Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


17.08.2024 | 11:39
Ovo s ovim roniocem koji je roknuo cijevi, neš ti obavještajaca snimi ih, pazi sad, švapska kamera za brzinu!
Ja sam godinu dana vozio bez vozačke uzduž i poprijeko kroz cijelu njemačku i nisu me ulovili. Samo malo amaterske i diletantske obavještajne obrane je bilo dovoljno da se sakrijem ispod redara. Vizio ograničenje + 10%, parkirao ispravno. Ko je ikad snimljen od švapskih kamera zna da mu nema bježanja.
17.08.2024 | 15:46
Djuro genijalac kaže:
Korenovo je u potpunom okruženju AFU od danas ujutro. Ako Rusija misli nešto poduzeti, krajnji je čas, ali pojačanja koja su poslala nisu i neće stići. Ona vijest o potpunom uništenju kolone je istinita.


GVF5jjYWIAAz6T0.jpeg


Stižu vijesti da su u Korenovo ušle AFU.
17.08.2024 | 15:54
Stižu vijesti da je i Kadirov ušao...samo ne tamo. Šta je on frend s Elonom ? Možda je Elon nakon naranđastog, skužio tko bi trebao biti u budućoj eliti, pa poklonio Donu auto ???

x.com/nexta_tv/status/1824818829773459602
  • Air
  • Korisnik
  • 70
17.08.2024 | 16:39
cariblanco kaže:
Stižu vijesti da je i Kadirov ušao...samo ne tamo. Šta je on frend s Elonom ? Možda je Elon nakon naranđastog, skužio tko bi trebao biti u budućoj eliti, pa poklonio Donu auto ???

x.com/nexta_tv/status/1824818829773459602


(gotovo) Svi oni su frendovi po kapitalu. Nema kod njih (lijevih, desnih, srednjih) ideologija.
Na pojedinim utakmicama su protivnici ali kad se utakmica završi oni su opet frendovi.
17.08.2024 | 19:17
Ajmo malo još propagande, ako mogu drugi, mogu i ja Vjerovatno je ova slika iz photoshop_a, jer koji bi normalni zapovjednik naredio izbacivanje KAB bombe (1500 ili 3000 ) na zgradu, koja sada ovako izgleda. Znači bilo koji zapovjednik zraćno-svemirskih snaga bi to ne bi naredio. Vjerovatno je isprovociran s nazivom mjesta, koje glasi Mirnograd, pa je odlučio da grad više ne bude miran. Trebate imati i razumnjevanje za osobe s posebnim potrebama.

x.com/NOELreports/status/1824831708149022756
17.08.2024 | 20:41
Jeste li čuli za relativno novu englesku kovanicu: "copium"?

In British English (ˈkəʊpɪəm - IPA Pronunciation Guide), noun, slang: a substance said to have been ingested by those who remain unduly optimistic in the face of defeat or disappointment.

Word origin: humorous blend of cope and opium

Collins English Dictionary. Copyright © HarperCollins Publishers
17.08.2024 | 21:30
Ok za mene je lako, nego reci nama jesi li spremio šampanjac. Treba proslaviti ovo ispod ili ono drugo

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1824883693338710515

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1824866797209669801
18.08.2024 | 02:33
dpasaric kaže:
Jeste li čuli za relativno novu englesku kovanicu: "copium"?
In British English (ˈkəʊpɪəm - IPA Pronunciation Guide), noun, slang: a substance said to have been ingested by those who remain unduly optimistic in the face of defeat or disappointment.
Word origin: humorous blend of cope and opium
Collins English Dictionary. Copyright © HarperCollins Publishers


Šta me briga, meni je dijagnosticirana tjeskoba (od stručnjaka kojem vjerujem jer sam i sam pretpostavio da se radi o tome). Moja službena dijagnoza je negdje suprotna od "copiuma".

Sad, ako smijem pitati... Kakve veze tvoj komentar ima sa temom o Ukrajini? Samo etiketiranje neistomišljenika ili..?
18.08.2024 | 07:44
Intenzivno pratim ovaj upad u Kursku oblast i jedna stvar mi upada u oči: nigdje nisam vidio niti natruhe bilo kakvog civilnog pokušaja otpora AFU. Da, u pravilu se radi o starijem pučanstvu, istina, ali da se baš nitko nije pokušao pobuniti kad dolazi vojska druge zemlje? Ono, barem pasivno, deklarativno?
Pa se sjetim onih slika civila u Ukrajini koji su stajali na trgovima, blokirali prolaze itd...?
Mislim, znam da je to područje bilo dio Ukrajine dok ga boljševici nisu okupirali i preoteli tj. dodijelili Rusiji što bi moglo objasniti ovu dobrohotnost/pasivnost loklanog pučanstva prema AFU, ali to je bilo prije 100+ godina, sumnjam da se netko baš sjeća da su bili dio Ukrajine...?
Može li mi to netko probati objasniti?
  • Air
  • Korisnik
  • 70
18.08.2024 | 11:09
Evo ja bi pokušao...

Jednom riječju: Indoktriniranost.

Probati ću povući paralelu sa Hrvatskom.
Kao što su na našim krajevima ljudi "defoltno" protiv vladajućih i ne znaju kako se ispravno izgrađuje i "čuva"država. Tako su naučili od svojih roditelja i to znanje su prenosili na svoju djecu.
Razlog: tisuću godina Hrvati nemaju svoju državu, uvijek ih neki stranac na vlati ugnjetava i iskorištava.
"Obični" ljudi su na ugnjetavanje odgovarali šutnjom, a oni iz "vrha" su naučili se "dogovarati" sa ugnjetavačima i rasprodavati "obiteljsku srebrninu".
To se nastavilo i u Jugoslaviji i u novonastaloj Hrvatskoj.

Stranac=vlast=iskorištavanje=neprijatelj.
ili Vlast=neprijatelj.

U Rusiji je zadnjih 100 godina vrlo surovo stanje prema "običnim" ljudima.
Represija, torture i mučenje ljudi na ekstremno visokoj razini od Staljina do Putina.
Narod je naučio da je najsigurnije "mučati", jezik za zube, klimati glavom ili ju okrenuti na drugu stranu ako im to situacija dozvoljava.
Mreža mučitelja je toliko razgranata i jaka da pojedinci nemaju šanse u bilo kakvom suprostavljanju.

Zato ljudi (pogotovo stariji, koji imaju debelo životno iskustvo navedenih negativnosti od Staljina do Putina) su naučili šutiti i ne bježati jer i to se može tumačiti kao pripadnost nekoj političkoj opciji.

EDIT:
Mislim da za te ljude nema prostora za "odabira" pripadnosti jednoj strani jer ne znaju kako će se u konačnici završiti - pobjednici su najčešće nemilosrdno kažnjavali neistomišljenike i izdajce.
18.08.2024 | 13:44
Kad smo već kod mučitelja, treba vidjeti kako neki Rusi ( vjerojatno elitne snage ) muče i ponižavaju svoje vojnike. I onda se postavlja pitanje, što bi radili s Ukrajincima ? Video nije 18+

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1825081510598152439
18.08.2024 | 14:53
Ne znam, ali ovo meni izgleda kao početak nove ofenzive Ukrajinaca?

Vuku s bojišta iskusnu vojsku i mehanizaciju, a ne šalju novu vojsku koju su regrutirali?
Je li neko vidio tenkove (zapadne proizvodnje)?

Mislim, da bi sad mogli, za nekoliko dana, krenuti.
Na jugu nemaju šta napadati, tu su im Ruske utvrde minama i piramidama koje su im usrale prošlu ofenzivu. Tu liniju ne treba ni probati.

Čekaju da se ukaže rupa, koju se nadaju da će ostaviti Rusi koji se sele na sjever u obranu. Žele maksimalno opteretiti Rusku željeznicu ne bili popucala po šavovima, kažem samo "Balinjere!".
Sve ovo vrijeme su po Krimu radili pripremu. Sad im zatvaraju logistiku.

Velika im je greška ono s NS 1 i 2, Švabe su već krenule da im je ovo zadnje financiranje. Ko prebacit će ih na financiranje Ruske love od kamata. Ali svi mi znamo da Ukraina mora isporučiti onog slijepca od ronioca da plati kaznu za prebrzu vožnju u naseljenom mjestu. Hoće li se to značajno odraziti na rat ne znam, pod pretpostavkom da su i Poljaci upetljani a i svako je bilo ljut na Švabe zbog forsiranja NS 2, teško da će se moć oduprijeti internacionalnom pritisku.
18.08.2024 | 18:24
Kako vidim karma mi raste, pa bilo bi šteta sad prekinuti, pa derem i dalje po propagandi

x.com/NOELreports/status/1825219886748160256

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1825198445478461607

Orci se brini za imaovinu

x.com/GirkinGirkin/status/1825202622501888410
18.08.2024 | 19:42
cariblanco kaže:
Kako vidim karma mi raste, pa bilo bi šteta sad prekinuti, pa derem i dalje po propagandi

x.com/NOELreports/status/1825219886748160256

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1825198445478461607

Orci se brini za imaovinu

x.com/GirkinGirkin/status/1825202622501888410


Roba za fašiste iz Marijupolja

x.com/GirkinGirkin/status/1825197555141013521
19.08.2024 | 18:50
Ovo je bolno za čitati - tko su regruti i zašto se masovno predaju:

threadreaderapp.com/thread/1825452740501282870.html

> For decades, conscripts have been subject to extreme and often lethal forms of hazing and abuse, known as 'dedovshchina' (literally 'reign of the grandfathers'). In 2006, at least 292 Russian soldiers were killed by dedovshchina. 341 soldiers died by suicide in 2007.

> One video shows a young soldier stripped, beaten and then repeatedly pushed, face down, into a toilet. Later, he is show with new iron burns over his back. His tormentors urinate on him. In 2005, a conscript had to have his legs and genitals amputated after being tortured.

> Other forms of abuse include doing unpaid labour, being made to sell blood to earn money for the abusers, or being forced into prostitution. Conscripts in St Petersburg were forced by the dyedi to perform sexual services for influential middle-aged clients or face torture.

> Even without the abuse, conscripts face terrible living conditions. In the Russian Navy's training centre located in Lomonosov, Leningrad Region, conscripts reportedly faced worse conditions than convicts and had to live in abandoned barracks buildings.

> "The guys were shoved into an abandoned part where there is no canteen. Imported food is disgusting. There is no hot water. There is mould, dampness and one dryer for 180 people in the barracks."
19.08.2024 | 23:30
Možda je to posljedica višestoljećne torture pod Zlatnim Hordama, pa su naučeni da im mora biti teško ? Ovu torturu, rekli bi ameri kod red
su nasljedili od svojih djedova iz WWII . Sad je pitanje zašto se oni ne žele mjenjati i čuvati te blesave tradicije. Nisam znao da Moskva na Mongolskom jeziku znači močvaru. Možda im je to u genima, nakon tolikih tortura ?

Jedna tortura je genijalo opisana u filmu Dr. Živago. To je u biti povjesni film u kojem je upakirana ljubavna priča s predivnom Larinom pjesmom. Sve bitno za tu torturu komuzima je u tom filmu prikazano. Možda su prevelika zemlja pa se jedino velikom represijom mogu održati, tko će ga znati.
20.08.2024 | 06:55
Izgleda da i zadnje (čitaj moskovske i petrogradske) riti dolaze na šekret. Dramatičan je porast prigovora zabrinutih roditelja čiji se ročnici šalju u Kursku oblast da popune rupe u postrojbama. Iako zakon izričito brani da se ročnici šalju u rat, to se, sad kad je govno, naraslo preko svake mjere, ignorira. Da je stvar zbilja kritična pokazuju primjeri da se i stanovnike Moskve i Petrograda također uključuje u ove postrojbe. Vrlo vjerojatno je to odluka niže razine tj. nekog tko samo želi ispuniti svoje planove o potrebnom broju ljudi koje će poslati, jer Putin sasvim sigurno ne želi naljutiti elite MOskve i Petrograda, ali to se počelo masovno događati.

1GVZzJLjWkAA-lMk.jpg


Kursku oblast su trebale držati postrojbe FSB-a i Čečeni, ali ni jednima, niti drugima se ne mile bitke s naoružanim protivnicima; oni su najjači i najbolji kad se sukobljavaju s nenaoružanima pa su prvi dali petama vjetra. No, to ne koči njhovog vođu da utješi sve svojom mudrošću koja jamči poginulima za domovinu izravan put u raj. Meni ovo pomalo ide u smjeru Iračko-iranskog rata kad je Iran slao djecu da raščišćavaju minska polja uz istu vrstu obećanja/utjehe...


11GVZyGPeXYAAHpme.jpg



Nevezano uz ovo, ali kao posljedica ruske avanture u Ukrajini. Projekt Snaga Sibira 2 tj. gradnja plinovoda do Kine je zaustavljen. Razlog je, prema očekivanjima, vrlo prozaičan. Rusi i Kinezi se nisu uspjeli dogovoriti o cijeni plina. Rusija više nikad neće zarađivati na plinu onoliko koliko je zarađivala u Europi...


GVZboKnWQAAlASX.jpeg
20.08.2024 | 08:54
Preporučam ovo: www.tabletmag.com/sections/news/articles...fensive-kursk-russia

Ključni detalj IMHO:
Keeping the Americans in the dark was also key to keeping the Russian intelligence services and army from being able to prepare. “We have learned some very hard lessons from the events of the previous counteroffensive,” a highly placed member of Zelenskyy’s team informed Tablet. “Last summer we told everyone what we were going to do and we all know how that turned out. Everyone knew what we were going to do and in which location we intended to strike. There is definitely something to be learned from the Israeli example of acting first and only later explaining what you are doing.”
  • Air
  • Korisnik
  • 70
20.08.2024 | 10:45
Kao što sam više puta rekao: svi ti negativci su međusobno povezani!

Ukrajinci se dokazuju kao vrlo sposoban narod.

Da možda ne vuku neko porijeklo sa balkana?
... hm, po nekim zapisima nekada je Bijela Hrvatska bila do Ukrajine...
20.08.2024 | 13:01
Da pomognem Davoru oko datuma

x.com/NOELreports/status/1825837522842194337

The commander of the "Akhmat" unit, Alaudinov, stated in an interview with a Chinese war correspondent that the fighting in the Kursk region will end in 2-3 months, and this will also mark the end of the "Special Military Operation" (SVO). He also emphasized that Kadyrov's forces are staying in place, dismissing any claims to the contrary as disinformation. Meanwhile, Putin has reportedly ordered the expulsion of Ukrainian forces from the Kursk region by October 1, without redeploying troops from the Donbas.
20.08.2024 | 14:47
cariblanco kaže:
Da pomognem Davoru oko datuma


Nemoj Davora mučiti s datumima. On još nije sabrao ni što se dogodilo do 01.07.
20.08.2024 | 14:54
Djuro genijalac kaže:
Preporučam ovo: www.tabletmag.com/sections/news/articles...fensive-kursk-russia

Ključni detalj IMHO:
Keeping the Americans in the dark was also key to keeping the Russian intelligence services and army from being able to prepare. “We have learned some very hard lessons from the events of the previous counteroffensive,” a highly placed member of Zelenskyy’s team informed Tablet. “Last summer we told everyone what we were going to do and we all know how that turned out. Everyone knew what we were going to do and in which location we intended to strike. There is definitely something to be learned from the Israeli example of acting first and only later explaining what you are doing.”


Mene uopce ne bi zacudilo da podaci iz USA direktno ili indirektno cure Rusima. Ako nista, a ono da se barem malo amortizira situacija i medjusobna napetost

Ali ne moze me niko ziv ubijediti da su Ukrajinci sve to isplanirali i odradili, a da NATO nije vidio to gomilanje i pokrete snaga u jako cudnom pravcu. I to u trenutku kada ti kronicno nedostaje resursa na bitnijem bojistu.

Tako da je nekakav precutan (ako vec nije direktan) dogovor sa USA ipak postojao.

Nitko nije mogao predvidjeti reakciju Rusa, pa se USA u startu htjela od toga ogradiiti. Cisto u cilju prevencije neke vece eskalacije.

Medjutim ispade da je to samo jos jedna besmislena predjena crvena crta... I nikom nista.
20.08.2024 | 15:15
drlovric kaže:
Ali ne moze me niko ziv ubijediti da su Ukrajinci sve to isplanirali i odradili, a da NATO nije vidio to gomilanje i pokrete snaga u jako cudnom pravcu.


I FSB se čudi kako Ameri to nisu vidjeli, pa im dojavili
20.08.2024 | 15:22
Gjuroo kaže:
I FSB se čudi kako Ameri to nisu vidjeli, pa im dojavili


Pa jave ponesto, ne moraju bas sve. Ne vole se bas toliko

Pogotovo ako je Himars podrska tim udarnim trupama (99% da jeste), pricati da Ameri nisu znali za te operacije je bas plitko razmisljanje. Nije bas da se Himars nisani okretanjem tockova, zupcanicima i polugama ko ruski Grad
20.08.2024 | 19:42
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Da pomognem Davoru oko datuma


Nemoj Davora mučiti s datumima. On još nije sabrao ni što se dogodilo do 01.07.


Dobro ovo oko Davora je zezancija, nego mene nešto drugo bode u oči. Znači to sami Rusi objavljuju i to za njih nije sprdačina, kao za normalni svijet, pa se pitam u kojem oni stoljeću žive ?

putin naredio izbacivanje grbova iz Rusije do 01.10 !!! putin naredio da infacija ne smije biti viša od dva posto, putin naredio da bdp bude preko 5 posto ?

Najbolje da naredi da bdp bude veći 40 % i to deset godina, putin naredio koji je kurs valute...etc. Pa što su ti njegovi žitelji svi maloumni ? Eh da je nama jedan takav, a mi zapeli na Plenkoviću
20.08.2024 | 22:55
x.com/NOELreports/status/1825927280490697053

> A Russian soldier blew up a headquarters with "Storm-Z" officers and defected to Ukraine, according to Ukrainian intelligence. The soldier, known as "Silver," contacted the Freedom of Russia Legion due to the systematic crimes of his commanders, including extrajudicial killings and beatings.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
21.08.2024 | 14:33
"Gladomor (ukrajinski holodomor) u Ukrajini i nekim drugim zemljama prepoznaje se kao genocid..."

Evo nešto iz povijesti odnosa Rusije i Ukrajine, još jedan od mogućih razloga ustrajnog otpora Ukrajinaca prema Rusima.
Ja nisam znao za to, pa možda i još netko ne zna.

link

EDIT:
Prema onom što sam do sada čuo o Staljinu, sklon sam vjerovati u ovaj tekst.
21.08.2024 | 15:21
Vezano uz Maratonce iz druge teme gdje neki sinovi i unuci krivotvore oporuku da bi stekli nasljedstvo, mislim da ima nešto i sa Staljinom. Ne znam zašto, ali negdje mi je ostalo da je Staljin krivotvorio Lenjinovu oporuku u kojoj ga preporučuje kao svog nasljednika iako je ranije govorio bilo tko, samo ne Staljin.

A možda sam nešto pomiješao.

... Da, obrnuto, u nekoliko tih testamenata se preporuča da se Staljin smijeni, ali se to eto nije dogodilo.

www.reddit.com/r/librandu/comments/r4ur4...e_secret_antistalin/

> All of a sudden, in May 1923 a document emerges which is attributed to Lenin. It comprises of 6 possible successors to Lenin, all of which are criticized but Trotsky comes out better looking. Lenin's wife Krupskaya hands the document to Zinoviev (another member of the party), said to be dictated by Lenin (dated December 1922). It doesn't affect Stalin's position and is dismissed.
Krupskaya saw Lenin irreplaceable as an individual and wanted a collective body of successors, not wanting Stalin to be the sole successor to Lenin.

> Soon again, another document surfaces. This too allegedly dictated by Lenin, handed over by Krupskaya to Zinoviev. This was the so-called "Lenin's Testament" and recommended Stalin to be removed from post of GenSec. Multiple members had been criticized, but only Stalin had been criticized on a personal level. It was sensational, since something like this to surface was not expected by anyone.

www.britannica.com/topic/Lenins-Testament

> Within the Soviet Union, however, it was not generally known and thus did little to retard Stalin’s rise to power. At the 20th Party Congress (1956), Nikita S. Khrushchev included portions of the testament in his famous secret speech to the Central Committee in order to support his indictment of Stalin and add Lenin’s authority to his de-Stalinization campaign.
21.08.2024 | 16:01
Air kaže:
"Gladomor (ukrajinski holodomor) u Ukrajini i nekim drugim zemljama prepoznaje se kao genocid..."

Evo nešto iz povijesti odnosa Rusije i Ukrajine, još jedan od mogućih razloga ustrajnog otpora Ukrajinaca prema Rusima.
Ja nisam znao za to, pa možda i još netko ne zna.

link

EDIT:
Prema onom što sam do sada čuo o Staljinu, sklon sam vjerovati u ovaj tekst.


Ne znam koja je budaletina pisala ovaj, khm, članak u VL-u, ali ja bih ga sad najurio na cestu iste sekunde.
To žito i ostala hrana je bilo sredstvo plaćanja amerikancima koji su došli industrijalizirati SSSR (na poziv, da se razumijemo!). To je bilo jedino što je onda SSSR mogao ponuditi Amerima pa su onda plaćali u hrani. A kako je Ukrajina najplodnije tlo i tamo je najviše hrane bilo, tj, jedino su tamo postojali viškovi (a i nisu Rusi) tamo su ju uzimali. Kraj priče.
21.08.2024 | 17:15
Jeste li ljudi vidjeli video snimke kako kasetna municija roka ruske pontone u Kursku?

Znaci inzinjerija im je stigla, uspjeli su postaviti i pontonske mostove preko rijeke a ofanzivnih trupa koje bi Ukrajince istjerale iz Rusije jednostavno nema.

Meni kao laiku to govori da je Rusija ipak poslala u Ukrajinu prakticki sve sto ima, jer neke bitnije dobro obucene i opremljene rezervne trupe unutar Rusije ne postoje.

Kada bi bio moment, ako ne sad, da ih angaziraju
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 29 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Tito, Anonimci (664)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO