrijebili u Ukrajini i da se samim time SVO završava i vojska se može vratiti kućama.
Kad bi se rat završio tako da Rusija može pripojiti trenutno osvojeni teritorij, Zelenski bi svom narodu rekao da je Ukrajina pobijedila i da su se oduprli svjetskoj nuklearnoj sili uz minimalni gubitak teritorija.
Mi, sa strane, znat ćemo da je i jedno i drugo BS.

Ovdje ti je već puno puta postavljeno isto pitanje, pa, ne budi mi teško, postavit ću ga opet. Koji su bili ciljevi Rusije u trenutku napada na Ukrajinu?
S obzirom da su se Rusi u međuvremenu i sami odrekli priče o bio-labovima i denacifikaciji, možda će ti sada biti jednostavnije dati odgovor.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
27.06.2024 | 06:45
dpasaric kaže:
'Ajmo da skratimo,


Ako je poanta skratiti temu tada napravi anketu sa pitanjima koja tebe zanimaju, primjerice ishod rata, i zaključaj temu.

Ja mislim da je ipak poanta iznesti sve činjenice i različita viđenja cijele situacije kako bi svatko za sebe mogao "rasti" u ispravnim / ispravnijim zaključcima.
27.06.2024 | 10:02
Da se vratim na one koji kontroliraju ovaj svijet preko svojih marioneta, WEF ili Dua Lipa?

Analiza WEF konspiracije: www.visionofhumanity.org/the-spread-of-t...-in-the-netherlands/

Znao sam da je nekako povezano s koronom. Poznato je da WEF organizira onaj skup u Davosu gdje dođu utjecajni ljudi svijeta pa tamo raspravljaju što i kako treba popraviti u svijetu kako bi se izbjegli globalni problemi. U doba pandemije su promišljali što nakon pandemije. Taj plan, potpuno i javno dostupan plan su nazvali The Great Reset.

Evo ga: www.weforum.org/agenda/2020/06/now-is-th...e-for-a-great-reset/

Kažu ovo:

> All of this will exacerbate the climate and social crises that were already underway. Some countries have already used the COVID-19 crisis as an excuse to weaken environmental protections and enforcement. And frustrations over social ills like rising inequality – US billionaires’ combined wealth has increased during the crisis – are intensifying.

Znači, očito žele uništiti svijet jer su trn u oku miljarderima i zagađivačima okoliša, ne vole ih ni Davor kao i izvjesni Thierry Baudet koji usput budi rečeno mrzi gore spomenutog novog NATO tajnika. Izgleda kao da je taj Thierry Baudet začetnik WEF teorije zavjere.

Par rečenica iz linkane analize WEF konspiracije:

> On 26 January, the WEF’s virtual Davos meeting commenced on their chosen theme of “The Great Reset.”

> Thierry Baudet, the leader of right-wing Forum for Democracy party, used Facebook to ask if the coronavirus was being used as a “crowbar” for a ‘New World Order’ as part of the “Great Reset.”

> In a follow-up post on the same day, Baudet shared a video of Dutch Prime Minister Mark Rutte using the phrase “build back better,” which is one of the WEF’s aims for a post COVID-19 recovery.

> The phrase has been used by other world leaders in recent weeks, including US President Joe Biden, British Prime Minister Boris Johnson and Canadian Prime Minister Justin Trudeau.

> Baudet ... claimed that Jewish philanthropist George Soros had manufactured COVID-19 to “steal our freedoms.”

> He also promoted the podcast of Lange Frans, one of the best known QAnon influencers in the country.

Oh, naravno i usual suspects su ovdje: Ben Shapiro i Tucker Carlson su promovirali cijelu stvar. Sad znamo kako je došla do Davora.

A cijela teorija ima smisla kao da je direktor Zagrebačkog Velesajma postavio Plenkovića, Milanovića i Zlatka Dalića koji su njegove marionete.
27.06.2024 | 10:20
Meni samo nije jasno, kako osoba koja je prošla kroz rat u Hrvatskoj, svjedočila da smo i mi mogli završiti kao danas BiH s nekim entitetom koji bi nam oduzeo pola države i nazvao se Republika Srpska Krajina - ne shvaća da ovdje ljudi ne navijaju za Ukrajinu jer se ne radi o sportu i utakmici, već ratu koji u svima nama budi gadna sjećanja pa suosjećamo sa ljudima s kojima dijelimo to što smo bili u praktički istoj situaciji.
Znači, većina nas se "tek" (svatko kroz svoju prizmu, od ljudi koji su aktivno sudjelovali u ratu do nas koji smo se jako dobro sjećamo slika iz Dnevnika kojeg su starci svaku večer pratili uz nas kikiće sa strane) poistovjećujemo sa napadnutima.
Zašto?
Po meni razlozi su slijedeći:
Omjer populacije Hrvatske (4 873 706) i Srbije (7 987 528) iz 1990.-ih, prema stranici PopulationPyramid.net; te činjenicu da je omjerom vlastite polulacije ukrajinska otprilike trećina ruske.
Činjenica da su nekada dijelili državu u kojoj su bili dvije najjače republike.
Znači već dvije sličnosti su tu, i mi obje dijelimo sa Ukrajincima.
Nadalje - nekadašnja "braća" su se poklala jer se veći brat okuražio još malo "udebljati" na račun manjega zato što je manji brat odlučio poći nekim svojim putem.
Da ne lamentiram dalje - to je to Davore.
Iako ih ne mogu sve razumjeti, shvaćam tvoje argumente ali naglašavam da pri čitanju tvojih postova imam osjećaj da čitam tekstove osobe koja nije s ovih prostora. Nekoga tko je devedesetih živio u svojoj uređenoj državi udaljenoj tisućama kilometara od ovih prostora i danas ne može shvatiti zašto se ovi slabiji toliko batrgaju za svoju zemlju.
Ti ludi Slaveni, kako im samo pada na pamet braniti svoju malu zemlju?
Da ti skratim muke oko odgovora, znam da si već pedeset puta napisao da ti tako razmišljaš jer nastojiš biti objektivan i kroz tu svoju real politiku pomoći narodu Ukrajine da ne ginu bez veze jer im obrane kad tad ispadnu uzaludne.
Ne znam kako ti odgovoriti na to osim da je to rečeno i nama, pa nikome nije palo na pamet da dozvoli stvaranje Republike Srpske Krajine kao drugog političkog entiteta u "Federaciji Hrvatske i Republike Srpske Krajine".
Mislim, kada se sve ogoli - svodi se na to.
Inteligentan si čovjek.
Za empatiju ne mogu procijeniti.
Čini mi se da je imaš sasvim dovoljno.
I posljednja usporedba.
Znam koliko cijeniš Japan i njihovu kulturu.
Znaš kako su branili sumporna, nenaseljena otočja što su se Ameri više približavali Japanu 1945-e.
Upravo zato jer su ginuli kao mravi braneći svoje, Truman više nije htio trpiti američke gubitke u ljudstvu iako su bili puno manji od japanskih te stavio točku na priču bacivši prve i (zasada) posljednje nuklearke u ratu.
I to je tvoj glavni argument zašto ovaj rat treba odmah prekinuti, jer Rusi imaju najviše nuklearnih bojevih glava i "ne libe se upotrijebiti ih".
Ja pak imam utisak da, ukoliko Rusi aktiviraju samo jednu nukelearnu bombu (pa i onu najmanje razorne moći u svome arsenalu), odlaze i oni i Ukrajinci i Europa i Amerika u tri lijepe iliti - ko preživi preživjet će.
Veliki dio planete neće.
To je razlika u našim razmišljanjima.
Molim te, bez ljutnje jer ti samo pokušavam rezonirati vlastita razmišljanja, za koja vjerujem da na ovaj ili onaj način dijelim sa većinom sudionika ove teme.
A tko zna, možda griješim skroz i svi razmišljaju kao ti.
Eto, to je to.
Nadam se da te nisam nečime uvrijedio jer mi to nije bila namjera.
Ako se osjećaš tako, unaprijed se ispričavam.
27.06.2024 | 12:22
Kloba kaže:

Iako ih ne mogu sve razumjeti, shvaćam tvoje argumente ali naglašavam da pri čianju tvojih postova imam osjećaj da čitam tekstove osobe koja nije s ovih prostora. Nekoga tko je devedesetih živio u svojoj uređenoj državi udaljenoj tisućama kilometara od ovih prostora i danas ne može shvatiti zašto se ovi slabiji toliko batrgaju za svoju zemlju.
Ti ludi Slaveni, kako im samo pada na pamet braniti svoju malu zemlju?


To niti ja ne mogu razumjeti. Ja sam ratno dijete. Osjetio sam sve to na svojoj kozi. Izuzetno emotivno prolazim kroz sve to.

Od 12 do 15. godine nisam imao struju min 70% vremena. Citao sam knjige uz svijece. Jeo konzerve iz humanitarne pomoci na kojima nema etiketa. Pojma nemas ni sta jedes, ni kad je proizvedeno.

Cijeli rat nismo imali vodu. Malo dodje pa nestane. Uglavnom nije bilo (sa redukcijama u opskrbi vode godinama nakon kraja rata).

Spavao sam u podrumima i memljivim sklonistima. Gladan, uplasen, vjerojatno smrdljiv jer tusiranje je veliki luksuz kada nemas ni struju ni vodu.

Cijeli rat smo u kanisterima nosili vodu sa obliznjeg izvora, da bi imali za osnovne potrebe. Zamisli koliko litara vode danas potrosi 4 clana obitelj, za kuhanje, pranje, WC. Sve to smo donosili na rukama. Zivis na 3. 7. ili 9. katu, koga briga. Nosi to pjesice jer struje nema. A i kad ima strah te uci u lift jer svako malo nestane, pa ostanes zaglavljen. Kako ces dozvati pomoc? Cime?

A svi ti ljudi koji cekaju vodu u redovima su idealne mete za cetnike na brdima, pa je jako puno ljudi i nastradalo na taj nacin.

Pucali su na nas, tenkovima, topovima, raketama... Ovisno koliko su daleko bili od samog grada. Kako je rat odmicao potisnuli smo ih sve dalje i dalje, sto znaci da su nas morali gadjati teskim kalibrima da bi uopce dobacili do grada.

Na mjestu odakle je tenk pucao po nama je sada jedan lijep restoran. Villa Ana se zove. Odem tu cesto na rucak i gledam u grad. Bas cu slikati pa objaviti da vidite kako je to izgledalo iz zlocinacke perspektive.

I opet sam imao srece da sam rat proveo u gradu koji je imao najvecu slobodnu teritoriju. Sve to je NISTA u usporedbi sa Sarajevom recimo. Grad koji je bio u puno zescem okruzenju i vise ljudi sabijeno na osjetno manjem prostoru.

I onda Davor meni prica da Rusi njezno unistavaju energetski sustav, pazljivi su su da ne izazovu katastrofu. Sta ce jadni gradjani Kieva ako ostanu bez struje i tekuce vode

Zivjet ce i prezivjet ce. Eto sta ce. Izvuce covjek iz sebe ono sto nije niti znao da ima, kada te nuzda na to natjera.

Covjek je toliko pro ruski indoktriniran trazeci neku neutralost da je izgubio pojam o vremenu i prostoru.

Vrijedja zrtve svojim izjavama, vrijedja nastradale, vrijedja neku djecu koja su sada gladna u nekom prasnjavom podrumu dok na njih njezno pucaju Rusi koji ih vole

Izgubio je ono iskonsko ljudsko sto imamo u nama. Suosecajnost. Sto me jako cudi od covjeka koji ima svoju djecu i svoju obitelj.

Kako mozes doci doma, poljubiti i zagrliti svoje dijete dok u istom vrijeme podrzavas i opravdavas ubijanje neke druge djece...
27.06.2024 | 15:43
malopre nesto citam, pa verujem da je 100% zapadna propaganda.

ajb.me/3p92m9

ah, da. al to govori ruski zvanicnik!? sta sad ovo treba da znaci?
27.06.2024 | 15:52
o humanim ruskim napadima stvarno ne mogu da komentarisem.
kao ruski precizni 'kindzal'-i pogadjaju gde treba da izazovu manju stetu.
u najmanju ruku glupost, kad i sporije rakete su neprecizne (neko ovde rece da je rusima bitno samo da poleti i da negde tamo napravi stetu), sta tek reci za te hipersonicne 'kindzal'-e da su precizni.

i jos nesto samo - pominju se poraz i pobeda. ja bih voleo da nam dpasaric to definise za jednu i za drugu stranu. onda cemo moci da procenjujemo dokle se stiglo u ostvarivanju tih ciljeva.

hajde da definisemo sta je za rusiju pobeda - osvajanje tj. oslobadjanje tih pro-ruskih pokrajina, denacifikacija, unistenje bio-labova? onda bi poraz za njih znaci bio ako se ne ispune ti njihovi ciljevi.
sta je pobeda za ukrajina - oslobadjanje zaposednutih teritorija. poraz - ako se to ne ispuni.
correct or not?
27.06.2024 | 17:47
drlovric kaže:
Kako mozes doci doma, poljubiti i zagrliti svoje dijete dok u istom vrijeme podrzavas i opravdavas ubijanje neke druge djece...

Ufff. Jaka punchline. Svaka čast i palac za rečenicu.
27.06.2024 | 17:50
Ender kaže:
ja bih voleo da nam dpasaric to definise za jednu i za drugu stranu. onda cemo moci da procenjujemo dokle se stiglo u ostvarivanju tih ciljeva.

hajde da definisemo sta je za rusiju pobeda - osvajanje tj. oslobadjanje tih pro-ruskih pokrajina, denacifikacija, unistenje bio-labova? onda bi poraz za njih znaci bio ako se ne ispune ti njihovi ciljevi.
sta je pobeda za ukrajina - oslobadjanje zaposednutih teritorija. poraz - ako se to ne ispuni.
correct or not?

Dobro pitanje.
I mene zanima kako to Davor vidi.
27.06.2024 | 18:10
Ender kaže:
malopre nesto citam, pa verujem da je 100% zapadna propaganda.

ajb.me/3p92m9

ah, da. al to govori ruski zvanicnik!? sta sad ovo treba da znaci?


Istina je, još jedan izvor

x.com/nexta_tv/status/1806245305928630358
27.06.2024 | 20:24
Ender kaže:
malopre nesto citam, pa verujem da je 100% zapadna propaganda.
ajb.me/3p92m9
ah, da. al to govori ruski zvanicnik!? sta sad ovo treba da znaci?


Tako se rješava pitanje migranata
Za 50 godina će u ratu između Hrvatske i Srbije na jednoj strani biti Nepalci, a na drugoj Kinezi
27.06.2024 | 20:52
Kim Iversen je prenijela, ona kao novinarka ipak ima solidan kredibilitet, pa moguće da je istina, ali ne znam koji je izvor osim da je to navodno bila njegova izjava za ORF (ako nije deepfake):

"Zelensky: IT’S TIME FOR PEACE WITH RUSSIA - We don't have too much time because we have a lot of wounded and dead people on the battlefield and among civilians. That's why we don't want to have this war continue for years. We want to prepare this joint plan and put it on the table for the next peace summit.”
28.06.2024 | 01:07
dpasaric kaže:
Kim Iversen je prenijela...


Mislim da takvim "vijestima" treba dati da prođu vremensku evaluaciju.
Prije cca mjesec dana su stizale "vijesti" iz "izvora bliskim Putleru" da Rusija želi pregovarati, pa se od toga nije niš dogodilo.
Situacija oko mirovnih pregovora je vrlo složena. Rusi ne žele pregovarati sa Zelenskim jer je "kriminalac / terorist", a i za Putlerom je izdana međunarodna potjernica, pa je i on kao neki terorist.

Ako Ukrajina zauzme tvrdi stav da neće dati pedlja svoje zemlje i ako Rusija zauzme tvrdi stav da im ostane sav okupirani teritorij Ukrajine, teško da će biti osnova za pregovore. U pregovorima su bitni kompromisi.
U ovom stanju na terenu (ako Ukrajina ništa ne oslobađa i ako Rusija ne osvaja Bog-zna-koliko teritorija), mogućnost pregovora jedino vidim ako Kini i Amerima dop*zdi ova pat pozicija i krene pritisak s tih strana da se situacija normalizira kako bi svijet (kapital) počeo normalnije funkcionirati i Amerima i Kinezima donositi neki očekivani profit.

Rusiji je Krim strateški bitan teritorij. Bez njega gube veliki dio "svjetske velesile" unatoč tome što su nuklearna sila. Vjerujem da bi se Rusija odrekla cijelog zauzetog teritorija samo da im ostane Krim, čak da je povezan samo kerčkim mostom.
Teritorij, kojeg je Rusija do sada okupirala, dobar je zalog za pregovore oko Krima. Međutim, Ukrajina trenutno ima novi momentum s dozvolom napada na ciljeve unutar Rusije. Samim time si je Rusija osigurala novu klaonicu vlastitih jedinica sa ofanzivom sjeverno od Harkiva.

Svi se nadamo što ranijem miru. Jedino je pitanje kako veliki igrači gledaju na situaciju "za stolom". I sigurno to ne gledaju kroz SrarCraft.
28.06.2024 | 02:52
Kolega, jako dobar i smislen komentar. Čini mi se da i patuljak postaje polako svjestan, da bi od lagane pobjede, mogao jako puno izgubiti i da bi mogao biti upamćen kao posljednji Ruski car. Ruku na srce, Rusija je zadnja imperija koja još uvijek živi. Kroz cijelu svoju povijest, oni su se širili i vladali na imperijalni način, tlačeći sve druge narode oko sebe. Tako da danas imamo fakte gdje 3 % Rusa koji žive u Dagestanu upravljaju s cijelom tom teritorijom. Isti je slučaj s masu drugih regija po Rusiji, od Urala do Vladivostoka. Prirodno je da se većina opire manjini i traži svoja prava.

Zadnje što mi pada na pamet je sukob u Iraku, gdje je većina bila potlačena, ili kod susjeda pitanje Kosova. To će kad tad puknuti i toga se patuljak najviše boji i zbog toga je možda prisiljen na kompromis.

Ostaje nam još nedorečeni ciljevi zlog zapada i zločestog WEF...da li je to njima dovoljno, ili imaju u cilju da razbucaju tu posljendnu imperiju u 21 vijeku. To je nepoznanica, ali to ćemo saznati od Davora kad zapad propadne
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 minuta
  • m@xym: Jedino ako znaš nekoga tko to ima na poslu. Čisti prašinu samo tako...
  • m@xym: Kloba, takvo što se najbolje napravi kompresorom za zrak, a to ti je overkill za kupovati.
  • Kloba: Pokušvam naći na netu, no nilazim samo na ručne usisavače za automobile i slično
  • Kloba: Ljudi - ima li netko za preporučiti gdje bi mogao pogledati neki električni usisavač ili raspuhivač zraka za konzolu, PC složenac ili slično?
  • Lihto: Ako netko koristi LG onscreen control, pod hitno obrisati :D smeće od programa počelo m1 zagušivati XX
  • Borisone: DNS?
  • songoku: Probao sam sve zivo, private browser window etc, cak sam i pi-hole ugasio, ali nula bodova, uvijek workspace administrator
  • songoku: This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.
  • songoku: Sto treba napraviti za otvoriti taj video, pretpostavljam bele? Meni izbaci samo ovu poruku:
  • imjasminh: iPhone 11, 64gb, bijeli - 150 eur... Više na: [link]
  • smayoo: Pokojni stari i stric i ja smo igrali dosta preferans. To je dosta ozbiljnija igra od bele, i bitnija je licitacija nego samo bacanje karata. Puno manje ovisi o sreći. Nije me stari baš šamarao, ali bilo je dosta verbalnih grubosti. Ne kao u ovom videu, ali ipak dosta. :)
  • Kloba: Frenda je stari (Zagorci su) doslovno šamarao ako ga ovaj ne bi pratio sa kartom kojom je stari očekivao da ga prati. Ne samo boja, nego baš određena karta s kojom dobivaš ruku ali ne trošiš najbolje karte koje imaš
  • smayoo: bome... :D
  • zoranowsky: Ideš... :)
  • Bertone: [link]
  • Bertone: Tak je i sa Belom, moš znati pravila ali ako nemaš količinu psovki koje imaju Zagorci dok kartaju, đabe ti što znaš pravila :D
  • m@xym: Kloba, znaš pravila, ali znati igrati briškulu i tresetu... e to je već umjetnost...
  • Kloba: I ja znam igrati briškule i trešete. Donekle. Točnije, znao sam točno toliko da sam svjestan da nemam pojma. Sada više ne znam ni to. :)
  • Gjuroo: Što se šaha tiče, znam igrati "ždere". Donekle :)
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D
  • smayoo: @Kloba, šah je u Europi poznat od kraja 15. stoljeća. Hrvatski povijesni grb (šahovnica) je iz doba prije kralja Tomislava, dakle iz 9. stoljeća ili ranije
  • smayoo: Ne znam. Ali morali smo čekati da Riba sleti u Irsku jer je Dogan bio na 44 milje od Visa. :D
  • Bertone: Što bi s Jabučnjakom maloprije?
  • Kloba: Nisam to znao. Uvijek sam ih smatrao kao južnu Dalmaciju. A jbg. Učiš dok si živ...
  • JOHN: Mada se nebi bunio da sam rođen i da živim negdje na nekom od naših predivnih otoka
  • JOHN: Doći u Dubrovnik i reči im da su Dalmacija ili dalmatinci je uvreda. Osobno sam to iskusio jer kao što smayoo kaže….nije me bilo briga…..jer što god mi pričali Zagreb i purgeri su iznad svega i sviju :)
  • Kloba: I kada već toliko toga znaš, da te pitam još ovo. NDH nije prva sa idejom bijelog polja kao prvog polja na tom grbu. Na Markvoj crkvi je takav grb oduvijek, pa i nakon renovacije crkve i krova i dan danas. Znaš li išta o tome? Mislim, znaš puno toga, pa reko - možda mi možeš popuniti neke praznine ako ti se da...
  • Kloba: Smayoo - koliko po tebi ima istine u onoj priči kako smo dobili grb šahovnicu? Oteti kralj ili knez (dali Tomislav, pojma nemam više) je igrao šah za slobodu pa pobijedio?
  • Kloba: Pa Dubrovnik jest Dalmacija. Južna najužnija. Sada to što je u povijesti bio republika za sebe, geografska pozicija mislim da je - Dalmacija. No, kako je smayoo ovo lijepo objasnio, m@xym će sigurno ovo za Duborvnik. Ovo što je Smayoo pisao nisam znao. Znao sam samo ono što sam ja stavio. Uzrok je objasnio Smayoo.
  • kupus: Da ne pričamo o ovoj unutarnjoj granici, Imotski - Posušje npr
  • kupus: Prema ovoj wiki, Dubrovnik je Dalmacija. Dubrovčani bi se uvrijedili
  • smayoo: Moja pokojna baka Lucija se rodila u toj uvali, u kući u kojoj je puno prije toga bila austrougarska carinarnica (pomorska).
  • smayoo: Granica između Hrvatskog primorja i Dalmacije je točno tamo gdje je na obali granica između Ličko-senjske i Zadarske županije, a to je točno tamo gdje je stoljećima bila granica između Austro-Ugarske (tj. Habsburške carevine) i Mletačke republike.
  • smayoo: je bila trećina trojedne kraljevine), a Dalmacija je - Dalmacija. Eto, nije komplicirano :). A i učili ste to sigurno u školi svi, samo vas nije baš bilo briga. :D Zagrepčanima smo svi mi s mora - blitvari :D. Sjećam se toga iz doba studija.
  • smayoo: Stvar je povijesna. U vrijeme prije krunidbe kralja Tomislava postojale su tri kneževine - Hrvatska, Slavonija i Dalmacija. Kralj Tomislav je okrunjen za kralja trojedne kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije. To je grb na krovu crkve Sv. Marka u Zagrebu. Grb trojedne kraljevine. Hrvatsko primorje je dio priobalja i otoka koji je uvijek i oduvijek, povjesno bio dio Hrvatske (te Hrvatske koja
  • smayoo: [link]
  • smayoo: [link]
  • Kloba: No to će Riječani bolje znati definitivno. Ja živim u tom uvjerenju
  • Kloba: Istra je Istra, Dalmacija Dalmacija. Primorje je ostatak koji ih veže
  • Kloba: Primorje je Kvarner, koliko je meni poznato
  • jura22: Imam pitanje: Od kuda do kuda ide promorje a od kuda do kuda ide Dalmacija? Zar je Dalmacija veca od primorja?
  • Yonkis: Some of the Siri-related Apple Intelligence capabilities will not be launching until 2025, but Genmoji, Image Playground, Writing Tools, and many new in-app capabilities are set to be available starting in September, and these are what ‌iPhone‌, ‌iPad‌, and Mac users in the European Union will miss out on. It is not clear how long it will take Apple to expand this features to the EU, nor w

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Ender, m@xym, Anonimci (913)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO