Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


28.09.2024 | 17:28
Bertone kaže:
Opet si vozio angažirano , da nisi bilo bi to pola litre - litru manje


U tih 700 km me nitko nije pretekao, pa to računam kao "angažirano".
28.09.2024 | 17:40
Kojom si to rutom išao? Pretpostavljam - jadranskom magistralom do Masleničkog mosta, a dalje?
28.09.2024 | 18:51
smayoo kaže:
Kojom si to rutom išao? Pretpostavljam - jadranskom magistralom do Masleničkog mosta, a dalje?


Sve jadranskom magistralom uz obalu, uvijek sam na "avoid tolls", gomila je kamera svuda, treba paziti.
28.09.2024 | 21:29
Onda je angažirano bilo pridržavanje ograničenja brzine...
29.09.2024 | 11:03
Djuro genijalac kaže:
Ja već godinama koristim samo Goodyear (Efficient grip performance, Ultra Grip 9, Eagle F1 assymetric 6). Gume su odlične po kiši, dovoljno dugo (po)traju i vrlo dobre po suhom. Precizne na volanu, na kočenju vrlo solidne.


Trebam uzeti zimske gume za auto, 205/55 R19 i gledanjem što se nudi sam suzio izbor na:
• Goodyear UG Performance
• Pirelli Cinturato Winter 2
• Michelin Alpin 7
• Continental Wintercontact

Realno blage veze nemam kakve su gume, ali bitno mi je da traju i imaju dobar grip. Ima netko ideju kakve su dotične (cijena im je tu negdje svima), ili neki test usporedni negdje?
29.09.2024 | 11:30
Back oko na ADAC test za zimu 2024

www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattun...erreifen/205-55-r16/
29.09.2024 | 12:36
Vanjuška kaže:
... Ima netko ideju kakve su dotične (cijena im je tu negdje svima), ili neki test usporedni negdje?


Godinama sam za zimske kupovao Savu Eskimo (za snijeg super) no onda sam završio na mokroj cesti svojim prednjim branikom ispod zadnjeg branika Renault Kangooa koji je bezrazložno zakočio ko sivonja pa sam uzeo Dunlop Winter Sport po preporuci kolege s posla i bilo je dobro dvije zime no treću sam zaglavio u podvožnjaku na Selskoj prije ulice Prilaz baruna Filipovića jer se auto nije htio popeti po 5 cm poluugaženog snijega (ok, izvukao sam se na kraju, ali u rikverc) i onda sam prešao na Conti TS i vozim ga već godinama, je skup ali za mokro i ono malo snijega što padne zadnjih par godina je odličan.
29.09.2024 | 16:25
Za zimske nema bolje od Michelin Alpin, skupe, ali dobre, po preporuci snježnih znalaca iz mog kruga koji ih koriste na performance autima, svake zime ista tema i svaki put se oni slože da imaju najbolje iskustvo s njima.
29.09.2024 | 17:03
Svaki Goodyear Ultragrip je vrhunska guma. Od UG5 preko UG6 itd... Po pitanju zimskih guma zbilja mislim da je velika trojka Michelin, Goodyear i Continental. Kaj god kupiš, nećeš pogriješiti
29.09.2024 | 17:32
Nego, Davore, ovo je jedrenje... Nadrealno natjecanje, ako se mene pita.

29.09.2024 | 17:41
Baš gledam koje brzine postiže, "...40 knots upwind and 50 knots downwind..."
29.09.2024 | 18:33
zoranowsky kaže:
Baš gledam koje brzine postiže, "...40 knots upwind and 50 knots downwind..."


Ali nisi objavii ključan podatak: wind speed 22 kts! Uzgon jedra je nevjerojatan. Ovo mi je novi technocrush
29.09.2024 | 19:43
Fala Željko i ostali, što se mora nije teško
29.09.2024 | 20:53
Djuro genijalac kaže:
Nego, Davore, ovo je jedrenje... Nadrealno natjecanje, ako se mene pita.


Ovi ludo piče! Mi smo imali vjetar 20 čvorova i sami išli 10 čvorova i na sreću došli u luku prije pravih orkanskih naleta. No, da ne skrenemo s teme, Alfa Romeo je uvijek imao dobre jedrilice:

29.09.2024 | 22:59
Maloprije naletio na ovo pa nek netko veli da su rally vozači preplaćeni.
30.09.2024 | 06:40
Da, u subotu i nedjelju u Čileu bila magl(uštin)a.. Strašno za gledati
30.09.2024 | 19:18
Blagi užas. No, i neki vozači šlepera tako voze po snijegu i magli. Pitao sam profesionalaca kako to izvode, kako vide? Rekao mi je: "Ne vide, idu na pamćenje i sreću, a dovoljno su veliki da ne izvuku deblji kraj ako dođe do sudara."
01.10.2024 | 11:10
Je. Pa onda vi "auto entuzijasti" meni grintajte kako ne valja autonomna vožnja. Staviš tri radara naprijed, tri straga i po tri sa svake strane i pustiš kompjuter da upravlja šleperom. Da je najgušća magla, radar vidi sve, a kompjuter reagira na primljene signale u manje od jedne milisekunde.
01.10.2024 | 14:52
I onda je svizac zamotao čokoladu...
01.10.2024 | 16:53
Onog časa kad to bude zakonski omogućeno, svi ćemo se uvjeriti, pad broja prometnih nesreća u kojima sudjeluju tegljači bit će barem proporcionalan porastu udjela autonomnih kamiona u prometu.
02.10.2024 | 14:11
Vanjuška kaže:
Fala Željko i ostali, što se mora nije teško


Evo ti test guma od ADAC-a. www.adac.de/news/winterreifen-test-2024/
02.10.2024 | 18:43
Djuro genijalac kaže:
Vanjuška kaže:
Fala Željko i ostali, što se mora nije teško


Evo ti test guma od ADAC-a. www.adac.de/news/winterreifen-test-2024/


Hvala ti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 5 minuta
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)
  • Yonkis: Dostupan 18.0.1 i za sve ostale apple uređaje (sat, iPad..)
  • zoranowsky: Thx!
  • dpasaric: Ugodno iznenađenje! :)
  • smayoo: Mašala. Zapratih vas na Spotifyu. :)
  • zoranowsky: [link]
  • zoranowsky: Ako netko želi link za download, pošaljite mi pm.
  • zoranowsky: [link]
  • zoranowsky: Da se i ja malo pohvalim, friško je izašao treći album Twistersa
  • mbp2009: Da, T9 napokon
  • Zdravac: KOOONAČNOO!
  • Zdravac: Jel ste skužili novost u iOS 18 kod poziva (dial pad)?!!
  • drlovric: Ja ne ocekujem bas puno od Apple AI a radim na engleskom. Širi je i danas dan prilicno poglupa :)
  • Yonkis: aha, ovo; [link]
  • mbp2009: 15.1 beta je otvorila AI u EU
  • mbp2009: MacOS
  • Yonkis: mbp2000 to imaš US App Store ID? I misliš na iOS 18.1 beta?
  • mbp2009: Testira itko 15.1? Ja testiram, ali ovaj AI Siri ne razumije baš previše, niti mi je dostupan u drugim aplikacijama kao npr Mail
  • Yonkis: Matija klc ako ga nosiš u iStyle onda ovo [link] a u tekstu im nedostaje ovaj link [link]
  • songoku: Ako oces zadrzati garanciju, u ovlastenom servisu ce ti zamijeniti cijeli sat (dobit ces najvjerojatnije refurbished) za mislim €350, tj. ovisi o modelu, to je za series 9, nisi rekao koji sat imas
  • songoku: @Matija nema originala, Apple ne mijenja nista na satu, samo ti zamijene cijeli uredja. Samo ekran se moze zamijeniti, ali ne u ovlastenom servisu, i time uvijek gubis garanciju
  • Matija klc: Decki, trebam popraviti staklo na watchu. Razbilo se. Gdje predlazete? Ima li samo istyle original i da ne gubim garanciju? Hvala
  • Yonkis: Reset ili reboot/restart?
  • big_mac: Napravio reset rutera ali nije pomoglo.
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO