Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


01.08.2024 | 14:12
dpasaric kaže:
Ender kaže:
evo na sta se svodi Trampova kampanja:

Trump u užarenom govoru postavio pitanje je li Harris ‘Indijka ili crnkinja’


Nisi pratio, pa pitanje mu je odlično - jer se radi o političkom oportunizmu i manjku osobnog integriteta.

Mediji su prije bili puni naslova kako je ona prva Indijanka u visokoj politici (znači misli se na American natives), a onda kasnije su njeni PR savjetnici to okrenuli u to da je zapravo samo crnkinja - kako bi se dodvorila ogromnom dijelu tamnopute američke populacije. Nije li to jadno i dvolično?


Kamala je po majci indijka a ne indijanka.
evo sa google-a:

"Kamala Harris' heritage
Harris's mother, Shyamala Gopalan, was an Indian-American biomedical scientist, and her father, Donald Harris, is a Jamaican-American professor emeritus at Stanford University."
ali posto je i google u vlasnistvu wef-a ili slicnih, ne treba im verovati

ovo mislim dovoljno govori i o trampu a i o tebi.
o trampu da to potencira bez obzira s kojom namerom, a o tebi da se nisi informisao nego preuzeo necije tudje info.
01.08.2024 | 14:16
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
Još malo praznih riječi i propagande. Usput, zadnjih nekoliko godina uz Bidena amerika ima rast GDPa oko 8%, EU je na 3,5% itd. Njemačka se vrti oko nule. Nijemci izgleda financiraju ratove po svijetu.


Čekaj, čitam li ja to dobro - ti zapravo nisi pobio NIŠTA što sam napisao? Samo si proglasio to "propagandom" i skrenuo temu!

Strah te toga što je baš sve što sam napisao gola neugodna istina? Nema problema, sve to se na kraju ipak proguta, istina, bude gorko, ali ne može se pobjeći od istine. Tebi će samo trebati malo duže.

Naravno da niti Trump nije puno bolji niti imun na takva lobiranja i korupciju, ali je ipak klasu pošteniji od ove mafije i barem je autentičan kao osoba, nije otvoreno nečija lutka. Njegova velika slabost su prijetvorni savjetnici koji ga često uvjere u nešto krivo, pa mu treba dugo dok shvati da stvari nisu kakve su mu bile predstavljene.


ako tramp posle toliko jeli i zivotnog i biznis iskustva ne moze da proceni kakvim se ljudim okruzio, to je samo veliki minus za njega. i kao takav ne zasluzuje to mesto na koje pretenduje. obaska sto nije timski igrac.
sa 78 god je mogao da nesto nauci, a jos mu treba onoliko vremena dok uklikeri da stvari nisu takve kakvim su mu ih predstavili.
jel to njemu olaksavajuca okolnost?
01.08.2024 | 15:13
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
Još malo praznih riječi i propagande. Usput, zadnjih nekoliko godina uz Bidena amerika ima rast GDPa oko 8%, EU je na 3,5% itd. Njemačka se vrti oko nule. Nijemci izgleda financiraju ratove po svijetu.


Čekaj, čitam li ja to dobro - ti zapravo nisi pobio NIŠTA što sam napisao? Samo si proglasio to "propagandom" i skrenuo temu!


Nemam što pobiti. Najobičnije floskule: mi smo tiskali novce i sad će me ubiti. WTF. Kako da to pobijem? Tako da ako nisu uspjeli Trumpa sa dvojicom snajperista onda neće ni nju?

Lijepo ti dam relevantne brojke da Republikanci generiraju dug, Bil Clinton je jedini koji je uspio napraviti pozitivni budžet i čak početi otplaćivati dug, Trump je na tragu ostalih Republikanaca trošio više nego recimo Biden i stvorio veći dug a ti dalje tvrdiš da je Trump bolji.

Pa ništa što ti kažeš se na da pobiti argumentima ili bilo kakvom logikom. Tebi je Trump najbolji i točka.

Dobio si milijun linkova da je on Ruska marioneta ali to je sve nevažno jer postoji ona karikatura da je Biden bio marioneta i sad ga je Harris zamijenila. Što bih ja trebao napraviti? Nabaviti Trumpovu izjavu ovjerenu kod tvog bilježnika u Rijeci u kojoj tvrdi da je najgori predsjednik ikada?
  • Air
  • Korisnik
  • 70
01.08.2024 | 16:16
Napisali smo ovdje dosta / dovoljno nedostatak i negativnosti koje danas negativno određuju budućnost čovječanstva.

Sad bi moglo biti zanimljivo da “prokopamo” po temeljnim uzrocima ti negativnosti.

Nekoliko puta smo ovdje potegnuli pitanje demokracije kao modela upravljanja društvom (društvenim i gospodarskim odnosima) i njenih “nedostataka”.
Ja ne bih rekao da demokracija ima negativnosti i nedostatke nego bi prije rekao da demokracija ima svoje uvijete kako bi svima bilo jednako dobro. Ti uvjeti su usvojeno odgovarajuće znanje svih članova promatranog društva.
Čovječanstvo je došlo do spoznaje važnosti obaveznog odgoja i obrazovanja te je shvatilo da sva mentalno zdrava djeca mogu i trebaju usvojiti određena minimalna znanja.
Nažalost važnost ispravnog odgoja intenzivno blijedi i gubi se iz svakodnevnog života.

Utjecajem kapitala na obavezno obrazovanje postajemo stručnjaci u raznim strukama a u međuljudskim i društvenim odnosima postajemo sve više negativni u odnosu na jednaka temeljna prava i potrebe svih ljudi. Jedan od najnegativnijih primjera su testovi osobnosti koji se provode destcima godina za radna mjesta menadžera - prema testovima biraju se beskrupulozne i bezosjećajne osobe.

Na polju odgoja velika večina država čini po meni ekstremne “propuste” (koji nisu slučajni) iako je UNICEF davno definirao da su prve 3 godine najvažnije kod odgoja djeteta. Na polju odgoja imamo i neke svjetle, pozitivne primjere koji slijede tu činjenicu i prisiljavaju roditelje da budu sa djecom do njihove treće a ne da ih ostavljaju u vrtićima (drugo važno pitanje koje se veže uz odgoj djeteta - koliko potrebnog usvojenog znanja ima svaki roditelja za ispravan odgoj djeteta?).

Navedeno bi se moglo predočiti / opisati kao znanje potrebno da bi sudjelovati u prometu.
Većina je promet naučila doživljavati kao potrebu prijevoza od točke A do točke B. Netko pri tom želi putovati ugodnije a nekom to nije toliko važno. Dok je treća skupina naučila težiti bržoj vožnji jer ih je sustav naučio kako je “fora” voziti sportski (brzo). Treća skupana je ta koja ugrožava sve sudionike u prometu. Ostatak društva već više od pola stoljeća pasivno promatra taj proces odgoja novih “sportskih” vozača i ispočetka se čudi tim novim divljacima na cestama koji ugrožavaju sve sudionike u prometu.
03.08.2024 | 22:40
CBDC novosti:

05.08.2024 | 13:46
Snimci probudili sumnju: Da li je Vagner i u Venecueli?

n1info.rs/svet/snimci-probudili-sumnju-d...agner-i-u-venecueli/

evo mirotvoraca/humanitaraca na poslu.
10.08.2024 | 20:27
11.08.2024 | 00:08
dpasaric kaže:


I u Ukrajinsko-ruskom ratu su svi "sided with resistance" osim Rusa i još nekih. Wild.
11.08.2024 | 10:36
Malo je kompleksnije od toga!
11.08.2024 | 13:42
Kako kome...
11.08.2024 | 22:21
12.08.2024 | 11:21
dpasaric kaže:


Ima li neki poseban razlog zašto ovo objavljuješ izravno da se ne vidi da je to objava Elona Muska?
12.08.2024 | 11:52
Ma nije to izvorno njegova objava, on je to isto pokupio... ali i nema veze čija je, poanta je u tome kolika je moć propagandnog stroja.

12.08.2024 | 17:19
Hočeš reći nešto poput ovo objave.

t.me/astrapress/61814

"Prema podacima odjela, tijekom borbi u smjeru Kursk, oružane snage Ukrajine izgubile su: do 1610 vojnika, 32 tenka, 23 oklopna transportera, 17 borbenih vozila pješaštva, 136 borbenih oklopnih vozila, 47 automobila, četiri protu- zrakoplovni raketni sustavi, višecevni lanser raketnih sustava i 13 oruđa poljskog topništva."

A nigdje niti jedne slike koja bi ovo potvrdila, sve je na vjeruj mi na riječ
13.08.2024 | 00:20
dpasaric kaže:
Ma nije to izvorno njegova objava, on je to isto pokupio... ali i nema veze čija je, poanta je u tome kolika je moć propagandnog stroja.


To je naša generacija mogla (trebala?) naučiti još iz Goebbelsovih lekcija.
13.08.2024 | 00:34
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Ma nije to izvorno njegova objava, on je to isto pokupio... ali i nema veze čija je, poanta je u tome kolika je moć propagandnog stroja.


To je naša generacija mogla (trebala?) naučiti još iz Goebbelsovih lekcija.


Neki su to dobro prostudirali, recimo Vučić, za kojeg Šešelj kaže da je pročitao sve njegove knjige. Priča Šešelj, da su mu rekli da ima jedan mali koji je sve od Goebbelsa pročitao. Kasnije pita ćosavi četnik vučka jel to istina. Istina je, kaže on. Ja da sad imam 10 televizija bi te mogao uvjeriti da je sad dan a ne noć. Nakon svega vidimo kakav je propaganist postao, da se sad i Gebbels srami sam sebe
13.08.2024 | 01:53
cariblanco kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Ma nije to izvorno njegova objava, on je to isto pokupio... ali i nema veze čija je, poanta je u tome kolika je moć propagandnog stroja.


To je naša generacija mogla (trebala?) naučiti još iz Goebbelsovih lekcija.


Neki su to dobro prostudirali, recimo Vučić, za kojeg Šešelj kaže da je pročitao sve njegove knjige. Priča Šešelj, da su mu rekli da ima jedan mali koji je sve od Goebbelsa pročitao. Kasnije pita ćosavi četnik vučka jel to istina. Istina je, kaže on. Ja da sad imam 10 televizija bi te mogao uvjeriti da je sad dan a ne noć. Nakon svega vidimo kakav je propaganist postao, da se sad i Gebbels srami sam sebe


Na žalost, Vučić se u propagandi jako dobro snalazi.
13.08.2024 | 15:36
Zanimljiv intervju na tragu pitanja tko zapravo upravlja čovječanstvom?

13.08.2024 | 19:39
Pravo pitanje je: “Kakva je buducnost Europe?”

Na OI 2024 smo vidjeli sile zla koje su izasle na svijetlo dana.
13.08.2024 | 19:48
www.politico.eu/article/eu-warns-elon-mu...-interview-breton-x/

Eto!

EU je upozorila Muska prije interviewa.
13.08.2024 | 20:53
Mislim da je Elon Musk odgovorio taman prikladno, on se prema tom EU birokratskom aparatčiku, koji bi nas patronizirao i cenzurirao što smijemo čuti, postavio slično kao kada je gradonačelnik Primoštena Stipe Petrina poslao ono legendarno vulgarno pismo HRT-u. Znam da to nije pristojno, ali takvi zaslužuju upravo takav vulgarni odgovor. Baš su se EU birokrati pokazali kao moralna vertikala i oni koji će glumiti Ministarstvo istine. FO.
13.08.2024 | 21:00
USA Today: Ovo nije bio intervju stoljeća, ovo je bila čista katastrofa

www.index.hr/vijesti/clanak/usa-today-tr..._izdvojeno_d_vijesti
13.08.2024 | 22:14
Index uopce nije relevantan medij dok ga vodi deklarirani pedofil i osuđenik kojem su sve vrijednosti iskrivljene.
narod.hr/hrvatska/babic-izgubio-tuzbu-pr...i-su-nam-pomogli/amp

m.ipress.hr/index.php?option=com_content...ronika&Itemid=55

Ja bi Index.hr preskocio kao ikakav vjerodostojan izvor.
13.08.2024 | 22:34
cariblanco kaže:
USA Today: Ovo nije bio intervju stoljeća, ovo je bila čista katastrofa

www.index.hr/vijesti/clanak/usa-today-tr..._izdvojeno_d_vijesti


Hahaha molim te... hahaha Index.... hahahaha!

Orkestrirani napad na političkog neprijatelja od iste one ekipe koja ga želi vidjeti mrtvog:



Samo neki od naslova u MSM medijima pod njihovom kontrolom.
13.08.2024 | 23:15
Ja ga ne želim vidjeti niti živog niti mtrvog, u svakom pogledu bi imao noćne more nakon toga. Jura slažem se oko Babića, ali oni su samo prenjeli vijest što je taj list napisao. btw. kad ti se gadi pedofil Babić, da li ti se gadi i pedofil Trump, ili se to može progutati radi šire slike koja paše tvom narativu ?


edit

Jučer je putin primio predsjednika Palestine, da li vam to nešto zvoni ? Kad mu nije išlo najbolje na frontu, onda je primio čelnike Hamasa i znamo što se je dogodilo....oslabila pomoć Ukrajini i on je polako gurao naprijed. Sad ima ponovo probleme u Kursku.... nastavite sami
14.08.2024 | 08:49
Vidi, pocetak teksta je: “ELON Musk, milijarder koji koketira s fašizmom i krajnjom desnicom…”. To je oksimoron. Vecina totalitarnih rezima je izrasla od strane ljevice.
Tako i ti, isto kao i fasiti, jedan zlocin opravravas drugim.
Babic je pedofil, ali je i Trump. Trebalo bi Babica opravdati?
Ovo smo vidjeli i kod SDP-a kada su ih uhvatili u kradji i muljanju, onda su se opravdavali da HDZ krade vise.
www.vecernji.hr/amp/vijesti/nacelnik-gun...od-5810-kuna-1160236
14.08.2024 | 10:39
dpasaric kaže:

Orkestrirani napad na političkog neprijatelja od iste one ekipe koja ga želi vidjeti mrtvog


Evo i ja se pridružujem orkestriranom napadu na Trumpa tako što ga citiram:

Elon Musk
Well, I mean, would it be accurate to say that you're supportive of legal immigration, but we obviously need to shut down illegal immigration and especially unvetted illegal immigration because, you know, and that's not the same as saying that everyone who's an illegal immigrant is bad. In fact, I think most people who are illegal immigrants are actually good, but you can't tell the difference unless there's a solid vetting of who comes across the border. Does that actually represent your position?

Donald Trump
I say it very simply. They have to come in legally. They have to be checked.
Because look, Kamala was the border czar. Now she's denying it. Everything that I do, she's saying she was strong on the border, we're gonna be strong.
Well, she doesn't have to say it. She could close it up right now. They could do things right now.
It's horrible. No tax on tips. And all of a sudden she's making a speech and saying there will be no tax on tips.
I said that months ago. And by the way, they had just the opposite. You know, they had not only tax on tips, but they hired 88,000 IRS agents.
And many of them were assigned to go get waitresses and caddies and all of this on tips. They have a policy. They had a policy that we're really gonna go after you.
And we're really harassing people horribly. And then all of a sudden for politics, she says, you know, she comes out with what I said, which I think is terrible. And I think it's also hitting them very hard.
These people are fake. Now they're also saying they did a good job on the border. We had the worst numbers in the history of the world, not of our country.
There's never been a country in history that has had a catastrophe like this. We've had, I believe, and I think you believe this too. You know, you hear 12 million, 13.
I believe it's over 20 million people came into our country. Many coming from jails, from prisons, from mental institutions, or a bigger version of that is insane asylums. And many are terrorists.
And I'll tell you what, they're coming not just from South America. They're coming from Africa. They're coming from all over the world.
They're coming from Asia. They're coming from the Middle East. They're coming from countries that are stupidly and horribly bombing Israel, October 7th.
They're coming from all over the world. And you know, you look at, it's so sad, October 7th, because it should have never happened. It's so sad when you look at Ukraine.
It should have never happened. We have a defective government. These are defective people, and they're not people that should be running it.
But where you see it the best is the border, because you have millions of people coming in a month, and then she gets up and she tries to pretend like she's gonna do something. She had three and a half years. And by the way, they have another five months that they can do something, but they won't do anything.
It's all talk. She's incompetent, and he's incompetent. And frankly, I think that she's more incompetent than he is.
And that's saying something, because he's not too good.


Uopće ga nije briga imaju li njegove rečenice neke veze s postavljenim pitanjem. Lik samo izbacuje riječi bez da one išta znače osim napada na one koji mu se ne sviđaju.
14.08.2024 | 22:27
Poanta je u slobodi govora, protivnički lobi napada Muska jer je dozvolio Trumpu da govori, dao mu je važan medijski prostor. Naravno da ih to smeta, a daleko od toga da netko tvrdi da je Trump dobar, ali ako pogledamo drugu stranu, onda ispadne da je on takav kakav jest, a to je loš, "manje zlo". I meni je to zastrašujuće.

Tamo je Kennedy jedini koliko-toliko normalan kandidat, a i on ima velike minuse.
14.08.2024 | 23:37
Poanta je u travestiji da neki bolesno bogat lik "intervjuira" predsjedničkog kandidata... WTF? Koji je uopće smisao toga?
Susjed Pero i ja imamo smislenije razgovore nakon par piva na terasi lokalnog birca.

Trump sve više zvuči kao pokoj... khm... bivši predsjednički kandidat Biden.
  • Air
  • Korisnik
  • 70
15.08.2024 | 11:41
Objašnjenje ja vidim u prirodnom procesu otupljivanju ljudskih osjećaja i misli (kojeg treba prepoznavati i izbjegavati).

To što rade Musk i Trump su promišljene igre super bogatih negativaca. Što god da izrekli pozitivno konačna posljedica i cilj njihovog djelovanja je podebljati svoje bogatstvo i moć a posljedice po čovječanstvo su isključivo negativne.

I tu sada dolaze osobe kao Davor koje u takvom zlom djelovanju traže neku svjetlu točku iz nekih osobnih razloga, primjerice: nada da će barem nešto "ispasti" pozitivno.
Davora vidim kao poziivnu osobu koja otupljuje svoje misli i osjećaje kada su u pitanju Musk i Trump.

Sa negativcima i zlom se ne pregovoara.
Negativce se ne promiče, ne daje im se medijski prostor jer ih se na taj način podržava.
Itd. itd...
... da ne dužim nepotrebno.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 43 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Tito, Anonimci (634)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO