Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


06.07.2024 | 09:15
dpasaric kaže:
Evo Orbán se pokazao jedini razuman među ovim EU foteljašima koji bi pustili da se Ukrajina uništi do kraja. Jasno je da do pregovora mora doći, a onda je svakako bolje da to bude prije.


Super! I kad su onda pregovori? Jeb'o te Orban i njegov razum. Čovjek postao zloban zbog svoje profilne neuroze, samo smeta i razjedinjuje ono što bi trebalo da se u Bloku i beskompromisno suprotstavi Putinu.
Groteskno je i cinično govoriti da ti je žao da se uništava jedna zemlja samo zbog kompleksa manje vrijednosti atomske vele sile i osporavati im sredstva obrane.
Dobro mu je Predsjednik Ukraine odgovorio: "Ukraina želi pravedan mir!". E kad to postigne, onda želi ući u sve Zapadne demokratske saveze, da joj ekonomski bude tako dobro kao Mađarima i da vojno budu zaštićeni kao Mađari. Mađari, čija je vlast i administracija puna korupcije i nepotizma, u kojoj limari postaju milijarderi, novcem onog saveza protiv koga je Orban i njegovi kleptomani. Demokracija ima jednu veliku manu, a to je da je demokratski mogu razarati iznutra.
To je taj rat kojeg Putin, uspješno vodi u Europi, na kraju i pomaganjem tebe i tebi sličnih.
06.07.2024 | 09:43
Sad si imao priliku raditi neko vrijeme s umjetnicima iz Japan, kako oni gledaju na sve to? Ili nije se pričalo o globalnoj politici? Vide li ikakvu ugrozu od strane Kine u kontekstu s Taiwanom?
06.07.2024 | 13:44


Evo, ovaj švicarski Tacker nema ni jedno kritično pitanje. Pogledajte koje gluposti.
06.07.2024 | 14:22
tino1 kaže:
Sad si imao priliku raditi neko vrijeme s umjetnicima iz Japan, kako oni gledaju na sve to? Ili nije se pričalo o globalnoj politici? Vide li ikakvu ugrozu od strane Kine u kontekstu s Taiwanom?


Nekako smatram da ne vole Japanci te atomske teme. Iz nekog razloga ih izbjegavaju...
06.07.2024 | 14:38
Kako li je to Davor suzdržao svoj misionarski duh? Pragmatičnost je majka oportunizma?
06.07.2024 | 21:54
Air kaže:
Da li misliš da će Putin stati sa svojim osvajanjima susjednih zemalja ako kroz pregovore dobije u Ukrajini ono što želi?


Da, naravno, ta suluda ideja o ruskom "osvajanju Europe" je propaganda istog lobija koji je učinio sve u svojoj moći da dođe do ovog rata. Ni po čemu Rusima ovo nije odgovaralo, lijepo su sjedili na svojoj "pumpnoj stanici", ubirali novac od jeftine opskrbe plinom cijele EU i šetkali se mondenim zapadnjačkim lokacijama. I zaista pokazali strpljenje nakon stalnog gaženja obećanog od zapada. Godinama su govorili i upozoravali gdje im je crvena linija. No, interesi Davos ekipe su bili jači.
06.07.2024 | 22:01
tino1 kaže:
Sad si imao priliku raditi neko vrijeme s umjetnicima iz Japan, kako oni gledaju na sve to? Ili nije se pričalo o globalnoj politici? Vide li ikakvu ugrozu od strane Kine u kontekstu s Taiwanom?


O da, pričalo se o svemu. Parafraziram: "Amerika provodi svoju prisilu posvuda na svoju način. Nas su stavili u potlačeni položaj i sada nam godinama nekorektnim monetarnim igrama srozavaju vrijednost valute. U petlji smo iz koje ne znamo kako izaći. Uvjetuje nam se kupovina ogromne količine američkog oružja. U društvu se gura militarizacija i to nije dobro. Nedavno me nešto posebno zgrozilo: donesena je izmjena ustava, jedne od osnova onoga što je do sada bio miroljubiv Japana - naime, bilo je ustavom zabranjeno da ikada ikoga napadnemo kao prvo nismo sami napadnuti. Sada su to podlo zamijenili bemislenom definicijom da je smijemo prvi napasti ako slutimo da će nas netko napasti! To je besmislica i prostor za manipulacije i ne vodi k dobru. Jako sam tužan zbog toga."
06.07.2024 | 22:12
tino1 kaže:
To je taj rat kojeg Putin, uspješno vodi u Europi, na kraju i pomaganjem tebe i tebi sličnih.


Uuuu, grubo startaš i teško gaziš Tino! Rekao bih da je ukazivanje na licemjerje naše strane, tj. političara i elita na zapadu koje su pokrenule ovaj rat, ono dobro i pozitivno, da "takvi kao ti i tebi slični" u jednom trenu uključe mozak, prestanu gutati MSM propagandu i sagledaju situaciju u cjelosti, slobodno od kraja WW II do danas. To je prostorna i vremena domena u kojoj se ovo odvija i u njoj su i sve varijable koje su dovele do ovog rata. Što god izbaciš iz toga - nešto nedostaje i rezultat ne može biti objektivan.

Drugo, i dalje se nisi potrudio shvatiti doktrinu realizma prof. Mearsheimera i to da niti on, kao ugledni američki profesor, niti ja, kao beznačajni mali hrvatski građanin, nismo na strani Rusa i Putina, nego na našoj strani. A oni koji nisu na našoj strani su WEF zlikovci i njihov lobi koje je sve učinio da do ovoga dođe jer njihova pohlepa nema granice.
06.07.2024 | 22:28
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Sad si imao priliku raditi neko vrijeme s umjetnicima iz Japan, kako oni gledaju na sve to? Ili nije se pričalo o globalnoj politici? Vide li ikakvu ugrozu od strane Kine u kontekstu s Taiwanom?


O da, pričalo se o svemu. Parafraziram: "Amerika provodi svoju prisilu posvuda na svoju način. Nas su stavili u potlačeni položaj i sada nam godinama nekorektnim monetarnim igrama srozavaju vrijednost valute. U petlji smo iz koje ne znamo kako izaći. Uvjetuje nam se kupovina ogromne količine američkog oružja. U društvu se gura militarizacija i to nije dobro. Nedavno me nešto posebno zgrozilo: donesena je izmjena ustava, jedne od osnova onoga što je do sada bio miroljubiv Japana - naime, bilo je ustavom zabranjeno da ikada ikoga napadnemo kao prvo nismo sami napadnuti. Sada su to podlo zamijenili bemislenom definicijom d.a je smijemo prvi napasti ako slutimo da će nas netko napasti! To je besmislica i prostor za manipulacije i ne vodi k dobru. Jako sam tužan zbog toga."


Da šta, propaganda. Ništa drugo. Samo su maloumni kreten koji ubija po Ukrajini i Kvisko iz Sj. Koreje pravi državnici koji imaju muda suprotstaviti se Amerikancima i satrati sve u Ukraini. A ovaj majmun iz Mađarske je jedini koji ima klikera pokrenuti mirovne pregovore. Što im to oni rade uslugu i tjera da se troši toliko oružja. Ako razguli iz tuđe kuće neće nikome trebati ni metak u Ukraini.
Čuješ li ti sebe? Niđe veze s vezom. Odakle ti samo ta budalaština. A natprosječno inteligentni Tacker.
Ja mislim, da se i sam Putin ibretio odakle ovog klauna. Ist ko što se Sj. Koreanski vele majstor čudio kad mu se Tramp došetao između onih plavih kućica. Ako Orban uspije pokrenuti mirovni proces, ja idem na matično i mijenjam ime u Kevin.
06.07.2024 | 22:36
dpasaric kaže:
Air kaže:
Da li misliš da će Putin stati sa svojim osvajanjima susjednih zemalja ako kroz pregovore dobije u Ukrajini ono što želi?


Da, naravno, ta suluda ideja o ruskom "osvajanju Europe" je propaganda istog lobija koji je učinio sve u svojoj moći da dođe do ovog rata. Ni po čemu Rusima ovo nije odgovaralo, lijepo su sjedili na svojoj "pumpnoj stanici", ubirali novac od jeftine opskrbe plinom cijele EU i šetkali se mondenim zapadnjačkim lokacijama. I zaista pokazali strpljenje nakon stalnog gaženja obećanog od zapada. Godinama su govorili i upozoravali gdje im je crvena linija. No, interesi Davos ekipe su bili jači.


Jebiga, udarili ne se. Osililo se. Možda se Medvedjev naroljo i izgubio vozačku. Ko će ga znat- ludo je to.
06.07.2024 | 23:34
dpasaric kaže:
Air kaže:
Da li misliš da će Putin stati sa svojim osvajanjima susjednih zemalja ako kroz pregovore dobije u Ukrajini ono što želi?


Da, naravno, ta suluda ideja o ruskom "osvajanju Europe" je propaganda istog lobija koji je učinio sve u svojoj moći da dođe do ovog rata. Ni po čemu Rusima ovo nije odgovaralo, lijepo su sjedili na svojoj "pumpnoj stanici", ubirali novac od jeftine opskrbe plinom cijele EU i šetkali se mondenim zapadnjačkim lokacijama. I zaista pokazali strpljenje nakon stalnog gaženja obećanog od zapada. Godinama su govorili i upozoravali gdje im je crvena linija. No, interesi Davos ekipe su bili jači.


Zanimljivo mi je da samo ekipa iz Davosa ima interese, putin ih vjerojatno nema

Za prvo boldano, čija je ovo propaganda i tko ju financira.

www.index.hr/vijesti/clanak/le-pen-najav...ncuskoj/2580126.aspx

Čiji je AfD, stranka, onog Slovačkog premijera i da ne nabrajam dalje slične projekte. Gdje nam je nestao Lošo ? Kaj je pipa presušila, pa ne priča više one svoje budalaštine...u stilu kad je rat počeo, da je rat strateški odlučen, a da sad sljedi samo taktički završetak, nešto ga ta taktika ebe.

Putinovi mirovni prejedlozi su u stilu ono poslovice...Cigo ubije oca i kaže, sad je najbolji mir.
06.07.2024 | 23:39
Le Pen: Nećemo dozvoliti Ukrajini da koristi dalekometno oružje ajb.me/yucu83

ovo mi nesto bode oci.

a onda sa druge strane, izgleda problemi opet za Putina, al to je opet neka excel tabela:

ajb.me/iabs2p
07.07.2024 | 01:49
cariblanco kaže:
Zanimljivo mi je da samo ekipa iz Davosa ima interese, putin ih vjerojatno nema

www.index.hr/vijesti/clanak/le-pen-najav...ncuskoj/2580126.aspx

Čiji je AfD, stranka, onog Slovačkog premijera i da ne nabrajam dalje slične projekte. Gdje nam je nestao Lošo ? Kaj je pipa presušila, pa ne priča više one svoje budalaštine...u stilu kad je rat počeo, da je rat strateški odlučen, a da sad sljedi samo taktički završetak, nešto ga ta taktika ebe.


Naravno da Rusi imaju interese i vrlo jasno su ih komunicirali cijelo vrijeme: njihov strateški interes je da se NATO ne širi više na istok, da bivša SSSR republika ostane vojno neutralna i s njima prijateljskom vlašću koja će poštovati i rusku manjinu u istočnim pokrajnama. Njihov interes su i dobri odnosi s Europom i maksimalna trgovina i robna razmjena - sve ono što je jako žuljalo Amere koji bi nam radije prodavali svoj skupi plin umjesto jeftinog ruskog.

Lošo nije ništa fulao; taj rat je strateški bio odlučen već u startu (to se vidi i letimičnim pogledom na Starcraft mapu) i kako stvari stoje svakim danom je sve gore za Ukrajinu, ne vraćaju ništa od teritorija, samo ga svakim danom gube još malo. Što duže traje bez pregovora, to će više izgubiti, ali i to je jasno i klincima koji znaju igrati bilo koju RTS igru.

Koliko vidim Le pen nije luda slati vojsku u Ukrajinu kako bi francuska mladež ginula za BlackRock interese. Ne vidim što je tu krivo. A ti si Franjo evo sav napet da pošalješ svoje sinove u Ukrajinu, zar ne?
07.07.2024 | 05:39
Eto super, sad će to Mađarski majmun dogovoriti pregovore! Ako on ne uspije onda će to narančasti siledžija i kriminalac koje je sa svojim sudcima Supreme Court- a iskamčio imunitet za svoj državni udar. On to može u 24 sata, samo na zvanični upit Ukraine da se izjasni kako bi on to i zašto još nije to odradio, nema nikakvog odgovora! Aha, otići će na Kavu sa svojim prijateljem koji mu je sređivao kredite u Deutsche Banci u Rusiji (koje još nije i ne namjerava vratiti)?

Dokazano je da su sve populističke stranke na Putinovoj Payroll. AFD uz to ima i nekoliko Kineza koji su aktivno špijunirali i manipulirali. Ali, jebi ga mi imamo problem s Davosom.
To ti je Putinov rat s Europom - seri i laži. Pa kao bi opravdao, prvo pred samim sobom, a onda pred cijelim svijetom da je napao suverenu zemlju i ubio toliko ljudi u jednoj suverenoj zemlji.

Samo stroga ruka može to suzdržati, zatvori Rusije se pune Rusima kojim je puko film.

Ali na kraju će sve biti dobro, ako još nije dobro onda još nije kraj. Samo strpljenja.
07.07.2024 | 05:41
Nije bit priče da će zabraniti slanje vojske, to je Macron lupio bez veze, da se pravi važen. Bit je da će zabraniti dalekometne projektile, da udaraju po Rusiji. Kaj se tiče fronte, ona uvjek ide malo dole, malo gore. Koliko su sad Rusi osvojili teritorija u zadnju godinu dana, nakon Bahmuta i Avijivke ? Nisu niti desetinu toga, koliko su Ukrajinci oslobodili za tjedan dana u Harkivskoj oblasti, da ne pričamo o Zaporožju i vraćanje preko rijeke. Na kraju se mrtvi broje.

Sad po tebi su Ameri izazvali ovoj sukob da bi prodavali svoj skupi plin !!! Ne vjerujem što čitam ? Pa sad je plin jeftiniji nego prije rata. Reci ti meni da nije možda problem u onom plinu koji leži u tim pokrajinama koje Rusi žele osvojiti, ja znam da je, a Rusi nemaju nikakvo pravo polagati na njega, niti utjecati kome će ga i kako Ukrajinci ili netko drugi ako im oni daju dozvolu explotirati. Te priče o Ruskoj manjini i Majdanu, možeš mačku na rep okačiti. Takvo pravo je i hitler svojedobno koristio. Nema neke države u Evropi koja nema manjine, kad bi se po putlerovom modelu svi ponašali gdje bi nam bio kraj.

Zanimljivo je kako se boriš za Rusku manjinu, dok s druge strane nije riječi kritike gdje ta manjina upravlja s velikom većinom. Znači normalno je da 3 % Rusa drma Degestanom ili malo veči postotak po cijelom Sibiru ? I to je vjerovatno po tebi ok, pa ako je tako mogu ti reći da se boriš za Ruski Svijet.

Svaki sukob ima stotinu nijansi od ;geopolitičkih, vojnih,ekonomskih,humanitarnih,.medijskih do nekih trenutnih događanja, koji su se dogodili na frontu, tko je srušio neku civilnu zgradu i tko će pobio u njima NATO plaćenike. Ako je neki stvarno veći masakr među civilima, to je obavezno Ukrajinska PVO, jer Rusi to rade nježno.

Unazad dvije godine ovog sukoba, oko takvih X stvari je bila rasprava i ti si uvjek bio na jednoj strani, možda si ponekad bio i u pravu, ali ako čovjek drži samo jednu stranu, a kad ostane bez argumenata, okreće stvari na neke druge teme, onda se tog čovjeka može reći da provodi nečiju agendu.

BlackRock, WEF, širenje NATO, bio-labove, ugroženost Ruske manjine, smo već davno rješili i to je svima jasno osim tebi ? Moraš naći neke nove izgovore, ovi su već pase
07.07.2024 | 10:49
cariblanco kaže:
Sad po tebi su Ameri izazvali ovoj sukob da bi prodavali svoj skupi plin !!! Ne vjerujem što čitam ? Pa sad je plin jeftiniji nego prije rata.


Ne, primarni razlog je bilo da prodaju oružje, plin je bio bonus. BTW, padaš s Marsa, evo ti njemački Spiegel:

"Nakon veljače 2022. Nijemci su morali plaćati gotovo dvostruko više za osobnu potrošnju plina

Njemačko stanovništvo plaća 84% više za plin nego prije sukoba u Ukrajini. Rekordne cijene iz 2022. godine su prošlost, ali kućanstva u Njemačkoj i dalje moraju izdvajati znatno više novca za grijanje nego prije početka sukoba u Ukrajini i sankcija koje su nametnuli Rusiji, odnosno sebi.

Prema portalu Check24, obitelj s potrošnjom prirodnog plina od 20 000 kWh godišnje u prosjeku plaća 2324 eura, što je 84% više nego u travnju 2021., mjesecu kada su vladali usporedivi vremenski uvjeti.

Indeks cijena plina uzima u obzir i regionalne osnovne opskrbne tarife i posebne tarife glavnih i alternativnih opskrbljivača, piše Spiegel.

Kućanstva koja godišnje trebaju 2000 litara lož ulja plaćaju u prosjeku 2076 eura, što je 69% više nego prije krize."
07.07.2024 | 11:23
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
Sad po tebi su Ameri izazvali ovoj sukob da bi prodavali svoj skupi plin !!! Ne vjerujem što čitam ? Pa sad je plin jeftiniji nego prije rata.


Ne, primarni razlog je bilo da prodaju oružje, plin je bio bonus. BTW, padaš s Marsa, evo ti njemački Spiegel:

"Nakon veljače 2022. Nijemci su morali plaćati gotovo dvostruko više za osobnu potrošnju plina

Njemačko stanovništvo plaća 84% više za plin nego prije sukoba u Ukrajini. Rekordne cijene iz 2022. godine su prošlost, ali kućanstva u Njemačkoj i dalje moraju izdvajati znatno više novca za grijanje nego prije početka sukoba u Ukrajini i sankcija koje su nametnuli Rusiji, odnosno sebi.

Prema portalu Check24, obitelj s potrošnjom prirodnog plina od 20 000 kWh godišnje u prosjeku plaća 2324 eura, što je 84% više nego u travnju 2021., mjesecu kada su vladali usporedivi vremenski uvjeti.

Indeks cijena plina uzima u obzir i regionalne osnovne opskrbne tarife i posebne tarife glavnih i alternativnih opskrbljivača, piše Spiegel.

Kućanstva koja godišnje trebaju 2000 litara lož ulja plaćaju u prosjeku 2076 eura, što je 69% više nego prije krize."


daj link!
07.07.2024 | 12:06
mozda i jeste sada skuplji plin, ali je rizicno zavisiti od samo jednog izvora, pogotovo ako taj jedan iz nekog svog sebi znanog razloga recimo u sred zime zavrne ventile i ne da plin iako se uredno placa. kad se pocnes smrzavati, onda ti je dzaba sto si ga jeftino placao.
ovako sad je tu najveci gubitnik oko tog plina - rusija. sad ga izvoze u Kinu, a kinezi ih ucenjuju i daju ga Kini ispod cene. dalje, kinezi nece da budu investitori u nove plinovode, a rusija i nema bas previse sredstava da sama krene u izgradnju nove infrastrukture.

meni je interesantna Davorova iskrena zabrinutost za sudbinu i ekonomiju EU i Ukrajine (ukljucijuci i ne male ljudske zrtve), i taj njegov narativ da bi trebalo da se odmah pregovara sa Rusijom (pod njihovim uslovima). cudi me da nema slicne empatije za ruske zrtve i gubitke na svim poljima, i za njihove excel tabele.
Rusija ocigledno gubi, i vec je izgleda neka panika - stalno ponavljanje da su oduvek bili za mir i pregovore, trcanje njihovih funkcionera po celom svetu gde bi mogli da dobiju naoruzanje i pomoc, neki besmisleni savezi, ocekivanja da desnica u EU i Tramp dodju na vlast kao da ce im to mnogo pomoci, njihovi brodovi na Kubi (al bez nukes, jer je to verovatno nekim ugovorom iz 1962. nakon kubanske krize precizirano da to ne smeju da imaju tamo). tako da meni sve to lici na jedan tuzan kraj price o supersili.
07.07.2024 | 17:16
tino1 kaže:
dpasaric kaže:


Kućanstva koja godišnje trebaju 2000 litara lož ulja plaćaju u prosjeku 2076 eura, što je 69% više nego prije krize."


daj link!


Ma zaboravi, Davor je već 100 puta ovdje povlačio da jer rat izbio da bi Amerikanci mogli prodavat plin. Ali, ako pogledaš koliko je u zadnjih par godina porasla cijena maslinovog ulja, jasno je da su rat isprovocirali istarski maslinari. Ili taljanski, svejedno.

dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/cijene-masli...atskoj---836991.html

A pazi ovo: Hungary’s loss on the Russian gas business was colossal in 2023

> Russian President Putin said in February 2022, before the invasion of Ukraine, that Hungary gets Russian gas for 1/5th of the global market price. Later, Népszava discovered that the opposite was true. The Kremlin even added 30% to the market price in their calculations. However, that did not stop the government from using Putin’s sentence in their election campaign.
07.07.2024 | 23:26
cariblanco kaže:
daj link!


O ljudi moji!

Pa je li tebi uopće zvuči zdravorazumski to što pričaš? Zar je tebi logično da su glupi i rastrošni Nijemci kupovali skupi ruski plin i da ih je trebalo oslobodite tog pritiska Rusije i sada to jeftinije nabavljati od Amera!?!?

Članak ti je na Spiegelu (kao što sam i rekao), ali to vjerojatno njemački novinari lažu sami sebe ili su zapravo i oni plaćenici Kremlja...

www.spiegel.de/wirtschaft/energiepreise-...26-af30-43c703ff8382

"Erdgas für Haushalte 84 Prozent teurer als vor der Krise" - u prijevodu: "Natural gas for households 84 percent more expensive than before the crisis"
08.07.2024 | 01:01
Kako izgleda slika iz svemira ovog rata, rekao bi baš nježno.

x.com/bradyafr/status/1809920298189242698
08.07.2024 | 06:57
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
daj link!


O ljudi moji!

Pa je li tebi uopće zvuči zdravorazumski to što pričaš? Zar je tebi logično da su glupi i rastrošni Nijemci kupovali skupi ruski plin i da ih je trebalo oslobodite tog pritiska Rusije i sada to jeftinije nabavljati od Amera!?!?

Članak ti je na Spiegelu (kao što sam i rekao), ali to vjerojatno njemački novinari lažu sami sebe ili su zapravo i oni plaćenici Kremlja...

www.spiegel.de/wirtschaft/energiepreise-...26-af30-43c703ff8382

"Erdgas für Haushalte 84 Prozent teurer als vor der Krise" - u prijevodu: "Natural gas for households 84 percent more expensive than before the crisis"


Zar je tebi logično da su glupi i rastrošni Nijemci zatvorili tri (3!) nuklearke koje nisu bile ni na polovici životnog vijeka kako bi sad spaljivali ugljen u termoelektranama i istovremeno gurali električna vozila? Jer je plin čišći od nuklearke?!?! Ajde mi to objasni, ali kao da imam 6 godina, molim te.
08.07.2024 | 08:30
Djuro genijalac kaže:
Zar je tebi logično da su glupi i rastrošni Nijemci zatvorili tri (3!) nuklearke koje nisu bile ni na polovici životnog vijeka kako bi sad spaljivali ugljen u termoelektranama i istovremeno gurali električna vozila? Jer je plin čišći od nuklearke?!?! Ajde mi to objasni, ali kao da imam 6 godina, molim te.


To ne poriče brojke iz članka u Spiegelu. No, znamo iz povijesti da Nijemci znaju i kao cijela nacija poluditi, ogreznuti u fašizam i pobiti xy milijuna ljudi. Nisu oni "zla nacija" niti "genocidan narod", to je tek bila masovna manipulacija propagandnom, upravo ono što sada naše drage elite iz Davosa u sprezi s vojno-industrijskim kompleksom i big-pharmom rade nama ovdje na zapadu.

Kupili su sve bitne medije i ispiru mozak, a istovremeno se pobrinu kroz monetarni sustav, njihove banke i namjernu inflaciju da imaš toliko malo vremena (jer moraš raditi kao konj za hranu i režije) da nemaš vremena baviti se "teorijama zavjere" protiv njih. Kada se za većinu toga ipak pokaže da sve što "teorije zavjere" govore na kraju ispadne istina, onda te proglase "ravnozemljašem", "antivakserom" ili "ekstremnim desničarom".

Ovo s nuklearkama je rezultat iste te politike WEF-a koja gura i finanicra ekstremne zelene, ali ne iz plementih pobuda i čuvanja prirode, nego jer žele imati metriku kako ograničiti ljudske slobode, a to je besmisleni "CO2 otisak" koji je kap u moru onoga što se može napraviti da netko iskreno želi dobro.
08.07.2024 | 09:25
cariblanco kaže:
..Kaj se tiče fronte, ona uvjek ide malo dole, malo gore...
Ide u 99% slučajeva "malo gore" tj za ruse. Napreduju konstantno, puževim korakom gubeći po 1000+ vojnika na dan, ali idu.
08.07.2024 | 09:46
Yonkis kaže:
cariblanco kaže:
..Kaj se tiče fronte, ona uvjek ide malo dole, malo gore...
Ide u 99% slučajeva "malo gore" tj za ruse. Napreduju konstantno, puževim korakom gubeći po 1000+ vojnika na dan, ali idu.


kako znas da gube 1000+ dnevno? citao si u jutarnjem?

koliko onda gube ukrajinci? isto 1000+ ili manje od 100? ili uopce nemaju zrtava?
08.07.2024 | 10:27
Ginu jedni i drugi ali to je čak i nebitno ako se pitamo u kojem smjeru ide fronta. Ide na stanu rusa tj uz veće gubitke za onog tko je u ofenzivi. Samo pitaj Davora pa će ti potvrditi kroz StarCraft, a i ne mora. To je oduvijek bilo tako.

Ako su u pitanju brojevi, siguran sam da je veći broj na ruskoj strani (iz razloga: vidi gore). Ponekad je više rusa izginulo, ponekad Ukrajinaca.
Da li je baš 1000+ ili 600+, kako pišu mediji, meni je bitno da je broj ranjenih i poginulih Ukrajinaca manji od rusa. Da, kako krajnji broj iz kojeg se "novače" vojnici nije ni približno isti pa ni taj omjer KIA/WIA (200/300) nije realtivan. 400 mrtvih rusa njie isto kao i 400 poginulih Ukrajinaca, if you know what I mean.
Zato mi je "drago" da je ta brojka na ruskoj strani.
08.07.2024 | 11:07
problem je samo sto ti svoju procjenu baziras iskljucivo na "nasoj" propagandi..

ja sam jos u domovinskom ratu naucio da ne vjerujem medijima... zivio sam pored groblja i nikako se broj pogreba i gubitaka koji su nasi prikazivali nije slagao



previse izgubljenih zivopta sa obje strane, a ne kraju ce se sjesti za stol i povuci crta kao i u daytonu ili z4, koji srecom po nas srbi nisu prihvatili
08.07.2024 | 12:18
Siguran sam da ukrajinci znaju "prave brojke" za svoje. Kao što si i ti vidio nesrazmjer u objavljenom i ono što si vidio na vlastite oči.
Da, moraju ginuti jer da ne ginu rusi bi već došli do Dnjepra i Kremenčuk rezervata. Kao i u Odesu. I Kijev.
Što bi se ti slagao sa time da su srbi samo trebali napredvati do obale i prema Osjeku itd..?
08.07.2024 | 13:21
Još malo nježnog taracanja ukrajinskih gradova izvan zone borbi - ALJAZEERA

08.07.2024 | 13:28
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Zar je tebi logično da su glupi i rastrošni Nijemci zatvorili tri (3!) nuklearke koje nisu bile ni na polovici životnog vijeka kako bi sad spaljivali ugljen u termoelektranama i istovremeno gurali električna vozila? Jer je plin čišći od nuklearke?!?! Ajde mi to objasni, ali kao da imam 6 godina, molim te.


To ne poriče brojke iz članka u Spiegelu. No, znamo iz povijesti da Nijemci znaju i kao cijela nacija poluditi, ogreznuti u fašizam i pobiti xy milijuna ljudi. Nisu oni "zla nacija" niti "genocidan narod", to je tek bila masovna manipulacija propagandnom, upravo ono što sada naše drage elite iz Davosa u sprezi s vojno-industrijskim kompleksom i big-pharmom rade nama ovdje na zapadu.

Kupili su sve bitne medije i ispiru mozak, a istovremeno se pobrinu kroz monetarni sustav, njihove banke i namjernu inflaciju da imaš toliko malo vremena (jer moraš raditi kao konj za hranu i režije) da nemaš vremena baviti se "teorijama zavjere" protiv njih. Kada se za većinu toga ipak pokaže da sve što "teorije zavjere" govore na kraju ispadne istina, onda te proglase "ravnozemljašem", "antivakserom" ili "ekstremnim desničarom".

Ovo s nuklearkama je rezultat iste te politike WEF-a koja gura i finanicra ekstremne zelene, ali ne iz plementih pobuda i čuvanja prirode, nego jer žele imati metriku kako ograničiti ljudske slobode, a to je besmisleni "CO2 otisak" koji je kap u moru onoga što se može napraviti da netko iskreno želi dobro.


Ok sad si nam lijepo objasnio kakvi su motivi zapada. Daj nam sad objasni kakvi su motivi Rusije, unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 8 minuta
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)
  • Yonkis: Dostupan 18.0.1 i za sve ostale apple uređaje (sat, iPad..)
  • zoranowsky: Thx!
  • dpasaric: Ugodno iznenađenje! :)
  • smayoo: Mašala. Zapratih vas na Spotifyu. :)
  • zoranowsky: [link]
  • zoranowsky: Ako netko želi link za download, pošaljite mi pm.
  • zoranowsky: [link]
  • zoranowsky: Da se i ja malo pohvalim, friško je izašao treći album Twistersa
  • mbp2009: Da, T9 napokon
  • Zdravac: KOOONAČNOO!
  • Zdravac: Jel ste skužili novost u iOS 18 kod poziva (dial pad)?!!
  • drlovric: Ja ne ocekujem bas puno od Apple AI a radim na engleskom. Širi je i danas dan prilicno poglupa :)
  • Yonkis: aha, ovo; [link]
  • mbp2009: 15.1 beta je otvorila AI u EU
  • mbp2009: MacOS
  • Yonkis: mbp2000 to imaš US App Store ID? I misliš na iOS 18.1 beta?
  • mbp2009: Testira itko 15.1? Ja testiram, ali ovaj AI Siri ne razumije baš previše, niti mi je dostupan u drugim aplikacijama kao npr Mail
  • Yonkis: Matija klc ako ga nosiš u iStyle onda ovo [link] a u tekstu im nedostaje ovaj link [link]
  • songoku: Ako oces zadrzati garanciju, u ovlastenom servisu ce ti zamijeniti cijeli sat (dobit ces najvjerojatnije refurbished) za mislim €350, tj. ovisi o modelu, to je za series 9, nisi rekao koji sat imas
  • songoku: @Matija nema originala, Apple ne mijenja nista na satu, samo ti zamijene cijeli uredja. Samo ekran se moze zamijeniti, ali ne u ovlastenom servisu, i time uvijek gubis garanciju
  • Matija klc: Decki, trebam popraviti staklo na watchu. Razbilo se. Gdje predlazete? Ima li samo istyle original i da ne gubim garanciju? Hvala
  • Yonkis: Reset ili reboot/restart?
  • big_mac: Napravio reset rutera ali nije pomoglo.
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

damir1, Riba, rusty, skunic, temeljnik, Anonimci (421)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO