Hvala charliexu i ribi :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hvala charliexu i ribi :)


21.06.2004 | 21:29
Eto, budući da još nisam imao prilike zahvaliti Draganu Kotarcu (tko god i gdje god bio ), činim to sada.

Naime, on i Riba su pridonijeli da moj Frankenstein napokon prodiše punim plućima pod OSX-om uz pomoć jednog PCI radeončića.

Dok gomila ljudi ovdje slini nad novim G5 beštijama, ja se sad sasvim lijepo i ugodno zabavljam i sa svojim dobrim, starim "nabrijanim" PM9600 i Falloutom pod desetkom. :>

Tenkju, tenkju veri mač.
21.06.2004 | 22:38
I hvala Davoru što je rastavio svoj G3 da isproba da li je Ribino flashanje tvog Radeončiča uspjelo!

Baš lijepo da sve radi!
22.06.2004 | 02:10
Eh, ne trebas se zahvaljivati ali bas je fino procitati ovaj post. Osvjezi mi vece posle ovog gorkog 4:2 poraza od Engleza, mada sam i sam 'bloody british' na papiru ali Hrvat u srcu (uh sta me puklo domoljublje posle par piva). Odmah posle utakmice dobih desetak SMS-ova iz UK i pakao me ceka kad se vratim tamo.

Ja inace zivim u Londonu i cesto sam na relaciji London-Split. Stari sam Makovac, jos od systema 6 i radim kao Mac Tech. Ponudio sam se dobaviti kartice posto sam procitao na forumu da je potraznja za njima i nije mi bio problem jer inace uzimam dosta hardwera. Riba je stvarno maher kad je sve uspio flashirati i osposobiti, a drago mi je da sam i njega upoznao kad je svratio u Split.

Kad smo vec kod zahvala i ja bi da se zahvalim Ribi, dpasaricu i svima ostalima koji stvorise i odrzavaju Jabucnjak. Stvarno je fino sto su nam omogucuili da se bar virtualno druzimo i razmjenjujemo iskustva, i da sve to rade volunterski i bez profita, pravi Makovci. Thanx.
22.06.2004 | 13:52
I hvala Davoru što je rastavio svoj G3 da isproba da li je Ribino flashanje tvog Radeončiča uspjelo!

No, dobro, nisam ni sumnjao da si i ti umješan u to sve.

Enivej, nisam očekivao od macovaca (sam i nisam neki ozbiljniji macovac, niti mi je posao usko vezan uz Maca (odnosno, nije uopće ), ovo mi je više hobi) baš ovakav izlazak u susret nekome posve nepoznatom, odnosno, poznatom samo preko neta.

Oduvijek sam mislio da ste nekakva zatvorena skupina ljudi, ali, eto, srećom, prevario sam se.
22.06.2004 | 17:57
Odakle ta predrasuda? Godinama se na newsima priča kako je Mac zajednica vrlo prijateljski raspoložena .
23.06.2004 | 14:36
korky, da si vidio Davorov izraz lica dok je rastavljao svoj G3, ne bi mu sad zahvaljivao
23.06.2004 | 15:15
Normalno da sam bio zabrinut jer mi je to glavni radni stroj na kojem mi je sav posao vrijedan brdo dukata. To je tim više razlog da mi se zahvali! Da mi je to neka sporedna kanta u kutu ne bih se brinuo.
23.06.2004 | 15:44
Kukavico.
Da ti se sprzila maticna (iz neznam kojeg razloga) bar bi kupio novi stroj i presipao hardove u njega, a ne i dalje trosio G3.

Ponosni vlasnik 8500.
24.06.2004 | 16:37
Charliex, bi li se dalo dogovoriti deal za radeon pci 7000 ili jos bolje 8500?

Moj beige 333 MT, naime, zudi za pantherom ...
  • eucryl
  • Posjetitelj
24.06.2004 | 21:18
Eh, kad bi ja našao nekog da mi zalemi nivu ethernet port na ibooku.. šmrc..
25.06.2004 | 03:45
RE: alen_c
"Charliex, bi li se dalo dogovoriti deal za radeon pci 7000 ili jos bolje 8500? Moj beige 333 MT, naime, zudi za pantherom ..."

Ma ne radim ti ja 'dealove' radi profita nego 'nako, prijateljski.

Javi mi se na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ako ti bas triba a nemas neku laksu i brzu soluciju, nema frke.
27.06.2004 | 14:05
Radeon 8500 nema u PCI izvedbi...ima 9200 ali on se ne moze flashati. Samo 7000 ide, no i on je sasvim dovoljan za stare strojeve.
27.06.2004 | 19:40
Da dovoljan! Quake III arena 51fps (OS X), Max Payne se veselo vrti bez stucanja (na niskim postavkama, naravno), sa VGP2 se ne skidam vec tri dana... Posto sam prestao bootati u 9ki, nekako sam prezalio Voodoo 3.
28.06.2004 | 19:38
Da dovoljan! Quake III arena 51fps (OS X), Max Payne se veselo vrti bez stucanja (na niskim postavkama, naravno)

A ostatak konfiguracije je...?
29.06.2004 | 11:17
Powermac 8500
G3 500/1MB
512MB RAM
ATA kartica + 40GB + 20GB HD
2GB SCSI HD
Original 12x Apple CD-ROM
ATI Radeon 7000 PCI
29.06.2004 | 19:07
koji si Radeon flashirao, Sapphire ili Hightech? - 32 ili 64 mb verzija?
29.06.2004 | 22:05
Sapphire, 64 MB DDR. Uskoro ce na jabucnjaku osvanuti detaljan tekst o citavom pothvatu.
30.06.2004 | 16:56
BTW, kartica mi se nekad deklarira kao 32MB, a nekad kao 64MB. Preferences u ATI CPu se ne mogu promijeniti, svaki puta moram stisnuti Detect displays da iskljuci GTF i njegove rezolucije koje monitor ne podrzava (inace mi se igrice znaju dizati u rezolucijama koje monitor ne podrzava.

Sav standardni troubleshooting je vec isproban. Savjeti?
16.07.2004 | 15:59
OK. Lagani update dok ne osvane detaljan tekst...

Nakon paljenja stroja na ekranu imam sjebani prikaz koji je identican onome kad se 64MB kartice bude iz deep sleepa (koonacno sam vidio screenshot na cubeowners). Stvari se normaliziraju nakon 3-6 restarta (cmd-ctrl-pwr) ali kartica u 90% slucajeva prijavi samo 32MB vrama (sto se osjeti u fps-ima, cak i u Marine Aquariumu padnu za 8-10).
I dalje ne mogu promjenitii postavke u ATI control panelu. Drugi user ne pomaze.

Jel' netko pokusao koristiti "Radeon 7K Small v119 Flasher" ili "Radeon 7K Small v208 Flasher"? Sa njima ne treba PC za flashanje i u sebi vec imaju smanjeni Mac ROM. ...---... ...---... ...---...
16.07.2004 | 20:19
Imam ti ja iste te ali za PC flasher...mozes pokusati i sa Mac verzijama, stvar bi trebala biti identicna.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kupus, MacSlavko, Riba, VanjusOS, Anonimci (318)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO