Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


  • Air
  • Korisnik
  • 70
12.08.2024 | 20:06
Djuro genijalac kaže:
Samo ću dometnuti svoju današnju spoznaju o Sudži. Kopkalo me zašto baš to i zašto je to tako bitno bilo AFU da zauzmu. Pored plinske stanice i željezničkog čvorišta, došao sam do ključnog detalja. To je grad koji je osnovan u 17. stoljeću i bio je utvrda zbog svojeg položaja.

GUxjyWrbYAA__wk.jpeg


Mislim da vam je svima jasno kud to dalje ide...

Ovo je smještaj grada u tlocrtu.

GUxbkAPW8AATiUU.jpeg
.


Potražih Sudžu (Sudzha) na karti ali dobih ovo, a tu se ne vide te vode i bare/jezera: link

Gdje griješim?
12.08.2024 | 20:21
Air kaže:
Potražih Sudžu (Sudzha) na karti ali dobih ovo, a tu se ne vide te vode i bare/jezera: link

Gdje griješim?


Pa tamo su, povećaj malo prikaz, makni pogled iz satelita tj prebaci na default i uključi dodatne postavke prikaza karte, istina da je dobar dio oko rijeka uređen u naseljenom dijelu, ali je isto tako dio vjerojatno moćvara, a sam grad Sudzha je okružena sa sve četiri strane rijekama: Loknya (sjeverno), Oleshnya (zapadno), Psel (istočno) i Sudzha (južno).

Slike vode imaš ovdje, a uzmi u obzir da je Zagreb na 122 metara nadmorske visine i iza samo sa sjevera ima Medvednicu (zapad, jug i istok je ravnica), Sudzha je na 135 metara nadmorske visine i sa svih strana je okružena brdima/brežuljcima, a u čijim podnožjima teku četiri rijeke s pritocima, rukavcima i jezerima i zato je Djuro G. napisao da je strateški dobro mjesto.
12.08.2024 | 20:23
@Air: Stara karta je orijentirana tako da je sjever na lijevoj strani.
Evo slika s google.mapsa koja je zarotirana 90° CCW da se vidi sličnost.

Sudza.jpg


EDIT: Tj. ovako nekako...

Sudza_2.jpg
  • Air
  • Korisnik
  • 70
12.08.2024 | 20:42
Hvala na pomoći.
Shvatio sam.

Mislio sam da su to prostorno neki veći razmjeri.
Vjerojatno je veća prednost terena kada padnu prve jesenske kiše nego što izgleda sada.

Kada usporedim proboj preko one rječice Dnjepar, ovo mi se čini kao zadatak iz vrtića.
12.08.2024 | 23:32
Svima vam je promakao jedan detalj o tom gradu. Bacite pogled na ovom linku na povijest grada. To je ono što se "novinar" Trucker, nije usudio pitati putina

en.wikipedia.org/wiki/Sudzha#:~:text=4%20References-,History,Sudzhansky%20Uyezd%20within%20Kursk%20Governorate.
13.08.2024 | 00:05
cariblanco kaže:
Svima vam je promakao jedan detalj o tom gradu.


Još uvijek ne kužim o kojem detalju se radi, a da ima veze s Tuckerom...
13.08.2024 | 00:36
Ma kad je putin objašnjavao Rusku povijest u onom monologu od pol vure. Nego šta se to događa u Yekaterinburg. Malo mi je to predaleko, a nekakav ogroman požar ili što več ?

x.com/albafella1/status/1823125311208206621
13.08.2024 | 01:56
cariblanco kaže:
Nego šta se to događa u Yekaterinburg. Malo mi je to predaleko, a nekakav ogroman požar ili što več ?


Bato, velim ti ja da su otišli iza Urala po frižidere i weceje. Sad im sigurno to preteško nosit nazad, pa su iz obijesti zapalili da ni Rusi nemaju koristi od toga.
13.08.2024 | 07:47
@Gjuroo,

Hoće reći da je Sudža, i cijeli ovaj dio Rusije koji su Ukrajinci sada napali, nekada (do 16. stoljeća) bio dio Ukrajine, a ne Rusije, a Tuckeru nije bilo ni na kraj pameti da to barem, onako, natukne Putinu, dok je ovaj pričao o amebama i Rusima.
13.08.2024 | 09:43
Kurshchyna - ne znam kako se to čita ali mislim da ćemo vrlo brzo saznati.

x.com/treaschest/status/1823249857458413677

> Almost 2,000 Russian soldiers surrendered in Kurshchyna

Ako je i laž, dobro je kao propaganda
13.08.2024 | 10:48
Ove snage na koje nailaze AFU su ročnici na odsluženju obaveznog vojnog roka. Zapovjednici koji su DVO (djelatne vojne osobe) u pravilu prvi daju petama vjera uz naputak da 'položaj drže do zadnjeg metka/čovjeka' i jasno da se ovi odmah predaju, čim dođe ozbiljna vojna sila.
Ovo sad postaje ozbiljan logistički problem za ukrajinsku stranu koja treba svo to ljudstvo kontrolirano odvesti iz ovog područja što im usporava napredovanje i samo smeta. Istovremeno, to sad stvara preduvjete da FSB uleti u priču i napravi neku masovniju egzekuciju svojih snaga u false flag operaciji.
S druge strane, zbilja je sramotno da ruski zarobljenici u zarobljeništvu AFU imaju bolje životne uvjete, nego su ih imali u svojim matičnim postrojbama na tlu RF. Kruži sprdnja da još koji dan i onda će ih AFU mamiti na predaju samo vožnjom kamiona za dostavu u kojem je svježi, topli kruh koji miriši...
13.08.2024 | 16:21
m@xym kaže:
@Gjuroo,
Hoće reći da je Sudža, i cijeli ovaj dio Rusije koji su Ukrajinci sada napali, nekada (do 16. stoljeća) bio dio Ukrajine, a ne Rusije, a Tuckeru nije bilo ni na kraj pameti da to barem, onako, natukne Putinu, dok je ovaj pričao o amebama i Rusima.


Aha. Hvala!
Taj detalj nam nije promaknuo ni kod Belgorodske oblasti. Mislio sam da je neka druga caka u pitanju.
13.08.2024 | 16:23
IgorD kaže:
Kurshchyna - ne znam kako se to čita ali mislim da ćemo vrlo brzo saznati.


Imam prijedlog, al je prost
13.08.2024 | 16:56
U cijeloj priči me najviše veseli, što je velik broj ročnika zarobljen, jer sve su to djeca, vidi se po slikama i filmićima. Nije mi žao onih koji ratuju za par k E , ali je šteta da ova djeca izginu. Nadam se da će imati najbolju skrb, hranu lječenje...etc. Jednog dana kad se razmjene, neće moći lagati, kako im je teško bilo. Dobro se uvjek dobrim vraća.
13.08.2024 | 23:10
Gjuroo kaže:
IgorD kaže:
Kurshchyna - ne znam kako se to čita ali mislim da ćemo vrlo brzo saznati.


Imam prijedlog, al je prost


Evo da ne moraš prostačiti, danas je osvojena Goncharovka, ja bi to mogao prevesti na Končarevka Inače dobro im ide, sve se više teritorija osvaja i najviše taj tempo usporavaju zarobljenici, kojih je i danas bilo podosta.

x.com/NOELreports/status/1823478869099520209

Inače kruže glasine, da je S. Koreja imala bio-labove na tom području i da je to ustvari jedini razlog za napad, koji mnogi analitičari nisu otkrili
14.08.2024 | 00:17
Premda čovjek navija i obojeno priča, ima dosta stvari za koje mislim da je u pravu.

14.08.2024 | 00:37
Evo malo i Ruske propagande, da ne guram jednu stranu, a vi se uvjerite sami kojoj ćete više vjerovati.

14.08.2024 | 01:20
Ovo su vrijednosti koji neki brane. Kad ovo ima pijanac Medvedev, možete misliti što ima putin i da se netko za to bori, fuj

x.com/OSINTNic/status/182340625812651230...cpY0NYtNvOQ&s=19
  • Air
  • Korisnik
  • 70
14.08.2024 | 15:05
Ako netko nije popratio vezano za diverziju plnovoda Sjeverni tok, Njemačka je optužila i izdala tjeralicu za tri Ukrjonca, jednog profi ronioca i dvojcu pomoćnika.
14.08.2024 | 15:09
Pa kako to, majkumu, kad su ovdje stručnjaci uvjereno utvrdili da su to Rusi sami sebi digli u zrak?
14.08.2024 | 15:16
A oni drugi stručnjaci su tvrdili da su to Amerikanci...

Jedino sam ja napisao da pa neka su im izbušili.

Ne da mi se sad tražiti ali mislim da sam napisao da bi bilo najlogičnije da su ili Rusi da demonstriraju što sve mogu kad već stoji neiskorišten jer su Nijemci ionako rekli da nemaju namjeru puštati Sjeverni tok dok traje rat a druga mogućnost mi je bila da su Ukrajinci kako bi osigurali da Rusi ne prekinu/sabotiraju naftovod kroz Ukrajinu, optuže Ukrajinu i zatim počnu inzistirati da ili Nordstream ili ništa.
14.08.2024 | 15:26
Meni nikada nece biti jasno zasto Ukrajinci nemaju 30-50-100 mobilnih timova za diverzije po Rusiji. To odradis za par milijuna dolara a ucinak je brutalan.

Kupis civilne kombije i posaljes ljude tamo. Oni govore isti jezik, isti je to narod. Uklopili bi se u okruzenje bez problema.

Samo neka se vozaju okolo i rokaju plinovode, naftovode. Vide lijepu trafu stanicu ili dalekovod, roknu ga u zrak i odjahase u suton

Zeljeznicki most preko nekog kanjona ili ako nema, polupas tracnice. Cisto da naredna vojna teretna kompopzicija iskoci iz kolosijeka.

Kao da to neko tamo cuva... Samo masta je granica.

Ja bih to volio raditi Bolje nego biti u nekom rovu...
14.08.2024 | 16:12
Rusija je prevelika za obranit se,a premala za napast nekoga
  • Air
  • Korisnik
  • 70
14.08.2024 | 16:34
drlovric kaže:
Meni nikada nece biti jasno zasto Ukrajinci nemaju 30-50-100 mobilnih timova za diverzije po Rusiji. To odradis za par milijuna dolara a ucinak je brutalan.

Kupis civilne kombije i posaljes ljude tamo. Oni govore isti jezik, isti je to narod. Uklopili bi se u okruzenje bez problema.

Samo neka se vozaju okolo i rokaju plinovode, naftovode. Vide lijepu trafu stanicu ili dalekovod, roknu ga u zrak i odjahase u suton

Zeljeznicki most preko nekog kanjona ili ako nema, polupas tracnice. Cisto da naredna vojna teretna kompopzicija iskoci iz kolosijeka.

Kao da to neko tamo cuva... Samo masta je granica.

Ja bih to volio raditi Bolje nego biti u nekom rovu...


Mislim da to nije tako lako ostvarivo.
Rusi su desetljeća u sustavnoj kontroli tko što radi. Vjerujem da je među Rusima jako puno unutarnjih špijuna i cikaroša i da u većini mjesta ne može stranac proći neprimjećeno.
MIslim da bi lakše to ostvarili domaći ljudi / diverzanti nego stranci.

Stranci bi mogli samo na način da se skrivaju od svih.
E to bi mogao već biti posao.
Dvojca, trojca u timu, idu od mjesta do mjesta gdje im lokalci od povjerenja osiguraju eksploziv, hranu i potrebni repromaterijal kako ga ne bi vukli sa sobom jer to je nemoguće za više misija.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
14.08.2024 | 16:44
smayoo kaže:
Pa kako to, majkumu, kad su ovdje stručnjaci uvjereno utvrdili da su to Rusi sami sebi digli u zrak?


Ova informacija još ne potvrđuje da je iza toga Ukrajina.
Može biti opcija (iako je mala vjerojatnost) da je u pitanju rus Ukrajinskog državljanstva.

U pitanju je neki Volodimirom Z.

Možda da najjednostavnije pitamo Ai i prestanemo nagađati.
I AI nam kaže da Volodimirom ima 6 prstiju na lijevoj nozi, spušteno desno jaje i da ga zbog sinkope ne možemo osuditi.
14.08.2024 | 19:34
Air kaže:
U pitanju je neki Volodimirom Z.


Volodymyr Zelenskyy?

Što je i on mikromenadžer? U sve se miješa?

14.08.2024 | 19:50
Mediji izvještavaju da se Volodimir Z zove Volodimir Žuravlov.

Samo bih dometnuo da, ako je ovo istina, prezime mi baš ne zvuči ukrajinski...?
14.08.2024 | 23:27
Air kaže:
U pitanju je neki Volodimirom Z.


Samo neka institucije rade svoj posao.
Tko god da je sabotirao sjeverni tok, bio Ukrajinac ili Rus, treba ga globiti barem 100-200 evra.
15.08.2024 | 02:10
Evo opet mog "čupavca" ne želim vas daviti s njim, ali ovaj video šaljem da vam ukažem na jednu drugu dimenziju rata, koju možete dobiti, a da se ne broje granate, teritorij, broj ljudi i sve što ide uz rat. Ima još jedna dimenzija rata koja je jako važna, a ona počinje od minute 6.20 na ovom videu. Priča je o stanovnicima Sudže, kojih je mnogo ostalo, a zbog brzine akcije, nisu se uspjeli evakuirati. Ti ljudi koji su bacali cvijeće pod tenkove, kad su išli Rusi u osvajanje su se našli u "nebranom grožđu". Po meni im sad Ukrajinci odgovaraju na jedini primjeran način, da dobivaju humanitarnu pomoć i da ih nitko ne dira. Mislim da Ukrajina sad želi da uspostavi civilnu vlast u tom području i u drugim, koje osvoje. To je najbolji način da i "glupi Rusi" progledaju i da vide u kojoj su zabludi i propagandi živjeli.

Ok neko će reći da je i ovo propaganda, ali je sigurno bolja od one u Bući

15.08.2024 | 13:05
Zarobljeni Ruski vojnici, možda stotinu, neki govore Kadirovci. Slobodno otvorite video jer nije 18+

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1824031209695113306

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1824026574804385952
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 1 minute
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO