Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


19.07.2024 | 06:27
dpasaric kaže:


Hahaahahaha, ali dobra teorija, dobra, tko ne bi napravo takvu scenu i riskirao da se puca na njega kako bi se možda okinula dobra fotka! Vrlo uverljivo, jamačno je i Kennedy imao taj plan, ali je došlo do greške pri izvedbi.

No, uozbiljimo se, brojke nisu teorija, a pogotovo kada imate jasan neoboriv trag na burzi, vidjeli ste ovo: "BlackRock-linked firm shorted Trump stock ahead of shooting"?

Ma neeeee, to je samo još jedna "teorija slučajnosti". Isto kao što je mulac atentator glumio u BlackRock reklami.

Pa uostalom svi mi smo barem jednom glumili u BlackRock reklami, ajde dobro, ako možda nismo sami, ali naši klinci svakako jesu, a da ne pričamo da je sasvim normalno shortati dionice kada znaš da slijedi neki nepredviđeni kritični događaj, to se radi cijelo vrijeme, a pogotovo kada se kladiš da će ti glavni politički protivnik naglo dobiti želučane tegobe, tj. trovanje olovom.


Stvar je u tome da se uopce nije pucalo na njega. Nakon sto je 'propucan' i rukom pokrio uho, postoje nebrojene slike gdje je ruka nakon toga cista k'o snijeg. Naravno, prije toga je trazio da mu vrate cipele u nekoliko navrata, fasisticki pozdravljao pristase i onda odsetao sa pozornice.
Trenutno ne zeli dati istraziteljima medicinske podatke o rani.

Sve to nije napravljeno radi dobre fotke, nego da osigura novi mandat sto mu je najbolja sansa da ne zavrsi u zatvoru.

Pametnome dosta.

A BlackRock, hahahahahah, oni koji upravljaju sa 9 tirliona zele zaraditi na Trumpu, odnosno njegovim dionicama, time sto ce ga ubiti? Hahahahahaha.
Kod njih Trumpovim doinicama upravlja neki pripravnik kojem daju sitnis da se igra.
19.07.2024 | 06:33
IgorD kaže:
Policija je bila u toj zgradi baš stacionirana ali ne i na krovu jer je krov previše strm pa su se plašili da bi netko mogao pasti i razbiti se. Kad im je javljeno da je netko gore, jedan se policajac krenuo penjati, provirio je na krov i oboje su tad ugledali jedan drugoga. Atentator je u policajca usmjerio pušku i on se pustio dolje da ga ovaj ne kokne.


Ok, al murija valjda ima radio-vezu s tajnom policijom. I prije nego se murjak počeo penjati da vizualno provjeri sumnju, javlja radio-vezom da imaju "sumnjivu situaciju". Ona dva snajpera na krovu iznad Trumpa već ga imaju na nišanu. Čim se Pucač krene meškoljiti i uperi pušku u policajca, snajperi ga koknu. Case closed.
Murjak se čak nije morao ni penjati. Samo je mogao javiti snajperistima da provjere taj krov prema kojem su uostalom bili i okrenuti. Vide lika, vide pušku, javljaju dolje zaštitarima da skoče na Trumpa i da ga odvedu s pozornice. Dok se mali snađe, Trump je već u blindiranim kolima.

Pogledaj snimke, krov uopće nije strm. Gotovo da je ravan (ako zažmiriš na pola oka ). Snajperi iza Trumpa su još na višoj poziciji i bez problema mogu vidjeti cijelo tijelo klinca.

Evo, napokon sam našao neku suvislu prezentaciju:


Tu se vidi i pozicija ranjenih ljudi i sve ima smisla. Svi su na putanji metaka ispaljenih prema Trumpu.

Ovaj video mi je intrignatan... (Bitna je samo prva minuta, odnosno negdje 50a sekunda gdje je rez.)


To je snimano iz najboljeg kuta da vidimo što se se događa sa Pericinim... khm... Trumpovim uhom. Međutim, video je odrezan točno u trenutnku prije nego što počinje pucnjava. Such a shame.
19.07.2024 | 07:04
dpasaric kaže:
No, uozbiljimo se, brojke nisu teorija, a pogotovo kada imate jasan neoboriv trag na burzi, vidjeli ste ovo: "BlackRock-linked firm shorted Trump stock ahead of shooting"?


Da, opet slijedimo trag novca? Pa ako se uozbiljimo, možda se možemo vratiti na to da je sve organizirao Trump da bi prodavao tenisice:

www.wfla.com/news/politics/trump-owned-c...fter-rally-shooting/

> Trump-owned company sells $299 sneakers with an image of his bloodied face after rally shooting
19.07.2024 | 07:10
Gjuroo kaže:

Pogledaj snimke, krov uopće nije strm. Gotovo da je ravan (ako zažmiriš na pola oka ). Snajperi iza Trumpa su još na višoj poziciji i bez problema mogu vidjeti cijelo tijelo klinca.


Ma vidim, samo sam prenio ono što sam pročitao da policija veli. Pitanje je kako su se ponašali u ranijim sličnim situacijama. Ali zbilja ovaj krov nije nešto naročito opasan. Gore je također trebao biti snajperski tim pogotovo zato što svi pišu da je postojala dojava da su Iranci poslali ljude da ubiju Trumpa.
19.07.2024 | 07:46
Gjuroo kaže:
Ok, al murija valjda ima radio-vezu s tajnom policijom.


Ima poduzi post na Twitteru gdje covjek, koji za sebe kaze da je radio 15-20 godina kao pripadnik Secret Service, opisuje organizaciju i principe komunikacije.

Prema njegovoj analizi, do propusta je doslo u 2. krugu osiguranja, za koje su odgovorni lokalni, a sljedeci propust (prema njemu) je bio u komunikaciji izmedju 2. i 1. kruga osiguranja (prvi krug su isključivo pripadnici SS).

Nisam siguran, ali mislim da je napisao da snajper mora traziti odobrenje za pucanje, da ne smije sam donesti tu odluku.

Sa njegovim postom na Twitteru su se složila jos dvojica koja za sebe tvrde da su imali visegodisnje iskustvo u Secret Service-u.
19.07.2024 | 08:56
yvann11 kaže:
Gjuroo kaže:
Ok, al murija valjda ima radio-vezu s tajnom policijom.

Ima poduzi post na Twitteru gdje covjek, koji za sebe kaze da je radio 15-20 godina kao pripadnik Secret Service, opisuje organizaciju i principe komunikacije.
Prema njegovoj analizi, do propusta je doslo u 2. krugu osiguranja, za koje su odgovorni lokalni, a sljedeci propust (prema njemu) je bio u komunikaciji izmedju 2. i 1. kruga osiguranja (prvi krug su isključivo pripadnici SS).
Nisam siguran, ali mislim da je napisao da snajper mora traziti odobrenje za pucanje, da ne smije sam donesti tu odluku.
Sa njegovim postom na Twitteru su se složila jos dvojica koja za sebe tvrde da su imali visegodisnje iskustvo u Secret Service-u.


Ima smisla... Ako murija nije na vrijeme obavijestila SS, onda ni ovi nisu mogli na vrijeme reagirati.
Nisu snajperi ni morali pucati. Dovoljno bi bilo da su zaštitari mogli reagirati i na vrijeme maknuti Trumpa s pozornice.
19.07.2024 | 10:28
Imaju 10 svjedoka da je bio i drugi atentator na tornju za vodu:



Mislim da to možemo sažeti u: Fink nekom iz Bidenove administracije: "Vi sve organizirajte, a mi ćemo vam dati malog!"
19.07.2024 | 11:03
dpasaric kaže:
Imaju 10 svjedoka da je bio i drugi atentator na tornju za vodu...


Nije mi jasno kako možeš ovako nešto napisati i onda dati link na video koji apsolutno ništa ne pokazuje niti dokazuje tvoju tvrdnju.
19.07.2024 | 11:38
Vidi li se netko na vrhu vodotornja? Rekao bih da da jer ono "crno" nije odašiljač za mobitele jer toga inače tamo nema, a ako je 10 svjedoka to reklo, valjda će ih netko službeno ispitati - ako i sama istraga nije korumpirana ili potpuno nesposobna.
19.07.2024 | 11:55
dpasaric kaže:
Vidi li se netko na vrhu vodotornja? Rekao bih da da jer ono "crno" nije odašiljač za mobitele jer toga inače tamo nema, a ako je 10 svjedoka to reklo, valjda će ih netko službeno ispitati - ako i sama istraga nije korumpirana ili potpuno nesposobna.


Meni liči na pticu
19.07.2024 | 12:29
dpasaric kaže:
Vidi li se netko na vrhu vodotornja? Rekao bih da da jer ono "crno" nije odašiljač za mobitele jer toga inače tamo nema, a ako je 10 svjedoka to reklo, valjda će ih netko službeno ispitati - ako i sama istraga nije korumpirana ili potpuno nesposobna.


Na vrhu vodotornja se vidi - nešto. Mrlja. To komotno može biti i sjena istaka na vrhu vodotornja. To "nešto" "nestane" u trenutku kada se mobitel počne tresti i "vraća se" kada se mobitel ponovo stabilizira. Snimka je toliko bolesno zumirana i zblurana od pokreta da to komotno može biti sjena koju procesor mobitela pokušava izračunati. Po položaju sunca, logično je da je tamo osjenčani dio kupolice na vrhu vodotornja.
Sad, što je 10 ljudi vidjelo, nemam pojma. Znajući kako selo funkcionira, moguće je 9 od tih 10 ljudi nije ni bilo tamo.
Ne velim da je nemoguće da je na vodotornju bio Pucač II, al čemu? Po snimci je gore mogao biti i pijani Homer Simpson ili četvorica aliena koji kartaju belu ili... nitko. Fatamorgana.

Lik na početku videa veli "someone", pa onda veli "figure", pa se onda pita "WHO is this?"... Sve to je presugestivno za opisivanje mrlje na snimci. To mi je već previše i nisam gledao video dalje od 1:47.

Ne znam od kuda si izvukao tvrdnju da je to "drugi atentator".

Evo i malo oštrije fotke tornja da vidiš kako stvarno izgleda...

Tower.jpg
19.07.2024 | 12:40
Gjuroo kaže:
Na vrhu vodotornja se vidi - nešto. Mrlja. To komotno može biti i sjena istaka na vrhu vodotornja. To "nešto" "nestane" u trenutku kada se mobitel počne tresti i "vraća se" kada se mobitel ponovo stabilizira. Snimka je toliko bolesno zumirana i zblurana od pokreta da to komotno može biti sjena koju procesor mobitela pokušava izračunati. Po položaju sunca, logično je da je tamo osjenčani dio kupolice na vrhu vodotornja.
Sad, što je 10 ljudi vidjelo, nemam pojma. Znajući kako selo funkcionira, moguće je 9 od tih 10 ljudi nije ni bilo tamo.


Slažem se da može biti svašta, ali ako imaš takvu snimku, ako imaš svjedoke, valjda ćemo se složiti da je to jedna od teorija koje vrijedi ispitati. I meni ne izgleda nemoguća jer ako je mulac bio toliko loš kao snajper kako kažu iz streličarskog kluba u školi, onda je on bio idealan za odvući pozornost i imati žrtvu koja atentat može svesti pod "još jedan oblik školskog nasilja za koje je kriv sam Trump".

Pravi profesionalni snajper bi ga skinuo s tornja, a mali bi pucao gdjegod da ga na kraju mogu ubiti i žrtvovati. Ne kažem da se tako dogodilo, ali da je moguće - mislim da jest. Jer mnogo toga tu smrdi na BlackRock, koji bi imao najviše štete od Trumpa na vlasti.
19.07.2024 | 12:43
Nego, kakva je ovo sada promjena narativa? Je li možda frka ako Trump pobjedi, pa pipa presuši?

www.index.hr/vijesti/clanak/zelenski-odj...-moskva/2582980.aspx
19.07.2024 | 14:34
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
Kao i moje pitanje Davoru i Juri, tko je imao najveću korist od rata u Gazi, na koje izbjegavaju odgovor, koji je više nego očit.


Oprosti, nisam vidio pitanje.

Odgovor traži i definiranje Izraela - jer nitko normalan i dobronamjeran ne može imati koristi od takvog rata, ali ako govorimo o aparthejd državi Izraela kakvu zastupa Netanyahu, onda za takvu državu (ali sigurno ne i za židovski narod u cjelini) najveću korist će imati država Izrael koja bi time potpuno preuzela etnički čist teritorij.

Sekundarna korist mogu biti nafta i plin kojih navodno ima u izobilju u Gazi, ali vjerujem da im je to daleko iznad glavnog cilja. Nažalost, mislim da Palestinci nemaju šanse i da će Izrael dovršiti svoj zadatak.


Evo napokon da se složim s Davorom. Rusi su svim silama htjeli sačuvati mir, zato su i zvali svako malo Hamas u Moskvu. putin ih je preklinjao da ne idu u rat, ali badava je mazlumima govoriti. Na kraju napadnu Izrael na sam putinov rođendan i kad ulaze kroz žicu namjerno viču "davaj,davaj" samo da Ruse okrive...mislim ono, kako prozirno. U to ja i mali Đuro ne vjerujemo.
19.07.2024 | 14:34
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Na vrhu vodotornja se vidi - nešto. Mrlja. To komotno može biti i sjena istaka na vrhu vodotornja. To "nešto" "nestane" u trenutku kada se mobitel počne tresti i "vraća se" kada se mobitel ponovo stabilizira. Snimka je toliko bolesno zumirana i zblurana od pokreta da to komotno može biti sjena koju procesor mobitela pokušava izračunati. Po položaju sunca, logično je da je tamo osjenčani dio kupolice na vrhu vodotornja.
Sad, što je 10 ljudi vidjelo, nemam pojma. Znajući kako selo funkcionira, moguće je 9 od tih 10 ljudi nije ni bilo tamo.


Slažem se da može biti svašta, ali ako imaš takvu snimku, ako imaš svjedoke, valjda ćemo se složiti da je to jedna od teorija koje vrijedi ispitati. I meni ne izgleda nemoguća jer ako je mulac bio toliko loš kao snajper kako kažu iz streličarskog kluba u školi, onda je on bio idealan za odvući pozornost i imati žrtvu koja atentat može svesti pod "još jedan oblik školskog nasilja za koje je kriv sam Trump".

Pravi profesionalni snajper bi ga skinuo s tornja, a mali bi pucao gdjegod da ga na kraju mogu ubiti i žrtvovati. Ne kažem da se tako dogodilo, ali da je moguće - mislim da jest. Jer mnogo toga tu smrdi na BlackRock, koji bi imao najviše štete od Trumpa na vlasti.


Može biti svašta i apsolutno ništa. Sjena u kojoj je netko vidio "nešto". S takvom snimkom bi i Horatio iz CSI: Miamija priznao da je beskorisna. Svjedoke... nemamo. Imamo 10 ljudi koji "tvrde da su svjedoci". Čak ih ni nemamo mi već neki lik koji nešto trkelja na svom YT kanalu. Sve u svemu, mi nemamo ništa, a lik s YT kanala barem ima klikove, komentare, lajkove i pretplate.
Svakako bi valjalo ispitati da imamo bilo što za ispitivanje. Međutim, ti si i prije ispitivanja ustvrdio da se tu radi o "drugom atentatoru. To se tak ne radi.

Teorija o Pucaču s tornja ti isti čas pada u vodu jer jednostavno... s tornja nije pucano. Da je gore bio pravi snajperist s namjerom da ubije Trumpa dok mali puca po publici, onda bi valjda i upucao Trumpa dok mali puca po publici. Priliku je imao i po tvojoj teoriji sve je išlo po planu. Zašto onda nije upucao Trumpa? Danas onda ne bismo pričali o Pericinom uhu već bismo pričalu o trzaju Trumpove glave koji bi bio neprirodan ako je tvrdnja da je metak došao od strane maloga.
19.07.2024 | 14:41
dpasaric kaže:
yvann11 kaže:
Cijeli slučaj je izrežirala Trumpova strana.


Hahaahahaha, ali dobra teorija, dobra, tko ne bi napravo takvu scenu i riskirao da se puca na njega kako bi se možda okinula dobra fotka! Vrlo uverljivo, jamačno je i Kennedy imao taj plan, ali je došlo do greške pri izvedbi.

No, uozbiljimo se, brojke nisu teorija, a pogotovo kada imate jasan neoboriv trag na burzi, vidjeli ste ovo: "BlackRock-linked firm shorted Trump stock ahead of shooting"?

Ma neeeee, to je samo još jedna "teorija slučajnosti". Isto kao što je mulac atentator glumio u BlackRock reklami.

Pa uostalom svi mi smo barem jednom glumili u BlackRock reklami, ajde dobro, ako možda nismo sami, ali naši klinci svakako jesu, a da ne pričamo da je sasvim normalno shortati dionice kada znaš da slijedi neki nepredviđeni kritični događaj, to se radi cijelo vrijeme, a pogotovo kada se kladiš da će ti glavni politički protivnik naglo dobiti želučane tegobe, tj. trovanje olovom.


Omjer između vrijednosti BlackRock i Trumpa u kapitalu je 1000000 : 1. Sad kad znamo omjer onda nam može proći ovakav argument !!! To ne da ne puši mali Đuro, nego ne puše ni Bračani, koji su svoje rastrošne stanovnike, na vrijeme potjrali u Škotsku.

Drugo boldano, pa i ja sam statirao u Velom Mistu, tv seriji. Glumio sam navijača Hajduka, a sad navijam za Dinamo. Vidi li netko ikakvu sumljivu poveznicu.
19.07.2024 | 15:26
dpasaric kaže:
...Jer mnogo toga tu smrdi na BlackRock, koji bi imao najviše štete od Trumpa na vlasti.


Na temelju čega ovo zaključuješ?
Mislim, ak su ti BlackRockovci toliko pametni i jaki, teško mi je povjerovati da bi se kladili samo na jednog konja.
19.07.2024 | 16:03
cariblanco kaže:
Jesse li primjetili novu mantru Ruske propagande i svih trollova koji to podržavaju. Sad su svi oni za mir, samo ne govore kakav, a svi oni koji podržavaju slanje oružja Ukrajini , su fašisti. Govorim o općenitom narativu na svim razinama, od sendvičara na indexu do vrha Ruske vlasti i diplomacije.


Koliko moraš biti ljigav i ovako nešto izjaviti

www.index.hr/vijesti/clanak/orban-i-trum...i_teme_i_komentari_d
19.07.2024 | 16:20
Boeing 777 morao spustiti u Rusiju radi ovih Microsoft sranja danas. Situacija:

"US citizens are stranded in Krasnoyarsk Russia and are now getting a taste of American sanctions. The US passengers of a Boeing 777 from Delhi to San Francisco had to land at Krasnoyarsk airport cant pay for anything due to the blocking of Visa and MasterCard cards in Russia."
19.07.2024 | 16:26
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
...Jer mnogo toga tu smrdi na BlackRock, koji bi imao najviše štete od Trumpa na vlasti.


Na temelju čega ovo zaključuješ?
Mislim, ak su ti BlackRockovci toliko pametni i jaki, teško mi je povjerovati da bi se kladili samo na jednog konja.


Zaključujem jer je njihov lobi i gurao da se dogodi rat u Ukrajini, jer su u njihovom vlasništvu tvornice oružja koje sada profitiraju kao nikada, jer oni već spremaju ugovore za obnovu (čitaj preuzimanje) Ukrajine. Dakle, opet stari dobri tijek novca najbolje govori što se zbiva. Trump im je strano tijelo i veliko smetalo. Sve do sada su učinili da ga diskreditiraju, naslovnice njihovih medija s njim kao Hitlerom, optužbe, hapšenja, prijetnje zatvorom, znači sve što su mogli su iskoristili i na kraju su posegnuli za starim dobrim atentatom. Ne tvrdim da je to 100% istina, ali ne može se reći da takva priča nema smisla i logike, dapače.
19.07.2024 | 17:05
dpasaric kaže:
Sve do sada su učinili da ga diskreditiraju, naslovnice njihovih medija s njim kao Hitlerom, optužbe, hapšenja, prijetnje zatvorom, znači sve što su mogli su iskoristili i na kraju su posegnuli za starim dobrim atentatom. Ne tvrdim da je to 100% istina, ali ne može se reći da takva priča nema smisla i logike, dapače.


Nije 100% istina, ali barem 0,1% sigurno je!

IMG_0121.jpeg


Kada kazes njihovi mediji, onda mislis na Fox gdje drze 18% ili CNN gdje drze 12%?
19.07.2024 | 17:08
dpasaric kaže:
...Jer mnogo toga tu smrdi na BlackRock, koji bi imao najviše štete od Trumpa na vlasti...

...Ne tvrdim da je to 100% istina, ali ne može se reći da takva priča nema smisla i logike, dapače...


Sudeći po činjenici da su dionice Blackrocka, na dan Trumpove inauguracije 20.01.2017. vrijedile: 381.40 USD, a na dan njegovog odlaska sa vlasti 20.01.2021. vrijedile su: 735.05 USD, priča ti nema ni smisla ni logike.
19.07.2024 | 18:03
Evo danas još jedna totalna slučajnost!

Da, da, imamo novu "teoriju slučajnosti" uz kolaps Microsoftovih sustava koje je "čuvao" CrowdStrike.



Inače, sjetit ćete se kada smo ovdje (možda ne u ovoj temi) pričali o tome kako je u WEF agendi između redova napisano da će izvoditi false-cyber napade kako bi se senzibilizirala javnost da prihvatimo potpuni nadzor digitalne komunikacije i da se pod krinkom toga zabrani i enkripcija?

Eto, većina se tada šalila kako je to "još jedna bezvezna teorija zavjere", ali sada ove "teorije slučajnosti" postaju još bolje!
19.07.2024 | 18:05
Ajoj, evo opet slučajnost...



Malo im "gori", pa su željeli maknuti fokus s atentata i dementnog Bidena, pa su ispalili kartu koju su imali u pričuvi.

Briga njih za CrowdStrike, žrtvovat će ga u treptaju oka za viši cilj.
19.07.2024 | 18:22
dpasaric kaže:
...kako je u WEF agendi između redova napisano da će izvoditi false-cyber napade...


Priznajem da nisam baš prekopao cijeli internet glede ove vijesti, ali po pola (možda ni toliko) pročitanog članka i par naslova nisam doživio da se igdje spominje cyber-napad. Koliko sam shvatio, dogodio se standardni Windows update ili nešto slično.
19.07.2024 | 18:36
U pitanju je nešto sasvim drugo:

> www.jutarnji.hr/life/tehnologija/oni-su-...-dosli-2015-15483753

> Većina je za tvrtku CrowdStrike čula nakon što je pokrenuta istraga hakerskog napada na Nacionalno vijeće Demokratske stranke koji su se dogodili 2015. i 2016. godine.

> Bivši ravnatelj FBI-ja James Comey rekao je u ožujku 2017. da je CrowdStrike pregledao dokaze koje su istražitelji napada prikupili te zaključio da su napad izvele dvije poznate ruske špijunske organizacije - APT 28 ("Fancy Bear") i APT 29 ("Cozy Bear").

> Konačno, Donald Trump je u srpnju 2019. godine dok je bio predsjednik Sjedinjenih Američkih Država od ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog zatražio da istraži Joea Bidena, njegovog sina Huntera Bidena i tvrtku CrowdStrike. Trump je Zelenskom to rekao jer su desničarski i ruski mediji plasirali informacije da je ukrajinska vlada koristila CrowdStrike kako bi 2016. hakirala servere Nacionalnog vijeća Demokratske stranke i potom za taj napad okrivila Rusiju.

> Associated Press piše da ta teorija ne drži vodu.

Možda je Trump odlučio uništiti CrowdStrike?
19.07.2024 | 18:39
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
...kako je u WEF agendi između redova napisano da će izvoditi false-cyber napade...


Priznajem da nisam baš prekopao cijeli internet glede ove vijesti, ali po pola (možda ni toliko) pročitanog članka i par naslova nisam doživio da se igdje spominje cyber-napad. Koliko sam shvatio, dogodio se standardni Windows update ili nešto slično.


Moraš naučiti kako Davor razmišlja. Primjer ti je da su mu dokaz za biolabove bile objave NY Timesa da u Ukrajini SAD ima baze, pa veli Davor: "Ako imaju baze imaju i bio labove".

Tako i sad, veli da je WEF planirao hakerske napade jer su vjerojatno negdje napisali da treba ojačati cyber security. Uvrnuta logika koja može dokazati što ti god padne na pamet.
19.07.2024 | 19:10
dpasaric kaže:
Ajoj, evo opet slučajnost...



Malo im "gori", pa su željeli maknuti fokus s atentata i dementnog Bidena, pa su ispalili kartu koju su imali u pričuvi.

Briga njih za CrowdStrike, žrtvovat će ga u treptaju oka za viši cilj.



Samo malo, to ti kažeš da su ovi (koji po tebi jašu žešću zavjera) tako glupi da onda ovo zajebu pravo diletantski? I onda to priznaju sami?
Ono: "mi smo zajebali, pogledajte još na stranice WEF-a tako da odmah možete optužiti i njih. A osim toga svi mi pišamo u lavabo!" Ti si stvarno smiješan!
19.07.2024 | 19:15
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Briga njih za CrowdStrike, žrtvovat će ga u treptaju oka za viši cilj.


Samo malo, to ti kažeš da su ovi (koji po tebi jašu žešću zavjera) tako glupi da onda ovo zajebu pravo diletantski? I onda to priznaju sami?
Ono: "mi smo zajebali, pogledajte još na stranice WEF-a tako da odmah možete optužiti i njih. A osim toga svi mi pišamo u lavabo!" Ti si stvarno smiješan!


Treba na to sve dodati da BlackRock posjeduje oko 6,5% dionica Apple i da imaju još toliko opcija za kupnju po povlaštenoj cijeni - s obzirom na veličinu Applea to im je jedna od najvećih investicija.

Ovo znači da je Jabučnjak WEF marioneta iako se Davor to svojski trudi prikriti kontaminiravši baš sve teme sa BlackRock/WEF/Pfizerom.

Za usporedbu, trenutno je Bill Gates vlasnik oko 1,4% dionica Microsofta. A tko je najveći dioničar Microsofta?

> Vanguard and Blackrock are the two largest Microsoft’s institutional investors.

www.techopedia.com/largest-microsoft-shareholders
19.07.2024 | 22:37
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
...kako je u WEF agendi između redova napisano da će izvoditi false-cyber napade...


Priznajem da nisam baš prekopao cijeli internet glede ove vijesti, ali po pola (možda ni toliko) pročitanog članka i par naslova nisam doživio da se igdje spominje cyber-napad. Koliko sam shvatio, dogodio se standardni Windows update ili nešto slično.


To je nebitno, ovo je bio jeftin i bezopasan trik s dva jasna cilja:

1) prebaciti fokus s izbora u US, istrage o atentatu na Trumpa i s dementnog Bidena,

2) Pokazati ljudima koliko nam je društvo ranjivo ako digitalni svijet zaštuca. Cilj toga je "senzibiliziranje javnosti" za stroge zakone koji bi vladajućoj eliti dali još veću moć i potpun ulazak u totalitarnog društvo.

Jedna od stvari koje žele uvesti je pristup internetu isključivo uz jasnu osobnu identifikaciju, a druga je zabrana enkripicije i potpuni digitalni nadzor svake digitalne komunikacije. Ovo zadnje je odavno nije "tek teorija zavjere", probali su to uvaliti Appleu 2021. godine i sada prije par tjedana u EU parlamentu kao točku 28. "da se zaštite djeca", ali im (za sada) nije prošlo, najviše radi onog mladog njemačkog EU zastupnika koji digao uzbunu kada je vidio što rade.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 9 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Tito, Anonimci (477)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO