Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


23.07.2024 | 10:34
U kakvim vremenima zivimo. Danas youtuberi rade posao spijunskih i sigurnosnih agencija najmocnijih drzava svijeta.

Ljudi mapirali i koordinate objavili PZO obrane Putinove rezidencije

youtu.be/ah1ZS8Hx_Ug?si=qJ30-kiyEyJwMRJv
23.07.2024 | 12:26
Davor se s razlogom brine, da se djeca ne šalju u rat za Ruski svijet, ali ga ne brine Srpski svijet, koji mu je pred nosom i koji je puno opasniji od Ruskog. Kada Sadašnji mitropolit ( bivši Zagrebački Irinej ) izjavi da su granice podložne promjenama, onda je to veliki razlog za brigu. Kada Vulin svašta lupeta, onda se kaže pusti to je Vulin. Ok je, ali on sve govori što Vučić nesmije. Da li je ova informacija za brigu...ima ih masu da ih sve ne nabrajam ?

www.index.hr/vijesti/clanak/dodik-uspio-...a_vijesti_ostalo_d_0
23.07.2024 | 12:38
cariblanco kaže:
Davor se s razlogom brine, da se djeca ne šalju u rat za Ruski svijet, ali ga ne brine Srpski svijet, koji mu je pred nosom i koji je puno opasniji od Ruskog.


Covjek ne zna elementarne cinjenice o ratu koji se odvijao u Hrvatskoj. Doslovce kao da je na Sjevernom polu zivio od 91-95 Ocigledno je da ga ta tematika ne zanima.

Zasto bi se i sada zamarao nekim novim potencijalnim sukobom u SVOJOJ zemlji kada postoji toliko svjetskih urota koje treba istraziti, kao i tudjih para i Excel tablica za propratiti
23.07.2024 | 17:33
Srbe smo gotovo bez oruzja pobjedili, zar mislite da bi danas bilo drugacije?
Bitni su motivi. Hrvatski motiv je vrlo visok kada se brani svoje, a srpski jako niski kada se napada tuđe. Doduse, motiv im je bio vislki kada su krali kabele iz zida i uticnice, ali kada su se poceli vracati u vrecama brzo su ohanuli. Lovric je naucio gumbe stiskati jer USA tako jedino moze dobiti rat. Gerila im nije jaca strana. Motiv im je crkavica od place za opasan posao.
23.07.2024 | 19:58
jura22 kaže:
Srbe smo gotovo bez oruzja pobjedili, zar mislite da bi danas bilo drugacije?


Znaci opet pises gluposti. Pravi si talenat za budalastine

Hrvatska je pobijedila pobunjene Srbe TEK NAKON sto je formirala i obucila pravu vojsku, te skupila dovoljno oruzja za vojno/redarstvene operacije.

Bez svega toga, samo sa moralom, ti bi danas vjerojatno tipkao cirilicom

Moja prva placa sa US Army je bila oko 4000 eura, 2011. godine. Nisu pare da se obogatis ali meni su bile velike. I dovoljne. Alternativa u Splitu je bila raditi za 4-5 tisuca kuna.

Da sam radio za US Army besplatno, isplatilo bi mi se radi svega sto je doslo nakon toga...
23.07.2024 | 22:45
Djuro genijalac kaže:
Ako je Black rock iza svega i ultimativno zlo, što predlažeš? Borbu/ustanak protiv njega? Nježno podsjećanje, molim?


To sam sve odgovorio u onome "tko, kada, kako". Naravno da je kompleksnije od BlackRocka/Vanguarda, ali gomila gravitacije ide k njima. Ključni dio je cijeli američki "deep state", to je baš lijepo objasnio Sachs. Nema niti on recept, jer tko stane tome na put završi kao Kennedy, to im je modus operandi, ali svakako neka moguća promjena počinje od toga da što više ljudi razumije situaciju.

Kako se boriti protiv ičega ako velik dio ljudi istina uopće ne zanima, ako im je dovoljno dobro da o tome ne razmišljaju, ako ih nije briga u kakvom će svijetu živjeti njihova djeca i unuci.

Meni je enigma kako dobar dio sudionika ove rasprave imao to neko naivno uvjerenje da trenutna elita koja upravlja zapadnim svijetom ima dobre namjere, kako sve što čine je u našem interesu, kako su dobročinitelji i mudri vođe iz sjene. A zapravo su korumpirana bagra pohlepnih lažljivaca.
23.07.2024 | 23:28
> In July 2022, Sachs said he was "pretty convinced," though "not sure" that COVID-19 came out of "US lab biotechnology," which is considered by the European Union to be COVID-19 disinformation by China. While Sachs has leanings toward the possibility of a virus leak from a "U.S.-backed laboratory research program," he has stated that "A natural spillover is also possible, of course. Both hypotheses are viable at this stage."[65]

> In August 2022, Sachs gave an hour-long interview on the podcast of Robert F. Kennedy Jr. – who has spread conspiracy theories about vaccines – where he criticized Daszak and accused officials such as Anthony Fauci of "not being honest" about the origins of COVID.[66]

Sachs / Wikipedija: Uvijek isto na Jabučnjaku, korona je nekako ideja vodilja za sve što se dešava, sito za spoznaju istine.
23.07.2024 | 23:41
dpasaric kaže:
Meni je enigma kako dobar dio sudionika ove rasprave imao to neko naivno uvjerenje da trenutna elita koja upravlja zapadnim svijetom ima dobre namjere, kako sve što čine je u našem interesu, kako su dobročinitelji i mudri vođe iz sjene. A zapravo su korumpirana bagra pohlepnih lažljivaca.


Stvari će ti biti puno jasnije kad sam sebi objasniš kako si mogao ustvrditi da Rusi "nježno taracaju ukrajinske gradove, infrastrukturu i ljude".
23.07.2024 | 23:50
Nego gdje je Biden? Jesu li ga uspavali i napisali oporuku umjesto njega?
23.07.2024 | 23:59
IgorD kaže:
Uvijek isto na Jabučnjaku, korona je nekako ideja vodilja za sve što se dešava, sito za spoznaju istine.


No, pa to barem više nije "teorija zavjere", nego se sve pokazalo kao istina. I onda je logično da je to lakmus papir za mnogo drugoga jer iza svega stoji ista ekipa.
24.07.2024 | 00:04
Gjuroo kaže:
Stvari će ti biti puno jasnije kad sam sebi objasniš kako si mogao ustvrditi da Rusi "nježno taracaju ukrajinske gradove, infrastrukturu i ljude".


Aha, zapravo želiš reći da se moja "naivna Stacraft dječja glupost" zapravo događa upravo tako i u stvarnosti? Da Player 1 gubi mapu malo po malo od Playera 2? Kao to nije bilo očigledno Day One?

Pogledaj Sachsa, dobro je za defragmentiranje uma.
24.07.2024 | 01:28
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Stvari će ti biti puno jasnije kad sam sebi objasniš kako si mogao ustvrditi da Rusi "nježno taracaju ukrajinske gradove, infrastrukturu i ljude".

Aha, zapravo želiš reći da se moja "naivna Stacraft dječja glupost" zapravo događa upravo tako i u stvarnosti? Da Player 1 gubi mapu malo po malo od Playera 2? Kao to nije bilo očigledno Day One?


Naravno da ne. Za "naivnu StarCraft dječju glupost" sam već više puta rekao da je to potpuno banaliziranje rata u Ukrajini, bez poštovanja prema stvarnom svijetu.
Umjesto da opet radiš spin, mogao si moj komentar protumačiti i kao stvarno dobronamjeran savjet. Ok, nije to lako. Lakše je suditi drugima nego sebi.
Još uvijek stoji kako na rusku stranu gledaš kako su "dobročinitelji i mudri vođe iz sjene" + "nježni agresori". A zapravo su korumpirana bagra pohlepnih lažljivaca.

Pogledaj Sachsa, dobro je za defragmentiranje uma.


Taman posla. Već sam si defragmentirao um po tom pitanju i u međuvremenu sam si još 10x defragmentirao um. Ovaj lik mi neće dati ništa novog.
Baš si mislim... Ako danas briješ sve to što briješ, sigurno nisi pogledao Zeitgeist kad je to bilo donekle aktualno. Čak vjerujem da nikad nisi ni čuo za Zeitgeist s obzirom na to koliko si trenutno pod dojmom "otkrivenja" zapadnog društva. Debelo kasniš i definitivno nisi u "zeitgeistu".
24.07.2024 | 02:03
dpasaric kaže:
Nego gdje je Biden? Jesu li ga uspavali i napisali oporuku umjesto njega?


Nije mi jasno čemu briga za neprijatelja ? Umjesto da otvoriš šampanjac s naranđastim, ti se brineš o aoristu !
Ovdje mogu jedino naslutiti strah jer će narađasti postati sve ono na čemu je gradio svoju pobjedu, na ishapnjenom starcu
24.07.2024 | 02:38
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Stvari će ti biti puno jasnije kad sam sebi objasniš kako si mogao ustvrditi da Rusi "nježno taracaju ukrajinske gradove, infrastrukturu i ljude".


Aha, zapravo želiš reći da se moja "naivna Stacraft dječja glupost" zapravo događa upravo tako i u stvarnosti? Da Player 1 gubi mapu malo po malo od Playera 2? Kao to nije bilo očigledno Day One?

Pogledaj Sachsa, dobro je za defragmentiranje uma.


Vrijeme skrivanja iza te igrice je odavno prošlo i ona ne može poslužiti u smislu bilo kojeg argumenta. Kad već ne pali nježnost Gjuroo, možda te otrijezni moj odgovor. Sreća je da je sve u temi zapisano i nije brisano. Sad zamislimo hipotetički, da desetak nezavisnih analitičara, koji jako dobro znaju naš jezik, a ima ih od Rusije , S koreje, Izraela , Irana, i zapada i da oni ocjene tvoje upise u ovoj temi, što bi oni zaključili ?

Normali je uvjet da oni hipotetički mogu neovisno analizirati, što bi zaključili ? Vjerovatno odgovor znaš i sam. Vjerovatno bi zabranili StarCraft

Mi u ovoj temi ne raspravljamo tko će pobjediti, nego raspravljamo o uzrocima rata i zašto je do njega došlo, te kakvi su argumenti strane koja opravdava i podržava SVO i one koja se tome protivi.

Na žalost tvoji se argumenti poklapaju 100 % s Ruskom propagandom, koju sam vidio na masu portala i komentara. Sad ti kao teoretičar zavjera mi reci da li je to slučajno ?

Za ono boldano i fragmentaciju uma, odajem priznanje Rusima, u tome su bez premca najbolji. Inače kad pričamo o službama, možda je Mosad najefikasniji, ali su Ruske službe bez premca br. 1 u svijetu i imaju najdulju povijest, počevši od Ohrane.
24.07.2024 | 04:29
Pogledaj Sachsa, dobro je za defragmentiranje uma.


E tu je zajeb, kod vas sa mehaničkim HD-ovima se to mora defragmentirati. A SSD-ovima ja stalno pokrenut garbage collector i to nam selektira svo to smeće.

Ti bi već odavno trebao napraviti neki secure erase.
24.07.2024 | 06:16
drlovric kaže:
jura22 kaže:
Srbe smo gotovo bez oruzja pobjedili, zar mislite da bi danas bilo drugacije?


Hrvatska je pobijedila pobunjene Srbe TEK NAKON sto je formirala i obucila pravu vojsku, te skupila dovoljno oruzja za vojno/redarstvene operacije.


Mi ocito ne pricamo o istom ratu. Nikakvi “pobunjeni srbi”, vec JNA koja je bila naoruzana i bila je vojna sila.
24.07.2024 | 07:06
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ako je Black rock iza svega i ultimativno zlo, što predlažeš? Borbu/ustanak protiv njega? Nježno podsjećanje, molim?


To sam sve odgovorio u onome "tko, kada, kako". Naravno da je kompleksnije od BlackRocka/Vanguarda, ali gomila gravitacije ide k njima. Ključni dio je cijeli američki "deep state", to je baš lijepo objasnio Sachs. Nema niti on recept, jer tko stane tome na put završi kao Kennedy, to im je modus operandi, ali svakako neka moguća promjena počinje od toga da što više ljudi razumije situaciju.

Kako se boriti protiv ičega ako velik dio ljudi istina uopće ne zanima, ako im je dovoljno dobro da o tome ne razmišljaju, ako ih nije briga u kakvom će svijetu živjeti njihova djeca i unuci.


Čuj, jel ti imaš mind power kao jedi? Ako nemaš, ja još UVIJEK NE VIDIM kako ti svojim stavom činiš bilo kakvu promjenu? Samo nerviraš sebe, a posredno i tu ljude. Svojim klincima cijeli život govorim da biju bitke koje mogu dobiti, a da se s ostalim ne opterećuju jer to vodi u depresije, nezadovoljstva itd... ukratko truje svakodnevicu.
Drugo, to je američki 'deep state', kako ti veliš. Podsjeti me, molim te, otkad mi tu iz RH/EU imamo pravo glasa na bilo kakvim američkim izborima? Ili sam nešto propustio?


dpasaric kaže:
Meni je enigma kako dobar dio sudionika ove rasprave imao to neko naivno uvjerenje da trenutna elita koja upravlja zapadnim svijetom ima dobre namjere, kako sve što čine je u našem interesu, kako su dobročinitelji i mudri vođe iz sjene. A zapravo su korumpirana bagra pohlepnih lažljivaca.


Nemam ja nikakve naivne ideje oko njihove motivacije, ali sam siguran u jedno: oni i dalje žele zadržati dotok novcxa prema sebi pa sasvim sigurno neće ubijati gusku koja im nese zlatna jaja. Evo, da ti to skroz plastično približim: cijena goriva je uvijek takva da je općoj populaciji još uvijek dostupna. Sigurno bi naftaši najradije cijenu litre digli na 5 eura, ali onda to nitko ne bi kupovao i što su učinili? Tako je i sa svim ostalim.

Ergo, da zaključim: upireš se da pokreneš neki aktivizam, a zapravo uopće nemaš razrađene ciljeve tj. niti imaš neki konačni cilj, niti ideju kako ga postići, pa makar i načelno. Ispravi me ako griješim, ali konkretno, ne linkovima na youtube i paušalnim deklariranjem poluistina i blatantnih neistina 'dokazima'.
24.07.2024 | 07:21
Sada si zakljucio kako mi nemamo pravo glasa u USA, ali jako dobro znamo tko je za amere dobar predsjednik?!?
Ameri budu izabrali predsjednika kakvog zele, a mi se dudemo slizili s time.
Trump je daleko bolja opcija id Bidena.
24.07.2024 | 08:19
Evo dobro jutro, danas sam odspavao do 9 sati i 11 miuta jer eto mogu. I zato što me nešto želudac jučer zezao pa da prođe.

Uglavnom, idem ja sad malo uzet kao teoretsku mogućnost da je Davor u pravu i 9/11 je inside job. CIA se htjela riješiti dokumenata iz zgrade broj 7 a Pentagon je također imao dio zgrade u kojoj je bio neželjeni materijal.

Tako su vojska i CIA sklopili pakt sa Bin Ladenom da se to riješi.

Pošto CIA nije mogla izvesti te papire iz zgrade od 50 katova na kojoj su držali samo jedan kat a ostalo su bile druge ustanove i privatne kompanije jer je sumnjivo kad netko iznosi tone materijala da bi ga zapalio na nekoj livadi, odlučili su unjeti tone eksploziva i postaviti ga na ključna mjesta jer to nije sumnjivo.

Da bi sve izgledalo vjerodostojno, ponudili su Bin Ladenu da sruši obližnje Blizance jer su znali da je to bezuspješno pokušao par godina ranije i on je to prihvatio. CIA je također tu postavila eksploziv. Tone eksploziva potrebnih da se sruše te ogromne zgradurine.

I tako je Bin Laden oteo 4 aviona, dva je zaletio u gornje katove Blizanaca, točno na mjestu gdje je CIA postavila eksploziv, zgrade su se zapalile ali ne i čudesni eksploziv. Ali CIA očito ima tu sposobnost, magični eksploziv koji ne ekspolidra kad u njega zalete avion koji je tek poletio i pun je kerozina. CIA je zatim sat vremena kasnije aktivirala svoj magični eksploziv i zgrade su se počele rušiti od vrha gdje bio taj eksploziv prema dolje.

Treći avion je išao kao na Pentagon, ali veli Davor da nikakav avion nije pogodio Pentagon, to je sve namještaljka, znači u Pentagonu je vojska aktivirala eksploziv da bi se riješila nekih svojih dokumenata i da bi izazvali rat u Afganistanu gdje će se prodavati oružje. Sam oteti avion je usmjeren prema Bermudskom trokutu tako da ga nijedna kontrola leta ne vidi što CIA može, i tamo je nestao što je bilo za očekivati jer to je Bermudski trokut.

Četvrti avion je išao na Bijelu kuću. Zašto? E pa kad je bal nek je na vodi. Zato.

Desetak godina kasnije Bin Laden je zaprijetio da će napisati memoare u kojima će sve raskrinkati pa su ga ubili.

To bi uglavnom bila istina koju skrivaju od nas. Ako se nekom sve to čini van pameti siguran sam da će Davor objasniti sve detalje koje sam ja propustio.
24.07.2024 | 09:06
x.com/reshetz/status/1815648517081190457

Čovjek se prvo malo zbuni ali kad shavati o čemu se tu radi sve postaje jasno
24.07.2024 | 09:33
@IgorD: ovu pricu da prodas Holivudu, verujem da moze da se napise dobar scenario, mozda bi to Oliver Stoun rezirao, uspeh je zagarantovan, siguran sam da bi bilo publike
24.07.2024 | 09:38
Nego nesto sam se setio onog Jeffry Sachs-a, jel to bese onaj ekonomista zagovornik shock terpaije krajem 80.-ih i s pocetka 90.-ih za prelazak ekonomija socijalistickog tipa na kapitalisticki? sto je uglavnom rezultiralo propascu ekonomija i sistema. tad se pricalo da su ga 'deep state' i zapad podmetnuli istocnim zemljama u svrhu rusenja istih. i sta cemo sad? - sto bi rekla umentica Konstrakta.
24.07.2024 | 10:14
Gjuroo kaže:
Još uvijek stoji kako na rusku stranu gledaš kako su "dobročinitelji i mudri vođe iz sjene" + "nježni agresori". A zapravo su korumpirana bagra pohlepnih lažljivaca.

Pogledaj Sachsa, dobro je za defragmentiranje uma.


Taman posla. Već sam si defragmentirao um po tom pitanju i u međuvremenu sam si još 10x defragmentirao um. Ovaj lik mi neće dati ništa novog.
Baš si mislim... Ako danas briješ sve to što briješ, sigurno nisi pogledao Zeitgeist kad je to bilo donekle aktualno. Čak vjerujem da nikad nisi ni čuo za Zeitgeist s obzirom na to koliko si trenutno pod dojmom "otkrivenja" zapadnog društva. Debelo kasniš i definitivno nisi u "zeitgeistu".


Ajoj, pa Zeitgeist imam na disku još iz "AVI" vremena.

Inače, kaže se da mudri ljudi uvijek poslušaju i drugu stranu u sukobu, ali kako to ovdje ne prolazi niti čarolijom, morao sam prilagoditi pristup tako da ovdje ostavljam materijale samo od naše strane, od zapada, ali vidim da je čak i to teško za procesirati, u startu je to stav "neću tu saznati ništa novo niti taj iskusan stručnjak svjetskog glasa može meni Gjurootu promijeniti mišljenje!" Živjeli!

Pa onda samouživaj u svojoj mudrosti.

Znači Gjuroo, možemo li onda zaključiti da ti misliš da je i Jeffrey Sachs plaćenik Kremlja? Ako ipak nekim čudom nije, što je u pitanju, malo je glup? Dementan kao Biden? Pojasni!
24.07.2024 | 10:20
Ender kaže:
@IgorD: ovu pricu da prodas Holivudu, verujem da moze da se napise dobar scenario, mozda bi to Oliver Stoun rezirao, uspeh je zagarantovan, siguran sam da bi bilo publike


Ne, nije to priča, sve je tako bilo. Sve je CIA organizirala a postoji vaš film koji to dokazuje:

24.07.2024 | 10:29
Ender kaže:
Nego nesto sam se setio onog Jeffry Sachs-a, jel to bese onaj ekonomista zagovornik shock terpaije krajem 80.-ih i s pocetka 90.-ih za prelazak ekonomija socijalistickog tipa na kapitalisticki? sto je uglavnom rezultiralo propascu ekonomija i sistema. tad se pricalo da su ga 'deep state' i zapad podmetnuli istocnim zemljama u svrhu rusenja istih. i sta cemo sad? - sto bi rekla umentica Konstrakta.


Naravno da će temeljita promjena društvenog sustava razoriti stari sustav i državu izgrađenu na drugim postavkama. To se može činiti namjerno (na primjer Libija, koja još nije došla na razinu koju je imala pod autokratskom vlašću jednog suverena), a može i slučajno, čak u dobroj namjeri, gdje se želi da ljudi prihvate novi, bolji sustav, ali njihov svjetonazor za to zapravo nije spreman, pa se sustav uruši jer su ljudi nespremni, a inercija gospodarskog sustava prevelika.
24.07.2024 | 10:33
IgorD kaže:
To bi uglavnom bila istina koju skrivaju od nas. Ako se nekom sve to čini van pameti siguran sam da će Davor objasniti sve detalje koje sam ja propustio.


Ajoooooj! Igore, opet nisi pazio na satu!

GLAVNI motiv nisi rekao. Znači da i dalje ništa ne kužiš. Ne, neću ti to ponoviti x-ti put, jer očigledno ne učiš na taj način, moraš sam poloviti konce, sam zaključiti, pa onda zapamtiš. Većina ljudi uči tako i to je ok.
24.07.2024 | 10:46
naravno da shock terapije i temeljne promene u kratkom periodu dovode do loma sistema. a on je bio zastupnik toga. on je bio savetnik i Poljske u to vreme, a bio je i kratko vreme savetnik vlade Ante Markovica. koliko se secam i poljaci i SFRJ su mu se zahvalili na pomoci tj oterali ga. njegove metode su bile polovicnog uspeha, negde je nesto uspelo, ali ako se ne varam u vecini slucajeva je krah bio neizbezan.
njegova shock terapija se ukratko svodila na sledece kako je to jedan ekonomista tada objasnio - jos danas vozimo svi desnom stranom kao i do sada, od sutra svi vozimo levom stranom.
uzimati cak i njegovo misljenje (kao uvazenog profesora sa Harvarda) kao jedino relevantno, je naravno pogresno.

sto se Libije tice, njima niko sa strane nije bio potreban, sudbina te drzave je bila ocigledna, i to sam video 2004. god kad sam bio na radu tamo.

jos nesto i to ne po prvi put - Davor koristi i zapadne izvore koji argumentuju protiv zapada (a implicitno u korist rusije), zato sto ih jednostavno ima, dok slicnih narativa na ruskoj strani nema, ili ako ih ima ne potraju dugo. nijednom do sada nije ovu cinjenicu prihvatio.
24.07.2024 | 10:46
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
To bi uglavnom bila istina koju skrivaju od nas. Ako se nekom sve to čini van pameti siguran sam da će Davor objasniti sve detalje koje sam ja propustio.


Ajoooooj! Igore, opet nisi pazio na satu!

GLAVNI motiv nisi rekao. Znači da i dalje ništa ne kužiš. Ne, neću ti to ponoviti x-ti put, jer očigledno ne učiš na taj način, moraš sam poloviti konce, sam zaključiti, pa onda zapamtiš. Većina ljudi uči tako i to je ok.


Nisam ni očekivao da ćeš ikad napisati što se zaista desilo nego uvije ovako, nije to cijela istina, slijep si pa ne vidiš cijelu istinu, ovce itd. A sve te teorije zavjere kad ih postaviš na noge i zamisliš da su istinite ispadnu smiješne jer zaista to i jesu.

Prosuo sam sladoled po skupom tepihu i da me ne otrkriju zapalio sam cijeli stan.
24.07.2024 | 10:53
Djuro genijalac kaže:
Čuj, jel ti imaš mind power kao jedi? Ako nemaš, ja još UVIJEK NE VIDIM kako ti svojim stavom činiš bilo kakvu promjenu? Samo nerviraš sebe, a posredno i tu ljude. Svojim klincima cijeli život govorim da biju bitke koje mogu dobiti, a da se s ostalim ne opterećuju jer to vodi u depresije, nezadovoljstva itd... ukratko truje svakodnevicu.
Drugo, to je američki 'deep state', kako ti veliš. Podsjeti me, molim te, otkad mi tu iz RH/EU imamo pravo glasa na bilo kakvim američkim izborima? Ili sam nešto propustio?


Znači tvoja ideja je da se trebamo praviti da je sve u redu, ne zamarati se ičim van našeg očiglednog dosega utjecaja, klincima reći da je ono što mogu čitati u korporativnim medijima istina i da život usklade po tome ako se ne žele nervirati? U tom scenariju ti isti klinci lako će u jednom trenu doći do zaključka: "Moj tata podržava sve ovo što čitam u medijima, to je stvarna istina, idem se i ja boriti u Ukrajnu za njihovu slobodu, a protiv zlikovaca koji su napali tu zemlju bez ikakvog razloga!". A to je, naravno, potpuna laž.

Ti si u tom slučaju zapravo za svjetonazor "rat je mir, sloboda je ropstvo, neznanje je moć"? Prihvatimo objeručke Orwella i Huxyleja, eutanizirajmo mozak i nemojmo razmišljati o istinama koje moguće vode u depresiju i nezadovoljstvo!

Strašno!

Mi imamo pravo glasa na našim izborima, a onda naša vlast (teoretski) može birati s kime će surađivati, ali to je isto sada postale tek kulisa, nije da smo imali referendum želimo li u NATO. Demokracija nula, to je NATO odlučio za nas. Ok, narod je tada bio sklon tome nakon Domovinskog rata i to ima smisla, ali baš zato je trebalo napraviti referendum pa to formalizirati ako se već igramo demokracije. No, čini se da je to zaista tek igra. Jer kakva je to europska demokracija kada jedna Njemačka ne može zucnuti, a kamo li naš mali hotel s 3,5 milijuna ljudi na Jadranu.
24.07.2024 | 10:59
IgorD kaže:
Nisam ni očekivao da ćeš ikad napisati što se zaista desilo nego uvije ovako, nije to cijela istina, slijep si pa ne vidiš cijelu istinu, ovce itd. A sve te teorije zavjere kad ih postaviš na noge i zamisliš da su istinite ispadnu smiješne jer zaista to i jesu.

Prosuo sam sladoled po skupom tepihu i da me ne otrkriju zapalio sam cijeli stan.


Evo, znamo se sto godina, neću biti bahat, ponovit ću zadnji put - tražili su način kako da u javnosti proguraju Patriot act kao najvažniji zakonski akt u suvremenoj povijesti SAD-a. Pariot act koji će omogućiti troslovnim agencijama da rade što žele mimo volje Kongresa. I to je bio najveći iskorak za "deep state" ikada. I nakon toga su im se otvorile ruke da rade što žele uključno s potpunom špijunažom vlastitih građana i međunardonim "intervencijama" mimo Kongresa jer "borimo se protiv terorizma". I onda ispeglaju Irak temeljeno na lažima i nikome ništa.

Jesu li to gole činjenice - jesu. A ti se sada sprdaj o "teorijama zavjere" u svom ugodnom članstvu kluba "teoretičara slučajnosti".
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 1 sat
  • Borisone: E da, jučer potiho predstavljen novi iPad mini
  • Borisone: Bertone, PC je test razumijevanja. Ako je pitanje koji Mac koristitie, a odabereš PC, znači da ne čitaš pažljivo :-)
  • Zdravac: Ja sam očekivao da će biti nas više sa Macbook Air M
  • IgorD: Ja koristim 7 od 14, najbolje da ne diram ništa u anketi ;)
  • drlovric: Najvise nas ima Macbook Pro sa M procesorima. Iznenadjen sam iskreno, ali veliki umovi valjda slicno razmisljaju :D
  • Piko: ups, ..... tipfeler ... ali čak je o cool ovako ;)
  • Piko: M kao Mototola 680x0 :) ....
  • Bertone: ... iako bi ispravnije bilo Intel PC, AMD PC ili ARM PC ;)
  • Bertone: Anketa je diskriminirajuća jer se pod PC hardver navodi samo Windows PC, a ne i Linux PC pa molim ispraviti na Windows/Linux PC :D
  • Yonkis: Ajmo ispočetka sa anketom. :)
  • ZeljkoB: Anketa bi trebala biti multiple choice, osim ako se ne misli sto koristim upravo sada :)
  • Tito: S obzirom na broj glasova... 4 korisnika. Nije neka brojka.
  • drpongrac23: Iznenađuje me u anketi veliki udio Mac Studio korisnika
  • Gjuroo: Ankete na Jabučnjaku su mi oduvijek omiljeni dio. To je dio gdje netko zbilja želi čuti tvoje mišljenje :)
  • Bertone: Bio sam brzoplet i krivo kliknuo,... što sad?
  • Borisone: Nevalja jer je isključiva (samo jedan od ponuđenih izbora).
  • drpongrac23: Napokon nova anketa, nakon 100 godina, ali je zato izvrsna!!!!
  • Zdravac: a možda je car play jedinica bolja opcija
  • Zdravac: trajanje baterije nije bitno, biti će spojen sa punjačem
  • Zdravac: Ima li netko iPad mini viška da mu bezveze stoji? Trebao bih nešto da montiram na motor za navigaciju i da radi continuity funkcija
  • moragd: Mislio sam na atv plus.
  • moragd: Atv sa hrvatskim acountom? Imal neko info jel ce to raditi?
  • dpasaric: Nova anekta! :)
  • Kloba: Vidio sam to jutros. Reko neću staviti tu ako ispadne patka. Ipak, čini se da je ok izvor. Tko zna tko će završiti na giljotini zbog ovoga. Sjetćamo se pijanog vlasnika testnoga iPhonea 4 i kako je Jobs poslije tužo Gizmodo
  • kupus: Novi mb pro s m4 leakan [link]
  • Borisone: To je samo za fizičke osobe.
  • m@xym: Odnedavno znači prije par mjeseci. Ne pratim redovito njihove stranice, ali ne sjećam se da sam prošle godine to vidio. Radi se u njihovom "Easy upgrade" programu: [link]
  • Borisone: Ne tnam što je "odnedavno" ali u ožujku su mi javili da nude samo leasing preko Grenke.
  • m@xym: Borisone, to odnedavno nudi istyle.hr za Apple Watch, iPhone i Mac računala
  • kupus: tj ovaj [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: evo borisone
  • Zdravac: Nisan sad isao provjeriti, ali zar nije Sancta Domenica iz ZG nudila?
  • Borisone: Za pravne osobe, a ne za fizičke osobe.
  • Borisone: Nudi li neka tvrtka u HR najam Mac računala? Nešto tipa mjesečno plaćanje, po isteku 2 ili 3 godine zamjena novim uz produženje ugovora.
  • marioart: photoshop za 89€, cijeli CC 430, paralels 60... hrpa nekih antivirusa... ja gledam na DE, mozda na US ima vise :) ... airpods pro 225€...
  • drlovric: Imal jos kakvih dobrih dealova za software, usluge i sl?
  • marioart: da se nadovezem... kako su sad Prime Days na Amazonu, moze se uzeti Family M365 na 15mj za 53€ ... ako nekome eventualno treba :)
  • smayoo: I ja kažem! :)
  • zoranowsky: Libre office FTW!
  • drlovric: Meni je jedna dobra dusa ovdje na Jabucnjaku poklonila MS Office. Neka bulk licenca je bila u pitanju, mislim nesto vezano za obrazovne ustanove. Radi godinama. Sad gledam ovu novu 2024. Skoro su pa identicne. Uopce ne znam niti sto je tu novoga :)
  • Borisone: Microsoft 365 Family (za 6 korisnika) je oko 60 eur kada je na akciji. A često je. Kupiš par komada i miran si par godina.
  • Zdravac: 150 € je ravno 2 godine pretplate na office 365, vjerujem da je to bolja opcija
  • drpongrac23: Ah, trebao je biti plačko!!!!
  • drpongrac23: @drlovric - ????????????????????????????????
  • drlovric: @drpongrac23: Kupujes? :)
  • Kloba: Jebote šta ove poplave rade po BiH, to je prestrašno... :(
  • drpongrac23: Evo i link [link]
  • drpongrac23: Izašao "MS Office 2024" za Mac i PC, kao standalone verzija, pa eto, ako koga zanima…
  • Bertone: Što se je dogodilo? 27 sati nitko ništa nije napisao na forumu :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO