Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


17.07.2024 | 12:12
smayoo kaže:
A tko to - točno - čini?


Pa to je bar jasno.
To čini @dpasaric kada postavi link na video interview-a Rogera Watersa, kao svoj odgovor na temu o Ukrajini, i pri tome još, čisto da ne bi bilo zabune o čemu se radi, spomene "Pink Floyd".

Ja sam i naglasio da njegovo mišljenje nema nikakvu veću težinu od npr. našeg. Ali ako ti na njegovo mišljenje (kao i na bilo čije drugo) reagiraš sa "on razgovara sam sa sobom, njegovo mišljenje nije relevantno", zapravo si sam sebe diskvalificirao iz diskusije. To je sve što želim reći.


Sama činjenica da Roger Waters u javnosti, ne samo da razgovara sa samim sobom, nego i sam sebe umiruje, ga diskvalificira kao osobu koju bi trebalo nešto pitati o bilo čemu, i koliko sam ja shvatio @Djur-a genijalac-a on je samo to apostrofirao, a ne išao diskreditirati Rogera Watersa zato što mu ne može naći manu u argumentaciji.

I dementno ponašanje Joe Biden-a je nešto što bi ga trebalo diskvalificirati iz utrke za predsjednika SAD-a, ne zato što nismo u stanju argumentirano se suprotstaviti njegovom programu vođenja SAD-a, nego zato što onako izgubljen u prostoru i vremenu, može napraviti više štete nego koristi.

Koliko god se ti trudio relativizirati Watersovo ponašanje sa time što "i ti pričaš sam sa sobom" (kao, uostalom i svi mi na forumu), čisto sumnjam da bi svoje dijete pustio na dužu vožnju sa nekom osobom za koju pouzdano znaš da se ponaša onako kako se Roger Waters ponašao na onom videu gdje je sam sebe smirivao. Onakvo ponašanje nije ponašanje psihički zdrave osobe, što god ti mislio o tome (i ne moraš biti psiholog da to shvatiš).
17.07.2024 | 12:14
Imamo li ikakvu 100%-tnu sigurnu službenu potvrdu da je Trump zbilja pogođen u uho?
Na fotkama se baš i ne vidi da mu fali dio uha. Mislim, mogao si je i sam utrljati crvenu boju (ili kravlju krv) na uho dok se valjao po pozornici.
17.07.2024 | 12:20
U situaciji kada F-16 "samo sto nisu" i kada je primjetno razrijedjena protuzracna obrana na Krimu (polupano je nekoliko S-300 i S-400 sustava), nekako je logican slijed dogadjaja da je sve to uvertira za potencijalne ciljeve na samom Krimu.

Dvije najbolje mete tamo su most i usidrena plovila. Ostalo zavrsava Atacams evidentno.

Koliko je F-16 poguban za neki razarac ili krstaricu (sa aresenalom kojeg Ukrajinci posjeduju), ja to ne znam. Ali evidentno je da su Rusi odlucili maknuti ono sto mogu iz potencijalne zone ugroze. Ti brodovi nisu nista vojnicki korisno ni radili, osim brukali se za sve pare.

Ukrajincima su trenutacno najveci problem gliding bombs (Rusi su poceli koristiti i cudovisne FAB 3000) i za to nemaju rjesenje. Po mom nestrucnom misljenju F-16 bi najkorisniji bio tu, da te ruske avione drzi na distanci, da ne mogu uopce ispustati te bombe.

Slijedi nam jako zanimljivo ljeto jer Ukrajinci konacno moraju nesto konkretno i vidljivo napraviti...
17.07.2024 | 12:52
m@xym kaže:
Sama činjenica da Roger Waters u javnosti, ne samo da razgovara sa samim sobom, nego i sam sebe umiruje, ga diskvalificira kao osobu koju bi trebalo nešto pitati o bilo čemu, i koliko sam ja shvatio @Djur-a genijalac-a on je samo to apostrofirao, a ne išao diskreditirati Rogera Watersa zato što mu ne može naći manu u argumentaciji.


Tako je, hvala na pojašnjenju u moje ime
17.07.2024 | 14:38
Argumentum ad hominem upravo tome služi. Da nađeš nešto, bilo što na što možeš uperiti prstom kako bi diskreditirao nekog čijem stavu ne nalaziš suštinske argumente. Da ne priča sam sa sobom, bilo bi nešto drugo. U krajnjoj liniji, bilo bi i "hja, to je samo stari oronuli roker, droga i alkohol su mu uništili mozak, pa nećemo valjda slušati što on ima za reći".

I ne samo Roger Waters. Svakom od nas bilo tko može naći bilo što i reći "pa nećemo valjda slušati Emila/Sinišu/Martina/Dragana/Davora/___________, vidiš da je neuračunljiv jer on ______________________.

Ako imaš suštinski argument, zašto nisi potegao njega, umjesto da ideš ad hominem? Kad dođeš na to, dotakao si dno diskusije. Niže od toga se možeš spustiti jedino da polete šake, stoilce i noževi.

Imam dojam da ne shvaćaš. U krajnjoj konzekvenci, uopće se ne radi o tome tko se s njim slaže ili ne (i ne tvrdim da se osobno potpuno slažem s njim), nego o tome da takav stil rasprave ne vodi tome da dokažeš svoj stav, nego upravo suprotno, da degradiraš SEBE, odnosno svoju vlastitu intelektualnu razinu.
17.07.2024 | 15:54
drlovric kaže:
U situaciji kada F-16 "samo sto nisu" i kada je primjetno razrijedjena protuzracna obrana na Krimu (polupano je nekoliko S-300 i S-400 sustava), nekako je logican slijed dogadjaja da je sve to uvertira za potencijalne ciljeve na samom Krimu.

Dvije najbolje mete tamo su most i usidrena plovila. Ostalo zavrsava Atacams evidentno.

Koliko je F-16 poguban za neki razarac ili krstaricu (sa aresenalom kojeg Ukrajinci posjeduju), ja to ne znam. Ali evidentno je da su Rusi odlucili maknuti ono sto mogu iz potencijalne zone ugroze. Ti brodovi nisu nista vojnicki korisno ni radili, osim brukali se za sve pare.

Ukrajincima su trenutacno najveci problem gliding bombs (Rusi su poceli koristiti i cudovisne FAB 3000) i za to nemaju rjesenje. Po mom nestrucnom misljenju F-16 bi najkorisniji bio tu, da te ruske avione drzi na distanci, da ne mogu uopce ispustati te bombe.

Slijedi nam jako zanimljivo ljeto jer Ukrajinci konacno moraju nesto konkretno i vidljivo napraviti...



Samo mala dopuna oko tih najvećih bombi. Dosta manje su pouzdane, jer avioni tj. njegovi nosači koji nose tu bombu, nisu baš 100 % sigurni. Tako bar kažu glasine. Također s obe strane blogera ima natpisa da mnoge takve bombe promaše cilj, a puno njih je završilo u Belgorodskoj oblasti...tridesetak. Možda su ispuštene namjerno,ako se ustanovi da nešto nije kako treba, jer bolje je da padnu tamo gdje nema nikoga, nego da Rusi na frontu pogode svoje jedinice.
17.07.2024 | 16:15
smayoo kaže:
Da ne priča sam sa sobom, bilo bi nešto drugo.


E, vidiš tu se varaš. Ne bi bilo ništa drugo, jer drugog nema. Rekao sam u prijašnjem postu: ima pravo na svoj stav, kao i ravnozemljaši, ali to njegov stav ne čini iole vrijednim razmatranja. Kao i bilo čiji stav tu, da se razumijemo, ali nekako sumnjam da Roger Waters s Ericom Claptonom raspravlja o tome što je netko do nas ovde na Jabučnjaku izlanuo dok ugađaju gitare za unplugged session Shine on you crazy diamond u nečijem podrumu ili garaži.
Moja poanta je da je riječ o cognitivno deficitnoj osobi i da ona tvrdi i da Ukrajina dobiva i napreduje njegov stav ne bi vrijedio.
17.07.2024 | 16:34
@smayo,

Argumentum ad hominem bi bio u slučaju da se radi o nekoj njegovoj karakteristici koja ne utječe na samu diskusiju (npr. on je star, kosmat, visok, nizak, debeo, mršav…), ali ovdje se radi o psihičkoj labilnosti koja svakako utječe na moć rasuđivanja i logičkog zaključivanja.
17.07.2024 | 16:39
en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

This avoids genuine debate by creating a personal attack as a diversion often using a totally irrelevant, but often highly charged attribute of the opponent's character or background. The most common form of this fallacy is "A" makes a claim of "fact," to which "B" asserts that "A" has a personal trait, quality or physical attribute that is repugnant thereby going entirely off-topic, and hence "B" concludes that "A" has their "fact" wrong - without ever addressing the point of the debate. Many contemporary politicians routinely use ad hominem attacks, which can be encapsulated to a derogatory nickname for a political opponent.


Ne bih dalje.
17.07.2024 | 17:00
Emile, ovoje moj zadnji post o ovome, kako je irelevantno za raspravu ako netko kognitivno nije sposoban?
Idemo još jednom, timeline.
A: osoba XY o nečemu jako zdravorazumski razmišlja. To je vrlo poznata osoba.
Ja: bio bih vrlo oprezan oko vrednovanja stava te osobe, jer ona je upitnog mentalnog zdravlja. Priložim snimku; srećom ili 'srećom' je u pitanju poznata osoba i imamo snimku koja, u najmanju ruku, baca ozbiljnu sumnju u kognitivne sposobnosti te osobe.
B: to napad ad hominem

Pa jbmu miša, to je ova rasprava:
A: Razmišljam da uređenje svojeg stana vrijedno zxyz novaca povjerim onom super pjevaču XY.
Ja: On je daltonist pa nisam siguran da je on najbolja osoba za takav posao (uopće se ne dotičemo činjenice da je on glazbenik i nema nikakve veze s uređenjem interijera).
B: To je napad ad hominem

Eto, over and out
17.07.2024 | 18:30
Ne slažem se, analogija ti nikako ne stoji.
17.07.2024 | 19:30
Mislim da je Emil više u pravu, kao i da je Đuro, više napao tu osobu, ne kao osobu, nego je izrevoltiran stalnim guranjem Roger_a u raspravu. Tako i ja ponekad kažem, za Davorevog "čupavca", što i je ad hominen napad, ali nije toliko protiv njega samog upućen, nego više kao neki revolt, što se je svojevremeno skoro svaki dan pojavljivao.
18.07.2024 | 06:16
Ja i dalje nisam čuo što je to Roger Waters krivo, nelogično ili nedosljedno argumentirao. Ne mogu reći da sam sâm takvo što prepoznao. Dakle, jedino mogu reći - ne slažem se s njegovim stavom jer se protivi mom, ne znam... moralnom kompasu, sustavu vrijednosti, svjetonazoru, emotivnoj percepciji. BIlo što od toga je jednako (u logičkom smislu) neargumentirano, ali ne degradira moju intelektualnu razinu.
18.07.2024 | 08:56
smayoo kaže:
Ja i dalje nisam čuo što je to Roger Waters krivo, nelogično ili nedosljedno argumentirao. Ne mogu reći da sam sâm takvo što prepoznao. Dakle, jedino mogu reći - ne slažem se s njegovim stavom jer se protivi mom, ne znam... moralnom kompasu, sustavu vrijednosti, svjetonazoru, emotivnoj percepciji. BIlo što od toga je jednako (u logičkom smislu) neargumentirano, ali ne degradira moju intelektualnu razinu.


Ditto. Je li itko ovdje rekao s čime se to konkretno ne slaže i što je Roger Waters "nesuvislo"rekao?
18.07.2024 | 09:08
drlovric kaže:
Ukrajincima su trenutacno najveci problem gliding bombs (Rusi su poceli koristiti i cudovisne FAB 3000) i za to nemaju rjesenje. Po mom nestrucnom misljenju F-16 bi najkorisniji bio tu, da te ruske avione drzi na distanci, da ne mogu uopce ispustati te bombe.

Slijedi nam jako zanimljivo ljeto jer Ukrajinci konacno moraju nesto konkretno i vidljivo napraviti...


Slažem se, logično je maknuti jalovu flotu iz dometa suparnika, ako se rizik pojavio. A Rusi očigledno sada smatraju da zapad ipak želi dostaviti F-16 Ukrajini, a onda i rade na tome da se to dogodi uz što više problema. Kao što znate, ovdje sam isključivo ostavljao zapadne izvore, ali evo sada ću dva ruska (znači moguće da je isprazna propaganda) na koja mi je ukazao frend, ali zanimljivi su, pa će nam vrijeme pokazati jesu li to bile laži ili ne.

Prvi je da je Rusi žele nagraditi onoga tko prvi uništi F-16: "Military personnel who are the first to shoot down American F-15 and F-16 fighters will receive 15 million rubles, the Russian Ministry of Defense reported with reference to the director of the FORES company Ilya Potanin". Ne znam koliko je 15 milijuna rubalja, ali valjda nešto vrijedi bez obzira na visoku nominaciju njihove valute.

Drugi je da je, navodno, Richard Harry Kirlin "iznenada umro u Ukrajini", a radilo se o časniku zaduženog za logistiku u F-16 priči: "US officer in charge of F-16 logistics dies suddenly in Ukraine. - Kiev has confirmed that American officer Richard Harry Kirlin "died suddenly" in Ukraine. According to the official version, the American died suddenly 10 days after his arrival in Ukraine. Moreover, he died in a hotel. The name of the hotel is reported to be the Hilton. It is noteworthy that Kirlin is not just an American officer, but an employee of the US Embassy in Kiev. According to the Ukrainian press, he worked in the Pentagon until recently, then was transferred to the State Department. In Ukraine, he was supposed to be responsible for solving problems with the logistics of deliveries of F-16 fighters. Kirlin previously served in the Air Force and, according to some reports, had a lot of flying time on the F-16. The US officer was also associated with the American Central Command. The American press also confirms the loss of the officer, as does the US Embassy. Moreover, it is reported that this happened on June 24. The cause of death is not reported."

E sada, je li ovaj zaista mrtav ili je to propaganda, to će se već saznati.

Slažem se s Lovrićem da Ukrajinici moraju učiniti nešto konkrento i uskoro jer ako im Trump dođe na vlast zatvorit će se pipa, zato ga vojno-industrijski lobi toliko želi u zatvoru ili mrtvog.
18.07.2024 | 09:37
Već dva dana kruže glasine po kojima je Xi Ping doživio moždani udar. Izvor je neki kineski disident, čisto da znate. Ne znam je li to istina, ali evo, prinosim pažnji...
Istovremeno, navodno je Biden pokupio Covid.
18.07.2024 | 09:48
Jbg, možda su samo svi pili čaj...

BTW, HNB tečajnica za srpanj kaže 93,nešto rubalja za 1 EUR.
18.07.2024 | 10:13
to mu onda dodje nekih 150.000 eura, dok mu isplate vredece i manje. a mozda covek i popije neki caj...
18.07.2024 | 10:27
dpasaric kaže:
Ditto. Je li itko ovdje rekao s čime se to konkretno ne slaže i što je Roger Waters "nesuvislo"rekao?


Za ovaj video koji si ovdje postavio, ne znam što bih komentirao kada se velika većina skoro tri sata dugog monologa uopće ne odnosi na temu o kojoj pričamo, a to je Ukrajina.

Koliko vidim, on tu pokušava postaviti tezu da zapad treba prestati slati oružje u Ukrajinu, i "prisiliti" Ukrajinu na pregovore.

A, o ispravnosti njegovih stavova je najviše rekao on sam, kada je u jednom interview-u za RussiaToday (neposredno pred invaziju Rusije na Ukrajinu) izjavio:

"... you are telling them lies, like all this bullshit about Russia preparing to invade Ukraine... which, anybody with IQ above room temperature knows it is nonsense..."

Dakle, čovjek je toliko stručan o temi da, u vrijeme kad sve vijesti upućuju na to da će doći do napada Rusije na Ukrajinu, on zaključuje kako je sve to "bulšit" i da čak i ljudi sa kvocijentom inteligencije malo iznad sobne temperature, znaju da je to (invazija Rusije) glupost.

Slijedom iste te logike, on valjda očekuje da će, ako Zapad prestane sa dostavom vojne pomoći Ukrajini, a Zelenski pristane na pregovore, rat prestati, Rusi se povući, i mir će vladati do svršetka svijeta...

E, pa ja mislim (iako nisam vojni analitičar, ni strateg, niti igram StarCraft) da neće, nego će, ako Zapad prestane slati vojnu pomoć i naoružanje Rusija, kratkoročno, okupirati onaj dio Ukrajine koji im najviše odgovara (ne radi zaštite "svojih" Rusa, nego zbog izvora rudnih bogatstava) ili će Zelenski biti prisiljen prihvatit mir koji će opet značiti krnju Ukrajinu po želji Rusije, a dugoročno će Rusija kad-tad vratiti cijelu Ukrajinu pod svoju čizmu, jer su i sami rekli da Ukrajina ustvari ne postoji, nego je to Rusija.

Ne ratuje Zelenski zato što dobiva oružje od Zapada, nego zato što se mora braniti.
Da toga oružja nema, Rusi bi i dalje napadali, Ukrajinci bi se i dalje morali braniti, a bilo kakvi "pregovori" ne bi bili ništa drugo nego predaja Ukrajine na milost i nemilost Rusije.
18.07.2024 | 12:15
Svi koji drkaju na Trumpa i slicne autokrate i fasiste, morati ce pricekati jos neko vrijeme prije nego fasisti preuzmu vlast u USA.

Trump ne moze napraviti nista ako iza sebe nema kongres i senat. Prosli put kada je imao (samo 2 godine), uspio je isposlovati jedan jedini zakon, kojim je smanjio porez bogatima.
Sve ostalo je palo ili u senatu ili na sudu.

Srecom pa su neke od temeljnih postavki trodiobe vlasti u USA su upisane u ustav koji nije lako zaobici, a jos teze izmjeniti.

Trump je patoloski lazov sa ozbiljnim poremecajima licnosti, a svaki njegov potez ili odluka je za njega u biti financijska transakcija. - cinjenica

Kada bi Trump osobno ili njegove firme, imale direktne financijske koristi od pobjede Ukrajine, rat bi zavrsio za '24 sata' pobjedom Ukrajine. - misljenje
18.07.2024 | 12:15
Gjuroo kaže:
Imamo li ikakvu 100%-tnu sigurnu službenu potvrdu da je Trump zbilja pogođen u uho?
Na fotkama se baš i ne vidi da mu fali dio uha. Mislim, mogao si je i sam utrljati crvenu boju (ili kravlju krv) na uho dok se valjao po pozornici.


Pogođen je krhotinom stakla (teleprompter-a).

Cijeli slučaj je izrežirala Trumpova strana.
18.07.2024 | 13:01
smayoo kaže:
Jbg, možda su samo svi pili čaj...

BTW, HNB tečajnica za srpanj kaže 93,nešto rubalja za 1 EUR.


Tecaj, odnosno spread, na ulicama Rusije je 50-200 (kupovni-prodajni)
18.07.2024 | 14:01
yvann11 kaže:
Gjuroo kaže:
Imamo li ikakvu 100%-tnu sigurnu službenu potvrdu da je Trump zbilja pogođen u uho?
Na fotkama se baš i ne vidi da mu fali dio uha. Mislim, mogao si je i sam utrljati crvenu boju (ili kravlju krv) na uho dok se valjao po pozornici.


Pogođen je krhotinom stakla (teleprompter-a).

Cijeli slučaj je izrežirala Trumpova strana.

A zato se na onoj fotki vidi bijeli streak, valjda staklo.
Ok, ajmo polako, ti vjeruješ (i slažeš se) da je sve iscenirano? Izrežirano? Da ga se okrzne metkom? Jesi li vidio ovo (nemam link na twitter kao svi vi jer ne koristim to): v.redd.it/6k58eqidlxcd1
Prvi metak je samo bitan, sumnjam da su 2. i 3. metak bili tako blizu ali moguće.
Zašto bi taj mali onda ispalio sveukupno 8 metaka i rani/ubije još nekoga? Da bude "vjerodostojnije"?
Hajte molim vas, nemojte više to spominjati, za bogamiloga. Još ćete reći kako vjerujete trumpu da je zapravo sama božja ruka skrenula metak, kako on tvrdi (i zna).
18.07.2024 | 14:07
Jesse li primjetili novu mantru Ruske propagande i svih trollova koji to podržavaju. Sad su svi oni za mir, samo ne govore kakav, a svi oni koji podržavaju slanje oružja Ukrajini , su fašisti. Govorim o općenitom narativu na svim razinama, od sendvičara na indexu do vrha Ruske vlasti i diplomacije.
18.07.2024 | 14:51
Yonkis kaže:
A zato se na onoj fotki vidi bijeli streak, valjda staklo.


Ne znam. Ne znam koliko FPS mora snimati kamera da uhvatila takav trag metka u zraku.

Ok, ajmo polako, ti vjeruješ (i slažeš se) da je sve iscenirano? Izrežirano? Da ga se okrzne metkom? Jesi li vidio ovo (nemam link na twitter kao svi vi jer ne koristim to): v.redd.it/6k58eqidlxcd1


Pokret glave se može simulirati u 3D. Međutim, da bi glavu stavio u odnos s metkom, morao bi imati jako, jako, jako precizne koordinate mjesta odakle je metak ispaljen.
Ova animacija je samo pokušaj simulacije trenutka kolizije metka i uha.

Prvi metak je samo bitan, sumnjam da su 2. i 3. metak bili tako blizu ali moguće.


Ako je prvi metak okrznuo Trumpa onda bi pravi shooter valjda koncentrirao i ostale metke u neki zamišljeni krug promjera, ne znam, max 50 cm? Rekao bih i da je tih 50 cm previše za dobrog shootera.
Istina, poginuli čovjek jest bio na putanji između Pucača i Trumpa, ali da ovaj baš toliko fula i pogodi osobu koja je 20ak metara udaljena od Trumpa... Ne znam...

EDIT: Da odgovorim sam sebi... Treba uzeti u obzir da su gornji redovi "tribina" dosta visoko i da je Pucač doslovno ciljao preko glava ljudi na tribinama. Tako da nije čudno što je čovjek poginuo.

Ne znam ni na kojoj poziciji su bile dvije ozlijeđene osobe...

Zašto bi taj mali onda ispalio sveukupno 8 metaka i rani/ubije još nekoga? Da bude "vjerodostojnije"?
Hajte molim vas, nemojte više to spominjati, za bogamiloga. Još ćete reći kako vjerujete trumpu da je zapravo sama božja ruka skrenula metak, kako on tvrdi (i zna).


Samo razmišljam o mogućnosti da nijedan metak nije ni bio upućen prema Trumpu.
18.07.2024 | 15:07
Ovakvi luđaci su naša budućnost jer ljudi glasaju za takve:

www-digi24-ro.translate.goog/stiri/sosoa...f2b89c0&__grrn=1
18.07.2024 | 18:49
Samo razmišljam o mogućnosti da nijedan metak nije ni bio upućen prema Trumpu.

Sve je moguće. Kako za sad znamo da je mali bio psihički nestabilan i loš strijelac ( izbačen iz kluba ) moguće je da je naveden na neku priču, gdje mu je rečano da treba pucati u gomilu na skupu, pa da izgleda kao atentat na Trumpa. To ga ne možemo pitati.

Pola vure prije je viđen gdje se šeta oko tih zgrada a par minuta prije prvog pucnja je policija bila upozorena na njegovu prisutnost na krovu. Halo par minuta prije, ljudi upozore policajca, a on je kao lijen to provjeriti jer osigurava skup pokojne Marice Hrdalo ?

Treća je stvar ostala slika Trumpa s uzignotom rukom i riječima, borba,borba,borba. Slika je skoro ista kao dizanje zastave na Iwo Jima i sad se pitajte tko će pobjediti

Ljudi se trebaju pitati tko od ovog ima najveću korist.

Kao i moje pitanje Davoru i Juri, tko je imao najveću korist od rata u Gazi, na koje izbjegavaju odgovor, koji je više nego očit.

Ako ćemo nekada imati priliku vidjeti kompletnu forenziku ovog slučaja, tada ćemo znati više.

btw. jel netko vidio sliku tog ozljeđenog uha, fali li koji komadićak i kad će Trump skinuti flaster s tog uha. Da li je išao kod nekog doktora zbog te povrede i ima li kakav medicinski trag te povrede.
18.07.2024 | 19:41
Kao što mi je drago da sad Davor može malo uživati u teorijama zavjere koje mu ne pašu, tako i meni ova teorija baš nije vjerodostojna.

Klinac je najavio na Steamu da će 13.07. napraviti nešto što je njegov početak. Da je bio dijelić neke veće zavjere ne bi to radio. Usput, ispada da je googlao gdje će sve u blizini biti i Biden i Trump tako da samo on zna zašto je sve napravio.

Policija je bila u toj zgradi baš stacionirana ali ne i na krovu jer je krov previše strm pa su se plašili da bi netko mogao pasti i razbiti se. Kad im je javljeno da je netko gore, jedan se policajac krenuo penjati, provirio je na krov i oboje su tad ugledali jedan drugoga. Atentator je u policajca usmjerio pušku i on se pustio dolje da ga ovaj ne kokne.

I tu je mali očito postao nervozan pošto je otkriven i išao je brže bolje pucati i to je razlog zašto je promašio i zašto je ispalio 8 metaka.

U ponedjeljak je bila konvencija Republikanaca i tamo je neki lik s puškom i gomilom metaka uhapšen, znači takvih čudaka ima. Većinom ih spriječe ali ponekad i ne.
18.07.2024 | 21:45
cariblanco kaže:
Kao i moje pitanje Davoru i Juri, tko je imao najveću korist od rata u Gazi, na koje izbjegavaju odgovor, koji je više nego očit.


Oprosti, nisam vidio pitanje.

Odgovor traži i definiranje Izraela - jer nitko normalan i dobronamjeran ne može imati koristi od takvog rata, ali ako govorimo o aparthejd državi Izraela kakvu zastupa Netanyahu, onda za takvu državu (ali sigurno ne i za židovski narod u cjelini) najveću korist će imati država Izrael koja bi time potpuno preuzela etnički čist teritorij.

Sekundarna korist mogu biti nafta i plin kojih navodno ima u izobilju u Gazi, ali vjerujem da im je to daleko iznad glavnog cilja. Nažalost, mislim da Palestinci nemaju šanse i da će Izrael dovršiti svoj zadatak.
18.07.2024 | 22:55
yvann11 kaže:
Cijeli slučaj je izrežirala Trumpova strana.


Hahaahahaha, ali dobra teorija, dobra, tko ne bi napravo takvu scenu i riskirao da se puca na njega kako bi se možda okinula dobra fotka! Vrlo uverljivo, jamačno je i Kennedy imao taj plan, ali je došlo do greške pri izvedbi.

No, uozbiljimo se, brojke nisu teorija, a pogotovo kada imate jasan neoboriv trag na burzi, vidjeli ste ovo: "BlackRock-linked firm shorted Trump stock ahead of shooting"?

Ma neeeee, to je samo još jedna "teorija slučajnosti". Isto kao što je mulac atentator glumio u BlackRock reklami.

Pa uostalom svi mi smo barem jednom glumili u BlackRock reklami, ajde dobro, ako možda nismo sami, ali naši klinci svakako jesu, a da ne pričamo da je sasvim normalno shortati dionice kada znaš da slijedi neki nepredviđeni kritični događaj, to se radi cijelo vrijeme, a pogotovo kada se kladiš da će ti glavni politički protivnik naglo dobiti želučane tegobe, tj. trovanje olovom.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 37 minuta
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Ender, m@xym, songoku, Anonimci (347)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO