Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


19.07.2024 | 22:39
IgorD kaže:
Tako i sad, veli da je WEF planirao hakerske napade jer su vjerojatno negdje napisali da treba ojačati cyber security. Uvrnuta logika koja može dokazati što ti god padne na pamet.


Da, da, "uvrnuta logika", samo što na kraju čudesno ispadnem u pravu, pa se onda zapitaj koji dio jednadžbe ti ne vidiš.
19.07.2024 | 22:59
tino1 kaže:
Samo malo, to ti kažeš da su ovi (koji po tebi jašu žešću zavjera) tako glupi da onda ovo zajebu pravo diletantski? I onda to priznaju sami?
Ono: "mi smo zajebali, pogledajte još na stranice WEF-a tako da odmah možete optužiti i njih. A osim toga svi mi pišamo u lavabo!" Ti si stvarno smiješan!


Dobro Tino kako čovjek tvojeg iskustva može biti toliko naivan kada su ovakve teme u igri?

Evo, idem još jednom:

1) CrowdStrike je još jedna BlackRock/Vanguard platforma (ili je bolje reći alat) koji WEF lobi ima u svom "švicarskom nožiću" i koji je potpuno potrošan, slično kao što je bio FTX njihovog miljenika Sama Bankman-Frieda kada je trebalo zdrmati tržište kriptovaluta da naprave mjesta za CBDC. Imaju još takvih "kulisa" firmi (pogledaj kako je nastala Moderna, isto vrlo mutna geneza koja uključuje troslovne agencije). Znači takve kompanije nisu iskrene, njih vode od BlackRocka postavljeni ljudi i samo dobro glume da rade ono što rade.

2) Nije ih briga za gubitak ili bankrot CrowdStrikea jer je prva iduća zamjena za taj softver opet neka njihova firma, pa novac neće izgubiti, samo se seli na drugi kanal. Njima je bitna kontrola, ovo im je bio test što sve mogu polomiti kada zatreba. Sjetimo se Twittera u vrijeme dok je bio u vlasništvu BlackRocka/Vanguardea - totalno ih nije bilo briga za milijunske dnevne gubitke, to im je bio "redovni trošak" da imaju kontrolu i nad tom društvenom mrežom. Čak se nisu niti trudili to popraviti, troškovi su im bili prihvatljivi.

3) Napraviti softver za zaštitu sustava od napada koji je sam tako koncipiran da ima direktan pristup kernelu i da izvodi OTA update koji se odmah aplicira je zlonamjerno. Ne, to ne može biti nesposobnost, ljudi koji pišu softvere te razine nisu glupi i nesposobni, naređeno im je da to tako radi i da se tim putem može srušiti sustav (uz prigodnu ispriku da se radilo u bugu).

4) Spojili su korisno s korisnim - ionako im je to bilo u planu ("teoretičari zavjera" koji čitaju WEF agendu to znaju odavno i pričalo se o tome sto puta) kao test i prilika za senzibiliziranje javnosti na tvrđu kontrolu interneta, a istovremenu su mogli maknuti fokus s Bidena i istrage atentata na Trumpa.

I sve je savršeno logično, koji dio tebi tu ne štima?
19.07.2024 | 23:07
I evo naš James Bond superzlikovac o cybernapadu u punom sjaju:



Između redova je sve jasno, a tko misli da je sve to slučajno, a Klaus je stara dobričina koji želi nama dobro, neka pročita WEF materijale i kuda njihova agenda "velikog reseta" vodi i kako bi izgledao njihov svijet potpune kontrole digitalne komunikacije (naravno kontrole nas - modernih kmetova, a od strane njih - globalne elite).
19.07.2024 | 23:28
dpasaric kaže:
I evo naš James Bond superzlikovac o cybernapadu u punom sjaju:



Između redova je sve jasno, a tko misli da je sve to slučajno, a Klaus je stara dobričina koji želi nama dobro, neka pročita WEF materijale i kuda njihova agenda "velikog reseta" vodi i kako bi izgledao njihov svijet potpune kontrole digitalne komunikacije (naravno kontrole nas - modernih kmetova, a od strane njih - globalne elite).


This!

I do sada si stavljao stvari koje kažu A kao dokaz za B ali mislim da jo ovo top. Sad si nadmašio sam sebe i ja nemam što reći osim da Dua Lipa u svojim pjesmama poziva na Bombardiranje Kvarnera i Rijeke.
19.07.2024 | 23:44
Meni je sasvim razumljivo da ti ne možeš spojiti konce jer te ništa od toga nije iskreno zanimalo, nisi čitao i pratio što WEF zastupa i kakvi su im planovi. I onda ti sve izgleda kao "teorija zavjere". No, kada sve to znaš unaprijed, onda preostaje tek "teorija slučajnosti".

Tebi i većini to izgleda čudno i nategnutno jer se gleda tek fragment svega. Da te to stvarno zanima pročitao bi njegovu knjigu, pogledao sve za što se Klaus Schwab zalaže, koji plan ima s "Velikim resetom" i što su sve naveli u agendi do 2030. godine.

I onda možeš samo zaključiti: "Ok, ovi sve rade po planu i dosta im dobro ide."
19.07.2024 | 23:47
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Samo malo, to ti kažeš da su ovi (koji po tebi jašu žešću zavjera) tako glupi da onda ovo zajebu pravo diletantski? I onda to priznaju sami?
Ono: "mi smo zajebali, pogledajte još na stranice WEF-a tako da odmah možete optužiti i njih. A osim toga svi mi pišamo u lavabo!" Ti si stvarno smiješan!


Dobro Tino kako čovjek tvojeg iskustva može biti toliko naivan kada su ovakve teme u igri?

Evo, idem još jednom:

1) CrowdStrike je još jedna BlackRock/Vanguard platforma (ili je bolje reći alat) koji WEF lobi ima u svom "švicarskom nožiću" i koji je potpuno potrošan, slično kao što je bio FTX njihovog miljenika Sama Bankman-Frieda kada je trebalo zdrmati tržište kriptovaluta da naprave mjesta za CBDC. Imaju još takvih "kulisa" firmi (pogledaj kako je nastala Moderna, isto vrlo mutna geneza koja uključuje troslovne agencije). Znači takve kompanije nisu iskrene, njih vode od BlackRocka postavljeni ljudi i samo dobro glume da rade ono što rade.

2) Nije ih briga za gubitak ili bankrot CrowdStrikea jer je prva iduća zamjena za taj softver opet neka njihova firma, pa novac neće izgubiti, samo se seli na drugi kanal. Njima je bitna kontrola, ovo im je bio test što sve mogu polomiti kada zatreba. Sjetimo se Twittera u vrijeme dok je bio u vlasništvu BlackRocka/Vanguardea - totalno ih nije bilo briga za milijunske dnevne gubitke, to im je bio "redovni trošak" da imaju kontrolu i nad tom društvenom mrežom. Čak se nisu niti trudili to popraviti, troškovi su im bili prihvatljivi.

3) Napraviti softver za zaštitu sustava od napada koji je sam tako koncipiran da ima direktan pristup kernelu i da izvodi OTA update koji se odmah aplicira je zlonamjerno. Ne, to ne može biti nesposobnost, ljudi koji pišu softvere te razine nisu glupi i nesposobni, naređeno im je da to tako radi i da se tim putem može srušiti sustav (uz prigodnu ispriku da se radilo u bugu).

4) Spojili su korisno s korisnim - ionako im je to bilo u planu ("teoretičari zavjera" koji čitaju WEF agendu to znaju odavno i pričalo se o tome sto puta) kao test i prilika za senzibiliziranje javnosti na tvrđu kontrolu interneta, a istovremenu su mogli maknuti fokus s Bidena i istrage atentata na Trumpa.

I sve je savršeno logično, koji dio tebi tu ne štima?


Evo neka je ovo sve točno, imam dva pitanja.

Kako će nam u svemu tome pomoći Rusija, na koji način. Može opširniji elaborat da se osvjestimo.

Drugo ako se želiti maknuti fokus s kak tu kažeš atentata na Trumpa, zašto nam taj isti ne pokaže svoje uho i medicinsku dokumentaciju, iza tog čina. Jako jednostavno, pokaži uho i sve teorije zavjere padaju u vodu...mislim naše, ne tvoje Davore.
20.07.2024 | 00:11
cariblanco kaže:
Evo neka je ovo sve točno, imam dva pitanja.

Kako će nam u svemu tome pomoći Rusija, na koji način. Može opširniji elaborat da se osvjestimo.

Drugo ako se želiti maknuti fokus s kak tu kažeš atentata na Trumpa, zašto nam taj isti ne pokaže svoje uho i medicinsku dokumentaciju, iza tog čina. Jako jednostavno, pokaži uho i sve teorije zavjere padaju u vodu...mislim naše, ne tvoje Davore.


1) Nikako nam neće pomoći Rusija, može nam samo odmoći tako što ovakvi incidenti pokazuju što je kod nas na zapadu ranjivo, a što nije, pa u slučaju nekog općeg rata mogu lakše planirati napade tog tipa.

2) Ne znam, ali to će brzo razjasniti samo od sebe jer ne može nositi flaster u nedogled. Također, kako se provodi istraga, to je sigurno dio protokola, provjeriti ozlijedu, medicinsku dokumentaciju, složiti balistički izvještaj.

Ne volim Trumpa nimalo, ali da je manje zlo od Bidenove ekipe, to sigurno.
20.07.2024 | 03:38
Dobro Tino kako čovjek tvojeg iskustva može biti toliko naivan kada su ovakve teme u igri?


Jer ne vjerujem u Babaroge.
20.07.2024 | 09:04
dpasaric kaže:
I onda možeš samo zaključiti: "Ok, ovi sve rade po planu i dosta im dobro ide."


Ok, za volju razgovora, recimo da si u pravu 100 posto. Što ti činiš da se stanje promijeni tj. da se sve to ne dogodi?
20.07.2024 | 10:32
Napraviti softver za zaštitu sustava od napada koji je sam tako koncipiran da ima direktan pristup kernelu i da izvodi OTA update koji se odmah aplicira je zlonamjerno.


Nema ničeg zlonamjernog u principu rada antivirusnog softvera koji je koncipiran tako da može ukloniti sigurnosni problem što je prije moguće, i bez obzira koliko duboko je infiltriran u OS.

BTW CEO CrowdStrike-a zove se Dmitri Alperovitch, rođeni Moskovljanin.

Još jedna slučajnost?!
20.07.2024 | 12:36
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
I onda možeš samo zaključiti: "Ok, ovi sve rade po planu i dosta im dobro ide."


Ok, za volju razgovora, recimo da si u pravu 100 posto. Što ti činiš da se stanje promijeni tj. da se sve to ne dogodi?


Sve što mogu:

1) Informiram ljude oko sebe o onome što znam i što sam polovio da ima smisla i da se do sada pokazalo kao istina.

2) Indirektno informiram ljude putem rasprava na forumu (neki uži krug vas ovdje, ali i to je nešto) i dio tema aktualiziram na Twitteru, evo nedavno sam "digao frku" ono one točke 28. koje je trebala biti izglasana u EU parlamentu, javili su i neki naši političari (valjda još ima takvih kojima je stalo) i zapanjilo me da POJMA NEMAJU što se kuhalo. Već to što sada znaju je barem neki uspjeh, mada su se mnogi pokazali kao bijedni poltroni koji samo čuvaju svoje dupe.

3) Izlazim na izbore i dajem šansu onima koji razumiju problem u nadi će nas teže pregaziti ako razumijemo situaciju i suprotstavimo se takvom novom poretku u kojem bismo mi završili kao strogo kontrolirana kasta na dnu, a razni lobiji okupljeni oko WEF-a u Davosu bi vodili svijet po svojim pravilima - koja BTW za njih ne važe.

Kako je netko nedavno lijepo zaključio - ovo nije sukob lijevo/desno, ovo je sukob vladajućih protiv svojih građana. Podjela lijevo/desno je tek kulisa, cijelo forsiranje LGBTQVGAHDMI+ pokreta, "woke" i DEI politike, abortus da/ne, sve je to samo dimna zavjesa oko koje može nastati polarizacija lijevo/desno, ali to njima nije bitno, to je zabava za narod dok on rade na svom Velikom resetu koji njima donosi još veće bogatstvo i potpunu kontrolu nad nama, urbanim kmetovima.

Sumnjam da je itko od vas ovdje dao glas za nešto od ovoga:

- Neizabranu WEF elitu koja slaže planove za čovječanstvo (Klaus Schwab, Bill Gates, Tony Blair...)
- WHO ugovore kojima bi države predale svoj javnozdravstveni suverenitet Gatesu i big pharmi
- EU nadzor i cenzura svega on-line
- covid putovnice
- lockdowni
- Digital ID kao objedinjeni način potpune kontrole građana
- digitalna valuta CBDC za potpunu kontrolu potrošnje i ucjenu "neposlušnih" građana
- stalno korporativno lobiranje, tj. korupcija političara koji pogoduju korporacijama
- "Net zero" politika koja nije iskrena, nego kulisa za dalje korporativno bogaćenje i kontrolu građana
- milijarde našeg poreznog novca utrošene na ratove

A to se sve odvija, dio je ostvaren, dio je jasno najavljen u planovima i samo gledam kako lijepo idu sve dalje, točku po točku.
20.07.2024 | 17:30
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
I onda možeš samo zaključiti: "Ok, ovi sve rade po planu i dosta im dobro ide."


Ok, za volju razgovora, recimo da si u pravu 100 posto. Što ti činiš da se stanje promijeni tj. da se sve to ne dogodi?


Sve što mogu:

1) Informiram ljude oko sebe o onome što znam i što sam polovio da ima smisla i da se do sada pokazalo kao istina.


S kojim konačnim ciljem?
20.07.2024 | 20:14
Tema se pretvorila u apstraktno paranoicnu epizodu globalnih zavjera

Sve ovo sto Davor prica pokusavam da vizualiziram. Sta ja tu vidim?

Desetak starijih ljudi sa stotinama milijardi kesa se zatvori u neku prostoriju i planiraju globalne urote i zavjere da zarade jos vise para. Da sve svjetske pare uzmu za sebe i da umru sa sto vise nula. Ekrani svjetle a oni gledaju u Excel tablice osjecajuci se blazenim

Zanimaju se ljudi po stare dane. Cisto da se zaboravi masnoca, trigliceridi, da erekcije vise nisu kao ranije i sl.

Meni to nema ni smisla ni logike. Sta je konacni cilj? Sustina? Motiv?

Ja da imam 1 milijardu ili 10 ili 100. Isto bih zivio. Novac nakon neke cifre vise ne pravi nikakvu opipljivu razliku. Vec imas sve sto zelis. Normalan covjek zeli bit sretan i zivjeti dovoljno dugo da sto vise toga stecenog uspije potrositi dok je ziv.

Ja bih imao svoje najbolje vinograde, najbolju zesticu, tvornicu svojih Viagri (za nedaj Boze), mali laboratorij za najkvalitetnije psiho aktivne supstance, organsku hranu na svojim pasnjacima i sl...

Pucao bi mi K i za GDP i za grafovima, i za chipovima, i za urotama, i za kontrolom ljudima, i za vlasti, i za zakonima, i za globalnim postotcima.

Odoh koji tjedan jahtom u nepoznato a vi gledajte u Excel tablice ako vas veseli
20.07.2024 | 20:29
Djuro genijalac kaže:
S kojim konačnim ciljem?


S ciljem da nam društvo bude istinska demokracija, da političari služe nama, a ne obrnuto. Da odgovaraju nama, građanima, da rade u našem interesu, a ne u interesu korporacija koje ih podmićuju. Dovoljno ih bogato plaćamo da bi im to trebalo biti dovoljno.

I ne, ne mora to biti savršeno, uvijek će biti i korupcije i muljanja, ali do koje smo razine sada došli postaje opasno problematično. Ovo je poput Blade Runner/Aliens scenarija distopije u kojem svijetom vlada desetak korporacija, tj. lobija, gdje su političari tek njihove marionete i da je cijeli sustav izbora i navodne "demokracije" tek kulisa.

I zato informiran čovjek, pogotovo onaj kome daš tek incijalne tragove, a onda on sam zaključi ostalo, jest onaj građanin koji može donositi informirane oduke. I ne, nisam bez nade, kada imamo dovoljnu masu ljudi koji jasno vide prevaru, može se utjecati na negativno ponašanje - sjetimo se samo referenduma za ukidanje pandemijskog Stožera.

A koliko je koruptivna hobotnica duboko zahvatila cijelu EU nam govori to da su ponovo izabrali Ursulu kao predsjednicu! A žena je za zatvor, a ne da predsjeda cijelom Europom. I nakon što je smijenjena u Njemačkoj s mjesta ministrice obrane radi korupcije, isti taj kriminalni WEF lobi ju je postavio na ovu poziciju. I sada nakon što je i sud rekao da je ona u krivu i da je pogodovala i da je zapravo cijela nabava cjepiva bila kriminalna, opet ona dobiva dovoljno glasova. Znači trulo do kraja.

I ako sve to ignoriramo i na sve to okrećemo glavu, samo će nam biti sve gore i gore.
20.07.2024 | 23:09
drlovric kaže:
Tema se pretvorila u apstraktno paranoicnu epizodu globalnih zavjera


To je točno samo u slučaju da nisu podlegao utjecaju propagande koju šire pobornici teorija zavjere.

Ali, ako jesi, onda se to zove "razmišljati svojom glavom".
20.07.2024 | 23:41
ako je sve to tacno sto Davor pominje, ja onda polazem nade u kineske trijade, japanske jakuze i ruske oligarhe - izgleda se oni jedini ne uklapaju onu agendu - WEF, Bil Gejts, Klaus Svab, Toni Bler i ostala ekipa.
20.07.2024 | 23:53
m@xym kaže:
drlovric kaže:
Tema se pretvorila u apstraktno paranoicnu epizodu globalnih zavjera


To je točno samo u slučaju da nisu podlegao utjecaju propagande koju šire pobornici teorija zavjere.

Ali, ako jesi, onda se to zove "razmišljati svojom glavom".


Dva su scenarija:

1) nešto je "teorija zavjere", naravno, pokaže se krivo i svi se smijemo,

2) pokaže se da je "teorija zavjere" bila istina, a onda se to opravdava kao slučajnost, pa takav pristup zovemo "teorija slučajnosti".

I ok, naravno da je moguća slučajnost, ali kada je uzorak tih "slučajnosti" pregust, onda to više nisu slučajnosti, nego nečiji plan kako postati bogatiji ili moćniji.
21.07.2024 | 04:41
I ako sve to ignoriramo i na sve to okrećemo glavu, samo će nam biti sve gore i gore.


Kako sve gore, kad je ovako (barem u RH):

Poboljšanja u Hrvatskoj otkad smo u EU:

Ekonomski rast: BDP po stanovniku porastao je za više od 20% od 2013. godine.
Zaposlenost: Stopa nezaposlenosti smanjila se sa 17,3% (2013.) na 6,3% (2023.).
Infrastruktura: Značajna ulaganja u infrastrukturu, uključujući Pelješki most, financirana iz EU fondova.
Izvoz: Izvoz je povećan za 30% od pristupanja EU.
Turizam: Broj turista kontinuirano raste, doprinosi ekonomiji i zapošljavanju.
Unatoč izazovima, napredak je očit. A ti meni sve gore i gore?
21.07.2024 | 06:18
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
S kojim konačnim ciljem?


S ciljem da nam društvo bude istinska demokracija....sve gore i gore.


Ok, budi konkretan. Ovo je govor, tj. lista želja. I skrenuo si s Black Rocka i WEF-a an ženeral.
Dakle, konkretno: Kako? Tko? Kada?
21.07.2024 | 09:33
@dpasaric,

Ukoliko doista postoji, ne zavjera, niti teorija zavjere, nego namjera uskog kruga bezobrazno bogatih ljudi, da postanu još bogatiji, planski provodeći sve to akcije koje si ti naveo u brojnim postovima na ovom forumu, vjerojatnost da ti, ili bilo tko drugi, sa onih linkova koje si ostavljao ovdje na forumu, "provališ" taj plan, skupljajući sve te "informacije" koje si objavio (od kojih su se mnoge pokazale kao dezinformacije) i "razmišljajući svojom glavom", ravna je nuli (0).

Sve drugo je zavaravanje samoga sebe.
21.07.2024 | 10:39
m@xym kaže:
nego namjera uskog kruga bezobrazno bogatih ljudi


Namjera uskog kruga bogatih ljudi može postojati, i sigurno postoji, ALI, izvršenje te namjere uglavnom podrazumijeva desetine, stotine, ako ne i tisuće ljudi, koji moraju biti upoznati sa mnogim detaljima i procesima da bi se namjere ostvarile.
I svi ti ljudi imaju pristup tehnologiji kojom mogu prikupiti apsolutne dokaze, koji eto, uvijek fale.

Po meni, na tome većina, ako ne i sve teorije zavjere, padaju u vodu.
21.07.2024 | 11:20
tino1 kaže:
Turizam: Broj turista kontinuirano raste, doprinosi ekonomiji i zapošljavanju.
Unatoč izazovima, napredak je očit. A ti meni sve gore i gore?


Od stabla ne vidiš šumu.

Nisu rast i boljitak u mnogo sfera zasluga te neizabrane pohlepne elite, napredak se odvija unatoč njima!

Zamisli tek napredak da društvo ulaže taj višak vrijednosti u bolnice, škole, prometnu i energetsku infrastrukturu? Da oni koji rade za njih imaju više plaće ili bolje beneficije umjesto što će nekolicina njih opet kupiti novu megajahtu ili peti avion kao Gates? To bi se moglo urediti pravednijim porezom kako bi se spriječila mogućnost da budeš toliko bogat da možeš korumpirati cijeli sustav.

Jesam za kapitalizam, on se pokazao kao najmanje loš sustav u praksi, ali nikada u povijesti nismo imali mogućnost da se pojedinačni kapitalisti zahvaljujući tehnologiji i globalizaciji toliko obogate da su jači od cijelih država, međunarodnih organizacija i da se organiziraju na ovakav način u kartele koji reketare cijele države (pogledaj trgovačke lance u Hrvatskoj) ili cijele skupine država i saveze.

To se dozvolilo i sada imamo oblik mafije na vlasti koji je premoćan i sve teže zaustavljiv.
21.07.2024 | 12:08
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
S kojim konačnim ciljem?


S ciljem da nam društvo bude istinska demokracija....sve gore i gore.


Ok, budi konkretan. Ovo je govor, tj. lista želja. I skrenuo si s Black Rocka i WEF-a an ženeral.
Dakle, konkretno: Kako? Tko? Kada?


Evo ukratko:

- Kako? - Tako što ćemo uložiti vrijeme da razumijemo tko upravlja sustavom.
- Tko? - Svi mi koji želimo dobro za svoje obitelji i djecu.
- Kada? - Jučer, danas i sutra, bez prestanka.

Evo duže:

Kako znamo iz povijesti postoje dvije opcije - izbori i pobuna. Kako je druga opcija nasilna i malo vjerojatna u scenariju "kuhane žabe", preostaje mehanizam "demokratskih izbora". No, taj mehanizam već sada ne funkcionira kako je zamišljeno i to je depresivno.

I taj mehanizam planiraju još više uzurpirati - poslušaj snimku gdje je Schwab rekao kako izbore treba ukinuti jer sada AI (njihov naravno) može predvidjeti rezultate, pa bi se tako mnogo uštedjelo! Ili ovo što demokrati sada izvode u SAD-u gdje ilegalnim imigrantima daju razne beneficije i gledaju kako da im se omogući da svi oni izađu na izbore kako bi oni dobili više glasova, znači manipulacija na svim razinama.

Kod nas nije ništa bolje, imamo duopol na vlasti koji se razlikuje tek je li desktop wallpaper plav ili crven. Sve zaista bitne odluke donose jednako i uvijek poravnatno s onim što ih traži WEF lobi, a tim ljudima koji upravljaju političarima u našem dijelu svijeta sitni ljudi nisu bitni, boli njih briga za građane. Zadnji kojima još nešto znače mali ljudi su poneki mali lokalni političari koji još uvijek nisu pali pod utjecaj hobotnice.

Može li se onda mirnim putem na izborima išta promijeniti? Sada teško jer su mediji potpuno pod kontrolom WEF-a osim Twittera. Twitter su nespretno izgubili jer nisu mislili da je Musk baš toliko lud da istrese tolik novac za nešto što mu nije posao. To znači da bismo morali dobiti kritičnu masu ljudi koja razumiju što se zbiva, tko zapravo vuče konce, a to se neće dogoditi dok se ljudima ispire mozak po svakom pitanju koje je u interesu korporativnog WEF lobija.

I sada ovisi koliko će WEF mafija zatezati uzde. A nisu blesavi i idu malo po malo. Kada pratiš što sve i gdje rade, kako testiraju svoje "politike" i ograničenja koje bi nametali, onda vidiš da to rade sve po planu. Sjetimo se kada su engleskom gradu (zaboravio ime, pa da ne kažem krivo) simulirali "15-minutna predgrađa", ali ne tako što su onda u krugu od 15 minuta izgradli vrtiće, škole i bolnice, nego tako što su postavili rampe i gdje su samo neka vozila mogla unutra/van. Kontrola kretanja i samostalnost građana su im velike brige i rade na tome na sve načine. Jednako tako je planiran i CO2 porez i "social credit score" sistem kakav već imaju totalitaristički sustavi poput Kine. Schwab se divi kineskoj vlasti, više puta je rekao da je to potrebno nama na zapadu, naravno on bi bio gazda, a mi urbani kmetovi.

Ako su uzde dovoljno labave većin ljudi, čak i oni jako pametni i školovani, neće se baviti time jer sve to ne ometa u dnevnom životu kakav oni vode. I onda se reagira tek kada ti lockdown ili sankcije unište tvrtku ili ti sina regrutiraju da se bori u nekakvom njihovom ratu za njihov profit, dok se oni veselo cerekaju uz losos i šampanjac, a djeca su im na sigurnom.
21.07.2024 | 12:17
m@xym kaže:
Ukoliko doista postoji, ne zavjera, niti teorija zavjere, nego namjera uskog kruga bezobrazno bogatih ljudi, da postanu još bogatiji, planski provodeći sve to akcije koje si ti naveo u brojnim postovima na ovom forumu, vjerojatnost da ti, ili bilo tko drugi, sa onih linkova koje si ostavljao ovdje na forumu, "provališ" taj plan, skupljajući sve te "informacije" koje si objavio (od kojih su se mnoge pokazale kao dezinformacije) i "razmišljajući svojom glavom", ravna je nuli (0).

Sve drugo je zavaravanje samoga sebe.


Generalno se slažem s tobom, situacija je jako loša, ali se ne slažem u tome da su šanse da se to promijeni ravne nuli (0).

Ravne su nuli dok školovani i pametni ljudi (znači tu ubrajam baš sve na ovom forumu) ne razumiju što se zbiva jer su dijelom komotni, jer im se "ne da", jer imaju svoje dnevne probleme i briga ih za "velike igre". No, da se svjesnost o procesu koji se odvija proširi, ipak bi se to vidjelo, nemoguće bi bilo prikriti što se izvodi van svake "demokracije", donosile bi se drugačije odluke, birale drugačije opcije, došlo bi do promjene, možda ne u našoj generaciji, ali prenijelo bi se našoj djeci, pa bi oni moguće nešto promijenili.

Ako na sve ovo okrenemo glavu civilizacija nam tone u totalitarističko tehnokratsko neofeudalno društvo kojim vlada 1 % populacije Zemlje kroz korporacije koje su jače od svake države ili nacije. Gubimo identitet, povijest, kulturu i sve ljudske vrijednosti, postajemo Excel brojke korporativnih pohlepnika za koje ne važe ista pravila.
21.07.2024 | 12:31
yvann11 kaže:
Namjera uskog kruga bogatih ljudi može postojati, i sigurno postoji, ALI, izvršenje te namjere uglavnom podrazumijeva desetine, stotine, ako ne i tisuće ljudi, koji moraju biti upoznati sa mnogim detaljima i procesima da bi se namjere ostvarile.
I svi ti ljudi imaju pristup tehnologiji kojom mogu prikupiti apsolutne dokaze, koji eto, uvijek fale.

Po meni, na tome većina, ako ne i sve teorije zavjere, padaju u vodu.


Navedi jednu bitnu suvislu "teoriju zavjere" (znači ne one ravnozemljaške idiotarije) koja se kasnije pokazala kao istina, a da nema dokaza?

Očigledno si premlad da bi složio cijelu slagalicu.

Reci što konkretno fali? Gdje početi? Možda fali kao što je falilo kada je Assange objavio neugodne dokaze? Fali kao kada je Snowden prokazao istinu? Fali kao u Pfizerovom dioničarskom izvješću? Fali kao knjigovodstveni izvještaji slanja novca u Wuhan za razvoj "gain of function"?

Ali da, zaista fali dokaz o "oružju masovnog uništenja" radi kojeg je zgažen Irak, a neki bi rekli da je ono što zaista fali i sva škaljiva dokumentacija CIA-e koja je "eto slučajno" bila u Zgradi 7 koja se čarobno srušila pri 9/11. Fale snimke udara putničkog aviona u Pentagon, ali to je slučajno tako jer oko Pentagona nema potrebe za sigurnosnim kamerama.

Ono što zaista fali su SMS poruke Ursule prema frendu njenog muža koji je, opet sasvim slučajno, CEO Pfizera... ono što fali je kako je Faucijeva žena "slučajno" na čelu agencije koja je radila testiranja za FDA kada su dobili privremenu dozvolu...

Vidim da s ti teoretičar slučajnosti. I ako si zaista mlad kako se činiš, onda to sasvim razumijem, treba živjeti, igrati se, voljeti, naravno da nisi imao vremena baviti se slaganjem slagalice, ali vremenom ćeš posložiti stvari.
21.07.2024 | 12:45
dpasaric kaže:
- Kako? - Tako što ćemo uložiti vrijeme da razumijemo tko upravlja sustavom.
- Tko? - Svi mi koji želimo dobro za svoje obitelji i djecu.
- Kada? - Jučer, danas i sutra, bez prestanka.


I dalje ne vidim kako to bilo što mijenja? Evo, ja jako dobro razumijem kako radi nuklearna elektrana, i što imam od toga u svakodnevnom životu?
21.07.2024 | 13:03
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
- Kako? - Tako što ćemo uložiti vrijeme da razumijemo tko upravlja sustavom.
- Tko? - Svi mi koji želimo dobro za svoje obitelji i djecu.
- Kada? - Jučer, danas i sutra, bez prestanka.


I dalje ne vidim kako to bilo što mijenja? Evo, ja jako dobro razumijem kako radi nuklearna elektrana, i što imam od toga u svakodnevnom životu?


Mnogo toga mijenja. Prije svega osobno saznanje da odluka koja dolazi "od gore" po bilo kojem pitanju (evo, možemo uzeti pandemiju kao zadnji primjer) je zapravo odluka ljudi koji nisu demokratski izabrani, koji nisu dobri ljudi, koje ne zanimaju mali Siniša Tkalčević i lajavi Davor Pasarić, koji takvu odluku donose iz potpuno sebičnih i pohlepnih interesa i koji uvijek gledaju prvo svoju koristi. Tuđu korist gledaju isključivo ako i njima donosi korist, dakle ako je ugrađena u sustav, pa se ne može zaobići.

Kada to znaš, onda možeš sam za sebe procijeniti što ćeš učiniti i kako ćeš se ponašati. I to ti ponekad može doslovno spasiti ili uništiti život. Sjećaš se primjera iz druge teme gdje su moju poznanicu koja ima autoimuni poremećaj nagovorili na cijepljenje "da spasi baku" i drugi dan je završila na intenzivnoj sa strašnim CLS sindromom. Da je ona npr. sumnjala u "dobre namjere sustava" koji joj je to gurao svom silom bez ikakvih provjera, da je vidjela sve "red flagove" koje smo vidjeli mi ovdje na forumu kada su donošene te odluke, možda bi postupila drugačije. Sada joj je život uništen.

Mijenja dok god potpuno ne unište sustav demokratskih izbora, a na tome rade. Sada se mnogo priča i o uvođenju elektronskog glasovanja. I tu ću priznati da sam i ja bio naivčina!

Moje mišljenje je bilo da bi bilo dobro omogućiti takav vid izbora jer bi daleko veći broj ljudi dao glas, pa bismo možda mogli dobiti neku kombinaciju vlasti koja je manje korumpirana. I onda sam imao vrlo dugu raspravu s jednim našim vrhunskim IT stručnjakom koji radi u Googleu i to na prilično visokoj poziciji. I on mi je pojasnio da bi to bilo najgore zlo - jer je gotovo nemoguće takav sustav izvesti (a da se zaista zadrži anonimnost glasača) na taj način da su zlorabe nemoguće. I onda mi je u tančine objašnjavao kako. Dakle, elektronski izbori bi bili katastrofa jer u njima sigurno pobjeđuje onaj bogatiji i pokvareniji.
21.07.2024 | 13:12
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Turizam: Broj turista kontinuirano raste, doprinosi ekonomiji i zapošljavanju.
Unatoč izazovima, napredak je očit. A ti meni sve gore i gore?


Od stabla ne vidiš šumu.

Nisu rast i boljitak u mnogo sfera zasluga te neizabrane pohlepne elite, napredak se odvija unatoč njima!

Zamisli tek napredak da društvo ulaže taj višak vrijednosti u bolnice, škole, prometnu i energetsku infrastrukturu? Da oni koji rade za njih imaju više plaće ili bolje beneficije umjesto što će nekolicina njih opet kupiti novu megajahtu ili peti avion kao Gates? To bi se moglo urediti pravednijim porezom kako bi se spriječila mogućnost da budeš toliko bogat da možeš korumpirati cijeli sustav.

Jesam za kapitalizam, on se pokazao kao najmanje loš sustav u praksi, ali nikada u povijesti nismo imali mogućnost da se pojedinačni kapitalisti zahvaljujući tehnologiji i globalizaciji toliko obogate da su jači od cijelih država, međunarodnih organizacija i da se organiziraju na ovakav način u kartele koji reketare cijele države (pogledaj trgovačke lance u Hrvatskoj) ili cijele skupine država i saveze.

To se dozvolilo i sada imamo oblik mafije na vlasti koji je premoćan i sve teže zaustavljiv.


Slažem se s tobom, da se škare bogati siromašni šire. Isto tako da je to najvjerojatnije i uzrok ovom populističko desnom pomaku u Europi pa i globalno. Moramo naći više pravde u podjeli masla i šansama za svih!

Treba nam pošteniji fiskalni sustavi, kartelne regulative, ograničenja u ulaganjima i u akumulaciji Asseta. Ali to s potrebnim kauzalnim odnosima i dugoročno i održivo.
Ali ne vidim mogućnost da se taj proces ubrza i da se nekom "jakom rukom" ili čak revolucijom to prelomi.
A isto tako bi moglo biti da se i tvoje teorije zavjere samo konstruiraju da bi se ispod stola provukao Mask ili Trump štiteći vlastita ulaganja koja bi se možda malo pravednije podijelila. Kod Orbana, Pico, Putina je to sigurno već slučaj. Tako da, ti vidi!


Bojim se da kod tebe u tvojom balonu nema nimalo prostora za apstraktno razmatranje situacije.
21.07.2024 | 14:02
dpasaric kaže:
... ono što fali je kako je Faucijeva žena "slučajno" na čelu agencije koja je radila testiranja za FDA kada su dobili privremenu dozvolu....


Ovo je klasični primjer "dokaza" na kojima temeljiš svoju "slagalicu".

Kakve veze ima to što je Faucijeva žena radila u agenciji koja je radila testiranja cjepiva za FDA?

Imaš li neke konkretne dokaze da je ona, zbog toga što je Faucijeva žena, i što je radila tu gdje je radila, na ikakav način utjecala ili mogla utjecati na to da se nekom od testiranih cjepiva da odobrenje iako su testiranja dala loše rezultate?!

Nemaš.

Ali zato nemaš nikakvih skrupula da tu informaciju predstaviš kao dokaz da je "zločesti" Fauci, preko svoje žene utjecao na to da se "nesigurnom" cjepivu da privremeno odobrenje.

Ako je to sve to što ti govoriš doista točno (a po ovim "dokazima" vidimo koliko su klimave tvoje tvrdnje), onda je Fauci stvarno zločest.

Ali, u suprotnom, ako sve ono što ti tvrdiš nije točno, onda si ti taj koji je zločest, iako si čvrsto uvjeren da si dobar i da se zalažeš za pravu stvar.
21.07.2024 | 15:18
Kad smo već kod propagande, da ne kažem neku težu riječ a u svezi teorija zavjere i kako Davor kaže, slučajnosti koje se učestalo ponavljaju. Jedan komentar iz indexa.

"Najčudnije je da je BlackRock dan prije atentata shortao Trumpove dionice (kladili se da će dionice pasti), a da je atentator glumio u reklami od BlackRocka... Wtf.. zvuči kao jeftina serija"

www.index.hr/vijesti/clanak/tajna-sluzba...a_vijesti_ostalo_d_0

Da li ovo slučajnost ili taj komentator možda čita jabučnjak, jer se može anonimno čitati ?

Ne vjerujem da svi ti troll_ovi listaju burze i da su upućeni u financije, nego jednostavno sve što treba dobiju u gotovom materiju. Nakon toga laprdaju o tome a dobiju i linkove gdje to mogu podkrijepiti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 58 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, miomika, Tito, Anonimci (524)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO