Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


03.07.2024 | 02:09
Da pustimo malo zatvornike na miru, pa da se pozabavimo s špijunskim ratom i kako on funkcionira. U toj velikoj mreži, s bilo koje strane, postoje ljudi koji taj rat provode. Oni se djele na više nivoa, od onih najprimitivnijih koji to plasiraju po raznim portalima i društvenim mrežama do jako inteligentih ljudi, za koje nikad ne bi posumljali, da provode nečiju agendu. Raspon svih tih ljudi po sposobnostima, bi išao negdje od 1-5, ovisi o poziciji i njihovom intelektu. Taj njihov rad je vrijedan skoro isto kao oružje na fronu i njegovo pomjeranje.

Mnogi ljudi nisu toga svjesni i lako upadnu u tu zamku, tumačenja trenutnih zbivanja i zbog takvih radnji se događa, da se ratovi dobivaju ili gube. Najbolji primjer imamo iz svog rata s jugoslavijom, gdje su oni, izgubili taj medijski rat, jer su mislili da je to bez-veze a on je za sobom povukao, mnoge poteze trenutih moćnika.

Kad govorimo o ljudima koji provode nečiju agendu i daju masu dokaza, mnogi ljudi ih percipiraju kao neke "istraživačke novinare", što je potpuno krivo. Ti ljudi ne troše svoje slobodno vrijeme za taj rad, nego dobiju iz centrale, sve linkove koje moraju plasirati, tako da ih nemoramo previše žaliti

Normalno da ljudi iz Hrvatske, uvijek navode zapadne izvore, da ne bude sumljivo, dok u Srbiji može proći bilo koji narativ. Mislim da premalo u cijeloj ovoj temi pričamo o tome, što je jako bitno za front i okončanje sukoba.


Za kraj jedan dio ovog razgovora na jedinoj slobodnoj tv u Srbiji, KTV gdje gostuju četnik Bokan do drugih slobodnih ljudi. Pogledajte ovo o čemu vam pišem od 37.50-44.10 min. a možete i kojih desetak minuta više.

03.07.2024 | 19:15
smayoo kaže:
Znači svi osuđeni za grabežno umorstvo pri čemu su ubili samo jednu osobu, kao i pijandure koje su premlatile ženu na smrt ili oni koji su u nekoj grupnoj cipelarki usmrtili nekog klinca poput Luke Ritza, oni su svi OK za pomilovanje u zamjenu za odlazak na front. Mraq. Odmah mi je toplo oko srca.


Mora odležati 4/5 kazne (što je skoro sve), proći razne provjere i razgovore, silovatelji, pedofili i slleđije nisu kvalificirani. Na kraju regrutirani su u regularne jedinice Ukrainske vojske, ako ih iste prime u svoje redove.
Ali i na kraju, zbog licemjernog ponašanja MAGA Republikanskih teoretičara zavjere je obrana došla u ovo stanje i mislim da bi i ja na njegovom mjestu to tako odradio.
Jebi ga. Što duže traje to će se više duhova puštati iz flaše. Pa ko osta- osta.
03.07.2024 | 19:54
Nema boljeg vojnika od mladog vojnika, citaj regruta.

Takvi obicno nemaju puno pameti ni samokriticnosti. U vrhunskoj su snazi. Nemaju obitelj, poduzeca, imovinu. Hrabriji su nego sto treba.

Ja sa 20+ i sa 40+ nisam isti ja

Ukrajina ima prosjek starosti vojnika nekih 42-44 godine. Debelo previse. Ti ljudi imaju djecu, neki unucad, firme, poslove, nekretnine. Zele docekati kraj rata i uzivati u tome sto imaju i sto su cijeli zivot stjecali.

Mladi glume heroje i (ne) razmisljaju malo drugacije.

Ti daj oruzje 100 momaka iz Torcide/BBB/Armade/younameit i daj isto takvo oruzje 100 najboljih studenata i sl. Pa ces vidjeti razliku na terenu sa istim brojem vojnika i istim oruzjem/opremom.

Ali i u broju zrtava...

Plemenito je to sto rade i zele sacuvati mladost, ali nije odrzivo, ni realno. Mladi ratuju. Oduvijek je tako.
03.07.2024 | 22:32
malopre citam ovo:

balkans.aljazeera.net/news/world/2024/7/...-visoke-pripravnosti

izgleda je nekom dogorelo opasno, pa sad gura jos nekog da uzme ucesca u igranci. lici na pretnju, al lako moze da se isprovocira nesto kao - ukrajina lose pogledala na belorusiju, i belorusija mora da se brani.
03.07.2024 | 22:35
Surova stvarnost na što se rat sveo, na igrice. Pokušaj Rusa s noćnim napadom je tragično završio. Video +18

x.com/NOELreports/status/1808564182058484060
04.07.2024 | 00:46
Ender kaže:
malopre citam ovo:
balkans.aljazeera.net/news/world/2024/7/...-visoke-pripravnosti
izgleda je nekom dogorelo opasno, pa sad gura jos nekog da uzme ucesca u igranci. lici na pretnju, al lako moze da se isprovocira nesto kao - ukrajina lose pogledala na belorusiju, i belorusija mora da se brani.


Logičan potez jer je ipak najveća koncentracija biolabova na tromeđi Ukrajine, Rusije i Bjelorusije.

Šalu na stranu... Ne znam... Rusi možebitno pokušavaju razvući ukrajinske snage jer vjeruju da ih nema dovoljno da pokrivaju toliko dugačak front i negdje će morati puknuti. To su možebitno pokušali i sa otvaranjem nove linije fronta sjeverno od Harkiva, al, koliko sam skužio, tu su Rusi (za sad) baš gadno popušili. Gadno su izginuli i za Bakhmut i Avdiivku, al to su barem osvojili.

Najmanji problem je izazvati (izmisliti) "incident" koji bi Bjelorusiju "primorao" na "obranu integriteta i suvereniteta". Pitanje je bi li se Bjelorusija usudila upustiti u otvoreni sukob ili bi kao i u početku rata služila samo kao tranzitna zona za rusku vojsku.
Čak i na samo grupiranje vojske na bjeloruskoj granici, Ukrajina mora odvojiti neke snage koje bi tamo dočekale mogući prvi udar. Time will tell...

Ovo je samo moj ovlaš laički komentar da zadovoljim skribomanski nagon. Za detaljnu StarCraft strategiju vjerujem da će Davor dati svoju preciznu analizu.
04.07.2024 | 07:35
cariblanco kaže:
Surova stvarnost na što se rat sveo, na igrice. Pokušaj Rusa s noćnim napadom je tragično završio. Video +18

x.com/NOELreports/status/1808564182058484060


Znači sad i vojska radi remote, možeš ratovat 'od kuće'.
04.07.2024 | 14:56
kaj je sad ovo ? Sad se ne spominje trentno stanje na frontu, nego kao nekakav poseban statius istočne Ukrajine ??

Putin stated that the Istanbul agreements are still valid and can serve as the basis for resuming negotiations.

The agreements are reported to have included clauses demanding that Ukraine adopt a geopolitically neutral status and not join NATO, limit the size of its armed forces and grant a special status to eastern Ukraine – all things which President Zelenskyi has made clear he opposes.

x.com/NOELreports/status/1808846552087011777
04.07.2024 | 16:03
IgorD kaže:
cariblanco kaže:
Surova stvarnost na što se rat sveo, na igrice. Pokušaj Rusa s noćnim napadom je tragično završio. Video +18
x.com/NOELreports/status/1808564182058484060


Znači sad i vojska radi remote, možeš ratovat 'od kuće'.


Da... Možeš i outsource-ati rat, pa dati Čečenima, Nepalcima, Indijcima, Sj. Korejcima da rade neke "poslove".
04.07.2024 | 16:13
cariblanco kaže:
The agreements are reported to have included clauses demanding that Ukraine adopt a geopolitically neutral status and not join NATO...


Kao da je više bitno da Ukrajina bude članica NATO-a... U ovom ratu su im NATO i Europa uskočili i pomogli kao da jesu u NATO-u.
Ok, ne bi mogli imati NATO baze na svom teritoriju i štajaznam šta sve ne, ali nitko ih ne bi mogao spriječiti da se obučavaju i opremaju po NATO standardima.

Ak negdje griješim, vjerujem da će me Dr. Lovrić ispraviti i eventualno nadopuniti.
04.07.2024 | 17:57
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
The agreements are reported to have included clauses demanding that Ukraine adopt a geopolitically neutral status and not join NATO...


Kao da je više bitno da Ukrajina bude članica NATO-a... U ovom ratu su im NATO i Europa uskočili i pomogli kao da jesu u NATO-u.
Ok, ne bi mogli imati NATO baze na svom teritoriju i štajaznam šta sve ne, ali nitko ih ne bi mogao spriječiti da se obučavaju i opremaju po NATO standardima.

Ak negdje griješim, vjerujem da će me Dr. Lovrić ispraviti i eventualno nadopuniti.


Pa da su članica NATO drugi bi se mogli uključiti u sukob, ovako nitko ne smije slati svoju vojsku, NATO avioni ne smiju rušiti Ruske itd.

Ali problem je što Putin danas kaže jedno a sutra drugo. Do nedavno je govorio da nema smisla pregovarati a sad kao bi. Mislim da želi zamrznuti sukob dok ne vidi što će biti s Trumpom.
04.07.2024 | 21:09
Kad smo kod jeftine radne snage

youtu.be/K_jdfaI5dyQ?si=c2YoCN0BP4LzSfvc
04.07.2024 | 21:22
cariblanco kaže:
kaj je sad ovo ? Sad se ne spominje trentno stanje na frontu, nego kao nekakav poseban statius istočne Ukrajine ??

Putin stated that the Istanbul agreements are still valid and can serve as the basis for resuming negotiations.

The agreements are reported to have included clauses demanding that Ukraine adopt a geopolitically neutral status and not join NATO, limit the size of its armed forces and grant a special status to eastern Ukraine – all things which President Zelenskyi has made clear he opposes.

x.com/NOELreports/status/1808846552087011777


stvarno ne razumem. gde je denacifikacija, gde su bio-labovi zbog kojih se krenulo u rat?
da li to onda znaci da to moze da ostane?
jel ima neko objasnjenje onda zbog cega je rusija usla u ovaj sukob? mislim objasnjenje s ruske strane.
da li dpasaric moze da nam da neku info ili neko pojasnjenje?
04.07.2024 | 22:01
Ender, minus za nepraćenje na satu!
04.07.2024 | 23:47
IgorD kaže:
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
The agreements are reported to have included clauses demanding that Ukraine adopt a geopolitically neutral status and not join NATO...

Kao da je više bitno da Ukrajina bude članica NATO-a... U ovom ratu su im NATO i Europa uskočili i pomogli kao da jesu u NATO-u.
Ok, ne bi mogli imati NATO baze na svom teritoriju i štajaznam šta sve ne, ali nitko ih ne bi mogao spriječiti da se obučavaju i opremaju po NATO standardima.
Ak negdje griješim, vjerujem da će me Dr. Lovrić ispraviti i eventualno nadopuniti.

Pa da su članica NATO drugi bi se mogli uključiti u sukob, ovako nitko ne smije slati svoju vojsku, NATO avioni ne smiju rušiti Ruske itd.
Ali problem je što Putin danas kaže jedno a sutra drugo. Do nedavno je govorio da nema smisla pregovarati a sad kao bi. Mislim da želi zamrznuti sukob dok ne vidi što će biti s Trumpom.


A gle... Nisam reko da je isto biti u NATO savezu i ne biti. Samo velim da su im NATO i Zapad puno pomogli i bez članstva. Ako famozne F-16ice zbilja stignu u Ukrajinu, sami će moći rušiti ruske avione.

To, što Putler danas veli jedno, a sutra drugo, to mu je posao. Njemu je u interesu da samo on zna što su mu ciljevi, a da je svima drugima to zamagljeno. Ovi nije "uvođenje demokracije" u Libiju ili "čarka" između Rusije i Čečenije. Ovo je veliki rat. Veliki ulozi su "na stolu". Putler tu i tamo baci koji kosku da vidi hoće li ju Zapad zagristi, Zapad tu i tamo dozvoli Ukrajini slobodnije korištenje oružja da vidi koliko će to Rusija tolerirati.

Rusi su do danas zauzeli i više nego što im treba. Imaju Krim i kopnenu vezu s istim. Što se njih tiče, već sutra se može dogovoriti granica s Ukrajinom na liniji fronta i bez problema bi proglasili "proces denacifikacije" i uništavanje biolabova završenim činom. Nakon toga bi se desetljećima mogli baviti pregovorima oko toga može li Ukrajina u NATO il ne može.
04.07.2024 | 23:54
Ender kaže:
cariblanco kaže:
kaj je sad ovo ? Sad se ne spominje trentno stanje na frontu, nego kao nekakav poseban statius istočne Ukrajine ??
Putin stated that the Istanbul agreements are still valid and can serve as the basis for resuming negotiations.
The agreements are reported to have included clauses demanding that Ukraine adopt a geopolitically neutral status and not join NATO, limit the size of its armed forces and grant a special status to eastern Ukraine – all things which President Zelenskyi has made clear he opposes.
x.com/NOELreports/status/1808846552087011777


stvarno ne razumem. gde je denacifikacija, gde su bio-labovi zbog kojih se krenulo u rat?
da li to onda znaci da to moze da ostane?


Naravno da ne može. Denacifikacija je provedena (barem na onom teritoriju koji je bitan Rusiji), a biolabovi su pobjegli u noć čim je počela invazija. Mission accomplished!

jel ima neko objasnjenje onda zbog cega je rusija usla u ovaj sukob? mislim objasnjenje s ruske strane.


Pitaj Putina, sunce ti žareno!

da li dpasaric moze da nam da neku info ili neko pojasnjenje?


Koliko sam shvatio iz njegovog komentara, mislim da se on ne namjerava previše petljati u ovu temu
05.07.2024 | 01:29
Gjuroo kaže:
A gle... Nisam reko da je isto biti u NATO savezu i ne biti. Samo velim da su im NATO i Zapad puno pomogli i bez članstva. Ako famozne F-16ice zbilja stignu u Ukrajinu, sami će moći rušiti ruske avione.


Haha, jooooj... Ti si još pod dojmom zadnjeg Top Guna? Teško se sjetiti kada je zadnji put netko nekome srušio avion u zraku iz zraka, a o nekom teoretskom dogfightu da ne pričamo. Ako F-16 ikada dođu u Ukrajinu oni će doći samo radi Excel tablice, da se može reći da su isporučeni i da se mogu naplatiti. Njihov učinak tamo trgovce ne zanima, dapače, idealna je situacija da ih Rusi skinu na zemlji, to onda izgleda nekako kao ruski kukavički napad i najmanje je loš PR za General Dynamics da stradaju dok nisu u akciji.

Zato sam već rekao da se ne bih iznenadio da se Ameri pobrinu da Rusi saznaju gdje su tako da ih mogu na miru uništiti dok su van borbe.
05.07.2024 | 09:49
dpasaric kaže:
Ender, minus za nepraćenje na satu!


A tri minusa, zna se - jedinica iz zalaganja!
05.07.2024 | 10:30
Obecavam, bicu pazljiviji u novoj skolskoj godini daj boze da se taj rat zavrsi ranije.
05.07.2024 | 12:01
F-15 i F-16 imaju potvrdjenih preko 200 oborenih neprijateljskih aviona u zracnim duelima.

Samo kazem
05.07.2024 | 12:50
dpasaric kaže:

Haha, jooooj... Ti si još pod dojmom zadnjeg Top Guna? Teško se sjetiti kada je zadnji put netko nekome srušio avion u zraku iz zraka, a o nekom teoretskom dogfightu da ne pričamo.


Ako zanemarimo aktualni rat, u kojem je bilo i skidanja zrak-zrak na preko 100km i skidanja raketama kratkog dometa, i obaranja topom, imaš u veljači 2019. obaranje indijskog MiG-21 od strane Pakistanaca (prema navodima PAF, oborio ga je JF-17, prema navodima IAF, F-16).

Da izbije bilo kakav rat u kojem postoji barem početna ekvivalentnost zrakoplovstava, lovački avioni su i dalje broj 1 za ostvarivanje zračne nadmoći.
05.07.2024 | 14:09
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
A gle... Nisam reko da je isto biti u NATO savezu i ne biti. Samo velim da su im NATO i Zapad puno pomogli i bez članstva. Ako famozne F-16ice zbilja stignu u Ukrajinu, sami će moći rušiti ruske avione.

Haha, jooooj... Ti si još pod dojmom zadnjeg Top Guna?


Ne, ja sam još pod dojmom Firefoxa i prvog Top Guna. A pod dojmom čega si ti?
Pogledaj Enderov komentar na kojeg sam odgovarao, pa ćeš shvatiti zašto sam tako odgovorio.
05.07.2024 | 14:36
drlovric kaže:
F-15 i F-16 imaju potvrdjenih preko 200 oborenih neprijateljskih aviona u zracnim duelima.

Samo kazem


Je da, to je isto kao kada u Pustinjskoj oluji Ameri potaracaju bradonje u sandalama, ali da pogledamo log što je zapravo oboreno, vjerojatno bi bile sve neke kante, ono razina MiG-21...

Uostalom pričekajmo, pa ćemo vidjeti!

Dobijem li kakve bodove na forumu ako dođu i budu uništeni na zemlji?
05.07.2024 | 15:09
dpasaric kaže:
Je da, to je isto kao kada u Pustinjskoj oluji Ameri potaracaju bradonje u sandalama, ali da pogledamo log što je zapravo oboreno, vjerojatno bi bile sve neke kante, ono razina MiG-21...


U Pustinjskoj oluji su Amerikanci išli protiv iračkog RZ, koje je upravo izašlo iz osmogodišnjeg rata protiv Irana, koji se velikim dijelom vodio upravo u zraku. Tehnološka razlika nije bila ništa veća nego je danas u Ukrajini, Iračani su imali preko 200 aviona treće i četvrte generacije (MiG-23/25/29, Mirage F1) i još dvjestotinjak komada starije generacije (MiG-19/21).

Sve to u red je dovelo stotinjak F-15, koji u to vrijeme još nisu imali aktivno vođene rakete zrak-zrak, dakle tehnološki na nivou Ukrajinskog RZ.
05.07.2024 | 16:36
Jedan citat Putina

"Ruski predsjednik je odmah dodao da Ukrajina na to neće pristati jer "Zelenski želi da se nastavi izvanredno stanje jer želi ostati zauvijek na vlasti".

Treba li išta napisati, ili komentirati...možda Juru upecamo
05.07.2024 | 16:48
dpasaric kaže:
Dobijem li kakve bodove na forumu ako dođu i budu uništeni na zemlji?

Naravno, svaki član foruma koji se ne slaže s tobom u ovoj temi će te nagraditi sa -10 palčića jer si zacoprnjao F-šesnaestice
05.07.2024 | 23:31
Evo Orbán se pokazao jedini razuman među ovim EU foteljašima koji bi pustili da se Ukrajina uništi do kraja. Jasno je da do pregovora mora doći, a onda je svakako bolje da to bude prije.
06.07.2024 | 02:35
Imam jedan super prijedlog za mirotvorca Orbana. Neka ostanu granice kako su na frontu, a razliku te zemlje neka Ukrajina dobije od Mađarske
06.07.2024 | 06:58
O Orbanu i njegovim casnim namjerama bi se moglo na siroko, ali pristojni smo pa necemo o govnima

Vecina nas ima dovoljno godina da zna na sta je Madjarska slicila pod ruskom cizmom i kakva su bijeda bili.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
06.07.2024 | 07:46
dpasaric kaže:
Evo Orbán se pokazao jedini razuman među ovim EU foteljašima koji bi pustili da se Ukrajina uništi do kraja. Jasno je da do pregovora mora doći, a onda je svakako bolje da to bude prije.


"Čuvaj se Danajaca (Orbana) i kad darove donose".

Zar stvarno misliš da će Orbanov, kako ti kažeš, razum donijeti nekom dobro?
Odnosno, misliš li da Orbanov razum nekom želi dobro osim sebi?

Kada si odgovoriš točno na ova pitanja tada napravi reviziju svog upisa.

Imam još jedno važno pitanje za tebe:

Da li misliš da će Putin stati sa svojim osvajanjima susjednih zemalja ako kroz pregovore dobije u Ukrajini ono što želi?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 7 minuta
  • Kloba: Pod "on" za Shindlerovu listu trebao sam napisati Steven Spielberg. Isprika na tomu.
  • Kloba: Denzel Washington odgovara zašto je bolje da umjesto Scorsesea Schindlerovu lisu bolje režira on, dok će Scorsese uvijek biti prvi izbor za Dobre momke. Kao i da je crni redatelj uvijek bolji od bijelog ako je film smješten u crnu sredinu. I odgovori a da ne uvrijedi nikoga, umijeće ovih dana: [link]
  • m@xym: Što se tiče stope PDV-a, primjenjuje se stopa PDV u zemlji kupca robe, a samo ako trgovac ne ostvaruje veći promet od 10.000 EUR izvan svoje zemlje, naplaćuje se PDV po stopi zemlje u koje se nalazi trgovac.
  • tcanji: Zdravac, zahvaljujem na odgovoru i odvojenom vremenu. Lp i svako dobro!
  • Zdravac: Dakle, ne plaćaš duplo PDV nego onaj gdje ide roba
  • Zdravac: Ako je iz EU, plačaš samo poštarinu. S time većina web trgovina (mislim da bi po zakonu trebali imati svi), prilagodi stopu PDV-a zemlji iz koje naručuješ, dakle, ako si registriran u HR, a naručuješ iz DE, platiti ćeš proizvod sa 25 posto PDV-a
  • tcanji: Hvala Zdravac, trebao sam tu potvrdu. A što ako je roba iz EU, a ne US?
  • Zdravac: odgovor je DA - carina (ovisno o artiklu / tarifnom broju) i PDV svakako, a platiti ćeš i nekome da odradi uvoz za tebe
  • tcanji: Pozdrav jabučari! Molio bih, ako netko zna, da li se prigodom kupovine elektroničke opreme (npr. iPad, privatna kupovina) iz vana (USA) kod nas još uvijek na istu plaća porez odn. prijavljuje prigodom ulaska? Hvala.
  • gladhr2: [link]
  • Riba: Hajde posalji mi jednu. Pretpostavljam da koristis gmail?
  • rusty: @Riba - izgleda da opet notifikacije za privatne poruke ne rade?
  • cariblanco: [link]
  • Kloba: Hvala ljudi
  • drlovric: Uzmi kist sa njeznik cetkicama i predji preko hladnjaka i elektronike. IJa to radim u stanu na balkonu. Puhnem dva puta, sve zivo izleti iz konzole/NAS/mini pc. Kazu vlaga iz daha moze ostetiti elektroniku. Meni se nikad nista nije desilo.
  • smayoo: Nije benzinska pumpa dobra ideja. Kantica komprimiranog zraka tipično bi trebala biti dostatna za nekoliko čišćenja jer ima slamčicu za precizno korištenje i tako je zamišljeno da je koristiš. Precizno i odmjereno. Pipsaš točno tamo gdje su nakupine prašine i to u kratkim pipsevima, skroz izbliza.
  • Kloba: (oni upitnici su trebali biti jedan emoji...
  • Kloba: A za drugu opciju zamisli da dođeš na benzinsku natankati auto i vidiš lika sa PS5 kako rastavlja konzolu i raspuhuje ju. Osim toga, onj pritisak bi vjerojatno potrgao nešto. ????
  • Kloba: E vidiš, za dobro čišćenje PS5 unutrašnjosti pitanje je koliko mi boca treba?
  • kupus: druga opcija je šetnja do benzinske pa korištenje njihovog :)
  • kupus: U chipoteci imaš za uzeti kompresirani zrak u bocama @kloba
  • Ender: mislim da nije pametno koristiti kompresor za izduvavanje prasine iz kompa, pogotovo ako je neki jaci. drugar je tako pre 15 god kompresorom osim prasine oduvao i elektrolite sa maticne ploce od PowerMac-a G5.
  • m@xym: Jedino ako znaš nekoga tko to ima na poslu. Čisti prašinu samo tako...
  • m@xym: Kloba, takvo što se najbolje napravi kompresorom za zrak, a to ti je overkill za kupovati.
  • Kloba: Pokušvam naći na netu, no nilazim samo na ručne usisavače za automobile i slično
  • Kloba: Ljudi - ima li netko za preporučiti gdje bi mogao pogledati neki električni usisavač ili raspuhivač zraka za konzolu, PC složenac ili slično?
  • Lihto: Ako netko koristi LG onscreen control, pod hitno obrisati :D smeće od programa počelo m1 zagušivati XX
  • Borisone: DNS?
  • songoku: Probao sam sve zivo, private browser window etc, cak sam i pi-hole ugasio, ali nula bodova, uvijek workspace administrator
  • songoku: This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.
  • songoku: Sto treba napraviti za otvoriti taj video, pretpostavljam bele? Meni izbaci samo ovu poruku:
  • imjasminh: iPhone 11, 64gb, bijeli - 150 eur... Više na: [link]
  • smayoo: Pokojni stari i stric i ja smo igrali dosta preferans. To je dosta ozbiljnija igra od bele, i bitnija je licitacija nego samo bacanje karata. Puno manje ovisi o sreći. Nije me stari baš šamarao, ali bilo je dosta verbalnih grubosti. Ne kao u ovom videu, ali ipak dosta. :)
  • Kloba: Frenda je stari (Zagorci su) doslovno šamarao ako ga ovaj ne bi pratio sa kartom kojom je stari očekivao da ga prati. Ne samo boja, nego baš određena karta s kojom dobivaš ruku ali ne trošiš najbolje karte koje imaš
  • smayoo: bome... :D
  • zoranowsky: Ideš... :)
  • Bertone: [link]
  • Bertone: Tak je i sa Belom, moš znati pravila ali ako nemaš količinu psovki koje imaju Zagorci dok kartaju, đabe ti što znaš pravila :D
  • m@xym: Kloba, znaš pravila, ali znati igrati briškulu i tresetu... e to je već umjetnost...
  • Kloba: I ja znam igrati briškule i trešete. Donekle. Točnije, znao sam točno toliko da sam svjestan da nemam pojma. Sada više ne znam ni to. :)
  • Gjuroo: Što se šaha tiče, znam igrati "ždere". Donekle :)
  • drpongrac23: Tko želi kupiti M2 MBA, u iStyle je akcija!!!
  • Kloba: Isto što i moj wink. :)
  • jura22: a :) na kraju ništ ne znaći?
  • Kloba: Jura, možemo odigrati partiju pa da vidimo da li znam... ;)
  • smayoo: Ja sva pravila znam, ali, jbt, nisam u šahu nikad čak ni sam sebe uspio pobijediti... :D
  • jura22: Ako znaš pravila ne znači da znaš igrati šah. :)
  • Kloba: Hvala Smayoo. Nisam to znao. Šah znam igrat i to same osnove. Kamo koja figura ide. Ona imena raznoraznih otvaranja i slično nemam pojma. Tako da nisam imao pojma niti za ovo što si napisao. Zanimljivo. Kako se nešto grune iz čista mira i pstane urbana legenda...
  • Bertone: *treći
  • Bertone: Nice, jedan leti, drigi plovi, a treži je na ISS-u :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, IgorD, jura22, Riba, vlucic, zoranowsky, Anonimci (491)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO