Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


24.08.2023 | 15:45
Ma znaš da ti tu i tamo, kad stignem i mogu, stavim palac up, ali šutim o tome baš zbog takvih maštovitih
24.08.2023 | 18:44
Bertone kaže:
Ma znaš da ti tu i tamo, kad stignem i mogu, stavim palac up, ali šutim o tome baš zbog takvih maštovitih

Neznam zašto, ali sad si me motivirao da ti dam jedan….
24.08.2023 | 18:55
Za ovo nemamo thread, a prijevozno je sredstvo pa ubacujem tu, ako je netko zainteresiran:

simpleflying.com/thai-airways-selling-6-airbus-a380s/

Cijena je zbilja povoljna!

Evo ti, Neymar!
24.08.2023 | 23:33
tino1 kaže:


Radimo kamp u Povljanama, tako da prođem tuda često. Javit ću ti se, nema problema. Je li ti isti broj mobilnog?


Je, javi se, povremeno se zaletim u Zg, ali tamo sam još barem tjedan, pa ako se ulovimo, super!
26.08.2023 | 12:18
zoranowsky kaže:
tino1 kaže:


Radimo kamp u Povljanama, tako da prođem tuda često. Javit ću ti se, nema problema. Je li ti isti broj mobilnog?


Je, javi se, povremeno se zaletim u Zg, ali tamo sam još barem tjedan, pa ako se ulovimo, super!


Mislim da bi mogao u ponedjeljak dole, pa ako si za ručak ja plaćam!
26.08.2023 | 16:14
Hej, da ne ispadne da trollamo temu, javi mi se kad si blizu svojim automobilom
Taman u utorak moram do Zg, tak da bi ponedjeljak bio super!

Čujemo se za detalje!
29.08.2023 | 10:11
Evo toliko o požarima E auta.
Svagdje gedje je E auto parkirano a desio se neki požar, odmah "baterija se zapalila"!
Imamo dva požara u kojima su zahvaćena e auta i dokazalo se da nisu ni prvi planuli a ni hranili strašne požare?


F3U_qofXEAAu82m.jpeg


F4nnq8gXsAAfJS2.jpeg
31.08.2023 | 15:24
Kome je sad toplo oko srca?



31.08.2023 | 16:15
Ako je na struju, neću ni klikat na link...
31.08.2023 | 17:18
Djuro genijalac kaže:
Ako je na struju, neću ni klikat na link...


Ma samo klikaj,... ima Maserati V6 Nettuno motor (iako koliko sam pročitao na par drugih mjesta, malo prigušen... sa 630 na 620 KS ).
31.08.2023 | 17:28
Sad sam točio nakvo gorivo na INA-i, platio ga skoro 2 € ali pisalo na onome švenglu što se stavlja 95! Pitam malu (dobra pravo!) za pultom, što je to i da nisam mislio kupiti cijel pumpu, kaže ona: neki super dupi i auto će mi bolje ić. Ali drumski razbojnici stavili veliko 95 a malim to ko nešto.
Sad su me uzeli, i neš više!
Kaže mala: nije ona kriva, njene guzonje to tako nariktali i svak sere na to. Ti stoj na strani tvojih guzonja, jer oni te plaćaju, kažem joj ja, ali pitaj ih, kako da se ponašaš kad te djeca krenu kamenicama gađati po ulici.
01.09.2023 | 02:09
Bertone kaže:
Kome je sad toplo oko srca?


Meni sigurno nije.

Ovi moji u Alfi zaista jedu govna već duže vrijeme. To više nije proizvođač automobila, nego brend za za*ebavanje svoje klijentele i vjernih ljubitelja marke. Dakle, oni zadnje desetljeće imaju jedan jedini normalni auto u proizvodnji - Giulija limuzinu. I to je to, nema ničega što normalni kupac srednjeg sloja može kupiti, nema coupea, nema čak niti Sportwagon izvedbe Giulije, a kamo li da postoji ponuda kroz tri segmenta kao nekada kada si mogao kupiti malu gradsku Alfu, pa nešto solidno i zabavno u srednjoj klasi i onda si na vrhu ponude mogao kupiti i "amiragliu" kao top model u visokoj klasi. Danas, ako želiš Alfu s nekim koliko-toliko sportskim štihom, možeš kupiti samo Giuliju za 62k € i to je to. Ako ti je spora, možeš uzeti QV model za 100.000 €. Haloooo, Zemlja, ima li koga?

Bacaju lovu na Formulu 1, a onda trljaju sol na ranu s "ajmo malo napraviti 500 komada GTA modela za ultrabogataše", "oh, to se sve prodalo prvi tjedan, evo idemo ona napraviti 500 komada GTAm modela za još bogatije...", "oh, ajmo napraviti Giuliu SWB Zagato, jedan pravi rasni coupe u duhu marke, ali bit će najveća fora ako napravimo samo jedan primjerak", "oh, 4C nećemo proizvoditi više jer se sada polovne prodaju skuplje nego nekada nove", "baš bi bilo super napraviti novu 33 Stradale, ali ajmo u samo 33 primjerka, da se poklapa s imenom modela i da je mogu kupiti samo milijarderi kolekcionari...".

Dakle oni potpuno nisu normalni. Znači "dižu image brenda", ali nemaju proizvodnju ičega, imaju jedan jedini model kao da su Lada. Strašno razočaravajuća politika i potpuno sramoćenje legendarne sportske marke; zamislite proizvođača sportskih automobila koji u ponudi nema niti jedan coupe. Dosegnuli su dno.
01.09.2023 | 07:13
Vjerojatno dioničari preferriaju ovakav pristup ako osigurava veći profit.
01.09.2023 | 07:30
Emile, nema tu profita. Manistream brand koji prodaje godišnje 70-ak tisuća auta nije održiv ni po kojem kriteriju uz prosječnu zaradu po autu od 8-9 posto. Sumnjam da imaju više, to je neki industrijski standard već godinama (svi se ubijaju da bi dosegli dvoznamenkasti iznos) nakon svega (troškovi, porezi, inputi, dobavljači itd..).
A ovo što Davor navodi i ove količine, to nije serijska proizvodnja, nego ručni rad uz eventualno angažiranje karoserista kojih je nekad u sjevernoj Italiji bilo na hrpe (Pininfarina, Ghia, Bertone, Scaglietti itd...).
Sad imaju ovaj preodjeveni crossover(čić) od PSA Tonale i to je smjer u kojem će ići. S druge strane, činjenica je (žalosna?) da auti danas više mlađu publiku u pravilu ne zanimaju, nego su im u rangu veš-mašine (odradi posao, dok radi, radi, kad krepa, daš ju ciganima da ju otpeljaju) i onda brand koji ima forte na emocijama ima još teži posao da dođe do kupaca, jer su kroz povijest u pravilu sve svoje mušice i nedostatke (neki to zovu šarmom) kompenzirali emotivnim komponentama (zvuk motora, preciznost ovjes itd), a to danas više nije bitno.
Kad jedan Ferrari napravi SUV, onda znaš koliko je sati što se tiče svega...
Davore, kupi ti jednu 156-icu dok ih još ima (iako su iščezle s cesta) i restauriraj ju. Po mogućnosti benzinsku, 2.0 TS ili 2.5 V6. Bit će ti jako drago za 5 godina...
01.09.2023 | 09:01
S druge strane, činjenica je (žalosna?) da auti danas više mlađu publiku u pravilu ne zanimaju, nego su im u rangu veš-mašine


To je točno, a, ako mene pitaš, nije ni čudno. Sama autoindustrija je za to barem djelomično "zaslužna". A puno veze ima i smjer u kojem ide razvoj prometne infrastrukture i regulacije. Ne znam koliko bi se moglo naći ljudi koji bi rekli da uživaju u vožnji autocestom. Osobito u jednoj Njemačkoj. To je sve na razini konfekcije. Pa što će ti onda auto "s dušom"? Postaje puno važnije imati adaptivni tempomat i što veći touch screen, nego išta što se tiče voznih osobina.

Ja se prvi ne bih više nikad odvezao autom u Zagreb da postoji suvisla željeznička pruga i brza poslovna linija. Taksi + vlak, spavanje, kavica, mailovi, prst u uho.
01.09.2023 | 13:38
smayoo kaže:
A puno veze ima i smjer u kojem ide razvoj prometne infrastrukture i regulacije.


Apsolutno se slažem. Nekad ti je po D1 trebao autos minimum 150 KS ako si htio nekud stići u neko razumno vrijeme (da bi na relativno kratkom potezu stigao obaviti pretjecanje). Sad ideš po A1, dosta ti je 100 KS, tempomat i 130 km/h i vozi. Da ne spominjem koliko je ravnih štrafta na D1 na kojima se nekad smjelo preticat sad pofarbano u punu, ili čak dvostruku punu liniju....
01.09.2023 | 14:01
Za D1 ti je danas dovoljno (da ne kažem preporučljivo) imati auto od 60-70 KS jer ima toliko kamera da ako malo i lizneš gas doma dobiješ za mjesec-dva čestitku da si vozio brže od dozvoljenog
01.09.2023 | 14:16
To s punom crtom na ravom potezu je zbog bočnih prometnica ili dvorišta odakle se auti uključuju u promet. Dolaziš sa sporedne ceste, skrećeš desno, provjeravaš sa svoje lijeve strane, nema nikog, smotaš desni, dodaš gas i spiči te lik koji sa 100+ km/h nekog pretječe.
01.09.2023 | 16:40
offtopic post prebačen u temu humor
03.09.2023 | 13:11
Djuro genijalac kaže:
Davore, kupi ti jednu 156-icu dok ih još ima (iako su iščezle s cesta) i restauriraj ju. Po mogućnosti benzinsku, 2.0 TS ili 2.5 V6. Bit će ti jako drago za 5 godina...


Imao sam dvije, sjajni auti, prvu sam prodao s 214.500 km, a drugu s 306.230 km, ova zadnja je sada blizu 400.000 km kod poznanika. Kupio bih jednu i sredio je da imam dvorište i mogu negdje držati sve te Alfe, ali kod mene u kvartu je najveća noćna mora parkiranje, već s tri auta imam velik problem.
04.09.2023 | 19:39
Bertone kaže:
Za D1 ti je danas dovoljno (da ne kažem preporučljivo) imati auto od 60-70 KS jer ima toliko kamera da ako malo i lizneš gas doma dobiješ za mjesec-dva čestitku da si vozio brže od dozvoljenog


Jel tih 60-70 KS vrijedi za motore?
04.09.2023 | 19:43
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Davore, kupi ti jednu 156-icu dok ih još ima (iako su iščezle s cesta) i restauriraj ju. Po mogućnosti benzinsku, 2.0 TS ili 2.5 V6. Bit će ti jako drago za 5 godina...


Imao sam dvije, sjajni auti, prvu sam prodao s 214.500 km, a drugu s 306.230 km, ova zadnja je sada blizu 400.000 km kod poznanika. Kupio bih jednu i sredio je da imam dvorište i mogu negdje držati sve te Alfe, ali kod mene u kvartu je najveća noćna mora parkiranje, već s tri auta imam velik problem.


Mi u Zg muku mučimo sa dva. A još kad ti gosti dolaze…… .
04.09.2023 | 20:30
JOHN kaže:
Bertone kaže:
Za D1 ti je danas dovoljno (da ne kažem preporučljivo) imati auto od 60-70 KS jer ima toliko kamera da ako malo i lizneš gas doma dobiješ za mjesec-dva čestitku da si vozio brže od dozvoljenog


Jel tih 60-70 KS vrijedi za motore?


Za motor ti je dosta i 35 KS ak nemaš puno prtljage i bolju polovicu iza sebe

Usput, čestitke na Hondi
04.09.2023 | 21:42
Fala, još se upoznajemo. Otkrivam novi svijet!
05.09.2023 | 16:05
JOHN kaže:
Fala, još se upoznajemo. Otkrivam novi svijet!


Gotov si, već govoriš o motoru kao članu obitelji ... a tako to krene, ne brini
06.09.2023 | 09:08
Misliš?
21.09.2023 | 13:59
Snimka on line radionice "MOŽEMO" od od 21. lipnja 2022. na temu "Kako do manjih prometnih gužvi u Zagrebu". Znam da traje skoro dva sata ali ovo je super i sad je jasnije zašto su u ZG od kad je "MOŽEMO" došao na vlast, prometni kolapsi sve veći i duži



EDIT:
Predavanje traje oko sat vremena pa na oko 1,15 počinje rasprava i "ideje"
27.10.2023 | 20:23
Postoji li neko efikasno rješenje protiv kuna u haubi (pomoću videonadzora sam ju uvatio na djelu)? Koliko su efikasni sprejevi ili ultrazvučni uređaji? Prošlu noć mi je napravila dar-mar s izolacijom u haubi, a vjerojatno je za desert prožvakala i nešto kablovine jer me dočekala servisna oznaka na instrument ploči. Već godinama ih srećem kako šeću naokolo kuće, ali uglavnom za vrijeme ljetnih, toplijih dana.
27.10.2023 | 20:35
Nemam ti baš ništa za savjetovat osim garaže. Imao sam jedno slično iskustvo kad su mi raščerupale zvučnu izolaciju ispod haube. Auto je bio nov novcat, star ni mjesec dana. Kasko je riješio.
A i moguće da su bili miševi ili štakori
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 23 sati
  • Borisone: E da, jučer potiho predstavljen novi iPad mini
  • Borisone: Bertone, PC je test razumijevanja. Ako je pitanje koji Mac koristitie, a odabereš PC, znači da ne čitaš pažljivo :-)
  • Zdravac: Ja sam očekivao da će biti nas više sa Macbook Air M
  • IgorD: Ja koristim 7 od 14, najbolje da ne diram ništa u anketi ;)
  • drlovric: Najvise nas ima Macbook Pro sa M procesorima. Iznenadjen sam iskreno, ali veliki umovi valjda slicno razmisljaju :D
  • Piko: ups, ..... tipfeler ... ali čak je o cool ovako ;)
  • Piko: M kao Mototola 680x0 :) ....
  • Bertone: ... iako bi ispravnije bilo Intel PC, AMD PC ili ARM PC ;)
  • Bertone: Anketa je diskriminirajuća jer se pod PC hardver navodi samo Windows PC, a ne i Linux PC pa molim ispraviti na Windows/Linux PC :D
  • Yonkis: Ajmo ispočetka sa anketom. :)
  • ZeljkoB: Anketa bi trebala biti multiple choice, osim ako se ne misli sto koristim upravo sada :)
  • Tito: S obzirom na broj glasova... 4 korisnika. Nije neka brojka.
  • drpongrac23: Iznenađuje me u anketi veliki udio Mac Studio korisnika
  • Gjuroo: Ankete na Jabučnjaku su mi oduvijek omiljeni dio. To je dio gdje netko zbilja želi čuti tvoje mišljenje :)
  • Bertone: Bio sam brzoplet i krivo kliknuo,... što sad?
  • Borisone: Nevalja jer je isključiva (samo jedan od ponuđenih izbora).
  • drpongrac23: Napokon nova anketa, nakon 100 godina, ali je zato izvrsna!!!!
  • Zdravac: a možda je car play jedinica bolja opcija
  • Zdravac: trajanje baterije nije bitno, biti će spojen sa punjačem
  • Zdravac: Ima li netko iPad mini viška da mu bezveze stoji? Trebao bih nešto da montiram na motor za navigaciju i da radi continuity funkcija
  • moragd: Mislio sam na atv plus.
  • moragd: Atv sa hrvatskim acountom? Imal neko info jel ce to raditi?
  • dpasaric: Nova anekta! :)
  • Kloba: Vidio sam to jutros. Reko neću staviti tu ako ispadne patka. Ipak, čini se da je ok izvor. Tko zna tko će završiti na giljotini zbog ovoga. Sjetćamo se pijanog vlasnika testnoga iPhonea 4 i kako je Jobs poslije tužo Gizmodo
  • kupus: Novi mb pro s m4 leakan [link]
  • Borisone: To je samo za fizičke osobe.
  • m@xym: Odnedavno znači prije par mjeseci. Ne pratim redovito njihove stranice, ali ne sjećam se da sam prošle godine to vidio. Radi se u njihovom "Easy upgrade" programu: [link]
  • Borisone: Ne tnam što je "odnedavno" ali u ožujku su mi javili da nude samo leasing preko Grenke.
  • m@xym: Borisone, to odnedavno nudi istyle.hr za Apple Watch, iPhone i Mac računala
  • kupus: tj ovaj [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: evo borisone
  • Zdravac: Nisan sad isao provjeriti, ali zar nije Sancta Domenica iz ZG nudila?
  • Borisone: Za pravne osobe, a ne za fizičke osobe.
  • Borisone: Nudi li neka tvrtka u HR najam Mac računala? Nešto tipa mjesečno plaćanje, po isteku 2 ili 3 godine zamjena novim uz produženje ugovora.
  • marioart: photoshop za 89€, cijeli CC 430, paralels 60... hrpa nekih antivirusa... ja gledam na DE, mozda na US ima vise :) ... airpods pro 225€...
  • drlovric: Imal jos kakvih dobrih dealova za software, usluge i sl?
  • marioart: da se nadovezem... kako su sad Prime Days na Amazonu, moze se uzeti Family M365 na 15mj za 53€ ... ako nekome eventualno treba :)
  • smayoo: I ja kažem! :)
  • zoranowsky: Libre office FTW!
  • drlovric: Meni je jedna dobra dusa ovdje na Jabucnjaku poklonila MS Office. Neka bulk licenca je bila u pitanju, mislim nesto vezano za obrazovne ustanove. Radi godinama. Sad gledam ovu novu 2024. Skoro su pa identicne. Uopce ne znam niti sto je tu novoga :)
  • Borisone: Microsoft 365 Family (za 6 korisnika) je oko 60 eur kada je na akciji. A često je. Kupiš par komada i miran si par godina.
  • Zdravac: 150 € je ravno 2 godine pretplate na office 365, vjerujem da je to bolja opcija
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

MacSlavko, Mislav2222, temeljnik, Anonimci (332)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO